HERMANF A.DAMEN&ZiT de zaak was Zoo e.ustig niet geweest meende men van den anderen kant en ten on rechtte was de man veroor deeld. l)e regeering, die er in zulke zaken in Engeland dadelijk bij is. gelastte een onderzoek naar deze kwestie omdat de arbeiders als eisch voor hun weder in dienst treden, de herroeping van het ontslag van hun makker hadden ge steld. Dit onderzoek nu heeft uitgemaakt dat Kno\ niet dronken is geweest. Hij zal dan weer aangenomen worden. Ook de andere werklieden hervatten weder het werk. doch zij verbeuren zes daglooneii Er zal nu -door de leiders gewaakt wor de:; dat dergelijke stakingen niet meer zu'len voo.komen. 't Is te honen. GEMENGD In zake de Mongoo lsche kwestie wordt uit Peking bericht dat een vereeniging die gesticht was om een expeditie tegen Mongolië te helpen op touw zetten en tegen Ruslan.1 te agi- teeren, is opgeheven. De leiders van "de vereeniging zijn in hechtenis genomen Evenzoo zal men optreden tegen alle vereenigingen, die voor bovengenoemd doel geld ingezameld hebben. Tevens maakt men ambtelijk de voor waarden van de binnenlandsche leenig van 200 miljoen dollar openbaar, die voornamelijk bestemd is voor den veld tocht tegen Oerga. De leening zal door rei rri i er van financiën ii geval va oo l 'g worden uitgeschreven, en is door de natiimaie vergadering goedgekeurd De Zwïtserschestendenraad heeft de wet tot oprichting van e n regerings- bureau voor sociale verzekering aangenomen. De stad Zurich is van plan, de even redige vertegen woord iging in te voeren \oor den grooten stadsraad. Uit New-York aan de Köin. Ztg. uit Mexico (stad) meldt mén. De regee- ringstroepen hebben de rebellen bij Las Cruses verslagen. Zaterdag zijn de werkzaamheden voor de tweede S i m p 1 o n-t u n 11 e 1 begonnen. Het werk zal ongeveer 7 ja ren duren. Een mareonitelegram, te Ostende ontvangen, meldt, dat het lichtschip „Westhinder" gezonken is. Tien personen, die zich aan boord van het schip bevonden, worden als ver loren beschouwd. BINNENLAND. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit is A. J. v. Eyndhoven, voorzitter der vereeniging Nederland en Oranje te Berlijn, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassauis benoemd in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden, tot ridder de le luitenant C. H. Labouchère. van het 4e reg. huzaren, ge detacheerd in de rij- en hoefsmidsschool is benoemd tot commissaris van politie te Hoorn P. Strapel, thans commissaris van politie te Hellevoetsluis, tevens com missaris van rijkspolitie; is benoemd tot conservator, tevens as sistent van het laboratorium voor parasi taire en infectieziekten van 's Rijks Vee artsenijschool te Utrecht dr. E. A. R. F. Baudet, veearts te 's Gravenhage is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Groningen mr. Ph. Kleintjes, leeraar in de rechtswetenschap aan de Ned.-Indische Bestuursacademie te 's Gravenhage. De Rijksmiddelen. De opbrengst van de rijksmiddelen in de maand Nov. was f20.3S4.540.6QV2, tegen f20.378.721,38 in Nov. 1911, dus f 5819,311/2 meer. De opbrengst over de eerste elf maanden van 1912 was dan ook f 172.602.908,61itegen f 167.152.661,42 in 1911, zoodat de geheele vermeerdering reeds f 5.450.247,191/2 bedraagt. Wijziging burgerlijk wetboek. Naar de „Tijd" verneemt, zal zeer spoedig worden ingediend een wetsvoor stel tot vereenvoudiging in de vormver- eischten van het huwelijk en tot betere doorvoering van de Zondagsrust ten bu- reele van des burgerlijken stand. De ijve- raars, die belangeloos aan onvermogen- den hunne diensten verleenen tot het bijeenbrengen van de voor een wettig huwelijk benoodigde papieren, zoomede de ambtenaren van den burgerlijken stand hebben redenen van erkentelijkheid jegens den voortvarenden minister Regout. De pest te Soerabaja. De „Tel."-correspondent te Batavia seint De besmetverklaring van Soerabaja wegens pest is opgeheven. Een Pauselijk schrijven. Het bestuur van de R. K. Openbare leeszaal en bibliotheek te Amersfoort heeft naar de „Msbd." vermeldt, Vrijdag uit Rome een portret van Z. H. den Paus ontvangen met 'n eigenhandig schrijven, waarvan de vertaling luidt als volgt: ,,Aan onze dierbare zonen, oprichters, lezers en al de overigen die zich op eeni- gerlei wijze verdienstelijk hebben ge maakt voor de Katholieke Leeszaal te Amersfoort in Holland, wenschen wij van harte geluk, en het welverdiende loon des Heeren afsmeekend, schenken wij als bewijs van onze waardeering en genegen heid, volgaarne onzen apostolischen ze gen. Het Vaticaan, den 7den Dec. 1912. PAUS PJUS X." KUuvii. KRU mE Gisteren is in Nijmegen, 11a een rede van den heer J. A. Verkuijien, uit Leiden, opgericht een R.K. Politieagenten- vei eeniging, waartoe alle R. K. agenten, pl.111. 40, toetraden. B. en \V. van Bussum adviseeren af wijzend te beschikken op een adres van de afd. Bussum van den Alg. Nederl. Bond van Handels en Kantoorbedienden om de verplichte winkelsluiting in te voeren. B. en W. gronden hun advies op het feit rial er huns inziens in Bus sum geen sprake is van een zoodanigen misstand, dat een ingrijpen van B. en W. gerechtvaardigd is, en tevens op het bij zonder karakter der gemeente. De gewone audiëntie van den mi nister van oorlog zal op Donderdag 19 dezer niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 16 December. Propagantia=club „St. Bonifacius". Nadat de leden van bovengenoemde afdeeling van den Ned. R. K. Volks bond 's morgens in de Hartebrugs- kerk een algemeene H. Communie aan God hadden opgedragen, vereenig- den zij zich om ha if cc-n in het gebouw van den Volksbond, om daar ter gele genheid van het vijfjarig bestaan een feestvergadering te houden. (Vanwege den Adventtijd zal de meer plechtige \iering plaats hebben op een avond iu de maand januari). Na het openingswoord van den \oor- zitter, waarin hij verwelkomde den gees telijken adviseur, de leden en de pers, werden door den 2en secretaris de no tulen voorgelezen, die, na een kleine be merking, werden goedgekeurd. Daarna hield de voorzitter een korte beschouwing over het bestaan en het werken van de propagandaclub. Spr. be treurde het, dat er nog betrekkelijk zco weinig leden van den bond zich aan sluiten bij de propagandaclub en velen deze club geheel ten onrechte aanzien als een „jongensclub". Spr. commemo- reerde, hoe de propagandaclub heeft ge werkt voor den propaganda-avond van de K. S. A., waarvoor liet plaatselijk co mité zich zeer erkentelijk heeft getoond. Uit het daarna voorgelezen jaarver slag bleek, dat de club veel ijver en toewijding aan den dag legt. Veel heeft zij gedaan voor den groei van de vak bonden, veel ook voor de verspreiding van brochuren, vlugschriften enz. Vervolgens was liet woord aan den j Weleerw. pater C. L. Zuidgeest. Spr. begon met een herinnering aan een gebeurtenis uit Sint Eranciscus' le ven. Bij een wandeling door de verruk kelijk schoone natuur, viel zijn oog op een melaatsche. Aanvankelijk wilde hij zich afwenden van dien afstootelijken zieke, maar dan rees voor hem op het Kruis van den Verlosser en hij snelde toe op den ongelukkige en omhelsde hem. Dat was de triumf van de liefde. Liefde, zoo ging spr. voort, moet ook den propa gandist, den apostel, bezielen. De liefde is de groote kracht, de liefde kan alles. Wat de liefde kanzie naar de Kribbe, naar het Kruis, naar het Allerheiligste Sacrament. Dat is Goddelijke Liefde! Doch ook de menscheliike liefde kan veel, ontzettend veel doen. Ziet naar onze ka thedralen en kerken, onze scholen. Be schouwt de heldendaden van martelaren, van apostelen als Franciscus. van Sales, als Vincentius a Paulo. Zonder de liefde is ons Roomsche leven leeg, geen semi naries, geen priesters, geen propagan disten. Misereor super turbam, Ik heb medelijden met de schare, sprak Chris tus. Dat medelijden moet ook ons aan grijpen en het zal ons doen gaan tot onze mede-menschen, om ze te brengen in Roomsche vereenigingen, om hun te verschaffen Roomsche lectuur. Waarom moet men aan propaganda doen? Omdat wij Christus beminnen, omdat wij onze naaste beminnen, omdat liefde het onderkenningsteeken is van den Katholiek, omdat Christus heeft gezegd „Wat gij den minste der Mijnen doet, dat hebt gij Mij gedaan". Wij moeten aan propaganda doen, om dat al die ongelukken, die zich vereeni gen in neutrale vereenigingen, dievzich voeden met neutrale of zelfs slechte lec tuur, onze broeders en zusters zijn. De liefde zal ons doen inzien, dat er nog zooveel te doen is in de wereld. Laten zij, die niets voor propoganda voe len, eens beginnen met wezen ijk e;i waar achtig te beminnen. Als wij beminnen, zullen wij zien, dat er nog zooveel goed kan gedaan worden en we zullen pro paganda gaan voeren, wij zullen trachten te voorzien in de vele nooden van onze broeders en zusters. Hernieuwd in u de liefde, de waar achtige, Christelijke, bovennatuurlijke lief de. De liefde zal uw kracht zijn. Propa gandist te zijn vraagt offers, 't !s veel gemakkelijker tehuis te blijven. Ons wer ken brengt teleurstelling en wordt dik wijls niet gewaardeerd. Maar laat Christus' liefde u aanspo ren die offers te brengen. Bestudeert het Evangelie, vestigt uw blikken op Kribbe en Kruis, versterk U met Jezus Christus in Zijn Allerheiligst Sacrament, en gij zult vurige propagandisten zijn en blij ven. Wij zien met dankbaarheid op het ver leden, maar laten wii niet rusten op onze lauweren. Wij hebben veel gedaan, wij kunnen nog meer. Daartoe zal ons aanspoien ook de liefde voor den Volks bond. Vo.or ons moet siaau hel h.e.erJü- ke doelpropagandist zijn voor onzen Volksbond. 111 liefde voor God, voor Kerk, voor oi^.c mede-Christenen, voor onzen Bond, gaan wij dit nieuwe jaar in. Een hartelijk applaus volgde op deze gloedvolle rede, waarvoor dc eervv. spr. de welwillendheid had ingeroepen van zijn gehoor, daar droeve omstandigheden hem geen gelegenheid hadden gegeven zich voor te bereiden. De Voorzitter wekte in zijn dankwoord aan de eervv. spreker de leden op bij hunne gebeden cu heilige Communiën dc deze week overleden Moedei' van den weleerw. ad viseur ie gedenken. Vervolgens wees spr. er op, dat de propaganda deze winter vooral moet gericht zijn op de versprei ding van de Katholieke pers, met name van de Leidsche Courant. Ons Katholiek dagblad, aldus spr., geeft ons wat wij wenschen, tra ht zooveel mogelijk in al les ons te voldoen, en nu rust op ons de plicht niet te rusten, voordat in ieder Katholiek huisgezin in Leiden de Leid- sche Courant gelezen wordt. Daarna bracht de heer Kleijn namens alle leden den voorzitter, den heerJN'ij- huis, in eenige welgekozen woorden dank voor al diens werken en overhandigde hem als bewijs van erkentelijkheid een sierlijk klokje met twee vaasjes. Ge troffen dankte de heer Nijhuis voor dit onverwachte blijk van sympathie. Bij de rondvraag vond de voorzitter o.a. gele genheid op te merken dat in de pro- paganda-maand van de „Voorhoede" de club de verspreiding van di; blad krach tig ter hand zal nemen. Na een herinne ring aan het voorbeeld van de patroon heilige „St. Bonifacius" c:i een aanspo ring om iede/en derden Vr jdag trouw de apologetische cursus bij te wonen sloot de voorzit'er met gebed deze goed geslaagde vergadering. Zooals reeds is medegedeeld, is aan den heer C. M. J. Aleven, redacteur-ver slaggever aan. 0:1s blad, mei ingang van 15 Dec. eervol ontslag v_ icend. Van de oprichting van ons blad af heeft de heer Aleven mei onverzwakte tucw ij ding zijn krachten in den dienst van ons blad ge steld. Wij brengen hem hiervoor gaarne onze waardeering en dank. Zaterdag om 2 uur n.m. had bij hei -le Regiment Infante ie alhier eene militaire plechtigheid plaats. Bij dat Korps werden 11.1. 17 nieuw benoemde reserve-officieren in functie gesteld. Op even genoemd uur stonden de troe pen op de kazerneplaats opgesteld de nieuw-benoemde officieren en hunne fa milieleden hadden in het midden plaats genomen, waarna de Kolonel Regiments- Commandant liet vaandel liet bij zich komen. Een voor een met het vaandei omklemd in ééne hand werd thans den eed door de officieren in handen van den Kolncl afgelegd. Tijdens deze plechtigheid werd door het muziekkorps het oude Wilhelmus gespeeld en telkens herhaald, totdat de laatste officier den eed had uitgesproken, hetwelk 'n plech- tigen indruk maakte. Vervolgens werden de nieuwe officie ren door den Kolonel gelukgewenscht, ze werden gewezen op het gewicht van flen eed welke zij onder het vaandel, het Symbool van eer en "licht, hebben af- gelegd. Nadat de nieuwe officieren bij den troep waren ingedeeld, stelde de troep zich in beweging en marcheerde langs Morschstraat, Princessekade, Freestraat, Papestraat, alwaar .bij het gebouw Gra- venstein voor het vaandel en den kolo nel werd gedefileerd. Met de muziek aan het hoofd werd de marsch vervolgd langs Papestraat, Rapenburg, Doezastraat, Zoeterwoudsche Singel, Plantsoen Hoo- gewoerd, Breestraat naar de kazerne te rug, waarmede de plechtigheid was af-» gel 00 pen. Twee der nieuwe officieren w^ren in de nieuwe uniform gekleed. Hoewel de ze uniform in het gevecht wellicht zal blijken van practisch nut te zijn, komt het ons voor dat deze vooral bij de groote tenu niet zoo sierlijk is als de oude uniform met de frissche roode kraag. Bij Koninkl. besluit is benoemd tot gewoon hoog!eeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuni versiteit te Groningen om onderwijs te geven in dc Hebreeuwsche taal en letter kunde en Israëlietische oudheden dr. F. M. Tli. Böhl. alhier. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 105 uur, Gebouw Zita- Vereeniging, Noordeinde. Tentoonstel ling van gobelins en weefwerk. Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. Spreker: de W.Eervv. heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: Het H. Mis offer. Dinsdag 81/2 uur 's avonds. Gebouw Ned. R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Algemeene vergadering R. K. Propa gandaclub De Jonge Garde. Woensdag, 105 uur, Gebouw Zi- ta-vereeniging, Noordeinde. Tentoonstel ling van gobelins en weefwerk. Woensdag 51/2 uur n.m. St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie. Spie ker: de Weleerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Woensdag, 8 uur 's avonds, St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Geloof en We- tenschaep. Lezing van den Weleerw. Pa ter J. van Well S.J. Onderwerp: Shakes peare's King-Lear. Donderdag, 105 uur. Gebouw Zita-Vereeniging, Noordeinde. Tentoon stelling van gobelins en weefwerk. ALI-ri_. U. .e avond werd een fees telijke bijeenkomst gehouden voor de jongens van de' patronaatsvereeniging „St. Pancratius" in het Juvenaatsge bouw. Verschillende donateurs alsook enkele genoodigden waren hierbij tegenwoor dig. Na de opening met gebed en toe spraak van den Eerw. Directeur, wer den enkele gezellige uurtjes doorge bracht, onder liet aanschouwen van prachtige lichtbeelden, het zingen van eenige vroolijke liederen en een voor de jongens zeer aardige iractatie. Met een woord van dank aan hen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, sloot de Eerw. Voorzit ter deze bijeenkomst, waarna de jongens welvoldaan in vroolijke stemming huis waarts keerden. Naar we vernemen, zal de heer P. Rutte, wonende in de Julianastraat alhier zijne vergunning verplaatsen naar de Spoorlaan, nabij het Station. KATWIJK. Overwogen wordt om ook hier automatische lantaarnopsterkers aan te schaffen. Dezer dagen zal met enkele dezer toestellen een proef worden ge nomen. NIEUWKOOP. De Gemeenteraad ver gadert Dinsdag den 17den December des voormiddags om 10 uur. De agenda be vat o.a. Mededeeling van ingekomen stukken. Verzoek van den Heer K. Ja ger om eervol ontslag als hoofd dei- openbare lagere school te Noorden, in deze gemeente. NOORDW1JK ER HOUT. In café het „Wapen van Noordwijkerhout" verga derde gisteravond het ziekenfonds Hulp en Zorg". Na opening door den voor zitter, en voorlezing der notulen, dcet de penningmeester rekening en verant woording. De inkomsten bedroegen f 143.64, de uitgaven f3S.50. Batig sal- do f75.14. Met het bedrag dat op de spaarbank is geplaatst heeft hei fonds een saldo van f200.14. Rekening en be scheiden werden door de heeren A. Bra- ma en N. van den Berg Azn. nagezien en in orde bevonden. Den penningmees ter werd dank gebracht voor zijn be heer, waarna op voorstel van het Be stuur besloten wordt in het vervolg de namen van nieuwe leden voor te lezen, in verband met eventueele toelating tot lid. Bij de rondvraag wordt aangespoord tot geregelde betaling der contributie. SASSENHEIM. .Zaterdag avond ver gaderden in het Hotel Het Bruine Paard onder voorzitterschap van den heer J. Visser Vlasveld,-de Sassenheimsche IJs club. De voorzitter decide mede, dat dit jaar aan het verzoek der neringdoenden om op een anderen avond dan Zater dagavond, te vergaderen, geen gevolg- was gegeven, daar op een anderen avond de zaal niet beschikbaar was. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 179621/2, de uitgaven f152.61, een ba tig saldo alzoo van f27.011/2» op de Raffeisenbank was belegd f612.17.1/2 De boeken werden nagezien door de heeren D. Fortuin en J. Bergman, die alles in de beste orde bevonden. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden, de heeren Ph. Bakker, Hi .-Bader, O. van Eek en J. Charbon, her kozen. Genoemde heeren namen hunne herbenoeming aan. Bij de rondvraag stelde de heer Pli. Bakker voor, een subsidie te geven, wan neer ijs en weder dienende, een hardrij derij op schaatsen om levensmiddelen gehouden wordt. De heer D. Fortuin was hier tegen, daar het vaak voorkomt dat lieden, die met de prijzen gaan strijken, deze min der hard noodig hebben, en arme men schep. met een kleinigheid worden afge scheept. De heer den Hollander zag liever dat de vereeniging bij de gemeente aanklop te om een subsidie, daar zij voor de gemeente bij een flfnken sneeuwval de straten schoon laat maken. De voorzitter zeide, dat dit gedaan werd in jaren, dat er van ijs geen sprake was, en zij zoodoende werkioozen in de gelegenheid stelde iets te verdienen en bovendien kwam de sneeuwopruiming de burgers goed ten dienste. Het voorstel Bakker werd met 35 tegen 16 stemmen verworpen. Hierna had de verloting plaats van een twaalftal kistjes sigaren waarbij de gelukkige winners waren de heeren C. v. d. Wiel, H. de Graaff, J. Prins Cz., j. v. d. Meer, D. Fortuin, j. Werkhoven F. van Hoepelen, J. Bergman, R. v. d. Weij, j. P. Lagerberg, C. van Velzen en O. van Eek. De Eerw. Zuster Maria Anna, die deze week van de laatste H. Sacramen ten der Stervenden is voorzien, gaat goed vooruit. Zondagavond vergaderde het on dersteuningsfonds bij ziekte, onderafd. van den-R. K. Volksbond. Wegens ongesteldheid van den pen ningmeester werd het driemaandelijks verslag van den stand der kas uitge bracht door den voorzitter, de heer J. Groen in 't Woud, waaruit bleek, dat de inkomsten f331.OD/s hadden bedra gen, de uitgaven f260.52, alzoo een sal do van f 71.391/2- De boeken zullen worden nagezien door de heeren J. van Ruiten en A. v. d. Meer. Na eenige discussie werd besloten dat leden van de neutrale vakvereeniging lid kunnen worden van liet ondersteunings Ingezonden Medededingen a 30 cents per regel. Wijnhandelaren Hofleveranciers Kantoor: Burgsteeg tot 's avonds 8 uur geopend. (3271) fonds, mits zij hun lidmaatschap hebben opgezegd, en lid van den Volksbond zijn, al hebben zij ook den leeftijd van 50 jaar bereikt. Ook werd besloten de zuivere winst die per jaar gemaakt wordt, te verdeden onder die leden die langer dan 13 we ken ziek zijn. Onder dien verstande, dat die winst over de vier kwartalen van liet boekjaar verdeeld wordt. Niets meer adn de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. GEWESTELIJK GEMENGD. Gisteravond kregen een paar café-be zoekers op de Stationsweg te Leiden twist, waarbij een zjjn zakmes trok. De man bleek echter gelukkig geen bcroep- messentrekker te zijn, zoodat de aange vallene partij er met een paar scheuren in zijn jas afkwam. Uit een loods van den heer de Gr. op de Witte Singel te Leiden is dezen nacht een rijwiel ontvreemd. De dader heeft zich waarschijnlijk door middel van een breekijzer toegang verschaft. De re cherche stelt een ijverig onderzoek in. Vanmorgen kregen een paar bezoekers in een cat: in de Groenesteeg te Lei den hevige ruzie over de betaling van het gelag, 't Viel niet te verwonderen, want de betaling zal gelet op den toe stand, waa ii de twistzoek nden ver keerden nogal hoog geweest zijn. De een nam om kracht aan zijn betoog bij te zetten een bierglas, waarbij hij den ander een snee in zijn kin toebracht. De laatste werd naar zijn woning gevoerd. 1 visscher G. H. te N i e u w koop, had Zaterdag; vermoedelijk ten gevolge van .het onstuimige weer, een zeldzaam buitenkansje. Met een groote zegen op den Zuideindschen Polder visschende, ving liii in dAt net o.a. twee snoekbaar zen die samen 20 halve kilo's wogen en twee palingen van ruim 5 halve kilo's samen. Gistermorgen is een schip op zoodani ge wijze met de brug, nabij Gouwsluis te Alphen in botsing gekomen, dat deze is defect geworden. Terstond moest het verkeer erover worden gestaakt. Voertuigen enz. moeten zich aldaar later overzetten, om langs de ander zijde van den Rijn hun weg te kun nen vervolgen. Zoo s poedig mogelijk is men met het herstellingswerk begonnen, om dezen zeer drukken verkeersweg weer open te kunnen stellen. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot kapelaan te Breda (H. Hart), den Weleerw. heer A. Assel- bergs; tot kapelaan te Hoogerheidc den Weleerw. heer A. Buijsrogge; tot kape laan te Zeeuvvsch-'Clinge, den Weleer waarden heer J. Balthazaar; tot kape laan te Borgvliet, den Weleerw. heer J. Oomen, beide laatsten priesters van het Seminarie. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd to doctor in de rechts wetenschap na verdediging van „Stellingen" de heer Cornells Smi's, geboren en wonende te Dordrec;-r. Geslaagd voor het Eind-examen voor den Ned. Ind. Administratieven dienst de heer Nic. Beets, ^Haarlem). Geslaagd voor het candidaats-examen in de rechten de heer W. C. Hoof te Graafland (Warns- veld bij Zutien) en doctoraalexamen in de rech ten de heer N. J. Vonck. AMSTERDAM. Tot arts bevorderden de heeren J. F. M. Bar'els. Bergen op Zoom en R. Bromberg, Aken. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis aan den Burg op Zaterdag 14 December 1.12, ten overstaan van C. Versluijs, notaris te Leiden. Het huis te Leiden aan de Pieterskerk- gracht nr. 20, met uitgang aan de Langebrug. In bod f 5000. Kooper de heer P. Kooreman qq. voor f 5180. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Don derdag 19 December 1912, des namid-! dags te één uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds te acht uur en ook den volgenden; dag des namiddags worden voortgezet. In behandeling komen de volgende on-, derwerpen lo. Benoeming van een lid der Com-» missie voor cle Bewaarscholen. 2o. Benoeming van eene onderwijzeres in de handwerken aan de school der 4e klasse No. 1. 3o. Benoeming van eene onderwijzeres, in d e handwerken aan de school der 3e klasse No. 4. 4o. Benoeming van eene onderwijzeres in de handwerken aan de school det 3e klasse No. 1. 5o. Verzoek van R. Adama om eervoï ontslag als onderwijzer-plaatsvervan gend hoofd der schooi 4e klasse No. h

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2