laatsten nacht een .indrukwekkend schouw spel, hetwelk op verschillende plaatsen door honderden belangstellenden werd waargenomen. Opvallend is bij deze belangrijke ma noeuvres gebleken, hoe de tegenwoordige Minister van Oorlog met zijn staf dage lijks de verschillende onderdeelen der stelling en verdedigingswerken in loco opnam. Gistermorgen was hij reeds vroeg te Uithoorn tijdens de eindgevechten om de fortificatiewerken; na afloop daarvan was hij mei zijn adjudanten van oorlog en van marine de gast van den heer Van Wichen, Tweede Kamerlid, en burge meester Alkemade, te Roelofarendsveen «n keerde in den namiddag naar den riaag terug. De correspondent van de „Maasbode" schrijft over de manoeuvres o.a. In Nieuwveen wachtte ons nog een aardige ontmoeting. Daar wérden we n.l. voorgesteld aan Z.Exc. den Mi nister van Oorlog, die w ederom de ma noeuvres bijwoonde, Z.E. was verge zeld van den ZeerEerw. heer k. J. H. Evers, pastoor te Duivendrecht, lid van den Raad van Defensie, de bekende ma rine-specialiteit. Minister Colijn, die zich eenige oogenblikken met ons pers-menschen on derhield, roemde zeer de uitgebreide kennis van marine-aangelegenheden, wel ke pasioor Evers zich had eigen ge maakt. Z.Exc. had pastoor Evers wel eens gevraagd, wat voor hem aanleiding was geweest, zich op deze éenigszins eigenaardige studie toe te leggen, doch had nimmer een bevredigend antwoord ontvangen, geil ijle -Z.Exc. lachend op merkte. Zijn de uitkomsten der haring visscherij gunstig? De opmerking heeft dezer dagen in de pers gecirculeerd, dat in het oog van de he eren, die medegewerkt hebben aan de samenstelling van de paragraaf in de Troonrede aan de visscherij ge wijd, de haringvisscherij geen belang rijken tak" van bedrijf schijnt uit te ma ken, en wel omdat daarin wordt medege deeld, dat de uitkomsten van de ver schillende takken van visscherij over het algemeen minder onbevredi gend waren dan het vorige jaar, ter wijl de uitkomsten van de haringvissche rij, voor zooveel het aan ge voerde kwantum b t re f t tot nog toe ongunstiger zijn dan over hetzelfde tijdvak van het vorige jaardit had af zonderlijk vermeld behooren te wor den, meende men. Hiertegenover wordt echter opge merkt, dat andere belangrijke takken van visscherij zeer gunstige uitkomsten heb ben gehad, zcoals b.v. de trawlvisscherij deze tak van visscherij toch beleeft goe de dagen en heeft thans een beteekenis gekregen, die niet zoo veel' meer onder doet voor die der haringvisscherij. Men zou dan in plaats van den toestand van het visscherijbedrijf in zijn ganschen om vang met enkele woorden weer te geven, het licht en donker van eiken tak van zee-, kust- en binnenvisscherij kunnen, schetsen. lntusschen dient er op gew ezen dat de in de pers verschenen opmerking misverstand zou kunnen wékken ten aan zien van den werkelijken toestand van de haringvisscherij, indien men zich geen duidelijke voorstelling heeft gemaakt van de beteekenis der woorden„voor zooveel het aangevoerde kwantum be treft." De uitkomsten toch van een bedrijf worden zoo min bij de visscherij als el ders uitsluitend door de productie (vangst), maar ook in hooge mate door de gemaakte prijzen en do bedrijfskosten beheerscht. Daarom is het terecht ge bruikelijk de financieele uitkomsten van «en bedrijf, te beoordeelen naar de netto opbrengst, d. i. productie X prijs en drijfskosten. Wanneer mdn nu iii aaianerkin'gneemt, dat de haringvangsten, tot nu toe wel aanmerkelijk kleiner zijin dan het vo rige jaar volgens het persartikel thans 173.000 ton in 1912 tegen 271.000 ton in 1911, dus ongeveer 36 pCt. min der vergeleken bij het vorige jaar, doch dat daarentegen de prijzen dit jaar aanmerkelijk (in September ongeveer 20 pCt.) hooger zijn dan in 1911, en men verder rekening houdt met de om standigheid, dat kleinere vangsten ook' minder kosten aan tonnen, zout, ar beidsloon enz. veroorzaken, dan kan een onpartijdig beoordeelaar wel de juist heid erkennen van de opmerjking omtrent de ongunstige uitkomsten van de ha ringvisscherij uitsluitend voor zooveel het aangevoerde kwantum betreft doch zal hij dan tevens moeten erkennen dat deze uitkomsten niet alleen de gelde lijke uitkomsten van het bedrijf in zijn geheel beheerschen, en op deze laatste komt het toch juist aan. De rijkste haringjaren wat de vangst betreft, zijn dan ook volstrekt niet altijd de voordeeligste geweest, zuchtte Pyr- rhus in de oudheid „Nog zulk een over winning en ik ben verloren", velen zul len zich de verzuchting nog wel herin neren van de haringreeders in vroegere rijke vangstajren„Nog zulk een rijk jaar en we zijn failliet." Of nu de uitkomsten van de haring visscherij in het loopende seizoen in derdaad minder bevredigend zullen zijn dan het vorige jaar, zal nader moeten blijken en mag nog geenszins uit de kleinere vangsten vóór September wor den afgeleid, Als elk ander visscheiijbe- drijf is bovendien ook de haringvisscherij wisselvallig en kunnen de vangsten ge durende de maanden September tot De cember de grootste helft nog van het seizoen de belans geheel doen om slaan, en een gunstig seizoen in een on gunstig doen verkeeren, maar ook omge keerd. Het wordt dus nog wel wat voorbarig geacht om thans reeds de uitkomsten van een wisselvallig bedrijf te beoor- deelen, dat nog in vollen gang is. ALKEMADE. De werkzaamheden voor de elecirische verlichting in deze gemeente beginnen goed op te schieten. De kabels zijn (behalve te Nieuwewele ring; reeds overal gelegd, terwijl men ook mei den bouw der kabelhuisjes spoe dig gereed zal zijn. Het aantal aan fluitingen is reeds thans vrij groot, vooral te Roelofarendsveen. Enkele boeren en bakkers zullen ook in hun bedrijf gebruik maken van de electriciteït, terwijl te Nieuwewetering ook een wagenmaker voornemens is een electromotor te plaat sen lot het in beweging brengen van houibe werkingsmachines. ALPHEN. De wed. M. wonende in de Bruggestraat alhier, die den ouder dom van 89 jaren heeft bereikt, werd deze week per auto naar Leiden ver voerd, om een operatie aan de inge wanden te ondergaan. Thans vernamen, we, dat genoemde operatie goed was ge lukt Gisteravond maakte de omroeper alhier bekend, dat hedenavond te Ouds hoorn Argentijnsch vlee'sch verkrijgbaar is. Voortaan zal iederen Zaterdagavond dit vleesch v erkrijgbaar zijn. HAARLEMMERMEER. In de gehou den raadsvergadering werd aan F. N. Geerisema vergund het plaatsen van een zerk op een koopgraf. Ter zijde gelegd, als zijnde ongezegeld, werd het bekende adres van de Necerl. Vereeniging van Schoolartsen onder mee- deeling, dat de bestaande instructie voor de gemeente-geneesheeren in de meeste gevallen voorziet. Een adres van A. Kraak inzake een bouw-vergunning, werd aangehouden, daar B. en W. Dinsdag a.s. over deze zaak zullen besluiten. Op haar verzoek kreeg mej. van Dorp eervol ontslag als onderwijzeres tegen 1 Nov. a.s. Tot lid der plaatsel. schoolcommissie werd benoemd ds. E. Schouten, beroepen predikant te Hoofddorp. Financieele regelingen, dienst 1912, werden goedgekeurd, alsook betaling uit den post onvoorziene uitgaven. De brandstoffen voor de scholen zullen onderhands geleverd worden door de naastbijwenende handelaars. De»beide vasie raadscommissiën wer den opgeheven en in de plaats daaivan twee commissies van bijstand benoeirid en het getal van haar leden van 3 op 5 gebracht De samenstelling is thans als volgt: financ. comm. de heeren Knaap, van Zijverden, Rombout, Overmeer en 't Hooft; commissie voor de gemeente werken de heeren Kooy, Kistemaker, S'uidgeest, Verkuyl en van Andel. Een lid van het college van B. en W. zal voorzitter dier commissies zijn met adviseerende stem. Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot verkoop van een gedeelte van het pas gekochte bouwterrein voor fl per vierk. M., werd aangehouden. Wèl werd goedgekeurd de verkoop van een paar perceeltjes bij de vuilnisbelt te N.-Vennep aan v. Dam me en v. Buy ten, voor den bouw van arbeiderswoningen, tegen f 1 per vierk. M. Aan diverse personen werd wegens vertrek uit de gemeente afschrijving van hoofd, omslag verleend. B. en W. zullen overwegen een wenk van den heer Verkuyl om het genees kundig toezicht uit te breiden over de bijzondere scholen. Verder zal dit college veroetering aan vragen van den kring van het verlaagde port in deze gemeente. De vergadering werd hierop gesloten. HAZERSWOUDE. Dezer dagen bij de loting voor de Nationale Militie trok de vijfde zoon van N. v. d. Bosch een vrij nummer. Als bijzonderheid kan nog ge meld dat 3 van de 5 het hoogste num mer trokken. HOOGMADE. Naar men verneemt, heeft de eerste grondboring ter voor ziening van drinkwater alhier nog niet die gunstige resultaten opgeleverd als men had verwacht KAAG. De ingelijfde bij de militie H. P. Akerboom, alhier, is tegen 1 Oct. a.s. opgeroepen om voor Ged. Staten te verschijnen, teneinde een herkeuring te ondergaan. Wordt hij afgekeurd, dan zal, overeenkomstig de overgangsbepalingen der Miliüewet 1912, de houder van het aan de beurt komend nummer der lich ting 1912 voor inlijving worden aange wezen. KATWIJK AAN ZEE. Op den pu- blieken afslag waren de prijzen: volle pekelharing f 18.50 a 18.60, maatjes dito f 17.85, ijle dito f 17.65, steurharing f 12.10 a 16.45, makreel f 12.35, alles D.er kantje. De kantvisschers maken flinke besom mingen: van f 17.45 tot f39.10 per dag. De prijzen der visch warentong 20, 50 en 80 c. per stuk; schol f4 a 5, schar f3.50 per mand. Niettegenstaande de min gunstige resultaten der haringvisscherij zal toch 't aantal vaartuigen worden vergroot. Door Door de reederij W.Tom is aangekocht een der sjoepen uit Pernis, en voor de reederij gebs. den Duik is op de werf van Gebr. Boot te Leiderdorp de kiel gelegd voor een motorlog^er, alsmede van 'n logger voor de reederij Th. Haasnoot. Kaiwijk wordt daardoor de tweede plaats aangewezen in de rij van Visscherijpiaat- sen wai betreft het aantal schepen. NOOR DW IJK. De zaal van ca fé „Het Fortuin" was flink be zet toen gisterenavond de afdee- ling van den R. K. Volksbond een vergadering hield, om te komen tot op richting van een onderafdeeling voor bloemisTwerkliedcii De vergadering werd bijgewoond door den Zeereerw. adviseur pastoor Sarter en den .Wel- eerw. heer Hermans. Als spreker trad op de Welieeirw'. heer L. v. d. Berg, adviseur van „Deus Dedit" te Haarlem. De Eerw. spr. begon met er op te wijzen ,dat ofschoon een flink aantal leden en een groote weerstandskas wel van veel gewicht zijn voor een vereeni ging, deze tocli niet op de eerste plaats de vereischten zijn, waardoor een ver eeniging sterk wordt. Deze vereischten zijn. ie. De vereeniging mpet berusten op den grondslag van ons, heilig Katholiek geloof. 2e. Er moeten goede leden zijn. Er moeten leden zijn, die zich aansluiten uit overtuiging, wien het niet alleen te doen is om hun stoffelijke belangen te bevor deren, maar die ook hun geestelijke be langen op het oog hebben. I n de ver eeniging moeten de leden hun oogen lee- ren opheffen tot den hemel. Spr. had hier ook gelegenheid te wijzen op het wantrouwen, waarmede vele patroons en werkgevers het begin en de werking van een vereeniging aanzien en betoogt dat de oorzaak van dat wantrouwen dik wijls gelegen is bij de leden, die na de oprichting van een vereeniging direct hun eischen stellen. 3e. Er moet goede tucht onder de le den zijn. De minderheid moet zich bij de zienswijze der meerderheid neerleg gen, al kost het wel eens moeite zijn meening prijs te geven. Zonder tucht zal de vereeniging niets bereiken. 4e. Er moet goed vertrouwen heer- schen onder de leden. Met elkander en door elkander moet er gearbeid wor den. 5e. Er moet een goed bestuur zijn. Tot bestuursleden moeten gekozen worden de beste leden, leden die uitmunten in en door godsvrüchf, en eenige ontwikke ling beziiten. Mannen, die het volle ver trouwen hebben niet alleen van de leden, maar ook van de pairoons en werkgevers. 6e. Het doel der vereeniging moet goed zijn, en de middelen moeten recht vaardig zijn, want „het. doel heiligt de middelen niet." - „Als die vereischten bestaan," gaat de eerw. spreker voort, „dan zal men krijgen een gezonde en sterke vereeni ging. Ten slotte brak spr. een lans voor aan sluiting bij den vakbond. De Eenv. spre ker wees hier o phet feit, dat er in hef bollendistrict reeds sinds eenigen tijd gewerkt wordt voor een collectief ar beidscontract „Deus Dedit" hoopt'in Maart 1913 zijn doel te bereiken en tot een collectief arbeidscontract te komen. De Eerw. spr, die met groote aandacht werd gevolgd, ontwikkelde deze denk beelden o peen helderen, bevattelijike wijze. De voorz. bedankte den .Eerw. spr. voor de met overtuiging uitgesproken rede Hierna werd gelegenheid gegeven zich op te geven. Op een volgende vergade ring zal een bestuur worden gekozen. NOORDWIJKERHOUT. Tot &nder- wijzeres aan de school „De Voorzienig heid" is met ingang van 1 October a.s. benoemd mej. C. van Kempen. WARWOND. De vergadering van de plaatselijke afdeeling van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur zal plaats hebben op Dinsdag 1 Oct. des avonds te 8 uur, in het lokaal van den heer Th. v. d. Zalm" Op de agenda staatVoorstel bestuur in zake Krelage-stichting. ZOETERWOUDE. Herdacht onze ge achte watermolenaar J. v. R. in 'tafge- loopen jaar zijn zilveren jubilé als zoo danig, voor eenige dagen vierde hij zijn 25-jarige echtverceniging, welke weder om als toen herdacht werd door de heeren, belast met het onderhoud van dien molen. Hem werd een geschenk aangeboden, bestaande nu niet uil een kistje sigaren maar uit een prach tige fornuiskachel. GEWESTELIJK GEMENGD. Aanhouding. Naar aanleiding van de verschillende kleinere diefstallen in den laatsten tijd, o.a. die in den Waardpolder onder de gemeente Leid en, heeft de politie nauwkeurig toezicht gehouden op de personen, die 's avonds de stad verlie ten. Het vermoeden lag immers voor de hand, dat deze kleinere diefstallen ge pleegd moesten worden door personen, in den omtrek woonachtig. Al spoedig viel de aandacht van de recherche op de handelingen van zekeren J. F. R„ schoen maker van beroep, die meermalen 's avonds laat of 's nachts wandelingen ging maken. Teneinde hem op die toch ten te vergezellen, stelden gisteravond twee rechercheurs zch verdekt op nabij zijn woning. Om circa half elf verliet R. inderdaad zijn huis, stapte met een met gezel in een roeibootje en voer weg, gevolgd door de politie. jEp^.men- ech ter voor een breed vaarwater kwam, moesten de rechercheurs hun verdere nasporingen opgeven. Zij besloten even wel de terugkomst van het twee.al af te wachten bij de woning van R. Ruim half een kwam het schuitje terug. De metge- zel ging er nu het eerste uit, belde aan eu pas nadat de deur was geopend, stond R. op om naar binnen te snellen. Als buit droeg hij een geit mede. Alvo rens R. echter den ingang van zijn wo ning had bereikt, waren beide recher cheurs reeds bij hem en hielden hem vast, evenals zijn metgezel, die bleek zekere- A. D. ie zijn. 't Was een mooie groote geit, welke hei tweetal op hun nachtelijke» tocht had bemachtigd. Het dier had een touw om den nek en schuim stond op zijn bek; klaarblijkelijk was het dus ge worgd. Beiden werden mei de doode geit naar het bureau geleid. Zij gaven voor de geit ergens in een weiland ie hebben gevon den. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de geit toebehoorde aan den land bouwer J. Z. te Voorschoten, die het beest gisteren nog levend had zien loo- pen op zijn weiland in den Bosch en GasihuLpolder onder de gemeente Zoe ter woud e. Na opmaking van het jproces-verbaal zijn beide verdachten door den commis saris van politie ter beschikking gesteld van den burgemeester van Zoeterwoude in welke gemeente het delict is gepleegd. Door eenige agenten zijn zij naar Iaat st genoemde gemeente gebracht. Ofschoon beide personen ernstig on der verdenking staan ook andere dief stallen op hun kerfstok te hebben, is dienaangaande op het oogenblik nog niets metzekerheid uitgemaakt. Vijf opgeschoten jongens van 10 en II jaar hebben uit den sigarenwinkel van den heer H. R. aan de Donkersteeg te Leiden een paar doozen sigaretten weggepakt. Een jongen werd door den heer R. gegrepen en naar het bureau gebracht. De ouders, met de ondeugende streken hunner kinderen in kennis ge steld, hebben de geleden schade vergoed, terwijl zij, zoowel als de politie, de jon gens flink over hun euveldaad onder handen namen. Gistermiddag is een met paard be spannen vrachtwagen van de firma Wijn tjes in de Pelikaanstraat te Leiden in aanrijding gekomen met een geladen handwagen met het gevolg, dat de duw- kruk van 'den handwagen tegen een ruit van den manufactuurswinkel van den heer N. kwam. Deze ruit werd ver brijzeld. Een toevallig passeerend meis je kreeg een stuk glas tegen haar hand en bekwam zoodoende een bloedende wonde, die bij den drogist Terburg werd verbonden. Bij den ingang van het Hardepad nabij, den Kerkweg te Noord wijk er-hout reden gistermorgen twee fietsers op elkander in. Zekere v. d. B. werd daarbij zoodanig van de fiets geworpen, dat hij ernstig aan 't hoofd verwond werd en be wusteloos bleef liggen. Per as werd hij huiswaans gebracht, waar inmiddels ge neeskundige hulp werd ingeroepen. De toestand van B .is echter niet ernstig. De beide rijwielen waren nogal be schadigd. Een zes-jarig zoontje van den water molenaar E. de G. ie Hazerswoude werd aangereden door een driewielige kar met het ongelukkig gevolg dat de kleine een been brak. Eergisteren schrok het paard van de weduwe v. V. op den Voorweg te Ha zerswoude, voor een watermolen ten gevolge'waarvan het dier op hol sloeg, wagen kanielde en de inzittenden zich vrij ernstig bezeerden. Gistermorgen is op den Gemeeneweg onder Hazerswoude, een fietsrijder zoodanig door een sleeperswagen aange reden, dat.de fiets geheel onbruikbaar was. Er is aangifte van het geval gedaan bij de politie. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het examen voor den Indische» rechterlijken dienst F. M. G. van Walsem (Leiden). UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren J. W. Spruit en R. A. F. Lach de Bère. AMSTERDAM. Het aantal nieuwe studenten aan de Vrije Universiteit bedraagt thans 25, verdeeld ais volgt: theologie 12, rechten 6, letteren 4 en medicijnen 3. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 28 September. Ons nieuw feuilleton. In ons nummer van heden wordt een aanvang gemaakt met een zeer lang feuil leton „De Twee vrienden." Het span nende, verhaal uit den tijd der Fransche revolutie zal ongetwijfeld met groote be langstelling door onze lezers worden ge volgd. De noviaatstijd van den Bond van Leidsche s'tudenten begint op Vrijdag 4 October a.s. De inauguratie van de nieuwe leden van het Leidsch Studentencorps zal plaats hebben op Donderdag 17 Oct. des avonds te halfacht in den Leidschen Schouwburg. Na afloop heeft de ge bruikelijke rijtoer door de stad plaats. Het inaugurafiedejeuner op dezen dagi is evenwel vervallen, teneinde bij de in au guraiieplechtigheid meerdere ernst bij te zetten. Teneinde de onderlinge kennismaking van de groenen te bevorderen is a!s uit vloeisel van het gewijzigd gioenenreg'e- menc op alle Dinsdag- en Vrijdagavonden van 10—12 uur een verplichte groenen kroeg in den Vergulden Turk ingesteld. Het verlangen om de clientele zoo veel mogelijk te gerieven en aan moder ne eischen te voldoen, heeft bij menig magazijn in de sxad reeds tot verbou wing en uitbreiding geleid. En steeds zien wij meerdere zaken in deze richting voortbewegen. *t Is thans weer het Haagsch Mode magazijn van de firma J. G. Feijlbrief Neijcnbuur, Donkersteeg 18, dat met de opening van het winterseizoen een ver andering annonceert. Door bijtrekking van het belendende perceel is aan het ma gazijn nl. een groote salon verbonden, waar de dames op haar gemak keuze kunnen doen uit de groote sorteering hoeden, die men er aantreft. De archi tect van der Laan ontwierp de plannen voor het nieuwe gedeelte en richtte het salon op practische wifze in. Behalve doelmatige kasten voor liet bewaren van hoeden en laden voor de fournituren, werd een etalage gemaakt voor het ex- poseeren van de neuwste modellen. Na tuurlijk ontbreken de onmisbare spie gels voor het bezichtigen en keuren der hoeden niet. De stoffeering van de salon is keurig, evenwel zonder overdreven luxe. Op de bovenverdieping van het verbouwde pand wordt het atelier onder gebracht De verbouwing werd uiigevoerd door de heeren van der Poel, timmerwerk, Lindenhoff, metselwerk, en van der Drift schilderwerk. Het nieuwe zoowel als het bestaande gedeelte is door de zorgen van den heer J. L. Creyghton van een schitterende electrische verlichting voor zien. Hedenavond wordt het nieuwe sa'on in gebruik genomen; ieder belangstellen de kan er dan eens 'n kijkje gaan nemen. TELEGRAFI TH WE. TB-RICHT naar waarnemingen verricht in aen morgen van 28 Sept. 1912, medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste barometerstand 776.0 Stockholm Laagste barometerstand 752.8 St. Mathie». Verwachting tot den avond van 29 Sept. matige tot krachtige meest oostelijke wind, waarschijnlijk lichtbewolkt, droog weer, zelfde temperatuur, mogelijk nachtvorst. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. M. de Koningin wordt a.s. Maan dag per Siaatsspoortrein ten 11.56 van Soestdijk te 's Gravenhage verwacht en zal voorloopig in de residentie verblijf houden. Internationaal Vredes-congres in 1913. Naar men vanuit Genève bericht, heeft het aldaar samenzijnde 19e Vredes-con- gres besloten dat het volgend jaar het Internationaal Vredes-congres te 's-Gra- venhage zal worden gehouden, waar schijnlijk in het einde van Augustus of het begin van September. Pest op Java. Regeeringstelegram betreffende pest- gevallen op Java van 11 tot en met 24 dezer. Afdeeling Malang 80 nieuwe pestge- vallen, 77 dooden. Toeloengagoen 1 geval, Madroen 6 doo- delijke gevallen, Kediri 34vorige periode nog 12. Marktberichten. LEIDEN, 28 Sept. Er ging heden niet veel om Wat aangeboden werd, was niet van beteekenis Als volgt werden verkocht: Tarwe f6.50 a f9.50 per 80 Ko. Haver f 8.25 a f 10.60 per 100 Ko. Rogge f5.75 a f6.60 per 75 Ko. Gerst f 6.10 a f 6,75 per 65 Ko. Erwten f 11.25 a f 14.per H.L, Eierenveiling. Aanvoer 2816 stuks. Kip eieren f 5,95 tot 7,40. Eendeeieren f 4.95 tot f 5.30. Kalkoeneieren f 0.—. Handel vlug. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 60— 62, goede fabrieksboter (controle) f 57—59, prima boerenboter f 59—62, goede boerenboter f56— 58. Weiboter a Aanvoer 270/8 en 32/16 vaten, wegende 5720 kg. Handel vlug. Turf. 180.000 st. lange turf f3.754. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 September Veiling der Tuinbouwvereeniging. N. Holf| Bloemkool 1 f 6.— a f 8.25, dito II f 2.50 a j f 3.Reuzenbloemkool 1 f 7.a f 8.5Ó, Roode kool f 2.50. Uien per baal van 50 K.G. f 0.75 a f 0.90, kleine uien per baal f 0.95. Heereboonen f 1.60 a f 1.75 per 20 K.G. snij- boonen f 1.50 per 1000. Aardappelen: bravo's extra f 2.50 per H.L. Reuzenbloemkool handel Vlug. WASSENAAR, 27 Sept. Peen 3 a 4 ct. per bos. Zuring 10 a 14 ct. per ben. Kropsla f 1 a f 1.60. Bloemkool f 4 a f 7. Groene savoye- kool f 1 af 1.50* per 100. Princesseboonen f 0,30 a f 1.50 per 10 K.G. Tomaten 1 a 3 ct. per K.G. Appelen f 1.50. Peren f 1 a f 1,35 per kin. Eieren per 100 f 6 a f 6.25, Kippen per| stuk f 0.50 a f 0.75, Konijnen per stuk f 0.40 a f 0.70. DELFT, 28 Sept. Ter kaasmarkt waren aan gevoerd 68 stapels, wegende te samen 17213 kg prijs f 38.— ci f 48.— per 100 kg. UTRECHT, 23 Sept. Op de weekmarkt waren heden 1650 stuks vee aangebracht. De prijzen waicn voor stieren f190 a 260, voor vaarzen' f 130 a 250, voor pinken f 120 a 190, voor, melkkoeien f240 a 280, voor kalfkoeien f2401 a 330, voor vaarskoeien f200 a 270, voor vette koeien f210 a 320, voor nuchtere kalveren fö a 18.— voor magere kalveren f30 a 120, voor magere varkens f30 a 120, voor biggen f7 a 18, vette schapen f 16 a f 33.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2