Uit Stad en Omgeving. lie reg. infanterie en le reg. veld-artil- lerie; de dirigeerend officier van gezond heid le kl. dr. J. E. L. Kraft, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht; de luit.-kolonels B. J. Land, W. R. H. Wakker en R. Scheffer, onderscheidenlijk van den generalen staf, chef van den staf der 2e divisie, van den prov. staf, prov. adjudant in Gro ningen en Drente, tevens belast met het bevel in hel 5e landweerdistrict, en van het reg. genietroepen; de luit.-kol.- intendant W. P. v. Leeuwen, intendant ju de Stelling van Amsterdam; J.L. H. Polis, te Maastricht, oud-voorzitter van de Maasvereeniging in Limburg; V. Jau- nes, directeur der naainl. vennootschap Société Céramique te Maastricht; S. Lako, leeraar aan de Rijks hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wagenin- gen, tevens directeur van het instituut voor landbouwwerktuigen en -gebouwen aldaar; O. H. L. Nieuwenhuvzen, direc teur der N. V. Glasfabriek Leerdam, v.h. jeekel, Mijussea en Co., te Leerdam; \V. C. Capei, refereidaris bij de Directie van den Landbouw. zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Wassati H. L. Sloots, oud-pasmoor te Veisen, (Driehuis.) j. Klootsema, dir. van het Rijksopv.-gest'-cht voor jongens te Alk maar; mej. H. P. Lefébure, lid van het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor het Rijks tucht- en opvoedingswezen te Am- sürdam; mej. A. Kalft, secretaresse der \'er. „Pro Juventuce" te 's Gravenhage; de Sn tenants ter zee ie kl. J. W. F. J. dc Wal en C. T. Steffelaar; de kapitein der mariniers J. C. Schraver; de officier van gezondheid le kl. B. van Ut.eren; de officier van adm. le kl. J. F. de Hart; de officier-machinist le kl. bij den ma rine-stoomvaartdienst 'J. Verschoor; de magazijnmeester bij de directie der ma rine te Willemsoord J. Baert; de kapi tein P. Huizer, van den general en staf, toegevoegd aan den chef van dien staf; de kapiteins L. F. T. Vogel, W. F. Wal deck, N. W. Blom en H. C. Kot.ing, eerst genoemde eerder werkzaam bij de Kon. Militaire Academie, thans van hel 5e reg. infanterie, de overigen onderscheidenlijk van den staf der infanterie, werkzaam bij het Departement van Oorlog, van het lc en 7e reg. infanterie; de ritmeester G. j. Maris, van het 2e reg. huzaren; de kapiteins jhr. J. H. Roëll, en P'. C. Bomert, onderscheidenlijk van den staf der Artillerie, toegevoegd aan den inspecteur der bereden artillerie en van het le regiment vest.-art.de kapitein J3. van Panthaleon baron van Eek, van den staf der genie, adjudant van den in specteur van het wapen de kapt.-kwar- ti erin e ester J. C. J. Lentz, van het 10 regiment infanteriede reserve-kapitein der landweer in het 17e landweerdistrict de 1ste luitenants P. Keg en H. A. M. Daalmeijer, beiden van het 7de regiment infanterie; G. van der Horst Hzn., koop man te Amsterdam de kapt. H. A. Mos, van de 4e divisie Kon. Marechaussee G. J. v. Poppel, voorz. van de Noord- Brabantsche Maatschappij van Landbouw te Gilze; A. J. T. Conijn te Alkmaar; J. Nienhuis, koopman, eerevoorzitter van de Delftsche Handelsver. te DelftP. IM. C.~ Bogaers, lid der firma Bo~ gaers en Zonen, bontweverij te Helmond H. H. Hulshof, lid der firma N. J. Hulshof en Co., stoomschoenfabrikante te Lichtenvoorde J. Roelofs, sigarenfa brikant te Amsterdam H. J. Nederhorst aannemer te Gouda; P. Th. H. M. Dobbelmann, lid der firma Gebr. Dobbelmann, toiletzeepfabrikante, te Nij megen dr. J. E. G. v. Embden, arts te ;s GravenhageI. C._ J. M. v. Hees- wijk, kapelaan te Tilburg; J. Buy se, hoofdredacteur van „De Zeeuw" te Goes 'A. Voogd, secretaris van den Ned. Journalistenkring te Rotterdam; mevr. de .wed. J. Th. Smits, geb. J. H. Heere, presidente der St. Elisabethvereeniging te Eindhoven; mej. H. W. Spiering, te fTielF. G. M. Schroder, voorzitter van het Roomsch-Katholiek armbestuur te 's Gravenhage; W. Kemps (Frater Adrianus), leeraar aan het St. Henrieus blindengesticht te Grave. Koninklijke besluiten. Bij Konink. besluit zijn benoemd tot burgemeester van Oudheusden, C. van BreugelChaam, A. SchramDieden, Demen en Langel, F. G. Caners Varik,. R. M. van Empel Moerkapelle, A. Ver heul Azn.Westzaan, W. F. W. Steen berg Opperdoes, A. Roggeveen Zonne- maire, J. A. Bolle; St. Philipsland, W. C. van der Sleyden Loppersum, S. D. Jenzema; Houthem, A. W. J. Erens Heerlen, M. J. C. K. de Hessele; zijn benoemd tot lector in de afdee- ling der Aigemeene Wetenschappen aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in den ijk, J. A. :Treub, ijker te 's-Gravenhageen om onderwijs te geven in de beginselen der verbandleer en eerste hulp bij ongeluk ken, C. van der Worp, dirigeerend offi cier van gezondheid 3de klasse te Haar lem is aan jhr. mr. E. H. E. Teding van: Berkhout, op zijn verzoek, met ingang van 1 November, eervol ontslag verleend als burgemeesterder gemeente Haar- lemmerlicde en Spaamwoude zijn benoemd tot leeraren aan de R. H. B. S. te Winterswijk, W. Grooters, te Groningen, en dr. G. Wilhelmij, lee raar aan het gymnasium te Doetinchem is aan M. Eikelenboom, te Rotterdam, cp verzoek, eervol ontslag verleend als ingenieur der 2ie klasse voor hel stoom wezen is bij het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.- Indië benoemd en aangesteld tot offi cier van gezondheid 2de klasse, de arts L. Mes is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Roermond, mr. H. P. de Fluiter; benoemd tot leeraar aan dc R. H. B. S. te Groningen, R. Palsma, aldaar is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Meppel, dr. G. Schenk is aan den off. van gez. 2e kl. bij de zeemacht A. A. J. Veldhuis, eervol ont slag verleend Hofbericht. Gisterochtend, met den gewonen trein van tienen, waaraan een koninklijke sa lonwagen was vastgehaakt, is H. M. de Koningin-Moeder te Apeldoorn aange komen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins wachtten Haar met klein ge volg op het perron op. Ook de burge meester van Apeldoorn was aanwezig. Na een hartelijke begroeting vertoefde de Koninklijke familie eenige oogen- blikken ïn de koninklijke wachtkamer, die, na de verbouwing van het station, gisteren voor het eerst in gebruik ge nomen was. Daarna begaf Zij zich in een a la daumont bespanen rijtuig naar het Loo. Ned. R. K. Volksbond. Op Zondag 15 September zal in hec ge bouw van den R. K. Volksbond te Krom menie de vierde aigemeene vergadering der Volksbond Propaganda Unie wor den gehouden. Op de agenda komen behalve de ver kiezing van twee bestuursleden (aftr. de heer en J. H. Nijhuis, van Leiden, en P. J. S. Serrarens, Dordrecht) en regiem en is wijziging, o. m. nog voor deze voorstel len Leiden: De aigemeene vergadering draagt het Uniebestuur op, pogingen in het werk te stellen bij de regeering ter verkrijging van een censuur op de films der bioscopen over geheel Nederland. Van het Uniebestuur: In den aan staanden winter worde door de club een krachtige actie gevoerd voor de R. K. Pers. Deze actie worde niet begonnen voordat overleg gepleegd is met de plaat selijke vereenigingen, die dezelfde actie mochten voeren. Zoo mogelijk worde zoo wei dc groote Roomsche als de locale pers gepropageerd. De Unie plege ten deze overleg met de Katholieke Persvereenigingen be- werkstellige zoo mogelijk, de uitgaVe van een propagandageschrirtjc voor onze pers geschikt, om bij de persactie gratis te ver spreiden. R. K. Schildersgilde. Op een onder voorzit erschap van den heer P. J.deVos uit Zaandam te 's Gra venhage gehouden vergadering is met "26 tegen 2 stemmen tot de oprichting van het R. K. Schildersgilde, onderafd. van de Haarlemsche Hanze, besloten. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. J. de Vos uit Zaandam en tot be stuursleden de heeren: van Noort, Lei den; de Munk, Alkmaar; Winnups, Am sterdam; J. Tromp, Haarlem; Blei);, den Haag, en Wubbe, Rijswijk. Het bestuur werd belast met het ont werpen van de statuten. Verdraagzaamheid Een inzender in het „Centrum" schrijft de volgende rake opmerking: Het „Centrum" nam de vorige week een staat op, aanwijzende hoe weinig R. K. burgemeesters in de provincie Utrecht worden aangetroffen, terwijl tal van gemeenten een min of meer over wegend R. K.' meerderheid van bevol king bezitten. De fout zit 'm hier natuurlijk bij de autoriteiten, welke jarenlang partijdig benoemden. Het komt ons echter voor, dat de R. K. gemeenteraden ook niet steeds vrij kunnen uitgaan. Dit leeren ons de secretaris-benoe mingen. Zien wij b.v. niei door tal van Roomsche gemeenteraden Pro:e:>tantsche secretarissen benoemd? Weet men dan niet, dat er tal van R. K. ambtenaren zijn, die zeer geschikt zijn en sinds jaar en dag naar een dergelijke betrekking hunkeren? Weet men dan niet, dat die R. K. ambtenaren elders stelselmatig worden achteruitgezet? Voelt men dan niet, dat men hierdoor zijn eigen mannen een brandmerk van ongeschiktheid op het voorhoofd drukt? Men noemt dit waarschijnlijk „ver draagzaam", dit is immers een woord waarmee reeds zooveel gesold is, dat het ook hier nog wel eens mag misbruikt worden. Wij noemen her echter tegen over onze eigen partijgenooten zeer „on verdraagzaam". Beemster's derde eeuwfeest. Gisteren was het de laatste feestdag ter eere van Beemsters 300-jarig be staan. Te 10 uur werd de veetentoonstel ling geopend, welke een zeer groot be zoek trok. van half 11 tot 12 uur had den wedstrijden in het fïetsrijden met hindernissen plaats. De namiddag werd geheel ingenomen door volksspelen, een harddraverij en de deelneming aan hei tobbespel; 's avonds is er een schitterend vuurwerk van 21 nummers gegeven; het slotnummer was het wapen van de Beem- ster. Een der nummers gaf het portret van Leeghwater. Een ba champêtre, een bioscoopvoorstelling, en ee.i illuminatie vormden het slot van dezen iaatsten feestdag. De commissaris der Koningin in de provincie heeft gisteren het feest bezocht. Hoewel het weer beter had kunnen zijn is alles zeer goed geslaagd. Hei bezoek is soms overweldigend groot geweest. Smokkelen. Uit Keulen wordt, volgens de „N. R. Ct.", aan de „Lokal-Anzeiger" geseind „De Pruisische douane heeft, om 't smok kelen van saccharine tusschen Nederland en Duitschland tegen te gaan, het toe zicht over de spoortreinen, die over de grens komen, aanzienlijk scherper ge maakt. De spoorwegbeambten hebben last de tolbeambten bij de visitaties te hel pen. Spoorwegbeambten, die smokke laars betrappen, krijgen belooning in geld. KORTE KRONIEK. Het comité voor de R. K. Militairen- vereenigingen, zetelend ie Eindhoven, deelt in de plaatselijke pers mede, dat in zake den verkoop van de Oranjebloem van R. K. zijde was aangestuurd op sa menwerking, „welke echter afstuitte op den onwil der Christelijke besturen van Militaire Tehuizen. In het Zuiden wilden zij de Roomsche dubbeltjes verdeelen, doch van het Noorden geen cent af staan." Door B. en W. van Alkmaar is geen vergunning verleend om aldaar den Oranjebloem te verkoopen uitsluitend ten bate van de Christelijke Militaire Te huizen. Wèl werd vergunning verleend aan de Alkmaarsche padvinders om hei- deruikers en mandjes te verkoopen ten voord eel e van de slachtoffers van Bo naire. B. en W. van Enschede hebben eveneens voor den verkoop geen toestem rning gegeven. Het aanbieden van inuee- kenlijsten is toegestaan en zou heden geschieden. Bij inteekening zal bedoeld bloempje ten geschenke worden gegeven. Dc directie der g asfabriek DeSchie te Schiedam, heefi volgens de N. R. Ct. bij het gemeenlebestuur het verzoek in gediend om vergunning voor den bouw van een machinale f esschenfabriek. De gemeenteraad ie Zandvoort be sloot gisteren zonder discussie, volgens het Hbld., op voorstel van B. en W. het tijdelijk Gemeentelaboratorium met in gang van 1 October op te heffen en dr. Vorstman eervol ontslag te verleenen. B. en W. wezen daarbij op den gunstigen toestand der volksgezondheid. De voorzitter constateerde, dat het be kende voorstel van vijf raadsleden, tot het ontslag geven aan dr. Vorstman, dat in de vergadering van Mei is uitgesteld, ver vallen is. De voorstellers waren het daar mee eens. De Middeiistandsvereen'ging voor Handel eu Nijverheid en, de R. K. Mid- denstandsvereeniging ie Hilversum heb ben bij de winkeliers een onderzoek in gesteld naar hun meening omtrent de verplichte winkelsluiting om 8 of 9 uur. De uitslag is, dat 315 zich er voor en 173 zich er tegen hebben verklaard. De Raad van Uitgeest besloot in beginsel zich aan te sluiten bij de Kennemer Electriciteits Maatschappij. LEIDEN, 31 Augustus. Ambachtschool. De Ambachtsschool te Leiden iheeft weder van 1 tot 15 September de in schrijving voor nieuwe leerlingen ge opend. Op die schooj bestaat de gelegenheid om jongelieden op te leiden, tot bekwa me Timmerlieden, Meubelmakers, Mo delmakers, Huissmeden, Machinebank werkers, Constructiewerkers, Vuurwer kers en Huisschilders. Het onderwijs omvat: het lijn- bouw en werktuigkundig teeken,en het hand- teekenen de kennis van het stoomwerk tuig de kennis der materialen,; het tim meren en draaien,; het meubelmaken, boetsceren, houtsnijden, draaien en het stoffeeren het modelmaken en, draaien het huissmedenhet machineban.kwer- ken het constructiewerken,, het vuur- smeden het verven, het schilderen, van hout- en marmersoorten en, het penseel- schrijven. Voor aanstaande steenhouwers bestaat gelegenheid het teekenon.derwijs te vol gen, in hoofdzaak het ornament- en het letterteekenen. Aan onvermogende leerlingen worden de benoodigde leermiddelen kosteloos verstrekt; een inodelki-éf, de materialen en de gereedschappen voor de behande ling daarvan worden allen leerlingen kosteloos ter beschikking gesteld. De cursus duurt 3 jaren. Gedurende dien tijd is voor de leerlin gen het bezoek aan de avondschool van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix verplichtend. In bijzondere gevallen kan het Bestuur van die verplichting ontheffing verlee nen. Het schoolgeld bedraagt (naar de ge goedheid der ouders), f40.f30. f20.—, f 10.f5.—, en f2.50 per jaar. Voor twee of meer zoons uit hetzelfde gezin, wordt voor iéder slechts 3/4 Van het schoolgeld betaald. Onvermogende^ worden kosteloos toe- gelaten. De inschrijving is geopend in de eer ste helft der maand September, eiken werkdag van 10—2 uur, in de school aan den Haagweg. De veretschten'tot toelating zijn,: Kennis van de hoofddelen in et geo liede en gebro.cen getij cv bekendheid met het tiendeelig stelsel van maten en gewichten, een kort overzicht van, de vaderlandsche geschiedenis en eenige be kendheid van de aardrijkskunde van Ne derland en zijne koloniënbovendien moeten de leerlingen eenige geoefend heid hebben in het schrijven zonder grove taal en spelfouten. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In een der zalen van Zonierzorg ver gaderde gisteravond de afd. Leiden en Omstreken der Holl. Mij. van Landbouw, onder voorzitterschap van mr. A. J. Fokker. Na opening der vergadering door den voorzitter, las de secretaris de notulen der twee vorige vergaderingen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Omtrent de afrekening der tentoonstel ling deelt de voorzitter mede, dat, ter wijl reeds óO pCt. aan garanten is terug betaald, er nog wel 30 pCt. zal bij komen. De tentoonstelling heeft opge leverd een nadeelig saldo* van f1000. Komt nu nog de subsidie van het hoofd bestuur, dan zal nog slechis pl.m. f600 te kort zijn, zoodat garanten slechts weinig zullen hebben behoeven te be talen. Ingekomen waren verslagen van ver schillende cursussen, uitgaande van de Maatschappij, die voor kennisgeving wer den aangenomen. Op een vraag van een der leden deelt de voorzitter mede, dal aan aiie deelne mers het diploma kon ui .gere kt worden. Het bestuur heeft namens de afdeeling adhesie beta gd aan een adres der afd. Oegstgeest e o. om voor het vervoer van geprimeerde stieren naar de keuring te Rotterdam het juiste bedrag der onkos ten 1e restitueeren en niet, zooals thans het gebruik is, een vastgesteld bedrag, of om anders de tentoonstelling te hou den ju Leiden. Het bestuur vond geen termen aan wezig om adhaesie te betuigen aan een voorstel van de afd. Zoetermeer-Zeg- waard om de verplichte hengsten keu ring te laten vervallen en de vrije te behouden. De commissie van onderzoek van de rekening en verantwoording van den penningmeester stelt voor, den penning meester onder dankzegging te dechar- geeren, hetgeen geschiedt. De voorzitter dee't vervolgens mede, dat het bedrag der onderlinge brandver zekering op 1 Januari 1911 bedroeg f -8.091.431, hetgeen gestegen is tot 1 Januari 1912 tot f8.678:541. -De heer Ramp vraagt hoeveel de pre mie bedraagt. De voorzitter kan daar van geen cijfers n oenien, daar deze varieeren. Een verslag met vragenlijst der onder linge hagelverzekering wordt ter beant woording aan het besiuur overgelaten. Er is van het hoofdbestuur een circu laire in zake de varkensfokkerij inge komen, meer speciaal t^t veredeling van verkent en om stippen in die richting te doen. Het hoofdbestuur verzoekt den afdeelingen, mede te deelen of zij het gewenscht achten, dat het hoofdbestuur deze aangelegenheid Lr hand neeimt. De heer Nieuwenhuizen deelt zijn be vindingen -mede met het fokken van YorksHire-varkens, waarvan hij niets dan ellende beleefd heeft en daarom weder om overgegaan is tot het fokken van bonte varkens. Een ander lid deelt echter mede, dat hij juist dat soort var kens zeer goed vindt. -De heer Wakker snerkt op; dat de vol bloed-fokkerij minder resultaten kan op geleverd hebben. Kruising echter met onze Hollandsche varkens moet zeer goed gaan. De voorzitter meent, dat uit de dis cussie blijkt, dat voor het onderwerp belangstelling genoeg bestaat, en stelt voor, aan het hoofdbestuur te kennen te geven, dat de afdeeling acht, dat het waarschijnlijk goed zou zijn als het hoofd bestuur stappen deed tot veredeling van het ras door het stationeeren van dek- beeren. Aldus wordt besloten. In behandeling komt vervolgens de beschrijvingsbrief voor de aigemeene vergadering te Medembiik, welke tot geenerlei bespreking aanleiding geeft. Vervolgens komt aan de orde de be noeming van een afgevaardigde naar de alg. vergadering, als hoedanig gekozen wordt de heer van Dorsten. De heer Bakker wordt aangewezen als plaats vervanger. Bij dc rondvraag verlangt geen der leden meer hef woord, waarna de voor zitter dc vergadering onder dankzegging sluit. De kapitein J. L. M. van den Brand- hof van het 4e regiment Infanterie alhier wordt met ingang van 1 November a.s. benoemd tot kapitein voor speciale dien sten bij den Staf van dat regiment. Ingekomen is bij Mejuffrouw M. M. Woud voor Scho'olkindervoeding van N.N. f2.-. ROOMSCHE AüENDA. M a a n da g 2 September, 's avonds acht uur, maandeiijksche recollectie voor de oud-retraitanten va:i Leiden en Om streken in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père). ALKEMADE. Men schrijft ons: Van vele gemeenten leest men dit jaar van hooïbroei in de bergen, zelfs in enkelen zoo erg, dat ze door het vuur geheel vernietigd werden. Ook de ge meente Alkemade kan van hooibroei in de bergen mee praten. Veertien dagen geleden moesten bij den heer D. Straathof op Rijpwetering alle kracht ingespannen worden, om dei! verschrikkelijk broedenden hooiberg voor brand te bewaren. Gelukkig had het flin ke optreden van de hoofdbrandmeeslcr A. van der Meer en den kranigen brand meester K. van Bentem van Rijpwetering ten gevolge dat het hooi geen proo der vlammen werd de ramp ware niet te overzien geweest. Zoo had men ueze week op de Nieuwe Wetering bij den heer C. Straathof een zelfde geval, maar gelukkig wist men door het flinke optreden van den brand weermannen met den hoofdbrandmeester Huig Los ook hier het goede hooi nog 'voor brandgevaar te bewaren. De brand weer komt zeker een woord van lof toe. HOOGMADE. Donderdagavond ver gaderde de Oranje-Vereeniging ter bespre king van de a.s. feestviering. Nadat de penningmeester rekening en verantwoor ding had gedaan over het vorige jaar, waaruit bleek, dat hij een uitgave van f 177.35 een batig saldo was gebleven van f4.50, kon hij mededeelen, dat op het oogenblik te beschikken was over f160. Daarom werd besloten de feestviering te houden op Dinsdag 10 Sept. De toetreding tot het lidmaatschap en de opgave tot deel neming aan de verschillende spelen werd opengesteld tot Maandag 9 Sept. Jonge lieden, wier ouders in de gemeente wo nen, kunnen zich ook voor het lidmaat schap opgeven. Vreemdelingen die echter aan de ringrijderij of het sleuteltrekken willen deelnemen, betalen fl.in leg geld. Donderdag 5 Sept, kunnen de leden prijs-kolven bij den heer C, Hillebrand, terwijl tot Vrijdag 6 Sept. gelegenheid zal worden gegeven tot prijs-biljarten bij den heer J. J. Jaspers. De feestelijkheden op 10 Sept. zullen beginnen ten 9 uur met een optocht der schooljeugd, voor afgegaan door het muziekkorps. Na afloop worden de kinderen onthaald op broodjes koek en limonade in de school, terwijl buiten het ringsteken op fietsen en het katknuppelen een aanvang zullen nemen. Nadat alzoo het feestprograin was vast gesteld werden de heeren H. Meijer, Lamboo en Elstgeest bij acclamatie als bestuursleden herkozefi waarop de Voor zitter met een opwekkende en luid toege juichte toespraak deze geanimeerde ver gadering sloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Har monie „Katwijk" geeft a.s. Maandag een concert in de tent bij de Roskam. In tegenstelling met vorige keeren wordt te 8 uur begonnen. Het programma vermeldt: Unkel Sammi, MarschDie Zigeunerin, OuvertureLe Papillon, Solo v. piston, PolkaGoldregen, WalzerOud-Holland- sche Volksliederen; Leichte Cavalerie, Ouverture VolkspotpouriFrau Sund, WalzerPotpouri Populaire Alte Kame raden, Marsch. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen per ha ring op den publieken afslag: volle pe kelharing f 18f 19.15f 19.25, maat jesharing f 14.85—f 15f 15.15, steurha- ring f 20.50—f22.95—f23.75, makreel f 10.15—f 11.35, koolvisch f8.20 f8.30 alles per kantje. LEIDERDORP. Aan den milicien J. J. van der Berg van het 4e regiment In fanterie is bij beschikking van den Minister van Oorlog uitstel verleend van opkomst voor herhalingsoefeningen tot 23 Juni 1913. L1SSE. Bij koninklijk besluit is tot burgemeester dezer gemeente herbenoemd Jhr. P. F. A. J. van Bönninghausen tot Herinckhave. NIEUWKOOP. Van de 30 jongelieden in deze gemeente, die aan de loting moe ten deelnemen, zijn er 2 vrijgesteld we gens kostwinnerschap, 6 wegens broeder- dienst en 6 zijn er afgekeurd wegens gebreken. Daar er vermoedelijk 14 jonge lingen in dienst moeten, kunnen er maar t v/ e e vrijloten. NIEUWVEEN. Ten huize van v. d. B., alhier doet zich een geval van febris typhoïdea voor. NOORDWIJKERHOUT. Door het 4e Reg. Infanterie te Leiden zullen in de Oostduinen oefeningen worden gehou den op 13, 14, 17 en 20 September a.s. REEUWIJK. Bij koninklijk besluit is tot burgemeester dezer gemeente her benoemd de heer F. H. Bulaeus Brack. VOORHOUT. Op 19 Sept. a.s. zullen te Leiden worden ingelijfd de lotelingen Hendrik Groenen en Jacobus Casper Ver laan. ZWAMMERDAM.De gemeenterekening is vastgesteld in ontvangsten op f23.510.66 en in uitgaven op f 23,093.6972 batig slot alzoo f 416.9672. Gemeenteraad van Nieuwveen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Baud, burgemees ter. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn bezwaarschriften te gen den aanslag in den Hoofd. Omslag van A. van Straaten en Chr. v. d. Berg welke ter fine van praeadvies naar de reclamecommissie worden gerenvoieerd. Een schrijven van Ged. Staen, houden de mededeeling dat de rjjksuitkeering volgens art. 1 der wet van 1897 is, vastgesteld op f 2374.0U/2- Wórdt voor k ennisgeving aangeiiom e;n

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2