HERMAN F. A. DAMEN&Zn, 6taat. Dit gerucht wordt echter officieel tegengesproken. Overstroomingen hebben in de afgeloopen week de tal rijke slagregens in België doen ontstaan. Het Brusselsche „N. v. d. D." deelt het volgende ervan mede: De Schelde is 1 M. 85 boven het ge wone peil gestegen. De stroom is zeer onstuimig en maakt de scheepvaart zeer gevaarlijk. Te Oost-Roozebeke is de Mandel bui ten haar oevers getreden. Te Uitbergen scheelde het weinig of de Scheldedijk brak door. Het water stroomde over den dijk niet ver van de brug. Te Avelghem, Berchem-Audenaarde, Kerckhoven, Spiere enz. is het water buiten de oevers getreden en overdekt velden en weiden, die in een uitgestrekt meer herschapen zijn. De hoeven en de woonhuizen zijn erg bedreigd. De be zaaide velden staan" onder water. De schade voor de landbouwers zal weer aanzienlijk zijn, Tusschen Audenaarde en Gaveren zijn de steenbakkerijen onder water geloo- pen, zoodat het werk er stil ligt. De bijrivieren der Schelde, zooals de Zwalm en de Marckebeek, zijn buiten hun oevers getreden. Tusschen Impe en Overimpe staat de streek onder water en alle ver keer is er onmogelijk. Vele hoeven zijn door het water ingesloten en verschei dene landbouwers hebben grootc moeite gehad om hun vee te kunnen redden. De Leie en hare bijrivieren zijn overal overgeloopen. De weiden staan onder water en de vlashandelaars zijn verplicht geweest hun vlas in veiligheid te brengen. In het Walenland zijn de Maas en hare bijrivieren buitenmate gestegen. De Samber, de Ourthe, de Amblève, de Semois en de Lesse zijn op verscheidene plaatsen overgeloopen. GEMENGD Bij een ontploffing in 't kruit- depot te Saloniki werden 312 Turksche krijgsgevangenen gedood en 430 ge wond. Het gerucht loopt, dat de ont ploffing het werk zou zijn van twee Bulgaarsche bendehoofden, die zich wil den wreken over het vermoorden der benden door de Turken. Dr. Woodrow Wilson heeft bekend gemaakt, dat hij onmiddellijk na zijn inauguratie als president (in begin Maart 1913), het Congres voor een bui tengewone zitting zal bijeen roepen en wel niet later dan tegen 15 April om het tarief te wijzigen. In vele streken van Engeland heb ben de dokters beraadslaagd over de verhooging van bezoldiging, die de re geering hun onder de verzekerings- w e t wil. toestaan. Alfremeen toiiLcto-dak.- ^Tn liberale kringen van het Lager huis is er aanmerking o.p gemaakt, dat de conservatieve St. Stephen's Club dicht bij het Parlement gelegen, hiermede door een electrische schel verbonden is. Gaat in het Parlement de bel, die een stemming aankondigt, dan belt een der unionistische whips uit een van de ka mers, waarover zij beschikken de leden, die in de club zitten. BINNENLAND. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot bur gemeester: te Niebbixwoud J. Zeilmaker, te Terschelling F. de Wat, te Ambt-Har- denberg W. H. de Chalmot, secretaris dier gemeente, te Wiesterbork J. F. Syl vius, te Ulestraten J. P. Visschers, secre taris dier gemeente, te Woensdrecht E. M. G. Moors. is benoemd tot directeur van het post kantoor te Wychen A. C. Hennequin, thans in gelijke betrekking te Simpelveld. Kamerverkiezingen in 1913. Naar „Zeelandia" verneemt, zijn de anti-revolutionairen in het kiesdistrict Goes voornemens, indien de heer de Savornin Lohman bij zijn voornemen blijft volharden om zich bij de Kamer verkiezingen van 1913 niet meer beschik baar te stellen, de candidatuur aan te bieden aan den heer ds. H. C. Hogerzeil te Vlissingen, die zich bereid verklaard heeft een eventueele candidatuur aan te nemen. De actie der sigarenmakers. Vrijdagavond vergaderden te 's Her togenbosch de Katholieke, Christelijke, Neutrale en Vooruitstrevende organisa ties der arbeiders in het sigaren- en tabaksbedrijf te 's Bosch. Besloten werd niet langer dan noodig te werken, ook niet al mocht er nog bevochtigde tabak overblijven, en tevens den patroons aan zegging te doen, dat heden de staking officieel in den Bosch intreedt Dit be sluit werd met schier algemeene stemmen genomen, dewijl men met de voorwaar den, door de Zuidelijke patroons op hun vergadering van 1.1. Woensdag te Venlo gesteld, geen genoegen neemt en zich houdt aan de eischen, gesteld in het ge- meenschapeplijk program. Naar men weet, hebben de hoofdbe sturen van de werkliedenorganisaties te Amsterdam besloten de staking niet te doen doorgaan, terwijl een meerderheid van de afd. Amsterdam van den Ned. Sigarenmakersbond vóór de staking had gestemd. In een gisterochtend gehouden vergadering is door den Ned. Bond ge protesteerd tegen dit besluit, maar men zal er zich toch ajsnog aan onderwerpen. Het Nederlandsche Roode Kruis. Bij het hoofdcomité van het Nederl. Roode Kruis zijn, naar aanleiding van schriftelijke en telegrafische gedachten- wisselingen met Hr. Ms. gezant te Kon- stantinopel, ernstige bezwaren gerezen tegen het vertrek der geheele ambulance, dat op morgen was vastgesteld. Het laatste telegram van Hr. Ms. ge zant heeft het dagelijksch besiuur in het hoofdcomité voornoemd doen besluiten, voorloopig sleéhts een kleine ambulance uit te zenden, bestaande uit de doctoren Lingbeek en van der Steen van Ommeren, mevrouw Lingbeek en zuster Kuyper, en voorzien van al de bijeengebrachte hulpmiddelen, om uit te maken hoe de geschenken gelden en bijeengebrachte goederen het best kunnen worden aange wend, welke deputatie ook ter plaalse zal hebben te beoordeelen in hoeverre nazending van het overige personeel (dat zich bijna unaniem beschikbaar stelde, ook voor de cholera-verpleging) ge- wenscht is. De behoefte aan chirurgische hulp blijft groot. Het hospitaal, dat aanvankelijk bestemd was voor den arbeid der am bulance, is nader onbruikbaar gebleken. De uitrusting en inrichting van een wille keurig vracht of personenschip tot hos pitaalschip brengt groote bezwaren mee, waarvoor de hulpmiddelen van het Roode Kruis ontoereikend zijn, en de uitzen ding kost bovendien te veel tijd. Aangezien de bijeengebrachte gelden enz. voor een deel bepaaldelijk voor Tur kije zijn geschonken, blijft dus voor het Roode Kruis voorloopig niets over, dan de 'verschillende materieele hulpmiddelen reeds nu te doen aanwenden in overleg met Hr. Ms. gezant. Het Nederl. Roode Kruis heeft be sloten een ambulance uit te zenden naar Bulgarije. Vermoedelijk zal deze a.s. Zaterdag vertrekken. „Kroegbazen". De Nederlandsche Bond van Koffie* huis-, Spcieteit-, Restaura,njthouders en Slijters „Vergunning" heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een jidres, waarin o.m. gezegd wordt, dat, naar in de Handelingen der Twee de Kamer op blz. 137, tweede kolom, bovenaan, is afgedrukt, de heer Rutgers in Uw zitting van 22 October j.l. heeflt gesproken als volgtMisschien zou den uitgezonderd moeten worden (van een algemeen burgerpersioen) catego rieën als misdadigers, kroegbazen, fles- schentrekkers, advocaten van kwade za ken en dergel ijk en. Het dagelijksch bestuur van adressant heeft toen den heer Rutgers beleefd ver zocht eenige ophelderingen te willen verstrekken omtrent deze uitlating en fvpg-anfrrhg fn hét'algemeen, der sommige fanatieke drankbestrijders wel gebruikelijk is of dat bedoeid is daar aan te duiden de houders van para sitische drankgelegenheden, die van de zijde van adr. beschouwd worden als het kaf onder het koren. De heer Rutgers heeft hierop geant>- woord, dat, naar zijne meening, hij die ziyn hoofdwerkzaamheid vindt in dranlo- verkoop maatschappelijk niet nuttig maar schadelijk werkzaam isdat hij niet bedoeld heeft die allen met hejt woord kroegbazen aan te duiden, daar hij dit woord daarvoor niet geschikt achtdat, wat hij zeide over kroegbazen intusschen ook geldt voor die in drank verkoop hun hoofdw.erkzaamheid vinden. Dit antwoord bevredigde den bond niet en, zooals in het adres gezegd wordt, rekend deze het zich tot plïchjt bij de Kamer te protesteeren tegen een openlijken smaad, liggende in het op één lijn stellen van „kroegbazen" met allerlei verachtelijke individuen, zonder dat men weet wat met dit woord „kroeg bazen" bedoeld wordt. Hot is allerminst de bedoeling van adressant partij te trekken voor zulke drankverkoopers, die belang hebben bij het misbruik maken van sterken drank on dio met recht als parasitisch kunnen worden beschouwd, maar hij neemt het op voor die groote categorie midden standers, welker inrichtingen onmisbaar zijn voor het gezellig, maatschjappelijk en vreemdelingenverkeer. Verreweg de meesten van deze ver gunninghouders zouden het toejuichen, indien het publiek in h^t geheel niet meer naar sterken drank vroeg. Zij zou den het in meer dan een opzicht aan genaam vinden, indien niet anders dan naar andere dan sterke dranken, eetwa ren, etc. vraag was. Adressant verzoekt de Kamer ten sloft- te eerbiedig mede te willen werken,' dat dergelijke uitdrukkingen als de hier gewraakte, niet meer in haar midden zullen worden gehoord. KORTE KRONIEK. De heer JE. Mackay heeft aan den gemeenteraad van 'sGravenhage mede gedeeld, dat hij zijn ontslag neemt als lid van den raad. Al ga ik hiertoe vrij willig over, schrijft de heer Mackay, zoo mag ik u toch niet verhelen, dat ik met groot leedwezen eene betrekking neerleg, die mij allengs lief was ge worden. Aan den gemeenteraad van Vlissin gen is een adres gezonden door de mid- denstandsvereeniging „Gemeenschappe lijk Belang" aldaar met verzoek om bij verordening een 9-uur-sluiting voor win kels, w. o. worden begrepen kappers- -en barbierssalons, vast te stellen. De V.eieeniging van jyixachi,neper so,- neel in dienst bij de rijkswaterstaat heeft een adres tot den minister van water staat gericht, met het verzoek, het tijd stip, waarop het maximum-salaris wordt bereikt, te willen vervroegen en de aan vangssalarissen gelijk te maken met die van collega's bij andere bedrijven. Verder wordt gevraagd om invoering van een wekelijkschen rustdag en vergoeding voor den in aciieven storingsdienst door- gebrachien arbeidstijd. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 18 November. St. Gregorius. De altijd actieve Harmonie St. Grego- rius, afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, bestond 27 Oct. 1.1. 10 jaar. Dien dag werd dit heugelijk feit kerke lijk gevierd door een H. Mis met alge meene H. Communie in de Hartebrug- kerk. De feestelijke herdenking moesteven- wel worden uitgesteld, in verband met de jaarfeesten van den Ned. R. K. Volksbond, tot gisteravond. Het zal de Harmonie aangenaam hebben gestemd, te mogen ontwaren, in welke groote sympathie zij zich mag verheugen, blijkend wel het best uit de zeer groote opkomst van het publiek. De groote zaal en de tribune waren overvol. Na een welkomstmarsch van den heer P. A. Smeele, hield de heer Kaak, voor zitter der Harmonie, een toespraak, waar in hij allereerst de aanwezigen verwel komde en een kort overzicht gaf van hetgeen de Harmonie gedurende haar 10 jarig bestaan deed. Met vreugde mocht spr. constateeren, dat de vereeniging, die als elke andere vereeniging, een tijd van malaise heeft gekend, thans opnieuw in bloei toeneemt. Jeugdi ge kracht wordt haar ingeblazen door haar directeur, den heer Smeele, wien niets te veel is voor den bloei der vereeniging. Als bewijs van erkentelijk heid bood spr. hem namens het bestuur een met zilver bewerkte dirigeerstok aan. Daverend applaus volgde op deze woorden. De directeur liet zich evenmin onbe- tuig. Had hij eenige weken terug pas de indrukwekkende Priestermarsch ge componeerd, thans bood hij de vereeni ging een Feestmarsch aan. Óp ondubbel zinnige wijze gaven allen hiermede hun ingenomenheid te kennen. De marsch zal worden ingestudeerd en later ten ge- hoore gebracht. Daarna begon de afwerking van het programma. De leden deden nog meer hun best dan anders en zoodoende door stonden de uitgevoerde nummers de tngt^ jscherne^critiek. Nieuw waren Govaért, beide zéér' mo'oie nummers. Namens het afdeelingsbestuur felici teerde in een- kort, kernachtig woord de heer Hensing de feestvierende vereeni ging, terwijl ook de geest, adviseur, de Weleerw. pater C. Zuidgeest O. F. M., door znij aanwezigheid blijk van be langstelling gaf. Vondel, de zusterafdeeling, die de edele tooneel- een voordrachtenkunst be oefent, wisselde af met een kluchtspel Hij is zenuwachtig, een komisch ensem ble: Nachtwakersexamen te Kalv.ersdijk en verschillende geestige voordrachten en werkte zoodoende mede het feest uit stekend te doen slagen. Met voldoening mag St. Gregorius op dezen succesvollen avond terugzien. ROOMSCHE AGENDA. Maandag, 8 uur 's avonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Bioscoopvoor stelling (openingsavond). Dinsdag 8 uur 's avonds. Lode- wijkskerk, Steenschuur, Apologetische cursus. Spreker de W.Eerw. Z.Gel. Heer J. H. Huibers, leeraar Kleinseminarie Hageveld. Onderwerp: Het Allerh. Sa- crament des Altaars. Woensdag 5i/o uur n.m. St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (met lichtbeelden), voor de kinderen der St. Petrus-parochie. Spre ker: de Weleerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Woensdag, 8 uur 'savonds Bonds- gebouw, Rapenburg 10, Bioscope-voor- stelling. Donderdag, 8 uur 's avonds. Bon,dsgebouw Rapenburg 10. Propa ganda vergadering voor den R. K. Volks zang. Spreker de heer F. X. M. Schip* horst. Zaterdag, 8 uur 'j$ avonds Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Biscope-voor- stel ling. Zondag 1 uur ,n. m. Kapel R. K. Begraafplaats Bidstond der .St. Barbara- Vereenjging. ALPHEN. Schreven, we deze week hoe opmerkelijk het was, dat in den laat- sten tijd zooveel hulpbehoevende fami lies zich hier komen, vestigen, thans doet zich weer een vreemd verschijnsel voor. Al deze nieuwe gemeentenaren moeten een woning hebben en 't gevolg is, dat hieraan zachtjes aan gebrek komt, zoo het schijnt. Daarbij komt, dat de bewo ners der huizen op het Paradijs aanzeg ging hebben gekregen, dat de woningen met Maart moeten ontruimd zijn. Hierin woonden 9 gezinnen. Zij loo- pen om het hardst om leegstaande wo ningen te huren, ,want al hebben zij nog eenjge maanden den tijd, zij willen bin nen zijn vóór Jie-t te laat is. Doch wat wil n,u liet geval. Bij die vele liefhebbers vopjr hiiizep, zjjn er met minderjarige kinderen, en omdat zij minderjarige kinderen hebben, zijn er huisbazen, die hen hunne woningen niet willen verhuren. Zoo iets mag toch in de katholieke wereld wel een raar verschijnsel genoemd wordenvolgens beweren moeten de huizen niet onge schikt zijn, voor een huisgezin met enkele kinderen. Zouden de kinderen, die we toch als een zegen v^n God beschou wen, deze menschen op zulke \\yjze tot last moeten zijn? Tot zooverre onze correspondent. We zouden, hen, die nu in ongelegenheid ra ken door de houding der huiseigenaren in overweging willen geven, de handen ineen te slaan om goéde en goedkoope arbeiderswoningen te bouwen. De wo ningwet maakt dit zóó gemakkelijk, dat, als er wordt aangepakt, spoedig ruime en frissche arbeiderswoningen kunnen worden opgericht. BODEGRAVEN. Gisterenavond gaf de R. K. Vereeniging Zang en Tooneel haar tweede jaaruitvoering in hotel de Zwaan. De opkomst was uitstekend, zoodat er geen plaatsje onbezet bleef en nog ver- scheidenen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Men zal geen spijt hebben gehad er te zijn heenge gaan, want er is uitstekend gespeeld. Op gevoerd werd Hermenigild, treurspel in 2 bedrijven, terwijl na de pauze nog werd gegeven het kluchtspel Een dag in het café „de Gouden Ster" te Knorrenburg. Vooral het treurspel Hermenigild werd op voortreffelijke wijze vertolkt en alle spelers, zonder uitzondering, toonden zich goed in hun rol te hebben ingewerkt Ook de costuums, die prachtig waren, de grimmeering en niet 't minst de decoratie droegen het hare er toe b:j, om het stuk tot zijn volle recht te laten komen. Wij hebben een gezelligen en genot vollen avond gehad, en bedankte de voor zitter aan het eind der uitvoering voor de groote opkomst, wij' van onzen kant bedankein de werkende leden van Zang en Tooneel voor het genot, ons ver schaft en hopen dat de vereeniging steeds in bloei moge toenemen, opdat zij ons nog dikwijls zoo'n gezellige avond geve. KATWIJK. Veldwachter Neyenboer, thans te Katwijk aan den Rijn zal met 1 JaiiP a.s. naar Katwijk aan Zee wór den, overgeplaatst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Daar het hoofdproduct, de bloemkool, op raakt, zoodat hoogstens 2000 stuks ter veiling worden gebracht, zullen de vei lingen der Tuinbouwvereeniging voort aan. Sléchts éénmaal per week gehou den, worden en wel op Vrijdag. Door dat an.dere groenten steeds goedkoop blijven, en daarom veel geborgen wordt in, sc 1 cv^701 der_<i zullen. rle_veL L1SSE. Onder voorzitterschap van den heer S. P. ten Cate hield de IJsclub Lisse Zaterdagavond hare jaarvergade ring. De opkomst gaf geen blijk van groote belangstelling. De notulen, daiee- rend van Nov. 1908, werden ongewijzigd goedgekeurd. Onder de ingekomen stuk ken was er ook al een van ouden datum, Nov. 1910, inhoudende de mededeeling van S. F. Barnhoorn, dat hij als com missaris ontslag aanvroeg. De heer J. W. Lef tb er deed als penningmeester verslag van zijn beheer. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f348,77, de uitgaven f94,44, voordeelig saldo alzoo f254,33. Met het belegde op de Lisser Bank en interesten is er in kas onge veer f520. De heeren S. F. Barnhoorn en Fred, de Meulder verklaarden, na controle, de bescheiden in orde. Hierna vroeg de voorzitter den heer Barnhoorn zijn verzoek in te trekken en als commis saris te blijven fungeeren. Na eenjg debat voldeed de heer Barnhoorn aan dit verzoek. Op voorstel van den heer Le- feber werd besloten om, zoo noodig, een der werklieden met het opzicht te be lasten. Met de uitvoering hiervan werden belast de commissarissen de heeren C. v. Parijs en S. F. Barnhoorn. Hierna werd de vergadering gesloten. Gisteren hielden de leden van het Retraite-spaarfonds hunne vergadering, welke goed was bezocht. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat was ingelegd f38,12i/2- Drie leden hadden reeds een retraite gehouden, zoodat nog in kas was f 26,121/2- Staande de ver gadering gaven zich 15 leden op voor de retraite, welke gehouden wordt van 4 tot 7 Januari. Bij de rondvraag be sprak de geestelijke adviseur de wen- schelijkheid om voor de oud-retraitanten een recollectie te houden, welk voor stel de algemeene goedkeuring mocht wegdragen. Tevens zal aan het afd.- bestuur worden aangevraagd het regle ment in druk te doen verschijnen. OUDE WETERING. Zaterdag ver- gaderde alhier de ijsclub Ijsvermaak zij ons doel. Evenals andere jaren werd op deze algemeene vergadering beslo ten den, leden een feestelijk en avond te bereiden, die zal plaats hebben, in de eerste helft van December. Nadere bijzonderheden, zullen den leden won den bekend gemaakt. ROELOFARENDSVEEN. Zaterdag avond had in het café L. Turk alhier de aangekondigde vergadering plaats van de IJsclub Wilhelmina. De voorzitter, de heer N. L. Rodewijk, opende half acht de vergadering. Hij betreurde het, dat zoovele leden door afwezigheid schitter den. Door den penningmeester, den heer B. Paauw Rz., werd rekening en ver antwoording geda,an. In kas was f94,375. Ingezonden Mededeelingen 30 cents per regel. Wijnhandelaren Hofleveranciers Kantoor: Burgsteeg tot 's avonds 8 uur geopend. (5271 Als leden van de commissie van onder zoek der rekening werden de heeren Jac. Verhaar, J. van Ruiten en N. Bakker Jz. aangewezen. Bij monde van den heer Verhaar verklaarde de commissie dc reke ning te hebben in orde bevonden. Be sloten wordt daarop de rekening goed te keuren. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren N. Vol- water Mz., Jac. van Klink, B. Paauw Rz., J. C. Bontje, P. du Pau, J W. Rode- wijk, H. van Beek en H. Rietbroek, die allen zonder hoofdelijke stemming wor den herkozen, met uitzondering van den heer Jac. van Klink, wegens vertrek naar elders. In zijn plaats werd benoemd de heer Jac. Verhaar. In de vacature, ont staan door het bedanken van den heer Th. van Zanten werd gekozen de heer, N. Bakker Jz. De voorzitter deelde daar na mede, dat de uitvoering voortaan altijd zal plaats hebben op den eersten Dinsdag van den vastenavond, en tevens, dat het bestuur besloten heeft op de uit voering niet-leden toe te laten tegen be taling van f0.75 per persoon, heer en dame f 1. De heer J. J. de Koning brengt daarop hulde aan het bestuur voor het geen zij deed bij de feestelijke opening van den spoorweg HoofddorpLeiden. Hierna werd de vergadering gesloten. GEWESTELIJK GEMENGD. Straatschenderij. Tegen eenjge jongens is door den Gemeente-veldwachter te Roelofa- rendsveen, proces-verbaal opgemaakt wegens straatschenderij en vernieling!. Zondag 10 dezer was J. A. aldaar, met zijne echtgenoote uitgtegaan om een bezoek af te leggen. Toen zij 's avonds laat huiswaarts keerden viel de vrouw, over een ijzeren, ketting, die giespan* nen. was over het voetpad, dat naa,r, het woonhuis voert, en, bezeerde zich' daarbij zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, 't Gelukte den Gemeen,te-veidwachter den daderj den 16-jarigen L. W. H. Mz., op te spo ren en, tot bekentenis te brengen. Den zelfden avond werd bij H. A. KI. een hek vernield en. een lat daarvan tegen de huisdeur geworpen. Ook de dader hier van, de 16-jarige M. H. Cz., werd op- Rechtzaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 89 zaken voor openbare behandeling en 4 kinderzaken. Als waarnemend griffier, fungeert mr. Kroonenberg. G. D., landbouwer te Zoeter w o u- d e heeft aan den burgemeester dier ge meente geen kennis gegeven, dat onder zijn schapen rotkreupel voorkwam, noch dit zieke vee van ander vee gescheiden- Beklaagde bekent. Op den dag, waarop de overtreding werd geconstateerd, heeft hij den burgemeester een kennisge^ ving gezonden, terwijl de schapen op. een afgezonderd stuk land liepen onderi koeien e.d. Als getuige-deskundige werd gehoord de rijksveearts van Gruting. De ze was door den vee-opzichter attent' gemaakt, dat er waarschijnlijk rotkreu pel onder de schapen van bekl. voor kwam. Dit rotkreupel kan niet op de; koeien overgaan. Eisch f10 of 4d. en f 4 of 2 d. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen schapen. Bekl, vindt de straf hoog, slechts 2 van del 8 schapen waren door de ziekte aange tast. B. A. van U., slager te L e i d e n^ heeft op 4 October in de gemeente Lei den bedorven varkensvleesch per rijwiel uit Zoeterwoude ingevoerd, zonder voor zien te zijn van een duidelijke aandui ding van den afzender of van den gea dresseerde. Bekl. is niet verschenen. Uit de verklaringen van dr. Stuurman, di recteur van het openbaar slachthuis, bleek, dat het vleesch afkomstig is van een aan varkenspest en tuberculose gei* storven of uit nood geslacht varken. Eisch tweemaal f 20, of tweemaal 5 d. In de zaak van A. C. P., lantaarnop steker te Leiden, die terecht heeft ge<: staan wegens visschen in de poldersloot van den Grooten Westeindschen poldei worden als getuigen nader gehoord de "heeren J. v. Noord, bouwman en A. A. v| Gils, burgemeester, resp. als voorz. en sel cretaris van dien polder. Beiden zijit van meening, dat de sloot niet is eert bevaarbaar en bevlotbaar water, omdat ze voor geen groote schuiuten dient ert slechts door een boerenschouw kan worden bevaren. De sloot is door eei( sluis afgesloten. Bekl. voert eenige ver.-v weermiddelen aan tot staving van zjjtl bewering, dat de sloot wél een bevlot baar water is. Eisch f 1 of 1 dag. B. N., heeft op 3 October op de 4e Binnenvestgracth te Leiden een partij ongekeurd en bedorven varkensvleescli' per rijwiel vervoerd. Bekl. weigerde bo,-, vendien te voldoen aan een bevel van deflj keurmeester om af te stappen. Eindelijtij wierp hij in de Sliksteeg de zak jgjfj

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2