BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. wordi niet noodig geacht de gebroken rib ie zetten. Te Jamoigne is het meisjespen sionaat van de zusters der H. Voorzie nigheid geheel afgebrand. Er is nie mand bij omgekomen, de schade wordt op ongeveer 125.000 gulden geschat. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is aan den commies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen E. Roering te Zwolle eervol ontslag verleend en is definitief aldaar benoemd H. Hidding, thans tijdelijk; is de inspecteur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen J. J. C. Gaymans, met ingang van 1 November a.s. benoemd tot administrateur van Fi nanciën in de kolonie Suriname. Strijd in de tabaksindustrie. Naar de „Tel." van goedingelichte zij de verneemt, bestaat er bij de werklie denvereniging in de sigarenindustrie te Amsterdam groote ontevredenheid over den brief der patroonsvereenigingen, die van 28 September j.l., waarin de voor waarden worden vermeld, waarop men tot invoering van het algemeen program zon kunnen komen. Wanneer de pa troonsvereenigingen aan de gestelde voorwaarden blijven vasthouden, zal 'i zeer vermoedelijk binnenkort te Amster dam tot strijd komen. Daarb ijzuilen dan 2000 werklieden, jonge zoowel als^ oudere krachten zijn betrokken. Studenten-Congregatie. Onder Roomsche studenten te Am sterdam, is, naar het Ctr. mededeelt, eene beweging gaande om te komen tot de oprichting van een studentencongre gatie, zooals in het buitenland er vele met goed succes werkzaam zijn. |Het doel is aankweeking van godsvrucht tot de •JH. Maagd in het bijzonder, ter verhoo ging van intensiteit der Roomsche be ginselen in het algemeen. Eenige studenten hebben reeds hunne instemming betuigd en binnenkort zal eene vergadering worden belegd. Het behoeft geen betoog, dat wij dit stre ven van ganscher harte toejuichen. Steenhouwerswet. Te Utrecht heeft een buitengewone algemeene vergadering plaats gehad van den Bond van Steenhouwerspatroonsver- "eenigingen in Nederland. Uit de algemeene beschouwingen bleek, dat er in hoofd zaak drie bepalingen waren, waartegen bezwaren waren in te brengen, n.l. le. het verbod van zwaarder gereed schap dan 2.5 K.G. 2e. het verbod van grendels, 3e de bepaling, dai op elke werkplaats voor alle daar werkzame personen gelegenheid moet bestaan hun arbeid gelijktijdig in een werklokaal te kunnen verrichten. Glasblazersstaking. Telkens hebben er nieuwe ernstige ongeregeldheden plaats op de glasfa briek „De Schie" te Schiedam. De directie heeft aan de bemiddelings commissie laten weten „Wanneer de ar beiders niet onmiddellijk ophouden met hun unfair optreden, zullen wij dit moe ten beschouwen als verbreking van de gemaakte overeenkomst, die ons van on ze verplichtingen ontheft. De Rotterdamsche loonmoties. Gisteren zijn in den Rotterdamsche Raad de bekende loonmoties behandeld. De motie van de heeren Spiekman c.s. wead verworpen met 35 tegen 5 stem men de motie Diemer werd daarop even eens verworpen met 23 tegen 17 stem men, en het praeadvies van B. en W. werd ten slotte aangenomen met 30 tegen 10 stemmen. LEIDEN, 18 October. Geloof en Wetenschap Gisteravond vergaderde in de zaal van de St. Jozefsgezellen de vereeniging Ge loof en Wetenschap. De voorzitter wijst er in zijn openingswoord op, dat er het vorig jaar een tekort was in de finan ciën en spoort de leden aan moeite te doen om er nieuw e leden bij te winnen. Dit toch is het beste middel om het be staande deficit te dekken en ook in het vervolg te korten te voorkomen. Daarna leest de secretaris de notu len van de vorige vergadering en het jaarverslag,waarvoor hem door den voor zitter wordt dank gebracht. Aan de orde is nu de bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van de heeren Mr. Tepe en Weijers. Op voorstel van een der leden worden deze twee bestuursleden bij acclamatie her kozen. De heeren Taverne en Ruijgrok belasten zich op verzoek van den voorzit ter met de verificatie van de rekening en verantwoording van den penning meester. De voorzitter geeft vervolgens het woord aan mej. Harry v. d. Harst tot het houden van eenige voordrachten. De declamatrice heeft gekozen drie gedich ten van Poldemont, n.l. Jesus' slapen gaan, Sprookje en Aanbidding in het bosch; een van A. Verweij nl. Rouw om het jaar, en vier van Adama v. Scheltema n.l. Populieren, Sterren, Holland en Kin dergedachte. Na de pauze zal zij voor dragen Beatrijs, van Boutens. De voordracht van mej. Harry v. d. Harst, was het natuurlijkst, bracht de diepste ontroering en bezat de meest spontane bekoorlijkheid^ als er geest drift in gloeide, als haar klare stem op- I schoot in lichtende jubel, zwellend uit dijde en uitlaaide in de klankenpassie van een breed en hoog vreugde-lied. Wij hooren nog die jubelende regels als: „Maria, wier liefde onpeilbaar is", en, „Toen lente weder het kerkhof groenen deed", Maar als de stern-sterkte effen bleef, was de voordracht niet altijd door gloeid van of verieederd tot die innigheid, die vereischt worden voor regels als: „Als een kind dat bidt, zóó teer". Wij zeggen „niet altijd", want was haar voordracht niet dikwijls als een zachte muziek, die aan komt zweven door zonnestralen? Aan verschillende ge deelten vaih Beatrijs denke w ij hier cn vooral ook aan het lieflijke „Populie ren" en het diepzinnige „Sterren". Stond haar voordracht niet strak in stille aanbidding in het „Jesus' slapen gaan" en waren die regels: „Die droeg aan het hoofd een doorn enhoed, Zijn handen en voeten droopen van bloed" niet diep gevoeld? Niet alleen door warm applaus, maar ook door een mooi bloemsiuk werd de declamatrice hulde gebracht. De voorzitter, dr.W.Weebers, was zeker de tolk van dc vele aanwezigen, toen hij mej. Harry v. d. Harst dank zegde en den wensch uitsprak dat „Geloof en Wetenschap" nog meerdere malen van haar declamatorische talenten genieten mag. Onzerzijds zij nog een bemerking vergund. Deze avond droeg, dunkt ons, voor een vergadering van „Geloof en Wetenschap" te veel een mondain karakter. Er was een opvallend verschil tusschen dezen avond en den avond, w,aaro>p verleden jaar mevr. Wensma KLaassen voor „Geloof en Wetenschap" optrad Veefonds Leiden. Hedenmorgen om elf uur vergaderde in café „Zomerlust" bovengenoemde ver eeniging. Na opening door den voorzit ter, den heer P. Verkley, wcrdcti dooi den secretaris, den heer j. B. Wesse- lingh, de notulen, voorgelezen, die onver anderd \verden goedgekeurd. Vervolgens werd rekening en verant woording uitgebracht over het jaar 1911 door den penningmeester, eveneens de heer J. tB. W<esselingh. Het totaal bedrag aan ontvangsten be draagt f 23542.775. Geassureerd werden 3449 runderen tegen, 2 gld., 2464 rundo ren tegen f2.50, en, 45 runderen tegen f 1.50. De opbrengst van vleesch en, vet bedraagt f71.20.086, van extra-contribu tie f 1810.90. De uitgaven bedragen f 22.390.775. Voor vergoeding van be- loopen schade was uitgekeerd f206.63.18 Er is dus een batig saldo van f 1151.46. Bij monde van den heer N. Koot^ Leiderdorp, deelt de commissie, die do boeken en bescheiden, van den penning meester heeft nagezien, tfn, bestond uit spr. en den heer C. v. Dam, uit Hazers- woude, mede, dat Zij alles in orde heeft bevonden. Daarna volgde bestuursverkiezing, daar de heeren Frank Knaap (Leiderdorp), J. de Graaf (Zoeterwoude) en A. Verkley (Alphen) aan de beurt van aftreden wa ren. De heer A.Verkley behaalde van de 25 uitgebrachte stemmen 25 en de heeren Fr. Knaap en A. de Graaf 24. Op de heeren N. Koot en A. Owel was 1 stem uitgebracht, zoodat de aftredende be stuursleden herkozen zijn,. De heer J. B. Wesselingh verklaar de nog dat als de assurantie zoo hoog blijft als nu is vastgesteld, voor de fi- nancieelen, toestand van de vereeniging geen groote vrees behoeft tt* bestaan. Naar aanleiding van, een vraag van een der leden deelt de voorzitter mede, dat wie voor 1 Jan. zijn contributie niet betaald heeft, zal geschrapt worden. Be sloten wordt degenen, die nog niet aan hun verplichting hebben voldaan, door een briefje te waarschuwen. Op een desbetreffende vraag wordt medegedeeld, dat er dit jaar 23 nieuwe leden zijn bijgekomen. Een voorstel van den heer Ramp (Warmond) om de nieu we leden niet te laten, betalen de f2.50, die de leden het vorig jaar extra hebben bijdragen tot dekking van, het tekort, wordt afgewezen. Een voorstel van, den heer Verdegaal (Lisse) om degene, die de koeien aan een, stadsslager verkoo- pen ,een grootere premie te laten, be talen, daar het risico, dat het beest wordt afgekeurd des te grooter is, wordt eveneens afgewezen, De heer J. B. Wesseling oppert de vraag, wat er gedaan moet worden, als tegen de verwachting in. toch een tekort komt in de kas en de premie te laag blijkt. De heer Bakker oordeelt dat de bevoegdheid van het bestuur om zonder de vergadering te hebben gehoord, dc* premie te verhoogen, absoluut noodza kelijk is. Andere leden zouden het wOn schel ijker achten, dat er te voren een ver gadering wordt belegd. Na langdurige dis cussie wordt besloten de' bevoegdheid aan het bestuur te laten om zoo noodig onmiddellijk de premie tie verhoogen. Daarna sluit de voorzitter de verga dering. De le Luitenant J. van,Voorthuijsen van het 4e Regiment-In.fanterie, die ge detacheerd was te 'sGravenhage tot het volgen van een, Schietcursus aan de Nor- maatschietschool, is van die detachee- ring ontheven, en naar zijn garnizoeh! teruggekeerd. De le Luitenant H. van, der Hpejn, van het 4 Regiment-In.fanterie, gede- tacheer bij de Hoogere Krijgsschool te 's üravenliage, keert 1 November a.s. bij zijn korps terug. Tot onderwijzer aan de R. K. par. Jongenscholen aan de Haarlemmerstraat alhier, zijn door het Bestuur dier scho len benoemd de HH. J. C. Nagel van Naarden, N. E. Kooistra van Leiden en tot tijdelijk onderwijzer J. P. M. Stijgers van Vlissingen. Mej. J. C. van Tertholen, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan een voorbereidende school te Amsterdam. De heer J. H. C. Rückeri, ingenieur van gemeentewerken, komt als eerste voor op de voordracht ter benoeming van directeur van gemeentewerken te Tilburg. Voor de nationale militie, lichting 1913, worden uit deze gemeente 235 lotelingen ingelijfd. Tot en met het num mer 235 zijn dus dienstplichtig. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 's avonds, St. Lode- wijkskerkSteenschuttr. Apologetische cursus; spreker de Weleerw. heer Th. M. P. Bekkers, onderwerp De Sacra menten. Woensdag 572 uur n.m. St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Bijbeische Ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der Si. Petrus-parochie. Spre ker: de Weleerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Woensdag 8 uur 's avonds St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Bioscoop-voór- stefling. De Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, Baron Sweerts de Landas Wyborgh bracht heden een bezoek aan de gemeenten H ill ego m Lisse en Sassenheim, HILLEGOM. Gisteravond is de Tuin- bouwcursus (2e jaar) voor dit seizoen geopend. De heer Volkcrtz, Directeur der Rijkstuinbouw-Winterschool te Lisse sprak een toepasselijk inleiden,d woord,' terwijl mede door het hoofd van den Cursus een korte rede werd gehouden. Bij deze opening was de Commissie van, Toezicht mede aanwezig. KATWIJK AAN ZEE. Op den publie- ken afslag werden de volgende prijzen besteed: volle haring f 15—15.3515.75, ijle haring f 12.5—12.60—12.95, steur- haring f 12.25—12.45, makree! f 11.90, alles per kantje. Dr. A. j. van Walsem; van wiens jubile wij dezer dagen melding maakten, zal zich door afwezigheid aan alle feest- vertoon onttrekken. LEIDERDORP. De gemeenteraad stelde het kohier schoolgeld 3e kwartaal vast op f57,04. Naar aanleiding van een verzoek van den heer P. E. Vierkant Tukker wordt met 4 tegen 3 st. besloten om den verlichtingstijd der ^ntaarns met twee dagen te verlengen, teneinde op donkere dagen in de z.g. lichte-maan- periode de laniaarns te kunnen ontsteken. Met alg. stemmen wordt afwijzend be schikt op een subsidie-aanvrage van het ziekenfonds Steunt Elkaar te Leiderdorp- Zoeterwoude tot een bedrag ad f 100. Bij de behandeling der bcgrooiing wordt besloten tot het plaatsen van lantaarns aan den Munnikenweg en aan den Hoog- madeschenweg. De begrooiing werd vast gesteld op f 17.910,51. Ten slotte deelde de Voorzitter nog mede, de stukken van den ingenieur Schotel over de waterlei ding dezer dagen te hebben ontvangen. LISSE. De gisteravond gehouden ver gadering van het KruisverbonUy„St. Jan den Dooper", was maar matig bezocht. De voorzitter herdacht in zijn openings woord de generale H. Communie en den gehouden bloemendag, welke 'n groot succes is geweest. Ze bracht niet min der dan f114 op. Hiervoor komt een woord van hulde toe aan de Presiden te der Mariavereeniging voor het groote deel dat zij hierin heeft gehad. Een woord van dank bracht spr. aan de pro- pagandaclub inzake hare actie geduren de de kermis. Na het lezen der notulen werden enkele nieuwe leden geïnstal leerd. Aan de orde was thans de ver kiezing van een afgevaardigde naar de algemeene vergadering. Geen der leden stelde zich hiervoor beschikbaar omdat deze vergadering wordt gehouden op een werkdag en dit te bezwaarlijk was. Alzoo bleef ook de behandeling der be schrijvingsbrief achterwege. Onder de in gekomen stukken was een schrijven van Sobriëtas, over het reclasseeringswerk De secretaris werd gekozen als corres pondent. Na de rondvraag waarin enkele kleine zaken werden ter berde gebracht werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Dc Reciteerclub „Uti le Dulci" zal, waarschijnlijk in de eer ste helft van November, een uitvoering geven. Opgevoerd zullen worden twee. blijspelen: „Roode Sander" van Justus van Maurik, en „Het Kosthuis Biiller". Wij durven wel voorspellen, dat het een „lachavond" zal worden. Dc lotelingen voor de lichting 1913: O. L. van den Berg, A. C. CaspersJ. ,A. Reekers, G. A. Vink, H. C. J. J. Alkemade, G. A. Jansen en, C. J. F. Braun, hebben zich aangemeld voor deelneming aan, het onderzoek be treffende de eischen van, voorgelocfend heid, bedoeld in art. 70 der Militiewet. Dat onderzoek vangt den, tweeden Dins dag in November te Leiden aan; OEGSTGEEST. Bij Beschikking van den Minjster v,afl Oprlog is aaji den mi licien-korporaal G. C. Ruijs van het 4 Regiment-Infan.terie toestemming ver leend om zich tot 1 Januari 1914 in, Noord-Amerika op te houden. PIJNACKER. In de wedstrijd, uitge schreven door de A. N. W. B. voor sta tionsversiering heeft hei static.), alhier de tweede prijs behaald in de twedJe klasse. ROELOFARENDSVEEN. Aan de wie!- rijdersvereeniging „Hei 'Stalen Ros" al hier is door Ged. Staten van Zuid-Hol land vergunning verleend tót het houden van een "wielerwedstrijd op den open baren weg tusschen Roelofarcndsveen en Rijjpweiering op Woensdag den 23 Oc tober a.s., onder voorwaarde, dat de weg gëdurende de wedstrijd aan de begin- en eindpunten wordt afgesloten en cr tus schen de ritten gelegenheid tot doortocht wordt gegeven. SASSENHEIM. B. en W. hebben aan den heer A. L. Verhoog, gemeenie- opzichter, eervol ontslag verleend als commandant der zuigpomp van de brandweer. TER AAR. Die Tuinders bond „God zij met ons" heeft zijne jaarvergadering gehouden. Aanwezig waren alle bestuurs leden, lit) leden der vereeniging en als genooöigde de heer C. v. Lennep, secre taris van den Nederl. Tuinbouvvraad. De voorzitter, de heer J. Hoogervorst, open de de vergadering. De secretaris, de heer J. A. van Tol, gaf daarna een overzicht over het afgeloopen jaar. Hij herinnerde aan de onzalige campagne, die tegen den bond werd gevoerd, tengevolge waar van 30 leden den bond hebben verlaten. Dat uittreden zal we! door geen enkel lid als een verlies beschouwd worden. Er werden 87 veilingen gehouden. Aan gevoerd werden 102630 zak erwten, die ruim f87000 opbrachten, en 123000 zak boonen, die bijna f 85000 opbrachten totaal dus ruim f172000, d. i. f 37000 minder dan het vorige jaar, ofschoon er thans 26000 zak erwten en 9000 zak boonen méér verkocht werden. Hoewel de prijzen vaak treurig laag waren, maakte de overvloedige oogst, dat de stand der financiën bevredigend kan genoemd wor den Reeds nu kan met zekerheid gezegd worden, dat na slisting der jaarrekening uit het- saldo 2 pet aan de leden zal kunnen terugbetaald worden. De motor schuit van den bond is thans geheel af betaald; op de gebouwen rust nog een schuld van f1800. De proef, die dit jaar genomen werd met de teeit van spek- boonen, is goed geslaagd. De prijzen waren goed en de pluk viel niet tegen, ondanks hei zeer ongunstige weder. De kleine spaarbank, die thans staat onder de administratie van den heer Nic. Hoogervorst, werkt uitstekend. Tot heden zijn 82 boekjes afgegeven, waarop totaal f1340 is ingeschreven. De bond ielt thans 234 leden30 leden hebben de vereeniging verlaten, 1 is uit gezet en 30 nieuwe leden zijn toegetreden. De oude, trouwe bode Vork tippelde als een model van ijver en plichtbesef met de dubbeltjes naar de leden. De keurmeesters P. Bakker en G. Rietveld vervulden met onverstoord geduld hun moeilijke en vaak onaangename taak. Over de bedde motors chippers, het per soneel en de zakkenbazen was hei be stuur tevreden en menig pluimpje mocht gegeven worden. Bij monde van den heer S. A. van Zvvieten deelt het werkkrachten-fonds mede, dat zijne inkomsten, met inbegrip van het saldo over 1911, bedroegen f351, de uitgaven f282, het batig saldo f69. Als leden der edndcommissie werden bij acclamatie opnieuw gekozen de heeren H. C. Krcfi, J. Heenk en B. J. Verhagen. Bij enkele candidaatstelling werden als bestuursleden herkozen de heeren J. Hoo gervorst, P. Esveld en J. A. van Tol, en als lid der commissie van controle de lieer J. Hogenboom. Besloten werd dit jaar geen rechtskundig adviseur te be noemen. Vervolgens werd den heer C. Lennep gelegenheid gegeven om de vergadering te spreken. Van het eerste oogenblik dat hij in zijne huidige functie optrad, gevoelde hij, dat er een nauweren band moest gelegd worden tusschen den N. T. R. en de leden der aangesloten ver eeniging. Spr. deelt daarop in 't kort mede wat het centraal bestuur van den Tuin- bouwraad reeds deed en zich in de naaste ioekomst voorstelt te doen. O. a. werd ingesteld eene commissie van advies voor veilings wezen en export. Een afzonder lijke groep fruitteelt werd gesticht. Hij geeft het bestuur in overweging om het initiatief te nemen tot her verkrijgen van een afzonderlijke groep groententee'.t waarin onze tuinders met de koolboeren uit Noord-Holland, de Westlandsche tuin ders, de telers uit de omstreken van Venlo, Maastricht en Groningen zullen te zaïnen komen om elkanders gemeen schappelijke belangen te bevorderen. Hij deelt vervolgens mede, dat de officie el e handelsberichten van het Ministerie van L., N. en H. door iussch en komst van het centraal bestuur van den N. T. R. direct en spoediger dan door eenige courant of vakblad ter kennis gebracht zullen worden van de aangesloten ver- eenigingen. Deze laatste maatregel vooral zal een direct voordeel aan het lidmaat schap van den N. T. R. verbinden. Spr. roept aller steun en medewerking in en zegt, dat zijn kantoor steeds voor de leden openstaat. De voorzitter deelt vervolgens nog mede, dat eenige monsters hout ter be zichtiging liggen en uiterlijk binnen 14 dagen de besieilingen moeten geschieden bij het bestuur; dat in het vervolg eiken Dinsdag gelegenheid zal zijn tot levering van erwtenboonen aan het kantoor van den bond. De heer C. van Zaal Sr. vraagt, of het geen tijd wordt om hier de persoonlijke veiling in te voeren. Naar aanleiding dezer vraag wordt te dezer zake eene commissie van advies benoemd, bestaan de uit de .heeren C. Hoogervorst Lzn.; H .van Emmerik, J. A. Koeletnan en G. Vis, die op de volgende ledenvergadering rapport zullen uitbrengen. De heer P. de Kleer vraagt om een tuinbouwcursus, de heer Gerr. den Hartog om een Rerlrtz- school. Aan beider wenschen zal het bestuur ten bekwamen tijde trachten te voldoen. De voorzitter sluit daarop deze be langrijke vergadering. WOLJBRGGGE. Hoorden wij de laat ste tijd niets meer van de voorziening van e'.eccriciteit, thans is er weer een teefcen van ^veu gekomen. Door het bestuur van den Oudendijkschen polder is aan den heer Gröneman te Haarlem opgedragen het leveren van een, elektrische motor niet pomp enz. voor f 4700.De machi ne welke 38 Kubieken meter water per minuut kan verplaatsen, heeft een ver mogen van 63 paardenkracht. Voor de uitvoering van dit grootsch werk is een, leenjng gesloten, van veertienduizcMd gub den. ZOETERWOUDE. Van de 2Q goedge keurde lotelingen van de lichting- L9T3 dezer gemeente, zullen er in het vol gend jaar 23 bij de militie worden in gelijfd. GEWESTELIJK GEMENGD. Een ongewone vangst. Toen de visscher L. v. T. gisteren te Rij n zat er wou de in de Leidsche Vaart zijn palingfuiken ophaalde, was hij niet weinig verwonderd toen hij be merkte een concurrent te hebben ge vangen in, den vorm van een flinkcsif vischotter. Daar dat beestje door hem is verkocht voor f7.50, heeft hij toeh een goéde vangst gehad, ofschoon het ge tal palingtjes dien morgen, niet groot was. Gemeenteraad van Hillegom. Voorzitter de heer D. Wenthoit, Bur gmeester. Afwezig met kennisgeving de heer P. H. van Waveren Hkz. Bij de opening herstelt de voorzitter een verzuim van de vorige vergadering. Hij memoreert dat de heeren G. Vdd- huijzen van Zan.ten en A. Topper reeds hun zilveren jubileum als Raadslid vier den en feliciteert beide heeren. De ingekomen stukken, alsmede ver schillende comptabiliteitsbesluiten. wor den zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen en vastgesteld. Aan Mej. P. Klaver wordt met ingang van 1 November a. s. op hare aanvrage eervol ontslag verleend als onderwijze res aan de openbare herhalingsschool en wordt in hun plaats benoemd Mej. J. H. van Ho-ntsede. Den heer C. Maaskant wordt op zijlij verzoek eevol ontslarg verleend als dood graver, klakluider en klokopwinder met ingang van, 1 Nov. a. s. De Raad ver leend hem een persoonjijk pensioen van f125."s jaars. In verband hiermee merkt de heer Guldemond op, dat hij in het werkliedenreglemen,t een pen sioenregeling voor de arbeiders mist. Zonder discussie en hoofdelijke stem ming stelt de Raad de instructie voor klokluider yast en verleent op hun, aan vrage overeenkomstig het voorstel van; B. en W. aan de heeren, J. Kraaij en Col vergunning tot het leggen van £en vast spoortje met contrarail over de Haven. De discussies over het Werk li eden regle ment was het belangrijkste bij art. 13. Op voorstel van den heer G u 1 d e m o n,d! besloot de Raad daarom vast te stellen voor gewoon overwerk' wordt 25 pet. voor overwerk 's nachts of op Zon- enj feestdagen 50 pet. van het loon, per uur, berekend meer betaald. Een .voorstd- Guldemond om jaarlijks 8 dagen verlof te geven wordt verworpen. De Raad keurt eveneens zon,der hoof delijke stemming goed de verordening voor de openbare begraafplaats en de instructie voor den doodgraver. Aan den heer W. A. v. d. Wal wordt als waarnemend hoofd der O. L. school toegekend een gratificatie. Op voorstel der gascommissie besluit de Raad den prijs van h?t mun.tgas met een halve cent per Kub. M. te verlagen; De h eer Guldemond vond deze ver laging te gering. De begrooting voor het! gasbedrijf dienst 1913 wordt vastgesteld aan inkomsten, en uitgaven ieder op f 68591,191/2. De jaarwedde van Burgemeester Pnl Secretaris worden gebracht respectieve^ lijk op f1800 en f1600. De salarisregeling der ambtenaren! wordt nu bepaald op: voor den len, amb tenaar f900, voor den 2en, f750, voor, den 3en f 600, alle met 5 driejaarlijikschel verhoogingen van. f50.— alles met in^ gang van 1 Januari 1913. De voorstellen omtrent den. Keuring#' dienst op levensmiddelen, en over een! schoolarts worden na toelichting en opl voorstel van den heer B a I v er s geretf* voyeerd naar de plaatselijke GezojKM heidscommissie, die in deze niet g& hoord is, daarbij wordt als tijd van btf antwoording een, termijn van 3 maai* den gesteld. De vergadering wprdt (n;u voor eejnj.Uw! geschorst,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2