Uit Stad en Omgeving. is nu ook afzonderlijk, zonder „Hei Ka tholieke Volk", verkrijgbaar ad f2,per jaar, terwijl de nog in dit jaar te ver schijnen nummers aan nieuwe abonné's, die f2 vooruit betalen, gratis worden toegezonden. Door een abonnement steu- ne men dit pittige blad, dat al meer en meer een machtig wapen blijkt te zijn in den strijd voor onze goede zaak. De bisschopswijding v.Mgr. Biermans. Men schrijft uit Kamuli (Oeganda) dd. 3 Sept. aan de „Maasb.": De indrukwekkende plechtigheid van de consecratie van Z. L>. H. Mgr. Bier mans had plaats op 1 September. Het was een groote dag voor Oeganda. Van heinde en ver waren de inboorlingen toegesneld om tegenwoordig te zijn op dezen feestdag. De nieuwe kerk in de Nsambya-missle was in groote haast afgewerkt en door twee onzer missionarissen sierlijk be schilderd. Het dak, met pannen bedekt, trekt de algemeene bewondering. Het is toch het eerste groote gebouw met dakpannen bedekt. De zusters der missie hadden het altaar en het priesterkoor met smaak versierd. Om 8 uur begon de plechtigheid der consecratie van onzen Holiandscheu Bis schop. Z. D. H. Mgr. Streiclier, van de iWitte Paters, was de consacreerende pre laat, en uerd hierbij geassisteerd door Z. D. H. Mgr. Perlo van de missionaris sen van Verona, en door den zeercerw. pater Van Wees, provinciaal der Witte Paters in Oeganda. AI de Europeanen in de hoofdstad Kampala waren tegenwoordig, terwijl een 120 Goaneesche Katholieken een aan merkelijk deel van de zijbeuken der kerk bezetten. Een 1500 inboorlingen konden een plaatsje in het kerkgebouw ver overen. Doch 4 a 5003 anderen waren minder gelukkig, ea verdrongen zich buiten rondom het gebouw. Het zangkoor werd gevormd door 25 IWitte Paters en een gelijk aantal Witte Zusters der MilI-HilI-missie. Onder heerlijk gezang van het koor werden de plechtigheden voltrok1;^ niet een luister, welke men in het .a.Jden van Afrika voor onmogelijk zou gehou den hebben. Het was een plechtig oogenblik toen de nieuwe Bisschop, na het H. Zalfsel te hebben ontvangen, door zijn assis tenten begeleid, al zegenend door het kerkgebouw trok. Na afloop der 14. Wijding was er receptie, waarvan velen gebruik maak ten om den nieuwen kerkvoogd hun gelukv enschen aan te bieden. De Voorhoede. Het weekblad „De Voorhoede" her denk jrf/ül ..f 1"pKiotYH? rJn leeken, sympathie-betuigingen zijn opge nomen, zijn eerste lustrum- Wij wenschen- het blad van harte succes in zijn verder streven. Rocmsch Reclasseeringswerk. In een te Roermond gehouden ver gadering van het Federatief Bestuur van Sobriëtas is besloten: Sobriëtas zal le. aan de regeering de gewenschte bereid-verklaring afleggen met inbegrip van gesiichtsverpleging; 2e. een centraal reclasseeringsbureau instellen, gevestigd te Maastricht; toit hoofd van het bureau is benoemd de heer G. Viegen; 3e. als voorschot f 200 beschikbaar stellen voor het bureau; 4e. te zijner tijd de medewerking der diocesane bondsbesturen verzoeken bij de benoeming van plaatselijke commissiën of correspondentschappen; 5e. aan het „Nationaal Bloemen comité van 1911" verzoeken wel de zeer ge waar deerde medewerking te wiilen ver leen en bij pogingen tot oprichting van een reciasseeringsgesticht door het orga- niseeren van een bloemendag 1913 ten bate van zoodanig gesticht (Hsgz.) A. lJzermans. Te VIaardingen is in den ouderdom van 60 jaren overleden de heer A. H, C. M. J. IJzermans, lid van Ged. Staten yan Zuid-Holiand. De overledene is lid van den raad, later ook wethouder van .Vlaardingen geweest. Verder was hij voorzitter van de afdeeling Vlaardingen van de vereeniging ter bevordering van de Ned. Zeevisscherij, en vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en fa brieken te Rotterdam. Hij was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Als lid van het R. K. schoolbestuur te Vlaardingen, heeft hij veel gedaan voor den opbloei van het R. K. Bijz. onderwijs aldaar, en als trouw Vincenti- aan was hij een krachtige steun voor de Vlaardingsche armen en behoeftigen. KORTE KRONIEK. r De benoeming van jhr. mr. W. B. Sandberg, burgemeester van Abcoude, tot burgemeester van Haarlem, is binnen zeer korten tijd te verwachten. Te Maarsbergen Is gisteren op plechtige wijze door H. M. de Koningin- Moc\ter geopend het opvoedingsgesticht voor jongens van de Ned. Herv. Kerk, genaamd „Valkenheide". In den gemeenteraad van Delft is met 17 tegen 6 stemmen besloten geen water te betrekken van Schiedam. De Raad besloot vervolgens verder te gaan met de plannen van waterontleening a^n Monster. LEIDEN, 5 October. R.K. Meisjespatronaat Zita. Om aan het dringend verlangen der Bisschoppen van Nederland te voldoen', vestigen wij nogmaals de aandacht op bovengenoemd patronaat. Het doel van het patronaat is: Roomsch Katholieke meisjes, die de school hebben verla ten, te vormen tot godsdienstige en de gelijke huismoeders. Tot bereiking van dit doel ontvangen zij herhalingsonder- wijs in de godsdienstleer en gewijde ge schiedenis in het lezen, schrijven en rekenen, alsook onderricht in naaien, verstellen, knippen en kostuumnaaien enz. De leermiddelen worden gratis ver schaft, doch schaar, vingerhoed, spel den en naalden moeten de leerlingen' zelf meebrengen De leerlingen ontvangen drie keer per wedt onderricht. Zondag, godsdienstonderricht van half vier tot half vijf, voor de kinderen van 12 tot 15 jaarvan half vijf tot half zes voor oudere kinderen. Maandag of Donderdag 's avonds van half acht tot negen uur her- halingsonderwijs in het lezen, schrijven en rekenen. 's Maandags voor de jongeren, Donderdags voor dc oudere kinde ren. Woensdag 'savonds van half acht tot half tien onderricht in het naaien en verstellen. De kinderen van het patronaat, moe ten betalen wekelijks vijf cent, te vol doen des Zondags. Andere meisjes die alleen deelnemen aan den cursus in het kostuumnaaien, be talen 10 ct. per avond, d. i. Dinsdag van 891/2 uur zij die alleen deelnemen aan den knipcursus Maandag van 8 91/2 uur) betalen 5 cent per avond. De vacanties aan deze school zijn: met Paschen 14 dagen, met Kerstmis 10 a 14 dagen en in den zomer de geheel0 maand Augustus. De leerlingen kunnen zich aanmeld ca' Zondagmiddag vanaf 3 uur in het gebouw der Z'rtavereeniging, Noordeinde 50. Na half October worden geen nieu we leerlingen meer aangenomen. Dringend verzoeken wij de medewer king der ouders, aan wie steeds gaarne nadere inlichtingen zullen gegeven wor den. Wanneer de kinderen verruimen de bijeenkomsten bij te wonenwordt daarvan nauwkeurig aanieekening „ge houden en aan de ouders kennis gege ven. Na driemaal herhaald verzuim zon der kennisgeving ontvangen de ouders PaTron aaf h s"öhfs ën ét! n"s" 'v. neer door onbehoorlijk gedrag reden tot verwijdering gegeven wordt. Wij vertrouwen, dat zeer vele meisjes van dit, voor onze dagen zoo dringend noodzakelijk onderricht, zullen gebruik maken. Pater BÓUTERS. Dezer dagen zijn aan al onze abonnés de portefeuillekalender met winterdienstregeling 1912-13 verzonden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat aan de onderofficieren, korporaals en manschappen dus ook aan de mili ciens -die aan de scherm wedstrijd en van den Kon". Onderofficiers-Schermbond, welke 16, 17, 18, 19 en 20 Dec. alhier gehouden worden, wensdien deel te nemen, een verlof kan worden verleend van zes dagen. De deelnemers worden voor rijksreke ning vervoerd van hun garnizoen naar hier en terug. Aan de deelnemers wordt vergund in de kazernes alhier te logeeren. De reserve-sergeanten L. Leopold, F. M. baron van Asbeck, J. H. Aleva, H. W. de Vink. J. C. van den Bosch, P. C. Tolk, D. W. R. Blom, J. G. v.d. Corput, G. Kalff, P. R. Blok, N. J. van Veen, W. den Boer en E. H. de Roo, allen van het 4e reg. infanterie, hebben voldaan aan het examen voor vaandrig. Aan den sergeant le ld. J. van der Maas, van het 4e reg. infanterie, wordt op 9 October a.s. de bronzen me daille wegens 12-jarigen militairen dienst uitgereikt. Uit alles valt op te maken, dat de wintertijd nadert Het weer is kouder, de dagen zijn korter; de vergaderingen worden talrijker; jaarfeesten zijn in voorbereiding, enz. Zoo komt ook nu weer de Weléerw. heer van de Laar bioscoop-voorstelün- gen aankondigen. Wij juichen ze in de rij van winteravond-ontspanningen van harte toe. De bioscoop is op 'l oogenblik bij de massa in trek. De hoofdsteden tellen bij tientallen cinema's,, dje alle avonden stroomen publiek trekken. Ook hier ter stede is een bioscoop-voorstelling een gewilde ontspanning. De Katholieken moeten het daarom op prijs stellen, dat kapelaan van de Laar hun de gelegenheid openstelt tot zeer billijken prijs een aangenamen avond te hebben, waarheen zij zelf met hun kinderen gerust kunnen gaan zonder vreeze, dat aanstootelijke voorstellingen hen zullen ergeren. Kapelaan van de Laar heeft voor gaande jaren getoond de kunst te ver staan een programma saam te stellen, dat door zij 1 nende tooneelen boeit en door zij:. Jn; 'ie tafreeitjës ont- spant. Met is he- Vouwd!. Wij hopen daarom, dat ookdit jaar het succes in de St. Jozefs-Gezellenzaal aan de verwachtingen zal beantwoorden en dat een groot aantal toeschouwers avond aan avond, dat er voorstelling wordt gegeven, de zaal tot in de uiterste hoeken zal vullen. Met 15 October a.s. zal aan de St. Josephschool in de v. d. Werffstraat een cursus geopend worden voor Esperanto en een voor Stenographic. De lessen worden des Woensdagsmiddags gegeven. Verdere inlichtingen ^jn te verkrijgen bij de Eè'rw. Zusters. De afdeeling Leiden van de R.-K. Middenstandsvereeniging De Hanze zal half October een groote propaganda-ver- gadering beleggen, om haar ledental uit te breiden. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot tijdelijk adjunct-ingenieur bij de voorbereiding van de werken ten behoeve van den aanleg van een zijtak van het Wilhelminakanaal naar Eindhoven, de heer W. F. Zieck, alhier. I11 het a. s. winter- en voorjaars seizoen zal in „Diligentia" te 'sGraven- hage door Prof. Jelgersma alhier een lezing over paedagogie worden gehouden. Gedurende hel 3e kwartaal 1912 zijn bij het bestuur der Arbeidsbeurs inge komen 54 aanvragen van par toons en 134 van werklieden. Door bemiddeling dier beurs zijn geplaatst 35 werklieden, verdeeld als volgt: 1 Bakker, 1 Behan ger, 3 Loopknechten;, 4 Schilders, 2 Tim merlieden, 2 Tuinlieden, 10 Werklieden zonder vakkennis en 12 Werksters. Dc afdeeling Leiden en Omstreken der Diocesaan-Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijzers vergadert op Maan dag 7 October a.s., des avonds te half 7, in het gebouw van den R. K. Volksblond, Rapenburg. Aan de orde komen o. m. verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van mej. C. v. d. Drift; ver slag van de algemeene vergadering, en lezing door den heer W. H. C. Diincker van Hazerswoude over het onderwerp: „Iets over Geloof en Ongeloof", ROOMSCHE AGENDA. D i 11 s d a g 8 uur '3 avonds. Si Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. Spreker de Weiecrw. heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: De Genade Gods. Woensdag 5Va uur n.m. Si jo- sefszaal. Raptnourg 52. Bijbelsche Ge schiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus parochie. Spre ker: de W.Eerw. heer C. G. J. van Leeuwen. Woensdag 8 uur St. Jozefszaal, Rapenburg 52. Bioscoop-voorstelling. ALKEMADE. De opgeroepen lotelin- gen der lichting 1912 dezer Gemeente zijn op 19 «*epterriber j.l. ingedeeld als volgt: Th. Sp'ruit, A. v. d. Linden cn j W. Bouda bij het 4e reg. Infanterie; Th. L. v. d. Hnorn en J. J. van der Meer bij het reg. Grenadiers en Jagers en H. P. Akerboom, H. Kraan en S. Schellin gerhout bij het 10e reg. Infanterie. HOOG .MA DL'. Woensdag 9 October a.s. zal de Rijksontvanger alhier zitdag houden van des namiddags 2 tot 4 ure. L1SSE. Op de Catrijhelijn en Achter weg zijn thans ook enkele gaslantaarns geplaatst 't Was noodig Het hoekhuis bi; den ingang der Wagenstraat is thans van gemeentewege afgebroken en ontruimd. Daardoor beeft deze straat de vereischte breedte gekre gen. NOORDWIJK. Zondagavond a.s. te half zeven zullen dc geestelijke oefenin gen van de J ongelingsvereeniging be sloten worden met een lof waaronder predikatie door den Z.Eerw. Pater Van Rijckevorsel S. J., leeraar aan het Gym nasium te Katwijk. Gisteravond hield de Afd. Noord- wijk van den Ned. R. K. V. een goed bezochte vergadering in Café „Flora" van den heer P. H. v. d. Voort. Deze bijeenkomst was belegd met het tweeledige doel te komen tot de op richting van een ziekenkas «1 een onder afdeel ing- voor bloemist-, land- en tuin- arbeiders. De vergadering, werd bijge woond door den Z.Ew. adviseur, pas toor Th. Sarter. - De voorzitter, de heer Buijze, deelde mede, dat de Ziekenkas zou worden be heerd door een comité van 5 personen, bestaande uit drie leden van de Zieken kas en 2 controleurs, leden van het Bestuur der Afd. Door de leden was geen gebruik ge maakt om bestuurscandidalen in te zen den, zoodat het Bestuur 2 drietallen had samengesteld, bestaande uit de volgen de leden: L. Does, G. Hoogervorst, J. Wassenaar Gz., C. Panis, F. de Groot; C. Zandbergen. Bij stemming werden gekozen: G. Hoogervorst met 41 st., L. Does met 40 st. en C. Panis met 33 st. Tot controleurs voor de Ziekenkas werden aangewezen de Bestuursleden J. Rijn.ders en S. Langelaanzoodat het Bestuur van de Ziekenkas bestaat uit de volgende 5 personenJ. Rijnders, S. Langelaan, G. Hoogervorst, L. Does,; C. Panis. De Afdeeling heeft dus nu een Zieken fonds. Als naam werd gekozen: „St. Joannes de Deo". Aivorens over te gaan tot verkiezing van 5 bestuursleden voor de onderafd. wql bloemistarbeiders, wees d.e vqolz, nog .eens op het doel, zooals het door den Weleerw. heer L. v. d. Berg op de vorige bijeenkomst is uiteengezet. Aan sluiting biï den vakbond „St. Deus De- dit" is noodig, zegt spr., om te komen tot verhooging van loon en verkorting van arbeidsduur. Door die aansluiting zal de contributie worden verhoogd met 21/3 cent, zoodat voor leden, die lid zijn van het Ziekenfonds en van de on- cierafd. voor bloemistarb. de gezamen lijke contributie zal bedragen 121/2 cent Op de vraag van den voorz. verklaar den zich de aanwezige leden van de onderafd. -bereid'tot aansluiting bij den vakbond. Tot bestuursleden van de onderafd. voor bloe.riistaj-beiders werden vervol gens gekozen: G. v. d. Weijden, W. de Haas Qzn., Jac. Vink Jacz., A. Alders,i J. Ruigrok. Hierna werd de vergadering gesloten. NOORDWIJ KERHOUT. De Raad de zer gemeente komt in openbare vergade ring bijeen op Dinsdag 8 October a.s. des voorin. IÓ1/2 "ur. Agenda: Vaststelling Begroot ing voor het dienstjaar 1913 Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Zilkadres M. Geeriings tot hei herstellen van een duiker in den Kerk wegReclame hoofdelijken Om slag. Tot onderwijzeres aan de R. K. school alhier is benoemd mej. C. van Kempen. Door eenige personen worden po gingen in het werk gesteld om te komen tot de oprichting van een R. K. Mannen- zangvereeniging. De veilingen aan Piei-Gijzenbrug zijn thans geëindigd. OEGSTGEEST. Ged. Staten van Zuid- Holland hebben het Rustenburgerpad onder deze gemeente gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. VOORSCHOTEN. Er zal in het gym nastieklokaal van de openbare school een tentoonstelling worden gehouden van de ingezonden voorwerpen, bestemd voor een loterij voor den aankoop van een linnenkast voor „Het Groene Kruis", alhier. Gisteren werd alhier van een fiets rijder, die zijn rijwiel onbeheerd liet staan, een nieuwe fietslantaarn gestolen. WARMOND. Het berichtje betreffende een proces-verbaal, hetwelk wij gisteren aan het L. D. hadden ontleend, blijkt, naar onzen correspondent ons meldt, niet geheel juist te zijn. WOU BRUGGE. De milicien D. Staaf, die de vorige maand was ingelijfd, is afgekeurd voor den militairen dienst. DeJoteliiigB. C Disseldorp te Hoog- pen te worden. ZEVENHOVEN. De werkzaamheden aan de spoorlijn aan den Amslel zijn na genoeg stopgezet De heimachine, die aan den Amsieikaiit werkte, kon eenige dagen geleden niet doorgaan uit gebrek aan heioaJen. en toen deze waren aan gekomen, is ze voor een paar dagen el ders gebezigd. Thans teruggekeerd, staat ze weer tc wachten. Het materiaal is, om het te beschermen tegen de straat jeugd, stevig vastgespijkerd. ZOETERWOUDE. O.p Maandag 21 October a.s. zal schouw gedreven wor den over wateringen, hoofden en slooten in 'den Grooten Polder onder deze ge meente. GEWESTELIJK GEMENGD. De Groenen in Amsterdam. De Leidsche Groenen, die den 3 Octo ber te Amsterdam doorbrachten, hebben daar de boel op stelten gezet en'zijn oor zaak geworden van relletjes, waarvan het „N. van N./' 't volgende mede deelt: De Leidsche „groenen" en de Amster- damsche studenten zijn op ergerlijke wip ze aan het bakkeleien geweest. Wie be gonnen is, weten wc niet, omdat we het al te rumoerige volkje niet op den voet hebben gevolgd. We zijn er alleen o.a. getuige van geweest, hoe des middags, toen de Leidsche jongelui den Heili- genweg opreden de Amsterdamsche van uit hunne sociëteit emmers water over hen uitgooiden, zelfs een tuinslang in werking op hen riclriten er. tot afwisse ling met stukken hout wierpen. Maar de rustige burgerij was daarvan het slacht offer en menig dameshoedje is er deer lijk door bedorven. Geen wonder, dat het aantal klagers op het politiebureau Singel legio was en dat ook de winke liers zich daarbij voegden. Des avonds vlogen de Leidenaars en Amsterdammers eikaar bij de sociëteit opnieuw in het haar. De politie was genoodzaakt van den wapenstok gebruik te maken en me nige gemilimelerde groenenkruin ver toonde een bult Eenige belhamels kwa men op het bureau terecht. Op het Rembrandtplein werden de kloppartijtjes in het bioscooplokaal „Blauw" voortgezet. Twee agenten dron gen naar binnen en zettepi een twintig1- tal kwajongens op straat. Toen de vecht partij op straat werd voortgezet, was de politic genoodzaakt de sabel te trekken1. Twee vroolijke hengelaars. Twee heeren, die de stad ontvlucht waren om op den inooien herfstdag van gisteren te gaan visschen in de wijde wateren bij Warmond, geraakten al hengeleiKle, van lieverlede in een jolige stemming en de lustige coupletten van „Wer Jtann |dafurweerklonken toen over de vlakten van water en po.derV Plotseling werd het vroolijk' gezang vai* een der hengelaars vervangen door eert angstig hulpgeschreeuw. Hoe het geko men was, weten we niet, cn de heeren! weten het ook niet goed, maar eem hunner lag opeens te water en zonk! als een baksteen weg in de diepte. De; metgezel scheen niet recht ie begrijpen, in wat gevaar zijn vriend verkeerde, want hij stak' geen hand ter redding uit. De fietshandelaar S. echter, die bij den Zwanburgermolen bezig was met motorreparatie schoot ijlings te hulp en' mocht hoewel niet dan met moeite^ want de lieer was zeer corpulent het geilde smaken het leven van denj den sportman te redden. Een hotelier, voorzag den drenkeling van drooge klee- reu en het verschrikt vriendenpaar ver trok pert rein weer naar de residentie)/' Gistermiddag is ojj den Hoogen Rijn dijk wederom een man, zekere van aangehouden, die te fiets vleesch te Leiden trachtte in te voeren zonder voorzien te zijn van een be\vijs van in voer. Het vieesch werd in beslag ge nomen en naar het slachthuis ter keuring vervoerd, waar het afkomstig bleek te zijn van een aan varkenspest gestorven trok per trein weer naar de residentie. Kerknieuws. Kardinaal van Rossum bij den Paus. De Paus heeft gistermorgen kardinaal van Rossum, den pauselijken legaat bij hei Eucharistisch Congres te Weenen, in audiëntie ontvangen. De kardinaal deelde eenige bijzonderheden mede over zijn zending en overhandigde het eigenhandig geschreven antwoord van den Oosten- rijkschen Keizer. Vervolgens begaf de kardinaal zich naar den kardinaal-secre taris, met wien hij langen tijd over zijn reis sprak. Academienieuws. LE DEN. Geslaagd voor hel doc'.oraal examen in di rechten de heer C. H, Pownal (den Haag) eerste natuurkundig examen de heer J. C. Bec ker (Rotterdam). Geslaagd voor het Propaedeutisch examen in de geneeskunde de heer C. Koek (Valken burg Z.H.). UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren H. G. C. Tenjpelaar en L. FrenkcL Kunst en Wetenschappen. Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde. In de gisteravond gehouden maand vergadering van de Maatschappij van Ned. Letterkunde trad als spreker op dr. A. J. Baraouw uit Den Maag niet een voordracht over „Oliver Goldsmith" 6ewijzen1 cveToe,aev",^R£V1t 11 r u uu voyage de Hollande en Suède" van Van Effen veel stof voor werk van Goldsmith verschaft heeft, alles zonder eenige wijzi ging in letterlijke vertaling opgenomen. Dat de man, die, naar de getuigenis van dr. Johnson „schoonheid gaf aan ai wat hij aanraakte", het werk van Van Elfen het zijne heeft willen noemen, Is geen geringe eer voor onzen landgenoot. Sport. Harddraverij Lisse. Evenals andere jaren organiseert de Harddraverij-vereeniging Lisse en om streken op 10 October een groote Hard rijderij. De bijzonderheden worden mede gedeeld in achterstaande annonce. Leger en Vloot. Door den Minister van Oorlog is be paald, dal, behalve gewezen onderoffi cieren der infanterie van het Indische) leger, in het loopende jaar alsnog uit zending kan plaats hebben van honderd onderofficieren (sergeanten) van dat wa pen alhier te lande. Ten opzichte van het in «dienst stellen van losse werklieden bij de korpsen en inrichtingen van de landmacht zijn dooï den Minister van Oorlog algemeene re gelen vastgesteld. O.a. is het volgende bepaald: Door de hoofden van inrichtingen van •de landmacht of commandanten van korpsen of korpsonderdeelen kunnen, bij gebleken noodzakelijkheid, losse werk lieden, zoowel mannelijke als vrouwelijke, in dienst worden genomen, indien "tijde lijke hulp noodig is door ziekte van werklieden of om andere redenen, dan wel voor het verrichten van diensten* welke om hun tijdelijk karakter geen uit breiding van vast personeel wettigen. De losse werklieden worden, al naaf- mate den tijd, dat men van hunne dien sten wenscht gebruik te maken, op uur-, dag- of weekloon aangenomen. Zijn zij op dag- of weekloon werk zaam, dan moeten zij onderscheidenlijk minstens één dag of één week vóór de eindiging hunner tewerkstelling worden opgezegd. Rechtszaken, Kantongerecht Woerden. De kantonrechter veroordeeldewen gens overtreding der vissen er ij wet J. C* S. te Bodegraven tot f 8 of 8 d wegens overtreding der trekhond en wet J. N. fes Barwoutswaarden tot f 3 of 3 dj wegens* overtreding der woningwet, A. v. D. t0 Zevenhoven tot f 15 of 5 d.wegens; overtreding van polltitverordningeen J- B. en. S. van der M. te Zeyieid^v^

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2