Uit Stad en Omgeving. De ooupeuse M. Wiedeman, zegt dat liet de eerste keer is dat werd oVergleb werkt (heel toevallig meende de kanton rechter) bekl. is wat vroeger heenge gaan en had gezegd, dat een costutftn moest worden afgemaakt. Daar bekl. als hoofd van een onder neming voldoende heeft gezorgd voor de naleving der Arbeidswet gedurende zijn afwezigheid, vraagt de ambtenaar van het O. M. ontslag van rechtsvervolging. Mocht de kantonrechter dienovereen komstig uitspraak doen, zal eene andere vervolging worden ingesteld. In de zaak van J. A. P. te Noord- w ij k, die zou hebben geloopen op ver boden grond, is een getuige versche nen, die zóó stokdoof is, dat de kanton rechter van zijn verhoor afziet, ofschoon get. zegt „van de hoofdrol alles af te weten." Toch wordt er vrijspraak ge- eischt, daar de ambtenaar niet den in druk heeft gekregen, dat bekl. op de betrokken losplaats (grond van graaf v. Styrum) zich niet mocht bevinden. Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden J. M. v. d. L., oppennan te Zoe te rmeer-Z egwaard, die terecht had gestaan wegens diefstal, van een rij*- wiellantaarn en een rijwiel te Berkel, tot negen maanden gev.-straf wegens 'den diefstal van den lantaarn met vrij- spspraak van den rijwieldiefstalL. K., koopman te 's Gravenhage, wegens wegens diefstal van schoenen en on dergoed te Aarl anderv-een, tot 3 maanden gevangenisstraf J. B., wegens bedelarij te Oegstgeest, tot drieda- gen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor 2 jaar; J. S., landbouwer te Rijnsburg, wegens diefstal van gras te Voorhout tot f 5 of 10 d.; W. de R., schipper te Lei- de rdorp, wegens diefstal van een kees hond te Zoeterwoude, tot 14 dagen; J. van R., huisvr. van G. v. E., en L. v. 'Z. huisvr. van J. v. R., te Leiden, wegens mishandeling van een buur vrouw, tot f 3 of 3 dagen: J. v. S., te Leiden, wegens mishandeling, tot f 1 Oof 10 dagenJ. P. te Boskoop, wegens vernieling van buurman's schut ting, tot f 3 of 3 d.A. v. d. K., blik slager té Boskoop, wegens huisvre debreuk, tot f 10 of 10 d.H. JS. te ,v;oubrugge, die bleef doorrijden, «..en op een avond de politie" hem aan maande van zijn rijwiel te stappen, om dat hij zonder licht reed, tot f 2 of 2 dagen; H. A. J. v. H. te Leid en, we gens mishandeling, tot drie maanden ge vangenisstrafN. J. P. te Leiden, we gens beleediging tot acht dagen gev. J. A. B. v. H. te Leiden, wegens be leediging tot f 3 of 3 dagen. F. J. R., schoenmaker, en A. D-, gemeentewerkman te Leiden, stonden terecht omdat zij in den nacht van 27 op 28 Sept. onder Zoeterwoude een geit hadden gestolen. Beiden bevinden zich in voorloopige hechtenis. R. verklaarde, dat beiden met een roeibootje waren weggevaren om te gaan gaan peuren en groenten te stelen. Toen ze de geit zagen, wilde R. het dier gaan stelen, waarop D. had gezegd: „Dat moet je zelf weten." R. had de daad bij het woord gevoegd, de geit ge worgd, in een zak gestopt en meege nomen in de boot. In Leiden terugge komen, was D. uit de boot gegaan, om te zien, of de deur van R.'s woning oepn was. Toen R. met zijn boot bij de steeg kwam, waar hij woonde, was er politie, die geit en zak in beslag nam. pArmoede was de drijfveer van bekl.'s daad -Jer was thuis niets te eten. D. ontkende dat men was uitgegaan om groenten te stelen, maar alléén om peuren. Hij had de geit wel gezien, pdie op de kade lie.p R. was toen de pkade —opgegaan, de geit en R. waren pde kade afgeloopen, waarop hij ze uit het oog had verloren. Wat R. in den zak had, wist hij niet. Hij hield niet van zulken aard van dingen, stond er hee- lemaal buiten. Als hij geweten had, dat 'de geit in den zak zat, zou hij net zoo lief uit de boot gesprongen zijn, en naar den kant gezwommen. Rechercheurs, die hen hadden zien weg varen uit Leiden, waren een eindje me- degeloopen, en hadden nabij hun wo ning gewacht, totdat ze terug kwamen. De geit was nog warm en had een *trop om den halts. D. had zich op het aanroeepn van de politie omgekeerd, als of hij niet herkend wilde worden. In )de woningen der" beklaagden zijn al lerlei groenten gevonden, terwijl er her haaldelijk klachten kwamen uit den pol der, waar bekl. geweest waren, omtrent het stelen van groenten en veldvruch ten. Het O. M. eischte tegen F. J. R. we gens diefstal onder verzwarende omstan digheid van recidive, 9 maanden gevan genisstraf tegen A. D., wegens mede plichtigheid, 6 maanden. Mr. Weijl pleitte met het oog op bekl.'s armoedige omstandigheden en zijn groot gezin, dat nog staat vermeer derd te Worden, clementie. Mr. Halbertsma pleitte voor D. vrij spraak, met last tot diens onmiddellij ke invrijheidstelling. Na in raadkamer te zijngeweest, gelastte de rechtbank de gevraagde invrijheidstelling. D. M. C. I., huisvr. van H. J. C. B. te Leiden, moest terecht staan we gens beleediging. Mr. Fokker pleitte, alvorens tot de behandeling werd overgegaan met-ont vankelijk verklajing van het; O, M. Ie,. wijl de klacht was ontvangen door den hoofdinspecteur van politie, die den com missaris verving, maar geen hulpofficier van justitie is; 2e. wijl de klacht niet in schrift is gesteld door den ambte-4 naar die haar ontving, maar door een klerk. Subst. officier van justitie, mr. van Kleffens, hoorde met genoegen, dat de verdediger een argument naar voren brengt, waarvoor ook hij veel gevoelt. Dat is het eerste argument, maar het tweede bestrijdt spr. De rechtbank be gaf zich in raadkamer en besliste daar na, dat de beide middelen van niet-ont- vankelijk verklaring ongegrond waren. Beklaagde had volgens haar dagvaar dig een juffrouw uitgescholden en be ledigd, door haar woorden toe te voe gen, die moeilijk te herhalen waren. Zij ontkende echter die woorden zóó teheb- ebn gezegd, als ze in de dagvaarding stonden, en gaf een lezing, die heel wat onschuldiger was. Het verhoor van de bekl. en van de beleedigde bracht heel wat min of meer onderdrukte vroolijkheid in de rechts zaal; alleen de president wist zich ern stig te houden. Eisch f 5 of 10 dagen. Mr. Fokker zeide de verdediging wel licht niet o pzich te hebben genomen, indien hij niet de twee middelen van niet-ontvankelijk had kunnen opwerpen. Wat de zaak zelve betreft, de mogelijk- lijkheid is niet uitgesloten, dat de ge tuigen verkeerd verstaan hebben. Onderwijs. Paedalogie of kinderstudie. Gisteravond trad op uitnoodiging der Leidsche .Studeirtenvereeniging voor Pae- dagogiek, in samenwerking met de Stu- d-entenvereeniging voor "Ethische en Gods dienstige vraagstukken, in het Klein Audi torium der Academie op prof. dr. Schuy- ten, directeur van het Laboratorium van den paedalogischen schooldienst te Ant werpen, met het onderwerp: „Inleiding tot de Paedalogie of Kinderstudie". De interessante voordracht, met de re sultaten van proefnemingen verlevendigd, sirekte ten betooge, dat de tegenwoor- idiige scholen mei haar leerplannen enz. nog alles behalve beantwoorden aan de eischen der weienschap. De school heeft den paedagogiscüen plicht de kinderen ongeschonden aan de maatschappij over te leveren. Zij moet de groote toekomstige zonen des lands aan het licht weten te brengen en de zwakken en minderwaardigen zoo op te voeden, dat ze nog iets zullen kunnen pres te er en. Vraagt men of zij dit vol doende doet, dan antwoordt spr., dat zij in menig opzicht te kort schiet. Hoe daarin verbetering te brengen vraagt spr. ten slotte. De onderwijzers en leeraren moeien anders en beter tot hun taaie worden voorbereid. De onderwijzers moeten universitaire opleiding ontvangen, nadat eerst de universiteiten daarvoor zich hebben aangepast. Met toejuiching werd de lezing door de a tl rijke toehoorders ontvangen. Sport. Voetbal. O o s t- N e d e r.l a n d wint. Te Mundien-Gladbach, speelde gister het Oost-Nederlandsch elftal tegen een West-Duitsch en behaalde daar e£rr schitterende overwinning, mooi spel met 50. Hongaren in ons land. Op 25, 26 en 29 September zal, naar de Telegraaf meldt, de magyar Petst gyakorloli Köre uit Boedapest een toer door ons land maken en spelen, tegen Ajax, B. B. S. en nog een nader tebe- palen 1ste klasse club of combinatie. Korfbal. Te Rotterdam versloeg gister Vitesse O. S. C. R. met 50, en plaatste zich daardoor no. 1 met veel kans op het Zuidelijk kampioenschap. Rotterdam was tegen het prachtspel van Leiden niet opgewassen. HAARLEMMERMEER. In (je verga dering van den gemeenteraad werd me degedeeld, dat tot zetters benoemd zijn de heer 't Hooft, Blesheuvel en Knaap en tot politieagent ter standplaats Ab- benes, C. v. d. Marei. i Aan den heer J. F. R. Gevers werd vergund in een der schoollokalen een cursus te geven in bouwkundig teeke»- nen. Tot leden der com. tot wering van, schoolverzuim werden benoemd, d'e hee- ren A. A. van Wijk, W. Valkenburg en A. van de Stadt. Aan de afdeeling Half weg van Het Witte Kruis wordt f50 subsidie verleend voor het aanschaffen van een rijtuig voor vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten. Desgevraagc" door de plaatselijke schoolcommissie legt de Raad uit, art. 1 der verordening regelende de samenstelling dier commis sie, waardoor geconcludeerd wordt, dat het 4e raadslid, diat tevens commissie lid is, zal moeten bedanken. Goediger keurd wordt de gewijzigde overeen komst met Haarlem jnzake gaslevering. Voor den bouw'van ..een gashouder wor den drie perceeltjes gemeentegrond aan gewezen bij het station Hoofddorp en tevens besloten den Binnenweg daar ter plaatse door te trekken tot het sta tionsemplacement. Tot de volgende ver gadering werd aangehouden een adres van hoofden van spholen om herzienjngl hunnix salaris sen,. ZOETERWOUDE. Donderdag 7 No vember des avonds 7 uur zal ten! huize van L. van Leeuwen op het Dorp alhier „De Jonge Garde" vergaderen. Als spre ker zal optreden de Heer A. H. J. En gels, ambtenaar aan het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie met het onderwerp Socialistische Politiek. GEWESTELIJK GEMENGD. Ernstige Mishandeling. In den nacht van Zaterdag op Zoinr dag werd een surveilleerend agent van politie gewaarschuwd, dat op den La gen Rijndijk te Leiden eenige per sonen bezig waren ruiten in te werpen. De agent riep de hulp in van een col lega en samen begaf men zich naar de aangegeven plaats. Op den Lage Rijndijk troffen zij in beschonken toestand een goeden bekende der politie aan, zeke ren K. Hij werd gearresteerd. Toen .de agenten hem evenwel naar het bureau wilden leiden, kwamen plotseling 3 met stokken gewapende mannen, op hen af, die hen mishandelden. Hierop trokken de agenten hun sabels en on,tstond er een formeel gevecht. Een agent struikel de en viel, van welke gelegenheid een bToeder van bovenbedoelden K. gebruik maakte den agent diens sabel te ontruk ken en hem hiermede een slag op heit hoofd toe te brengen. Hierna nam de; dader de vlucht. Ofschoon de toege brachte wonde ernstig bloedde, stond de getroffene nog op om zijn collega," die door de andere drie overmeesterd dreigde te worden te helpen. Inmiddels kWamen eenige brugwachters te hulp een der vechtersbazen geraakte in de sloot en de ander ging aan den, haal. Een werd opgebracht. Dr. Boonacker verleende de eerste geneeskundige hulp. Den eenen, agent was een sneewonde toegebracht van 6 c.M. lang en 1/2 c.M. diep, terwijl de an dere de noodigc schrammen en builen had opgeloopen. In den loop van den, nacht zijn de daders opgespoord en aan gehouden. 't Zijn de twee gebr. K., Wi R. van L. en H. S. Vooral van de drie eerstgenoemd en ondervindt de politie en, de burgerij veel last. De vader van K. heeft hedenmorgen den sabel terugge bracht. Proces-verbaal is opgemaakt. Faillissementen. Uitgespro k e n :J.J. Varkevisser, koopman, voorheen te Katwijk aan Zee, thans te Velsen (Brcesaap). Cur. mr. L. J. van Toulon van der Koog. H. Meij, sigarenhande'aar, te Gendringen. Cur. mr. |.P. Koops. A. Harmsen, horlogemaker, laatst te Ede, thans te Amster dam. Cur. mr. D. Reilingb. J. Barkhuis, banketbakker, te Arnheui. Cur. mr. H. Hijmans. A. N. de Graauw, te Hedel. Cur. mr. J. Ti- lanus. P. van der Leek Jzn., arbeider te Enk huizen. Cur. J. W. woestenburg. Geëindigd: C. van Zijverden, winkelier in sigaren, koffie enz., te Aalsmeer. A. Kromhout en J. Kromhout, timmerlieden en aan-' nemers, te Haarlem. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Don derdag 7 November, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Verzoek van j. Belt om besten diging van de pacht van het grasgewas van hei Plantsoen, het Park, de kleine plantsoentjes, de Jan van Houtkade en de singeltaiuds. 2o. Verzoek van J. N. Boiermans en P. Kooreman, om het hun toebehoorend gedeelie van de Groenhovenstraat koste loos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen. 3o. Verzoek van de Naaml. Vennoot schap „Nationaal Grondbezit" om het haar toebehoorend terrein, aan den Wit ten Singel nabij de Witte Rozenstraat kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen. 4o. Verzoek van P. J. Hartevelt inzake de demping van een gedeelte sloot langs den Zoeterwoudschen Singel vóór de per- ceelen Sectie M nrs. 756, 757 en 1367. 5o. Voorsiel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing an het percetl Burg- steeg No. 6; b. tot onderhandsche verhuring van een gedeelte van het sub a bedoelde perceel aan H. Damen. 60. Voorstel: a. tot aankoop van de perceelen be noorden de Decimastraat, kad. bekend Sectie K nis. 544, 545 en 2454; b. tot vaststelling van den desbetref- efnden suppleioiren begrootingsstaat. 7o. Verordening, houdende wijziging der verordening van 12 October 1905, op het Bouwen en Sloopen (Gemeenteblad No. 25). 80. Verordening, houdende wijziging der verordening op het Rijden, van den 23en Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18). 9o. Praeadvies op de verzoeken van de afd. Leiden van den Nederl. Bond van Confectiebedienden e. a., om het sluitingsuur van winkels en magazijnen bij verordening te regelen. Een volkspark. Naar aanleiding van het indertijd bij bij den Raad ingekomen adres van de afd. Leiden der S. D. A. P. om tot den aanleg van een volkspark te beslui ten, merkten B. en W. op, dat geen terreinen 'daarvoor beschikbaar waren, doch dat zij hun aandacht hierop zou den gevestigd houden. Thans is de gemeente in de gelegen heid een terrein aan te koopen. Door den heer J. J. de Cler alhier toch is aangeboden een terrein, benoorden de Decimastraat, ter qqpervL vani_23.448 vierk. M. voor f17.600, d.i. pl.m. f0.75 per vierk. M. De heer de Cler is genegen een bouw blok langs de Kooilaan ter grootte van pl.m. 3000 vierk. M. buiten den ver koop te laten en het overblijvende ter rein te verkoopen voor f 16000. De prijs per vierk. M. zou dan ruim f 0.76 bedragen. Waar echter de aan koop door de gemeente in de voor naamste plaats zou moeten geschieden met het oog op den aanleg van een volkspark, is het niet raadzaam op dit voorstel in te gaan. De bedoeling van den heer de Cler toch is, om dan be oosten de tegenwoordige Kooilaan over hare volle lengte huizen te doen bou wen, waarvan het gevolg zou zijn, dat men vanuit het te maken park in wes telijke richting het gezicht zou krijgen op de achterzijde van een groep hui zen in plaats van op de vrije spoor baan. De voor dit terrein gevraagde prijs komt B. en W. niet te hoog voor. Het terrein ligt dicht bij de stad in een wijk die wellicht een groote toekomst heeft en vooral voor vestiging eener arbei dersbevolking veel belooft. Bovendien ligt het op grooten afstand van de be staande parken, zoodat dus ongetwijfeld een zeer druk gebruik van een park daar ter plaatse te venvachten is. Omtrent de aanlegkosten van een volkspark op het terrein zijn B. en W. uit den aard der zaak thans nog niet in staat een raming te geven, die op eeni ge nauwkeurigheid aanspraak zou kun nen maken. Een vrij belangrijke ophoo ging is vereischt. welke allicht f0.80 per vierk. M. zal kosten. De( kosten van verharding, wegenaanleg en beplan ting verder op f 0.60 per vierk. M. ra mende, moet men derhalve de geheele inrichting op f 1.40 per vierk. M. schat ten, d.i. dus voor het geheele aan te koopen terrein bijna f 33.000. De kosten van aankoop en aanleg van het volkspark zouden zoodoende zeer globaal geraamd, tezamen in ronde som f 50.000 bedragen. Intusschen is het geenszins noodza kelijk het geheele terrein voor volkspark te bestemmen. Het van der Werffpark in zijn oorspronkelijken vorm had slechts eene oppervlakte van pl.m. 2.06 H.A., zoodat derhalve een terrein van bijv. pl.m. 1.50 H.A. d.i. ongeveer 34 gedeel te van het oorspronkelijke v. d. Werff park alleszins voldoende kan worden geacht. Dientengevolge zullen niet al leen de kosten van aanleg belangrijk minder worden, doch kunnen ook de ruim 8000 vierk. M., die niet voor park- aanleg behoeven te worden bestemd, als bouwterrein worden verkocht en zoo doende een niet onbelangrijke bate voor de gemeentekas opleveren. B. en W. stellen daarom den Raad voor tot den aankoop van het terrein te besluiten. Welke bestemming men aan het terrein wenscht te geven en, indien tot parkaanleg mocht worden besloten, op welke wijze dit dan zou moeten ge schieden, kan gevoegelijk te zijner tijd onder de oogen worden gezien. B. en W. stellen voor het onlangs door de gemeente aangekochte perceel in de Burgsteeg no. 6 te verbouwen en wel op zoodanige wijze, dat daardoor een nieuwe toegang tot de Graanbeurs wordt verkregen en een bergplaats voor rij wielen wordt gemaakt. Met nog andere verbeteringen zullen de kosten van ver bouwing f 110G bedragen. Het achterge deelte van het perceel stellen zij voor te verhuren aan den heer H. Damen, wijn handelaar, tegen een huurprijs van f175 'sjaars, nadat het pand eenigermate zal zijn gewijzigd door het verbeteren van vloeren, het optrekken van scheidings muren enz., waarmede een uitgave gaat gepaard van pl.m. f650. macht is genoodzaakt zich terug te trek ken op Tafsjaltfja. De Porte riep de bemiddelir^r der mogendheden in, om de vijandelijkheden! te doen staken en den vrede tot sfiaiyi te brengen. KON^TANTINOPEL, 3 Nov. De te rugtocht op Tatsjaldja volgde op een gevecht zuidelijk van LoeJe Boergas van| een moorddadig karakter. De Turkeri boden schitterenden tegenstand, doch moesten eindelijk wijken voor het Bul- gaarsche artillerievuur, dat verschrikke lijk was. Gemeld wordt, dat zij 20,000 man verloren. Een uiterste poging zal worden ge daan om de troepen te verzamelen, ten einde de hoofdstad te beschermen. BERLIJN, 3 Nov. De Italiaansfchel minister Di San Giuliano is hedennacht aangekomenaan h,et station werd de minister ontvangen door den, Agezantt, Pansa en het personeel der legatie. („Hbld.") Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Thans meldt men officieel dat H. M. in huis Hare gewone werkzaamhe den heeft hervat. Het Tweede Kamerlid, de heer Tlhomson, Kapitein der Infanterie o. 11, a. wiens benoeming tot militair attadhé van Nederland bij de Grieksahe strijd macht tijdens den Balkan Oorlog door de Grieksohe Regeering is goedgekeurd, is Zondagavond uit 's-Gravenlhage vertrok ken ten einde zich te vervoegen bij het Hoofdkwartier van het Grieksche leger. De Prins heeft heden deelgenomeln aan een jacht op Raaphorst. Hij zit hedenavond met de deelnev- mers aan, aan een maaltijd in restaifr- rant v. d. Pijl. Gisteravond he^ft de Konwigfn- Moeder na afloop van de godsdienstige afscehidsbijeenkomst voor de Roode- Kruisanutblance, in een der zalen vanl de kliriek van het Roode Kruifc a li! e lo den der ambulance toegesproken. De „Gelderland" heeft gisterenl te Port Makou kolen ingenomen ea zou heden via Malta naar Smyrna koers zet ten. De ortenaar heeft orders gekregen om vandaag aanvankelijk naar Algiers te vertrekken. Het Centraal Comité van het Roo de Kruis in Indië, heeft heden aan het Hoofdcomité te 's Gravenhage (loen toekomen f 15000 teneinde het uitzen den eener ambulance naar Turkije mo gelijk te maken. De Balkanoorlog. KON ST ANT 1NOPEL, 3 Nov. Offi cieel wordt gemeld^: De TM#ehe stnid|- Marktberichten. ROTTERDAM, 4 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 13Ü runderen, 191 vette kalveren. 0 nuchtere kalf, 2010 schapen, 856 varkens. 0 bok, Prijzen per KG.koeien en ossen 3243 c., vette kal veren 50—57% c., export-kalveren 47%—50 c. schapenc., varkens 31—32% c. export- varkens 32c., voor Frankrijk 32% lammeren f 1520 per stuk. Aanvoer runderen beperkt, er is tamelijke kooplust, voor het buitenland geen vraag; superieure qualiteiten duurder, handel langzaam. Aanvoer vette kalveren gering; verkoop iets vlugger met geringe prijsverhooging. Goede export-kalveren duur. Aanvoer wolvee minder, handel tamelijk de een verkoopt gdmakkciijkcr dan de anderde omzet geeft reden tot tevre denheid. Aanvoer varkens ruimer is meer vraag dan de vorige week; prijzen iets stijver, verkoop beter; voor sommige beste betaalt men tot 33 ct. per pondexport tot goede prijzen verkocht; Frankrijk betrok zeer beperkt. Binnenlandschegrane n.Tarwe weinig aangeboden; langzaam onveranderd verkocht en in de afwijkende soorten niet geheel op te ruimen. Essex per 100 K.G. f 11,2512. Wil- helmina puike f 10.75—11.43; overige soorten f 7.50—10. Bruine boonen veel minder aange boden; tot iets lagere prijzen verkocht. Per HL. f 12 50—14.25uitgezochte partijen daarboven grove Donau-mais f 150.—. AMSTERDAM, 4 November. V e e. Aanvoer 167 vette koeien le qual. 78 a 82 c. 2 qual. 74 a 76 c. 3e qual. 68 a 72 c. 40 melk- en kalfkoeien f 135 a 350 48 nuchtere kalveren f 12 a 18. 11 schapen f 24 a 28 per stuk, 41U vette varkens Hollandsche le qual. 59 a 61 c. idem 2e en 3e qual. 57 a 59 c. Geld. en Overz. le kw. 57—60, 2e en 3e kw. 5555 c. p. K.G. AMSTERDAM, 4 Nov. Aardappelen. Zeeuwsehe bonten f 2.50 a f 2.60, idem blauwe f 2.50 a i 2.63, Spuische Eigenheimers f 1.6a 1.80, Flakkeesehe idem f 1.60 af 1.80, Drentsche idem f 1.30 a f 1250, Geldersche blauwen f2. a f 2.10, Friesche Borgers f 1250 a f 1.60, 'idem blauwen f 2.30 a f 2.40, eigenheimer pouters f 1.10 a f 1.50, Wauwe pooiers f 1.40, bonte pooters f 1.40, Andijker blauwen f 1.60 a f 1.70, Bcverwijker zand f 3250 a f 4.—, Bravo's f 2.40 a f 2.50. Beurs van Amsterdam. 4 November 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. Aprii-Oct. Dito 4% Jan-luli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4 Obl. 1909Ncd.Rec. 4%7C dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3U/Ó Gec. Schuld Venezuela 3 7, Dipl. Sch. 1905 4"/0 Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. 47o idem 1911. Aand. N. West.<SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Ccrt.v. Auier. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. ünir.Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Arnst. Cult. Mij. der Vorsteni. Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 üew.aand.J,Ketalioen"Mijnb.Mij. Redjang LebODg Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. PeruY. Corp. Liin. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. Ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtei-Wesel 1875-80 Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «JiOhio Cert.v.aand. Denv. <4 RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4%General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PriorLienObl.4Ji Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 470 le Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Algest. gew. aand. Soutb Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsehe Hypb. 1884 470 Theiss. Regulir. Ges. 1880 570 Staatsl. Oostenrijk i860 3% Madrid 1868 Turkschc loten 1870 Congololen 1888 Panama-kanaal loten Prolongalicrenlc 4% Vorige Koers Koers. heden. 79H 79% 79 79%. töh* 66%8 87 88% 84*i« 85% 95H 62 93 93 W 84 H 85% 75H 76% 99H 99% 102*8 102% 483i 58 100% 87 100H 163% 85 84% 58% 59%, 55% 55%. 75% 75 113% 114% 104% 105% 156% 157% 31% 32 238 81% 82% 225% 223 514% 510 212% 214% 184% 184% 5% 5% 191%« 20% 630 133% 135% 545 546 507 508 4% 10 10% 52 52* 84 94% 93* 95% 94*1 106% 108* 79% 80* 21% 22*. 34% 34 76 28H 100M 28M 93J» 34»! ■26H 109* 29H 169% 101H 4 106% 1.35 80 79X« 119 147X 42H 76* 28* 35* 26*, 109* 29 169 101* 4* 115 145 67* 42 36.10 36.40 6?» I

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3