BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. bij o.a. ook visChgerecht werd opgediend werden ongeveer tweehonderd deelne mers onder v e rgi ftigi n gs- v er- schijnselen ziek, zoodat ze het bed moesten houden. De visdi was blijkbaar niet al te versch meer, of had na de bereiding te lang in een verwarmd vertrek gestaan. De politie stelde een onderzoek in om vast te stellen of men hier met een over treding van dc wet op de voedingsmidde len te doen had. Koninklijke besluiten. Bij Kon .besluit zijn benoemd tot lid en voorzitter van de Aigemcene Armen- conimissie jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, lid van den Raad van State, te 's Gravenhage; tot leden: Aug. Belinfante Jr., oud-voorzitter van het Ned. Portug. Israël. Armbestuur en voorzitter van het Israël, weeshuis te 's Gravenhage mr. A. J. Fentener van Vlissingen, lid van den Hoogen Raad, lid van het bestuur der vereeniging Armenzorg te 's Graven hage; dr. J. C. de Moor, predikant bij de Geref. Kerk te 'sGravenhage; mevr. M. G. Muller-Lulofs, voorzitster van de Ver eeniging tot verbetering van Armenzorg te Utrecht; J. R. Snoeck Henkemans, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te 'sGravenhage; A. C. A. van Vuuren, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's Gravenhage; tot secretaris mr. A. J. L. van Beek Cal- koen, diaken* der Geref. Kerk te 's Gra venhage; is L. J. Lucasse benoemd tot burge meester der gemeente Rilland-Bath is de te luitenant der infanterie van het leger in Ned.-Indië G. H. A. G. Gallas eervol ontslagen. Opening van de zitting der Staten-Generaal. De Staatscourant van heden bevat het volgende programma voor de opening van de zitting der Staten-Generaal te 's Gravenhage op Dinsdag 17 dezer. Des middags ten 12 uur zullen de leden der Staten-Generaal zich begeven naar de Ridderzaal op het Binnenhof, en in ver- eenigde vergadering te zamen komen, onder leiding van den door H. M. de Koningin benoemden Voorzitter van de Eerste Kamer. De Ministers, Hoofden van Min. De partementen en de leden van den Raad van State zullen zich, te één uur n.m., mede in die zaal vereenigen. H. M. de Koningin, de zitting der Staten-Generaal zullende openen, zal te één uur met den volgenden trein van hei paleis afrijden: a. Een commando cavalerie tot opening van den treinb. een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard; c. de cere moniemeester, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier; d. acht ka- merheeren, gezeten in twee rijtuigen ieder met twee paarden bespannen gaande één lakei naast elk portier; de kamerheeren plaatsen zich volgens hun rang van benoeming; e. de groot-offi cieren, gezeten in twee rijtuigen, ieder met zes paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; f. een com mando cavalerie; g. de grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, ge zeten in een rijtuig met vier paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; h. de opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig, met vier paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; i. H. M. de Koningïn, ver gezeld van Z. K. H. den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklenburg, gezeten in eene statiekoets met acht paarden be spannen, gaande een koetsier naast elk paard, en vier lakeien naast elk portier. De opperstalmeester, te paard, rijdende naast de statiekoets, een weinig achter het portier ter rechterzijde, en de gouver neur der Kon. Residentie, te paard rij dende een weinig achter het portier ter linkerzijde. Achter de statiekoets de offi cieren van het Militaire Huds van H. M. de Koningin, te paard, rijdende twee aan twee, naar ouderdom van rang, de oud sten voor. Een commando cavalerie, tot sluiting van den trein. De trein zal rijden: door de Heul- straat, het Lange Voorhout (Schellpad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. De trein, gekomen zijnde aan het ge bouw, waarin de zitting zal geopend wor den, zal H. M. de Koningin aan den ingang ontvangen worden door een com missie uit de vergadering, die, vooraf gegaan door den ceremoniemeester, de kamerheeren, de groot-officieren en den opperceremoniemeester, H.M. zal gelei den naar de zaal, waarin de vergadering gehouden wordt De grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, benevens de officieren van het Militaire Huis van H. M. de Konigin volgen onmiddellijk. De grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais plaatsen zich onmiddellijk ter zijde achter H, M. De groot-offi cieren en de gouverneur der Kon. ,Resi- dentie achter den Koninklijken zetel, de kamerheeren plaatsen zich rechts, de of ficieren van het Militaire Huis links van den Troon. t De zitting geopend hebbende, gaat Ji. M. met denzelfden trein waarmede Jioogstdezelve gekomen is, en in de boven vermelde orde, naar het paleis te rug; zullende de trein den navolgenden ,weg nemen: .Van het Binnenhof, over den forten Vijverberg, door het Lange Voorhout, (Schelppad) en de Heulstraat naar het paleis. Minuutschoten uit het geschui zullen hei afrijden van H. M. van het paleis en het oogenblik, waarop Hoogstdezelve het gebouw verlaat, aankondigen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroeptsi tegen Dinsdag 17 dezer, 'snain. 3 uur. In deze vergadering zal de Minister van Financiën de Staatsbegrooting voor 1913 aanbieden en zal de Kamer overgaan tot het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. H. JV1. De Koningin te Ede. Gistermorgen 8 uur kwam H. M. de Koningin te Ede aan, ter bijwoning van de manoeuvres van het ,1e reg. huzaren. Aan de manoeuvres werd mede deelge nomen door de mitrailleurs - aldeeling onder kapitein Hasselbach. De inspecteur van de cavalerie, generaal Mathon, was op het terrein aanwezig. Tijdens de oefe ning stortregende liet aanhoudend. Omstreeks 11 uur keerde ,H. M. per auto naar het Loo terug. R.K. Vakorganisatie. Naar het „Centrum''' verneemt, zal de algemeene vergadering van de organisa ties aangesloten bij het Bureau voor de Roomsch-Kaiholieke vakorganisatie, op 26 en 27 October a.s. te Utrecht worden gehouden. Aan de orde komt o.a. een voorstel om over te gaan tot de aanstelling van een tweeden bezoldigden bestuurder. R.K. Meisjesvereenigingen. De Bond van R. K. Meisjes vereenigin- gen in het Bisdom Haarlem houdt Dins dag 17 September om 11 uur v.m. te Rotterdam een jaarvergadering. R.K. Arbeidersbeweging. Op de 2e jaarvergadering van het Bu reau voor de R. K. vakorganisatie, te Breda gehouden, werd besloten een on derzoek in te stellen naar de mogelijk heid van een eigen drukkerij voor de R. K. Arbeidersbeweging. Eene commissie, bestaande uit de heeren van Rijzewijk, Henri Hermans en Haazevoet heeft thans aan de besturen van de R. K. Vakbonden Volksbonden enz, een circulaire gericht, waarin aangevoerd worden de gronden, waarom een dergelijke drukkerij ge- wens cht is Verschillende vragen worden gesteld: of de organisatie genegen is haar druk werk te laten vervaardigen op een ev. drukkerij der R. K. Arbeidersbeweging, of ze genegen is aandeelen te nemen, 't bedrag jaarlijks aan drukwerken uitge geven, omvang en bewerking van het orgaan, enz. De beantwoording der vragen moet vóór 20 September geschieden. Hoe vol lediger die inlichtingen zijn, hoe gemak kelijker de commissie een overzicht zal kunnen krijgen. „Plan 1913". De Centrale Commissie voor „Plan 1913" vergaderde op 7 September, on der voorzitterschap van Jhr. C. F. van de Poll. De vergadering werd gehouden aan boord van een der schepen van de Bata- vierlijn, daartoe welwillend door de Di rectie ter beschikking gesteld, met de bedoeling tevens te benutten voor een tochtje over de Maas en door de Zeeuw- sche stroomen. Onder de ingezonden stukken werd met bijzondere erkentelijkheid kennisge nomen van de gunstige beschikking' van Z. K. H. den Prins der Nederlanden,, op het verzoek der Commissie om het beschermheerschap te aanvaarden. Even eens werd met ingenomenheid het be sluit begroet van Z. Exc. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel om het hoofd der Afdeeling Handel Mr. J. C. A. Everwijn, te benoemen tot regee- ringscommissaris bij deze Commissie. Mr. Everwijn werd daarop in zijne nieuwe kwaliteit wellkom geheeten. Sedert de vorige opgave betreffende de plaatselijke plannen, zijin weder nieu we bijzonderheden bekend geworden, voornamelijk betreffende de plannen te Baarn, Breda, Hilversum, Hoorn en Middelburg. Op voorstel van de sub-commissie voor de Huisvesting zal de Bond voor Vreemdelingenverkeer en de Hoteihou- dersbond worden verzocht een onder zoek in te stellen naar het aantal kamers dat de hotels in de tentoonstellingssfje- den beschikbaar kunnen stellen, en zul len maatregelen worden genomen om de vreemdelingen betrouwbare inlichtingen betreffende kamers en prijzen te ver strekken. Uit de mededeelingen van de Sub commissie voor de buitenlandsche recla me, blijkt dat in den loop dezer maand de groote reclameplaten naar stations, hotels en clubs verzonden zullen wor den en dat bij de verspreiding der beken de kalendertjes groote medewerking zoo wel van lichamen als particulieren werd ondervonden. I Een tweede uitgave is ter perse. Dank zij de relatiën der leden van de Centrale Commissie met personen en lichamen in het buitenland kan een zeer uitgebreide bekendmaking van 't „Plan 1913" verwacht worden en juist in die kringen op wier belangstelling men het meest prijs stelt. De volgende bijeenkomst werd be paald op Zaterdag 19 Oct., te Utrecht. Indische Missie-vereeniging. Maandag 9 September jl. had Ie Den Bosch de constitueer en,de vergadering der „Indische Vereeniging van Nederlandsche Katholieken" plaats. Als voorzitter, onder-voorzitter, secre taris en penningmeester werden resp. benoemd ide heeren W. H. Bogaardt, jhr. P. v. d. Does de Willebois, Mgr. M. Claessens en Ernest Laane. Op d,eze vergadering werd o.m. vast gesteld het huishoudelijk reglement der vereeniging. Omtrent het doel der vereeniging, blij kens de 'statuten„het verleenen van steun aan 'de beschaving der inheemsche bevolking der 'koloniën, door bekeering tot het Christendom", zegt het huish. reglement: „Het doel der vereeniging is de be staande en later mogelijk op te richten Vicariaten en Prefecturen te hulp te ko men, de propaganda, door de verschil lende Missie-orden gedreven, kracht bij te zeiten. De vereeniging treedt derhalve niet in de plaats dier orden, maar treedt naast en voor haar op. Haar wensch is dus niet, dat de Missie-orden op- liouden op eigen gelegenheid en te eigen bate steun te zoekendan toch zouden de 'beste en meest belangstellende en belanghebbende propagandisten voor In- dië's bekeering uitgesloten worden, hun ijver verlamd, het welzijn der Missiën eerder geschaad dan gebaat worden. De vereeniging heeft alleen het oog op de verwaarloozing van onzen natio- nalen plicht, om onze eigen koloniën te helpen kerstenen. Het streven der vereeniging is er mitsdien op gericht, om regeering en volk te wijzen op den plicht der Indische Evangelisatie, het na tionaal geweten wakker te schudden." Blijkens de statuten tracht de vereeni ging het doel te bereiken door: „le. Zoowel middels de pers, als mid dels propagandavergaderingen en ten toonstellingen, en zoo noodig middels adressen aan de bevoegde lichamen en autoriteiten bekendheid te geven aan hei innerlijk streven der vereeniging en daar voor in wijdere kringen in Nederland belangstelling op te wekken. 2e. Hei verkrijgen van geldeüjken en mcreelen steun van Staatswege en van particulieren. 3e. Het behulpzaam zijn van Katho lieke ouders der koloniën bij de studiën en huisvesting hunner kinderen in het moederland." Blijkens het huish. reglement zal het hoofdbestuur uit zijn midden benoemen drie commissiën, die elk meer in het bij zonder ten taaie zullen hebben met be hulp van een der bovengenoemde mid delen bereiking van het algemeen doel der vereeniging te bevorderen. Er zullen dus gevormd worden: a. een pers- en propagandacommissie; b. een financieele commissie; c. een commissie voor opvoeding en huisvesting. De geldmiddelen der vereeniging bestaan 1. uit de contributie der leden; 2. uit renten van belegd kapitaal, op brengst van tentoonstellingen, collectes, enz. 3. uit subsidiën, giften, schenkingen, erfenissen, legaten en toevallige baten. Met de bijdragen van Staatswege en van particulieren, zoowel in geld als in goederen, zullen geheel of gedeeltelijk worden bestreden de uitgaven: a. voor uitrusting en overtocht van missionarissen, geestelijke broeders en zusters; b. bij eerste vestiging van missie posten c. voor den bouw en het onderhoud van weezen-, zieken- en opvoedingsge stichten, en in 't algemeen van die uit gaven, welke zijn in het belang der kerstening van de inheemsche bewoners en van hunne zedelijke en geestelijke opbeuring. Verder is bepaald, dat de kosten van studiën en opvoeding van kinderen van Katholieke ouders in het moederland ge heel voor rekening dier ouders blijven, tenzij die kosten geheel of gedeeltelijk kunnen worden gedekt uit regeerings- subsidies en beurzen of uit particuliere beurzen van voor dit doel werkende ver enigingen. De Indische Missdevereeniging verleent haar tusschenkomst in het verkrijgen dier subsidies of beurzen en waarborgt den Indischen ouders, dat hunne kinderen onder degelijk toezicht in het moeder land goed worden gehuisvest, opgevoed en opgeleid. Slechts de strikt noodzakelijke uitgaven voor haar tusschenkomst en toezicht zullen door de vereeniging in rekening worden gebracht, tenzij het b ijken mocht, dat deze onkosten niet door belangheb benden kunnen worden gedragen. In verband mei het bovenomschreven doel der vereeniging, is de contributie bij de statuten vastgesteld op minstens f2.50 per jaar. Omtrent de organisatie valt nog mede te deelen, dat bij samenstelling van het hoofdbestuur zal worden zorggedragen, dat uit ieder dno-cees een gelijk aantal leden in dit bestuur zitting hebben. Van elke drie uit eenzelfde diocees gekozen bestuursleden zulen twee leden tot den keken- en één lid tot den gees telijken stand behooren. Deze diocesane besturen kunnen zich, zoo noodig, een of meer leden assu- meeren. Door deze diocesane besturen zullen in die gemeenten, dekanaten of paro chiën van het betreffende diocees, waar zulks door hen mogelijk en wenschelijk geacht wordt, afdeelingen van de. ver eeniging gesticht .worden, waarvan het bestuur, bestaande uit twee leden uit den keken- en één lid uit den geeste- liijsen stand, door hen zal worden ,uit- genoodigd daarin zitting te nemen. De taak der afdelingsbesturen, welke onderling hun voorzitter, secretaris en penningmeester aanwijzen, zal in hoofd zaak zijn het werven van leden, het innen der contributies, het verschaffen voor zoover noodig. van inlichtingen en mede te werken tot datgene, wat voor de propaganda der vereeniging nood zakelijk zal blijken. In verband met het bovenstaande, zijn de diocesane besturen als volgt gevormd: I. Bisdom Haarlem. Mr. W. S. J. v. Waterschoot van de 'Gracht, lid der Eerste Kamer, Amsterdam; mr. H. Barge, lid der Eerste Kamer, den Haag; A. J. Holiërhoek, pastoor, Amsterdam. II. Aartsbisdom Utrecht. Mr. J. B. L. C. .C baron de Wijkerslooth de Weer de steyn, lid der Tweede Kamer, Utrecht; jhr. mr. J. W. M. Bosch van Oud- Amelisweerd, president Arr.-rechtbank Utrecht; mgr. dr. A. C. M. Schaepman, president Groot-Seminarie Rijsenburg, bij Driebergen. III. Bisdom Breda. W. H. Bogaardt, lid der Tweede Kamer, tevens centraal voorzitter, Breda; Ernest Laane, bankier, tevens cetraal penningmeester, Bergen- op-Zoom; dr. A. Resemans, pastoor, Beek. IV. Bisdom Den Bosch. W. J. H. Prinzen, lid der Eerste Kamer, Helmond; jhr. H. P. J. J. S. M. v. d. Does de Willebois, lid der Eerste Kamer, tevens centraal onder-voorzitter, Den Bosch; J. P. v. d. Heuvel, pastoor, Besterd, Tilburg. V. Bisdom Roermond, jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrou-ck, lid der Tweede Kamer, Maastricht; J. L. Th. Sanders, burgemeester, Roermond; mgr. M. J.D. Claessens, rustend pastoor N.-I., tevens centraal secretaris, Sittard. In afwachting van de stichting der af deelingen, verklaren ieder der bovenge noemde heeren zich bereid giften in ont vangst te nemen vooj dit bij uitstek nationaal liefdewerk. Van de ontvangsten zal tz.t. terantwoording worden gedaan. Opgaven voor het lidmaatschap met vermelding der jaarlijksche contributie, gelieve men, tervermijding van dubbele onkosten voor frankeering, te richten tot den voorzitter, secretaris of penning meester van (het hoofdbestuur. Mogen de (Nederlandsche Katholieken begrijpen, dat ,zij door hun steun aan de Indische Missievereeniging, deelgerechlig- den worden van een liefdewerk der eerste orde, deelen in de verdiensten voor den Hemel, en daarnaast nog deelen in de verdienste van vaderlandsliefde, waardoor ook een klein volk groot kan zijn! KORTE KRONIEK. De Bond voor Staatspensionneering zal den Engelschen Minister Llpyd George uiinoodigen tot bijwoning van het eerstvolgende congres. Het bestuur van de Vereeniging tot ondersteuning van Burgerlijke Ambtena ren en Beambten in 's Rijks dienst heeft een onderhoud gehad met den burgemees ter van de gemeente Woensel (N.-B.) teneinde te geraken tot aankoop van 26 H.A. dennenbosch en heide, om daar op het herstellingsoord van de vereeni ging te stichten. Het gepleegde overleg zal er toe leiden dat tot definitieven aan koop van de terreinen zal worden overge gaan, welke ongeveer 20 minuten van Eindhoven gelegen zijn. De waarnemende minister van ma rine, de heer Colijn, die met zijn adjii- dant, mr. jager, te Nieuwediep was aan gekomen om gisteren tegenwoordig te zijn bij de kustmanoeuvres van de vloot is gisiermorgen weer vandaar vertrokken. Door het onstuimige weer hadden geen oefeningen plaats. De audiëntie van den minister van Waterstaat zal Vrijdag 13 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 12 September. De Boekencommissie van de Stu- dentenafdeeling van het Alg. Ned. Ver bond heeft in overleg met de burger- afdeeling zich zelve aangevuld en ge reorganiseerd onder den naamSub-boe- kencommissie van de Leidsche afd. van het A. N. V. Zij bestaat uit de heeren prof. dr. L. Knappert, voorzitter, A. C. Pekelharing, secretaris-penningm., P. de Kat Angelino en H. J. Smidt en de da mes J. H. Grondhout en R. van Does- burgh. Prof. dr. H. IJ. Groenewegen, sinds 1902 hoogleeraar aan het Seminarium der Remonstrantsche Broederschap al hier, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor .25 jaar het predikambt aan vaardde. Het jubilé werd uitsluitend in huiselijken kring herdacht. Vele bloem stukken en andere bewijzen van waar deeringen werden ontvangen. Voor het examen politiediploma is te Utrecht geslaagd de heer P. de Jong van Wassenaar. Met Staatscourant no. 213 zijn ver zonden de gewijzigde statuten van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen alhier. In de week van 4 tot en met 10 September zijn uit de provincie Zuid- Holland ter kennis van den Centr. Ge zondheidsraad gebracht 6 gevallen van ty phus of febris typhoidea20 gevallen van roodvonk, en 18 gevallen van «diphthe ritis, Hiervan kwamen voor te Leiden 1 geval van typhus of febris typhoidea, en 2 gevallen van .diphtheritis, te B e r- k e 1 1 geval van diphtheritiste Bos koop 1 geval van diphtheritis, te Noord w ijkerhout 1 geval van diphtheritis en te Zegwaart 1 geval van roodvonk. Te Haarlemmermeer kwamen voor 3 gevallen van roodvonk en te Uithoorn 1 geval van roodvonk. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 81/2 uur 's avonds. Bondsgebouw, Rapenburg 10. Buitenge wone vergadering Prop:igandacIub St. Bonifacius. Spreker de W.Eerw. heer Th. M. P. Bekkers. OnderwerpWaarom Propaganda BERKEL. Bij Kon. besluit van 24 Aug. is de woningbouwvereeniging 1ot verbetering van de Volkshuisvesting, ge vestigd alhier, toegelaten als vereenigirg uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. HAARLEMMERMEER. Men vertrouwt, dat het bezoek van een inspecteur der spoorwegdiensten te Nieuw-Vennep len gevolge zal hebben, dat de winterdienst- regeling voor de reizigers van Nieuw- Vennep en omstreken een belangrijke verbetering in het verkeer zal meebrengen. HOOGMADE. Eindelijk was dan de lang verwachte Dinsdag, de dag voor het vieren van het Koninginnefeest bestemd, aangebroken. Maar, 0! wat een teleur stelling. Het zonnetje hield zich schuil en onophoudelijk drupte de regen. Toch was de jeugd blij en opgeruimd, de een al mooier dan de ander, met oranje- sjerpen en voorzien van vlaggen, naar de school gekomen. Zoo werd dan besloten de optocht maar te doen doorgaan en omstreeks half tien trok de kleurige stoet, voorafgegaan door het muziekkorps, het dorp in. Helaas! de regen stoorde zich noch aan muziek, noch aan mooie pakjes en men was genoodzaakt den verderen tocht op te geven. Dus naar school terug! Daar werd het feest voortgezet en de kleinen lieten zich de versnape ringen goed smaken. De pret was er niet minder om. Inmiddels waren buiten de volkspelen begonnen. Het weer was opgeklaard en bleef ver der buitengewoon gunstig, zoodat alles ongestoord kon doorgaan en er den geheelën dag een prettige drukte heerschie. Ringsteken op fietsen, katknuppelen, ring- rijden en sleuteltrekken waren de hoofd schotels. Aan het laatste werd door meer dan 40 paren deelgenomen. Na afloop werden nog turfrapen door jongens en knikkerloopen door meisjes uitgevoerd, en zoo was de avond gekomen eer men er aan dacht. Na een toepasselijk woord van den voorzitter der feestcommissie werden door deze de prijzen uitge deeld, n.l.Voor ringrijdenle prijs B. Disseldorp, 2e pr. P. v. d. Geest en 3e pr. A. Schrader. Voor sleuteltrekken: le pr. M. van Wetten, 2e pr. M. Baak, 3e pr. A. Koek (allen kunstvoorw.) Katknup pelen le pr. H. v. d. Meer, 2e pr. G. van Leeuwen. Ringsteken op fiets le pr. J. Disseldorp en 2e pr. W. v. d. Pleeg. Tevens werden nu de prijzen uitgebracht voor de wedstrijden in kolven (le pr. G. Hillebrand, 2e pr. F. Otte) en biljarten (le pr. J. v. d. Star, 2e pr. M. van Goo- zen.) Nadat de Voorz. de leden van het muziekkorps en hun Directeur had be dankt voor hunne ijverige medewerking en men gezamenlijk het Volkslied had gezongen, verkl. de Voorz. de taak der Commissie volbracht en was de officieele feestelijkheid afgeloopen. Om een uur of 12 was de gewone rust in ons dorpje weergekeerd en zoo is dan ook nu weer, dank de zorgen der commissie, het Oranje feest in Hoogmade uitmuntend geslaagd. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag waren de prijzen der haringvolle pekelharing f 18.70, maatjes dito f 16.25 a f 16.35, makreel f 11, alles per kantje. LISSE. Tot directrice van het St. Vin- centiushuis alhier is benoemd Mej. N. E. Hendrikx te Woerden. RIJPWETERING. Door Gedeputeerde Staten is aan de Commissie voor de volksfeesten alhier vergunning verleend, tot het houden van een wielerwedstrijd op den weg tusschen Oudade en Rijp- wetering op Vrijdag 13 Sept, a.s. tusschen 10 en 12 uur. ROELOFARENDSVEEN.Bij gelegenheid van de militaire oefeningen in de stelling van Amsterdam, zal te Roelofarendsveen inkwartiering plaats hebben. Den ingeze tenen, die voor inkwartiering in aanmer king komen zal dit bij eene voorloopige kennisgeving worden medegedeeld. Wij hebben onze kërmisweek eu wij hebben wat nieuws. Het ijverige bestuur der tooneelveree- niging St. Pancratiirs, daarin sterk ge steund door haren 'directeur, den Wel- eerw. heer M. van Willigen, had het plan gevormd een paar tooneelvoorstellingen te geven, ten einde de kermisvreugde ju een goede richting te leiden. liet behoeft geen betoog, dat het pro gramma geheel in de kermisstemming opgesteld was. Het was om pret te doen en om te laChen, en in dat doel is men volkomen geslaagd. W#nt gelachen heb ben we! Aardig uitgedoste kabouters leidden' de tooneelavonden in. Vlug en vlot liep toen het programma van stapel. Achter eenvolgens kregen wij te hooren: „Een artist in verval", „De professor en zijn knecht", of „Onrechtvaardig goed ge dijt niet". „Een wereldreis"- (door een aankomend tooneejspelertje), „Serge,ant i

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2