BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Bij herhaling geschiedt het in den laaisten tijd, dat er geruchten de ronde doen betreffende genezingen door den Paus Ook nu weer was er zulk een bericht verspreid beireffende zekeren P. de Beau- mond uit Villenave d Ornon (Frankrijk, dep. Gironde), die, in gezelschap van zijn móéder ter audiëntie bij den li.Vader toegelaten, plotseling het gehoor terug kreeg. Iemand, die van het gebeurde uit de bladen kennis nam, stelde zich per brief in verbinding met den jeugdigen genezene en oniving van hem een schrij ven terug, waarin de knaap zijn genezing verhaalt, welk schrijven wij in de „Msb." vonden. „Wij bevonden ons met 14 personen In de audiëntiezaal van-den H. Vader. De Paus liet iedereen, die hem om den zegen vroeg, zijn ring kussen. Toen de H. Vader bij mijn moeder gekomen was, zei deze hemH. Vader, ...gen mijn familie en genees mijn zoon. "De H. Vader liet mij mijn ring kussen. Daarna zeide ik hemGenees mij. Hij vroeg mij: Hebt gij geloof? maar daar ik niet hooren kon, antwoordde mijn moe der: Ja. Toen ging de H. Vader een weinig van mij af staan en met de rechterhand gaf hij mij een korten, zachten tik op het hoofd, terwijl hij driemaal zeide: Ja, ja, ja. En ik hoorde driemaal foei woord „ja". Ik zeide hem: Dank u, H. Vader, en ik begon te weenen van geluk. Daar- zegende de H. Vader ons allen en vertrok. Toen zeide ik tot mijn moeder: Ik ben genezen, en sedert dat oogenblik hoor ik 'als ieder ander en ik ben zeer gelukkig, en ik dank den goeden God, Die mij deze groote gunst bewezen heeft. bü Garnier was de direcieur van 3e ie bedevaart ,,La France a Rome". iJHij zelf heeft, na mijn genezing geconsta teerd te hebben, haar in de bladen doen bekend maken." GEMENGD. De correspondent van de „Temps" te Rome zegt, dat Italië, het dralen der Turken moe, nog uitstel zou geven tot Zaterdag, als laatste termijn joim tot algeheele overeenstemming te komen. Daarna zou Italië er op bedacht 'zijn die maatregelen te nemen, welke de omsiahdigheden noo. üjk zullen maken. Het gemeentebestuur van 6 groote steden, waaronder Dusséldorp, Duisburg, Elberfeld en Essen, heeft de regeering te j Dusséldorp tot een conferentie uitge- :noodigd om met hen over den invoer van levend vee uit Nederland te beraadslagen. De bedoeling is, dat van elk der 6 groote stekten een deel van het .'ingevoerde vee naar de naburige gemeen- i ten zal gaan. Dusséldorp verlangde weke- jlijks 60 stuks Nederlandsch vee. Daar- jvan zijn 24 tuks voor Dusséldorp zelf bestemd. ...uien wil wekelijks een ;nog niet vastgesteld aantal Nederland- jsche ossen invoeren. Daartoe is echter bijzonder verlof van den minister noodig, waarop men nog wacht. Het gaat met den opstand in .M exico slecht voor de regeering. De j. rebellen-leider Zapata heeft dezer dagen (door zijn.siadgcnooten een aanval laten idoen op de stad Cholula, nabij Puebla. hThans komt een voor de Mexicaansche rregeering nog ernstiger tijding. De New [York Sun vernam uit Washington, dat [daar aan het departement van Staat t (buitenl. zaken) de tijding was ontvangen [van nieuwe krijgsverrichtingen der Zapa- |ltisten in den staat Mexico. Bi) Agua- fblanca omsingelden de Zapaiisten 150 [man Bondstroepen die allen werden afge- maakt. De loestand in Mexico is zoo heet [het in de N. Y. Sun nog ernstiger dan [tevoren. p In de tweede helft van December [zal voor het assizenhof der Seine het pro- cces tegen de bende van Bonnot be- jhandeld worden. Er zullen hvee-en-twin- tig beschuldigden terecht staan, wien ne- [gen en twintig misdaden ten laste zijn ge- flegd. De bootwerkers te Havre {hebben besloten de handelshuizen die lie- :den per week in dienst nemen te boycot- [ten. Men vreest, dat morgen een alge- fmeene staking zal uitbreken van 3e rbootwerkers die tegen dagloon werken. koninklijke besluiten. Bij kon. besluit zijn benoemd tot verte genwoordigers der regeering op de in October te Parijs te houden internatio nale conferentie tot unificatie der metho den van onderzoek van voedingsmiddelen de heeren D. baron van Asbeck, Hr. Ms. tijdelijk zaakgelastigde te Parijs en dr. P. van Romhurgh, hoogleeeraar te Utrecht; is aan de kolonels J. P. Koolemans iBeynen en P. C. J. Noorduyn, comman- 'danten respectievelijk van het regiment genietroepen en in het 2de genie-com- mandement eervol ontslag verleend is Hr. Ms. adjudant, de luitenant-kolo- ïiel van den grooten staf, J. W. P. van Hoogstraten teruggeplaatst bij het wa pen der artillerie, benoemd tot comman dant van het 2e regiment veldartillerie, 'en benoemd tot adjudant in buitenge- wonen dienst van H. M. de Koningin; is benoemd tot commies bij het depar tement van oorlog de adj.-commies bij fdat departement O. Baron. is benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Oveiscbie, A. Kwak, üia lair der pos terijen en tel eg Bezoldiging van gemeenteambtenaren Het hoofdbestuur van den NederJand- schen bond van gemeente-ambtenaren heeft een uitvoerig gemotiveerd adres gericht tot den minister van binnen- landsche zaken mei het verzoek te wil len medewerken tot een verbetering van de vaak veel te lage bezoldiging van alle gemeenteambtenaren. De Burgemeester van Haarlem. Volgens de „Rott." behoort Jhr. Mr. W. B. Sandberg, de nieuwe burgemeester van Haarlem, tot de Christebjk-Histori- sche partij. Hij heeft zitting in de Prov. Staten van Uirechtj en is voorzitter van de commis sie die in een zeer groot aantal gemeen ten van Noord-Holland, Utrecht en Z.- Holland plannen tot drinkwatervoorzie ning wil ten uitvoer brengen. KORTE KRONIEK. Z. K. H. de Prins der Nederlanden vertrok gisteravond met den trein van 8.57 per Hollandsche spoor van 's Gra- venhage om zich via Vlissingen naar Lon den te begeven. Het hoofdbestuur van de Ned. ver- eeniging tegen water-, bodem- en lucht verontreiniging. heeft het voornemen, te gen het volgend jaar een buitengewone algemeene vergadering bijeen te roepen en tot het bijwonen daarvan vele buiten landers uit te noodigen. Naar alle waar schijnlijkheid zal de vergadering te Am sterdam worden gehouden. Bij ministerieele beschikking is het voorschot uit 's Rijks kas aan de ge meente Amsterdam ten behoeve van den aanbouw van arbeiderswoningen vastge steld op f 46,000. Gistermiddag legden 21 draadma kers van de wollenstoffenfabriek der fir ma H. Eras Zonen te Tilburg den ar beid neer, zonder voorafgaande kennis geving. Een uur later sloten zich nog 11 anderen bi) de eersten aan. Het Stbl. no. 307 bevat de wet van den 23sten September tot uitbrei ding van het Staatsmijnveld. De Bond van meubelfabrikanten in Nederland heeft een prijsvraag uitge schreven door een ontwerp van meubi leering van een gewoon suite-type huur huis en een ontwerp van een hall in een. Iandihuis. De gemeenteraad van Woerden heeft besloten met 6 tegen 4 stemmen de Kennis niet af te schaffen. B. en W. van Hilversum adviseeren den raad afwijzend te beschikken op de adressen in zake de vervroegde winkelsluiting. In de Utrechtsche Raad is het wethouderspensioén aangenomen. Het eerste gedeelte van art. 1, bepalende, dat ouderdomspensioen verleend zal wor den (na bereiking van den leeftijd van 65 jaar of gedurende 18 al dan niet achtereenvolgende jaren wethouder ge weest te zijn), werd aangenomen met 22 tegen 6 stemmen het tweede gedeelte (pensioen wegens invaliditeit) met 25 tegen 3; en het derde gedeelte pen sioen wegens uitstooting (bij niet-her- kiezing als wethouder of als raadslid) met 16 tegen 12 stemmen. LEIDEN, 11 October. Nieuwe Bioscoop. Naar wij uit goede bron vernemen, be staan er bij het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond alhier plannen om her ge bouw van dien bond aan het Rapenburg te herscheppen in een moderne bioscoop. Die plannen hebben reeds een begin van uitvoering gekregen, doordat het be- siuur zich in verbinding heeft gesteld met een hier ter stede bestaande firma, de heeren Ligtvoet en van der Heiden die zich met dergelijke installaties be lasten. Het doel dezer bioscoop is niet in de eerste plaats het maken van groote win sten, als wel een dam op te werpen te gen mogelijk gevaar op dit gebied. Te vens beoogt het bestuur door het uitslui tend vertoonen van goede films hare in richting geschikt te maken voor iedereeq, terwijl ook het goede wat deze „overwin ning van den mensch op het licht" (de bioscoop) in zich heefi, zai dienstbaar ge maakt worden aan de volksontwikkeling. Wé hopen onze lezers spoedig meer en vollediger te kunnen inlichten. Pisuisse en Blokzijl Gisteravond traden Pisuisse en Blok zijl in den goed bezetten foyer van de stadsgehoorzaal met hun chansons Inter nationales op. Hun repertoire vermeldde liedjes van allerlei slag, uit de oude doos en van den modernen tijd in Fransch, Engclsch en Nederlandsch en Duitsch. Uit den rijken overvloed, die de Fran- sche en Duiische liederenschat biedt, was "het hun niet moeilijk geweest een goede keuze te doen. Liedjes met tintelende humor of fijn sarcasme.van den Franschman, meer melancholisch en zwaarder gebouwd, gelijk de Duitsche, werden door Pisuisse met veel voor dracht gezongen onder een goede bege leiding van Blokz Ook uit de Engel- sche en Nederland c.. deden zij een gé lukkigen greep, al was de beschikbare voorraad niet zoo groot, en wist Pisuisse hiermede zijn gehoor als prettig c nr en welluidend chansonnier nanp; bezig tc houden. Het Granclmolli .do ry van Backwoou was wel het geestigste van de Engelsche, terwijl de moderne Nederlandsche gedichten vertegenwoor digd werden door René dc Clerq's Lap per Chrispijn en Tieneke van Heule, op Huilebroeks muziek ondeugend en met veel levendigheid gezongen. Van de oud-Nedcrlandsche liederen ga'f Blokzijl er jammer genoeg slechts cén te hooren: Van de Weverkens. Hij besloot deze afdeeling met de eigen voordracht: Poe- zie en proza in de thee. Evenals elders hebben de beide jour nalisten-chansonniers hier veel succes geoogst, dat zij aan (hun goede gaven als cabaret-zangers danken. In dit genre licht huil fort. Gaan zij daar buiten en grasduinen zij in de concert-ge dichten, zooals zij gisteravond o.a. met twee liedjes van Heine en Helmund> deden, dan voldoen zij niet meer. Het matig applaus van het overigens sym pathiek gestemde publiek wijst dit even zeer uit. ROOMSCHE AGENDA. Zaterdag 81/2 uur, Zomerzorg, Sta tionsweg. Uitvoering R. K. Tooneclver- eeniging Futura. Maandag. 8i/2 uur 's avonds Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Leidscli Kruis- verbond, Ledenvergadering. Donderdag 81/2 uur 's avonds Stadsgehoorzaal (Kleine zaal) R. K. MiddCnstandsvereeniging Dc Hanze, Propagandavergadering. Donderdag 8 uur 's avonds. St. Jo zefszaal, Rapenburg 52. Geioof en We tenschap voordrachten van mejuffr. Harry van der Horst. Vogelschieten. Te Lisserbroek heeft gisteren onder zeer groote belangstelling het jaar- liikscne vogelschieten plaatsgehad, waar toe schutters van verschillende plaatsen waren opgekomen. De hoofdprijzen werden dit jaar ge schoten door J. Duivenvoorde te Noord- wijkerhout, en H. Cansee Jr. te Bloemen- daal. Voorts werden er prijzen geschoten door A. Brama, J. Brama, Adr. Vermin, allen te Noordwijkerhout, en J. Meiman en A. v. d. Linden te Haarlemmermeer. In het geheel werd door een 49-tal schuttters aan den werdstrijd deelge nomen. BOSKOOP. Bij Koninkl. besluit is aan den militieplictitige W. Uittenbogaard vrijstelling van den dienst bij de militie verleend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het pestuur der Tuinbouwvereeniging „Katwijk en' Omstreken" heeft besloten, nu de aanvoer der producten kleiner gaat worden, de veilingen te houden twee maal in plaats van driemaal per week. en wel op Dins dag en Vrijdag, te 2 uur n.m. KATWijK AAN ZEE. Op den publieken afslag werden de volgende prijzen be steedvolle haring f 155.0—15.6015.65, maatjes haring f 13.4013.45, ijle haring f 12.75—13—13.10—13.25, steurharing f 12.10—12.80, makreel t 11,90—12.35 12,80, alles per kantje. ROELOrARENDSVEEN. Gisteren vierde de Wielrijdersvereeniging „Het 3va.cn Ros" haar le jaarfeest. Onder be- gurio-iging van prachtig weder. Het têr^ rein op den langen weg was mei vlaggen versierd. Half tien vertrok de club onder de opgewekte marsehen van dc fanfare „Liefde voor Harmonie"' van af het Club gebouw naai" het errein der tweestrijden. In de eerste wedstrijd op de lange baan, 14 kilometers mef een keerpunt, 0111 het kampioenschap der Verecniging werd de 1ste prijs gewonnen door J. Huigsloot Jzn., die sjerp en wisselkraifts verwierf en tevens de ve.guldzilvereu medaille, in 10. min. 43 sec., 2e prijs H v. d. Meer in 10 min. 44 sec., 3e prijs A. Verdel in 10 min. 46 sec., 4e prijs Jan v. d. Meer Dzn., in 10 min. 56 sec., 5e prijijs Seb. v. d. Meer in 11 min. 29 sec.,< 6e prijs Kobus v. df Meer J.j.zu. in 11 min. 30 sec. De tweede wedstrijd was bestemd voor leden dei vereenigiag boven 30 jaar. Aan ieder der 13 deelnemers die de lange baan 14 K.m. met een keerpunt binnen 20 min. had afgelegd werd een prijs* uitgereikt. Zij kwamen alle 13 in aanmerking wegens het binnen den, vast- gestelden tijd afrijden der baan. üe drie eerste aangekomene kregen éëa extra prijs. Het warenL. Bakker Hz., eerste, Jac. Riekbroek, tweede, G. Koek Lz., derde. -f Daarop volgde de wedstrijd pp de kor te baan (450 meter), le prijs Kobus v. d. Meer J.j.zn., 2e prijs Herm. Verdel, 3e prijs Cor Pouw Jz. Het geheel der wedstrijden werd op- gelnisierd door de vroolijke muziek dei- fanfare. De namiddagwedstrijd was er een van hardrijden met .hindernissen, ter hoogte van het clublocaal. Zij bestond: eerst 50 meter met het rijwiel achtemitloopen,' dan zich kleeden inet jas en pet opstij gen, 150 meter rijden tot rijwiel in ruit- zetten, 100 meter hardloopen, en dan een plank oploopen tot 175 cm. en daar een bel luiden. Deze wedstrijd lokte groote vrolijkheid uit onder de talrijke toeschouwers. De prijzen werden be haald door Giel Verdel eerste, Wl Riet broek tweede, Klaas Bakker, derde, Hr. v. d. Meer Dz., vierde. De uitreiking der prijzen 's avonds halfacht werd opgevrolijkt door pretti ge voordrachten van E. Hoek en Giel Verdek Het was een gelukkig' denkbeeld va.11 het bestuur nog een extra prijs uit te reiken aan den heer J. Akerboom als oudsten lid der vereeniging die 3 October den elfdorpentooht had medegemaakt, door Leiden uitgeschreven. Een gezel ligie avond besloot deze feestviering een waardige aanvulling van dc dertien voorafgegane jaarfeesten. Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) 12e. Verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Nederlandsche onderwij zers om de kosten van het geneeskundig attest ten behoeve van zieke onderwijzers (essen) voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer van der Pot kan zich met het voorstel van B. en W. niet ver eenigen. In de instructie der onderwij zers, dateerend van 1894, wordt uitdruk kelijk onderscheid gemaakt tusschen ver lof wegens ziekte en verlof uit anderen hoofde. Voor verlof wegens ziekte heb ben de onderwijzers geen toestemming van het hoofd noodig; zij hebben hem alleen mededeeling te doen. Zijn deze mededeelingen volledig, dan rijsi de vraag, of B. en W. wel 'bevoegd waren hun bekende circulaire uit te vaardigen, want het vaststellen der verlofregelingen behoort tot de competence van den Raad. Deze regeling kunnen B. en W. niet op zij zeiten en volstaan zich te beroepen op een zijdelingsche aanduiding in een salarisverordening, die deze materie in ieder geval niet speciaal regelt. Spr. vraagt of een doktersattest voor andere ambtenaren, als secretarie-personeel, ge meente-werklieden enz., ook op eigen kosten moet worden overgelegd. Spr. weet beslist zeker, dat vroeger verschei dene ziektegevallen zich voordeden, waarbij van het overleggen van een ziekte attest geen sprake is. Spr. verdedigt uitvoerig, dat het at test op kosten der gemeente zal worden verstrekt; 't gebeurt toch meermalen, dat iemand slechts enkele dagen ziek is en geen dokiershulp inroept. Als het overleggen van een aitest in het belang der gemeente is, wat is er dan op tegen om de kosten ervan ten laste der ge meente te nemen. De heer S ij t s m a sluit z'.ch hierbij aan en betoogt, dat alleen ten oorzake van de vele ziekteverloven de verplichting van een doktersattest wordt opgelegd. Hei voorkomen van vele ziektegevallen is nog geen reden te gelooven, dat er gesimu leerd wordi. Een zuivere vergelijking is niet te maken met andere takken van dienst, maar met dezelfde betrekkingen in andere gemeenten. In den Haag is een cor.frQleereiid geneesheer en de verzui men schijnen daar hooger te zijn dan hier. Vraagt men een doktersattest, dan krijgt men meer verzuimen. Een dokter vindt iemand altijd vast te huis (Gelach; dr. Kruimel schudi ontkennend); heeft men geen geneesheer, gaal men er vlug ger uit. Voor die enkele gevallen van si mulatie is geen dokter noodig. Spr. wcnscht de circulaire in te trek ken. De Voorzitter zegt, dat de rechts kracht zit in de verordening; de circulai re inirekken gaat niet, omdat de circu laire slechts herinnert aan de verplich tingen, in de verordeningen opgelegd. Wil men dat anders gehandeld wordt, dan moet men de verordening wijzigen. Zonder het overleggen van een ziekte attest kan het salaris niet worden uitbe taald. De heer Vergouwen gaat volko men met B. en W. mede, omdat zij, in verband met hetgeen is voorgekomen, 'sïechïs per circulaire hebben herinnerd aan de eenmaal vastgestelde verplichtin gen. Aanstelling .van een controleerend geneesheer acht spr. overbodig, omdat bij dc meesie ziektegevallen de hulp van een huisdokter wel wordt ingeroepen. Er is geen sprake van financieele offers van de onderwjj'zers gevraagd cn simula tie wordt voorkomen. De heer He er es vraagt, of als regel een doktersattest werd overgelegd. Dc V o o*r z i t e r antwoordt, dat vroeger nagenoeg iedereen een attest overlegde. 't Is een storm in een glas water. De heer Sij ts m a meent, in tegenstel ling met den Voorzifter, dat wel een nieuwe bepaling is vastgesteld. Vloeit deze uit de verordening voort, dan is de verordening vroeger niet gehandhaafd. De Voorzitter zegt, dat juist daarom de circulaire is uitgevaardigd. Toe\^i!lig kwam B. en ,W. ter oore dat niet alle hoofden de bepalingen even nauwkeurig nakwamen. Dc heer v. d. Pot zet uiteen, dat er verschil besiaat tusschen de bepalingen der instructie van 1894 en de salaris-ver ordening. Dq Voorzitter merkt op, dat men een verordening moet uitleggen mét ge zond "verstand. Spr. maakt onderscheid tusschen verloven, die toegestaan moeten worden als ziekte en militieplicht en meer vrijwillige verloven. De. insiructie doelt op andere gevallen dan de verordening; de instructie geeft maatregelen van orde. Spr. vergelijkt haar met maatregelen van eerste hulp (gelach). Hij geeft evenwel toe, dat de instructie vollediger kon zijn. Als men werkelijk ziek is, roept men na 3 dagen wél dokiershulp in. Wil men van gemeentewege controleeren, dan moet men een uniforme regeling treffen en een controlcerend geneesheer aanstellen. Het geheeie geval is niets anders dan rechlhebberij. Moet voor een eimc.en ambtenaar zulke omvattende maatregelen worden ingevoerd. Spr, vindt alles zoo rationeel en logisch mogelijk en bij B. en W. heeft niet voorgestaan nieuwe maatregelen in te voeren. De heer v. d. Pot meent, dat wel een nieuwe bepaling is ingevoerd. Spr. kent onderwijzers, die zeer lang ziek zijn ge weest, zonder dat zij hebben getracht een ziekteattest over te leggen. De Voorzitter geeft volkomen toe^ dat de verordening slap is toegepast. Al stond het vragen van verlof wel in de in structie, zij sluit dit evenmin uit en de; nadere bepalingen der verordening zijn dus niet ongeldig. Het verzoek wordt afgewezen met 22 tegen 8 stemmen, die van de heeren de Boer, Botermans, van der Eist, Fokker van Gruting, Zwiers, van der Pot en Sijtsma. 13e. Voorstel: a. tot ingebruikgeving van twee Ineen- loopende benedenkamers van het perceel Pieterskerkgracht no. 11 aan het genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix"; b. tot beschikbaarstelling van gelden voor het in verband met die ingebruikge ving aanbrengen van eenige veranderin gen aan het sub a genoemde perceel. De heer Hoogebooin beveelt het voorstel van B. cn W. op verschillende gronden warm aan. De heer Bosch vraagt, of het huis, dat nu verbouwd wordt, disponibel voor andere doelein den blijft. Wordt het niet misvormd? Wet houder v. d. Lip meent dat van misvcr- ming geen sprake is; krijgt het huis een andere bestemming, dan moet Mathesis er uit. De heer Botermans zou den gevel tegelijk willen opknappen en de platen voor de ramen wegnemen. Wet houder v .d. Lip zegt dat de platen blij ven zitten, niet omdat het mooi staat, maar omdat het doelmatig is. Het voorstel wordt goedgekeurd. 14e. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht, dienst 1912— 1913. De commissie, benoemd in de raads vergadering van 2 Mei, om na te gaan de bezwaarschriften tegen aanslagen in het vergunningsrecht, concludeert de aanslagen van j. C. F." Smulders ad f175 en Th. F. Schoondergang ad f100 te handhaven en van W. Hilarius en S. Buijs terug te brengen op resp. f62.50 en f50. B. cn W. vereenigen zich met dit rapport, uitgezonderd de aanslag van W. Hilarius, die zij vol gens de oorspronkelijke schatting wenschten te handhaven. De heer Bosch beioogt, dat er an dere wijze van schaiting moet komen, om tot een billijke heffing van de blas ting te komen, want de gevolgde wijze van heffing is .allergekst. Spr. deelt mede dat de commissie haar voorstel handhaaft. De heer Zwiers verdedigt de ver mindering in den aanslag, voor zooverre het den heer Hilarius betreft. De huur waarde van diens perceel moet op f75 worden gesteld. Wethouder Bots gaat het schatten der huurwaarden voor verschillende belastin gen na en kan zich niel met het „afknab belen" dezer belasiing vereenigen, voor- ai als het hoogste college daaraan zijn goedkeuring hecht. Spr. verdedigt zeer uitvoerig, het pracadvres van B. en W. ten opzichte van den aanslag van den heer Hilarius. De heer Bosch moei toegeven, dat wethouder Bots van zijn standpunt ge lijk heeft. De commissie concludeert evenwel, dat in verband met het geheel de heer Hilarius te laag is aangeslagen. Wethouder Bots bestrijdt nader die meening. De heer Zwiers meent, dat onder scheid gemaakt moet worden tusschen de slijtvergunning van den heer Hilarius en de tapvergunningen van anderen. Daarom 'is spr. voor verlaging. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 19 tegen 10 stemmen, die van de heeren Bots, van Hamel, Hooge- boom, Korevaar, van der Lip, P. J. Mul der, Roem, van Tol, Vergouwen en van der Pot, zoodat conform het advies der commissie werd beslist. 15e. Voorstel: a. tot beschikbaarstèlling van gelden voor de op- en inrichting van een ge bouwtje, bestemd tot vetsmelterij, op het terrein van het Openbaar Slachthuis; b. tot verhuring van het sub a genoem de gebouwtje aan de Leidsehe Varkens- slachtersvereeriiging. De heer Botermans maakt enkele technische opmerkingen in verband met den slappen bodem ter plaatse van den bouw. Wethouder v. d. Lip zegt, dat de wenken ter harte genomen zullen wor den. J' Het voorstel wordt goedgekeurd. 16e. Verordening, houdende wijziging der verordening van '11 Mei 1911, rege lende het beheer van het Openbaar Slacht huis en den rang, het getal, de bezoldi ging en de wijze van benoeming van het daaraan verbonden personeel. (Gem.bl. no. 15). B. en W. stellen voor de jaarwedde Van den fceuringsveearts, tevens adj.- directeur, met f300 te verhoogen. Goedgekeurd. De heer Pc ra wenscht naar aanleg ding van de i ngetrofcken voorstellen, hul de te brengen voor de tegenwoordige leiding op het abattoir. 17e. .Vaststelling van het le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting* dienst 1912. 18e. Vaststelling van het forfnsenlfoh

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2