raokkehvaar in de coupe's banken, op de aborten, in oor het eerlaten der raamp- verborgen plaatsen goed wordt zonder geleir rd en op het bestemmings een medeplichtige in ont- werd opgedragen den douanen lieren hun medewerking te door de administratie chten aan het spoorwegper- ïlijke belooningen voor het fraude werden toegezegd, deze wijze het smokkelen tegen te gaan. fantasieën. Door man te Batavia werd eenigen uit Blora een telegram ont- dat 1300 „dwangarbei- hem onderweg waren. "Daar ndelt in slaven, noch eenige ;eft met dwangarbeiders, kon begrijpen wat de strekking was. Bij het telegraaf- inlichtingen gevraagd, werd dat het telegram goed Het raadsel werd dus st, tot eenige dagen daarna aankwam. De an het kantoor van afzending, telegrafeeren met zijn ge- vertoevende in „vriend en- lakte inplaats van dwarslig- vereenigingsnaam over. Het de dienst straft zoo'n die- en hoogste fl en een dank- oor de bewezen goede dien noesten ze eens in het parti- beeren 1 (Bat. N.bL) Voor de school jongevereuro kereltjes uit de derde klasse. Leeftijd negen of aan een der broekjes in keurig wit pakje, met ge- en bruine schoentjes,, n een bekenden, rijken Chi- hoe hij heet m'neer." daar?" m'n broertje, m'neer."- die?." m'neer." kleine, is dat ook een broertje ï'neer." die?"- m'neer." is z'n achternaam?" niet, m'neer. Maar hij is (Historisch.) ik doen bij neus- g Neem zoo spoedig mo stuk pairier in den mond, kauw de neusbloeding hodt volgens eceptenhpek op. Het schrijft er geenszins het papier is, dat doet ophouden, maar wel te werking der kinnebakspieren oed daarvan op de bloedvaten, de proef, zoodra het euvel niet met papier, doch met loterham, of wat een prach- r-materie is - met een stuk n i m e e r e n d. De betrek- directeur van het post- en te- te Overschie is vacant, itste nummer van het „Orgaan en Telegraafbond" wordt nd met deze vacante directie volgende medegedeeld vertrekt elk uur van naar Rotterdam. De laatste t 10.30 uit Rotterdam, te vroeg of concerten te kunnen V L. S., 1 Chr. L. S., 1 R.-K. Alle drie slecht onderwijs» De jolen te Rotterdam kunnen moéi bezocht wegens plaatsge- H. R. S. te Rotterdam en Schie- te bezoeken (dubbel schoolgeld), geen conversatie. Geen sode- muziekgezelschappen. Bijna al- es hebben een orgel in huis. ndelwegen, geen omstreken. De ikt altijd. middelen duur en slecht, voor waren moet men le prijzen Alles moet uit Rotterdam be- worden. Wegen naar Rotter- Delft zonnig. Gezondheidstofr- delijk. Veel malaria, volking uitsluitend boerenstand, onverdraagzaam. Sedert Vrijdag wordt rim, waar hij het laatst op de is gezien, de arbeider P. ver- n vreest, dat hem een ongeluk is ALLERLEI. Een kluchtig geval. ;n fraaien, zomermorgen van 't jaar wandelde een geestelijke te Parijs op het per- eene kleine statie, een paar van de hoofdstad verwij- - Ja, was het antwoord, ik heb drie dagen verlof gehad, en, ik heb die be nut, om een, bezoek te brengen bij mijn ouden vrien,d, pastoor M.., te.. En hoe gaat het u? De schilderskist aan de hand, een, grooten stroohoed op... ver brand door de zon,., ik zie het al, ge hebt zeker ook eens geprofiteerd van, den mooien zomerEen, aangename vacaritie gehad Aangenaam, zuchtte de schilder, overheerlijk! HeCwel een vacantie nooit aangenaam is, als ze om is! Maar wat zal men er aan doen? Men kan niet altijd zooals men wil, en zoodoende zal ik moeder Natuur weer voor een tijdlang moeten verlaten en het roestige Parijsche leven er voor in de plaats stellen. Ja, hernam de priester, gij zijt de eenige niet, die zoo spreekt. Ik voor mij vind een schaduwrijken landweg ook heel wat mooier dan al onze boulevards te zamen, en een fraai boschachiig land schap maakt op mij meer indruk dan de hooggeroemde Place de la Concorde met haar geheele omgeving. Intusschen, wij mogen nog van geluk spreken, dat wij ten minste iets van de schoone natuur te genieten hebben. Dat geef ik toe, antwoordde de schilder. Ik wil dan ook volstrekt niet klagen, en zoodra ik weer in Parijs ben, zet ik alle verlangens op zij, en wijd al mijn aandacht weer aan mijn werk. Maar daar komt onze trein. Ik-zal zeker het genoegen hebben, met u samen te reizen Als 'tkan, zeide de geestelijke, dat wil zeggen als de ruimte het toelaat! Zie eens hier, wat een passagiers. Ik ben bang, dat alles vol zal loopen! Er gaan veel tamme schapen in een hok, maar o wee, wat zullen wij 'twarm krijgen! Toch niet, zei de schilder. Ik ken deze statie. Blijf maar bij mij en laat de andere reizigers eerst instappen. Als de trein vol is, worden hier altijd nog één of twee wagens aangehaakt en ge zult zien, we zitten dan als nabobs. Voor alle zekerheid zal ik een besproken plaatsje nemen. En naar een besteller gaande, gaf hij dezen zijn schilderdoos en een klein koffertje, stopte den mail een halven franc in de hand en zeide: „Dat is voor u, vriend! Leg mijn reisgoed in het middelste compartement van den laat- sten wagen. - De besteller tikte welvoldaan aan zijn klak, en toen de trein de statie was binnengerateld, zagen de geestelijke en zijn vriend kalm het gedrang aan en lieten de andere reizigers zich moe en warm werken, om dn heet en bekrompen plaatsje te veroveren. Toen negen tienden van de passagiers waren geborgen, ge beurde wat de schilder had voorzien. Twee Iccgo wogcuo Tïvrdc. aaugchaakt voor den te verwachten toevoer aan do verder gelegen staties en even later kwam de besteller bij de twee vrienden en zeide: Mijnheer, uw reisgoed ligt in het net van de coupé, die ge bedoelde. Dank u, was het antwoord, en beiden stegen bedaard in den wagon, zonder met lastige drukte iets te maken te hebben. 'Zij zouden echter niet alleen reizen, want in de coupé zat reeds' een zwaar lijvig heer, die zich in een hoek zoo gemakkelijk mogelijk had ingericht en bijna geheel verscholen was achter een reusachtig dagblad. Er was echter ruimte in overvloed, en de beide vrienden zetten zich in den tegenoverliggenden hoek en staken een sigaar aan. Zij zaten echter nog niet goed en wel, of hun medereiziger draaide zijn blad om, en nauwelijks had hij bij deze manoeuvre den geestelijke bemerkt, of hij sprong met een schrik overeind, vouwde zijn gazet op en stak die in den zak, greep zijn reisgoed uit het net en riep: „Een priester in de coupé! Dat nooit! Conducteur, geef mij een andere plaats! En met een drukte en een bom barie, die hij zelf zeker bijzonder held haftig vond, steeg hij haastig uit en ver dween, alsof hij een besmette plaats ont vluchtte. Een oogenblik later zaten de geestelijke en zijn vriend verbluft te kijken, daarna barstten zij in een schaterlach uit. Toen de trein in gang was, kreeg bij den schilder de ergernis de overhand en woe dend riep hij uit: Wat een vlegel! Als dat geen volbloed br. magon is, laat ik mij villen! Och, lachte de geestelijke, ik voor mij ben zulke tooneeltjes wel gewend! Maar ge hebt gelijk; dit is al een bij zonder ijverig br.want in zijn ver heven haast heeft hij waarhjk zijn hoed, stok en handschoenen vergeten! Waarachtig: riep de schilder.'t Was niet meer dan billijk, dat ik hem deze rommel achterna smeet. Maar neen, dan zouden wij dezen heer een wapen tegen ons in de handen geven. Ik weet beter. Laat mij maar eens begaan. Als ik dien sinjeur geen kool stoof, dat hij zulke grappen wel afleert, mag ik noodt meer een penseel aanraken. En een eindje touw uit den zak halend, bond hij de handschoenen bijeen aan den knop van den stok, zette den hoed daar boven op en ging bedaard zitten. Wat wilt ge doen vroeg de priester. Dat zult ge wel zien, antwoordde de ander met een geheimzinnig lachje. .Tien minuten later stopte de trein aan de volgende statie, en zooals een welge- aarden locaa'trein past, duurde de halte minstens vijf minuten. Nog had de con ducteur den naam van het plaatsje niet goed en wel uitgc: :n,'of de schilder had het portier opengemaakt en steeg uit Met den stok van zijn onbekenden medereiziger in de hand, zoodat de hoed met de daaronder bengelende hand schoenen hoog in de lucht stak, liep hij langs de geopende portieren en riep op lamenteerenden toon Waar is de heer, die uit vrees voor een priester op den loop is gegaan en j zijn stok, hoed en handschoenen heeft geten? Bij de portieren bleef hij staan en her haalde met luider stem zijn uitroep, maar antwoord kreeg hij niet! Wel keken de reizigers elkander ver baasd, half lachend aan, maar niemand scheen de eigenaar van de bewuste arti kelen te zijn. Toen de conducteur bijna alle portieren had gesloten, stapte de schilder weer in zijn eigen coupé, en de trein reed verder. Bij de volgende statie herhaalde zich echter heizelfde tconeel: nauwelijks stond de trein stil, of de schilder stapte weer uit en hervatte op een drafje zijn wan deling langs de wagons, al maar roe pende, op zagenden toon, als de best ge routineerde gazetverkooper Waar is de heer, die uit vrees voor een priester op den loop is gegaan en zijn hoed en handschoenen heeft ver gaten De reizigers kregen nu schik in het geval. Velen zagen uit het portier, om onzen schilder nog eens na te kijken; anderen uitten een aardigheid of opper den de een of andere veronderstelling, maarniemand bood zich aan als eigenaar. Weer reed de trein verder en de priester vermaakte zich kostelijk met den inval van zijn vriend. Bij de volgende statie dezelfde ver tooning. Onvermoeid draafde de schilder langs den trein met stok, hoed en handschoe nen hoog in de lucht, hier en daar in een coupé kijkend, als zocht hij met smart den vermisten eigenaar en al maar doof her halend Waar is de heer, die.... enz. De passagiers hadden nu allen be grepen, dat de schilder een kleine wraakoefening of liever een afstraffing op het oog had, en deden dapper aan de grap mede. Een troepje studenten van een 61 an der gymnasium, die in een der laatste wagens hadden plaats genomen, rie pen op huilenden toon dapper mee, maar.... nogmaals.... niemand scheen, hoed, stok en handscjioenen, de zijne te willen noemen Op deze wijze ging de reis verder. Bij de twee laatste staties draafden de stu denten achter den schilder aad9 en rie pen in koor met jammerende stem: Waar is de heer, die uit vrees voor een priester op den loop is gegaan, en zijn, eloU, Imuxlouiwareil, meert VCI- geten De held echter hield zich verborgen. Eindelijk was Parijs' bereikt. De schilder meende evenwel, dat de zaak hiermede niet uit moest zijn. Als de wind steeg hij uit en holde naar den. uitgang, waar de portiers de kaartjes in zamelen. Het eerst van allen gaf hij zijn, biljet af: plaatste zich daarna weer met den stok enz. hoog in de lucht, achter de beambten, en riep opnieuw, zonder ophouden Waar is de heer, enz. De studenten voegden zich bij hem eene menigte passagiers bleven ook! staan, om te zien, hoe de zaak afloopen zou. Het gedrang op het perron vermin* derde De laatste reizigers passeerden den de controle, maar niemand vertrok met ongedekt hoofd. De bewuste man scheen spoorloos verdwenen. Misschien houdt hij zich in de cou pé verscholen, meende er een, maar alle wagons waren wel degelijk leeg. Hij zal stilletjes een anderen kanjt zijn opgegaan, dacht een ander. Maar er was maar één uitgang. Hij heeft zeker pijn in zijtien, buik' gekregen van schrik, zegde een oud vrouwtje. Daar zegt ge zoo wat, moedertje riep de schilder. En zonder verwijl liep liep hij, gevolgd door een menigte, het perron weer op en klopte aan bij de bewaarster der W. C. Juffrouw, zegde hij, hebt gij in het laatste kwartier uw zeer gewaar de hulp ook bewezen aan een heer zoni- der hoed, stok en handschoenen* nog al dik van postuur en ietwat opgewon den in zijn maiyer van doen? De juffrouw schrok en antwoordde: Och ja, mijnheer. Wat is er aan de hand? De meeste menschen die hier komen, zijn uit den aard der zaak al tijd eenigszins zenuwachtig, maar ja, één heer is er nog binnen, die het in een ergen graad scheen te hebben. Ik heb nog op hem gelet. Hij zag! erg rood! en opgewonden uit, en, een hoed had hij niet op. Och Heer, 'tis juist wat ik dacht, 't Is zeker een anarchist. Dat niet, zegde de schilder, maar 'tis toch de man dien wij zoeken. Del vogel is gesnapt. En zijn hoofd in het portaaltje van; bovenbedoelde nuttige inrichting ste kend, riep hij opnieuw met lamentabele stem: Is hier ook de heer die uit vrees voor een priester op den loop is gie- gaan en zijn hoed, stok en, handschoe nen heeft vergeten? Een dof gebrom was het antwoord. Een der deuren wordt open getrokken, en in woedende haast stoof de bewuste heer te voorschijn, rukte de schilder zijn, eigendommen uit de hand, wierp hem 'n, blik vol haat toe en stormde zweetend en dampend het perron op. Maar zoo gemakkelijk kwam hij niet vrij. Het publiek de studenten in de eerste plaats, maakten niet veel haast om ruim baan te maken. En zoodoenj- de moest onze vriend zich met zijb elle bogen en handen, een weg banen, en toen hij eindelijk zich eens vrij kon, be wegen en den uitgang zocht, draafde 'n heele stoet achter hem aan en herhaal den de studenten op jammerlijk huilenj- den toonDit is de heer, die uit vrees voor een priester op den loop is ge gaan en zijn hoed, stok en, handschoe nen heeft vergeten. Eindelijk, eindelijk was de arme ge plaagde buiten de static. Met een zucht van verlichting wierp hij zich in het eerste rijtuig het beste en na nog een;s dreigend zijn vuist opgeheven te heb ben tegen zijn vervolgers, verdween, hij in het gewoel der boulevards1. De schilder had zijn vriend en zich zeiven gewroken, maar de br.\ magon had een dubbelen haat opgevat tegen alle zwartrokken en tegen de klërikalen, in het algemeen. Faillissementen. Uitgesproken: J. E. Brons, koopman te Hoogeveen, cur. mr. J, Meursing te Hoogeveen. Izaaak van Tijn, winkelier in manufacturen, cur. rar A. F. Telders, M. van Zessen, koop man en winkelier te Kinderdijk, cur. mr. E. G. Rens. J. L. Ancum, schoenmaker te Amster dam, cur. mr. S. S. de Koe. K. F. J. Heukel- man. kleermaker en winkelier in kleermakers garnituren, te Amsterdam, cur. als voren. N. V. Fabriek van verduurzaamde levensmiddelen v/h J. H. Nieuwenhuis Jr. en Co., te Amsterdam, cur. mr. A. C. Mulder. B. Stischinsky, laatst gewoond hebbende te.'s-Gravenhage, cur. mr. mr. M. E. del Castilho Salomons. I.L. Spoor slager te 's-Giavenhage, cur. mr. A. Hijmans. G. Oord, in groenten, te 's-Gravenhage, cur. mr. J. Wolterbeek Muller. F. C. Laven, winkelier te 's-Gravenhage, cur. mr. J. C. L. M. v. Gïls. N. V. Ceres, handel in granen, meel en aan verwante artikelen, te 's-Gravenhage, cur. mr. A. Mesritz. H. F. Oelrich, te 's-Gravenhage, cur. mr. G. A. van Haeften. J. C. J. Wieden- hoff, timmerman en aannemer, te's-Gravenhage, cur. mr. C. J. de Vries. Opgeheven: P. J. J. Wiers, koopman, te Roermond. Stoomvaartberichten. Het s.s. Koning Willem III, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 23 Aug. te Singapore. Jacatra vertrok 22 Aug. van Batavia naar Tjilatjap. K a w i, van Rotterdam naar Java, passeerde 23 Pertusato. B u 1 o w, van Rotterdam naar Japan, vertrok 22 Aug. van Genua. The mis to arriveerde 22 Aug. van Rotterdam te Savannah. V o 11 u r n o arriveerde 22 Aug. te New York. Ceram vertrok23Aug. v. Calcutta n. Java. Kambanga, v. Batavia n. Amsterdam, passeerde 23 Aug, Perim. Kon. Willem I, v. Batavia n. Amsterdam, vertrok 23 Aug. v. Tanger. Koningin der Neder landen vertrok 22 Aug. v. Batavia n. Amster dam. Bandoeng, v. Hamburg en Antwerpen n. Java, vertrok 23 Aug. V. Cardiff. Oranje, v. Amsterdam n, Batavia, arriveerde 23 Aug. te Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Sara d. van P B Sinteur en H. A. van den Burg. Jacobus z. van J. Benning en C. van der Putten. Su- zanna Catharina d. van I. vart der Tuin en S. C. Zitman. Elisabeth Johanna d. van S. P. Israel en E. J. Potappel. Overleden: M. C. Heykoop wed. J. P. D. Lancel 76 j. A. M. Coipa geb. Jacobs v. 79 j. P. van Duuren w. 81 j. ALKEMADE. Geboren: Jacobus Leonardus z. van Th. van Zanten en C. Turk. Maria Alida Barbara, d. van Jac. van den Geest en A. G. van Wieringen. Jacobus Wilhelmus Cornells, z. van P. van der Meer en C. de Gro ninger. Wilhelmus Johannes, z. van J. van Dijk en E. van Klink. Jacob z. van M. Meijer en J. van Ginhoven. Arnoldus Maria Clasina Alida d. van N. J. Dobbe en A. Volwater. Overleden: Angela Helena Rodenwijk 51 j. echtg. van S. v. Ruiten. Cecilia Petronella van der Meer, 3 w. Theodorus Franciscus Antonius Hogendorp, 6 w. Gerrit Gortzak 82 j. echtg. van Krijna Olierook. BODEGRAVEN. Geboren: Florensius Johannes z. van E. Zwanenburg en A. J. de Wit. Neeltje d. van J. P. Veerman en N. van der Boon. Getrouwd: A. van de Pol 23 j. en G. Meerloo 22 j. J. D. Riethof 35 j. en E. den Wijl 24 j. Overleden: N. van Dam 2 mnd. P. Roerhorst 6 weken. NOORD WIJK. GeborenJacobus Leonardus, z. van M. Wijnande en A. C. Groenewoud. Jacoba, d. van E. Lindhout en L. vanderKooy. Margaretha Petronella, d. van Th. A. Oostveen en N. van Rooijen. Engeltje, d. van T. Plug en I. Haasnoot. Jan Piet, z. van D. P. Barn- hoorn en A. Hoek. Everardus, z. van J. Steenvoorden en E. Hogervorst. Hendrik, z. van C. Leenheer en A. de Bes. Ondertrouwd: Gerrit Smit 29 j. te Noord- wijkerhout en Maartje Heemskerk 42 j. wed. van G. v. d. Zwet. Engel Hazenoot 29 j. en T. van der Niet 24 j. Getrouwd: G., Weijers 26 j. te Noord- wijkerhout en A. Schelvis 21 j. Carel William Oostermeijer 29 j. en Clara Petronella Heester man 20 j, A. Duijn 20 j. en C. Hoek 20j. K. de Vries 28 j. te Bergum en D. Baalbergen 27 jaar. Overleden: Maria Helena van Roijen 1H i- NOORDW1JKERHOUT. Geboren: Petrus Johannes, z. v. P. Meijer en P, van Diest. Maria Adriana, d. van A. de Winter en K. Smit. Huberta, d. van H. Heemskerk en J. Kortekaas. Petrus Bernardus, z. van P. den Elzen en C. Koster. WASSENAAR. Geboren: Apolonia Jo hanna d. van H. A. Oudshoorn en H. A. Abts- woude. Johanna Adriana d. van A. van Noort en M. Knijnenburg. Pauline d. van E. Mouw en P. Eekhof. Ondertrouwd: C. van der Spek en C. Bazuin. H. van Duijkeren en C. Lafeber. Overleden: H. J. Lauwerijssens z. 11 d. A. van Egmond vr. 37 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Antonius Michael Jacobus z. van J. J. Morscb en H. H. de Munck. Ondertrouwd: J. de Jong 38 j. en M. van Leeuwen 46 j. wed. van H. W. Versteegen Overleden: Lolkje Kleijn 12 j. FamilieberichtenuitandereBladen, Geboren: Annie Augusta Marie, d. van L. v, d. Hoorn en v, d. Hoorn-Broekman, Utrecht. Hendricus Albertus Antonius, z. van F. G. Kraak en M. G, Kraak-van Steen. Haarlem, Getrouwd: H. Strengera en J. Dammer, Amsterdam. Overleden: Johannes Antonius Gerardus Wessels, Utrecht. Agenda's. ST. JOZEFS-OEZELL.-VEREEN. Zondag, is-de zaal open van 12^— 2M en van 5 tot 7 voor de leerlingen van 8—10 uuf verpl. bijeenkomst voor de Gezellen. Maandag, Dinsdag en Donderdag, is de zaal beschikbaar voor de gezellen. Dinsdag, repetitie Symphonie. Woensdag, repetitie Tooneel en Gymna stiek. Donderdag, Kegelclnb, Afd.Geh. Gezellen Zaterdag, zitting spaarkas. ZITA-VEREENIGING. Zondag, geopend van af 12 uur; van halt 5 tot half 6 uur Godsdienstonderricht voor de meisjes van 12—16 jaar, (Patronaat). 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Spaarkas en Bibliotheek 's avonds tusschen 810 uur. Dinsdag, van 1112 uur voormiddag wor den inlichtingen verschaft voor belrekkingen. Woensdag-avond van 8 tot 10 uur gezel lige bijeenkomst voor dienstboden, van half tot half 10 uur cursus in het verstellen. Spaarkas en Bibliotheek van 8—10 uur. Donderdag-avond De zaal geopend voor de dienstboden. NEDERL. R.K. VOLKSBOND. Afdeeling LEIDEN. Zondag, 4—5 Spaarbank. Maandag, 8H uur Gymnastiek. 910 uur Winterprovisie. Dinsdag Zangrepetitie. Woensdag: Zangrepetitie Dames. Donderdag, half 9 uur Gymnastiek» oefening, 9 uur vergadering Afd. Bestuur. Vrijdag, Repetitie Harmonie en Vondel, Zaterdag 9-10 uur geen Spaarbank. Afdeeling LISSE. Zaterdag 24 Aug. 's avonds van 8 tot 9 uur Spaarkas, van 8 lot half 9 Retraitenfonds. Zondag 25 Aug. 's avonds 6 uur algemeerfe vergadering. Maandag 26 Aug, en Vrijdag 30 Aug, 's avonds 8 uur, repetitie Gymnastiek- en Scherm* vereeniging. Afdeeling SASSENHE1M en O. Zondag 25 Aug, des namiddags 5 uur ver-> gadering van het afdeelingsbestuur. Afdeeling WASSENAAR. Zondag 25 Aug, Installatie yergadering des voormiddags 4 uur, in het Patronaatsgebouw Zij, die zich vóór of tijdens de vergadering, nog als lid opgeven, worden eveneens ook dien dag nog geinstalleerd. Marktberichten. LEEUWARDEN, 23 Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 281 stieren f60 a 325; ossen f—0 a —0; 223 vette koeien f 185 a 330 42 a 46 c. per half kilo; 363 melk- en kal f koeien f 175 a 340; 141 pinken f 60 a 145; 207 vette kalveren f 25 a 55; 39 a 47 c. per half kilo; 886 graskalveren f45a f70, 83 nuchtere kalveren f 6a 12, 407 vette schapen f 24 a 33, 517 weideschapen 18 a 23; 87 lam meren f 16 a 22, 208 vette vark. f 75 a f 95, per half kilo 28 a 30>£ c., 230 magere varkens f35 a f 50, 1053 vette biggen f 30 a f 45, idem voor de Londensche markt per half kilo 24 a 25J4 et. 421 kleine biggen f 6 a f 9, 31 paarden t 75 a f 75. Totaal aangevoerd 5481 stuks vee. ZWOLLE, 23 Aug. Boter. Aangevoerd 532/8 110/16 en 580 stukken, wegende samen 12,030 -*K.a- Vee. Aangevoerd605 runderen, waarvan op de stallen 95, 127 kalveren, 410 schapen, 152 varkens, 1007 biggen. Beste neurende koeien duur, overigens handel stug. Vette runderen waren iets minder, stieren fiauw, schapen prijs houdend. Men besteedde voor het vee per K.G.: runderen f 0.68 k f 0.80, kalveren f0.70 k f 0.94 schapen f 0.15 a f 0.35, varkens f 0.57 k f0.59. ALKMAAR, 23 Aug. Kaas. Aangevoerd 375 stapels, wegende 200,000 kg. Kleine fabrieks- f 33.—, boeren- f33.—, commissie boerenkaas f33.—, middelbare dito 33.—. MAASSLUIS, 23 Aug. Ter kaasmarkt waren heden aangevoerd 15 stapels kaas, wegende 4105 kilo. Prijs 35 k 41 c. per kilo. TEXEL, 22 Aug. Ter markl en in commissie zijn deze week verhandeld 1285 stuks wolvee, tegen de volgende prijzenrammen f 28 a f 34, schapen f 20 a f 24.50 en lammeren f 10.50 a f 13 per stuk. Handelsberichten. AMSTERDAM. 23 Aug. Koffie. Goed ord. Java 53 ct., Superior Santos 42 ct. Afgedaan 29 bn. Suiker prijshoudend, Aug. f 13% geno teerd, Oct/Dec. fll% te koop. ROTTERDAM. 23 Aug. Koffie goed ord. Java 53 ct. Sup. Santos 42 c. Suiker prijshoudend Aug. H3H, najaar 11 genoteerd. SCHAAKSPEL, Oplossing van probleem no. 89, D f 8. Correcte oplossingen ontvangen van R. Paulides, Leiden, J. C. van Graas, W. de Prie,Leimuiden, J. Brugman, Hazerswoude, A. Berk, P. Reeuwijk, Q. Doeswijk, C. Klaassen, W. Klaassen, Corn. v. d. Hoe ven allen te Zoeterwoude. Correspondentie: R. P. te L. De zwarte Dame bewijst haar diensten door het verijdelen van een duel, wanneer P f 3 van plaats verandert. Probleem no. 92. van PALUZIE te Barcelona. ZWART. WIT. Stand der stukken: Wit: K a 4, D h 1, T e 4, L a 6, L d 6, pion g 4. Zwart: K d 5, pionnen e 5, g 5, g 6. Mat in 3 zetten. Oplossingen worden ingewacht tot Zater« dag 7 Sept. onder motto Schaak; LE1DSCHE COURANT, Leidei).

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 7