Uit Stad en Omgeving. De St. Vincentius-vereeniging. In de ledenvergaderingen van de afd. Amsterdam en Rotterdam van het Ned. Genootschap tot zedelijke verbete ring der gevangenen is ter sprake geko men de samenwerking met de vereenigin- gen van den H. Vincentius a Paulo. Of schoon een deel der leden van meening was, dac de St. Vincentiusvereenigingen zich nieï met den arbeid van ontslagen gevangenen moesten bemoeien, werd toch in beginsel tot deze samenwerking be sloten. Gelukkig behield dat deel der leden, hetwelk zich tegen samenwerking kant te de minderheid. Men moet toch wel verblind zijn door afkeer van godsdienstige vereenigingen als men niet inziet hoe nuttig de St. Vin- centiusvereeniging op het gebied derre- classeering van ontslagen gevangenen kan werken juist door de kracht en door den invloed harer godsdiensti ge beginselen. Kinderen voor den Rechter. Van de jeugdige beklaagden, die ge durende één jaar voor den rechter wer den geroepen, werd meer dan de helft ongestraft aan de ouders teruggegeven. Wel een bewijs, dat aan dit voorschrift der Kinderwetten behoefte bestond.^ Niet minder dan 1687 maal in één rechterlijk jaar werd dus in Nederland bevolen, dat een minderjarige schuldige zonder eenige toepassing van straf aan zijn ouders of voogden zou worden te ruggegeven, terwijl negenmaal de straf van berisping werd uitgesproken. Met deze uit officiëele gegevens blij kende getallen voor oogen, rijst de vraag op of men niet al te veel jeugdige per sonen voor den strafrechter heeft ge bracht, die men zonder overwegend be zwaar had kunnen thuis laten. De Bond van Ned. onderwijzers en de politiek. In de Zaterdagavond gehouden verga dering van de afdeeiing Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers wer den voor de algemeene vergadering o.a. de volgende voorstellen aangenomen: a. „De algem. vergadering spreekt haar volle sympathie uit met den strijd voor hei onverzwakte algemeen kies recht voor mannen en vrouwen en be sluit, dat de Bond zich in 1913 op een eventueelen derden Rooden Dinsdag zal doen vertegenwoordigen. b. De algemeene vergadering stelt f 2000 beschikbaar voor de herstem mingen voor de Tweede Kamer. Wan neer in eenig district in herstemming staaneenerzijds een tegenstander van de openbare school, of, zooal geen te genstander, dan toch een voorstander, "wijzers iets he^Oeh ^"1 VèF$adift efl? anderzijds een voorstander van onze bondseischendan wordt deze laatste gesteund. KORTE KRONIEK. Het conflict in de kleedingnijverhedd te Amsterdam is geëindigd. Het verbod om bij de firma d' Ancona te werken is opgeheven. In verband hiermede zal de voorgenomen uitsluiting niet worden doorgevoerd. De gewone audiëntie van den mi nister van financiën zal op Donderdag 19 dezer, die van den minister van oor log ad interim minister van marine Vrij dag 29 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 17 September. Er komen weder twee electrische klokken bij in de stad, een op het nieuwe markthuisje tegenover de Turfmarktsbrug .en een midden op den Stationsweg. Ze zijn daar beide uitstekend op haar plaats. Genoemd markthuisje wordt een vrien delijk gebouwtje, heel wat aardiger dan het vorige, dat wel een overgeschoten stuk van de oude vestingmuren lijkt Bij koninklijk besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Leiden mr. H. M. A. Coebergh. Bij koninklijk besluit is aan A. Wiggers, bediende aan het physiologisch laboratorium alhier een pensioen toege kend ten bedrage van f 479. Op de tentoonstelling te Dordrecht behaalde de Biscuitfabriek Nutrix alhier een gouden medaille. Dezelfde onder scheiding viel ten deel aan Brouwers aardewerkfabriek te Leiderdorp, ter- wijl een verguld zilveren medaille werd («toegekend aan Nutricia te Zoet er in eer. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 8V2 uur 's avonds Bondsgebouw, Rapenburg 10. Buitenge- wone vergadering Propagandaclub St. ^Bonifacius. Spreker de Weleerw. heer *fTh. M. P. Bekkers. Onderwerp: Waarom Propaganda? ALPHEN. Woensdag a.s. 18 Sept. zal het Kruisverbond St. Bpnifacius alhier vergaderen des avonds te half acht. Na de behandeling der gewone punten zal een lezing worden gehouden over So- briëtas. N1EUWEWETERING. Door P. van der Kruijff, alhier, is vergunning gevraagd tot verkoop van sterken drank in het klein, in het perceel wijk Cn. 39a. ROELOFARENDSVEEN. Aan de moeder van den militieplichtige P. H. Spruijt al hier is door den Minister van Oorlog een vergoeding van f 0.70 per dag toe gekend gedurende den tijd van opkomst van genoemden dienstplichtige. TER AAR. Donderdag 19 September des voormiddcf' om 10 uur zal er gele genheid zijn tot kostelooze inenting aan het gemeentehuis. De trouwboekjes der ouders moeten worden vertoond. WASSENAAR. Bij Kon. beslut vain 7 dezer is aan de lotelingen der lich tingen 1911 Pieter Marinus v. d. Holst behoorende tot het korps torpedisten„ vrijstelling voorgoed van den dienst bijl de militie verleend. GEWESTELIJK GEMENGD. Aanvaring. De spoorbrug over de ringvaart te V ij I h u i z e n, is des avonds aangeva ren door een motorboot, waardoor zoo wel de brug als de motorboot nog al eenige schade bekwamen. De oorzaak der aanvaring is hieraan te wijten, dat de brug nog niet voorzien was van een rood licht, d. i. voor de scheepvaart on veilig, zooals bij alle bruggen over de ringvaart is voorgeschreven. Door het witte licht is dus de motorschipper op een dwaalspoor gebracht, denkende dat alles veilig was, waarvan bovenstaande aanvaring het gevolg was. Land- en Tuinbouw. Dioceane Landbouwschool. Naar de ,,'s Hert. Crt." uit goede bron verneemt, zal eerlang worden over gegaan tot het oprichten van een Dio cesane Landbouwschool in het bisdom 's Bosch. Deze zal dan gevestigd worden te Oss, in villa Johanna. Den Zeereerw. heer Roes, pasioor te Kessel, zal zeer waarschijnlijk de leiding van die voor den landbouw zoo nuttige instelling worden opgedragen. Koloniale Landbouwschool, Gistermiddag heeft de officieele ope ning plaats gehad van de Middelbare Koloniale La nibouwsdhool ie De*. enter, in tegenv gheid van Z. K. H. den Prins der ...-rlanden, den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, en een aantal genoodigden, o. w. den oud-gou verneur-generaal van Ned.-Indië J. B. van Heutsz, den oud-minister van koloniën en oud-gouverneur van Suriname mr. D. Fock, den oud-gouverneur van Suriname mr. C. Lely, de oud-gouverneurs van Curasao Barge en 3e Jong van Beek en Donk, vele hooggeplaatste Indische en West-Indische hoofdambtenaren. De burgemeester van Deventer, de heer W. H. F. baron van Heemstra, droeg in een toespraak de school in ge bruik over aan het Rijk, waarna Z.Exc. brengen voor het hernieuwd bewijs van belangstelling, zoo vaak reeds getoond, in groote volksbelangen, niet in het minst op het gebied van den landbouw. Het is spreker aangenaam, hier te zien zijn ambtgenoot van koloniën en tal van hooggeplaatste en invloedrijke mannen, aan wie de belangen van onze koloniën zijn toevertrouwd. Deze school bedoelt, zegt spr., jonge mensche.i in staat te stellen, in de koloniën zich een weg te banen door het leven, wat ook voor de koloniën van beteekenis is. Dat Neder land tracht in de behoefte van goed ge vormde mannen te voorzien, inoet den band tusschen moederland en koloniën versterken. Spr. sprak ten slotte de hoop uit, dat onder Gods zegen de nieuwe school voor Nederland en koloniën mannen moge voortbrengen, die den Nederlandschen naam hooghouden door hun werk en hun karakter. Op unnoc-diging van den Minister, ging de Prins daarna over tot de opening van de school. De directeur van de school, dr. Tjeenk Willink, deed vervolgens enkele mede- deelingen o\er de school en over de richting van het onderwijs, dat gegeven zal worden. Na deze rede deden de genoodigden een rondgang "door het gebouw, welker inrichting bijzonder 'geprezen werd. Een uitgestrekt terrein is beschikbaar gehou den voor de practische lessen; daarop zullen o. m. kassen worden opgericht, smids- en timmermanswerkplaatsen, ter wijl ook de noodige proefvelden zullen worden aangelegd. Sport. Op de harddraverij te Hoorn, won J. A. Geersen, te Woerden met Bonni den len pr. en M. Oppelaar, te Haar lemmermeer met Adriaan (ber. L. Ensink) den 4en prijs. Rechtszaken. Beleediging te Leiden. „Waar bemoei ja je mee- je hebt nog nooit anders gedaan dan stelen en roo- ven". Deze woorden zou de 36-jarige koopman te Leiden W. van S. in den avond van 17 April 1.1. in eene herberg toegevoegd aan een anderen (ouderen) koopman aldaar, toen deze eenige oogen- blikken later in diezelfde herberg binnen getreden was. En dientengevolge had van S. zich wegens beleediging voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden. Bekl. beweerde, zich niet meer te kun nen herinneren welke woorden hij op den bewusten avond tegen zijn collega had geuit. De zich beleedigde beschouwende hield vol, dat de geïncrimineerde woorden door bekl. waren gebezigd. Een tweede getuige kon zich echter al evenmin als de beklaagde herinneren wat er eigenlijk tusschen de beide kooplieden was voor gevallen. In verband hiermede eischte het O.M. voor bekl. vrijspraak. Mishandeling te Alphen. Op een avond in Mei j.I. zag iemand te Alphe 11, zekere Pieters, dat zijn zoon zich bevond in gezelschap van een paar zoogenaamde polderjongens, die zich nog al rumoerig gedroegen. Hij riep daarop zijn zoon toe, dat hij zich uit het gezel schap van die polderjongens moest ver wijderen en greep ook zijn zoon aan om hem mede \e nemen naar zijn huis. Op dat zelfde oogenblik kreeg hij ver schillende duwen en stooten en later bleek dat hij messteken had bekomen aan hoofd en schouder. Wie hem die messteken had toegebracht, had hij niet gezien. Een tweede zoon, die zich later bij 't gezelschap voegde, ontving ook een paar messteken, maar kon evenmin verklaren wie hem gestoken had. De echtgenoote van P. verklaarde evenwel één van twee polderjongens, die zich gisteren wegens gemelde mishandeling .voor de Haagsche Rechtbank hadden te verantwoordden, te herkennen als de per soon die messteken had toegebracht. Op grond van deze verklaring, in verband met de vroeger door beklaagden afgelegde bekentenissen eischte het O.M., niettegen staande de beklaagden (H. v. d. M. enj, de W.) nu ontkenden, hun veroordeeling tot 3 maanden gevangenistraf Diefstal te Boskoop. Wegens diefstal van palmtakken te Boskoop in April of Mei j.I. had zich voor de rechtbank te 's-Gravenhage te verantwoorden de 35-jarige koopman W. R. aldaar tegen wien te dier zake mede op grond van vroegere veroordeeling, door het O.M. werd geëischt een gevan genisstraf van zes maanden. Bekl. beweerde de in judicio aanwe zige planten, die in beslag genomen wa ren bij verschillende kooplieden aan wie beklaagde ze had verkocht, in Maart j.I. te hebben gekocht van een kweeker te Boskoop en dat ze dus niet door hem waren gestolen. De bedoelde kweeker, verklaarde evenwel, dat er onder de Ier terrechtzitting aanwezige planten waren, die beslist niet van hem afkomstig waren. Bek!, beweerde nu nog, dat de getuigen „zochten" om hem in z'n ongeluk te storten. Ter zake van beleediging eische het Openbaar Ministerie bij de Haagsche Rechtbank, tegen P. Th. R. en J. K.. ar beiders te N 0 0 r d w ij k e r h o u t,m be- klaagd van een veldwachter te hebben paar leelijke uitdrukkingen tegenover dien beambte te hebben gebezigd f.10 boete of 10 dagen hechtenis. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Katholieken van Leiden! Blijkens een ad\e:tentie in de bladen is er a.s. Woensdagavond om half negen in het gebouw van den Ned. R. K. Volks bond, een propagandavergadering. van de Prop.-CIub St. Bonifacius. De Eerw. spreker en hei onderwerp zal u allen toch wel belang inboezemen. Doch uw lust en ijver om daarheen te gaan, die moet er zijn. In onze dagen, Katholie ken, nu de z.g.n. neutrale pers veler harten van de onzen tracht te vervreem den, nu het lezen van verderfelijke lec tuur zco'n grooten opgang tracht te ma ken, nu is het noodzakelijK dat ons eens wordt voorgehouden, waarom propa ganda zoo noodzakelijk is. Of zijt ge het soms niet met mij eens dat de z.g.n. neutrale pers menigeen, vooral de jeugd, heeft ten val gebracht? Weet gij dan ook nier, dat Paus Pius X sprak: „Wat baat het, of wij kerken stichten, missiën houden, scholen oprichten, indien de Roomsche pers niet wordt gesteund?" Mocht echter het woord van den Paus nog geen indruk op u hebben gemaakt,dan juist roep ik u toe: Komt, en Kapelaan .Bekkers zal u zeggen waarom propaganda noodzakelijk is. Daarom, Katholieken van Leiden, laten wij alien het werk der pro pagandaclub en van den Eerw. redenaar op prijs stellen. Spoprt ook vooral hen aan, die het zoo noodzakelijk noodig hebben, hen die de neutrale pers nog steunen. Laten wij allen met goeden moed den Woensdagavond tegemoet gaan, hopende dat de Eerw. redenaar en de propagandaclub St. Bonifacius een stampvolle zaal voor zich zien. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor uwe plaatsruimte,, verblijf ik hoog achtend, Uw Dw. Dn., J. A. W., Propagandist. Burgerlijke Stand. LISSE. Geboren: Aagje d. van Gerrit van Parijs en Aagje Moleman. Albertus z. van Christianus de Vos en Engelina Molenkamp.— Cornells Jacobus Maria z. van H. Kortekaas en Antje van den Burg. Petronella Helena Maria d. van Th. Ruigrok en A. Elfering. Gijsbertus Anthonius z. van Th. van Veen en M. T. Meij. Ondertrouwd: Cornelis van der Leede en Maria Groen. N1EUWVEEN. Overleden: Dirk van Vliet, 53 j., echtgenoot van F, den Ouden. ZWAMMERDAM. Geboren: D. van L. Scheepmaker en van der Ham. D, van C. E. Niekerk en Prins. Academienieuws. UTRECHT. In de rede, waarmede de aftredende reclor-magnificus prof. dr. A. A. Nijland zijn waardigheid aan den nieuwbenoemden titularis prof. dr. C. Eijkman overdroeg, wijdde spr. een enkel woord aan den groentijd, deze meest be faamde aller studentenkwesties. Spr. ver meldde, dat het reglement belangrijke wijzigingen had ondergaan. Een zeer groote verbetering is de vervroeging van den groentijd, zoodat de novitii nu niet meer zooals vroeger colleges behoeven te verzuimen. Spr. heeft in zijn rectoraat door een kleine enquete, die hij onder de pas ontgroenden op touw zette, aan leiding gehad, zich nog weer eens op nieuw in de kwestie te begevenhet gevolg was, dat zich zijne meening iets wijzigde. Terwijl spr. vroeger bereid was aan te nemen, dat een Studentencorps zonder groentijd ondenkbaar is, maakt hij nu een klein voorbehoud en formuleer de de stelling liever aldus „een Stu dentencorps met een kroeg is zonder groentijd ondenkbaar. Spr. zeide niet sociëteit, maar kroeg, hetgeen iets anders is. Deftige heeren hebben hun sociëteit, studenten hun kroeg. Spr. gebruikte dit woord zonder eenigen bijklank van ruw heid, of, horribili dictu dronkenschap. Spr. acht een' kroeg, waar nieuwelingen geen groentijd zouden doormaken iets onbestaanbaars. Zoolang dus jongelui smaak vinden in het kroegleven, zoolang een Studentencorps een kroeg bezit, be staat er in dat corps een groentijd, zie daar spr. opvatting. Na de rectoraatsoverdracht heeft prof. dr. H. Zwaardemaker Czn. het doctoraat in de geneeskunde honoris causa plechtig uitgereikt aan den heer F. H. Quix, arts, specialiteit in oor-, neus- en keelziekten en lector aan de Utrechtsche Hoogeschool. GRONINGEN. Bij de overdracht van het rectoraat heeft prof. dr. G. C. Nij- hoff, de aftredende rector, eene rede uit gesproken over„de gevoeligheid der vrouwelijke ziel, haar ontstaan haar be teekenis' TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Sept. 1912, medegedeeld door het Kon Nedcrl. Meteorologisch Instituut te De Bilat Hoogste b-.rometcrsHnd 770.4 Manithead. Laagste barometerstand 744.6 Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Sept.: zwakke tot matige westelijke tot noordelijke wind, afwisselende bewolking, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. STATEN-GENERAAL. Yereenigde Vergadering van de beide Kamers 1- g-f'*-T mi? tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal. De heer Schimmelpennick van der Oye, die den voorzittersstoel be kleedt, opent, nadat de leden der beide Kamers zich naar de Ridderzaal op het Binnenhof hebben ^begeven, des mid dags te 12 uur de vergadering en laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk besluit van 5 September 1912 no. 39, houdende zijne benoeming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting die heden zal aanvangen. De Voorzitter benoemt eene com missie, die Hare Majesteit de Koningin het gebouw zal ontvangen en uitleiden. Deze commissie bestond uit de heeTen 't Hooft, Pelinck, van Basten Batenburg, van Voorst tot Voorst en d'Aumale van Hardenbroek, 6 leden der Eerste Ka mer en de heeren v. d. Borch van Ver- wolde, Smeenge, Marchant, v. Sasse v. IJsselt, van Asch van Wijck, Arts, Dolk, Aalberse, van Foreest en de Geer, zes leden de. Tweede Ksmer. De Ministers, hoofden van Ministe- riëele Departementen, en de leden van den Raad van State vereenigen zich, te één uur des namiddags, mede in de ver gaderzaal. Te kwart na 1 uur kondigde de opper- ceremoniemeester de komt van Hare Majesteit in de ridderzaal aan. De Koningin werd de zaal binnengeleid door den heer 't Hooft, de Prins door baron van den Borch van Verwolde. Hare Majesteit de Koningin vergezeld van Zijne Koninklijke? Hoogheid den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklen burg, komt daarna in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, terwijl Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins naast Haar gezeten is, de volgende rede: Mijne Heeren! Jiet is Mij aangenaam U weder om Mij vereenigd te zien. Ook in het afgeloopen jaar bleven Onze betrekkingen met andere Mogend heden van den meest vriendschappelijk en aard. De toestand van den landbouw in al zijne- vertakkinmen is gunstig ondanks ernstige tegenspoeden, die een tijdelijk karakter hebben. .Handel en nijverheid bleven zich in het afgeloopen jaar over het algemeen op bevredigende wijze ontwikkelen. Het scheepvaartverkeer nam opnieuw in niet onbelangrijke mate toe, terwijl ook de resultaten van het reederijbedrijf gunstig waren. De uitkomsten van de verschillende takken van visscherij zijn over het al gemeen minder onbevredigend dan het IQrijje. jaar. Met dankbaarheid mag worden ver meld, dat de algemeene toestand in Oost- Indië in velerlei opzicht reden tot tevre denheid blijft geven. De West-Indische Koloniën werden geteisterd door eene langdurige droogte tengevolge waarvan inzonderheid de bevolking der Beneden- windsche eilanden van de Kolonie Cu rasao in zorgvolle omstandigheden ver keert. Burgerlijke en militaire landsdienaren zoo hier te lande als in de Koloniën, blij ven hunne taak op lofwaardige wijze ver vullen. Tengevolge van de sterke toeneming van 's Rijks middelen en inkomsten laat zich de financieele toestand des lands voorshands niet ongunstig aanzien. Ech ter doen de vele onvermijdelijke nieuwe uitgaven, waaronder die voor de uitvoe ring der aanhangige wetsontwerpen op sociaal gebied, en de omstandigheid, dat niet onafgebroken op eene zoo sterke toeneming der inkomsten mag worden gerekend, de totstandkoming van alle in gediende ontwerpen tot duurzame ver sterking der middelen dringend noodza kelijk achten. Het rapport der Staatscommissie voor de Grondwetsherziening heeft onverwijld een punt van ernstige overweging uitge maakt. De Regceringsvoorstellen zullen, naar Ik Mij vlei, U nog in den loop van dit kalenderjaar kunnen bereiken. Deze zitting zal Uwe toewijding en krachtsinspanning op zware proef stellen, omdat het onafgedaan gebleven wetsont werp tot verzekering tegen de geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom, en het voorstel tot dekking van de daaruit voor 's lands schatkist vortvloeiende kos ten, alsmede het ontwerp-ziektewet, aller eerst Uw aandacht blijven vragen. Dit mag niet beletten, dat nevens de andere voorstellen, welke mede ter tafel zijn gebracht, nog enkele wetsontwerpen worden aangeboden. Voorstellen tot wettelijke regeling be treffende woonwagens en woonschepen tot bestrijding van habitueele dronken schap en tot beteugeling van landlooperij en bedelarij zullen worden ingediend. De voordrachten in zake de pension- neering van gemeentelijke ambtenaren en van hunne weduwen en weezen zijn zeer spoedig tegemoet te zien. Een drieial wetsontwerpen naar aan leiding van het rapport der ineenschake- lingscommissie zijn in gereedheid ge bracht Het ligt in het voornemen de Departe menten van Marine en Oorlog te vervan gen door één Departement van Defensie. Een wetsvoorstel zal u bereiken, hou dende eon voorloopige regeling inzake electriciteitsvoorziening. Omtrent de kanaliseering van de rivier de Maas, mede ten behoeve van "den af voer te water der koiennnjn-qmxïuctcn in Limburg, zullen voorstellen worden inge diend. Een wetsontwerp zal U worden aange boden tot geleidelijke opheffing van de in Oost-Indië op hoog gezag ingevoerde koffie-cultuur. Moge Gods zegen aan Uw arbeid wor den geschonken! Ik verklaar de gewone Zitting der Sta* ten-Generaal te zijn geopend. Na beëindiging der lezing hief de heer v. d. Borch v. Verwolde een door allen herhaald „Leve de Koningin!" aan. Hare Majesteit de Kon in gin',1 vergezeld van Zijne Koninklijke). Hoogheid den Prins der Neder-s landen, Hertog van Mecklen- burg, en voorafgegaan door de Com missie, verlaat de vergaderzaal. De Voorzitter sluit, nadat de com missie in de zaal is teruggekeerd, del vereenigde vergadering. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. Maria Viola geeft een beschouwing over de nieuwste sdhilderkunst, die der, Futuristen. „Het Futurisme is te fel om harmonisch te rusteloos om schoon en te zelfverloren om natuu'rlijlk te zijn, om iets voort tq brengen dat zuiiver is en van vaste* kalm-verwonnen macht. Het is een zoe ken en tasten, een grijpen en grissen, tot ver over de grenzen der schilder kunst heen, naar het ijlende moment der, sensatie en van het verbijsterde aan schouwen." L. J. M. Teber zet zijn artikel voort over de nieuwste Nederl. Literatuur. Katholiek Sociaal Weekblad. Het laatste nummer vangt aan mei eert artikel van G. P. Bon, getiteld: „Na het Roermondsch congres". Verder de ge wone rubrieken. Mr. A. geeft een be schouwing over de afgeloopen Sociale* week, welk hij besluit met: i „Wij kunnen er met groote voldoening; op terugzien, vooral ook omdat zij zulkq schoone beloften bevat voor de toe komst" Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie opent met eert portret van het Kamerlid W. H. Bor gaardt, waarbij een beschrijving van; diens persoon en werkzaamheden. Be halve de vervolg verhalen en nieuwq schetjes, bevat dit nummer weder zeer mooie en actueele kiekjes. De Lelie. De laatste aflevering ziet er weer keu-« rig verzorgd uit. „Vrouwen uit hetEvan-, gelie" door Maria Hüffer wordt voortgq-j zet. Een mooi artikel van B. Cljffors oven] „De vrou,w en de pers" ,opent dit nunj-i mer.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2