Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. laste gelegde beleediging bewezen en eischte bekl.'s veroordeeling tot acht da gen gevangenisstraf. Gemeenteraad van Ter Aar. Voorzitter de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. De Notulen worden na lezing goedgekeurd. Mededeelingen a. Dat is goedgekeurd het kohier Hondenbelasting dienst 1912; b. dat door de gemeente over het jaar 1910 noch te veel, noch te weinig is genoten inzake subsidie lager onder wijs. Voor kennisgeving aangenomen. .Wordt overgegaan tot de benoeming van 7 leden der commissie tot wering van schoolverzuim. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Hendriks heeft bedankt. Benoemd worden de heeren P. ten Kate, G. C. Weeren, M. Robertz, J. Hogenboom, C. Kempenaar, C. F. Droogh en G. Es- kes. De Voorzitter zejjt, dat tengevol ge van de inwerking treding van de nieuwe militiewet redactiewijziging noo- dig is van de salarisverordening van het onderwijzend personeel omdat in art. 8 wordt verwezen naar artikelen van de nu vervallen militiewet. De noodige wij zigingen worden goedgekeurd. Vervolgens wordt in verband met de bespreking in de vorige vergadering in zake den wensch om hooger schoolgeld te heffen van ouders, die buiten de ge meente wonen, een voorstel van B. en W. ter tafel gebracht, om per kind 35 cent wekelijks te heffen. De heer Visser acht dat bedrag te hoog en meent dat eene heffing van f 10 per kind en per jaar alleszins billijk is. De Voorzitter zegt, dat B. en iW. gemeend hebben, het genoemd be drag in de verordening op te nemen ter vervanging van 't door de gemeente Oudshoorn indertijd betaald recht en dat tegen de voorgestelde berekening op een lager bedrag komt. Den heer Van der Hoorn komt het geheele tarief van schoolgeld te laag voor en hij wil ver hooging van schoolgeld voor vermogen den. De Voorzitter brengt in het midden, dat reeds eene klasse voor min vermogenden in de verordening is op genomen. De heer Visser vraagt hoe in andere gemeenten eene schoolgeld- regeling getroffen is, waarop de Voor zitter antwoordt, dat hem daarom trent niets bekend rs. De heer Van der Hoorn stelt voor in afwachting van nadere gegevens van naburige gemeen ten de zaak aan te houden. Aangenomen. Komt aan de orde aanwijzing rooilijn voor nieuwe gebouwen aan den Kerk- weg. Naar aanleiding van de bespre king in de laatste vergadering met be trekking tot de aanwijzing van eene rooi lijn aan den L. Kerkweg hebben B. en !W. gemeend den Raad te moeten voor stellen die lijn te bepalen op 9.10 'Meter evenwijdig aan en uit het hart van den weg en te rekenen aan beide zijden, onder mededeeling dat verband is ge houden met het reeds aldaar in aanbouw zijnd huis. Aangenomen. De heer Van Vliet vraagt hoe het zal moeten gaan met de rioleering met het oog op het voornemen dat bestaat 1de sloot voor de nieuw te bouwen huizen aldaar te dempen. Hij is echter voor al- gemeene demping, niet voor een ge deelte. De heer Kr oft is meer voor het aanleggen van bruggen waardoor men dan van rioleering geheel vrij is, terwijl door hem in overweging wordt gegeven het polderbestuur te verzoeken, geene vergunning voor demping te ge ven. De Raad was algemeen van ge voelen, dat het voorschrijven van riolee ring van gemeentewege tot bezwaren aanleiding zou kunnen geven en is na eenige discussie aangenomen, dat zal worden bevorderd demping van de sloot i. g. tegen te gaan: a^in het leggen van bruggen wordt de voorkeur gegeven. !Met het betrokken polderbestuur zal hierover worden gecorrespondeerd. Vervolgens wordt vastgesteld een staat af- en overschrijving ten bedra ge van f 13.50. Afschrijvingen van aanslagen honden belasting wordt verleend aanH. van Harten, J. Snijders, J. Kroon en H. Hendriks. Bij de gebruikelijke rondvraag wordt door den heer van Vliet gevraagd, of er geene termen zijn, dat van ge meentewege worde overgenomen de lan taarns staande op het Kerkplein en nabij de Geref. kerk aan. den Aardam, wij zende op het gevaar, waaraan het ver keer is blootgesteld. De heer Visser kan aanbevelen, dat de lantaarns op het Kerkplein geregeld brande met het oog op de passage die thans over het ge noemd plein plaats heeft. De V o o r z i t- ter kan een en ander ten volle onder steunen en het ligt z. i. ook meer op den weg van de gemeente verlichting aan te brengen alwaar zulks noodig wordt geoordeeld. Besloten werd tot overne ming van .twee genoemde lantaarns wel ke indertijd door de betrokken kerkbe sturen zijn geplaatst. Niemand meer het woord verlangende gaat de Raad over in geheime zitting. Onderwijs. Examen Apothekers-assistent. 's-GRAVENHAGE. Vier candidaten. Geslaagd de heer H. Wondergem, te Middelburg. Afge wezen drie candidaten. Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd is tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer L. J. A. Roskott, geb. te Batavia. AMSTERDAM. Geslaagd is voor het doctoraal examen rechten, de heer A. Jonker. GRONINGEN. Geslaagd is voor het doc toraal examen geneeskunde de heer C. J. Doorenbos. Leger en Vloot. De nieuwe uniform. Naar de „Avp." verneemt, wordt ern stig overwogen om bij de groote leger- manoeuvres in 1913 één divisie, gekleed in de grijs-groene uniform, aan die oefe ningen te doen deelnemen. STATEN-GENERAAL. TW BEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 19 November. Het algemeen debat over de Indi sche Begrooting wordt geopend door den heer de Kant er (U. L.) met een bespreking van den financieelen toe stand en van de quaestie van den Indi- schen Schoolstrijd. Wat het eerste punt betreft komt uit de conclusie dat de regeering door te veel buitengewone uit gaven te bestrijden uit gewone uitgaven te weinig geld heeft overgehouden om beschikbaar te stellen ten bate van de buitenbezittingen, justitie en onderwijs. Wat de schoolstrijd betreft concludeerde spr. dat deze niet naar Indië behoeft te worden overgebracht. De heer de Meester (U.L.) wenscht Indië geluk met den voorspoedigen financieelen toestand, maar acht juist daarom geboden dubbel voorzichtig te zijn. De bureaucratie is machtig in Indië en deze begrooting draagt daarvan de sporen. In dit verband komt spr. op te gen opdrijverij van de ambtenaarstracte- menten. Verschillende maatregelen van de regeering besprekend juicht spr. toe de opiumpolitiek, en ook de plannen der geering tot verlaging van de zoutprijzen. Spr. bepleit met een enkel woord mede zeggenschap van de inlanders in het be stuur. Wat de Chineesche quaestie be treft, is spr. van oordeel, d^t krachtige handhaving van het gezag en herstel van de orde noodzakelijk is, maar dat niet moet worden voortgegaan op een weg, waarbij aan gegronde grieven der vreem de Oosterlingen in Indië geen gehoor wordt verleend. Het beleid der regeering inzake de Chineezenrelletjes kon spr. niet goedkeuren. Spr. bestreed in dit verband gelijkstelling met Europeanen van Chineezen die Nederlandsche onder danen zijn. Het schuim onder de Chi neezen, zooals onder de Chineesche koe lies te vinden is, behoeft niet te worden gelijkgesteld, maar men zorge dat zulk schuim niet in Indië komt. Wat het on derwijs betreft, gaat spr. in verschillende opzichten met de regeering mede, maar staat hij lijnrecht tegenover haar bij haar streven om het inlandsch onderwijs in confessioneel christelijke richting te drij ven. Van onderrecht is in Indië eenvou dig geen sprake. De zitting duurt voort. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRedactie. Voorhout, 18 Nov. 1912. Mijnh. de Rédacteur. Omdat mij geen betere weg bekend is om, hetgeen ik aan belanghebbenden ter kennis wil brengen, dan door middel van het in onze gemeente zooveel gele zen blad „De Leidsche Courant" ver zoek ik u beleefd mij dezen weg open te stellen door opname van het volgende. De vele regens van den laatsten tijd hebben onze wegen zoo hier en daar in modderpoelen herschapen. De gemeente laat op 't oogenblik de wegen verhar den met grint en puin (keislag). Maar hoe? Waar grint ligt moest kei slag liggen en waar keislag ligt, moest grint liggen. De beste stuurlui staan aan wal, hoor ik al die of gene zeggen. Dat gaat hier echter niet op. Iedere wielrijder die onze gemeentewegen passeert, zal moeten erkennen dat ze voor wielrijders ongeschikt gemaakt zijn. Langs de bermen, aan de glooiing van den weg, waar 't steeds 't besie pad is voor wielrijders, hebben ze me daar van gemeentewege, hier en daar, in de gaten geklopt keislag neer gegooid, zoo on systematisch mogelijk. Grove stukken, zoo maar los er bovenop, terwijl boven op den weg, de wielslagen en het paar- denspoor, rijk met grint bedeeld worden. Het lijkt er wel op of de paarden en de wagens nog beteren weg noodig heb ben dan een wielrijder. Is het begrip, dat het rijwiel een der hoogst noodzakelijke vervoermiddelen van den tegenwoordigen tijd is bij de bestuurderen van onze gemeente zoo slecht ontwikkeld, dat zij .die klasse van personen, maar over het hoofd zien? Het lijkt er wel op. Een groote tegenstelling daarvan ziet men langs straatwegen in andere gemeenten, waar speciale pa den worden aangelegd voor wielrijders. Zonder groote moeite kon van gemeen tewege voorkomen worden, dat de groo te massa middenstanders en werklieden die voor hun levensonderhoud de fiets niet meer missen kunnen, geen over last van los keislag meer ondervinden. Als de wegwerkers niet wijzer zijn, is het toch de taak van het Dagelijksch Bestuur om in te grijpen. Zij zouden er mij en velen met mij mede verplichten. Mijnheer de Redacteur, u dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, 1 L VAN DER LAAN. Land- en Tuinbouw. De Vereeniging van Kaashandelaren zal in haar vergadering, die op 28 dezer te Gouda gehouden wordt, een voorstel van het bestuur in behandeling nemen, om een handelsmerk te deponeeren voor volvette kaas, die op zijn minst 45 pCt. vet in de droge stof bevat. Het handelsmerk zal op dun wit pa pier worden gedrukt in blauwe kleur en bevatten den naam der vereeniging, het woord garantie, een voor elk lid afzon derlijk vast te stellen nummer en het getal 45 pCt. Hc-t handelsmerk mag alleen voor in Nederland vervaardigde kaas worden ge bruikt. Bij misbruik wordt het merk één jaar ontnomen en bij herhaling voor goed. v Onder leiding van dr. H. Molhuysen bezocht, naar de „Leeuw. Ct." meldt, de heer Tlerno, directeur van het Instituut voor Zostechnie te Lissabon, de provinciie Friesland. Er werden een 10-tal Friesche stamboek-melkschapen aangekocht, met het doel, te onderzoeken of dit ras door Portugal bruikbaar is. De heer Tierno ga fhet voornemen te kennen het volgend jaar terug te komeii voor aankoo pvan Friesch fokvee. Door den Min. van Landbouw, Nijver heid en Handel is bepaald, dat met ingang van 8 November 1912, verboden is het vervoeren -of doen vervoeren van levende of doode varkens uit, naar of binnen een kring in de gemeente Amsterdam, om vattende een gedeelte van de zoogenaamde „Tuintjes van den Overbrakerbinnenpol- der", begrensd door de Tweede Spaam- dammerstraat, Spaarndammerdijk en den spoorweg Amsterdam-Zaandam. LEIDEN, 19 November. Met ingang van 15 December a.s. is aan den heer C. M. J. Aleven, benoemd tot redacteur van De Gooische Post te Hilversum, eervol ontslag verleend als redacteur-verslaggever der Leidsche Cou rant. De heer J. Vaïlentgoed, opzichter bij de Leidsche Duïnwatermaatschappij is benoemd tot hoofdopzichter bij de gemeentewerken in Semarang. LANGERAAR. In onze parochie zal door de eerw. paters Redemptoristen eene vernieuwing der H. Missie gegeven worden. De oeefningen worden geopend met plechtig Lof en predikatie op Maan dag 25 November, en eindigen met het veertig uren gebed, dat dén 3dtfïi Decem ber wordt gesloten. TER AAR. Op 1 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze ge meenteveldwachter J. Snijders, als zoo danig alhier in functie trad. Door trouwe plichtsbetrachting, dienstijver en voorko mendheid jegens eenieder heeft hij zich de achting der ingezetenen dezer gemeen te verworven. Naar wij vernemen heeft zich eene commissie gevormd, die alle gemeentenaren in de gelegenheid zal stel len om iets bij te dragen tot een stoffe lijk blijk van hulde en waardeering, dat men den jubilaris bij deze gelegenheid wenscht aan te bieden. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen zal de afdeeling Voorschoten van de vereeniging voor pluimvee- en konijnen teelt een buitengewone vergadering hou den, waarin te berde zal worden ge bracht, op verzoek van enkele leden, zich af te scheiden van de algemeene organi satie teneinde de contributie aanmerke lijk te verminderen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Zondag- en Maandagavond heeft de too- neeluitvoering plaats gehad in het Pa- trnoaat St. Aloysius alhier. Het talrijke publiek, dat Zondagavond de zaal geheel vulde, werd door den Z.Eerw. directeur, pastoor Buhrs, op hartelijke wijze wel kom geheeten. Nadat de Kaiserparade van Eilenberg gespeeld was, begon men met „Geslepen Barend". Ja, men kan en zal het allen, die het Patronaat bezocht hebben hooren getuigen: het was een echter Barend, zoo ook mijnheer Hip- pelstok, zijn spel was waarlijk zeer te prijzen. Niet minder is gelachen om den knecht van den pupil van Hippelstok; allen zonder uitzondering hebben het hunne bijgedragen om den avond zoo gezellig mogelijk te maken. De heer v. d. Valk, pianofabrikant, heeft alle eer voor zijn geleverde piano, zoo ook de heer Staats, de grimmeur en leverancier der costumes; ook de dames, die voor de consumptie zorgden een woord van lof. Na het slotwoord van den Z.Eerw. directeur gingen allen zeer voldaan huis waarts. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmiddag heeft de electrische tram te Leiden van 12.09 tot 12.22 u, dus 13 minuten, stilgestaan, omdat men op de Electrische Centrale had vergeten, de stroom in te schakelen! Hedenmorgen is op de Heerengracht nabij de Grpenesteeg te Leiden een paard, gespannen voor een wagen van den paardenslager van W., uit de Groe- nesteeg, gevallen. Het beest was niet meer in staat op te staan en moest op de plaats waar het geval'en was, ge slacht worden. Vandaar is iiet naar het openbaar slachthuis vervoerd om te wor den gekeurd. Gemeentelijke Aankondigingen. Door G. Dool, metselaar alhier, is verlof verzocht voor den verkoop van alcoholhon denden, anderen dan sterken drank, in perc. Oude Heerengr. 6. B. en W. hebbei hun beslissing op het verzoek van P. M. Verhoef om vergunning tot plaatsing van een electromotor in de speksla gerij in perc. Steenstraat no. 1 verdaagd. Dure prijzen. Door een expe diteur te Heerlen werd voor ongeveer 400 fres. een, varken gekocht. Ongelukken. Gistermorgen is een zesjarig dochtertje van den arbei der N. te Deventer in brand geraakt, doordat haar vierjarig broertje een bran dend papier tegen haar rokjes hield. Toen de moeder, die eenige oogenblik- ken was uitgegaan, terugkeerde, was 't kind reeds met brandwonden overdekt. In levensgevaarlijken toestand is 't meis je naar het ziekenhuis gebracht. Kolendampvergiftiging. Door het onvoorzichtig afsluiten van een bran dende vulkachel, werden eenige perso nen, uit het gezin van P., wonende Lan ge Houtstraat, te Amsterdam, gisteren nacht gedeeltelijk bewusteloos aange troffen. De moeder en 2 kinderen wer den per auto-ziekenwagen naar het gast huis gebracht en daar bijgebracht. De vrouw werd aldaar opgenomen, terwijl de kinderen weer naar huis konden gaan. Een automobiel aangerand. De fotograaf Doyé, die in de avenue Victor Hugo te Parijs woont, maakte Donderdag een automobielrit door het bosch van Bruyères, vergezeld van zijn vriend Raoul Imbert. In een stil ge deelte van het bosch gekomen zag de heer Doyé 4 mannen op den weg staan die hem wenkten te stoppen. Hij hield stil, waarop de mannen het kreupelhout ingingen. Toen de automobiel zich weer in beweging stelde, openden de mannen er een levendig geweervuur op en de heer Imbert werd door een kogel in den hals getroffen. Zijn wond is niet levens gevaarlijk. De automobiel reed in volle vaart naar Sèvres, waar de gewonde werd verbonden en men aangifte deed bij de politie. Deze heeft het bosch in alle richtingen doorzocht, maar de misda digers niet gevonden. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Koningin ontving hedenmiddag een bezoek van de Vorstin van Bentheim. De Prins zal hedennacht ten Huize Duin- en Kruitberg te Santpoort over nachten als gast van den heer Cremer, die morgen een jachtpartij geeft. Van daar vertrekt Z. K. H. naar Het Loo. Bij de Koningin-Moeder nemen he den deel aan een familiemaaltijdde Ko ningin, de Groothertogin van Oldenburg en de Vorstin van Bentheim. Bij de begrafenis van Jhr. P. O. H. Gevaerst van Simonshaven, Kamer heer i. b. d. van H. M. de Koningin, sloot zich de Prins met zijn adjudant op de Algemeene Begraafplaats bij den stoet aan. Achter de rouwkoets ging een hof- rijtuig, waarin de vertegenwoordiger van de Koningin, Kamerheer baron Van It- tersum. Aan de groeve sprak de Prins na- mens de Nederlandsche commanderij der Johanniterorde een woord van hulde aan de nagedachtenis van den oprichter en werkmeester der commanderij. Met 1 januari e. k. zal, behalve le luit. Baron van Voorst tot Voorst, ook de ordonnans-officier le luit. Jhr. De Beaufort den dienst bij Hr. Ms. Militaire Huis verlaten. Baron Mackay. Baron Mackay heeft thans ook ont slag genomen als lid der Provinciale Sta ten voor 's-Gravenhage. Binnen 2 maanden moet nu eene ver kiezing ter zijner vervanging plaats heb ben. De Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap zal Vrijdag 22 dezer te 's-Gravenhage eene vergadering hou den, waarin de heer J. van der Weijden, Kapitein van den Generalen Staf van het Ned.-Indisch leger, eene voordracht zal houden over „De invoering van mi litieplicht in Nederlandsch-Indië". In een gisteravond jrehouiden druk bezochte vergadering van de afd. Den Haag van het Nat. Comité voor ver vroegde winkelsluiting was men over het algemeen van gevoelen, dat voor 's-Gra- venhage een verordening in den geest van de Amsterdamsche wenschelijk was, maar dat daarbij moest worden gewaakt tegen ontduiking. Aan het Comité werd opgedragen om in de tot heden gevolgde richting voort te gaan. De Balkanoorlog. KONSTANT1NOPEL, 8 Nov. Een Turksch blad verneemt, dat wegens den krachtigen tegenstand der Turken op den rechtervleugel, de Bulgaren de vijande lijkheden moesten staken bij Derkos en versterkingen afwachten. KONSTANT1NOPEL, 18 Nov. Het ge rucht loopt, dat de Bulgaarsche linker vleugel heden een licht voordeel behaal de bij Derkos, wijl de Turken verstoken waren van de hulp der vloot wegens storm op de Zwarte Zee. Het gevecht bleef heden niet beperkt tot de infanterie, men zegt dat ook de Turksche cavaierk krachtig meehielp. Men verwacht morgen de vredesvoor waarden der bondgenooten.» De vertraging in de aanbieding zott het gevolg zijn van het verschil tusschen Oostenrijk en Servië. Hier verneemt men, dat Oostenrijk oor logsschepen naar Durazzo heeft gezon den, om de bezetting van de haven door de Serviërs te beletten. BELGRADO, 18 Nov., 7 u. 20 's avonds. In een officieus jcommunique, hedenavond uitgegeven, wordt -medege deeld, dat de Duitsche gezant en de Ita- liaansche zaakgelastigde hedenochtend 'n bezoek brachten aan den minister-presi dent, wien zij een soortgelijke verklaring ter hand stelden als die van den Oosten- rijkschen gezant 8 dagen geleden om trent de kwestie van de Turksche kust aan de Adriatische Zee. De minister-president antwoordde, dat de behandeling van deze kwestie diende uitgesteld te worden tot na den afloop van den oorlog. „Hbkl.". Beurs van Amsterdam. 19 November 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Get; Dito 4'/0 Jan-juli. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 3% Obl. lc serie Rusland.4H7oObl.1909Ned.Rec. 4H7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <4 Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. 'y9 Brazilië, f und. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4"/o Amsterdam 1900-01 370 Leiden 1896. 4"/0 idem 1911. Aand. N. West. <4Pac.Hyp.B.C. Anialg. Copper Cy. C. v. Aand. Ceit. v. Araer. Car a Found C. ün, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unït.Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. uito Aand. öarge cx Mourmann (liq.) Ainst. Cult. Mij. aer Vorsteni. Neo. Hanaelsmpij.Kescontre 5 üe\v.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LeDopg Mijnb.Mij.aana. Aauü. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. M expl. v. Petr. Öt. lOA, Aanu. Moeara Enim Petr. Mij. Aanu. bum Paiemb. Petr. A\ij. üc w.aana. intern. M ei c. Mar. Cy Prei. aana. uito. üitu. Aana. Amsterdam Üeli Comp. Aanu. Deli Cultuur Mij. Aanu. Deli-iViij Aauü. ün. Laiigkai P.. Cert. v. Aana. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp.Lim. Cert. v. Pret. aana. Corp. Urn. Aana. Hoil. i)z. bpoornnj. Aana. Mij. t. cxpi. v. btaatssp, üest.Obl. Boxtel Wesel 1875-80 Cert.v. aana. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake tiUhio Cert.v.aand, Denv. c4 Kio Gr. Sp. üew. aauü. bric p. ;viij. 4 /0 vi .it-lu. UllO Ut v. Rw. Vorige Koers. 79% 79 66% 87 H 89H 84% 94 «ia 63 944* 94 H 85% 100H 8/ 101#» 16744 85 h> 69% 53'Aj, 74H 113H y. .lyp. Ganu. iN.-tW.V...W csiern Cert. v. gew. aanu. koek Island Gew. aand. South Pacific Algest. gew. aana. South. Rlw. Cert. vgew .aand. Union Pac.Rlr. 470 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. Iö80 570 Staaisi. Oostenrijk 1860 37o Madrid 1508 Turksche loten 1870 Uongoloien 1388 P-nama-kanaai loten Koers hede-n. 79% 87H 84% 95 H 63% 94 H 94'% 85 85*é 59? 8 53 i 34 245 24 J 08H *7% I-36H 216 2I8L4 193H |,Gt 134H 135 1 1-514* 11% 53'?iu S7H 94 H 95 109H 81 '22% 34% 7oH 23! ÏUOH 29% 93H 36% 26% 111*4 2JH 171-u 101% 4H 106% 1.40 78H 80% 17 1II6H 146H 146H 159H 28'Hi 94 H 35H 26% 29H 171H 101% 4% atierente 3H a 3.H/o Marktberichten. LEIDEN, 19 Nov. Vette Varkensmarkt. Aan voer 256 stuks. Vet soort 210 stuks 61 63 c. licht soort 46 stuks 58 a 57 c. per K.G. Handel ^rStTERDAM 19 Nov. Veemarkt. Aan gevoerd 46 paarden, 1042 magere runderen, 2821 vette runderen, 145 vette kalveren, 186 nuchtere kalveren, 185 graskalveren, 11 varken, 0 schapen, 159 biggen, 4 bokken. Prijzen per H kg. koeien en ossen 34-43-44 c., stieren 30—35 c., vette kalveren 50-60 c Prijzen per stuk melkkoeien f 150—335, kalf- koeien f 135—350, stieren 1133—230, pinken f80—150, graskalveren f 50—100, vaarzen f125 a 195, werkpaarden f 100—200, slachtpaarden f 80—140, hitten f 60—150, biggen f 9—15 nuchtere fokkalveren f 19—29, nuchtere slacht- kalveren f 11—17,50 biggen per week f 1.30-1.60. Aanvoer vette runderen; kooplust minder; handel kalm; omzet tot lagere prijzen. Duit- schers kochten goede qualiteiten ossen maar voor spoeling koeien waren zij kalm gestemd. Prima spoelingkoeien gingen 1 c. boven no- teering. Stieren zeer beperkt aangevoerdpuike qualiteit gering; handel, traag tot lagere prijzen. Vette kalveren redelijken aanvoer. Er was voor alles goede vraag; puike qualiteiten zeer ge wild; deze duurder verkocht; stemming beter.; Mager vee belangrijk minder aangevoerd door, de groote Gorichemsche markt, welke heden wordt gehouden. Melk- en kalfkoeien. handel stemmig. Jong vee met beteren handel. Magere ossen goed te plaatsen. Graskalveren duur, handel goed. Nuchtere kalveren eveneens duur met veel vraag vooi België; voor export gering gekocht. Paarden handel gering. Biggen vlugger verkocht; omzet loonend." Boter. Aanvoer 56 achste 24 zestiende vaten 174 stukken van H kg. prijzen le kw. f62 2e kw. f58 3e f55. Stukken van H kg. 82H—8«M. Eieren aanvoer 6840 st. kippeneieren f 6.15 a f 10., eendeneieren f 6.— a f 7.—. BODEGRAVEN, 19 Nov, 1912. Aangevoerd 167 partijen kaas. le Goudsche f 31 a F 33. 2e dito f 29 a f 30. zwaardere Goudsche f 34. Handel matig. HAZERSWOUDE, 18 Nov. 597 eieren f8.75— 9.00 per 100. 6 Ganzen-eieren 11 c. per stuk. Hanen f 1.30, Roode kool 2—7 c.. Bloemkool 5—6 c. per stuk. Kleiperen 40 c. per mand.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3