Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Aanbesteding. Bericht van inzet* VERK00PING, WIJNEN en LIKEUREN. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Zaterdag 14 December. Aan ,de orde is het algemeen debat Staatsbegrooting 1913. De heer Tydeman (O.L.) bespreekt de liberale concentratie als een door het geheele land gevoelde noodzakelijkheid tegenover de rechtsche coalitie. Hetont- brekeh van een militaire paragraaf in het concentratieprogram mag niet uitgelegd worden in den zin, dat de liberalen de landsverdediging willen venvaarloozen. Hierna bestrijdt hij de opmerkingen van de heeren Lobman en Schaper tegen het concentratieprograrn. Hij wil niet treden in een loven en bieden met de socialisten. De heer de Visser (C.H.) bestrijdt de stelling, dat men alleen links de kam pioenen vindt voor huldiging van het particulier initiatief bij de sociale wet geving. Steeds hebben'de Chr.-Histori- schen daarvoor geijverd. In geen geval, zegt spr. vervolgens, mogen de godsdien stige tegenstellingen op de debetzijde der rechterzijde worden gebracht. Spr. criti- seert o.a. de benoeming van prof. Noordt- zij tot hoogleeraar te Utrecht. Tenslotte juicht spr. toe, dat bij de a.s. grondwets herziening art. 171 gehandhaafd zal blij ven. Spr. hoopt, dat hoe langer zoo meer een staatkunde zal worden gevoerd, waar bij niet alleen op de materieele, maar ook op de zedelijke belangen van ons volk gelet wordt. De heer De Beaufort (O.L.) houdt een repliek, waarin hij het betoog van den heer De Visser bestrijdt en overi gens nader zijn s'andpnnt nader aanvult. De zitting duurt voort. Onderwijs. Examens Apothekersassistent. Geëx. 3 cand. Geslaagd de heeren J. \V. Birza k. B. M. Haye, Amsterdam. Afgewezen een. De Minister van Justitie noocligt hén, die in het jaar 1913 wenschen te worden toegelaten tot het afleggen van het voor bereidend examen, bedoeld in art. 13 der wet op het notarisambt, uit, om zich voor 1 Mei 1913 bij gezegeld daartoe strekkend verzoekschrift, onder overlegging van hun geboorte-akte, tot zijn departement te wendenmaakt voorts bekend,- dat, wat betreft het examen in het. Latijn, monde ling zoowel als schriftelijk ter vertaling en ter verklaring zullen worden gegeven eenige stukken uit Kan en Schroder, Bloemlezing uit Latijnsche dichters, met aanteekeningen, le stuk, en uit Quadra- ginia, Latijnsch Vertaalboek met woor denlijst, door dr. A. Smit. LEIDEN, 14 December. Voor den Indischen dienst is be stemd tot administratief ambtenaar de heer A. I. Spits. BLEISWIJK. In devergadering van den gemeenteraad waren tegenwoordig de heeren W. Schuurman, P. v. d. Bosch, J. J. Groenewegen en C. Legrouw. Voor lezing der ingekomen stukken, mede- deeling, dat terug ontvangen is f 53.75 van de vooruitbetaalde verplegingskos- ten van een krankzinnige, die intusschen hersteld is. Verzoek om teruggave van te veel betaalden Hoofd, omslag, goed- gekcurd.Verzoek van de wed. Bak om den hoofd. Omslag te verminderen, gesteld op f27. Voorstel van B. en W. een nieuwe salarisregeling voor den gemeen teveldwachter. De Weth. P. v. d. Bosch merkt op, dat het voorstel 'is van de meerderheid in het College. Spr. kon niet met het voorstel meegaan. Na eeni ge discussie, waaraan ook de voorzitter en de heer J. J. Groenewegen deelnemen en na verschillende gewijzigde voorstel len, wordt het salaris vastgesteld op een minimum van f 450, met verhoogingen tot f 550, ingaande 1 Januari 1913. Bij de rondvraag wijst de heer C. Legrouw op den 'slechten toestand van den weg naar Moercapelle. Besloten wordt eenige hoogst noodige herstellin gen te laten doen, maar volgens een vroeger genomen raadsbesluit met her nieuwing te wachten tot het volgend jaar. De vergadering wordt gesloten. LISSE. De afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur houdt een leden vergadering op Dinsdag a.s. in de Witte Zwaan 's avonds half acht. Aan de orde komen de beschrijvingsbrief, verkiezing en Krelagestienting. VOORSCHOTEN. In café Sport ver gadert Maandag a.s. 's avonds half negen de afd. Voorschoten-Veur van Bloem bollencultuur ter behandeling van den beschrijvingsbrief alg. verg. GEWESTELIJK GEMENGD. Weer een rijwieldief aangehouden. Gisteren heeft de politie te Haarlem een man aangehouden die aldaar een rijwiel heeft verduisterd. Bij onderzoek bleek dat de aangehoudene ook te Lei den een rijwiel had gestolen, dat even eens te Haarlem was ten gelde gemaakt. Het eigenaardige van het geval was, ditmaal echter, dat van de vermissing van het bewuste rijwiel geen aangifte was gedaan, zoodat deze, inplaats van den dader op te sporen, zich moest be zighouden met het zoeken van den eige naar. Deze was spoedig gevonden. Ze kere heer H., te Oegstgeest woonachtig had dezer dagen zijn fiets een oogen- blik onbeheerd laten staan, van welke omstandigheid gebruik was- gemaakt de fiets mee te nemen. Tegen den aange houden, zekeren J. van L., is procesver baal opgemaakt. Hij bleek deserteur te zijn van de koloniale reserve en werd mitsdien ter beschikking van de militaire autoriteiten gesteld. In den afgeloopen nacht zij'n te Lei den tengevolge van den zwaren storm een dakgoot van een pand aan de Rijn kade afgewaaid en een stuk zink van een perceel aan de Haarlemmerstraat. Een deur van de tramremise woei dicht, een ruit werd gebroken, tengevolge waar' van een beambte eenige niet ernstige kneuzingen opliep. Burgerlijke Stand. NOORDWIJK. Geboren: Trijntje, d. van M. van Rooijen en N. van Duijn. Onder trouwd: C. Duindam, 23 j. en I. van Duin, 23 j. Getrouwd: M. de Heus en K. van der Niet. C. W. Emke en N. van Rooijen. J. van Beelen en Spaanderman. Overleden: G. P. Hiep, z. 6 w. A. Plug, m. 64 j. VOORHOUT. Geboren: Johannes Pelrus, z. van J. Lakeman en M. M. Dijkers. Petro- nella Maria, d. van P. B. Zeestraten en A. W. van der Post. Antonia Maria Helena, d. van T. Bergmeijer en A. van der Reep. Overle den: Levenloos aang. kind van B. van der Zwet en M. C, Zaat. A. Does, d. 4 w. Een stelling ingestort. Gis termorgen heeft er een ernstig ongeluk plaats gehad in de in aanbouw zijnde gasfabriek van de gemeente in de Keiie- polder te Rotterdam. Een metselaar en zes opperlieden waren op een stelling aan het werk, toen door het uitschieten van een dwarshout de stelling instortte en allen van een hoogte van 6 tot 7 M. op den grond terecht kwamen, met het gevolg, dat de metselaar P. R., uit Berg-Ambacht, aan de lendenen gekwetst werd. Hij werd naar zijn kosthuis ver voerd. De opperman C. A. P., brak een been en werd naar het Ziekenhuis ver voerd, evenals de opperman A. K., uit Schiedam, die het linkerbeen en den rechtemekel brak, voorts werd de op perman J. K. aan hoofd en handen, de opperman A. T. aan de linkerhand en den rechtervoet en de opperman G. R. aan het hoofd verwond. De laatstge noemden zijn allen te Schiedam woon achtig; zij zijn derwaarts gebracht. Bovendien heeft de opperman J. S., verwondingen aan het hoofd opgeloopen. Ook hij is naar zijn huis gebracht. Ongelukken. In de van Olden- barneveltstraat te Rotterdam is eergister- morgen een auto, waarin wethouder Stu- lemeyer zat, door een defect aan het stuur tegen een boom gereden. De wet houder kwam er met een schok en den schrik af. In de pannenfabriek te Echt is eergisteren de machinist W. Sw. van den machineketel gevallen, weiken hij aan het poetsen was. Hij liep daarbij zoo ernstige verwondingen op, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. In de Haarlemmerstraat te Amster dam is Donderdagmiddag een bejaard man door een vrachtwagen overreden. Hij heeft een diepe hoofdwonde opgeloopen eh een rif en' een boon gebroken.. Per ziekenauto werd hij naar het Binnen gasthuis vervoerd en daar opgenomen. Te Noodkerk (Fr) is Maandag een 4-jarig ojngetje verdronken. De va der vond het lijkje. Een eigenaardigevangst. Te Barneveld zijn eergist erna cht een paar kippendieven gesnapt op een wijze, zooals zeer zeker zelden voorkomt. Twee per sonen waren aan het stroopen, tcfen ze bij den landbouwer Bosch de kippen hoorden schreeuwen. Ze gingen er op af en 'bemerkten twee personen, die met eeri kar kippen vervoerden. Ze wisten de dieven in "handen te krijgen en leverden ze met de gestolen elf kippen aan de politie over. (Tel.) Ook een kiezer! Het „Arnh. Dagbl." verhaalt van een kiezer te Ommen, wien f2.50 geboden werd, indien hij op van der Vegte stemde. Hij accor deerde, en begaf zich ter stembus. Onderweg ontmoette hij een propagan- dist-Mackay, die f2 voor zijn stem bood. .H ij accepteerde en had f 4.50 verdiend. Toen de stembus aan zijn stembureau (Gramsbergen) gerpend werd, bleek deze slechts één biljet van onwaarde te be vatten; daarop waren nl. de namen van beide candidaten zwart gemaakt. Door het get ij verrast. Een vrouw ging in een klein Fransch Noord- zeeplaatsje visschen, in gezelschap van haar kindje. Zij bemerkte niet, dat de vloed opkwam en eerst toen zij geheel door de zee omringd was, zag zij hoe gevaarlijk haar toestand was. Met haar kind op de arm aanvaardde zij den' terug tocht. Een visscher riep haar toe te wachtenhij zou haar met zijn bootje komen halen. Maar zij meende wel te kunnen voortgaan. De,golven echter wer den hooger en onstuimiger, en met haar kind werd zij onder de watermassa be dolven. De kleine kon nog gered worden, maar de moeder vond den dood door verdrinking. TELEGRAFISCH WEERBE. IT. naar waamennngen verricht in den morgen van 14 December 1912, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildf. Hoogste barometerstand 776.3 Clennont. Laagste barometerstand 726.5 Christiansund. Verwachting tot den avond van 15 December meest krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige weslelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Laatste BericSiters. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. Z. K. H. de Prins, verlaat morgen avond per trein van 7.28 Staatsspoor 's Gravenhage en begeeft zich naar Wei- mar, alwaar Z. K. H. eenige dagen de gast zal zijn van den Groothertog van Sak sen. De Prins is voornemens op de te rugreis een korten tijd te Berlijn te ver toeven en wordt 20 December in de re sidentie terug verwacht. H. M. de Koningin-Moeder die in geruimeri tijd 's avonds Haar paleis niet had Verlaten, is gisteravond aan tafel geweest bij H. M. de Koningin. Overigens maakt Koningin Emma bij mooi weer op den dag weer. den gewo nen rijtoer. Bij het Hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis is na de vorige opgave aan giften nog ingekomen een bedrag van f 8851.51. Inbraak in een goudsmidswinkel. Een ongemeen brutale inbraak beeft gisteravond plaats gehad in den goud smidswinkel van den heer Esinan aan het Damrak te Amsterdam. Er is naar schat ting ongeveer aan f 15.000 waarde ont vreemd. Provinciale Staten. De Commlssiën, benoemd in de verga dering der Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben rapport uitgebracht, be treffende de in hare handen gestelde voorstellen van Gedeputeerde Staten. Met groote 'instemming is kennis ge nomen van de voordracht om het be drag van de aan de vereeniging ..Proef tuin" te Lisse te verleenen subsidie te bepalen op f2000, doch de bepaling, dit bedrag jaarlijks net een zekere som te verminderen acht de Commissie in casu onaannemelijk, omdat een vermin derde subsidie voor het beoogde doel ontoereikend zal bl'iken te ziin tot dek king van de uitgaven, die jaarlijks eer der zullen stijgen dan wel verminde ren. De commsisie adviseert dus, het sub sidie voor 5 jaren toe te kennen op1 f 2000 per jaar. Geadviseerd wordt tot toekenning der voorgestelde subsldiën aan de Volks school van het Genootschap Mathesis Sri en arum Genitrix te Leiden, den avondcursus voor volwassenen te Lei den, Voorts adviseert de Commissie con form de voorstellen van Ged. Staten, om geen subsidie te verleenen aan „hel Groene Kruis" voor een onderzoek be treffende kraamvrotfwenver orging cn zuigelingenbeschertïiin - bij. drage te geven in de In ten van he4 dooi Lisse gesticht gebouw voor dc Rijks- bouwwinterse'aool al L r. Ten opzichte van liet verzoek van L Paardekooper om vergoeding van be drijfsschade als gevolg van de werken aan het Rijn-Schiekanaal (waaromtrent eenige leden hadden betoogd, dat de bil- li,id:eid inwilliging van hei verzo.k ertclit en dat liet dus niet uit vrees om een precedent te scheppen mag worden af gewezen), erkennen Ged. Staten,, dal de billijkheid eischt, dat de bezwaren, wel ke met het uitvoeren van een werk nood zakelijk gepaard gaan, zoo kort mogelijk duren, maar kunnen zij niet toegeven, dai een ieder, die wegens die uitvoering eenig ongerief ondergaat, daarvoor scha devergoeding moet ontvangen. Op de vergadering van de Provinciale Staten 'van Zuid-Holla-nd op Dinsdag den 17 Dec. staat o.a. op de agenda: Schadevergodeing aan L. Paardekoopei te Z o e t e r w o u d e in verband met om legging Rijn- Schiekanaal. Subsidie Zuid- Hoil. vereeniging „Het Groene Kruis". Subsidie gemeente L i s s e in de lasten ge bouw voor Rijkstuiribouwwinterschöol. Subsidie vereeniging „Proeftuin" te Lisse. Verzoek om verhooging subsidie voor vakschool tan Genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix" t: Leiden. Subsidie Vereeniging „De Practischc Am bachtsschool te Leiden. Marktberichten. LEIDEN. 14 Dec. G r a a n b e u r s. De handel was heden van weinig be eekenis. Koopers kochten alleen het hoogioodige. Als volgt werden verkocht: Tarwe f6.25 a 9.40 per f80 Ko. Rogge f 6.10 a f6.75 per 75 Ko. Haver f7.20 a f8.50 per 100 ko. Gerst f 6.50 af 7,10per 65 Ko. Erwten f 11.25a f 12.50 per H.L. Eierenveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 1334 stuks. Kipeieren f 7.tot f 7.90. Handel matig. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 60— 62, goede fabrieksboter (controle) f 5458, prima boerenboter f 5658, goede boerenboter f52 55. Weiboter f a Aanvoer 260/8 en 35'16 vaten, wegende 5550 kg. Handel matig. Turf. Lange zwarte. Aanvoer 00.000 stuks, f 5.00.0 per 1000, ZOETERWOUDE, 13 Dec. Veiling. Prijzen der kipeieren f 6.60 a f 7.80 per 100 stuks- Savoyekool f 0.03 per stuk. WASSENAAR. Veiling van 29 December Peen per bos 2 a 3Hj c. Kroten per V-i H.l f 0.60. Kervel 1 c. Spruitkool f 0.30 a f 0.32 per ben. Andijvie per 100 f 1.a i 1 30 Bloemkool t 2.a f 5.Groene Savoijekool f 0.60 a f 1.50, Geie Savoijekool f2.a f 3.5C Roode kool f 2.— a f 4.—, Boerenkool f 1.— Peren per kin f 1.20, Aardappelen f 1.20. Eieren per 400 f 7.a f 7.50. UTRECHT, 14 Dec. Op de weekmarkt waren heden 450 stuks vee aangebracht. De prijzen waien voor stieren f230 a 303, voor vaarzer- f190 a 260, voor pinken f 110 a 190, vooi melkkoeien f 240 a 290, voor kalfkoeien i 250 a 330, voor vaarskoeien f220 a 280, voor .veitt koeien f220 a 320, voor nuchtere kalveren fS a 28.— voor magere kalveren f 40 a 90, vooi magere varkens f35 a90, voor biggen f7 a 18 vette schapen f 26 a f 32, magere schapen f 16 a 25. DELFT, 14 Dec. Ter kaasmarkt waren aan ge-, voerd 7 stapels kaas, wegende tezamen 157« kgr. Prijs f 42 a f 45 per 100 kg. De Heer en Mevrouw PEN- NOCK-Fontane betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de geboorte van hunne Dochter 6077 NELLY. Soerabaya, December 1912. Zetter-Drukker. Gevraagd, om spoedig in dienst te treden, op kleine drukkerij, een ZETTER-DRUKKER, die voorkomende werkzaamheden ge heel zelfstandig kan afmaken. Br. no. 6079 Bureau van „De Leidsche Courant". VOORLOOPIG BERICHT aan H. H. Tuinders. Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij op Donderdag;, 19 December 1912, te Roelof- arendsveen bij PUBL1EKEN AFSLAG zal VERKOOPEN 5 a 6000 Bossen Dennen Teelhout, hoofdzakelijk Erwtenrijs. Een ge deelte der partij is van af heden te bezichtigen op de Noordkade, bij de haven te Roelofarendsveen. 5838 J. J. DE KONING, HOUTHANDEL - ROELOFARENDSVEEN. Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude zijn voornemens op Donderdag 19 Dec. 1912, des voormiddags 10 uur in het open baar bij opbod te verkoopen 185 wilgenboomen, staande op den Stompwijkscheweg. De boomen zijn genummerd, Combinatiën worden voorbe houden. Zoeterwoude, .10 Dec. 1912. A. VAN GILS, Biirgem. 6041 C. J. KAPTE1N, Weth. OPENBASE VRIJWILLIGE in het Notarishuis aan den Burg te Leiden bij opbod en afslag op Zaterdagen 21 en 28 December 1912, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Leiden, van Het goed onderhouden HEE RENHUIS aan den Ouden Rijn benevens bovenhuis met afzon derlijken opgang en pakhuis, met uitgang in een gem. poort, waar boven twee zolders, nos. 5 en 3, samen groot 3 aren, 19 centiaren, bevattende Het benedenhuis no. 5, gang met wit marmer bevloerd, zij kamer, flinke voorkamer, door gang met kasten en groote achter kamer, ruime binnenplaats, berg- kamer, plé, nog eene kamer aan de plaats, keuken en achterhoven, drie ruime kamers en zolder met meidenkamer. Het bovenhuis met afzonder lijken opgang no. 3, twee groote voorkamers en suite, en twee in elkander loopende Cabinetten achter twee kamers, en suite, en keukenvoorts zolder met twee slaapkamers. Het boven- en benedenhuis hebben gas- en duinwaterleiding, zijn van vele kasten voorzien en zijn verhuurd tot 1 Mei 1913: Het benedenhuis voor f350.— per jaar. Het bovenhuis voor f 300.— per jaar. Het pakhuis is verhuurd voor f 100.— per jaar, tot 1 Mei 1918. De Zolders boven de poort voor f0.80 per week. Te zien Dinsdags en Donder dags van twee tot vier uren. Te aanvaarden onder ge- standdoening der voormelde hu ren na de betaling der koop penningen, den 30 Januari 1913. Meerdere inlichtingen te be komen ten kantore van voor noemden Notaris, Hooigracht 40, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10—2 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van een vijfde der ver- hoogsom. (5950) Op DINSDAG, den 24en DEC. 1912, zal worden aanbesteed in het koffiehuis „Den Burcht", des morgens elf uren De verbouwing van het perceel Breestr at No. 151 te Leiden voor rekening van den Heer van Hooft. De aanwijzing in loco op Donderdag 19 Dec. 's-morgens elf uur. De teekening en bestek zijn af 1.50 verkrijgbaar in genoemd Koffiehuis. Inlichtingen geeft L. VAN DER LAAN, (6102) Architect. Losse nummers van „DE LEIDSCHE COURANT" zijn ie de ren avond verkrijg baar bij de onderstaande adressen S. J. BOMERT, Vischmarkt 18 J. FLEUR Jr., Pelikaanstraat. J. N. GEYER Botermarkt 26/27, KIOSK* Apothekersdijk. G. KLEIJNHANS, Pelikaanstraat. P. H. MASSA, Haarlemmerstraat 117. B. POLS, Haarlemmerstraat 3D Dinsdag 17 December 1912, 's mor gens Elf uur, in het Hotel „H e t Wapen van Voorschoten" te Voorschoten, ten over staan van den aldaar gevestigden Notaris D. K, J. SCHOOR, Afslag van Bouwterrein en Burgerwoon- huizen met Tuinen, nabij de St. Nicolaasbrug te Voorschoten, in bod No. 1 BOUWTERREIN, groot 250 M2., op f 400.— No. 2 BOUWTERREIN, groot 300 M2., op - 340. No. 3 BOUWTERREIN, groot 300 M2., op - 350. No. 4 BOUWTERREIN, groot 300 M2., op - 320. No. 5 BOUWTERREIN, groot 300 M2., op - 310. No. 6 BOUWTERREIN, groot 300 M2., op - 300.— Verhoogd met - 50. No. 7 Het HUIS B 160, groot 295 M2., op -2150. Verhoogd met - 50. Nader verhoogd met - 50. No. 8 Het HUIS B 161, groot 293 M2., op -2200.— Verhoogd met - 50. No. 9 Het HUIS B 173, groot 150 M2., op -1230 No. 10 Het HUIS BH 74, groot ±150 M2., op -1215. No. 11 Het HUIS B 175, groot 150 M2., op -1215 No. 12 Het HUIS B 176, groot 150 M2., op -1215. No. 13 Het HUIS B 177, groot ±150 M2., op -1200. No. 14. Het HUIS B 178 groot ±150 M2., op -1200. Ten kantore van genoemden Notaris kunnen verhoogingen worden gedaan, tegen genot van 20% dgr verhoogsom. 6043 Vrijwillige (om contant geld) op VRIJDAG 20 DECMBER 1912, des voormiddags te 10 uren, op den tuin van den heer A. NOTENBOOM te Valkenburg, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS, van een Warmoeziers-lnventaris bestaande uit ongeveer 900 stuks Broeiramen (één-ruiten) 120 stuks Riet- en Stroomatten, 2 groote In- maakkuipen, een partij Tuinder gereedschap voorts Rijs en Boo- nenstaken, Brandhout en een overdekte ijzeren Schuit (5 ton). Vóór den verkoop genummerd te zien. 6ioo Heeren Rookers, Beproeft de Sigaren uit het nieuwe SIGARENMAGAZIJN Haarlemmerstraat No. 31 bij de Prinsessekade. Voorhanden ruim 60 diverse merken, in elke verlangde prijs en in de beste kwaliteiten. (6086) Bekende en Nieuwe merken uit de beste Fabrieken DIVA, 6 lO cents. Stomkoppen 1 Clamor I 2 cents Vorstenlanden j Sigaar Planter J Modjo J Witte Pauw POLS reclame vier (eigen merk) Kwikstaartjes Express Lohengrin Apport J ENZ. ENZ. ENZ. Aanbevelend: B. POJUS. 37a ets. Sigaar 3 cents Sigaar BURGEMEFSTER en WET HOUDERS van Zoeterwoude zijn voornemens op Maandag 23 December 1912, des voormid dags 10 uur, in het openbaar bij opbod te verkoopen 94 opgaande wilgenboomen staande op denWeipoortschenweg en op Dinsdag 24 December 1912, des voormiddags 10 uur, 95 opgaande wilgenboomen staande op den Vlietweg. De boomen zijn genummerd. Combinatiën worden voorbe houden. 6080 Zoeterwoude, 13 Dec. 1912. A. VAN GILS, Burgemeester. C. J. KAPTEIN, Wethouder. Bordeaux Wijn 60, 65, 70, 85, en 1 p.flesch. Rijnwijn 70, 85, I.—, 1.10en 1.20p.flesch Witte Wijn 65, 70, 80 en 1.— p. flesch. Roode en Witte Port 65, 70, 85 en 1.— p. flesch. Madeira Wijn 65, 70, 85 en 1.— p. flesch. Vermouth Wijn 85, 1.— en 1.20 p. flesch. Boerenjongens 76, 85 en 1.— p. Literpot. Kersen en Frambozen op Wijn 85 en 1.— p. Literpot. Alcoholvrije Likeuren 35, 45 en 50 p. flesch. Zoete Roode Wijn bijzonder geschikt v. Bruiloften en Partijen, 65, 70, 85 en 90 p. flesch. Vraagl s.v.p. verder uitgebreide Prijscourant. Aanbevelend, j. VAN BERKEL, eo7i Koelof Areudsveen.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3