Uit Stad en Omgeving. zoek zal worden inged.eiid om ook het gedeelte buiten de Rostbrug, de Wllhel- minastraat te bestraten en het daarom noodig is, dat de Raad een overzicht heeft van de kosten die verbonden zijn aan de geheele bestrating. De Voorzit ter antwoordt, dat het niet in de bedoe ling lig~t van het dagelijksch bestuur om zulk een overzicht te geven, daar men toch niet tot de bestrating van de Wil- iielminastraat zal oveTgaan, omdat deze buiten de kom der gemeente ligt, waar op de heer Droste vraagt: wat is het (verschil tusschen de Wilhelminaslraat en het einde van de Prins Hendriksiraat, en al ligt dit niet in de bedoeling van en W., wie is er zeker van, dat men niet met een verzoek zal komen om ook dat gedeelte te bestraten. De heer S pre ij verklaart zich ook tegen hei voorstel van B. en W. Spr. wil eerst een overzicht hebben van de kosten, die verbonden zijn aan de gemeente werken, waartoe men reeds is besloten. De Voorzitter meent dit argument te kunnen ontzenuwen door te wijzen op het feil, dat het plan betreffende de Ju- lianastraat de gemeente niet op kosten zal jagen, daar deze gedekt zullen wor den door de straatbelasting, die geschat wordt op 150 gulden 's jaars. De heer Be s motiveert zijn stem tegen het voorstel van B. en W. om dezelfde redenen, als waarom hij den vorigen keer zich ervoor heeft verklaard om de bestraling van de Julianastraat nog eeni- gen tijd uit te stellen. De heer Herngreen wijst er op, dat bij adressen dikwijls iemand anders de groote rol speelt dan de adressant of adressanten. Hij wil niet zeggen, dat dit ook hier het geval js, daar heeft hij niet het minste bewijs voor, doch hij noem de het opvallend, dat de adressanten gaan al te hoogen dunk van de raadsle den moeten hebben om tot hen een ver zoek te richten dat vlakweg in strijd is met een door hen vier weken geleden genomen besluit Het voorstel van B. "en W. wordt ver volgens in stemming gebracht en verwor pen met 7tegen 2 stemmen. Voor stem den de heeren Vlasman en Smit. Biji de rondvraag wenscht de heer Dros uitdrukkelijk te verklaren, dat hij gestemd heeft tegen het voorstel van B. en W. in zake een goedkoopere aanslui ting en waterlevering aan landbouwers,., niet om de zaak zelve, maar om de re geling die B. en W. Voorstelden: Hij spreekt den wensch uit, dat B. en W. spoedig aan den raad 'n Vast tarief voor leggen, en zou hun dan tevens in 'over weging willen geven de meterprijs voor kleine gebruikers te Verlagen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad veijgadert op Dins dag 3 September 1912, des namid dags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen. 1. Benoeming van drie leden van de Commissie van financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredende leden: de heeren A. L. Reimeringer, voorzitter, P Vergouwen en J. Bosch, leden.) 2. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (aftreden de leden de heeren A. Mulder en K. H. Korff.) 3. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slacht huis, (aftredende leden: de heeren Dr. B- J. Zjwiers en S. de Boer Azn.) 4. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (af tredende leden: de heeren Mr. J. E.. Hee- res en Mr. A. v. d. Eist) Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Marktwezen, (aftr. ledende heeren D. van Gruting en ,S. de Boer Azn.) 6. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke ver ordeningen en uit dezen van den voor zitter, (aftredende leden: de heeren Mr. A. van der Eist, voorzitter, W. Pera en Mr. P. E. Briët, leden.) 7. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen (aftredende leden: de heeren Mr. A. J. Fokker en Mr. J. H. Carpentier Alting.) 8. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Stedelijke fabrieken van gas en electririteit, (aftredende le den de heeren Mr. P. J. M. Aalberse en J. P. J. Driessen). 9. Benoeming van een lid der Commis sie van Beheer over de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (aftredend lid: de heer J. Roem.) 10. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Atuseum i>de Lakenhal", (aftredende ledende heeren Dr. P. J. Blok, Dr. A. -W. Kroon en D. Hartevelt (H.Czn.) 11. Benoeming van een lid van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting buiten de leden van den Raad, (aftre dend lid: de heer S. J. Le Poole.) 12 Beno.eming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Com missie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het reglement voor de werklie den in dienst van de gemeente Leiden (aftredende ledende heeren Mr. A. van der Eist en Mr. P. E. Briët) 13. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de uitbreiding van den Leidschen keuringsdienst van eet- *n drinkwaren over de gemeente War mond. 14. Voorstel tot wijziging van de finan- ^eele verhouding titsschen de gemeente en de Stede.ijike tao.i^ :e.i van gas- en electririteit. 15. Verdeeling van den Raad in sec tiën. Stedelijke lichtfabrieken. Het komt commissarissen der Stedelij ke lichtfabrieken voor, dat een wijz ging in de flnaocieele verhouding tusschen de gemeente en de lichtfabrieken noodig is. Voor de kapitalen, verstrekt vóór den bouw der electriciteitsfabriek^ wordt 5 pet. rente vergoed. Bij de oprichting der electriciteitsfabriek werd echter besloten, om over het kapitaal ten behoeve dier inrichting verstrekt, geen hoogere rente in rekening te brengen dan door de ge meente zelf moest worden betaald. Retributie voor het gebruiken van den ondergrond van de wegen, straten, plei nen, enz. der gemeente ten behoeve van gasbuizen en kabels werd verder tot dus ver nooit in rekening gebracht; hiertegen over stond echter, dat het vaste bedrag ad f29.800, dat voor de straatverlichting door de gemeente werd betaald aan de gasfabriek ontoereikend was en dat zoo doende van jaar tot jaar een steeds groo- ter bedrag van de winst der gasfabriek werd afgenomen, om het tekort te dek ken. Commissarissen stellen nu voor in dien toestand met ingang van 1 januari 1913 eenige verandering te brengen en doen daarom het volgende drieledige voorstel lo. Van de kajntalen, die door de bei de fabrieken op 31 December van elk jaar verschuldigd zijn, zal een vaste rente naar den maatstaf van 4.5 ten honderd worden betaald. 2o. Door de fabrieken zal een, retri butie worden betaald, te berekenen naar het aantal Meters hoofdgasleidingen en hoofdkabels (hoog- en laagspanjiings- kabels), die in de wegen, straten, plei nen,, enz. der gemeente Leiden zijn ge legd en welvoor de hoofdgasbuizen, f, voor de hoofdkabels der electrici teitsfabriek f0.25 en voor die ten. be hoeve van den, klokkendienst f0.05, al les per strekkende», Meter. 3o. Jaarlijks zullen op de begrooting worden gebracht de te ramen, uitgaven ten behoeve der openbare verlichting. Het gas en de electririteit zullen, tegen den kosten,den prijs worden berekend. Uitbreiding der straatverlichting zal ten laste van de Uitbreidings- en Vernieu wingsfondsen der fabrieken worden ge bracht. Bij de vaststelling der retributies is door Commissarissen rekening gehouden met hetgeen in, andere gemeenten, in verband met de aldaar geldende prijzen van gas en electririteit, aan de bedrip- ven als retributie wordt opgelegd. Indien de voorgestelde nieuwe rege ling reeds in het jaar 1911 gegolden had, dan zouden in dat jaar de baten der gasfabriek vermeerderd zijn met plm.. f 15.000 tengevolge van meerdere vergoeding voor de straatverlichting, en de lasten met pl.m. f3000 en pl.nr. f63.000 resp. wegens te vergoeden hoo gere rente en betaling van retributie, zoo dat dus het winstcijfer met ruim f 50.000 zou zijn verminderd. Ten opzichte van de electriciteitsfa briek zouden de lasten vermeerderd zijn met pl.m. f 13.000 voor betaling van retributie en met pl.m. f 11.000 wegens verhooging der rente, te zamen pl.m. f24.000. Voor den klokkendienst zou de retri butie hebben bedragen pl.m. f375. B. en W. kunnen zich met de door Commissarissen gedane voorstellen vol komen vereenigen en geven den raad mitsdien in overweging daaraan zijne goedkeuring te hechten, onder bepaling, Bat de nieuwe regeling op 1 Januari 1913 in werking zal treden. Keuringsdienst voor Warmond. B. en W. bieden ter vaststelling aan den gemeenteraad aan het concept der met de gem een ie Warmond te sluiten overeenkomst inzake 'de uitbreiding der Leidsche keuringsdienst op ee:- en drink waren voor die gemeente. - De bepalingen voorkomende in de over eenkomst mei de gemeente Warmond aan te gaan, komen nagenoeg overeen met die der mei de gent. Voorschoten ge sloten overeenkomst. De overeenkomst zal echter niet voor U/2 jaar, doch slechts voor 1 jaar en 3 maanden worden aan gegaan, opdat zij op hetzelfde tijdstip eindige als de overeenkomst met Voor schoten, terwijl met het oog op het aan tal inwoners der gemeenie Warmond het aantal te onderzoeken monsters per jaar in plaats van tenminste 40 per 1000 in woners tenminste 4 per 1000 inwoners zal bedragen. B. en W. geven den Raad in overwe ging hun te machtigen de concept-over eenkomst met de gemeente Warmond aan te gaan. B. en W. bieden den Raad aan de volgende voordracht voor de benoeming van een lid der commissie van beheer der gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest (vac. J. Roem) le. J. Roem 2e. H. W. Fischer. Aan den Raad wordt door de com missie voor het Stedelijk Museum de La kenhal de volgende dubbeltallen voorge dragen. Ter voorziening in de vacature- Blok Prof. dr. P. J. Blok en prof. dr. P. D. Chantepie de la Saussaye; in de va cature KroonDr. A. W. Kroon en prof. dr. S. G. de Vries; in de vacature-Harie- velt: D. Hartevelt H.Cz. en J. P. J. Driessen. B. en W. stellen den Raad voor de beide aftredende commissarissen der Ste delijke Lichtfabrieken Mr. P. J.. M. Aal berse en J. P. J. Driessen, te herbenoe men* Kerknieuws. Priesters van het H. Hart van Jezus. De studenten van het Juvenaat van de ze priesters te Bergen op Zoom gingen voor hunne hoogere studiën steeds naar het groot seminarie dezer stichting te Leu ven. Het aantal Nederlandsche studenten is echter den laatsten tijd zoodanig toe genomen, dat men zal moeten overgaan tot de stichting van een groot-semina rie op Nederlandschen bodem. De paters hebben daartoe gehuurd het huis ten Bosch onder Princenhage, in eigendom bij de Fransche Benedicti nessen, die weer naar Frankrijk zijn te- ruggekeerd. Onderwijs. Examens Wiskunde. Behoudens onvoorziene omstandighe den zal het mondeling gedeelte der akte examens in de wiskunde, middelbaar onderwijs, (KI), en der akte-examens in de wiskunde lager onderwijs (art. 86 der wet tot regeling van het lager onderwijs), voor zooveel deze examens in het open baar en in de maanden Augustus, sep tember en October 1912 worden gehou den, worden afgenomen te 's Gravenhage in het gebouw Fluweelen Burgwal no. 22. Kinderscholen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, zijn als de scholen bedoeld onder letter d van het Koninklijk besluit van 31 Juli 1912 aangewezen de openbare handelsscholen met 2-jarigen cursus te Amsterdam, Groningen, Haar lem, Harlingen, Rotterdam, Utrecht, Vlis- singen en de handelsscholen met 2-jarigen cursus, uitgaande van het Canisius-college te Nijmegen en van het college St. Wil- lebrord te Katwijk aan Zee. LEIDEN, 30 Augustus. Koninklijke onderscheidingen. Benoemd tot riddeF van den Nederl. Leeuw Mr. Schokking, oud-lid der 2e Kamer, en Dr. Holwerda, Hoogleer- aar, tot officier in de orde van Oranje- Nassau, Mr. E. de Vries, Dijkgraaf vau Rijnland, tot ridder in de orde van Oranje-Nas.-aUj de heer J. Dries sen, Voorzitter van de vereeniging tot Kinderbescherming, de heer A. van Agterberg, Directeur van de Ambachts school, de heer B. Haanstra, Directeur van de Kweekschool voor Bewaarschool- houderessen en de heer W. Verhey Van Wijk, voorzitter van de Kamer van Koop handel. De zilveren medaille van deOran- je-Nassau-Orde aan P. Vet, rijksveldvvach wachter, brig.-maj. eri T. Opstdijk, re kenaar aan de Sterrewacht. Koninginnedag. Het Kinderfeest zal, zooals wij giste ren berichtten, veel van zijn aantrekke lijkheid verliezen. Het land is te moe rassig om er feest op te vieren alleen de bioscoopvoorstellingen in de morgen uren zullen plaats hebben. Een andere teleurstelling is, dat de voorgenomen militaire marsch na de parade niet zal doorgaan. De troepen kee- ren pa afloop van de parade op het Schuttersveld rechtstreeks naar hunne kazernes terug. Muziek zal echter de feestelijke stem ming verhoogen. Het carillon van den Stadhuistoren zal zijn harmonieuze ac- coorden over de stad doen zweven, ter wijl er volop gelegenheid wordt gegeven aan alle soorten straatmuziek om de kunst hooordj te laten vieren. 's Avonds hebben twee openbare mu ziekuitvoeringen plaats nl. op de Lamme- renmarkt in de verlichte tent, van half acht tot half tien, door „Werkmans Wilskracht" (muziekcorps der Leidsche katoenweverij», waa van he; programma luidt als volgi: Volksliederen. „ln naam van Oran je", marsch, Noordanus. Ouverture „Les Trésors des Incas", Hofman. Concert Walzcr „Grusz aus der Fern" Noordanus. Gut Nachi, fahr wohl, (lied voor Piston en Trombone). Grande fantaisie „Le Ga'a.nt Paladin Blemont. „Les enfanis de la troupe," marsch, Steenebrugge. Ouverture „Vendange ct Moisson", Tack. „Wir tanzen rin- gelreihn", Leo Fall. Fantaisie „Une Soiree airtomne aux ardeitnes," Go- vaert. „Adieu au revoir", marsch, Ou de Wilhelmus, Noordanus. Op de geïllumineerde Korenbeurs zal van acht tot tien door het Stedeljjk Mu ziekkorps een concert worden gegeven. Op de Lammermarkt zal ook een open lucht-bioscoopvoorstelling gegeven wor den gedurende het concert. De schoon e gevel van ons Stadhuis zal weer schitteren in de bekende elec- trische illuminatie. Op het Posthof belooft het des avonds bijzonder feestelijk te zijn. Vacantiecursushen. Evenals vorige jaren heeft ook nu weer (van 22 Aug. tot 5 Sept.) de vereeniging tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker vacantiecursussen inge richt ten dienste van mannen, die reeds in de praktijk werkzaam zijn, doch in hun dagelijkschen werkkring de gelegenheid missen op velerlei, met hun vak in ver band staand, gebied zich bedrevenheid en kennis te verwerven, die hen in de uitoefening van hun bedrijf van groot nut zouden kunnen zijn. De deelname, in vroegere jaren, door lieden uit alle streken van Nederland was zoo bevredigend, dat het bestuur besloot zich nu eens naar het buitenland te wenden. Terwijl uit Frankrijk en Duitsch- and niets vern9men werd, kwamen er dit jaar, ook al op aanbeveling van iemand die ten vorigen jare een cursus volgde, 4 Engelschen daarvoor over. Om wille der groote reis, die zij zich daarvoor getroosten, werd hun een ver lenging van den cursus met een week toegestaan. Men kan zich eenigszins een denkbeeld maken van den goeden reuk, waarin de cursussen staan, wanneer men weet, dat van de Engelschen er drie gestudeerde lieden zijn, die een wetenschappelijken graad behaald hebben. Een ervan is lector in de Chemie aan de Hoogeschool te Dublin, die hierheen kwam om het glas blazen te leeren, met het oog op de be- noodigdheden in zijn vak, De cursus in het werken op moderne instrumentmakerswerktuigen,onderleiding van de Heeren G. J. Flim en H. J. Wis- meyer, Chefs van instrumentmakerswerk- plaafsen in het Natuurkundig Laborato rium te Leiden, werd gevolgd door 9 deelnemers, waaronder 1 Engelschman. De cursus in het glasblazen voor eerst- beginnenden en meergevorderden, onder leiding van den heer O. Kesselring, chef der glasblazerswerkplaats in het Natuur kundig Laboratorium te Leiden, wordt gevolgd door 27 deelnemer,s waarvan 3 Engelschen. Met ingang van 15 September is benoemd tot adjunct-inspecteur van politie alhier de heer J. A. H. J. Walter. Bij het gehouden toelatings-examen voor de Kweekschool te Heerlen, is ge slaagd Mej. M. van Schijn del, en voor het Station voor Maalderij en Bak kerij te Wageningen de Heer J. van: V eg gel, beiden alhier. BLEISWIJK. De gemeenteraad benoem de heden tot gemeente-ontvanger den heer v. d. Lee, van Aarlanderveen, met vier stemmen. De heer Huisman alhier verkreeg drie stemmen. LEIDERt)ORP. De heer A. van Leeuwen alhier, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. OEGSTGEEST. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag v. m. 10.30 uur. Onder werpen van behandeling: Mededeeling ingekomen stukken. Verkiezing Wethou der. Comptabiliteit. Aanbieding gemeente- begrooting 1913. GEWESTELIJK GEMENGD. Plotseling sterfgeval. Gisteravond omstreeks half negen werd een zékere B. M. V., 42 jaar oud, wonende te 's Gravenhage, op het perron te Leiden ongesteld. Terstond werd hij naar een der wachtkamers ge bracht, waar zeer spoedig twee genees- heeren aanwezig waren. De ongelukki ge was echter binnen een half uur over leden men vermoedt, dat hij door een beroerte was getroffen. Het lijk werd overgebracht naar het Sint Elisabethsgasthuis, waar het heden morgen werd geschouwd. Na de schou wing is het overgebracht naar 'S-Qra- venhage. Sedert 1.1. Vrijdag vertoefde in een hotel te Leiden een Rus, die voorgaf doctor in de medicijnen te zijn en op eigen recepten medicijnen bestelde. Het bleek echter, dat de man zonder midde len van bestaan was. De politie heeft den man nu gisteren naar Rotterdam getransporteerd, waar hij zich bij den Russischen consul zal aanmelden. Door d e politie te Leiden zijn twee minderjarige werkzoekende jongens aan gehouden en naar hun ouders te Rotter dam overgebracht. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan de firma Koole Nicola en Co. en rechtverkrijgenden is door B. en W. te Leiden vergunning verleend tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het perceel Geeregracht no. 7, Sectie E no. 1378. L>aatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Spoorwegongeval. Hedenmorgen is bij Abcoude cei per sonentrein, komende uit de richting Utrecht, gederailleerd. De locomotief werd uit de rails geslingerd en vief om. De machinist en stoker konden zich tij dig redden. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Het treinverkeer onder vindt geruimen tijd vertraging. Slechts enkele treinen kwamen uit de richting Utrecht binnen. Nader meldt men aan het „Hbld.": Het ongeval geschiedde met den van Arnhem komenden trein S.S. No. 40? ewlke te 9.24 aan de Weesperpoort te Amsterdam moet aankomen, doch nu te 11.5 arriveerde. De reizigers waren van Abcoude op trein 20 overgegaan. De machine, een z.g. Jumbo, dus een der zwaarste, geraakte door een tot nu onbekende oorzaak uit de rails en reéd nog ongeveer 100 Meter verder, daar bij den weg sterk beschadigende, zoo dat over één spoor zal moeten gereden worden tot de rails hersteld zal zijn. De Nederlandsche gezant te St. Pe tersburg, Baron Sweerts de Landas, sedert eenigen tijd met verlof uitzijn standplaats vertrokken, wordt in de volgende week te 's Gravenhage verwacht. De gezant der Portugeesche repu bliek, de heer Ferrerra, is sedert eenigen dagen ziek, welke dngesteldheid hem zal verhinderen aan het gastmaal van den Minister van Buitenl. Zaken op Konin- gin's verjaardag, tegenwoordig te zijn. De Minister van Koloniën hervat a.s. Maandag, van verlof terug, zijn werkzaam hedeo Marktberichten. LEIDEN, 30Aug. Veemarkt. Ter mark* waren aangevoerd; Paarden 683,67stieren f 128 a 322, 184 Kalf- en Melkkoeien f 169 a 329, 82 Varekoeien f134 a 263, 233 Vette Ossen f 208 a f 326, per kg. 74 a 86 c.. 117 Gras kalveren f 36-a f 89,58 kalveren (vette) f 62 a 128, p. kg. 95 a 105 c., 27 kalveren (magere) f7 a f 15 1054 Schapen (vette) f24 a f33—, p kg. 68 a 74 c., 632 Schapen (weide) f 18 a 25.—,0—Lamme ren f 0 a f 727 Varkens (magere) f 14 a f50, per kg. 42 a 46 c., 507 Biggen f 8 a f 14, 6 Bokken of geiten f 1.25 a f 10. Ter markt aangevoerd: 566 runderen, 202 kalveren, 1635 schapen. Kaas. Aangevoerd 129 partijen. Besteed werd per 50 Kg, voorGoudsche kaas lesrtv. f30 tot f33. 2e srt. f27.a f 29H- Leidsche kaas le soort f 29 a f 31, 2e soort f 25 a f 28, mindere soort f22 a f24. Aan de Stadswaag gewogen 112 partijen, 4896 stuks kaas, wegende 33535 K.G. LEEUWARDEN, 30 Aug. Botermarkt, Boerenboter f51.—aAanvoer 7/4, 1/8 vaten Fabrieksboterf50.— a51.50. Aanvoer 11/3 62/d vn Noteering van de Commissie f 53.50 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland 52.50. Nagelkaas Fabrieks- f22.— a 46.50. Boeren- f 57.Aanvoer 36261 Kg. Handel flauw. AMSTERDAM, 30 Aug. Aardappelen.— Andijker muizen groot p. mud f 2.60 a f 2.80. blauwe f 2.40 a 2.60, p. mud. Friesche Borgers f 1.30 a f 2.00, Polder id. f 1.60 a f 1.80. Zeeuwsche Eigenheimers f 1.80 a f 2.idem bonte f 2.40 a 2.80idem blauwe f 2.40 a 2.85; Hillegommer kralen f 2.50 a f 3.— idem Eigen heimers f 2.50 a 3.— Geldersche Eigenheimers f 2.a 1.90, idem blauwe f 2.30 a 2.40. Aan voer 6 ladingen. UTRECHT, 30 Aug. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 118 wagens kaas, te zamen wegende 27140 kilo. Prijs le qual. f 30.— a f 33.—, 'Je qual. f 27.a f 29.50 per 50kilo Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 Aug. Veiling der Tuinbouwver. Bloemkool I. f8.75 a f 13.2. dito JI f4.50 a f6.—, reuzenbloerakool 1 tï.75 a f9.50, roode kool f2.50 a f2.75 alles per 100, snijboonen f 0.85 per 102, prinsesseboonen f 0.75 per 15 kg. STOMPWIJK, 28 Aug. Op de Veiling waren aangevoerd 2326 eieren f5.45 tot f5.9ü p. 100, Goudsche en Leidsche kaas 20 a 30 cent per pond. Prinsesseboonen 3 c. per 100. Snijboonen 10 a 16 per 100, Roode kool 4 a 8 c. per stuk. Savoye kool 6 c. per stuk. Stoofperen 20 a 30 c. per mand. VOORSCHOTEN, 29 Juli. Veiling V.P.N. 1340 eieren f 5.25 a f 5.65. soep en braadkippen f 0.40 a f 1.10. konijnen f 0.30 a f J«2P. duiven 20 ct. het paar. LOOSDUINtN, 22 Augustus.Groentenvciling. De prijzen waren: komkommers (Eng.) le soort f 2.10 a f 4.10, dito 2e soort f 0.50 a f 1.70, dito (gele) le soort f 3.30 a f 3.50, dito 2e soort f 0.60 a f 0.80, roode kool f 2.20 1 2.60 savoye kool f 4.60 f 7.30, groene kool f 1.50 a f 1.90, salade Ie soort 33 a 50 c., peen le soort f 2.a f 2.50, andijvie 90 c. a f 1.40 kroten 60 a 90 c. prei 50 a 90 c., rabarber f 1.20 a f 1.40, selderij 40 a 8J c„ peterselie f 0.40 a f 0.70 per 100. spinazie f 0.17 a f 0.28, postelein 25 a 35 c. boonenstek 12 a 30 c., appels 20 a 55 c, peren 25 a 40 c. per ben. prinsessenboonen 26 a 69 c. snijboonen f 1.a f 1.50 per 1000; erwten f 0.50 a f 1.15 per mand. tomaten le soort f 6.— a f 7,20, dito 2e soort f 4 a f 5.40. dito 3e Soort f 1.60 a f 3.60 per 50 kg. pronkboonen 35 a 60 c. per 15 kg. perziken le soort f 9 a f 12, -dito 2e soort f 3.20 a 7 per 100. Aanvoer 70,823 kom kommers 52.y42 pond tomaten. EDAM, 29 Aug. Op de heden alhjer gehouden markt zijn aangevoerd 140 partijen boter. Hoogste prijs 69 c. per pond. Kipeieren f 4.75 a f 5. de 100 stuks. Beurs van Amsterdam. 3& Augustus 1912 Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4J/C Jan-|uli. Portugal 4H O'oLTabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4H% Obl. 1909Ned.Rec. 4H% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope «Sc Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 GoudL '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 7o Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden löyó. 4% idem 1911. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Ainalg. Copper Cy. C. v. Aand. CerLv. Araer. Car «Sc Found C. Un, Cigar. AL C. v. A. CerLV.g.A. Unit.StaLSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «Sc Moormann (liq.) ArasL Cult. Mij. der Vorsienl._ Ned. Handelsmpij.Kescoutre 5 Gew.aand.,, Ketahoen"Mijnb.Mij. Kedjang LeDong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars üec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a i 1U00 Aand. Aioeara Euim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Coip. Lim. Aand. Holl. ifz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warscbau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «kObio Cerr.Y.aand. Denv. «S Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4'/„General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MextcJnlern.PriorLienObl.4H7. Cert. v. aand. Aliss. Kans. <S T. 4% le Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario «k Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. Soutb Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 47„ Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 57„ Staaisl. Oostenrijk 1860 37„ Madrid I808 Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4H a 78 li. 78H 651B 89->8 90 87 93*i, 64*4 95H 95 86*4' 85H 81H 100*4, 103H 49*4 100*4 87 100*4' 69 87*8 60*6 57% 74% 114 h 108 158 32H 263H 99H 260*4 m-i 87*4 86 86% 81 5*8 20He 673 129 589H 508 4He 11H 50H» 87 H 92 96H 186 110^ 8 DM* 22*6 36**i* 77*4 27 H 101 He 29 H» 94*u 37*4 2616 1MH 30*6 170^ 99'*n 4«*k 106% 1.40 79H 80% 120H 146H 160 66H 49*6 37— 64.10 217*6 188H 5 H 19% 670 129H &9K 11% 50,4 87H 110*6 81H 22*f, 36*4 4% 1O6.4

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3