Uit Stad en Omgeving. salarissen der onderofficieren opnieuw vast te stellen en in jaarwedden om te zetten. Voorts wordt verzocht, ook de salarisregeling voor de onderofficieren buiten den troep in de Oorlogsbegroo- ting voor 1913 te verbeteren en defini tief te regelen. In het tweede adres wordt Z. E. sverzocht, nodh de onder officieren, noch het hoofdbestuur daarin teleur te stellen en 'het wetsontwerp tot verbetering van de pensioenen der onder officieren en minderen binnen zeer korten tijd aan de Tweede Kamer der Siaien- Generaal aan te bieden. Het derde adres verzoekt het 8 Dec. 1911 bij den Minister ingezonden ont werp voor een jaarwedderege'.ing als ni-et gedaan te beschouwen, doch de jaar wedden te willen regelen volgens de met het adres verzonden bijlage. KORTE KRONIEK. In een onlangs te Midden-Beemster (N.H.) gehouden vergadering van bakkers- patroons, is besloten te beginnen met 8 September a.s., des Zondags geen brood meer te bakken, noch aan de huizen te doen bezorgen, zoodat voortaan ook door de bakkers de Zondag als wekelijkscbe rustdag kan worden gevierd. Hel gemeentebestuur te Montfoort heeft den vergunninghouders op het grond gebied dier gemeente medegedeeld, dat het hun op straf verboden is, sterken drank te verkoopen of te tappen aan bedeelden. B. en W. van Amsterdam hebben den Raad ter vaststelling aangeboden een door hen opgemaakte begrooting voor 1913, bedragend m ontvangst en .uitgaaf de som van f 37.003.805, tegen f34.939.048 over 1912. Vermindert men deze eindcijfers der begrooting voor 1912 en 1913 met de buitengewone ontvang sten en uilgaven, op die begrootingen voorkomende, dan blijkt, dat voor den dienst 1913 voor de gewone uitgaven een som van f 1.957.862 meer wordt ge raamd, dan daarin bij den dienst van .1912 werd toegestaan. De begrooting, zooals zij door B. en W. van Rotterdam is ontworpen, sluit aan gewone inkomsten en uitgaven met een totaal van f 19.390.256,501/.*, dat is ruim f 1.179.000 hooger dan het daar mede correspondeerende totaal op de begrooting 1912 bedroeg. De gewone audiënties van de ministers van landbouw, nijverheid en handel, en van oorlog zullen deze week jiiet plaats hebben. LEIDEN, 26 Augustus. Varkens gemest met visch. De Leidsche Varkenssiagersvereeni- ging hield hedenmorgen een, vergadering ter bespreking van de kwestie visch- varkens .De voorzitter de heer J.Vooijs opende de vergadering met een woord ■van welkom tot de aanwezigen en, gaf het woord aan den heer W. 'Bergers!, commissaris van het .assurantiefonds Lei den. Deze begon met de mededeeling dat reeds lang de vischvarkens eigenlijk' ha ringvarkens aan den. man. gebracht wor den. 't Is vooral de goedkoope haring. Groote voorraden haring welke anders zullen bederven, tracht men te verkoopen teneinde deze aan de varkens te voeren, 'n Ingewonnen rechtskundig advies luidt 'dat schade vergoeding moet gegeven worden aan den slager, die voor den; vollen prijs een varken gekocht heeft. Ook zal de fokker die de schrammen aan den boer verkocht heeft, de schade aan den boer moeten vergoeden,. En als! de haring gevoerd wordt aan biggen, hoe jong ook, blijft de smaak' er steeds in, ook-al wordt na dien tijd geen haring gevoerd. De mesters geven toe dat der gelijke varkens niet te eten zijnr Doch ondanks schadevergoeding zijn, de sla gers altijd de dupe. Sommigen brengen de gekochte waar terug, anderen bren gen het niet terug, en dit zijn, de eilg- sten, want deze vertrouwen de slagers niet en zeggen dat het misschien, van een gestorven varken was. Het haringvoederen moet verboden, worden van regeeringswege en, krach tig moet daar op aangedrongen wor den. Ook wordt verboden het doen van, water bij melk. enz. Spr. releveert een öogenblik het gevaar wat voor het bui tenland bestaat, HolLand zal zijn, cre- diet aldaar verliezen. De heer Ram, fokker te Warmond,: 'zegt dat hij door het voeren van visch varkens, groote schade heeft ondervon den door het sterven van de biggen en geen haring meer voert, ook zijn buur man is daardoor bekeerd. De heer H. Dungelmann, lid van het hoofdbestuur en afgevaardigde van de ;Haagsche spekslagersvereeniging, wijst er op dat de maatregel door den heer Bergers aanbevolen, weinig n,ut zal heb ben, ook art. 1540 van het burg. wetb. (betreffende te vergoeden schade voor geheime gebreken) waarnaar de regee ring zal wijzen, weinig zal baten,. Een uitstekend middel is volgens spr. publi citeit, békend maken op de markt en in de vereenigingen, wie de verkoopersi van vischvarkens zijn. Een, gelukkige fac tor noemt spr. dat de haring thans weer duur is géworden. De heer Bergers is het met den heer Dungelmann niet eens, de regeering zal zeker pogingen in het werk stellen; om aan het euvel een eind te stellen,. Pu bliciteit is ook niet afdoende, de mes ters welke vischvarkens verkoopen kun nen er niet steeds^ iets «yin, doen,. e;n, zij zouden dan de dupe er van worden,. De heer Dungelmann meent, dat de di recteur van het abottoir na onderzoek de varkens niet kan afkeuren. Publici teit is het beste, de goede moeten een paar keer voor de kwaden lijden, maar dan zullen de goede beter opletten om slechts goede varkens van de fokkers te koopen. Een adres aan de regeering k!an in deze wel iets helpen, al was het slechts om de publiciteit die daardoor mee verkregen wordt. De heer v. d. Berg van Amsterdam zegt dat publiciteit wel iets zal helpen, maar een adres aan de regeering en een, wet in dien geest zal meer helpen. Ook de uitvoer zal schade lijden, bij voortdurend visch- voeren, want de landbouwers komen, dan in 't buitenland in, miscrediet. Daarom moet op wettelijke maatregelen aange drongen worden. De heer den, Hertog van Oudshoorn zegt dat de mesters zelf overtuigd zijn van de schade die onder vonden wordt van visch vo eren, Spr. zoekt ook zijn heil in wettelijke maatre gelen, de haring moet volgens hem onr geschikt worden gemaakt voor varkens voer. De Voorzitter zegt dat de ha ring niet verkocht wordt als voer maar als mest. De boeren willen meest niet weten, dat zij de haring als voer ger bruiken en door de haring ongeschikt te maken wordt zij dikwijls ook onge schikt voor het land. De heer de Boer van Haarlem, vraagt of de mesters hier 'n vereeniging hébben, waarbij steeds kan, geconstateerd worden, van wien, het var ken afkomstig was. Mr. Fokker zegt ook dat moei el ijk kan bewezen worden of het afgesneden en b.v. reeds gebraden spek dat naar visch smaakt behoort heeft tot het varken, wat men van een, bepaal den boer gekocht heeft. Het zal daar om lang duren eer een wet tot stan,d komt. De verschillende belanghebben den moeten de zaak ter harte nemen. Een commissie van mesters, fokkers, slagers en handelaren moest deze zaak eens be- studeeren, rapport er over uit brengen om dan in een yolgen.de vergadering een besluit te kunnen nemen. De heer Dungelmann zegt dat van, de zijde van het bestuur bezwaar bestaan tegen een -commissie. Deze is kostbaar en tijdroovencL Spr. is er echter voor dat een afgevaardigde van de afd. van de Holl. maatschappij van landbouw een van den Ned. Slagershond en een van den Boerenbond, n,aar den directeur-ge neraal va nden lan,dbouw gaan om deze zaak te bespreken. De heer Fokker kan zich hiermede ook vereenigen, dit zal een soort commissie zijn. De heer Noo- semans van Leiden vraagt of het onmo gelijk Is dat wettelijke maatregelefi ge troffen worden om te verbieden dat var kens met visch gevoederd worden. Spr. heeft ook treurige ervaring met visch varkens opgedaan. De heer P. v. d. Zalm van Zoetervvoude zegt' dat liij aan var kens haring gevoerd heeft, maar bij' (heeft nooit klachten géhoord over den smaak waarschijnlijk ligt het aan de wijze van voeren. De heer Bergers vraagt waarom de heer v. d. Zalm met haring voert. De ze zegt, dat een enkel harinkje zijns in ziens gezond is. De beer Bergers zegt dat indien het zeker is dat de heer v. d. Zalm haring blijft voeren, dit aan de Leidsche slagers zal bekend gemaakt worden. De heeren Fokker, voorzitter der afd. Leiden van de Ff oil. Maatschappij van Landbouw, de heer Dungelmann,, be stuurslid van den Ned. Slagershond, de heer van Leeuwen afgevaardigde van den, Boerenbond te Zoeterwoude en de heer W. Bergers lid van den Leidschen Sla gershond woTden bereid gevonden, in bovengenoemde commissie z'tcing te no men. De vergadering wordt daarna geslo ten. Afsluiting passage Hooglandsche Kerksteeg. De Hooglandsche Kerkgracht zal we gens 't maken van eena ansluïüng aan 't kabelnet der Electrkiteatsfabri ek op Dins dag 27 Augustus a.s., voor het verkeer met rij- en voer tuig en zijn afgesloten; ALKEMADE. De Raad dezer gemeente zal bijeenkomen op Woensdag 28 Aug. 1912 om 9 uur. Op de agenda staat Vaststelling Gemeente rekening 1911. Aanbieding gemeente begrooting 1913. Benoeming lid Alg. Burg. Amb. van Alkemade wegens periodieke aftreding van den heer H. Bakker. Nadere vast stelling verordening Hoofdelijke omslag, en verordering schoolgeld. Af- en over schrijving en wijziging begrooting 1912. Benoeming onderwijzer. Reclames Hoof delijke Omslag. BOSKOOP. Op de te Ouderkerk aan den IJsel gehouden wedstrijd van muziek en zanggezelschappen werd in de derde afdeeling Harmonie de 2e prijs behaald door „Excelsior" alhier, welke vereeniging eveneens in de marschwedstrijd sectie B. de 2de prijs behaalde. GOUDA. Het programma van de alhier te houden feestelijkheden op 31 dezer is voorloopig vastgesteld en vermeldt als hoofdnummer een grooten optocht, voor stellende de elf provinciën van ons land. Verder worden er den geheelen 'dag muziekuitvoeringen enz. gegeven.'sAvonds weer muziek en tenslotte vuurwerk. KATWIJK AAN ZEE. Prijzeu der haring: Volle pekelharing f 17.85 a f 18.80, maatjes pekelharing f 13.40 a f 14.30, makreel f 10.25 f 11.60, alles per kantje. LEIMU1DEN. De rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1911 ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie tot en met den 2en September. LISSE. De gisteravond gehouden ver gadering van onze afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond was goed bezocht. Na het gebed opende de voorzitter de vergadering. Met vreugde maakte spr. gewag van den gehouden Katholiekendag te Aken, het Mariacongres te Maastricht en van het 40-jarig Priesterfeest van Z. D. H. Mgr. Gallier, onze beminden Bisschop. Hopen we dat Mgr. eenmaal met den gouden kroon gesierd wordt. Een hartelijk ap plaus volgde op deze woorden. Een 20-tal leden moesten worden geïnstalleerd. Echter waren er maar een zestal tegen woordig. Deze werden door den voor zitter gecomplimenteerd. Uit de mede- deelingen bleek, dat de reglemements- herzienings-commissie met hare werk zaamheden gereed is en alzoo het regle ment binnen korten tijd in behandeling zal komen. De heeren C. v. d. Vlugt en P. v. Zeist hebben bedankt als bestuurs lid der spaarkas. Een vacature is reeds aangevuld door de benoeming van den heer J. Bouman. De boekhouder der spaar kas, de heer M. van der Lans sprak een krachtig woord ten bate der spaarkas. Het aantal inleggers neemt toe, de in gelegde bedragen worden grooter. Door de heer P. van Bezu werd ver slag uitgebracht van de Zaterdagavond gehouden en door den A. H. Schraina van de Zondagvergadering van de Cen trale Raadsvergadering, terwijl de heer P. Warmerdam een overzicht gaf van het behandelde door den heer C. D. Wesseling inzake de Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering; tevens gaf hij een overzicht van het rapport van een alhier bestaande commissie tot onderzoek van Sociale Wetsontwerpen. Allen ver wierven een dankbaar applaus. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Op de tweede verdieping van de nieuw gebouwde Bollenschuur der firma Guldemond en Zoon alhier, stortten dezer dagen een gedeelte bollenstellingen in, die waar schijnlijk te zwaar bevracht waren. Een groote partij hyacinthen ging verloren, terwijl verschillende partijen door elkaar geraakten. Een en ander voor de firma G. een groote schadepost Bij genoegzame deelname zal erin het komende seizoen alhier des avonds een cursus in het Engelsch worden ge geven. VOORSCHOTEN. Het Voorschoten's Mannenkoor „D. E. V.", directeur de heer Corn. A. Bonten van Leiden, zal op-Vrijdag 30 Augustus, 's avonds te 8 uur een volksuitvoering geven op de Voorstraat in de muziektent tegenover het hotel OcutJOO. Het welgekozen program zal zeer zeker velen uitlokken eens te gaan luisteren. WARMOND. Op het verzoek -om ker misvermakelijkheden reeds open te stel len op 2 Sept (Koninginnedag) is thans weigerend beschikt. In verband met de leger oefening, bestaande in het beleg van een fort bij Amsterdam, zal op 18 Sept. e.k. alhier Worden 'ingekwartierd een detachement pontonniers uit Dordrecht, ter sterkte van 4 officieren, 108 minderen, 57 paar den en 13 voertuigen. WASSENAAR. De installatievergade ring van de afd. Wassenaar -der N. R. K. Volksbond 'werd geopend door den heer G. v. Drunen. Hij sprak den \ven,sch uit, dat alle vergaderingen zoo druk be zocht mochten zijn als deze. Vervolgens deelde hij mede, dat de Weleerw. heer A. Spicht door Mgr. benoemd is tot geestelijk adviseur. Ter vergadering wa ren aanwezig de heeren J. W. Smit en, B. Lammers, resp. voorzitter en secreta ris van het Centraal Bestuur. De heer Smit het woord verkrijgende, herinnert eraan, dat wanneer de Kerk dan,kt, dat ze dat doet met den heerlijken lofzang „Te Deum" U o God loven wij. Ook die lofzang' had hier gepast. Gods ze gen rust op onzen arbeid. Het aantal leden is reeds aangegroeid tot over de 200. Hij dankt allen, die hiervoor heb ben geijverd en releveert nog een,s wat hij den vorigen keer 'gesproken heeft De leden hebben getoond alles te hebben, begrepen. Nu wenscht hij de leden te wijzen op hun „plichten als Bonjdslid". Die plichten zijn omschreven in, het de vies „Voor God en Kerk, Vorstin en Land". Als goed bondslid moeten onze daden strekken ter eere van God. Al ons werken moet geschieden tot meer dere glorie van God en tot bloei van onzen Godsdienst. Als flinjke Katholie ken dienen we de bedienaren der Kerk' te steunen en als lafhartige Katholieken, niet meelachen of spotten wanneer over hen oneerbiedig gesproken wordt op de werkplaats, fabriek of kantoor. Zelfs zwijgen past ons dan niét. We moeten liefde toonen voor ons vorstenhuis. Ook voor onze Koningin, dienen we op te komen als1 ze wordt beschimpt. Hare feesten vieren we mee en beleggen afzonderlijke feestvergaderingen. Plicht is de eer van zijn land hoog te houden, meewerken om rust en welvaart te be vorderen. Dat kunnen we door krach tig optreden voor verbetering van so ciale toestanden Vervolgens is 'n, bonds lid verplicht onderdanig te zijn aan, het gezag zoo wereldrijk als geestelijk. Ook 'aan het Bestuur van den Bori,d en aan den adviseur. Een Bondslid moet de deugd van geduld beoefenen. Verkeerde, ingewortelde toestanden kun.nen niet op eens, worden verbeterd. Alle misstanden, kunnen niet plotseling verdwijnen. Mocht er in deze gemeente iets zijn dat ver betering eischt, dan waarschuwt hij voor 't onderling gemor. De grieven dien,en meegedeeld aan het Bestuur, en we die nen ons daaraan, te onderwerpen. De leiband waaraan we loopen is njet zoo knellend als die waaraan onze tegenstan-* ders loopen. Spr. verzekert dat menig een door 'i vereeiiigingsleven, tot de kerk is terug gebracht. Velen hebben plaats genomen in de Kerk, nadat ze plaats ge- noemn hadden in de R. K. Vereeniging. Een Volksbonder moet vooral een goed voorbeeld geven. Er wordt op ons ge let juist door hen die niet van vereeni ging houden. Wat één persoon, soms misdoet, wordt op de geheele organisa tie geschoven. Een Volksbonder diept vooral de matigheid te beoefenen en zijn, kinderen naar de R. K. school te zenr den. Doet hij dit niet, dan wordt daar aanmerking op gemaakt. Ten slotte prees hij aan de veelvuldige H. Commu nie, den strijd tegen de gemenigde hu welijken en beval vooral aan 't lezen, van Katholieke bladen. De afd. St. Bo- nifacius uit Leiden was wederom ter ver gadering aanwezig en voorzag de leden, van goede lectuur. Spr. hoopt ook hier zoo'n ijverige propagandaclub te zien. De Volksbond dient deel te nemen aan aan de Kerkelijke plechtigheden. Er worden hier en daar fondsen, gemaakt voor bedevaarten of voor deelneming aan de retraite. Hier is de aartsbroe derschap der H. Familie, ook daarvan dienen de leden lid te zijn. Zoo worden de geestelijke en wereldlijke-belangen der leden behartigd. Ten slotte dient men de vergaderingen trouw bij te wo- jien. Hij hoopt dat de afd. Wassenaar een sieraad moge zijn aan djg kroon van den R. K. V. bond. De heer Smit stelt den leden den nieuwbenoemden adviseur voor en, hecht het insigne op zijn priesterkleed. Een, luid bijval toont dat de vergadering in genomen is met deze benoeming. De heer Smit zegt, dat de taak van adviseur een zware is. Vooral de vijanden der Kath. ver. hebben 't steeds op den ad viseur gemunt. Wat een afdeeling soms verkeerds doet, wordt altijd geschoven op den adviseur „die er weer achter zit." Spr. hoopt dat God den adviseur kracht moge geven om naast zijn pries terlijken arbeid zich geheel te wijden aan de afd. Wassenaar van den, Ned. R. K. Volksbond. De adviseur houdt daarop een rede, waarin hij o.a. den wensch uitspreekt, dat de afd. door onderling vreedzaam samenwerken, tot groei en 'bloei moge komen. Eendracht maakt macht, en door twist en tweedracht gaan de schoonste zaken ten onder. De adviseur dankt den heer Smit, het voorloopig comité, de zangers en den piapist den heer Win- nubst voor hun verleende medewerking. Er is een zware taak op mijne schou ders gelegd. Nu de Bisschop gesproken heeft, is 't mijn plicht geworden mij zoo goed mogelijk van die taak te kwij ten. De adviseur wil alle krachten in spannen om dep bond tot bloei te bren gen, hij is bereid met raad en daad bij te staan. Hij vraagt vertrouwen te stel len in den adviseur, wapt zonder dat zal de Bond niet goed kunpen werken. Bij tweedracht zou de Bond zéker de goedkeuring van de kerkelijke overheid niet kunnen, wegdragen. De adv. hoopt, dat alle bezwaren tegen den Bopd mo gen zijn weggenomep in deze parochie opdat er plaats is voor alle standen,: De geestelijkheid is niet alleen voorden werkman, maar voor gansch het volk,: grooten en kleinep. Met eenige aanha lingen van woorden, yan onzen Paus toont de adviseur aan, dat er nog veel te verbeteren is. De sociale verhouding zal worden verbeterd door werken, zorg en liefde zoowel van werkgever als van werkman. De patroons kunpen in goede verstandhouding staan paast de werklie den. De adv. eindigt met de bede „Sta mij bij in mijn pogen." Tot bestuursleden worden gekozen de heeren L. A. Prins, J. Tolido; N. de Bruijn, C. Schoorl, A. de Greef, A. Was senaar en H. H. v. d. Plas. De ver kiezing van een voorzitter heeft plaats', in de volgende vergadering. Tot collectanten zijn bepoemd door het R. K. Kerkbestuur de heeren A. Was senaar, J. Stijnman, J. Verkade, J. I. Westgeest, N. de Bruijn en P. Alkemade. WOERDEN. Op de Ouderkerk aan de IJssel gehouden wedstrijd van muziek- en zanggezelschappen werd in de derde afdeeling Fanfare de eerste prijs behaald door Excelsior alhier. ZWAMMERDAM. Op de te Ouderkerk aan den IJssel gehouden wedstrijd van muziek- en zanggezelschappen werd in de derde afdeeling mannenkoren de vierde prijs behaald door Zwammerdam's mannenkoor alhier. GEWESTELIJK GEMENGD. In de Vliet zijn door de zandbakken van de. ballastmaatschappij twee roei- booten, toebehoorende aan A. C. Dijkman en C. Kranenburg te Voorschoten zoodanig aangevaren, dat de laatste ge heel ingedrukt is en van herstellen geen sprake kan zijn. Te .Woerden is gisterochtend een 6-jarig kind van den heer K. uit de bo venste verdieping op straat gevallen en bewusteloos opgenomen. Het kind ver keert in hopeloozen toestand. Gemeenteraad vanRijnsaterwoude. Voorzitter: de heer Th. C. C, Ninaber, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na een uur wachtens op -den .Voorzitter verschijnt deze ten slotte ter vergade ring, waarna deze wordt geopend. Daar na worden de notulen gelezen. Op de vraag des V oo rzitte rs, of iemand iets op deze notulen heeft aan te merken, zegt de heer Visser, dat hrj meent, dat, niet zooals in de notulen vermeld staat, aan de gemeente Leimuiden concessie voor den aanleg van gasverlichting is verleend, met' uitsluiting van alle anderen. Hij meent, dat dit laatste er niet bij is bepaalde Ook de heer Kiebert kan zich dat niet herinneren. De Voorzitter zegt, dat het besluit luidt, zooals in de no tulen is opgenomen. De heer V e 1 d- huijzen wil naar aanleiding van hei in de vorige vergadering genomen besluit het woord voeren, wat 'de Vo o r z i 11 e r hem niet kan toestaan. Ten slotte worden de notulen onveranderd goedgekeurd. Daarna bieden B. en W. aan den Raad' aan de rekening over hei dienstjaar 1911. De gewone ontvangsten hebben bedragen f 6060,82, de gewone uitgaven f6987.575, zoodat hierop een nadeelig saldo is van f906.755. De buitengewone ontvangsten bedroegen il782,425, de buitengewone uitgaven f 514,33, zoodat daarop is een batig slot van f 1268.091/2totaal dus een batig slot van f361,34. Deze rekening zal voor een ieder ter inzage worden nedergelegd. Ingekomen zijn reclames tegen hun aanslag in den H. O. van F. v. d. Breggen, A. Bergshoeï, W. Dorrepaal en M, Roos. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten deze reclames te behandelen aan het einde van het belastingjaar. Daarna is aan de orde het opmaken van een voordracht van twee leden voor, het College van Zetters, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. W. de Bruijn en W. Visser. De Voorzin er stelt voor ae dubbeltallen te doen luiden: J. W,. de Bruijn, E. WeststeijnVisser, A. Kiebert. Conform besloten. Daarna doet de Voorzitter voor lezing van het navolgende ingekomen adres Den Edelachtb. Raad v. Rijnsaierwoude, De ondergeteekenden, inwoners van dé gemeente Rijnsaterwoude, kennis geno men hebbende van het besluit van Uwen Raad, geen concessie te verleenen aan de gemeente. Leiden tot het Jeggen van een kabelnet voor -electrische verlichting en drijfkracht, hebben de eer Uw Col lege mede te cfeelen, dat zij gaarne van electricvteit voor verlichting of voor kracht wenschen gebruik te maken, en wenden zich dientengevolge tot U met het ver zoek het daarheen ie willen leiden, dat alsnog aan de gemeente Leiden de be doelde concessie wo-rdt verleend, (w. g.) C. J. van Staveren. (Volgen de namen van nog 24 anderen.) De Voorzitter wenscht, alvorens, dit adres in de openbare vergadering té behandelen, eenige toelichtingen te geven in comité-generaal. Na een half uur wordt de openbare zitting heropend. De Voorzitter stelt voor, bovenstaand adres voor kennisge ving aan te nemen. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. De agenda afgehandeld zijnde, wordt de" vergadering gesloten. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 117, zaken voor openbare behandeling. J. V., 52 j„ melkverkooper te L e i d e n, had volle melk in zijn winkel gehad, dié niet beantwoordde aan de bepalingen der, verordening. Bekl. zegt, dat een eenvoudige melk boer de melk niet kan onderzoeken. Is' het niet mogelijk, dat de zuurgraad hoo ger geworden is onder het vervoer van bekl.'s winkel naar het laboratorium De zaak wordt aangehouden tot 23! Sept. om den deskundige te hoorén. J. Wi. v. d. S., 25 j., instrumentmaker, te Leiden, stond terecht wegens een arbeidswet-overtreding. Beid. erkent het ten laste gelegde en brengt te zijner, verontschuldiging bij, dat hij zich pas sedert kort in Leiden gevestigd heeft, Eisch f 6 of 4 dagen. J. H. C., broodbakker te Leiden, stond terecht wegens gelijke overtredin gen, twee maal gepleegd. Bekl. beweert, de tweede overtreding niet gepleegd te' hebben, hetgeen ook bleek uit de dag vaarding, waarin verbalisant het woord' „niet"- eenmaal te veel had geschreven. Ook verblijf in de werkplaats was bij! niet werken een overtreding, zei de kan tonrechter. De ambtenaar achtte het be wezen, dat bekl. in het tweede geval niet had doen werken, en vroeg hiervoor vrij-: spraak. Voor het eerste ten laste ge legde, dat bekl. bekend had, eischte het O. M. f6 boete. L. E., rijwielhersteller té Leiden,. hoorde wegens het niet aanwezig hebben van een behoorlijk bijgehouden arbeids-; lijst en een arbeids register in zijn werk-' plaats, f5 of 2 dagen tegen zich éischen'^ C. v. V., broodslijter te Voorhout,-1 "had door een minderjarige jongen eeni hondenkar doen geleiden en anderen ar beid doen verrichten. Eisch 2 maal f3 of 2 maal 2 dagen. j. H. IC, 61 jaar, bloemist te ,W a r-i mond, zou op verboden jachtterrein ge jaagd hebben onder Warmond. Bekl. be weert, niet op verboden terrein, doch op( eigen land geschoten te hebben. Bekl.; had niet de bedoeling te stroopen, vooral toen njetl omdat, hit verbalisant KoeJtoe.k!

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2