bliek in tegenwoordigheid van den Bonds raad, een rede gehouden, waaraan wij het volgende ont- leenen. Mijnheer de President! mijne heeren leden van den BondsraadDoor de Voorzienigheid is het den Zwitserschsn Bondsstaat gegeven zich ti midden der vier grooce mogendheden, die hem om ringen, te ontwikkelen onder de gedaante van een welgeordenden bondsstaat, die sympathiek staat tegenover a'.le bewegin gen in het belang van den vrede, onzijdig en trotsch op zijn onafhankelijkheid, rijk aan eeuig natuurschoon, zich beijverende om op militair, wetenschappelijk, artis tiek, industrieel, technisch en economisch terrein vooruit te gaan, heeft de Zwiiser- sche staat in het centrum van Europa zich de waardeering en achting verworven. Een groot gedeelte van Zwitserland bewaart de Duitsche zeden; de uitwisse ling van denkbeelden en producten tus- schen Zwdiseriand en Duitschland is in derdaad even belangrijk" als naiuurlijk. Het is derhalve begrijpelijk dat, o. danks het bijzondere karakter van zijn po.iieke instellingen en het verschil van zijn ge- scliiedkundige ontwikkeling, Zwitserland nauw verbonden is geweest met het D'uit- sche rijk, niet alleen door de uitwisseling zijner producten, maar ook door het gees telijk leven en de geestesvoortbrengselen. De beide staten willen naast elkander leven, jn een hartelijke en vertrouwende vriend schap. Aan het daarop volgend antwoord van den president ontleen en wij: Wij zijn vast besloten ons tegen eiken aanval op onze onafhankelijkheid, die ons hoogste goed is, te verdedigen en onze onzijdigheid te bewaren tegenover wien ook, die haar niet zou eerbiedigen. Om dat doel te bereiken is een goed steeds gereed zijnd leger onontbeerlijk. Onze geschiedenis, onze staatsvorm en onze sociale inrichting, hebben ons er toe ge bracht het maiitiestelsel aan te nemen. iWij kennen er de lichtzijde en de scha duwzijde van. Wij aanvaarden met erken telijkheid alle errtieken, zelfs de ge- strengste dite bevoegde rechters op ons leger kunnen uitbrengen, en wij beijve ren ons de onvolkomenheden weg ie ne men. Het Zwrtsersche vchlk weet het volle gewichc te waardeeren van het feit dat de hoogste chef van het Duiitsche leger onze manoeuvres met zijn tegenwoordigheid heeft vereerd en de oefeningen met ge spannen aandacht heeft gevo'gd. GEMENGD. De Duitsche Keizer heeft weer aan dertien Argent ij nsche officieren vergunning verleend, om twee jaar lang bij het Duitsche leger te dienen. In een drukbezocht koffiehuis te Charlortenburg hebben uitgesloten bedienden een inval gedaan.,Zij sloe gen met knuppels den boel kort en klein en richtten voor duizenden schade aan. De poCdtie dreef hen op de vlucht, maar kon slechts enkele van de woestelingen in handen krijgen. De Turksche comité-partij zal naar elk wilajet twee afgevaardigden zenden om er den verka ezjngs v eldtocht te leiden. Naar Europeesch voorbeeld, zal het geld daarbij niet gespaard worden. Op de langdurige regens zijn nu de over stroom a n g en gevolgd. De Inn bij Passau is buiten zijne oevers ge treden. Aan den linkeroever staat alles blank. De Hongaarsche rivier M.arosch heeft de laag gelegen wijken van de voor stad van Döemrich, dé velden van den omtrek en verscheidene naburige dorpen onder water gezet. Er is militaire hulp ontboden. Volgens een bericht uit Czer- nowitz (Bukowina) zijn ook de Proeth, Sereth, Suczawa en Moldava sterk gezwol gen. Vele wegen zijn vernield en tal van bruggen weggerukt Bij Brodina is de spoorbrug ingestort. De politie teSaccoaiex-le-Petit heeft jn den nacht van Woensdag op Donder dag twee Italianen aangehouden, die 1875 medaljes bij rich hadden, de meeste van goud en zilver, die gesto len waren in het museum van Ariame, te Genève. Zij vertegenwoordigden eene waarde van 600,000 fr. Een der aangehoudenen verklaart, dat hij op de vlucht veel gouden en zilveren medaljes in het meer heeft geworpen. Hij heeft de juiste plaats aangewezen, maar totnogtoe heeft men niets gevon den. Moelai Hafdd is Donderdag avond uit Parijs vertrokken. Nog op het laatste oogenblik leek het twijfelachtig of het er wel vam komen zou, daar hij uit angst voor de tunnels weigerde om van den spoortrein gebruik te maken en met een auto op reis wilde gaan. Pas nadat men lang bij hem aangedrongen had, liet hij zich door de hem vergezellende heeren bewegen om in den trein te stappen. In ide mijn Segenshütte bij Alt wasser zijn vijf mijnwerkers door het inademen van vergiftige mijngassen bedwelmd. Alle pogingen om hen bij te brengen, mislukten. Drie van hen waren getrouwd. In het district Alessio (Turkije), waar de staat van beleg is afgekondigd, ikomen voortdurend botsingen tus- schen opstandelingen en troepen voor. 105 gewonde soldaten zijn gisteren naar Skoetari gebracht. De r eel a m eb estr ijdi ng in 'Engeland gaat steeds verder. In het graafschap Kent is nu verboden alle leclame, dje zichtbaar is. van.een open baren hooid- of zijweg of van een spoor weg of van een voor het publiek toe gankelijk stuk land of water, indien be doelde reclame zoo geplaatst is, dat zij de natuurlijke schoonheid van het land schap zou ontsieren. Een overeenkom stige verordening is reeds verleden jaar 'voor Hampshire uitgevaardigd. De vleeschschaarschte in Duitschland wordt met den dag nijpen der. De vereeniging voor dierenbescher ming te Dresden heeft een waarschuwing verspreid, om meer dan anders het oog tc houden op groote honden, daar deze tegenwoordig veelvuldig gestolen ei ge slacht worden, om als voedsel voor nien- schen te dienen. BINNENLAND. Sluiting zitting Staten-Generaal. Bij Kon. besluit van 5 dezer is be paald, dat de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 14 dezer, des namiddags te drie uren. De minister van binnenlandsche zakeln is gemachtigd zich op dat tijdstip te be geven naar de vergadering der StattM- Generaal, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zit ting in naam der Koningin te sluiten. Voorzitter van de Eerste Kamer. Bij Kon. besluit van 5 dezer is be noemd tot voorzitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, gedurende de zitting die zal aanvangen op den der den Dinsdag in September, J. E. N. ba ron Schimmelpenninck van der Oije van Hoevelaken lid van die Kamer. Katholiekendag in het bisdom Haarlem Na» de „N. Haarl. Crt." verneemt, zal wederom in 1913 een Haarlemsche Diocesane Katholiekendag worden ge houden. Vastgesteld is dat deze zal plaats heb ben te Vlissingen en wel in de eerste dagen der maand Juni. Volksbond tegen drankmisbruik. De Volksbond tegen Dr.i::!;inLsbruik hield te Apeldoorn zijn 39e algemeene vergadering. L e vergadering, voorgezeten door mr. dr. E. W. J. G. Snijder van \Vi6sekerke, werd bijgewoond door den Commissaris der Koningin in de prov. Gelderland en den Burgemeester van Apeldoorn. Aan de vergadering werd door een KKMal afgevaardigden .deelgenomen. De bond telt 21.900 leden, vereenigd in 120 afdeelingen; verschillende afdeelin- gen zijn in wording. Toi leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren mr. dr. F. W. J. G. Snijder van Wissekerke te Wassenaar en G. Oosterbaan, inspecteur der volksge zondheid te Zwolle, en werd gekozen in plaats van prof. dr. S. D. van Veen, die bedankte, de heer H. de Wilde, weihouder te 's Gravenhage. Inzake '*tverlofstelsel werd aan het hoofdbestuur opgedragen, de Regiering te wijzen op de gebreken van het be staande stelsel en op de beste wijze om die weg te nemen. KORTE KRONIEK Als „een goed voorbeeld" deelt het „Vad." mede, dat een eigenares te Tiel aan de pachters harer boomgaarden 25 pet korting heeft toegestaan op de pacht sommen ter tegemoetkoming in de scha de door den laatsten storm aan het fruit berokkend. De Heerlensche Kamer van Koop handel en Fabrieken besloot ecu request te richten tot de regeering, met verzoek de vreemde (Duitsche en Belgische) pasmunten uit geheel Zuid-Limburg te weren. Wat de beteekenis van dit ver zoek nog verhoogt, is dat Heerlen zeer veel relaties onderhoud met Aken en andere in de onmiddellijke nabijheid ge legen Duitsche plaatsen, zoodat thans het Duitsche geld nagenoeg overheer- schend is in Heerlen niet alleen, doch in nog veel meer plaatsen, van het zuiden der provincie. Staatsblad no. 276 bevat een Kon. besluit van den 5en Augustus, houdende voorschriften betreffende de uitvoering van de Militiewet (Stbl. 1912 no. 21). Te Harderwijk is gisteren bericht ontvangen, dat H. M. de Koningin het voornemen had, hedenmorgen ongeveer half 9 aan het kamp bij Harderwijk aan te komen ter bijwoning van de oefenin gen van het 9e regiment infanterie. Daar na zou H. M. het schietterrein bezoeken. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 7 September. Kennis is macht. Voor den, mei primo September aange vangen cursus in handelsonderwijs wer den ingeschreven 280 leerlingen, ver deeld over 49 klassen met een getal van 98 avondlesuren per week. Na voldoend afgelegd eindexamen be haalden diploma in Algemeene Handels kennis 17 leerlingen: Mej. B. Campfens, Mej. J. Galjaard, Mej. J. E. KIoos, P. A. van Aggelen, A. van Borselen, H. J. O. Botermans, A. Dirkse, H. M. Dissevelt, G. A. IJ. de Jong, D. M. Keulemans, J. L. F. Keulemans, F. Kouwenhoven, N. J. W. Kriek, G. J. van Leeuwen, H. Se- gaar, P. van Voorbergen en H. H. van Wee ren. In Ned. Handelscorrespondentie(9leer lingen) Mej. J. Galjaard, Mej. C. C. Ga- dri, Mej. J. E. Kloos, Mej. M. C. J. Klesser, P. A. van Aggelen, H. M. Disse velt, G. A. IJ. de Jong, A. Kalkhoven, en J. A. L. Renier. In Fransche Handelscorrespondentie (2 leerlingen) H. J. G. Botermans en J. A. L. Renier. In Engelsche Handelscorrespondentie (6 leerlingen) A. van Borselen, F. Kou wenhoven, D. Noll, H. Segaar, A. Ver boog en H. H. van Weeren. In Duitsche Handelscorrespondentie (3 leerlingen) Mej. J. C. Beun, N. J. W. Kriek en W. Velberg. In Boekhouden, handelsrekenen enz., (2 leerlingen) C. J. Iterson en J. H. Smit. Terwijl verklaring van voldoende ge oefendheid verwierven: In Sienografie (stelsel Tétar van Elven -Steger). Mej. J. Galjaard, Mej. N. M. Pelle, AL A. de Graaff, J. W. Arnoldus van Huif en P. L. Jung. In Machineschrijven (12 leerlingen), Mej. M. van Eek, Mej. J. Galjaard, Mej. A. Mulder, Mej. E. C. C. Sloots, A. Kalk hoven, A. G. de Kier, J. Marijt, P. J. Pleij, J. Plu, J. M. de Roon Hertoge, ,H. van Reenen en J. van Schaik. Gisteravond vergaderde de afdee- ling Leiden van den Ned. Bond van Con- fectiebedienden. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres, gericht aan den gemeenteraad door de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers. Aan de orde kwam het inzenden van punten, te behandelen op de a.s. jaarver gadering. Besproken werd de uitbreiding van den Bond en het opnemen van be dienden uit aanverwante vakken. Bij de rondvraag bracht de steller van de motie voor Zondagsrust op de vorige vergadering den secretaris een woord van hulde voor de duidelijke weergeving in het verslag van de door hem gestelde moiie, doch het bevreemde hem, dat hij op de driestar geplaatst door de redactie van ,;Dc Leidsche Courant" geen ant woord gelezen heeft. 'De voorzitter antwoordde, dat er een juist antwoord door het bestuur gegeven was met beleefd verzoek het ook in de „Leidsche Courani" te plaatsen, doch dat er tot op heden nog geen gevolg aan was gegeven. Spr. verzocht vervolgens den se- ceriaris het antwoord te lezen, dat de de goedkeuring der vergadering weg droeg, terwijl werd voorgesteld niets van de motie terug te nemen, als zijnde daarin n ets bekend gemaald dan dc waar heid. Vervolgens zeide de steller der motie, dat hij ook in het blad der R. K. Han delsbedienden „Het R. K. Beginsel", d.d. 10 Aug. 1912 gelezen heeft een ingezon den stuk van P. Heemskerk. Met aan drang beval spr. dit ter lezing aan. Het blad zal daarvoor den leden ter kennismaking worden rondgezonden, en in het archief van den secretaris gedepo neerd worden. Ons bericht over de terrechtzitting van het Leidsche Kantongerecht in ons nummer van gisteren, moei aangevuld worden met de mededeeling, dat de Kan tonrechter den waarnemenden griffier niet kon laten ontbieden, omdat hij momen teel over deze alleen de beschikking heeft buiten de kantooruren van het parket wegens de afwezigheid met verlof van den ambtenaar van het O. M. Voor het examen voor bloemisterij, afgenomen vanwege de Ned. Maatschap pij van Tuinbouw en Plantkunde, is ge slaagd mejuffr. R. van Waveren, van Hill eg om. Te Utrecht is geslaagd voor het examen politiediploma de heer P. G. C. van Bruchern van Haarlemmermeer ROOMSCHE AGENDA. Zondag, 2 uur, Zita-Vereeniging, Noordeinde 50, Matjnée Musicale. 8 uur Tuinconcert. Harde Pad. De belanghebbenden bij de kwestie over de afvoering van het Harde Pad te Noordwijkerhout van den legger van wegen en voetpaden zijn opgeroepen om zoo noodig te verschijnen voor den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 11 Sept. e.k. vóórm. 11 uur. 'AALSMEER. De Vereeniging van oud- leeriingen van de Rijkstuinbouwsclvoo 1 alhier heeft een fonds opgericht tot steun van on- en minvermogende jongelieden, die zich door bijzonderen aanleg onder scheiden en de tuinbouwschool wenschen te bezoeken. Voor dezen winter is f75 beschikbaar. ALKEMADE.. Loielingen der lichting 1913, die wenschen deel te nemen aan het 12 Nov. a.s. te houden onderzoek naar dc geoefendheid, moeten zich vóór 10 October a.s. ter secretarie aanmelden, alwaar nadere inlichtingen verstrekt wor den. Het onderzoek heeft plaats o. a. te Leiden en Haarlem. Door den burgemeester dezer ge meente is bekend gemaakt, dat de lotelin- gen der lichtng 1913, die hunne wenschen mei betrekking tot de inlijving nog niet hebben kenbaar gemaakt, alsnog voor 10 October a.s. ter secretarie daarvan kun nen doen blijken. HAARLEMMERMEER. Een drie-jarig meisje van den arbeider B. aan den ring dijk bij Halfweg, trok gisteren een pot met kokende koffie van de tafel. De kleine die bijna den geheelen inhoud over het lichaam kreeg, brandde zich zeer ernstig en werd naar het ziekenhuis te Amster dam vervoerd. Haar toestand is zorgelijk. Op't concours hippique teN.-Amstel behaalden bij 't ringsteken voor paard en tilbury een eersten prijs J. Meijer en een derden prijs J. J. Verhulst en mej. Q. Verhulst, allen alhier, HOOFDDORP. Zooals men zich zal herinneren besloot de Raad dezer ge meente eenige weken geleden tot den aankoop van een perceel bouwterrein, groot ruim 2 H.A. en gelegen te Hoofd dorp. Deze aankoop geschiedde uit overwe ging, dat te Hoofddorp een groot gebrek bestaat aan geschikte woningen en de vraagprijzen van de weinige particulie ren, die over bouwterrein beschikken,, veel te hoog zijin, om op die terreinen arbeiderswoningen te stichten. Voor den bouw van arbeiderswoningen waarvan de wekelijksche huurprijs niet hooger mag zijn dan f 2.50, stelt het ge meentebestuur thans bouwgrond te koop op het bovenbedoelde terrein tegen een prijs van f 1.25 a 1.50 per vierk. M. Wanneer men nagaat, dat voor bouw grond te Hoofddorp zelfs van f410 per vierk. M. gevraagd wordt, mag wor den verwacht, dat door velen een alles zins aannemelijk aanbod als dat van ons gemeentebestuur dankbaar zal worden aanvaard. KATWIJK AAN ZEÊ. Op den publieken afslag werden de volgende prijzen be steed: volle haring f 18 6519—1950; maatjesharing f 15.7015.95; makreel f 10.75—11.25—11.80 per kantje. LEIMUI DEN. Gedurende den hevigen regen, die gistermorgen bij s'troomen neerviel, ontlastte zich onverwachts bo ven onze gemeente een kort doch hevig onweder. De bliksem sloeg in ecM wa termolen van den Vriesekoopschen pol der, doch zonder brand of schade te veroorzaken. NOORDW1JK. Op 20 September a. s. hoopt de gemeentebode L. A. Vermeulen den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in gemeentedienst trad, eerst als chef-veldwachter, later als gemee.itebo- de. Het zal den algemeen geachten man op dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. NOORDWIJKERHOUT. Bij gelegenheid van de kermis alhier zullen Zondag en Maandag biljartwedstrijden worden gehou den in café „Het Wapen van Noordwijker hout" terwijl Maandag en Dinsdagavond eene uitvoering zal worden gegeven door de Echo der Duinen. Deze uitvoering zal behalve uit eenige muzieknummers be staan uit verschillende komische tooneel- stukjes, welke voorgedragen zullen wor den door het Noordwijksche Duo van Leeuwen en Heemskerk, met medewer king van den heer J. Corel voor piano. De fraaie prijzen uitgeloofd voor de verschillende volksspelen van Donderdag a.s. worden tentoongesteld in de étalage van den heer A. N. W. Vermin. ROELOFARENDSVEEN. Aan de echt- genooten van de verlofgangers der militie J. P. van Berkel en J. van der Meer is door den Minster van Oorlog een ver goeding toegekend van f 0.50 per dag, ge durende den tijd van opkomst onder de wapenen. RIJNZATERWOUDE. De verlofgan ger van de landweer, lichting 19Ö9, W. A. H. van Mourick, is opgeroepen onder de wapenen van 23 Sept. tot 5 October, bij een der onderdeelt\i van het 7e Regiment-Infanterie te Amsterdam. RIJPWETERING. De .Wilhe'minafeós- ten zullen dit jaar plaats hebben op 12 en 13 September. Zij zullen bestaan in optocht met schoolkinderen en tractatie. Daarna volksspelen bij de verschillende café's. Alles om fraaie prijizen en pre- miën, welke te zien zijn van af 8 Septem ber bij de fietshandelaars Gebr. Boer. Vrijdag half elf (zie achterstaande ad- veirtentie) wielerwedstrijd voor renners, inwoners der gemeente Alkemade. De prijzen bestaan in kunstvoorwerpen. Bei de dagen zullen opgeluisterd worden door de harmonie Onderling Genoegen. VOORHOUT. Als een bewijs van bloei der hier bestaande Coöperatieve Raiffei- senbank kan blijken, dat, hetgeen sedert de oprichting, 24 Februari 1904, niet heeft plaats gehad, het crediet bij de Centrale Bank te Utrecht geheel is aangezuiverd. De Spaargelden overtreffen ruimschoots de bedragen die in voorschot en in loopende rekening worden geleend. Een ander is zeker een bewijs dat men meer en meer het nut der Raiffeisenbank erkent. VOORSCHOTEN. De verkoop van de Oranjebloem heeft opgebracht f 50,50. WOUBRUGGE. De grondboring voor watervoorziening is reeds aangevangen. Volgende week zal het water onderzocht worden of het voor het gebruik geschikt is. Onder de verschillende grondlagen van veen, klei en zand ontdekte men op ongeveer 11 a 12 meter nog een wortel van een boom. ZEVENHOVEN. De Amstel is ten gevolge van den hoogen waterstand op eeitige lager gelegen punten buiten zijn oevers getreden. Om schade te voorko men, werd op die plaatsen de water- keering verhoogd, terwijl te Ouder- Amsiel de dijik over een lengte van onge veer 40 M. gedeeltelijk is verzakt. ZOETERsVOUDE. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool in de Zuidbuurt alhier is benoemd de heer A. H. Win kelman. De benoemde komt in de plaats van den heer J. Suiker, en was in gelijke betrekking werkzaam te Beesel, prov. Limburg. Gisterenavond werd in het café van den heer L. Dolle een uitvoering gegeven door de ,,Echo der Dujnen uit Noordwijkerhout. Het pro gramma bes.o.id tilt elf nummers, welke keurig werden uitgevoerd. Het talrijk opgekomen publiek was ten zeerste vol daan, h.etgeen bleek uit het onophou delijk, geestdriftig, uitbundig geklap. De heer van Leeuwen, voorzitter der „Echo der Duinen", en de heer Correl,- musicus, hebben diimaal bjjzonder goecl gewerkt met behulp van den heer en mej. Schrama uit Hillegom. Omstreekisi middernacht keerden allen, jong en oud, ten zeerste voldaan huiswaarts. GEWESTELIJK GEMENGD. Op de Langcbrug nabij de Papen gracht te Leiden is hedenmorgen door het schrikken voor een groentewagen een paard, gespannen voor een rijtuig, op hol geslagen. De inzittende, dr. S., door den koetsier gewaarschuwd, .wist spoediig, zonder letsel te bekomen, irit hec rijtuig te springen. Minder goed kwam de koetsier C. K. er af, die van den bok sprong met het gevolg, dat het voorwiel over zijn beenen reed. Tóch' schijnt de man geen ernstig letsel te hebben bekomen, want hij kon zich te voet naar zijn woning aan de Beesten markt .begevejn. Het paard was onder- tusscheln het Rapenburg opgebold en kwam ter hoogte vatn de Kloksteeg te vallen. .Hier werd het dier door eenige burgers tót staan gebracht. Het rijluig, toebehoorende aan de wed. Borgerding, was nog ai beschadigd. In den afgeloopen nacht is zekere L. S„ wonende aan den Lagen Rijndijk' te Leiden, op de Breestraat van zijne fiets gevallen, omdat deze slipte. Hij werd ernstig bloedendaan het hoofd verwond en ging de Harmonie binnen. Hier werd de hulp ingeroepen van dr. Schreuder, die overbrenging van den pa tiënt per politiebrancard naar zijn wo ning wenschelijk achtte. De mail, die gistermorgen door de politie te Amsterdam is aangehouden wegens diefstal van een rijwiel uit een perceel aan de Bloemmarkt te Leiden, heeft voor de politie bekend zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij is een ongunstig bekend staand in dividu, die tot zijn 18e jaar in een ver- beter-inrichting verblijf hield en sinds dien een zwervend leven leidde. Her haaldelijk kwam hij met de politie in .aanraking en sedert den tijd, dat hij uit bet gesticht werd ontslagen hij is thans 24 jaar bracht hij 16 maanden in de gevangenis door. Hij zeide de fiets te hebben gestolen om weer in handen der politie te vallen. Gemeenteraad van Rijnsaterwoude. Voorz.de heer Th. C. C. Ninaber, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen. De heer Visser vraagt lof de notulen van de voorlaatste vergade ring onveranderd waren goedgekeurd* aangezien hij daar toch aanmerking op. gemaakt had. De Voorzitter zegt, dat hij zich aan ongegronde aanmerkin- gen niet kon storen. De heer Visser, antwoordt, dat de opmerkingen wel de gelijk gegrond waren. Daar niemand daartegen bezwaar maakt, worden de notulen onveranderd vastgesteld. De rekening der ontvangsten en uitga* ven over het dienstjaar 1911 heeft gedu rende 14 dagen ten visie gelegen, daar. er door niemand bezwaren tegen zijn ingediend, stelt de Voorzitter voor deze ter goedkeuring aan Ged. State.i op te zenden. Conform besloten. Daarna biedt de Voorzitter na mens Burg. en Weth. de begrooting voor, het dienstjaar 1913 aan den Raad aan. Zij vermeldt een geraamd bedrag van ontvangsten en uitgaven van f 6724,235, Daarna doet de Voorzitter mede* deeling van een ingekomen schrijven va.nl den gemeenteontvanger, inhoudende, dat de aanslag in den H.O. van W. A. H; van Mourick, ten bedrage van f6,125 era zijn aanslag in den hondenbelasting, teil bedrage van f2, niet inbaar zijn geble ken wegens faillissement. Op voorstel! van den Voorzitter worden deze twee posten door den Raad oninbaar, verklaard. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een schrijven of circu laire van de Ned. Vereeniging vanj Schoolartsen, behelzende het verzoek,! over te gaan tot vaststelling een er veror dening op de schoolhygiène. De Voor zitter stelt voor deze circulaire bij dé leden te doen circuleeren, om dan in een latere vergadering daarover een be* slissing te nemen. Aldus besloten. Niets meer te behandelen zijinde, wordt de openbare vergadering gesloten. j TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Sept. 1912, medegedeeld door het Kon Nederi. Meteorologisch Instituut ie De Bildt Hoogste barometerstand 770.9 St. Mathieu. Laagste barometerstand 740.5 Haparanda. Verwachting tot den avond van 8 September meest matige westelijke tot noordwestelijke wind, aanvankelijk nog buiïg, later opklarend, zelfde temperatuur. Recntszaken. De Haarlemsche rechtbank eischte tói gen A. B., werkman te Haarlemmer meer wegens mishandeling van T. B.y aldaar, 3 maanden gevangenisstraf. i Kunst en Wetenschappen. Tentoonstelling van kerkelijke kunst, In een te 's Hertogenbosch gehouden vergadering van het algemeen cognjt^j

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2