Uit Stad en Omgeving. tamelijk goeden staat verkeer en. De be doeling zal event, zijn de spuit van Nieu we wetering te verplaatsen naar de Kaag en in verband hiermede zal bij den bouw der onderwijzerswoning ,e Kaag met deze mogelijkheid rekening worden gehouden. De straatverlichting is geraamd op f1000 tegen f 1500 voor hel loopend dienstjaar, omdat men voor 1913 re kent op eiectriscii licht, waardoor de kosten der lantaarnopstekers vervallen. Ter uitvoering van de bouwverordening ligt het in het voornemen van B. en ,W. de eigenaren van perceelen aan te schrijven, dat zij hebben te zorgen dat hun panden van goede regenwaierputten en beerputten zijn voorzien. De heer Straathof zou deze aanschrijving al leen tot de bebouwde kommen willen beperken anders vreest spr. moeilijkhe den. De voorzitter zegt dat de ver ordening voor de gebeele gemeente geldt. De verordening is geleidelijk uit- 'gevoerd en vele woningen voldoen reeds aan de voorschriften. Nu mogen de ei genaren wel eens aan hun verplichtin gen worden herinnerd. Een memoriepost is uitgetrokken ter bevordering van den bouw van arbei derswoningen. De voorzitter licht toe, op welke gemakkelijke wijze de wo ningwet stichting van goede woningen mogelijk maakt Spr. wil aan een event, commissie gaarne zijn medewerking ver- leenen. De heer v. d. Meer beaamt de wenschelijkheid van den aa#»ouw van woningen. Aansluiting bij den Leidschen keu ringsdienst voor 'deze gemeente gelooft de\oorzitter dat op: te hiooge som men zal afstuiten. Deze zaak zal evenwel later worden beslist. Ter sprake komt op een vraag van den heer de Jong de requesten van de brugwachters B. Pauw en P. van Leeu wen resp. te Roelof ar endsveen ai over het Kanaal. B. en W. wenschejn deze zaak later aan de orde te stellen. De heer Strijk meent, dat op de brug over het Kanaal moet worden gelet, want deze vereisebt reparatie. De voorzitter zegtdat deze zaak reeds in het col lege van B. en W. met den opzichter is besproken. Er zijn vernieuwingen noodig, o.a. in de onderfundeering. Ge vaar bestaat er voorloopig n<iet, doch on^jr de buitengewone uitgaven heb ben B. en W. voorzichtigheidshalve eer* aanzienlijk bedrag ingetrokken. Wat de eiectriciteitsvoorziening aam- gaat, waarvoor epn memoriepost is uit getrokken deelt de voorzitter mede, da de aansluitingen zóó in aantal toene men, dat van bijbetaling, op het gega randeerde bedrag wel geen sprake zal fijn. Bij een ander volgn. zegt de Voor zitter inet Ged. Staten te hebben on derhandeld over den duur der aan te gane geldleening, welke ten slotte op 20 jaar is gebracht. Spr. zal stappen doen, een loopende geldleening bij mej. Reu- vens op langen termijn af te lossen, waardoor de aflossingsbedragen vermin derd worden. Teneinde in de behoefte aan kasgeld te voorzien, waardoor telkens tijdelijk geleend moet worden, zou .de Voor zitter wijziging van de inning van den hoofdelijken omslag willen brengen en het geld in plaats van in één, in drie termijnen willen invorderen. De kohie ren zullen dan vroeger worden vastge steld. De heer v. d. Meer zegt, dat de menschen in Juni geen geld hebben; spr. geeft dan aan kasgeld leening de voorkeur. De heer Strijk wil bij de nieuwe verpachting der landerijen de pachtsommen tweemaal 's jaars innen. De Voor zitter belooft overweging van dit denkbeeld. De post onvoorziene uitgaven is ge raamd op f 633.07. Onder de buitengewone uitgaven is f 1400 uitgetrokken ten behoeve van herstellingen aan de brug over het Ka naal en f 9000 voor de eiectriciteitsvoor ziening. Deze laatste kosten zijn hoofd zakelijk bestemd voor de straatverlich ting dié in het geheel f7700 vordert. Voor electrische verlichting van de ge meentegebouwen is f800 noodig. De hoofdelijke omslag voor 1912 op f6000 geraamd, is ditmaal op f9000 ge bracht in verband met de verschillende belangrijke uitgaven. Bij de ontvangsten zegt de heer d e Jong, dat alles rondom den aanlegstei ger te Roelofarendsveen zeer vuil is. Als men er wat moet brengen, moet men door de bagger rollen. De Voorzit ter zegt, dat het terrein aan den steiger particulier eigendom Is. Hij geeft toe 'dat een betere toestand zeer is ge- wenscht en zal de zaak nader over wegen. De begrooting wordt vervolgens vast gesteld in gewone ontvangsten en uitga ven op f 42268,Ó95, en buitengfchvoine: ontvangsten en uitgaven op f 38.000to tale ontvangsten en uitgaven der saldo's f80.268,596. Vastgesteld wordt het kohier school geldbelasting 3e kwartaal op f306,65. Ged. Staten hebben de gewijzigde ver ordening op den hoofdelijken omslag teruggezonden met 'de bemerking, dat als de 'kinderaftrek ongelimiteerd wordt, zij de verhooging van het onbelastbaar inkomen van f 350 tot f 400 niet kunnen goedkeuren. Daarom wordt besloten het onbelastbaar inkomen op f 350 te laten en de 'kinderaftrek op f25 te bepaler* zonder maximum-aftrek. Hierna wordt gepauseer3. Het na de pauze behandelde zullen wij morgen in ons blad opnemen. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter: jhr. mr. dr. N. C. de Gij- selaar, burgemeester. Aanwezig bij opening 27 leden. Af wezig -de heeren Bots wagens ongesteld heid en Aa berse wegens kamerzi.ting. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der beide vorige ver gaderingen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Adres van P. A. Roman en anderen, allen bewoners van de 3 October- en de Duivenbodesiraat, inzake de toestand dier straten. B. en W. overwegen wat hun te doen staat; deze zaak hoort eigenlijk bij de justitie thuis en op het moment valt er niet veel aan te doen. In de bouwver ordening zullen evenwel bepalingen op genomen worden, teneinde te voorkomen, dat bij nieuw aan te leggen straten toe standen als in de 3 Octoberstraat wor den voorkomen. De heer Vergouwen zou wenschcn, dat B. en W. als be middelaars optraden, in een ander soort gelijk geval zijn hiermede goede resul taten bereikt. De heer Bosch wijst op het verbreken van de kolken en riolen, waardoor een onhygiënischeii toestand is ontstaan. Zou op grond daarvan geen onbewoonbaarverklaring kunnen wor den uitgesproken? De heer Sijtsina heeft van een jurist gehoord, dat de gemeente wel kan optreden. Spr. wil daarom de gronden vernemen, waarop de meening van B. en W. berust. De heer Fokker zou over dit adres een praeadvies wenschen te ontvangen om de zaak rustig te kunnen overwegen, al hecht spr. niet aan mededeelingen van een in het debat gebrachten onbekenden jurist. Daartegen hebben B. en W. zich niet te verdedigen. De Voorzitter, beantwoordt de sprekers. Spr. kan niei zeggen, wat ue gemeente wél kon doen, gelijk de heer Sijtsma meende, want spr. is overtuigd, dat de gemeente niets kan doen. Indien er iets te doen viel, zouden B. en W. ingrijpen, want er is een hoogst laak bare daad gesteld. Wat de heer Bosch wil, zou de huiseigenaren, the de meest- gédupeerden zijn, nog meer in ongele genheid brengen. Spr. acht het niet wen- schelijk justïtieele zaken in den Raad te bespreken. De heer Fokker zou het adres ter visie willen leggen, teneinde de zaak nog niet als afgedaan te be schouwen. Wethouder v. d. Lip Hcht toe, dat B. en W. maatregelen over wegen, wat in dezen hoogst hachelijken toestand kan worden gedaan. De Voor zitter sluit zich hierbij aan. 't Geldt hier een nieuw delict, dat uitgevonden is en waarin de bestaande verordeningen niet vóórzien. Het adres wordt hierop conform het praeadvies van B. en W. voor kennis geving .aangenomen. Verzoek van de Leidsche Gymnastiek- Vereeniging „Donar' om "hei gebruik van het gymnastieklokaal aan de Pie- terskerkgacfrt. Verzoek van de dames G. J. Könings en J. M. L. Rosier om eervol" ontslag uit de betrekking van handwerkonder- wijzeres, resp. aan de scholen 3e klasse no. 4 en 4de klasse no. 1. Deze siukken gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Verzoek van de Meisjesgezellenver- eeniging om het gebruik van een of twee lokalen van het Caeciliagasthuis. Gesteld in handen van B. en W. ter Sine van praeadvies. Verzoek van de afd. Leiden v. d. Ned. Vereeniging iot afschaffing van alcohol houdende dranken om niet aan te nemen het voorstel tot wederinvoering van de kermis. Zal worden behandeld bij de motie .van de heeren v. Gruting, Zwiers en Boter mans. Verzoek van het bestuur der' Kappers- en iBarbiersvereeniging „Ons Belang", e.a., -om niei aan te nemen het prae advies inzake de regeling van het slui tingsuur van winkels en magazijnen. Te behandelen bij punt IX. Motie van orde van de heeren Fokker c.s. inzake de regeling van het sluitings uur van winkels en magazijnen. Te be handelen bij punt IX. Schrijven van P. H. J. Riengs om alsnog te mogen reclameeren tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe be lasting. Na toelichting van den Voorz. voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt, dat met ingang van 18 Dec. a.s. zijn verleend aan A. M. T. van Gelaer, weduwe van den commies le kl. ter secretarie A. J. J. S. dc Ro- chemont, een weduwepensioen van f489 fs jaars en aan M. M. de Rochemont, dochter van genoemden ambtenaar, een kinderenpensioen van f 163 's jaars. Daarna komi dc agenda in behande ling. lo. Verzoek van J. Belt om besten diging van de pacht van het grasgewas van het Plantsoen, het Park, de kleine plantsoentjes, de Jan van Houtkade en de singeltaluds. Het verzoek wordt toegestaan. 2o. Verzoek van J. N. Bolermans en P. Kooreinan, om het hun toebe'ioorend gedeel'e van de Groenhovenstraat koste loos in eigendom en onderhoud bij de gemeen!e over te nemen. Het verzoek wordt toegestaan. 3o. Verzoek van de Naaml. Vennoot schap „Nationaal Gron. b 'z:t" om het haar toebehoorend terrein, aan den Wit ten Singel nabij de Wiite Rozenstraat kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen. Het verzoek wordt ingewilligd. 4o. Verzoek van P. J. Harteve t inzake de demping van een gedeelte sloot langs den Zoeterwoudschen Singel vóór de per ceelen Sectie M nrs. 756, 757 en 1367. B. en W. siellcn voor de gevraagde vergunning tot demping te verleen en, doch afwijzend te beschikken op het verzoek om van gemeentewege een bijdrage in dc kosten te verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. 5o. Voorstel a. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouw ing van het perceel Burg- steeg No. 6 b. tot ondcrhandsche verhuring van een gedeelte van het sub a bedoelde perceel aan H. Damen. B. en W. vragen voor verbouwing een crediet aan van f 1750, teneinde oa„ een uitgang van de Burcht jn de Burgsieeg te kunnen maken en ste'.len voor een gedeelte van het perceel te verhuren aan den heer H. Damen voor f 175 's jaars. Goedgekeurd na een opmerking van den heer Fokker over een gemeene muur. Het volkspark. 6o. Voorstel a. tot aankoop van de jnerceelen be noorden de Deciinastraat, kad. bekend Sectie K nis. 544, 545 en 2454 b. tot vaststelling van den desbetref- fenden suppletoiren begrootingsstaat B. en W. stellen voor ten behoeve van den aanleg van een volkspark tot den aankoop van bovengenoemde per ceelen over te gaan ter grootte van 23.448 M2. voor f 17.600. De heer v. d. E 1 s t verzoekt, naar aan leiding van dit voorstel een vergadering met gesloten deuren. Dit voorstel wordt voldoende gesteund. Na eeuig debat wordt besloten, de volgende agendapunten behalve de win kelsluiting af te doen en daarna de deu ren te sluiten, omdat de meerderheid zeker voor een comité-generaal zal zijn. 7o. Verordening, houdende wijziging der verordening van 12 October 1905, op het Bouwen en Sloopen (Gemeenteblad No. 25). Goedgekeurd. So. Verordening, houdende wijziging der verordening op het Rijden, van den 23en Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18). De commissie voor de strafverorde ningen stelt voor lo. hei inrijden van de Hooglandsche Kerkchoorsteeg vanaf den Middelweg te vei bieden; 2o. de Maasmanssieeg; Dónkersteeg en Waiersteeg, dit 's nachts tusschen 12 en 6 uur reeds voor hel verkeer met fietsen zijn opengesteld, in verband niet de plaatsing der borden, ook voor het verkeer met auto's open te stellen. De heer Van der Pot bepleit in ver band met punt 2 een wijziging, die de techniek der Verordening zal verbeteren. Spr. twijfelt Voorts aan de juistheid van de sluiting der wegen uit wettelijk oog punt De Voorzitter beantwoordt de gemaakte bemerkingen uitvoerig, waarna de verordening wordt goedgekeurd. Alvorens de openbare vergadering te sluiten stelt 'de Voorzitter de rond vraag aan 'de orde. De heer Zwiers wenscht, in verband met de verkiezingen van het volgend jaar, verbetering te brengen in de indee ling van het steradistrict, speciaal wat betreft de 'Heereusrtaat aan den kant van den Witten "Singel, die naar den Haag- weg moeten gaan om te stemmen. Wet1- ho uder van der Lip acht de klacht overdreven de nieuwe verdeeling is pas verleden jaar gemaakt en wijziging is niet gewenscht. De Voorzitter zegt, dat de kieswet twee uur verlof voor*- sohrijft om te gaan stemmen. De heer Sijtsma ondersteunt Ihet betoog van den heer Zwiers. Als iets verkeerds is gedaan, moet het zoo spoedig mogelijk worden veranderd. Wethouder van der L i p merkt op, dat de indeeling van de bureaux verband houdt met het aantal kiezers. De heer A. Mulder meent, dat men niet aan het veranderen kan blijven. De bewoners van den Maredijk moeten aan de Stadsfimmerwerf stemmen, ten- wijl zij stembureau Mare links laten lig^- gen. Na eenig verder debat zegt de Voorzitter toe, de zaak nog eens te zullen nagaan. De heer Carpentier Altingi klaagt over den toestand van den Witten Singel, die eenvoudig een modderpoel isvoorts brengt spr. de verlichting aan den Haagweg ter sprake, welke zeer onvoldoende is en bespreekt ten slotte den spoorwegovergang van den Rijnsburgerweg, waar orde-maatregelen noodig zijn. Wethouder Fischer zegt de klachten in overweging te zullen ne men, evenals de Voorzitter, al acht spr. de klacht bij den spoorwegovergang overdreven. De heer 'Fokker klaagt over het doorrijden van de tram over de Blaauw- poortsbrug, als deze brug pas geopend is geweest. 'De tram. rijdt maar overal door heen. De Voorzitter zegt, dat daar juist de tram voor is (gelach). Dit is heel 'natuurlijk. Als men den heer Fok ker hoort Spreken, denkt meln in een verschrikkelijk dorp te zijn, waar op eens wat verkeer is gekomen. De tram loopt bovendien langs vaste banen en men kan haar dus ontwijken. De opmer king is ;èrg kleinsteeftsolr. (Gejaieh.) De heer Fokker repliceert. De heer Sijtsma komt terug op de raadsvergadering van '10 October en de toen behandelde kw estie over de ziekte- attesten van het onderwijzend personeel. Dc börgenieesfer heeft toen gezegd, dat vroeger altijd ziek^-attesten werden overgelegd. Maar 'nu is een ingezonden stuk gekomen bij: den gemeenteraad van 32 onderwijzers, die zo-der attest ziekte verlof hebben gekregen. De Raad is dus hoogstwaarschijnlijk niet juist ingelicht. De Voorzitter handhaaft volkomen, wat hij in de vorige raadsvergadering heeft gezegd. Spr. heeft altijd ziekte attesten bij verlof-aanvrage gezien. Al leen in 1910 ziin 2 verloven ve leend zonder attest; in 1911 en 1912 zijn steeds alle aanvragen van attesten voor zien geweest. Spr. verdedigt nogmaals het cischen van ziekteattesten in het belang der goede orde, terwijl de lasten niet van beteekenis zijn. Er blijken evenwel ziek teverloven 4e zijn verleend zonder B. en W. daarin te kennen. Spr. verzekert dat het volstrekt niet te doen is om de onderwijzers te plagen. Wethouder Fisc her zegt naar aan leiding van de vragen van den heer v. Gruting, in de vorige vergadering, over de verbetering van het plaveisel aan den Stationsweg, dat uit een onderzoek bleek dat de riolen aanmerkelijk zijn verzakt. Verandering zal eenigen tijd duren, om reden geen fondsen beschikbaar zijn. De grootste gaten zullen worden weg genomen. Over dit punt wordt nog eenig debat gevoerd. Hierna wordt de openbare vergade ring gesloten en gaat de Raad m eo- mité-generaal. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstig gevolg afgelegd het candidaatsexamen in de rechten door den heer W. A. Cambier, (Leiden). Onderwijs. Apothekers-assistent. 's-GRAVENHAGE. 6 en 7 Nov. Geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd de dames M. W. C. Franken te Huis ter Heide; C. M. van Genk te UtrechtM. Rond te Gouda. NIEUWKOOP. Gisterenavond hield de Nieuwkoopsche IJsclub haar gewo ne jaarlijksche vergadering. Uit het ver slag van den Penningmeester bleek, dat er een flink batig saldo in kas is, waar om besloten werd in den aanstaanden Winter, als „ijs en weer dient" een i^s- feest te houden. Voor twee aftredende Bestuursleden werden twee andere gekozen. Een der 'Bestuursleden, die om ge zondheidsredenen bedankte, schonk aan de Vereeniging een fraai, doelmatig in strument om de dikte van het ijs te me ten, waarvoor hem grooten dank werd gebracht. Het aantal leden bedraagt 65. GEWESTELIJK GEMENGD. Om half één gisternacht bemerkte de rijksveldwachter M. en de gemeente-veld wachter van Zo eter wonde, dat 'n motorschuit in de Rijn- en Schiekade te hard voer. De schipper wilde op aanma ning van dé politie niet stoppen, maar voer door tot aan de Haagbrug. Daar noodigde hij den rijksveldwachter M. uit om op zijn schuit te komen. Toen deze aan het verzoek gevolg had gegeven, poogden twee schippers hem overboord te werpen. Toen de gemeenteveldwachter hem wilde te hulp komen, hield een derde schipper hem met een stuk ijzer tegen. Alleen door te dreigen met zijn revofver, wist de rijksveldwachter M. zich te redden. De veldwachters wisten de drie schippers naar het politiebureau te brengen, waar tegen hen proces-ver baal wordt opgemaakt. Hedenmorgen gebeurde te Zo eter- woud e een ongeluk dat betrekkelijk zeer gelukkig is afgeloopen. De landbouwer C. O. uit die gemeen te reed, 'na het uitgaan der kerk int de Zuidbuurt met tentwagen bespannen paard huiswaarts waarin enkele fraisge- nooten waren gezeten. Op een gegeven oogenblik sprong het paard liitkseh uit en kwam zoodoende de wagen tegen een aldaar staande 'tel ephoon paal met het gevolg dat de wagen met de inzitteni- den naar den waterkant omver viel. Da delijk waren eenige menscihen bijeen^ die de behulpzame hand boden. De vrouw van O. was het meeste verschrikt en had zich ook het. ergste bezeerd. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd:) De Koningin is hedenochtend half- twaalf voor het eerst sedert haar terug keer in de residentie uitgereden. H. M. maakte een rijtoer in een open Yietoria en zag er welvarend uit. De Prins is vanochtend vertrokken naar de Steeg ter bijwoning van de be grafenis van Graaf van Bentinek. Met denzelfden trein vertrok dé ver tegenwoordiger van de Koningin-Moed er kamerheer graaf van Limburg Stirum,i zoomede eenige familieleden van den overledene, o.a. de 2e-secretaris der Brit- sche legatie 'alhier. Roode Kruis. Blijkens een gisteravond laat bij het Hoofdcomilé van het Ned. Roode Kruis ingekomen telegram is de ambulance naar Griekenland b-iiouden te Brindisi aangekomen en zal er zich met alle ma teriaal inschepen op het stoomschip „P a- lacky" naar Korfu en Patras. Chineezfen-relletjes. Regeeringstelegram van heden betref fende ongeregeldheden onder de Chi- fneezen in de Westerafdecling van Bor- fneo: De resident te Pontianak seinde: twee loathays in Sambos en Mampawa zijn bij belastinginning door Chineezen vermoord. In Mampawa zijn anonieme Chineesche biljetten aangeplakt waarbij belastingbetalers en onderpachters met moord bedreigd worden. Onder de Chineezen heerscht op ver schillende plaatsen gisting. Vele Chinee zen weigeren belasting te betalen. De militaire commandant is op klaarlichten dag door een Chinees opz.ettelijk tegen het lijf geloopen en bij het wegduwen aangevallen. De dader is onmiddellijk gestraft. Een troepenversterking wordt gezonden. Grondwetsherziening. Naar wij vernemen is het advies van! den Raad van State in zake de voorstel len tot grondwetsherziening bij de re geering ingekomen. De Oorlog in den Balkan. PARIJS, 7 Nov. Volgens een telegram uit Konstantinopel aan den „Matin"' wer pen de Turken groote werken ter ver- psterking op. De beslissende strijd zal waarschijnlijk niet plaats hebben voor over een dag of tien. BELGRADO, 6 Nov. Officieel wordt uit Ueskjoeb gemeld, dat het Servische leger Koetsjovo heeft genomen en Kotsja en zijn marsch voortzet in noordweste lijke richting naar Djakoca, en in zui delijke richting naar Prilep. De ministerraad heeft hedenavond 3 uur lang vergaderd. Volgens particulie re mededeelingen is Djakova door de Serviërs bezet. ATHENE, 6 Nov. Bij koninklijk be sluit worden de reservisten van de lich ting 1898, die nog niet onder de wa penen waren geroepen, en de vrijgestcl- pden van de lichting 1912 opgeroepen. ATHENE, 7 Nov. De Kroonprins ver zocht, dat ten spoedigste desinfectie- toestcllen naar Saloniki worden gezon den voor de Turksche kazernes. De Kroonprins seinde uit Kerdjali, waar hij zich met zijn leger bevindt om den overtocht over den Vardar vooi te bereiden, dat hij berichten ontvanger heeft, dat de Turken zich zouden terug trekken naar Saloniki, nadat zij eerst dc bruggen hadden vernield. Tusschen Janitza en Vardar werd eer. groote hoeveelheid munitie en oorlogs- materieel gevonden, dat de Turken it den steek hadden gelaten. RJEKA, 6 Nov. De Móntenegrijnen hebben Djakowitza bezet. (HbL). Marktberichten. VOORSCHOTEN, 5 Nov. - Veiling V. P. N. 421 eieren f 8.80—9.70, Hanen f 0.50—0.95, Duiven f 0.27, kippen f 0.65—0.85. konijnen f 0.35—0.70. V r ij e veiling. 450 eiei en f 8.959.50, Leidsche kaas f 0260.28 p. pond, kleiperen f 220 per mud, aardappelen f 2.40—2.80p. mud roode kool 4 ct. per stuk. ZOETERWOUDE. Veiling 6 Nov. Prijzen dei Kipeieren f8.10 a f9.40 per 100 stuks. Eend eieren f5.30 per 100 stuks. Kleiperen f2 per H.L. Handperen f0.40 per mandje. DELFT, 6 Nov. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 117 stuks. Prijs le soort f 0.64, 2e soort f0^8 per kg. DELFT, 7 Nov. Graanmarkt. Westiandsehe rogge f 5.75 k 6^0, Westiandsehe tarwe f 4.— a 8,50. Chevaliergerst f 6,f 7.25, Westl. zomergerst f 5.50 a 6.25, korte haver f 2.50 k 5.25, Duivenboonen f 825 a f 9,50 Paardenboo- nen f7.25 a 8.—, Bruine boonen f 12.50 a 15. groene erwten f7.50 A 11.mixed mais f 5.25 a 5.65. Boter f 56 a 65 per vat van 40 Kg. Aan voer 191/8, 53/16, wegende samen 4350 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit t 200 k 335, 2e kw. f 150 k 200, kalfkoeien le kw. f 200 k 325, 2e kw. f 150 k 200, vaar koeien f150 k 235, 2e kw. f 90 k 150, vette kalveren f 75 k 115, 2e kw. f50k75, vette schapen f a lamschapen f a vette lammeren f 17 a 23, weilammeren f 0 a magere varkens le kw. 16 k 42, Biggen f7k!5, nuchtere kalveren f 7 k 35. Paarden f 50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.90 a 0.82 a 0.74 vet kalfsvleesch per kilo f 1.10 k 1.— k —.90 Aanvoer 273 runderen, 4 paarden, 14 vette kal veren, 61 magere kalveren, 379 schapen of lammeren, 213 varkens, 507 biggen, 5 geiten of bokken. WOERDEN, 6 November. Vee-varkensmarkt. Melkkoeien f 180 a f 230, scholten f170 a 1220, vaarzen f 130 a f 190, schapen f 18 a f 21» varkens f 16.k f 18.biggen 18 k f 11 per stuk. HOOFDDORP, 7 Nov. Graanmarkt. Nieuwe witte tarwe f 6.a f8.25, oude witte tarwe f 8.50 a f9.50, binnenlandsche haver f 7.— a f9.—, buitenlandsche haver f 8.a f 9.50, rogge f 6.50 a f 6.75, groene erwten f 9.00 a f 11.50, Wijker vale erwten f 10.a f 12.— Peterburgsche erwten f 7.40 a f 7.75. paarde- boonen f 7.50 a f8.duiveboonenf 8.50 a 19.—, bruine boonen 11.a f 12.50, karwijzaad f 16.— a f 16.50. Wintergerst f5.75 a f 6.25. Mais f 5.40 a 15.75. Nagekomen Advertentie. 23 November hopen onze ge liefde Ouders PI ETER BRUSSEL en ELIZABETH KEE hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. 5429 Hunne dankbare Kinderen. Behuwd- en Kleinkinderen. Leiden, 7-23 November 1912. Hermanslraat 10, (Zijlsingel).

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3