Uit Stad en Omgeving. Struijcken, bestuurslid der R. K. school vereenigirvg te Amsterdam, het beroep toe dat door deze vereeniging is inge steld tegen het besluit van, Ged. Staten yan Noord-Hollan.d van 24 April 1912 genomen, op de door het Bestuur van genoemde vereeniging gedane aanvragie Dm voor de bijzondere lagere school te Amsterdam, Pieter de Hooghstraat 80 te bekomen de Rijks bijdrage bedoelt in art. 59 der wet tot regeling van, het lager onderwijs, over*het jaar 1911. Ged. Staten hadden, de subsidie gewei gerd omdat o.a. h.i. het schoolgeld meer dan f 80 bedroeg. Prof. Struijcken n,u beweerde dat zulks niet het geval was. Hij ging allereerst de geschiedenis der schoolvereeiyging en van hare school na om in 't licht te stel len dat in, 1910 tot een reorganisatie van de school werd overgegaan,. Voor de nieuwe school was noodig het aan gaan van, een geldleening en om zeker heid te hebben dat aan obligatiehouders de rente zou kuiyien worden betaald, was 't noodig om tot dekking van even tueel e tekorten uit het schoolbedrijf een, hoofdelijke aanslag naast de contribu tie te heffen. Die hoofdelijke omslag mocht volgens prof .Struijcken, volstrekt niet als schoolgeld beschouwd worden,, en hield ook geen, verband met het aan tal schoolgaande kinderen der ouders. Ook de contributie mocht z.i. evenmin worden medegeteld. Immers ,deze werd niet geheven van de ouders, als zoodanig maar van de leden. De toestand is deze, alsdus Prof. S., dat de schooivereeni- ging bestaat uit leden en buitengewone leden en. dat de ouders van de school gaande kinderen lid der vereeniging kun nen, doch niet behoeven te zijn. Er zijn ouders, die lid zijn en. er zijn opders,' die géén lid zijn. Voor de leden bestaat alleen een recht van voorkeur om kin deren op school geplaatst te krijgen,. Prof. S. beriep zich in dit verband op een K. B. van 1895 volgens hetwelk aan een bijz. school subsidie werd toe gekend, terwijl 't daarbij nog wel een school betrof waar de ouders verplicht waren lid van de schoolvereeniging te zijn. Hier werd geen verplichting aan de ouders opgelegd. Zij waren volkomen vrij al of niet aan dit verzoek om vrij willige bijdragen te geven, te voldoen. De Staatsraad-rapporteur in deze zaak 'Mr. Oppenheim, merkte op dat de circu laire, waarbij de ouders in kennis zijn gesteld dat noodgedwongen (om binnen de grenzen der wet te blijven), 't school geld werd verlaagd, doch waarbij te vens aangespoord werd het resteerende gedeelte door een vrijwillige bijdrage aan te vullen, omdat de geheele opzet van de school gebaseerd was op een hooger beroep, toch vrijwel beschouwd kon worden als een middel om langs een omweg toch meer schoolgeld te krijgen. Mr. Oppenheim wees er voorts o.a. op dat bij het aangehaalde K. Bl van 1895 geen sprake was geweest van een schoolgeldverlaging als in casu het geval is. De gevangen Hollanders. Door den Bond van Machinisten en Stokers is aan den heer Hugenholtz, lid der Tweede Kamer een schrijven ver zonden om zijn invloed aan te wenden bij den Minister van Buitenlandsche Za ken in het belang van van Velsen en Klop, die naar men weet reeds eenige weken in Duitschland in voorarrest zijn gesteld in verband met de staking van machinisten en stokers te Duisburg Ruhrort. Zij worde nbeschuldigd de hand opgeheven te hebben tegen nog werken.- kende machinisten en stokers. Nood in West-lndië. Reeds is gemeld, dat Prinses Juliana medehelpr aan het vlechten van tuiltjes voor den bloem verkoop ten voord eele der geteisterde bewoners op Curasao. Daaromtrent nog een aardige bijzon derheid. Al spelende, onder het maken van hei- debouquetjes, bedacht de Prinses voor de arme menscben in West-lndië eeni ge bloemstukjes van heide te maken. H. M. de Koningin heeft toen aan elk van 24 opgegeven adressen zulk een bloemstukje door de Prinses gemaakt doen zenden als bijdrage tot verkoop ten behoeve van het goede doel. Complot te Bondowoso. Volgens de „Soerabaja Courant" is te Bondowoso (Bezoeki) een complot van een honderdtal Madoereezen ontdekt, die voornemens waren de Europeesche ge meente uit te moorden. De leider van het «*omplot is een Chinees. KORTE KRONIEK. Het eerste Nederl. congres voor heilgymnastiek is gisteravond om negen uur in de Oranje-Societeit te 's Graven- hage geopend. Gisteren, de tweede dag van de feesten ter viering van het driehonderd jarig bestaan van den Beemster polder had een gecostumeerde, historische en allegorische optocht plaats. Ook B. en W. van Alkmaar heb ben de gevraagde vergunning voor den verkoop van de „Oranjebloem"' gewei- gerd. X LEIDEN, 30 Augustus. Woensdag 4 September as. wordt hier verwacht een detachement van het Regiment Genietroepen uit Utrecht om behulpzaam te wezen bij het opslaan van een tentenkamp in de duinen bij Katwijk Bij resolutie van den minister van Koloniën van den 28en Augustus zijn F. H. C. Stein te Warmond en J. E. Vergouwen te Leiden ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Ned.-lndië, teneinde te worden aange steld voor zooveel de eerstgenoemde betreft tot administratief ambtenaar voor Java en Madoera, de ander voor de buitenbezittingen. ROOMSCHE AGENDA. M a a n da g 2 September, 's avonds acht uur, maandelijksehe recolleciie voor de oud-retraicanten van Leiden en Om streken in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart (M.on Père). ALKEMADE. Aan de op 13 September a.s. te houden loting wordt in deze ge meente deelgenomen door 27 lotelingen, de overige 21 ingeschrevenen zijn öf vrijgesteld of afgekeurd. KATWIJK AAN ZEE. Gister werd op den publieken afslag besteed voor: volle pekelharing f 19.30, maatjes dito f 14.95, makreel f 11.30 per kantje. NIEUWEWETER1NG. Aan P. van der Knijff alhier is door Burgemeester en Wethouders van Alkemade verlof ver leend tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank in het huis wijk C. no. 39a. NIEUWVEEN. De raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeen geroepen tegen hedenavond 71/® uur. Agenda Ingekomen stukken. Aanbieding Begrooting 1913. Kohier hoofd, omslag. Aanbeveling 2 leden van het zetters- college. Uit goede bron vernemen we, dat bij den raad is ingediend een adres tot afschaffing der kermis. VOORSCHOTEN. Bij de R. K. Spaar bank is gedurende de maand Augustus ingelegd f 950.51, terugbetaald f 30. Het laatst uitgegeven boekje draagt het num mer 371. GEWESTELIJK GEMENGD. Doorbraak. Men schrijft ons uit Hazerswoude. Gisterenmorgen is de kade der boven- vaart in de onmiddellijke nabijheid der sluis en watermolen bij van Elswijk over een lengte van 30 M. doorgebroken. Met kracht stroomde het water over het molen- erf in de zoogenaamde Boterpolder, waar alle lager gelegen stukken land dan ook blank staan. Bij den landbouwer Peters is het erf en de boederij geheel onder- geloopen. De overige watermolens die hun uit- Ioozing hebben in de bovenvaart zijn stop gezetde sluizen zijn gesloten met kracht wordt er gewerkt om de door braak dicht te krijgen. Treurig. Terwijl de moeder even afwezig was, trok het 27s-jarig zoontje van den spoor wegbeambte Hill te N o o r dI w ij k e r hout een petroleumtoestel, waarop een pan met kokend water, van een tafeltje. Het kind kreeg de inhoud over hand, armen en onderlijf, zoodat het deerlijk verbrand werd. Spoedig naar het Zieken huis te Leiden vervoerd, overleed het aldaar gisteravond reeds. Sport. Schieten. Leidsche Sch ietbond. De einduitslag van den zesdaagschen wedstrijd te Katwijk gehouden is als volgt: Korps wedstrijd. Leidsche Scherp schuttersvereeniging 424 p.; Leidsche Schietvereeniging Willem Teil 384 p.; Schietvereeniging Willem Teil te Bode graven 355 p. Person eele baan: le Joh. Dek ker 86 p.; 2e. J. G. Roeske 86 p.; 3e H. P. H. Keereweer 85 p.; 4e C. F. Sirathmann 83 p.; 5e J. van Duin 80 p.; 6e F. T. Fraikin 80 p.; 7e. A. Vink 78 p.; 8e C. P. Kok 78 p.; 9e J. S. van Hassel 78 p., en 10 W. .Woud 77 p. Vrije baan: 1. Joh. t>ekker 114 p.; Z F. T. Fraikin 113 p.; 3. C. F. Strath- mann 112 p.; 4. W. Alphenaar 112 p.; 5. W. Vos 111 p.; 6. H. Brouwer 110 p.; .7 C. P. Kok 110 p.; 8. P. Gadri 110 p.; 9. J. van Duin 108 p., en 10. J. S. van Hassel 107 p. KampioenprijsW. Vos 173 p. Dag- medaille: le dag G. T. Fraikin 57 p.; 2e dag Joh. Dekker 58 p.; 3e dag A. Vink 55 p. 4e dag; W. Alphenaar 56 p.; 5e. dag C. P. Kok 56 p., en 6e dag W. Vos 54 p. Zwemmen. Een kranige Zwemster. Mej. Lily Smith, de vrouwelijke kam pioen van Londen, heeft eergisteren van Dover naar Ramsgate gezwommen, wat een afstand is van ongeveer 32 K.M. Ze heeft er zes uur en een kwartier over gedaan. In 1875 deed kapitein Webb (die in 1874 voor 't eerst het Kanaal over zwom) denzelfden tocht in 81/, uur. In 1906 heeft Wolffe het gedaan in 6 uur 35 min.dat was tot eergisteren de recordtijd. Mej. Smith toonde geen tee kenen van vermoeidheid en verklaarde plan te hebben de volgende week een poging te wagen om het Kanaal over te zwemmen. Gedurende den tocht die vóór haar nog geen andere zwemster volbracht heeft, voedde mej. Smith zich met druiven njstpudding en thee. Leger en Vloot. De Minister van Oorlog heeft gunstig beschikt op het verzoek van liet Bestuur van den Nederlandschen R.K. Bond van Onderofficieren „SintMartinus" te Amers foort, om de leden van het Hoofdbestuur in de gelegenheid te stellen de vergade ringen op werkdagen te houden. Gemeenteraad van Nieuwkoop. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer H. B. Onderwater, burgemeester. Aanwezig 6 leden, afwe zig de heer J. v. Leeuwen, wethouder met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring, de notulen, worden gelezen en on veranderd vastgesteld. De gemeent.-rekening wordt voorloo- pig vastgesteld, zooals zij is aangebo den. Aan mej. D. Maats onderwijzeres wordt tegen 1 Oct. eervol ontslag ver leend. Besloten wordt opnieuw in de vacature te voorzien. Daar de heer Bodegraven niet moest aftreden is door den Commissaris dér Koningin een nieuwe voordracht ge vraagd, waarop worden geplaatst voor den heer A. v. Leeuwen (die niet meer in aanmerking wil kómen) de heeren P. Pieterse en Th. Mourits, en voor den heer C. Nell, de heeren P. v. d. Weijden en W. Nieuwenhuizen. Tot leden der commissie voor de recla mes hoofd, omslag worden benoemd de heeren Augustinus, Middelkoop én v. d. Weijden. Besloten wordt de perceelen sectie A no. 13 en 1451 en sectie C no. 48, 49 en 1622 ondershands voor 10 jaar te verhuren. De begrooting dienst 1913 wordt aan geboden en zal in een volgende verga dering worden behandeld. De vergadering wordt daarop geslo ten. Gemeenteraad van Ter Aar. Voorzitter jhr. K. W. L. de Muralt, burgemeester. Aanwezig al'.e leden. Noiulen na lezing goedgekeurd. Mededeelingeneen schrijven van mej. C. Bosnia, onderwijzeres, waarin zij te kennen geeft, de haar toegekende grati ficatie niet te kunnen aannemen, als ko mende deze haar te laag voor, en dat de raadsbesluiten betreffende wijzigingen begrooting 1912, benevens kohier H. O. loopend jaar door Ged. Staten zijn goed gekeurd. Beide voor kennisgeving aan genomen. Een verzoek van de Ned. Vereeniging van Schoolartsen betreffende eene ver ordening, die verbiedt kinderen uit huis gezinnen op scholen toe te laten,vwaarin eenige bepaalde ziekten, vporkomen, en een verzoek van een gymnastiekclub om gebruik te mogen maken'van een der lokalen van de -openbare school tot het houden harer oefeningen, welke stukken aan B. en W. werden gezonden voor nader advies. Vervolgens komt ter tafel de in de raadsvergadering van 12 Aug. 11. aange boden rekening van inkomsten en uit gaven dezer gemeente over 1911. De heer Hoog er vorst, als lid der commissie van onderzoek, brengt het ver slag uit en deelt mede, dat er geen be merkingen zijn in te brengen. Hierop wordt de rekening voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 12.719,46, in uitgaaf op f 12.376,901/2 en het batig saldo op f 342.551/2. Vervolgens wordt besproken een voor stel van het dagelijksch bestuur om de maximum-heffing van den H. O. t3 ver- hpogen en te brengen op f3000, en zulks in verband met meerdere kosten der gemeente-huishouding niet alleen, maar ook met het oog op de kosten tot ver betering van de brandbluschmiddelen. De heer v. Z wiet én vraagt, of tot f 2800 ook niet voldoende kan zijn, waarop ge antwoord wordr, dat men niet verplicht is van de maximum-heffing gebruik te maken en zoo noodig daar beneden kan geheven worden. De Raad, voor het meerendeel zich overtuigd hebbende, dat verhooging van inkomsten noodzakelijk is, kan zich met het voorstel vereenigen en besloot met 6 tegen 1 stem het maximum-bedrag op f3000 vast testellen met ingang van 1 Jan. 1913. Wordt aangeboden de begrooiing van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1913. Een commissie tot onderzoek dier begrooting wordt benoemd bestaande uit de heeren J. Visser, J. v. Vliet en J. Hoogervorst, die de benoeming aanne men. In een volgende vergadering zal hierover rapport worden uitgebracht. Wordt vastgesteld een staat tot het doen van een afschrijving op de begroo- tingl912 naar aanleiding van den plaais gehad hebbenden brand te Korteraar. De Voorzitter stelt voor om het raadsbesluit, om mej. Bosman een gra tificatie ad f 10 te geven, in te treken, wat met a'.gemeene stemmen wordt besloten. Bij de rondvraag werd in het midden gebracht: le. door den heer Hooger vorst, dat het hem wenschelijk voor komt, dat de boomen in de Kerkbuurt worden gesnoeid. Z. i. levert hei thans gevaar op voor het verkeer. 2e. door den heer v. Vliet, dat het hem nood zakelijk toeschijnt, dat meer worde toe gezien op den broei van hooibergen. Hij is van meening, dat daaraan meer aan dacht moet worden geschonken, en de brandmeesters te verzoeken ieder in hun wijken daar nauwletiend op toe te zien. De Voorzitter zegt toe, de brand meesters, die daarbij betrokken zijn, aan te zullen schrijven ter voorkoming van brand, op de hooibergen te letten, terwijl ook den hoo.aj... .c. ter kennis zai worden gegeven, dat hij bij eventueel brandgevaar hem door brandmeesters be richt wordt handelend te moeten optre den. De heer v. d. Hoorn vraagt of er ook iets meer bekend is geworden over de verbindingslijn van liet spoorwegnet. De Voorzitter antwoordt dat na de laatste correspondentie niets meer is ver nomen. Niemand meer het woord verlan gende, sluit de voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Voorschoten. Voorzitter de heer E. Vernède. Afwe zig de heeren Mol van Charante met kennisgeving en Kwak. De notulen, der vorige vergadering worden zon,der bemerking goedgekeurd. Ingekomen, stukken: B. en W. bieden den Raad aan, het uitbreidingsplan van de gemeente, dat geduren,de een maand ter visie ligt op de secretarie. Verzoek afschrijving H. O. van, J. v. Zwijndrecht, den, Haag, Mej. Baart, den Haag, J. J. Zwolio, te Amsterdam, en W. van Diepen,, Pijnakker, en bezwaar schriften H. O. van, A. Huisman, Al' Blink, C. C. Breukerst, A. Tailleur en C. van Geulinjk. Worden gesteld in han den van, B. en W. met uitzondering van A. Huisman, die te laai heeft gereques- treerd. Ingekomen, is een circulaire van de de vereeniging van schoolartsen, tot we ring van, kinderen op de school, lijdende aan kin,khoest en andere besmettelijke ziekten. De Voorzitter zegt, dat dit reeds hier wordt toegepast. Wordt dus voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat 't rechi zetten van den gashouder, wat volgens den directeur van het gas- en electriciteitsbedrijf te Leiden, f400 zou bedragen, f 617 heeft gekost, waarbij f 87.50 afgaat voor het pompen waterleiding, waardoor dit bedrag al- zoo van het een,e bedrijf in 't andere overgaat. Mededeeling dat 200 percee len zich voor 1 Mei 1913 bijl de water leiding hebben, aangesloten, waarvan 120 perceelen voor 1 Jan,. 1912, zoodat zegt spr., er geen vrees bestaat, of het getal 150 zal zeker worden bereikt, zoodat met 1 Januari het verlaagde tarief reeds kan ingaan. Bovendien, wordt op verzoek van 43 perceelen het water onderzocht. De heer Koot vraagt, of als het ge tal 150 met 1 Januari niet is bereikf, het verlaagde tarief toch kan ingaan.- De Voorzitter zegt dat op het einde van, het jaar hierover beslist kan worden. Aanbieding gemeentebegrooting 1913 Benoeming van een lid van toezicht Middelbaar Onderwijs. De heer Dr. R. Birkhoff wordt met algemeene stemmen, herkozen. 1 Vaststelling gemeen,te rekening 1911. De'Voorzitter zegt dat de benoemde commissie de rekening in orde heeft be vonden,. Inkomsten zijn f 55720.15, Uit gaven f51211.93, Batig saldo f4508.22 De begrooting van, 1912 wordt met f IO55.7O1/2 verhoogd. Verordening van keuring van vee en vleesch en op het heffen, van rechten daarvan. De Voorzitter zegt, dat op 1 Jan. 1913 de keuring zal ingaan eni als keurmeester hiervoor ie benoemen de heer K. Waal, rijksveearts alhier. De verordening wordt artikelsgewijze be handeld. De heer Eggink wil het yee voor eigen slachting aan geen keuring onder werpen. De Voorzitter heeft hier tegen bezwaar, en, stelt voor hierin geen verandering te brengen en bij wijze van proef voor een jaar aldus de verorde ning aan te nemen. Aldus besloten. Het keurloon wordt vastgesteld voor een koe, os, vaars, stier en, paard 50 ct., voor een pink, schaap, varken 25 cent, voor een lam, geit, bok 10 cent. Bij de rondvraag spreekt de heer Schoor zijn misnoegen uit over het heffen van, tolgeld op fietsen, aanvan gende 1 Sept. e.k., omdat thans een fiets voor een werkman, een levensbehoefte is geworden en, deze heffing niet kan stro ken met den wensch van den wetgever. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze.zaak zullen overwegen en den Raad een voorstel zullen aanbieden. Verder klaagt de heer Schoer over het het woest rijden van, een houder van een motorfiets alhier, en vraagt of hierop geen verordening bestaat. De Voorzit ter zegt, dat dezelfde verordening gel dig is als voor de auto's. 1 De heer de Graaf maakt den Voor- ziutter attent op het njet branden van] gaslantaarns, bij Voordorp, vooral nu door den storm boomen, ontworteld zijn langs den, weg en dit ongelukken kan opleveren. De Voorzitter zal ee«j onderzoek instellen. De heer Schma-I vraagt de reden waarom de draaimolen en, wel op een dorpsfeest staangeld moet betalen. De Voorzitter zegt dat dit niets nieuws is en de gemeenteverordening voor schrijft 20 cent per vierkanten meter voor draaimol en's, kramen, tenten enz., wan neer deze op gemeentegrond geplaatst worden. Echter kan, wanneer de Raad hiertoe besluit het geld bij wijze van sub sidie worden teruggegeven. Hierna wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Alphen. Vergadering van hedenmorgen. Voorziiter de heer C. jW, Visser, burgemeester, Aanwezig 9 leden, afwezig de heeren Streng en Van Leeuwen. Na opening door den Voorzitter worden de notulen voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Missive van Ged. Staten ten geleide van goedgekeurde raadsbesluiten. Proces-verbaal van kas opname bij den gemeenteontvanger, waar bij geconstateerd wordt, dat bij de opna me 3059.40 gld. in kas was. Circulaire van de Ned. vereeniging van schoolartsen waarin verzocht wordt pogingen in het werk te stellen tot een beter toezicht op de gevallen van besmet le'ijk e ziekte. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit laatste adres gezonden nar B. en W. ter fine van praeadvies. Adres van de eigenaren van perceelen in de Coenraadstraat, waarin zij verzoe ken het eigendom van de straat aan de gemeente over te dragen. Dit adres is te laat ingekomen om op deze vergade ring behandeld te worden. De gemeente-rekening dienst 1911 wordt met algemeene stemmen voorloo pig vastgesteld op gew. ontvangsten f 42.801.631/2 buitengewone ontvangsten f 24.521.66; gew. uitgaven 41.606.751/2 buitengewone uitgaven f 24.559.68. Voordeelig saldo gew. ontvangst en uit gaven f 11.94.89; nadeelig saldo bui tengewone ontvangst en uitgaven f 38.02. In behandeling komt nu het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van ver ordeningen op de heffing en invordering van gelden voor het gebruik,maken van den gemeentelijke los- en laad- en op slagplaats. Met algemeene stemmen wordt volgens voorstel van B. en W. be sloten tot eenige wijzigingen in de be staande verordeningen, waarbij1 o.a. de heffing van een gulden per uur veran derd wordt in f0.50 en in f0.25 voor verhuizingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten aan de gemeente veldwachter wegens 25-jarigen trouwen dienst een gra tificatie van 25 gld. te schenken. B. en W. stellen voor de veehouders in de gelegenheid te stellen hun vee lei dingwater te drinken te geven, wat ten goede zal "komen aan de melk en indi rect aan den landbouw en stellen dien tengevolge de Raad voor hun toe te staan het tarief voor leiding en leve ring van water voor landbouwdoeleinden tewiijzigen tot een prijs als met de prac- tijlk van de veehouders en de belangen, van de waterleiding zal zijn overeen te brengen. De heer Dros kan zich met het laat ste gedeelte van het voorstel niet ver eenigen en vindt het wenschelijk, dat er voor landbouwdoeleinden een vast ta rief wordt bepaald, welks vaststelling naar zijn meening behoort tot de compe tentie van de raad. Hij zou het om daar toe te komen wenschelijk! achten, dat wat in geheime zitting over de waterlei ding is gesproken, gepubliceerd mag worden. 1 De Voorzitter brengt vervolgens het voorstel van B. en W. in stemming hetwelk verworpen wordt met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren Los en Vlasman. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeente begrooting dienst 1913 aan de leden zal worden rondgezonden en in October in behandeling zal komen. Voorts worden eenige af- en overschrij vingen goedgekeurd op de gemeentebe- ting dienst 1912. Aan de orde is vervolgens een adres van J .H. Elzevier Stokmans, en anderen, verzoekende het verhoogde voetpad thans loopende tot de Hofbrug door te trekken tot de Postbrug. B. en W. stellen voor dit adres in ie willigen en daartoe de benoodigde straat van de eigenaren aan te koopen. B. en W. motiveeren dit voorstel op de volgende gronden: le. zal er een betere waterafvoer kunnen ge maakt worden, wat zeer gewenscht is, 2e. zal de veiligheid beier gegarandeerd zijn want terwijl nu de weg 3.20 tot 3.70 M. breed is, zal hij dan 4.50 M. tot 7 M. breed worden. 3e. zal de vooral 's win ters gevaarlijke helling kunnen worden weggenomen en aan de gemeente een veel fraaier aanzien worden gegeven. 4e.: zullen de kosten, 4000 gulden, door de straatbelasting worden vergoed. Wethou der Los oordeelt het beter nog te wach ten, daar ér het volgend jaar zooveel werk zal zijn te doen. De heer v. d. L i n- den sluit zich bij de in het praeadvies van B. en W. opgenomen meening van Wethouder Los aan. De Voorzitter, merkt daartegenover op, dat er, zoo oétft, juist nu een rustige tijd is. Het zaf wel Mei of Juni worden voor de toestemming, van Ged. Staten is gekomen, om aair de verbetering van de Schoolstraat te begin nen. Voor dien tijd zou men met de'Jir- lianastraat klaar kunnen zijn. Wacht men er mede, tot na dien tijd, dan vreest spr. dat de koopprijs zooveel duurder zal zijn. Men is nu verplicht om als men het voet pad niet overneemt de eigenaren te ver plichten dit te verbeteren. Deze nu zul* len, na de aangebrachte verbetering een veel h oogeren prijs vragen. De heer Smit vraagt, wat men moet aanvangen met die eigenaren, die niet genegen zijn het hun toebehoorend gedeelte aan de gemeente te verkoopen. De Voorzit ter antwoordt hierop dat 38 van de 4Q zich tot den verkoop hebben bereid ver klaard. Op een nadere vraag van den heer Smit, of de bezwaren van de ove rigen te ondervangen zijn, antwoordt de Voorzitter bevestigend. T>e heer Droste merkt o.a. op, daf er als men nu de Julianastraat gaat be« stratenl spoedig bij den Raad een vgfV

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2