Ingezonden Mededeeiingen Eerste Roomsch Katholieke Gemengd Nieuws. a 30 cent per regel. Levensverz. Mij. te Haarlem. Het verzekerd bedrag nadert de TWEE MILLIOEN. De jaarlijksche premie ZEVENTIG DUIZEND. Het aantal bestaande polissen overschrijdt reeds de TIEN DUIZEND. Hen krachtige en gezonde vooruitgang als deze prikkelt sommige concurrenten in hooge mate en doet hen naar minder edel materiaal uitzien orn deze instelling af te breken. Minderwaardige vakpersproducten leveren dit materiaal met succes. 4300 betrekking van onderwijzeres aan de school 4e klasse no. 2. 13e. Verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Nederiandsche onderwij zers om de kosten van het geneeskun dig attest ten behoeve van zieke onder wijzers (essen) voor rekening der ge meente te nemen. Reconstructie der positie van adjunct-inspecteurs. Aan het slot van de raadsvergadering van 3 September werd door den Burge meester medegedeeld, dat hij hoopte nog vóór de behandeling der begrooting voor &et volgend dienstjaar een voorstel in ïe dienen tot reconstructie der positie van de adjunct-inspecteurs van politie. Deze mededeeling hield .verband met het feit, dat in den laatsten tijd de adjunct-inspecteurs, zelfs al waren zij nog betrekkelijk kort in functie, reeds moeite deden elders eene betrekking bij de politie deelachtig te worden, terwijl bij voorkomende vacatures bijzonder wei nig geschikte sollicitanten zich aan meldden. Dit werkt bij een corps als de j>olitie hoogst nadeelig. De voornaamste oorzaak van de vele mutaties in den laatsten tijd meent de Burgemeester hierin te moeten zoeken dat de vooruitzichten voor de adjunctin specteurs hier ter stede niet bijzonder gunstig zijn. Hunne jaarwedde bedraagt f 850. Zij kunnen eerst na 8 jaar dienst het maximum ad f 1100 'sjaars verdie nen en blijven dan verder steeds op dat bedrag staan, tenzij zij tot inspecteur mochten worden benoemd, waarvoor de kans echter uiterst gering is. De Burgemeester wil daarom een dus danige regeling treffen, dat de adjunct inspecteurs 2 jaar na het bereiken van hun maxinriim-salaris, hetgeen op f 1100 zou blijven bepaald, bij gebleken ge schiktheid en betoonden dienstijver tot inspecteur worden bevorderd, waardoor dus voor hen de mogelijkheid zou wor den geopend om ten slotte een salaris van f1700, de maximum bezoldiging der inspecteurs, te bereiken. Het 'komt hen bovendien voor, dat het aanbeveling verdient de minimtim jaarwedde ad f850 tot f1000 te ver- hoogen, teneinde de nieuwe titularissen1 zooveel mogelijk te kunnen recruteeren uit hen, die in het bezit zijn van het diploma van den bond van inspecteurs van gemeentepolitie in Nederland. Eindelijk zal de titel van adjunct inspecteur le klasse worden afgeschaft en voor den thans in functie zijinden, ambtenaar, met dien titel een overgangs bepaling moeten worden gemaakt, waar door deze ambtenaar dien titel met de daaraan verbonden toelage ad f 50 be- jiuuuï. - Deze nieuwe regeling zal op 1 Januari ,1913 in werking treden, en een meer dere uitgave van f 600 ten gïevolge heb ben. B. en W. kunnen zich met de voor stellen van den Burgemeester volkomen vereenigen. Ontslag aan een gehuwde onderwijs. Eenigen tijd geleden vernamen B. en iW., dat mejuffrouw J. van der Laan, on derwijzeres aa/n de openbare lagere school 4e klasse no. 2 (Gortestraat) het voornemen had in de zomervacantie in het huwelijk te treden en na de voltrek king van het huwelijk hare betrekking te blijven bekleeden. Met een en ander stelde B. en W. de P'~aLs. Schoolcommissie en den arrondis- semetnis schoolopziener in kennis met verzoek om advies. De Plaatselijke Schoolcommissie be richtte, dat zij in het haar medegedeelde geen aanleiding vond om te ad viseer en, „tot het brengen van verandering in de ambtelijke verhouding van Mej. van der Laan, onderwijzeres aan genoemde school wegens het aangaan van een huwelijk." De Arr. Schoolopziener bleek van een tegenovergesteld gevoelen te zijn. Hij toch verklaarde principieel er een be slist tegenstander van te zijn, „dat de gehuwde vrouw, voor het grootste ge deelte aan het gezin onttrokken, in de school werkzaam blijft", wijl het hem voorkwam, „dat mogelijke uitzonde ringen daargelaten en met kinderloos blij vende echtparen niet gerekend een 'echte huisvrouw geen goede onderwijze res kan blijven en een goede onderwijze res geen volkomene huisvrouw kan we zen meteen en c. q. geen zorgvuldige of gelukkige moeder, die zelf hare hoogst edele bestemming en taak ver vult, kan worden." Aangezien B. en W. zich in deze aan •de zijde van den schoolopziener meenden te moeten scharen, werd hunnerzijds aan Mej. van der Laan medegedeeld, dat zij ma haar huwelijk niet als onderwijzeres kon worden gehandhaafd en haar mits dien in overweging gegeven haar eervol ontslag aan te vragen. Zij verklaarde zich hiertoe echter niet bereid. Inmiddels is Mej. van der Laan dan ook in de afgeloopen vacantie, op 22 J ljuli j.l. in het huwelijk getreden zonder tevens ontslag als onderwijzeres te vra gen en het is dajarom, dat B. en W. den Raad nu voorstellen haar ongevraagd eervol ontslag uit hare betrekking te ver- leenen. De redenen, waarom B. en W. van oordeel zijn, dat eene onderwijzeres na een aangegaan huwelijk niet in hare be trekking kan worden gehandhaafd, wor den in het kort uiteengezet Evenals zoovele anderen achten zij handhaving van eene onderwijzeres in hare betrekking, ook na het aangaan van een huwelijk, jn het nadeel van het on derwijs. Staat men toch eene onder wijzeres toe na huwelijk hare betrekking te blijven vervullen, dan zal men telkens genoodzaakt zijn de onderwijzeres gedu- remde geruimen tijd verlof te verleenen en dat dit in het belang van het onderwijs is, zal toch niemand willen beweren. Het onderwijs wordt door dergelijke langdu rige verloven eenvoudig ontwricht. Het onderwijs lijdt tevens gedurende het geheele tijdsverloop der zwanger- schap. Doch, zoo zal men misschien tegen werpen, waarom dan niet mej het geven van ontslag gewacht, totdai deze ge volgen zich hebben voorgedaan? De mo gelijkheid is toch niet uitgeslotendat het huwelijk kinderloos blijft. Met deze tegenwerping kunnen B. en W. zich echter geenszins vereenigen. In de eerste plaats toch werkt, gelijk van zelf spreekt, ontslag bij zwangerschap kinderlooze huwelijken in de hand, doch wat de deur dicht doet, een besluit tot ontslag niet onmiddellijk na het aangaan van een huwelijk, doch eerst bij zwan gerschap, zou de vereischle goédkeuring niet verwerven, zoodat dus ook het be oogde doel niet zou worden bereikt. Doch zelf afgezien van het boven staande koont het B. en W. voor, dat de gehuwde vrouw in de school niet op haar plaats is omdat een gehuwde onderwijze res haar zorgen moet verdeelen tusschen de school en haar gezin en zoodoende in een onmogelijke positie komt, zeer zeker niet ten voordeele van het onder wijs en de aan haar zorgen toevertrouwde kinderen in de school. Ook de regeering heeft zich op dit standpunt geplaatst. Te wachten echter op de totstand koming van het ingediende ontwerp levert alleen reeds hierom groot be zwaar, omdat volgens artikel 4 van het ontwerp de wet niet van toepas sing zal zijn op onderwijzeressen, die bij het in werking treden der wet óf reeds gehuwd zijn óf binnen drie maanden daar na in het huwelijk treden. Met het bovenstaande gelooven B. en W. hun standpunt in deze voldoende te hebben toegelicht Ziekte-attesten van onderwijzers. In een adres deelt de af eling Leiden van den Bond van Nederiandsche onder wijzers aan den gemeenteraad mede, dat door B. en W. aan de onderwijzers en onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs alhier de verplichting ,is. opge legd, bij een verzuim wegens ziekte van meer dan drie dagen een attest van een geneesheer over te leggen en verzoekt zij, onder opmerking, dat het onbillijk moet worden geacht, een ambtenaar ni^viwe verDlichjinsieii od teJe£rSrenJ waar. van ungaven hef gevolg zijn, maatrege len te nemen, waardoor deze onbillijk heid wordt weggenomen. "B. en W. deelen in hun prae-advies al lereerst ,mede waarom deze maatregel door hen is genomen. Ingevolge art 8 der instructie voor de hoofden der scholen mogen de hoof den aan de onderwijzers of onderwijze ressen noort langer dan drie dagen ver lof geven. Indien een onderwijzer of on derwijzeres .wegens ziekte langer dan 3 dagen uit de school moet blijven, moeten B. en W>. aan het hoofd der school toe stemming geven tot het verleenen van verlof. Die toestemming kan natuurlijk alleen gegeven worden, wanneer B. en W. de overtuiging hebben, dat de persoon in kwestie werkelijk ziek is en die .overtuiging kan hun in tien regel slechts .verschaft worden door eene ge neeskundige verklaring. In het begin van dit jaar nu bemerkten B. en W. dat aan het voorschrift van art. 8 niet steeds door alle hoofden de hand werd gehouden, terwijl hun ook wel ver zoeken om toestemming voor een langer verlof van drie dagen in geval van ziekte bereikten, zonder dat die verzoeken ver gezeld gingen van de vereischle genees kundige verklaring. "B. en W. richtten daarom op 4 April jl. een circulaire tot de hoofden der open bare lagere scholen in deze gemeente, waarin zij hun, voorzooveel noodig, ver zochten aan net voorschrift ,van artikel 8 hunner instructie stipt de ,hand te hou den. Deze circulaire had ,dus enkel ten doel, om verplichtingen, die reeds .bestonden, nog eens in herinnering te brengen en er tevens op aan te dringen, dat de be doelde geneeskundige verklaringen, die, hoewel in den regel .overgelegd, wel eens ontbraken, steeds bi] de door de hoof den van scholen aan ,B. en W. in te die nen verlofdagen werden gevoegd. De circulaire berustte trouwens ,op een richtige .uitvoering van de artikelen 17 tot ,en met 20 der verordening regelende de uitkeering der jaarwedden aan on derwijzers en onderwijzeressen in geval Van verlof, uit welke bepalingen ten duidelijkste .blijkt, dat aan de onderwij zers of onderwijzeressen bij ziekte alleen dan salaris mag worden uitgekeerd, in dien hun overeenkomstig het advies van hun geneesheer ver lof is toegestaan. Geheel onjuist is dus de bewering van adressante, dat aan het onderwijzend per soneel een nieuwe verplichting ds opge legd. 1 i Ten slotte deelen B. en W. mede waarom zij gemeend hebben .afwijzend te moeten beschikken op 't verzoek, om Jiet verlangd attest te doen afgeven «door een genees heer vanwege B. en ,W. gezonden èn op toten van de gemeente. De redenen zijn de vólgende: le. een onderwijzer, die zoo ziek js, dat hij zelfs langer dan drie dagen zijn plichten in de sclioo] niet kan waarnemen, zal Vei steeds onder geneeskundige behandeling zijn. Voor het .enkele geval, dal dit niet zoo mocht zjjn, kan het bezwaarlijk on billijk worden genoemd, dat een attest moet worden overgelegd. Bovendien zul len vele onderwijzers wel lid zijn van een of nader ziekenfonds en zoodoende het attest geheel kosteloos kunnen verkrij gen. Dit alles in aanmerking nemende, ge looven B. en W. dat er voor de gemeente geen enkele aanleiding is om de kosten van het geneeskundig attest voor hare rekening te nemen, te minder waar ook in andere takken van dienst met groot personeel een geneeskundig attest ge- eischi wordt en dat wel onmiddellijk. Op grond van het bovenstaande geven B, en W. dus den Raad in overweging niet op bet verzoek van adressante in te gaan. Ook met het gemeentebestuur van Valkenburg is thans overeenstemming verkregen inzake de uitbreiding van den Leidschen keuringsdienst van eet- en drinkwaren voor die gemeente. De aan sluiting vangt aan 1 januari 1913 en ein digt 31 Dec. 1913. De voorwaarden van aansluiting zijn gelijkluidend aan die, welke voor Voorschoten en Warmond gelden. Voor de benoeming van een onbe zoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand worden aanbevolen de ^heeren: 1. j. Aalbersberg, en 2. D. H. Poelman. De Commissie van Financiën advi seert tot goedkeuring van de rekening, dienst 1911, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, van den staat van af- en overschrijving, van het college van Vrou wen Kraammoeders en de rekening van dat college, dienst 1911, en de begrooting dier instelling, d&enst 1913. B. en W. stellen voor te voldoen aan een verzoek van den heer M. A. A. Steyns, om het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht op Woensdag van 4— j 5 uur te mogen gebruiken tot het geven van privaatlessen, een en ander tegen be taling van f 15 's jaars en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. Eveneens wordt gunstig geadviseerd op een verzoek van de Leidsche Gym nastiek- en Schermvereeniging Hercules om genoemd gymnastieklokaal in plaats van Maandagavond Vrijdagavond van S tot IO1/2 uur te mogen gebruiken. Voor de benoeming van een tij delijk leeraar in de oude talen voor welke functie de heer Ch. J. Bryce niet meer in aanmerking wenscht te komen hebben curatoren van het gymnasium de volgende aanbeveling ingediend, be staande uit de heeren1. H. D. Bras- camp, docts. in de oude letteren, leer aar aan het Vossius-gymnasium' te Am sterdam, en 2e. dr. J. W. v. Rooijdn, te 's Gravenhage. Conform het advies van de Kanïer van Koophandel stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken op een verzoek van den heer J. H. Jansse, hoofd der zaak van de firma Peek en Cloppen- burg, alhier, om alsnog op de kiezers lijst van de Kamer te worden geplaatst. De K. v. K. betoogt dat reclamant, geen bestuurder of medebestuurder van een bedrijf van handel of nijverheid is. Gemeenteraad van Sassenheim. Voorzitter de heer P. Besselaar, burge meester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn eenige goedgekeurde raadsbesluiten van Ged. Staten. Van de vereeniging v,an Schoolartsen, een schrijven met wenken van hygië- nischen aard. Burg. en Weth. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemendaar zij aan de hoofden der verschillende scholen ver zocht hebben de ouders van kinderen, die met eenige besmettelijke hoofdziekten behept zijn, deze daarop attent te maken. Aldus beslóten. Op voorstel van B. en W. wordt het adres van het R. K. Kerkbestuur, pm subsidie voor de bewaarschool in handen van B. en W. gesteld, ter fine van prae- advies. Goedgunstig wordt beschikt op het verzoek van J. Haven, om teruggave van H. O., gedurende den tijd, dat ge noemde persoon in militairen dienst was. In eene vorige vergadering was door B. en W. toegezegd, dat zij bijl Rijnland stappen zouden doen, om te trachten het stoomen van motorvaartuigen in de Sassenheimervaart vrij te krijgen. Uit het antwoord van Rijnland blijïkt, dat dit niet gemakkelijk zal gaan, daar de polders, welke aan deze vaart gelegen zijn gaarne de schade willen verhalen op hen, die de lusten hebben. Op voor stel van B. en ,W. wordt besloten voor- loopig geen verdere stappen te doen. Door B. en W. is onderzocht bij wel ke bankinstelling zij he^ voordeeligst eene rekening-courant kunnen openep'. Besloten wordt deze te openen bij de Haarlemsche Bank en hiervoor eene ze kerheidsstelling te nemen van f 4Ö00,/ en deze te deponeeren bij den Noderl. Bank. 1 ij Alsnu kwam aan dp orde wijziging der verordening der hondenbelasting. Ten slotte werd het voorstel van B. en W, aldus gewijzigd aangenomen. Voor honden wier eigenaren minder dan 1000 gld. per jaaj intone,n hebben, zal eene belasting worden geheven van f 1.50,. en van degene, die hooger inkomen heb ben een belasting van f 4. Voor trek en waakhonden zal eene belasting ge heven worden van f 0.75. Deze veror dening treedt in werking 1 Jan. a.s. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de volgende namen te geven aan het Reeuwijkstraatje den naam van Hoekstraat. Aan het Aschsahuurstraatje den naam van'Vaartkade. De Rijksweg te noemen Hoofdstraat en den Zand- sloohveg te noemen Zandslootkade. Voor het aanschaffen van naamborden voor de straten wordt aan B. en W.' een crediet verleend. Bij den rondvraag deelde de heer Kruiff mee dat deze en eenige andere particulieren bij Leiden stappen hebben gedaan om van deze gemeente de leve ring van electriciteit te verkrijgen. Daarna sluit de Voorzitter de open bare vergadering. Land- en Tuinbouw. Het natte weer. Uit Haarlemmermeer wordt ge schreven Werd voor een paar weken gemeld, dat het op den akker treurig gesteld was, thans is het aller, allertreurigst. Het graan dat toen nog buiten was en nu nog grootendeels nog buiten is, staat of ligt te rotten. De hokken of hoopen tarwe en ook de haver zijn van boven van groe ne pruiken voorzien, gevormd door de jon ge spruiten der kiemende korrels. Vele hokken zijn tot één warbos saamge- groeid. Dat dit gewas weinig wharde meer heeft, spreekt vanzelf, en als het natte weef nog even duurt gaat alle waarde verloren. Er is clan ook tarwe verkocht van den nieuwen oogst, voor 4.50 en 5 gulden per H.L. Veel koren zal niet anders worden dan beestevoer en dan nog van minne kwaliteit. De erwten op ruiters hebben het lang volgehouden, doch door de vele regen die in de hoopen doordringt, worden de peulen doorweekt, de erwten zwellen en de peulen barsten open. Niet alleen dus, dat de erwten kiemen, doch ze k-omen onvermijdelijk bij het verwerken op den grond terecht. Wat nog plat op den grond ligt, is verloren. De hoopjes spinazie te velde zijn zwart en gelijken mesthoopen. Boonen worden voor zooveel het weer zulks toelaat gesneden of gemaaid. Met een bang hart wacht de landbouwer het lot van dit gewas af. Voortdurend hoopt hij op beter weer, vooral wanneer een heldere zonneschijn doorbreekt, doch tel kens weer ziet hij zich in zijn hoop be- bedrogen. Hoe lang nog? Het klavergewas, dat verleden jaar stierf van de droogte, rot schier groeien de weg. De bieten staan zeer verschillend, som mige partijen, vooral op wat hooger ge legen akkers heel goed, andere daarente gen staan in het water en zijn klein met geel lof. Wat de uitkómst van dezen bouw zal zijn, zal bij 't rooien entaxee- ren van 't gehalte moeten blijken. Toch is de algemeene verwachting, de omstandigheden in aanmerking genomen, nog niet zoo ongunstig. En tusschen al deze ellende schiet de karwij als ondervrucht der erwten welig en frisch op met haar keurig groen de kleur der hoop! De Afdeeling Amsterdam en Omstreken der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde heeft in hare laatstgehouden ver gadering het programma voor hare in October 1913 te houden tentoonstelling van artistieke planten- en bloemenver sieringen goedgekeurd. Tevens werd een Eere-Comité benoemd, waarvan de heer Jhr. Mr. Dr. A. Roëll het voorzitterschap heeft aanvaard. De algeheele doorvoer van vee uit Nederland door Frankrijk is thans ver boden, ook via Lamorteau. Stakingsrelletjes. Woensdag avond hebben twee politieagenten te 's-Gravenhage het te kwaad gekregen met 40 stakende vuilvervoerders, terwijl zij toezicht hielden op het vuilvervoer van de Aschstaal aldaar. Zij moesten hun sabel gebruiken om zich tegen de op dringende stakers te verdedigen Dezen trokken eerst af, toen een brigadier en vier agenten hun kameraden te hulp kwamen. iTreinvertraging. De treinen loop tusschen Amsterdam en Haarlem ondervond gisterenmorgen tot 10 uiur eenige vertraging, doordat bij het station Halfweg de locomotief van een goederen trein, die jddaar op zijspoor moest wach ten, een stootblok had stukgereden en was gederailleerd. Door de ligging van hei stootb'ok moeit de eers vogende per sonentrein (no. 555) zelfs omrijden (over verkeerd spoor); de volgende treinen stopten te Halfweg en passeerden dan langzaam. Reservemachines uit Haarlem brachten den goederentrein daarheen en deomgevallen locomotief weer op 't spoor j Moordaanslag. Te Amsterdam: heeft gistermorgen de 28-jarige E. Q.„ een moordaanslag gepleegd op zijn 18- jarige echtgenoote ,die wegens de slech te behandeling, welke zij van haar marl ondervond, bij haar ouders inwoonde. De vrouw werd door vier messteken in het hoofd, schouder, zijde en arm ernstig gewond en is naar het Wilhelminagast- huis vervoerd. De dader meldde zich zelf bij de polite a'an. r Doodgedrukt. De ongehuwde 30-jarige fabrieksarbeider Klaas de Oude die Dinsdag in de fabriek van de fir ma van Heek en Co. te Enschedé bij de lift bekneld is geraakt, is in het zie kenhuis overleden. Dam doorgebroken. Donder dagmorgen is er, terwijl het water 50 c.M. boven het damwand stond, een dam doorgebroken bij de in aanbouw zijnde stuw in de Vecht nabij Vilsteren, waar door het water tot ongeveer 30 c.M„ boven het tot op 2 Meter hoogte op getrokken metselwerk steeg. De werk zaamheden, móeten nu tijdelijk gestaakt worden. Overreden. Te Rotterdam is de 6-jarige P. T., bij het springen van een sleeperswagen gevallen. Een van de wie len ging den jongen over het hoofd en het lichaam. Zwaar aan het hoofd ge wond. met een gebroken linkerdijbeen en inwendige kneuzingen, is hij naar het Ziekenhuis gebracht Te Rotterdam is in het ziekenhuis overleden de 60-jarige werkvrouw M. C. v. M., die in den avond van den 7den dezer door een automobiel was over reden, tengevolge waarvan zij een ge broken linkeronderarm en inwendige kneuzingen bekomen had. Den ongehuwden reserve ar beider Harm Stuitje, uit Winschoten, zijn te Harlingenbij het rangeeren van een trein, beide beenen afgereden. Hij is aan de gevolgen daarvan overleden. Gisterenmddagi is een omstreeks 4-jarig meisje op het Waterlooplein te Amsterdam onder een tramwagen van lijn 8 geraakt. Ze werd gedood. De tram moest opgevijzeld worden om het lijkje er onder uit te halen. I l Verdronken. Te Amsterdam is een man van, naar gissing, ongeveer 35 jaar in het Westerkanaal te water geraakt en na in bewusteloozen toestand te zijn opgehaald, naar het Binnengasthuis ver voerd. Aldaar is hij eenige uren later overleden. Gisterenochtend is de 36-jarige J. W. B. te Hoogeveen, met zijfo fiets tö water geraakt en verdronken. Branden. Te 's Hertogenboschi is er brand uitgebroken in het winkelhuis van den heer J. van Loon, fabrikant van suikerwerken. Het bovenhuis brandde uit, een aanzienlijke hoeveelheid suiker en fabriekswaren ging verloren, alsmede een gedeelte van den inboedel. Een 'groot aantal duiven en kanaries stikte in den rook., De waterschade is groot. Verzeke ring dekt de schade. Woensdagmiddag is, vermoed el ijk) door een lek in den schoorsteen, de boer renhofstede van Willem Knol, aan de Kamperzeedijk, nabij GenemUiden, onder, de gemeente Z wol 1 eiker spel, met een! daarnaast staanden hooiberg totaal uitge brand. Behalve enkele meubelstukken werd niets gered. Verzekering dekt de schade. i. Hoog water. Bij een waterstand' van 7.22 M. N. A. P. is gisternamid dag te Tiel de"gierpont van den reep ge nomen, daar de veerwegen overstroo- men. De veerstoomboot onderhoudt met de kleine pont den dienst. De rivier de Maas, welker water stand geheel den zomer door laag was, is in de laatste dagen ongeveer 2 Meter, gewassen. Alle sluizen langs de rivier zijn gesloten. De ke rmis. Ter gelegenheid van de kermis te Emmen op 6 dezer is de ar beider A. Ros aldaar ernstig gewond^ Gisteren is als verdacht van deze verwon ding aangehouden en in het huis van be waring te Assen in voorloopige hechte nis gesteld de 18-jarige veenarbeider Mj. d. G. te LWeerdingerveen. Vermist. Sedert Maandag wordt' iemand uit -Schijlndel,. die naar de ker mis in Den Bosch was geweest, vex* mist. Mep denkt aap een ongeluk.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6