Uit Stad en Omgeving. Lobman, W. F. Hennink en P. A. Bange, allen van het 10de reg.A. L. Schlinge- mann, van de 3e compagnie wielrijders C. A. H. L. Wüst, van het 5e reg.; B. bi) het dienstvak der militaire admi nistratie, bij het personeel der kwartier meesters, tot le-luit,-kwartiermeester bij hun tegenwoordig korpsde 2e-luit. kwartiermeesters O. J. Potgieser, van het 7e reg. inf., gedetacheerd bij het de partement van Oorlog, J. O. Boswinkel,, van het 2e reg. inf., J.M. de Vries, van het le reg. huzaren, J. G. Wille, v^n het 3e reg. inf., D. S. Kluit, van het le reg. inf., G. B. O. Kuyk, van het 4e reg. huzaren, A. ,T. Peijst, van het 2e reg. huzaren; is benoemd tot officier in de orde, van Oranje-Nassau mr. A. J. C. van .Weel, notaris te Ooltgensplaat is bevorderd tot hoofdcommies der posterijen P. Muus is aan den luit.-koionel F. H. Boisse- vain, van het 5e reg. inf eervol ontslag verleend is aan H. Schuitema, eervol ontslag verleend, als leeraar aan de R. H. Bc S. te Den Helder; zijn benoemdbij de plaatselijke staf, .tot kapt., de le-luit. G. J. L. Step, van dien staf, plaatselijke adjudant, te 's- .Hertogenbosch bij het wapen der infanterie, bij het 5de regiment, tot majoor de kapt. G. Ww F. Epkema, van het 8ste regimentbij het 8ste regiment, tot kapt. de le-luits. jhr. E. R. van der Wijck en G. van Tien hoven, onderscheidel ijk van het korps en van de 2de mitrailleur-afdeeling. Minister Talma over den Middenstand. Gisteren.heeft minister Talma een ge denksteen geplaatst in een der muren: van het in aanbouw zijnde nieuwe ge bouw van de Eerste Nederl. Coöpera tieve Inkoopvereeniging te Amsterdam. Na de plechtigheid verricht te hebben verzekerde de minister met vreugde de uitnoodiging hiertoe te hebben aangeno men. Er is, zoo vervolgde hij, .gezegd, dat de regeering in den groei en de ontwik keling van den middenstand zooveel be lang stelt. Want wat is toch de eigen aardige taak eener regeering? Terwijl verschillende groepen in het economi sche leven streven naar de behartiging van eigen belangen, moet zij in het oog houden, dat allen deel zijn van een geheel, leden van één lichaam, en dat, wanneer een dier leden lijdt, het geheele lichaam in zijn natuurlijken groei en ont wikkeling belemmerd wordt. Nu is er een tijd geweest, dat de middengroep in het maatschappelijk leven, die stond tus- schen de Ioon-arbeiders en het groot-be drijf, stond te verdwijnen, omdat zij geen levensvatbaarheid meer scheen te hebben. Wie het leven van een volk be schouwt als een gemeenschap, waarvan alle onderdeden medewerken voor de belangen van het geheel, moest dit be treuren en inzien, dat dit gehel'l, de gemeenschap, er noodzakelijk onder lij den zou. Maar wanneer dat nu eenmaal gelegen had in de lijn der economische ontwikkeling, zou geen regeering eraan gedacht hebben om die groep kunstmatig in het leven te houden of daartoe mede te werken. Wie dit doen zou, zou de geheele natuurlijke economische ontwik keling tegenhouden, maar ten slotte toch ondervinden, dat hij even onverstandig deed als bij de jongste stormen de kin deren aan het zeestrand, toen zij tracht ten de wallen en vestingen, welke zij zich uit zand hadden gebouwd tegen de aanrollende golven te beschermen. Daarom was het zulk een verblijdend verschijnsel voor de regeering, toen de Imiddenstand, welken zij zeker noodehad zien "verdwijnen, zelf de handen aan def.i; ploeg ging slaan. Eerst scheen de beweging te zullen Verloopen ïn een van uitsluitend afweren van .de dreigende gevaren; maar de lei ders hebben ingezien, dat dit niet kon! zijn het kenmerk eiener gezonde sociaje beweging. Ieder lid van het lichaam heeft zijn be staansrecht te toon en door de functie; waartoe het bestemd Ss, inderdaad te ver vullen. .De middenstand zal zijn be staansrecht slechts kunnen toonen, wan neer hij niet poogt andere standen, wier belangen met de zijne niet evenwijdig loopen, te belemmeren in hun ontwik keling, jnaar slechts .poogt zijn eigen arbeid doeltreffend en onmisbaar tema ken. I Zevende Katholieke Sociale Week' Had Prof. Aengenént Dinsdagavond theoretisch de sociale verzekering bo- schouwd. Woensdagavond behandelde Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien ditzelfde jonderwtrp van practisch standpunt. Spr. b» gon met te herinneren aan de mijnramp, voor enkele weken te 3o~ chum plaats gehad. Op zulk een oogenr blik leert men de ongevallenwet schat ten. De nagelaten 75 weduwen met 200 kinderen zullen jaarlijks 50000 Mark te gemoetkoming trekken. Het heeft daar om spr. leed gedaan, dat in de dagbladh relazen met geen enkel woord gerept .werd van deze ongevallenwet. Tot voor korten tijd was de werkman bij ongeval len steeds geholpen door het burgerlijk recht, waar geregeld wordt de aansprar kelijkheid diergene, die schade veroor zaakt. Daar -waren voor den werkman bezwaren hierin. Eerstens in onze web redactie. Er wordt gesproken over on*- rechtmatige daad. De werkman of nage latenen moesten bewijizen, dat de pa troon iets onrechtmatigs had bedreven bier vielen dus buiten ajle ongevallen die aan het toeval te wijten waren. Twee dens rustte de bewijslast op den werk man. Ten derde moest als de werkgever niet van zelf schade vergoedde, er een lang kostbaar en omslachtig proces voir gen. En ten vierde: stel dat een werk man het proces won, dan kon nog zijn patroon niet solvabel zijn'. Al die bezwaren hebben geleid tot de ongevallenwet. Dit is nu in alle landen niet op dezelfde wijze geregeld. De pri vaatrechtelijke en de publiekrechtelijke regelingen zijn te onderscheiden. De privaatrechtelijke regeling komt hierop neer, dat de wetgever den werk gever aansprakelijk stelt voor het be drijfsrisico. Bij de publiekrechtelijke re geling als ten onzent wordt de band tusschen patroon en arbeider doorge sneden. De staat zegtde arbeiders zijn verzekerd en als hun een ongeval treft zal ik hun vergoeding geven of borg er voor staan. Of de patroon zijn premie heeft betaald of niet... enz., 't komt er niet op aan. De staat intervenieert en heeft een orgaan ingesteld, die voor de naleving moet zorgende rijksverzeke ringsbank. Deze werkt naar twee zjjden zorgt voor de inning der premies der patroons en keert de uitkeeringen uit aan de arbeiders. Na dit voorop te hebben gesteld be treffende de grondslagen der ongevallen wet, ging hij een aantal vragen na, die hij in het programmaboek had gesteld. Na de korte pauze behandelde spreker op dezelfde wijze de wetsontwerpen: Ziekteverzekering en Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering, welker grondsla gen hij naging. Ten slotte besprak spr. de noodzar kelijkheid van overgangsmaatregelen ten behoeve van hen, die van de verzekering worden uitgesloten. In de ochtendvergadering van gisteren sprak de weleerw. heer J. Waterreus over Armenzorg. Armenzorg wordt om schreven als het geregeld vtvleenen van hulp aan personen die niet in staat zijn in hun eigen levensonderhoud te voor zien en daartoe den bijstand van anderen noodig hebben, zonder dat zij daarvoor een gelijkwaardige vergoeding kunnen geven. De plicht van armenzorg rust op bijzondere personen, hetzij individu eel, hetzij in vereeniging. De mensch is verplicht van nature de armen te onder steunen. Spr. ging dit[ inde geschiedenis van heel het menschdom na. Krachtens het gebod der Christelijke naastenliefde rust de plicht van naastenliefde meer in het bijzonder op de Christenen. De plicht van armenzorg rust ook op de Staat. Daarover zal pater Raaymakers spreken. Vervolgens wijdt spr. in den breede uit óver vele practische kwesties, de? armenzorg betreffende. KORTE KRONIEK Naar men aan het „Huisg." meldt zal H. M. de Koningin op Vrijdag 13 dezer de militaire oefeningen, die nabij Nijmegen worden gehouden, komen bij wonen. i ;De minister van binnenlandsche za ken heeft aan de commissarissen der Ko ningin in de onderscheidene provriciiën een uitnoodiging gericht om de burgie- meesters van de veerschillende gemeenten mede te deelen, dat hij het wenschelijk acht, 'dat voor het toezicht op de na leving der Visscherijwet volgens gegeven 1 voorschriften samenwerking plaats vindt tusschen de Visscherij-inspectie en de ge- meente-politie. Eenige agenten van politie te Am sterdam behoorende tot verschillende Kerkgenootschappen, hebben zich, mede namens collega's,'die eveneens tot die kerkgenootschappen behoor en, tot de verschillende kerkbesturen gewend met het verzoek een adres, waarin afschaf fing van de Zondagsdienst van 24 uur gevraagd 'werd, bij den burgemeester in den gemeenteraad te steunen. Ten aanzien van den verkoop van de Oranjebloem ten bate van de Christe lijke Tehuizen voor Militairen te Am sterdam deden verschillende berichten de ronde. Wij kunnen mededeelen, dat de vergunning voor dezen verkoop op 31 Augustus geweigerd is, omdat voor dien dag reeds vergunning was verleend voor den verkoop van het heidebloemp je. Het verkoopen van twee verschillen de bloempjes op dezelfden dag achtte men ten Stadhuize niet wensdieJijk. De heer Verrijn Stuart, wien Maani- dagavond 'een treinongeluk overkwam, is te Hilversum overleden. LEIDEN, 6 September. De organisatie der politie-agenten. Niet alleen in Roomsche kringen, maar ook onder de Protestanten wordt de noodzakelijkheid gevoeld van organisatie der politie ,op principieele basis. Naar aanleiding foch van het laatste poüitiedebat schrijft men van hier aan de „Std.": -„"Het is niet ongeschikt bijzonder de aandacht te vestigen op het merkwaar dige debat over de po&tie, dat Dinsdag in onzen Raad gehouden werd naar aan leiding van het verzoekschrift der jio- litie-agenten om salarisverhooging. pit verzoek is ingediend buiten voorkennis van den Burgemeester cn van den Com missaris van politie, evenals in Maart. De zehouding werd den Raad verklaard door den heer Sijtsma, vrijzinnig-democraat, die mededeelde, dat waar de politie meen de, d.at de superieuren niet voor me dewerking te vinden zouden zijn, zij di rect maar bij den Raad kwamen ais zijnde hun hoogste instantie. Dit is inderdaad een zeer zonderlinge 'houding der poli tie, waar de Burgemeester getoond heeft voor hare belangen steeds een open oog te hebben. Wij kunnen dit alleen verkla ren, dat er een andere geest in het korps gekomen is, dat, hoewel zelf vertegen woordigers van het gezag, met hun eigen overheid niet rekent. En vragen ons af, of onze christelijke mannen, die tot ons politiecorps behooren, mede dezen weg uitmoeten, of dat net voor hun tijd wordt om met een vereeniging te breken, die besluiten als bovenstaande neemt. Dit gaat o. i. een verkeerden weg op." Reeds lang stónd voor ons vast, dat de Vereeniging van bezoldigde agenten door enkele personen in verkeerde rich ting wordt gestuwd. Bij het meer be zadigde deel van het corps vinden de besluiten dezer organisatie dan ook geenszins onverdeelde instemming. Wij vertrouwen, dat de Christelijke agenten het voorbeeld hunner Roomsche makkers zullen volgen en een eigen organisatie zullen oprichten. De ,1e Luit. A. Kaptein van het 4e reg. infanterie wordt met ingang van 15 October a.s. gedetacheerd aan de Nor maal Schietschool tot het bijwonen van een gymnastiek-, scherm- en zwemcursus te 's Gravenhage. De assist en t-apotheker J. A. Zee- lenberg is van zijne detacheering bij het Militair Hospitaal te Breda ontheven en geplaatst bij de Miditaire Ziekeninrichting alhier. De Minister van Oorlog heeft o.m. Leiden en Gouda aangewezen als de gemeenten, waar in dit jaar het onder zoek inzake de voorgeoefendheid van loteüngen zal worden gehouden. De kolonel W. F. Pop, commandant van hec 2e reg. vekl-artillerie, bestemd tot waarnemend sous-chef van den gen. staf, ter vervanging van den kolonel van dien staf W. H. van Terwisga, die terug keert naar het wapen der infanterie en bestemd is tot commandant van hei 4e regiment alhier. Te Arnhem is geslaagd voor het examen hoofdacte de heer E. A. Bogaart, alhier. ROOMSCHE AGENDA. Zondag, 2 uur, Zita-Vereeniging, Noordeinde 50, Matinee Musicale. 8 uur Tuinconcert. ALPHEN. Zooals we reeds gisteren meldden, had om 10 uur de optocht plaats van versierde wagens en fietsen. Hoewel het .aantal deelnemers gering was, was de versiering kunstig en prach tig. Den len prijs behaalden de Gebrs. Lam, den 2en prijs Jar. v. Vliet, den 3en prijs P. Eikelenboom, den 4en prijs v. d. Linden. Het ringrijden was ook een kijkje waard. Van de 20 deelnemers toonden enkelen de kunst van het ring steken meester te zijn. Het mastklimmer, en boegsprietloopen wekte ook veel be langstelling. Enkelen toonden zich echte klimmers. Vooral het boegsprietloopen bracht de lachspieren menigmaal in be weging, wanneer een der deelnemers, na eenige wanhopige pogingen om het evenwicht tie bewaren, kwam te vallen en als neger opstond. Aan de gymnastiekverenigingen „Hou vast" en „Sparta" een woord van lof- voor de prachtige, kranige uitvoering der werkelijk zware turnoefeningen. De voetbalwedstrijd was ook een nummer van het programma, dat vele kijkers lokte. Werkelijk verwoed is er gespeeld het geheele uur lang. D.V. S. toonde zich gedurende het spel ster ker dan .de Haagsche vereeniging V. I. O. S. Doch het ontbrak de Alphensche vereeniging wel wat aan samenwerking. Men rekende te veel op den linkervoor- waarts Lokhorst. Voortdurend werd het doel deflr Haagschen bestookt, doch de doel verdediger weerde alle ballen op meesterlijke wijze. Door een ongelukje, waarbij hij kwam te vallen, kreeg D.V. S. de kans een punt te behalen. Zoomoest geëindigd word-en met 11. Een paar hevige regenbuien konden den spelers niet weerhouden met onverminderde kracht door te spelen. Tijdens het concert van af acht uur heerschte op het feestterrein een vroo- lijke stemming. Men joelde, danste en sprong, tot tegen 11 uur het vuurwerk allen naar 't eind van het terrein riep. Werkelijk mag het groot, schitterend genoemd worden. Met uitzondering van nummer 8, de Vliegdemonstratie, zijn alle nummers prachtig geslaagd. Vooral liet laatste stuk was overweldigend mooi. Onndanks wind en enkele regenbuien had het geheele feest een prettig, aan genaam verloop. Een woord van dank aan hen, door wier medewerking zulk een feest werd georganiseerd en uitge voerd. KOUDEKERK. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien G. Visser van het 4e Regiment- Infanterie vergund, zijne- herhalingsoefe ningen te volbrengen na en in aansluiting van die waarvoor hij in 1913 zal worden opgeroepen. L1SSE. De heer J. A. B., te Lissen- broek ontving gisteren een briefkaart van een vroegeren commensaal van hem, die op 19 Februari 1907 door een broeder van dezen commensaal uit Alkmaar was verzonden. De kaart was dus 53/2 Jaar onderweg geweest. Wij zagen op dezen briefkaart o.a. poststempels Haarl.meer 20 Febr. 1907 ep Nieuw, .Vennqp 21 Fe bruari 1907, Voorts komt er ook een stempel op voor Amsterdam 31 Aug. 112. Zooals men dus uit eerstgenoemde stempels kan zien is zij bijna op de plaats van bestemming geweest maar daarna weer afgedwaald. (O. H. Ct.) NIEUWVEEN. Voor de lichting 1913 zijn alhier ingeschreven elf jongelingen. Hiervan zijn er vier vrijgesteld wegens broederdienst en een wegens lichaams gebreken, zoodat aan de op 18 dezer te houden loting voor de Nat. Militie slechts zes personen zullen deelnemen, waarvan misschien vijf ter inlijving zullen worden opgeroepen. NOORDWIJKERHOUT. .Woensdag 3 Sept. vergaderde het Kruisverbond St. Victor in het café van den heer Jac. van Dam. De voorzitter heette allen welkom, voornamelijk den heer Walrave van Lis- se, die zich bereid had verklaard een le zing te houden, en opende daarna de ver gadering met den Christelijken groet. De notulen werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Hierna werden eenige mededeelingen gedaan, een lid geïnstal leerd, en werd vervolgens het woord ge geven aan den heer Walrave, die dui delijk uiteenzette de nadeelige gevolgen van de alcohol, zoowel voor ziel als li chaam, en de leden aanspoorde om flink propaganda te maken, vooral gedurende de kermis. Na de lezing dankte de voor zitter den heer Walrave en sprak een opwekkend woord tot de leden. Daarna werden nog eenige agenda-punten be handeld, en had een gratis-verloting plaats. Nadat verschillende leden gebruik gemaakt hadden van de rondvraag, sprak de voorzitter den wensch uit, dat het Kruisverbond spoedig op een flinke pro- pagandaclub kon roemen, en sloot de vergadering met den Christelijken groet. WARMOND. Op de Harddraverij, gis teren hier gehouden werd de eerste prijs gewonnen door Martinus, bruine bles van den heer M. v. d. Berg, Den Haag, bereden door den eigenaar; de tweede prijs door Jonkvrouw, vosmerrie van den heer Th. de Vlieger, te Haarlemmermeer, berijder de eigenaar; derde prijs door Alice Roosevelt, Schimmelmerrie, eigenaar Th. de Vlieger, de rijder de Vlieger Jr.; troostprijs behaald door Marie, merrie van J. Th. de Boer te Wateringen, berijder den eigenaar. Door den voorzitter der commissie, burgemeester A.J. Schölvinck werd na afloop een toepasselijk woord gesproken en de prijzen uitgereikt. Er waren twaalf deelnemers en men kon zeer mooie ritten zien. Jammer dat het weer zoo onguur was en dus niet veel vreemdelingen van deze draverij konden profiteeren. WASSENAAR. De zaai van het pa tronaatsgebouw was gisteravond goed gevuld bij de uitvoering van de Harmo nie. Deze speelde eenige bekende maar mooie eHukken, die goed werden uitge voerd. Een goede afwisseling werd ons gegeven door de heeren Schinck, van Leiden, die een .groot aantal nummers uitvoerden voor viool, piano en violon cel. Het applaus na ieder schoon uitge voerd muziekstuk bewees, dat hun me dewerking zeer op prijs werd gesteld. De donateurs, die een uitvoering der harmo nie- zeer op prijs stellen houden zieh ze ker aanbevolen wanneer op het program eenage nummers voor symphonic zullen voorkomen. Afzonderlijk mag wel ver meld worden, dat het trio de aanwezigen deed genieten van het schoon e „Loflied der Engelen aan de Sterre der Zee" ge zongen op het Maria congres te Maas tricht. ZEVENHOVEN. In de algemeene ver gadering der Wilhelmina vereeniging is nu definitief besloten om op Dinsdag 10 Sept a.s. Koninginnefeest te vieren. De heer Smit zal de dorpsstraat verlichten, zoodat nu alle bezwaren uit den weg zijn geruimd. Leger en Vloot. Reservekader. Het legerbestuur heeft bepaald, dat voortaan de aann enting als vrijwilliger voor het reservekader slechts mag ge schieden tot vóór 22 Maart van het jaar waarin hec 19e levensjaar ts of zal wor den volbracht, tenzij blijkt, dat de ad- spirant-vrijwilliger niet bij de militie is of niet meer daarbij kan worden inge lijfd en den leeftijd van 24 jaar niet heeft overschreden. Voortaan zal in iedere provincie één kapitein der infanterie belast ziji met de leiding der militaire cursussen van het reservekader. In verband hiermede zipi drie kapiteins, resp. van het 2e, 4e en 10e reg. infanterie, van deze functie ont heven. Kerknieuws. Naar de Missie. Hedenmiddag scheepte zich te Bou logne sur Mer in dé Eerw. Pater Dom Carlos Verbeke van de orde der Bene dictijnen. Zijn eerw. is vergezeld van een 14-tal jongelieden, die zich willen wijden aan de missie in Bahia, Brazi lië. Bij dat veertiental zijn 9 Hollanders. Z. D. H. Mgr. A. J. Callier heeft den Hoogeerw. Deken van Amsterdam ge machtigd aan de Z.Eerw. heeren Pas toors, die er om verzoeken, toe te staan op Zondag 15 September, den dag van de groote processie op 'het Eucharistisch Congres te Ween en, in hunne parochie kerken (en in de bijkerken) uitstelling en aanbidding van het Allerheiligste te houden. Naar de ,Maasb." verneemt, zal dooi het kerkbestuur van de parochiekerk vai de H. Martelaren van Gorcum, behou dens goedkeuring van Z. D. H. den bis schop van Haarlem, op hetNoorder-eilanc aan de Prins Hendriklaan een nieuwi R. K. kerk gebouwd worden. Eucharistisch congres. Wij laten hier het verkorte program volgen van het XXIIIe Eucharistisch con gres te Weenen. Maandag 9 Sept. Begroeting van den pauselijken legaat kardinaal v. Rossum aan de grens van Oostenrijk'. I Dinsdag 10 Sept. Begroeting van den kardinaal legaat aan de grens van Wee nen. Aankomst van den pauselijken le gaat te Weenen. Intocht in den St. Ste- fanusdom en rit naar den Hofburg. Des avonds om half acht opvoering van CaK deron's Auto Sacramentale: „De gehei men der H. Mis." Woensdag 11 Sept. Van 10 tot 12 uur ontvangst bij den pauselijken le gaat. Om kwart over 12 bezoek van den legaat aan de Eucharistische tentoon stelling. Van 7 tot 7 uur openingszittinlgi (eerste feestvergadering.) le. Opening van het Congres door Mgr. Thomas Lud. Heylen, bisschop van Namen (België), president van het permanent comité der Eucharistische. Congressen. 2e. Voorlezing der pauselijke breve door Mgr. W. Merinkski, secretaris van kardinaal Nagl. 3e. Rede van kardinaal Willem van Rossum. 3e. Rede yan kardinaal dr. Fr. X. Nagl. 5e. Begroeting van het Congres door dr. Max Hussarek, ridder von Heinlcin minister van Eeredienst en Onderwijs, in naam der regeering. 6e. Begroeting van het Congres door Alois prins von und zu Liechtenstein; landmaarschaik van Neder-Oostenrijk 7e. Begroeting van het Congres door den burgemeester van Weenen dr. Jo zef Neumayer. 8e. Antwoord in naam der vreemde congressisten door Georges Helleputto Staats-minister in België. 9e. Feestrede over de grondgedachte van het congres: „Het Testament van Jesus Christus", door Mgr. dr. Heinriclï Swoboda, prof. aan de universiteit van Weenen. 10e. Feestrede: De aanneming, de verbreiding cn verdediging: der erfenis van J. C. door dr. Johann Sustersic, Landeshauptman van Krain (Laibach.) Donderdag 12 September. Van 6 tot 8 uur v.m. in alle kerken van Weenenf Communie-missen, insgelijks op de vol gende dagen. Om 8 uur in den JDorn pontificale Hoogmis, door kardinaal Bourne, aartsbisschop van Westminster^ en om 8 uur Ara Hof pontificale Mis, volgens den Armenischen ritus, door aartsbisschop dr. Gregor von Govrik1, generaal-abt der Melchieten te Weenen In den voor- en den namiddag sectie-; vergaderingengeschiedenis (Ai archeot- logie van het H. Sacrament; ascese (voor. de priesters) zielzorg voor de jeugtf, Eucharistische kunsthulpvereenigingen voor de zielzorg. Van 5 tot 7 uur tweede feestvergadering. Vrijdag 13 September. Om 8 uur pon tificale Mis in den Dom door kardïi naai Amette, aartsbisschop van Parijs,f en Am Hof poCCcale Mis in den Roe- the ens chen ritus door dr. Victor Miha^ lyi de Apsia, aartsbisschop van Blasen- dorf (Zevenbergen), daarna weer statie- vergaderingen, rouvven-apostolaat ziel-? zorg in de groote steden Eucharistischej kunstascese (voor Ieeken)actie voor, voortplanting des gèloofsvan 5 tot uur derde feestvergadering. Zaterdag-14 September. Om 7 uur, in den Dom plechtige Hoogmis door kardinaal van Rossum, die den pausei- lijken zegen zaï geven en om 8 uur' Am Hof plechtige Hoogmis, volgens: den Roetheenschen ritus, door mgr. dr. Szeptycki, aartsbsischop van LembergJ Om 11 uur sluiting van het Congres (vierde feestvergadering). Slottoespraak! door kardinaal van Rossum. Om half-, drie feestelijk concert en 'savonds recep tie ten hove. Zondag 15 September. Om acht uur plechtige Hoogrd-, op te dragen doori Z. D. H. Mgr. R. Menini, aartsbisschop! van Sofia, waarna plechtige processie! met het Allerheiligste Sacrament van; den Dom over de Rïngstrasse naar het Burgton, waar om kwart voor 1, een| H. Mis opgedragen en de zegen gegevefll wordt. Het Eucharistisch congres wordt voor afgegaan door een katechetisch en een! opvoedkundig e. ngres, en wel van 610 en van 1011 September. Reeds ZonH dag den Sen September wordt de ten toonstelling van Eucharistische kunsN werken gcopeiu. waaraan de meeste këri kelijüce kunstenaars uit Oostenrijk deel^ nemen'. De congressisten hebben daget; Iijks vrijen toegang van 94, evenali tot de liturgi I ..techetische tentoon stelling van ..turen van drukwerk ken in de kont Hhke hofboekerij op hei Jozefsplein. In de VotiefkciV en de kerk der paij ters Salesiaaen is tijdens den gehoelettij duur van het Congres het Allerheiligst^ dagelijks •..lig^cKid, en in de kerk" dei Zusters Frar.c^vujifVo&ea ook des nachts! Ook zal er in dc kerk „Am Hof" teH kens om 8 ure een plechtige Hoogmis worden opgedragen in een vrc;€^.4*3j ritus. (Men zig hierboven,)

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2