Wam ens de Dames-Zaugverecniging bood de presidente, mej. A. Rosier, met een in dichtregelen vervatten gelukwensch een schilderij in notenhouten lijst aan. De heer P. H. Smeele, directeur der Harmonie St Gregorius, trad vervolgens naar voren, wenschte pater Zuidgeest geluk en oveftiaiKfigde hem een door spr. gecom pon eerden marsch, dien hij ter gelegenheid van dit feest den naam Priestermarsch had gegeven. Deze marsch werd onmiddellijk daarna uiigevoerd. 't Is een knap stuk compositie, dat door de Harmonie goed was ingestu deerd, zoodat de opgewekte muziek voor een aandachtig publiek op uitstekende v gehoore werd gebracht. De ui.- en de Harmonie oogstten bei den een welverdiend succes. De feestcantate, die nu door de Zang verenigingen werdvertolkt, was een moeilijk stuk. Voor de melodie was de keuze gevallen op een gedeelte uit een meesterwerk der klassieken, uit Haydn's Schöpfung, en wel op he^koor: „Die Himmel erzahlen etc.". De dames en beeren zongen met toewijding en werden krachtig gesteund door het goede accom pagnement van den heer L. P. Gordijn, die zich een yaardig pcanist toonde. De directeur verdient bewondering voor den moed zoo'n zwaar werk met het koor in te studeeren. Vervolgens bestond voor de onder- afdeelingen gelegenheid den jubilaris te eomplimenteeren. Hierbij werd het woord gevoerd door den heer J. A. Warmerdam namens de St Barbaravereeniging, waar van pater Zuidgeest beschermheer is, en tevens namens het Kleermakersgilde, door den heer A. Mertz namens het Ondersteuningsfonds, "door den heer Ho- rickx namens de typografen, door den heer A. Weers namens de Mannen-Zang- vereeniging, door den heer W. J. de Gooijer namens het bakkersgilde; door den lieer Goddiyn namens de metaalbe werkers; door den heer J. H. Nijhuis namens de tabaksbewerkers en de Pro- p. gsndaclub, door den heer A. de Haas niw.iens de Rederijkerskamer, door den heer Raaphorst namens het Sdhermgilde, door den heer Gordijn namens fabrieks arbeiders en door den heer Heemskerk namens de Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden St Petrus. Met daverend applaus begroet, beklom de Weleerw. pater Zuidgeest ten slotte den katheder om, zooals Z.Eerw. zelf ge tuigde, een kort woord te spreken, een onvoorbereid woord wel is waar, maar voortkomend uit het diepste van zijn hart Spr. had nooit kunnen vermoe den, dat de Volksbond heden zóóveel voor hem zou doen. Toen hij vanmorgen het H. Misoffer opdroeg, gingen zijn gedachten onwille keurig terug naai' den dag zijner priester wijding; toen droomde hij zijn droom en van priester-zijn, van priesterwerk en priestergeluk. Spr. heeft toen echter niet kunnen denken op zijn 121/2-jarig feest omringd te zijn door een liefhebbend; volk! Zijm schoonste droom is niet zoo schoon geweest als de werkelijkheid. Uit alles, wat de leden van den Bond heden hebben gedaan, spreekt de echte Roomsche liefde voor den priester en voor den geestelijken adviseur, en tevens, naar spr. hoopt, de vriendschap voor zijn persoon. Spr. is zich meer en meer thuis gaan gevoelen in den Bond en is de leden gaan beschouwen als zijn broeders. Er is een band gelegd van vriendschap en liefde, die door dezen dag nog ver sterkt is. Opnieuw is de handslag ge geven van trouw en toewijding. Spr. hoopt, dat God hem kracht moge geven om te blijven arbeiden voor den Bond. Laten alle Volksbonders in een dracht en oprechte liefde den bloei van den bond voor oogen hebben en bevor deren; dan zal de Bond vooruitgaan in ledental en inwendige kracht. Spr. dankt voor het bewijs van toege negenheid, dat hem gegeven is en dat bij de velerlei teleurstelling in den priester lijken arbeid een aanmoediging is, welke de mensdi toch ook noodig heeft. Met het bestuur vertrouwt spr. eendrachtig te blijven saamwerken. Spr. kan rekenen op, dat hem niets liever is, dan alle on- stuur rekenen op hem. (Applaus.) Spr. dankt de propagandadub, harmo nie en zangvereeniging in welgekozen bewoordingen. Hij wijst er vervolgens op dat, hem niets liever is, dan alle on- derafdeelingen tot bloei te brengen, spe ciaal de vakorganisatie's, omdat hier van in de toekomst een groeten invloed zal uitgaan. De vakorganisaties zijn de heipalen van het moderne toekomstge bouw. Spr. eindigt met zijn welgemeenden en oprechten dank te herhalen en zijn sympathie en vriendschap den bondsle den aan te bieden. Stormachtig applaus barstte na deze .woorden los. De voorzitter sloot hierna de feeste lijke bijeenkomst en de aanwezigen gin gen onder de tonen der muziek huis waarts. Gisteravond werd het feest op huishou delijke wijze vortgezet, wederom bijge woond door den eerw. jubilaris. De muziek van St Gregorius, de zang van St Cecilia, en de declamaties van Vondel hielden 'de leden en hun huisge- nooten eenige uren gezellig bijeen. Het glanspunt van den avond was 'een goed georganiseerd tableau, voorstellende den priester, die het volk zegent De heer de Haas zegde daarbij een toepasselijk ge dicht. - Twee jubilarissen. Gisteren herdachten de W.Eerw. paters L. Klücken en C. Zuidgeest .den dag, waarop zij voor 12V2 jaar de H. Priester wijding ontvingen. Overeenkomstig de traditiën van de Franciscanerorde ging deze herdenkingsdag zonder kerkelijk feestvertoon voorbij. Onder de Hoogmis, die door den W.Eerw. pater Zuidgeest werd opgedragen, herdacht het zangkoor de feestelijke gebeurtenis door de 4-stem- raige Mis van Hub. Cuypers, terwijl na afloop het Laudate Domine van Elb. Franssen werd gezongen en de organist, de heer Corns. A. Bonten, de machtig- breede accoorden van Handers„Halleluja" voor groot orgel door van Eijken bewerkt, door het kerkgebouw deed weerklinken. Ofschoon er geen officieele receptie werd gehouden, kwamen velen 's mid dags de eerw. feestelingen gelukwenscheo, of gaven van hun belangstelling blijk door het zenden van kaartjes, brieven, bloemstukken, enz. Pater Klüken werd gecomplimenteerd door den heer A. H.J. Engels namens het bestuur van 't Leidsch Kruisverbond, dat hem een geschenk in couvert aanbood, door het bestuur van de Maria-Vereeniging en van de R.K. Mili- tairen-vereeniging. Namens de dames hoofdzelatrices van de broederschap van den H. Kruisweg bood mejuffr. H. E. Starkenbrug den eerw. adviseur een kost baar platen-album aan, voorstellend „De Liturgie in beeld". Ook Pater Zuidgeest ontving veel be wijzen van belangstelling, o.a. van het bestuur en de afdelingsbesturen van den Ned. R. K. Volksbond, die Z.Eerw. gistermiddag in het Bondsgebouw een bijzondere huldiging brachten, waarvoor wij naar ons verslag elders in dit blad verwijzen. Heden zijn de oefeningen in de Stelling van Amsterdam aangevangen voor wat betreft de troepen die tot de aan vallende partij behooren. Tot die partij behooren behalve Artillerie uit Utrecht Genie en Ponteniers, ook het 4e Regiment-Infanterie. De bataljons mar cheerden elk afzonderlijk heden ochtend reeds vroeg uit de kazerne (het le en 3e bataljon uit het kamp bij Katwijk) naar hun aangewezen standplaatsen. Het le bataljon begint de oefening te Hazers- woude, het 2e bataljon te Aarlanderveen, het 3e bataljon te Alphen en het 4e batal jon te Nieuwveen. Bij het 3e bataljon is de muziek ingedeeld. In de bovengenoemde plaatsen worden de troepen bij de ingezetenen ingekwar tierd, tot den volgenden dag wanneer ze weder van standplaatsen verwisselen. Reeds nu kan worden medegedeeld, dat de bataljons op den laatsten ma- noevredag, (27 Sept. a.s.) van af de plaats waar zij zich alsdan zullen be vinden (vermoedelijk Aardan) per stoom boot naar hun garnizoen zullen terug- keeren. Zoo zullen het 2e en 4e bataljon uit Leiden in vier booten worden terug gevoerd en aan de Haven aankomen, evenals het le Bataljon, dat dan verder per extra trein naar Delft verder reist. Het te Gouda thuis behoorende 3e batal jon gaat per boot naar het garnizoen terug. Het ongewone van het geval dat een 1500 tal militairen met booten zullen aankomen belooft een interressant schouw spel te zijn. Tijdens de manoeuvres op 26 dezer zal aan den heer P. le Rutte van het 4e Regiment Infanterie de bronzen gesp wegens 18 jarigen militairen dienst worden uitgereikt. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 8 uur 's avonds Bonds gebouw, Rapenburg 10. Feestvergade- ring der Maria-Vereeniging. Spreker de W.Eerw. pater Borromeus de Greeve O. F. M. Arrondissementsvergadering Woerden. Zaterdag heeft te Alphen de jaar- lijksche onderwijzersvergadering plaats in het arrondissement Woerden. Te half 11 werd de vergadering geopend door den heer Haanstra. De zaal van het hotel St. Joris was vooral des voormiddags goed bezet. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en besprak ,daarna in het kort verschillende gebeurtenissen, die in het afgeloopen jaar op het gebied van on derwijs en opvoeding op bijzondere wijize de belangstelling hebben gewekt. Na dit openingswoord werden de no tulen voorgelezen die onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer De Ruijter nadat hij hem namens de vergadering zijn dank had gebracht voor de nauwkeurige wijze, waarop hij ais secretaris de vergadering van het vorig jaar had beschreven. De heer De Ruijter sprak over de „kin derbibliotheek". Spr. begon met er op te wijzen, dat achtereenvolgens verschil lende onderwerpen en leervakken der la gere school op den voorgrond worden gebracht, en in dagbladen en tijdschrif ten worden behandeld. Vreemd komt het spr. voor, dat echter „Kinderbiblio theek", niet onder die onderwerpen valt, en hij betreurt dit, omdat toch de biblio theek in de lagere school iets is, waar in de kinderen zeer veel belang stellen een middel om het lezen in de huisge zinnen te bevorderen en den band tus- schen huisgezin en school nauwer aan te halen. Spr. noemt en bespreekt hierna enkele boeken, die in zijne school aanwezig) zijn, npemt goede en slechte boeken. goede en slechte schrijvers en wijst erop, dat men vooral bij de keuze der boeken voorzichtig moet wezen. Spr. besluit zijne lezing met er nogmaals op te wij zen, dat meer belangstelling voor de kinderbibliotheek noodzakelijk is en wekt diegenen, bij wie nog geen bibliotheek bestaat, of waar ze in verval is, op,- er eene op te richten of te doen herleven. Een luid applaus getuigde, dat de- aanwezigen het met den heer De Ruijter eens waren. Enkele vragen en opmerkin gen, door de aanwezigen gesteld, wer den door spr. beantwoord. De Voorzit ter dankte spr. uit aller naam, en kon tot zijn groot genoegen getuigen, dat aan bijna alle scholen in het arrondisse ment een bibliotheek verbonden was. Na de pauze gaf de voorzitter terstond het woord aan den heer Thijssen, van! Amsterdam, die eene lezing hield over „Nuchterheid in Onderwijs." Op een aangename, prettige wijze gaf spr. aan hoe men vooral deze stelling in da school moet en kan toepassen, en hoe velen thans in de school bij het onder wijs voor de kinderen veel te hoog en verheven zijn. Een daverend applaus bewees de in stemming van de vergadering met de woorden van den spreker. De voorzitter dankte spr. hartelijk voor deze prachtige lezing en hoopte, dat allen er hun voordeel mee zouden doen. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten met een woord van dank voor de opkomst. Proefwegen in de gemeenteWassenaar Door den Raad van Wassenaar werd f3500 toegestaan voor het ma ken van proefwegen. Naar aanleiding van dit crediet wendden B. en W. zich tot de Wegen-Commissie van den A. N. W. B. mei het verzoek om te dezer zake van advies, te dienen. Na een breedvoerige toelichting en een iechnscihe bespreking van allerlei wegensoorien geeft de commissie B. en W. van .Wassenaar in overweging een proef te nemen met een klinkerweg ter lengte van 150 M. (600 vierk. M.) De ra ming daarvan bedraagt 6 X f206 f 1236 AALSMEER. De ministers van binnen- landsche zaken en van financiën hebben het bedrag van het voorschot, bij Kon. besluit van 6 Mei 1911 aan de ge meente Aalsmeer verleend, vastgesteld op f 24.575.02Vs. ALPHEN. De uitslag van 3e loting voor de Nationale Militie voor de lich ting 1913 is als volgt: 1 C. S. Kruiswijk, 2 A. W. van Hel den, 3 J. C. van der Wagt, 4 A. Stigter, 5 C. J. van der Bijl, 6 W. Hein en, 7 W. j. de Jong, S G. van der Aar, 9 Tj. Zijlstra, 10 C. G. de Groot, 11 J. D. Broere, 12 L. van Klaveren, 13 C. Wortman, 14 A. Domburg, 15 J. Welvaars, 16 J. de Rijk, 17 G. Sekeres, 13 C. Bos, 19 J. W. Wiggers, 20 A. Th. van Scheppingen, 21 F. Boesveld, 22 A. Zwaan, 23 J. Siuivenberg, 24 J. Bulk, 25 B. Spreij, 26 D. Dirkzwager, 27 A. C. Mijs, 28 Th. Bratfimeijer, 29 J. Kleijn, 30 J. J. Oostdam, 31 J. van Lokhorst, 32 G. Toor, 33 C. J. Booij, 34 W. S. Corsel. AARLANDERVEEN. De uitslag der loting voor de Nationale Militie is als volgt: 1 Jan Kop, 2 Arie van der Wel, 3 Gerardus Bruinis, 4 Marünus van den Hoek, 5 Pieter Johannes Jens, óCornelis van Vliet, 7 Cornells Hoogeveen, 8 Cor nells Jacobus van Steyii, 9 Gijsbert van Aken, 10 Matthijs Besemer, 11 Arie Wingelaar, 12 Nicolaas Oosternam, 13 Wilhelmus Joannis Vester, 14 Pieter Roest, 15 Antonius Francicus van Vliet, 16 Gijsbertus de Kwaasteniet, 17 Pieter Vonk, 18 Jurriaan Broer, 19 Gerardus Antonius Stigter, 20 Cornells Dirk Ver- gunst, 21 Gerrit de Jeu, 22 Pieter Verkade. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring op den publieken afslag: Volle pekelha ring (noord) f 19.50, dito (zuid) f 18.60, maatjesharing f 17.85, ijleharing f 18.15, Steurharing f 12.95 a f 16.75, makreel f 12.40 a f 12.75 per kantje. NIEUWKOOP. De uitslag der loting voor de nationale militie is als volgt: 1 J. Kuif; 2 R'. de Jong; 3 W. v. d. Laan; 4 B. de Beer; 5 J. v. d. Tol; 6 P. Verburg; 7 C. Kwakken bos; 8 A. Balvert; 9 M. Schutter; 10 N. v. d. Graaf; 11 P. Wijfje 12 J. Mourits; 13 Alb. v. Koert; 14 L. v. d. Zwet; 15 A. de Hollander; 16 B. Woudenberg. SASSENHE1M. Zondagavond 5 uur vergaderde het Onderstenuingsfonds, on der af deeling van den Ned. R. K. Volks bond. De voorzitter, de heer J. Groen in 't Woud opende de vergadering met ge bod, de notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goeü- gekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten gedurende het afgeloopen kwartaal hadden bedragen f293.96. De uitgaven f230.461/2> aldus een saldo van f63.49*/2- De boeken werden nagezien en in orde bevonden door de heeren M. Beijk en J. Zandvliet Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter daarna de ver gadering. Des avonds ten 6 ure hield de af- deeling Land- en Tuinbouwknechts eene veigadering, welke toegankelijk wasvoor alle R. K. bloemistknechts. De voorzitter, de heer M. Hoogervorst opende deze bijeep^nnst .met gebed, heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn spijt over uit, dat aan den oproep, om op deze vergadering tegen woordig te zijn, geen beter gevolg gege ven was, daar op deze vergadering door den eerw. geestelijken adviseur, een ook voor de bloemisten zoo belangrijk onder werp nl. het collectief arbeids-contract besproken zou worden. Door den Eerw. spreker werd vervol gens het doel en de voordeelen van het collectief arbeidscontract op duide lijke wijze uiteengezet e 11 aangetoond, dat ook voor het bloemistenbedrijf zeer goed een dergelijk contract mogelijk is. De voordeelen zijn voor de arbeiders zeer groot. Ook deelde Zijn Eerw. me de, dat de patroons, van verschillende richtingen, met wie door den Eerw. spreker, over de mogelijkheid van zulk een contract gesproken was hunne me dewerking hadden toegezegd. Ten -slotte spoorde den Eerw. spreker de aanwe zigen aan, zooveel mogelijk propaganda voor het collectief arbeidscontract tema ken, want vooral samenwerking ook met andere vereenigingen is in deze nood zakelijk'. Door den voorzitter werd den Eerw. adviseur voor diens leerrijke en nuttige lezing namens de vergadering, dank ge- gracht. De heer J. v. Diest Jz. voorzitter van de vakvereeniging „Een zij ons doel", werd toegezegd, dat ook in deze ver- eeniging zal gewerkt worden, om een collectief arbeids-contract te krijgen. Na eenige bespreking werd besloten, dat de eerstvolgende vergadering, over ongeveer 14 dagen zal worden gehouden en dan op een avond in de week. STOMPW1JK. Aan mej. E. C. Turion. onderwijzeres alhier is op haar verzoek tegen 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend. Voor de daardoor ontstane vacature hebben zich 23 sollicitanten aangemeld. VOORSCHOTEN. De uitslag van de loting van de Nationale militie van Zaterdag 21 Sept. is als volgtA. Be- suijen 1, G. de Semière 2, W.J. Koot 3, A. E. van Kempen 4, A. van Heusden5, H. Otton 6, A. v. d. Havel 7, J. W. Hentel 8, W. v. d. Kolk 9, P. H. van Vliet 10, G. Wessel 11, A. v. d. Werf 12, J. v. d. Eikboff 13, W. L. Wesselo 14, L. van Abswoude 15, A. de Graaff 16, A. H. Eigenman 17, L, M. Rutgers 18, j. J. Simons 19, G. C. J. v. d. Heer 20, C. H. Duivenvoorde 21, R. G. T. Souter 22, J. Kooij 23. Met zeer veel genoegen kunnen wij mededeelen, dat in onze parochie een St. Liduina-Vereeniging is opgericht, met het schoone doel kleederen voor min vermogenden en versterkende middelen voor de armen zieken te verschaffen. Men kan dit heerlijk doel steunen door steunen door vrijwillige bijdragen, als mede door het verschaffen van onder goederen enz. Wij twijfelen niet of velen zullen zcih beijveren, om de St. Liduiina- vereeniging tot groei en bloei te bren gen. WjOUBRUGGE. Zaterdag middag is alhier afgekondigd een verordening be treffende het leggen van kabels of. bui zen ten behoeve der electriciteits- en wa tervoorziening, waarbij o.a. voor hier en Hoogmade bepaald wordt, dat ieder eige naar of gebruiker van een voetpad of weg berm enz., verplicht is toe te laten, dai daarlangs of daarin kabels of buizen ge legd worden, aan genoemde eigenaren ten minste binnen tweemaal vier en twinr tig uur kennis moeten gegeven worden, wanneer die werkzaamheden zullen aan vangen, en dat na die werkzaamheden alles in goeden staat wordt hersteld, en dat ieder eigenaar van 'n huis moet toe staan dat lantaarnarmen aan de muren enz worden bevestigd. ZOETERWOUDE. Gisteravond heeft in het café van den lieer L. Dolle in de Weipoort alhier een wedstrijd in het biljarten plaats gehad. Er waren 13 deel nemers. De 1ste prijs werd behaald door G. van der Lubbe, 2e door P. Hillebrand en de 3e viel ten deel aan Bert Klijn. De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. Dit was nog een napretje ter gelegenheid van de kermis. GEWESTELIJK GEMENGD. Ongeluk bij de manoeuvres. Zaterdagmiddag kreeg een der militairen te Oudshoorn bij 't slaan van een brug een balk op het hoofd waardoor hij zoodanige wonden bekwam, dat hij per auto naar het ziekenhuis te Leiden moest vervoerd worden. Kerknieuws. Het doel der Derde Orde. Het jongste nummer van de „Acta Apostolicae Sedis" bevat o.m. een schrij ven van Z. H. den Paus aan de gene raals van de drie takken der Francisca ner-orde over den gedragsregel van de Derde Orde. Het doel van de Derdie Orde is de Evangelische volmaaktheid en zij moet zich niet menge nin burger lijke of zuiver economische zaken, zegt de Paus. De leden van de Derde Orde zullen echter goed doen ieder voor zich lid te worden van de Katholieke vereeni gingen en mee te werken aan de sociale actie, zooals de H. Stoel dit wenscht, zonder echter de verantwoordelijkheid van de Derde Orde daaraan te verbin den. Het Januaritis-wonder. In de kathedraal van Napels heeft Donderdag in tegenwoordigheid vaneen reusachtige menigte w.eejr het bek.ep.d3 mirakel van den H. Januarius plaats gehad. Het bloed begon nu echter eeni- gen tijd later dan in andere jaren, om 29 minuten over 12, te bruisen en te werken. Groote vreugde heerschte toen het wonder weer ^geschiedde en eon „Te Deum" werd zooals gewoonlijk aan geheven. 1 Te 's-Hertogenbosch is Zaterdag) overleden de Zeereerw. Pater P. H. C. van Bergen, van 'de Congregatie des Allerh. Verlosser. Pater van Bergen was op zijn middel baren leeftijd een der beste redenaars,, welke de Redemptoristen in. Nederland in hunne Congregatie hebben gehad. Het vorige najaar vierde Pater v. B. zijn gouden priesterfeest. Naar de „Msbd." verneemt, is behou dens hoogere goedkeuring, te Halfweg een pand aangekocht, om als blijvende inrichting der gldaar vertoevende Zus ters Ursulinen te worden bestemd. Aangezien de bevolking om Maas tricht steeds toeneemt, vooral aan den 'kant van het station, werd besloten tot het bouwen van eene nieuwe kerk, vlak bij de stad, bij de grenzen der gemeen ten, Amby, Meerssen, Heer en Maas tricht. Over eenige dagen zal reeds met den bouw der kerlc worden begonnen. Z. D. H. Mgr. Drehïnanns, belastte dei priesters van liet H. Hart met het bou wen der kerk, dezelfden die het groot- sche opvoedingsgesticht voor verwaar loosde knapen onder Heer doen bouwen. 40üe Staatsloterij. VIJFDE KLASSE 5e LIJST. Trekking van Maandag 22 Sept. Hooge prijzen. f 5000 8024 f 1500: 18914 f 1000: 289 4845 14659 f 100: 1777 3015 12748 14777 15476 16362 f 200: 1798 6256 12083 15237 15915 19852 f 400 2477 3246 4123 5656 8842 12S12 12957 18543 jPrijzen van f TO. 1 2610 5195 7697 11024 13743 16277 18854 71 98 352 751 99 92 453 71 290 759 402 8019 454 828 509 76 401 851 10 26 613 45 76 947 37 73 15 75 763 14167 686 19125 558 96 62 131 875 735 748 76 638 3272 652 260 12045 43 896 254 791 80 742 346 120 73 17012 572 94 488 51 459 279 75 39 644 945 97 26 502 303 92 120 804 1109 565 57 63 421 822 78 35 29 655 61 646 573 23 338 57 269 700 811 805 685 61 704 67 453 19 32 907 760 943 39 959 534 70 956 15 87 15020 82 2q005 657 81 6225 10125 858 45 813 6 58 4090 30ü 202 94 196 24 175 78 170 26 36 970 348 939 229 731 82 536 65 13028 81 18159 73 67 275 819 72 80 456 230 81 2056 86 307 974 432 139 609 352 337 25 7023 511 327 48 494 451 330 53u 176 57 44 84 586 522 497 604 93 608 59 98 91 52 532 98 244 852 505 16010 665 688 40 729 529 926 35 221 702 802 73 966 622 55 91 55 835 16 97 5071 NBETEN 6 2163 4434 8844 10275 13079 15466 18048 16 79 36 72 84 133 523 137 82 97 75 901 343 233 26 255 166 205 521 gc02 60 79 93 90 67 30 54 10 92 383 97 363 79 78 59 105 445 93 633 92 221 300 613 33 74 400 43 459 336 03 15 78 80 518 56 63 57 40 30 256 93 76 700 95 411 83 44 59 586 649 834 529 79 468 62 78 621 65 76 658 89 85 79 306 23 66 83 85 521 602 710 427 46 .83 911 87 68 23 20 51 56 93 53 97 22 97 51 58 72 724 ifi022 709 88 788 57 565 92 818 36 44 607 823 841 83 98 34 54 50 12 33 42 84 717 39 55 79 7I6 39 47 956 615 27 63 71 88 924 61 35 31 938 110 19007 «06 20 63 38 36 77 40 56 35 31 85 50 38 96 49 92 67 33 97 71 66 14036 71 106 71 84 5046 710 82 63- 207 11 q15 98 68 36 92 81 36 20 16 3007 151 47 809 120 82 43 35 35 47 62 76 55 331 61 47 36 56 71 85 64 58 234 50 50 67 78 906 66 77 66 72 100 93 98 60 92 529 314 10^1 20 203 813 11078 238 43 23 31 47 12 43 124 49 73 30 32 97 53 51 15 98 699 37 49 203 64 319 57 29 338 705 83 75 26 906 45 62 36 400 1I8 88 77 10 225 66 52 91 20 91 429 44 302 87 845 504 4d 327 54 47 53 93 48 26 55 41 91 56 591 455 909 62 65 62 540 61 694 59 38 96 82 67 616 9OO6 818 73 35 657 229 68 64 54 16 74 87 62 63 97 72 76 62 90 17153 88 72 471 700 94 937 91 60 754 75 95 07 146 93 93 72 56 310 534 08 53 12040 512 89 823 51 67 76 84 69 56 214 34 52 99 81 220 87 91 54 904 64 704 92 74 110 643 323 40 70 13 96 88 14 78 27 51 82 49 904 426 64 701 71 20059 84 69 72 56 75 06 97 60 90 812 6027 73 96 50 404 122 536 21 68 91 220 804 10 24 55 43 127 539 96 31 75 278 65 59 39 57 352 28 90 366 609 921 68 70 64 430 84 519 442 36 93 86 43 97 29 63 43 4037 278 651 97 933 40 542 67 53 38 796 511 57 88 53 7I6 56 325 811 44 64 614 69 41 105 73 33 69 51 72 650 48 16 84 903 79 86 80 702 808 27 90 04 614 15059 97 23 21 42 404 07 60 83 710 25 55 86 29 09 65 95 810 45 81 288 68 62 86 107 22 829' 88 92 88 84 716 49 73 44' 907 306 94 88 18 53 97 61 86 17 514 10004 78 88 913 78 71 30 29 22 85 210 34 92i 76 43 63 35 828 46 72 95 2060 75 85 52 69 302 18006 21000 63 409 87 123 76 44 12 68 25 673 55 955 56 22 131 29 88 22 13010 423 33

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2