RECLAMEDAQEN BLOOKERS CACAO 25 en 26 OCTOBER 1912 Naam!. Venn. Amsterdamsche Boterliandel. EEIDE1V, MARE @2 Kop en Schotel EXTRA CADEAU DAALDERS Sickesz' Daalders Cacao Gemengd Nieuws. eigen verkoophuizen Boter, Koffie, Thee, Cacao en Suiker met Cadeaux. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 October 1912 Leidsche Spaarbank. Een koud bad. Op 16 October werd te Abcoude het huweiijk voltrokken lussc'nen landbouwer V. en mej. B. De bruiloftspartij werd gegeven bij de moeder van 'net bruidje en was zeer geanimeerd. Na afloop reden bruid en bruidegom naar de boerderij van V. terug en hadden het ongeluk in den vroegen morgen met paard en tilbury bij den Driesprong in de Wetering te rijden. Met veel moeite kwam alles zonder ongelukken weer op het droge. 1 n botsing. Op den hoek van de Laan van N. O. Indië en den Leidschen straatweg bij Den Haag is een motorrijwiel in botsing met een paard en wagen ge komen. De bestuurder van de motorfiets kwam te vallen en heeft vermoedelijk een schedelbreuk gekregen." In bedenkelijken toestand werd hij overgebracht naar de Roode Kruiskliniek aan de Jan vanNassau- straat, nadat de eerste hulp was verleend door den gemeentelijken geneeskundigen dienst. Diefstal. Een dame, die vroeger te Utrecht woonachtig was, doch sedert eenige jaren in Duitschland vertoefde, had ial van familiestukken in kisten ver pakt, in bewaring gegeven op den zol der van een perceel in de Hofpoort (Nieuwe Gracht) te Utrecht, welk per ceel het eigendom is van de Duitsche Or de Balije van Utrecht. Deze stukken, be- siaande wit poroelein, damast, zilver en schilderijen, vertegenwoordigden emzéér aanzienlijke waarde. Toen nu Zaterdag bedoelde dame zich vervoegde in de Hof poort, om haar bezittingen eens na te Jcijkea, kwam men tot de ontdekking, dai alle kisten van hun inhoud waren beroofd. Het porcelein was weg, het da mast was weg, al het zilver verdwenen, terwijl van de schilderijen de meesten brutaal weg uit hun lijden waren gesne den. Onmiddellijk werd de politic van dezen omvangrijken diefstal in kennis ge steld, ook de justitie werd gewaarschuwd Nader meldt men, dat de huisbewaar der van dit pand, G. A. v. d. V., die 'Zondag door de politie in voorloopige hechtenis werd gesteld, nadat hem het eerste verhoor was afgenomen, voor den commissaris, den heer Dammers, heeft bekend, den diefstal te hebben gepleegd. De rechercheurs Van Doorn en Van den Hoogen mochten er reeds in slagen een groot deel van de gestolen voorwer pen op te sporen en in beslag te nemen, ook op eenige der vermiste schilderijen .wist de necherche de hand te leggen. 'Al deze waarden werden door de be nadeelde dame als haar eigendom her kend. Ongelukken. Gisterochtend is de 79-jarige, J. de J., die op weg was naar Stampersgat (N.B.) door een tramwagen aangereden. Hij werd deerlijk verwond, naar het gasthuis te Gastel vervoerd, waar hij na enkele uren is overleden. De 11-jarige G. G. is gisternamid dag onder de Wiestlandsche stoomtram geraakt en onmiddellijk gedood. Gisteravond is de 16-jarige koek bakkersknecht H. M. O., ust de Jaffa- dwarsstraat, in de fabriek van den heer C. Jamin, aan de Hugo de Grootstraat te Rotterdam, met de linkerhand tüsschen de dee!en van een wals beklemd geraakt tengevolge waarvan vier vingers gedeel telijk werden verbrijzeld. De jongen is in het ziekenhuis opgenomen. Gisternamiddag is het 7-jarig zoon tje van Van D. te Tiel vóór den ingang van de R. K. school onder een hütenkar geraakt en enkele minuten na het onge val overleden. In de Heeresiraat te Groningen is de oud-Indische ambtenaar de heer Th. v. O. door de tram letterlijk middendoor gereden. Nog een botsing. Op den Blaakschendijk in de Hoeksche Waard is gisterochtend een stoomtram in bot sing gekomen met eenige wagons die ge laden waren met suikerbieten. De lo comotief ontspoorde, drie wagons, waar onder een pos trij tuig en een personen rijtuig werden van den dijk geworpen en vielen om. Vijftien passagiers, onder wie de burgemeester van Puttershoek, be kwamen door de glasscherven lichte ver wondingen en werden met een extra tram naar Rotterdam gebracht. De om gevallen wagons hangen aan de kop pelkettingen tegen de glooiing van den dijk. <„N. Ct.") Weldadig. Te Oostende is een oude dame gestorven, die geen erfgena men heeft en hear geheele vermogen ten bedrage van twaalf inillioen frank aan de armen vermaakt heeft, zonder verder eenige aanwijzingen te doen om trent de manier waarop al dat geld be steed moet worden. Verdacht van dia mant die fstal. Gistermorgen moest de portier van de diamantslijperij Litwer te Amsterdam voor den heer Litwer een pakje diaman ten ter waarde van f 9800, naar de post brengen. De portier, een zekere S., be weert de diamanten op den Dam verloren te hebben. De heer Litwer twijfelde aan de waarheid hiervan en verdenkt S. de diamanten te hebben verduisterd endeed daarom aangifte bij de politie, die den verdachte geboeid naar de St. Pieters- ha! heeft overgebracht. Uit een schommelschuit. Gisteravond is op de kermis te Purmer end D. L., een meisje uit Oostzaas, uit een schommel schuit gevallen. Het meis je kreeg een schedelbreuk en is kort daarna overleden. Inbraak. In den nacht van Zater dag op Zondag zag een particuliere nacht waker te Amsterdam twee als werklui gekleede personen komen uit perceel Singe! 268, waar gevestigd is het engros magazijn in manufacturen van de firma Röitgering en van Exter. De nachtwacht volgde hen en vroeg hun, wai ze daar gedaan hadden, waarop ze aniwoordden dat ze laat hadden gewerkt. Op zijn ver zoek verklaarden beiden zich bereid, hem te volgen naar het poJitie-posthuis aan het Droogbak. Maar vóór dat zij daar waren aangekomen, nam één hunner de vlucht. De andere werd aangehouden. Op hem werd gevonden een bedrag van f500 aan geld, benevens een aantal in brekerswerktuigen. Het was de 24-jarige. bootwerker D. P., die voorloopig in be waring werd gehouden. Een der firmanten van de firma Rött- gering en van Exter, die gistermorgen het kantoor bezocht, vond a'les overhoop de brandkast, waarin zich de boeken be vonden, geforceerd en lessenaars open gebroken. Uit een der lessenaars ver miste hij een bedrag van f 1000. De politie vermoedt, dat de buit vóór de aanhouding gedeeld is. De benadeelde firma is niet verzekerd tegen inbraak. B r a i! d t e Utrecht. Zondag och tend 4 uur is te Utrecht in de brandstof- fenbergplaats van don heer A. B'. Stomps, aan de bemuurde Weerd (Oostzijde) 57a, een hevige brand uitgebroken. Als oorzaak van den brand werd het volgende medegedeeld. Een losse werk man, J. G. R., in dienst van den heer Stomps, schijnt moedwillig den brand veroorzaakt te hebben. Deze man heeft, naar medegedeeld werd, eenige weken geleden den heer Stomps gedreigd, dat hij bij hem den boel wel eens in lichte laaie zou zetten, aan welke woorden de lieer Stomps niet veel waarde had gehecht. D'e politie nam R. een voorloo pig verhoor af, naar men verneemt, heeft R. bekend den brand te hebben gesticht. R. moet het slot van het pakhuis verbro ken hebben, een baa! met vuurmakers in brand gestoken en te midden van de op gestapelde turven geplaatst te hebben. De politie heeft R. n verzekerde bewa ring gehouden. Volgens den heer Stomps zou wraakzucht de drijfveer van R.'s daad zijn geweest. ta, v. Amsterdam iiw Batavia, arriv. 21 Oct. te Port Said. Sumatra, van Batavia n. Amster dam, arriv. 21 Oct. te Suez. Prinses Juli a- n a, v. Batavia n. Amsterdam, vertr. 22 Oct. v Port Said, Rotterdam vertr. 22 Oct. v. New- York naar Rotterdam. Faillissementen. Uitgesproken: J. van Hest, f. H. en A. Desmarcs, allen kooplieden, tc Tilburg, han delend onder de firma van Hest Co. Cur. mr. D. van Mens. I. Gobels, rijwielhandelaar, te Arnhem. Cur. mr. B. H. Everts. W. van Kuilenburg, bakker, te Leerdam. Cur. mr. E. van Lidth de Jeudc. Vernietigd: Joh. de Vos, vrachtrijder te Sloterdijk. Geëindigd: Coöperatie Helpt Elkander, le Alphen a.d. Rijn. J. M. Buitenrust Hettema, tandheelkundig student te Zwolle. IJ. H. van Herwaarden, vroeger gewoond hebbende te 's-Gravenzande. S. Oznowiez, te Amster dam. A. C. J. Hutjens, te 's-Gravenhage. A. G. Wolf, schoenwinkeïier te Nijmegen. J. H. van Herwaarden, horlogemaker, te's-Gra- Stoomvaartberichten. Het ss Rindia-ni, van Rotterdam n. Java, arriv. 22 Oct. te Port Said. Priiizcss Alice, v. Rotterdam n. Japan, arriv. 22 Oct. te Port Said. Timor, v. Batavia n. Amsterdam, vertr. 21 Oct. van Port Said. F1 o r e s, v. Batavia n. Amsterdam, pass. 21 Oct. Gibraltar. K a r im a Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Franciscits Xaverius, z. van J. M. van der Heiden en A. A. A. Kiel. Johannes, z. van G. Filippo en H. C. Beij. Annette, d. van F. Neerhof en M. Manentred. Frederik, z. van J. van Willigen en S. Haan- dik. jannetje Antonia, d. van B. Honsbeek en L. F. M. van den Bos. Frans Adam, z.v. P. IJzermans en M. Selier. - Christiaan z. van J. H. de Vink en D. van der Holst. Peter, z. van P. Reijken en Th. J. E. Zwarts. -- Klazina, d. van A. van der Holst en M. C. Stikkelorum. Elisabeth, d. van C; vnn Heuzen en A. J. v. d. Zeeuw. Anthonia Christina, d. van K. W. P. Krom en C- Schenk. Frederik Dirk, z. van L. Schilthuizen en T. Koome. Overleden- P. J. Planjer, m. 81 j. G. Beun, w. 88 j. A. Emmen, d. 37 j. W. Steenbeker, wed. J. Neuteboom, 85 j. G. de Vogel, wed. van J. Lïth. 81 j. Levenl. kind van J- Rietkerk en N. Breedijk. S. H. W. Pardon-Fakkel, v. 49 j. J. M. Roozendaal-Briër v. 50 j. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. A. E. van Arkel, Korte Mare 36. Wed. Vliegenthart en gez., Musschenbroek- straat 11. M. N. Roegholt, Hoogewoerd 37. J. G. Lemair cn gez., 5e Binnenvestgracht 12, pakhuisknecht. A. Raven, Stationsweg 37, J. Langerak en gez., Mirakelsteeg 30, kweeker. J. H. Oldenburg, Brandewijnsteeg 10, schoen maker. Wed. Hoogstraten en gez., Maredijk 30. M. van do Raa, Botermarkt 20, winkeljuffrouw. A. R. O. Smidt en gez., Drie Octoberstraat 17a, kellner. C. J. Korver en gez., Haarlemmerstraat 48, pakhuisknecht. C. Bol, Steenstraat 37, bloemist. J. C. C. Struick, Maredijk 30, monteur. J. Kerkhoven, H. G. Weeshuis, Hoog!. Kerk- gracht, huisvader. M. A. de Jong, Hoogewoerd 40a. H. Cornelder en gez., Hoogewoerd 88, pension houder. J. Bentveld en gez., Duizenddraadsteeg 5a, sigarensorleerder. W. Mom berg en gez., Pasteurstraat 30, mon teur. M, E. van cier.Meij, HaarIcmmers.Taat 160, winkeljuffrouw. L. J. Jung, Apothekersdijk 24. E. de' Raad, Doezastraat 19, bakker. W. Rijpkema, Plantsoen 107a, coupeuse. H. J. M, Waterreus en gez., Hoogewoerd 122a, kruidenier. J. C. A. Legncr, Apothekersdijk 24. R. de Vries en gez., Hooigracht 7S, gep. onderoff. mar. H. H. W. Winelce en gez., Haarlemmerstraat 180, verpleger. M. J. Vink, Aalmarkt 4. W. R. Smits, Beestenmarkt 36, adsp. landmeter. W. de Jong, Apothekersdijk 36. D. van det Meulen, Oude Singel 160, student. P. Lancel en gez., Breestraat 106, onder wijzer. E. L. G. den Dooren de Jong, Steenschuur l€v L. J. van Holk, Aalmarkt 6. C. G. M. C Cormick, Breestraat 109. P. J. Molenaar en gez., Levendaal 173, koopman, j. P. Ekker, Noordeinde 41A. D. Tiecken, Hoogewoerd 181, timmerman. G. Nijkamp, Hoogewoerd 181, timmerman. A. E. Kutschenreuter, Acad. Ziekenhuis. J. Wuite en gez., Wasstraat 9, predikant, de Best en gez., Groenhazerigracht 15, landbouwarbeider. W. Hoogeboom en gezin, Hooigracht 112, kellner. Opgave van Personen, die uit Leiden vertrokken zijn. H. Pillekers, Den Haag, Stortenbekerstraat 159, H. W. Mooij, Oestgeest Morschweg f 68. C. j. Coster, 'idem idem H. v. d. Erne, Den Haag, Denneweg 37a; Wed. v. Heusden v. Everdingen, Nijmegen, v. Nispenstraat 22. Mei'. J. de Vries, idem idem A. Roobol, Valburg (Zetten), Hoogstraat. W. Stoel, Hoenderloo, bij B. Dalman. Mej. E.J.M. Robert. Amsterdam,v.Woustr. 122 I. Piedboeuf, Veendam, Beneden Westerdiep 8 L "Mej. N. v. d. Brunt, Mijdrecht, bij Burggraaf Hofstede de Roull. Mej. A. C. de Groot, Dinxperlo, A 286. Mej. A, M. Kop, Heerlen, Sanatorium St. Joseph heilbron. Wed. Franse-Schut, Den Haag, Kepplerstr. 160. W. Bergsma, Dordrecht, Antonie Kamerling- straat 54a. W. de Wit, Leiderdorp, Voorstraat 46. H. G. Labaar, Amsterdam, 3e Helmerstr. 62" A. N. Spanje, Den Haag, Paviljoensgracht 109 F. Hendriks, Zoeterwoude, Nanniestraat 35. j. J. M. Apon, Amsterdam, Utrechtschestr. 27. A. L. Schröders, Maastricht, Groote Gracht 22. G. H. v. d. Berg, Amsterdam, de Clecqstr, 17" G. P. v. Leeuwen, Haarlem, Spaarne 102. G. Verhoog, Oegstgeest, No. 14c. F. H. Chrispijn, Zoeterwoude, Stoffeerder. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerweif, Telefoon nr. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 boekhouder, 5 timmerlieden, 1 aank. tim merman, 1 witler, 2 schilders, 5 grof-banlcwer- kers, 2 machine-bankwerkers, 1 machinist- bankwerker, 1 voorslaander, 2 smidsjongens, 1 letterzetter, 1 boekdrukke-, 1 banketbakker, 3 bakkers, 1 kellner, 1 mo orsc.ripper, 4 loop knechten, 10 losse werkliedc", 1 baker, 2 werk sters. Gevraagd 1 kuipersknecht, 1 granietwerker, 2 zadel makers, 1 beeldhouwer, 2 houtdraaiers, 1 boek binder. 1 metaaldraaier, 10 metselaars, 2 stoelen makers, 2 vuurwerkers, 1 electricien, 2 bakkers knechten, 2 gasfitters, 2 loodgieters, 1 wagen maker, 1 instrumentmaker. VAN DE Hoofdkantoor: PRINSENGRACHT 299 - AMSTERDAM. Goedgekeurd bij Kon. Besluit, dato 22 October 1902, Staatsblad No. 27. Grootste en soliedste adres voor Filialen te Amsterdam, Rotterdam, 's=Gravenhage, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijmegen, Tiel, Zaandam, Helder, Hoorn, Alkmaar, IJmniden, Leiden, Delft, Schiedam, Dordrecht, Gouda, Gorinchem, Vlissingen, Middelburg, Goes, Tilburg, Venlo, Heerlen, Zutphen, Deventer, Enschede, Hengelo (0.), Almelo, Zwolle, Amersfoort, Hilversnm en Weesp. geven wij in ons filiaal aan ieder kooper van een pond BOXER, KOFFIE en THEE behalve de gewone bon een prachtig, rijk met goud gedecoreerde Nu de boter buitengewoon hoog in prijs is, maken wij U bijzonder attent op onze VERPAKTE BOTER. Vervangt geheel natuurboter voor tafel- en keukengebruik. Merk NATURA, 50 cent per pond met een heele bon, 25 ct, per half pond met een halve bon cadeau. Merk EXTRA FIJN, 46 cent per pond met een heele bon, 23 ct. per half pond met een halve bon cadeau. Merk PRIMA, 42 cent per pond met een he'ele bon, 21 cent per half pond met een halve bon cadeau. Huismoeders, doet uw voordeel en koopt in onze winkels, daar kan men voor de bons prachtige en nuttige cadeaux bekomen, ook kan men de door ons uitgegeven bons en spaarbons inwisselen voor manufacturen. P. S. Op de dagen van Extra Cadeaux worden wegens de drukte geen bons ingewisseld. Op suiker worden wel bons doch geen extra cadeaux gegeven. 5182 Aanbevelend, DE DIRECTIE. is niet te vervangen door een nabootsing; dat proeft een ieder onmiddellijk. m Opgericht door het Departement Leiden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, den S6den October I©1©. Kantoor: Oucie Rijn IM°. 3©. Zittingen ter ontvangst en terugbetaling der gelden: Eiken werkdag 's morgens van 10s-ll| uur en bovendien Maandag en Zaterdagmiddag van 12-1 Dinsdag en Vrijdagmiddag 1-2 Woensdag en Donderdagavond S-9 De rente a 3 pCt. gaat in den lsten en lóden van iedere maand. (16 Busjes, om het sparen van kleine bedragen in huis te vergemakkelijken, zijn op elke zitting verkrijgbaar. |H AEMOFEKBOï (STAAL.-HAEMATOGEN) een aangenaam smakend bij uitstek I I bloedvormend versterklngs- E j middel in gevallen van bloed- g I armoede, bleekzucht cn alle I daaruit voortkomende ,zwakte-tae- I standen. Prijs per Literflescb, voldoende I oor ongeveer 20 dagen, f 2.—. Bereid door Dr. H. BAtlKISB's met GRATIS luxe doos chocotade, overtreft alle andere kwaliteiten van gelijken prijs. 6183

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6