L. Mulder, Arts Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. f taiiieplaats, alle onkosten inbegrepen te boven gaan. Ook op deze reis len genoemde heeren de medewerking vangen van de Hessische Kamer van, oï particulie- personen, welke fokgeiten wenschen, te voeren, kunnen, zich vóór 25 Aug. iden tot den heer J. Zuurbier, te maar. Besmettelijke veeziekten. )e volgende gevallen van besmette- e veeziekten kwamen voor geduren de maand Juli 1912 (de cijfers tus- en twee haakjes duiden het aantal enaren aan, onder wier vee de ziek- voorkwam), mond en klauwzeer bij herkauwende dieren 2 (2), rotkreupel schapen 51 (16); vlekziekte bij de kens 134 (97) miltvuur onder alle 31 (30). Rechtszaken. Aan lager wal. treurige zaak diende voor de der Arnsterdamsche recht- ik. De beklaagde, een 26-jarig kan- •rbediende, moest zich verantwoorden gens verduistering en diefstal van een viel en van f628.40. 3e beklaagde was, zooals de verde er, rar. Zeldenrust, later in zijn piei- >i mededeelde, van goeden stand en een zekere ontwikkeling. Hij had op de Polytechnische School Delft gestudeerd. De studie had hij moeten onderbreken. Ten slotte s hij beneden zijn stand getrouwd en itoorbediende geworden en door de verstoeten. Ook tengevolge van oneenigheden was hij aan den geraakt en eindelijk tot strafbare en gekomen. terechtzitting bleek, dat de bekl. .jirecht voor de „Gresham Fire and ident insurance society"' op het Spui ar hij in dienst was, een som gelds go- had. Hij wendde dit ten eigen bate 3m dit weer te dekken nam hij een weg, toebehoorende aan den direc- r van de „Gresham." Hij beleende fiets. Ten einlde aan meer geld te ko- n, ging bekl. des müddags naar het nam den sleutel van 'den lessenaar en stal daaruit een bedrag van toebehoorende aan de Gresham. gezelschap yan studenten ging hij t dit geld te Ütrecht aan den zwier, k vervolgens naar Antwerpen, waar in het hotel „Weber" logeerde, amu- •rde zich te Brussel, en toen zijn geld was, keerde hij naar Amsterdam te- r, en meldde zich bij de politie aan. riet O. M. achtte het ten laste gelegde vezen. Het kwam hem voor, dat den daagde een ernstige correctie moest rden toegedeeld. De bekl. had een bestaan en had vrouw en kinde- Het gestolen geld besteedde hij niet het huishouden, doch verbraste dit. ambtenaar eischte een gevajigenis- van acht maanden. Hen ingepalmd dienstmeisje. .O., van beroep bioscoopexplicateur, der vaste woonplaats en zonder con- ten, onlangs veroordeeld wegens op ting, had in de Kalvfcrstraat te Am- rdam kennis gemaakt met een dienst- isje, dat zich had laten inpalmen door onberispelijk gekleede jas en zijn ar- ieke haren. Het eerste wat hij deed haar vertrouwen te bevestigen, was mantel en een paar schoenen voor kooipen, d.i bestellen op een door opgegeven adres, hetwelk later ver- nen bleek te zijn. Vervolgens tracteer- hij haar in «een melkinrichting op fos- en voor den avond bood hij haar een in den schouwburg $an- Het meis- buiten op hem, .terwijl hij jn Paleis voor Volksvlijt zich begaf voor bespreken der plaatsen. Na bijna een gewacht te hebben gaf zij het op, •rijpende, dat het zijn 'bedoeling niet 5 de kennismaking voort te zetten, te geschiedenis zoude hiermede uit geweest, als hij niet in de melkin- iting i,n vriendelijke scherts 'haar por- welker inhoud ongeveer f 10 in zijn zak had gestoken met de „Ais je naar je moeder gaat, g je hem weer terug, kind"; en als niet verzuimd had deze belofte in te Nu had hij zich voor de rechtbank wegens verduistering, tevens opheldering te geven omtrent verdwijning van een overjas uit de tiaire van het gebouw Odéon. Dit ïdingstuk erkende hij zich te hebben geëigend; van het galante avontuur het dienstmeisje was hij zich echter bewust. let O. M. ■eisch.te tegen hem een ge- genisstraf van 1 jaar. Als verdediger op mr. A. Zeldenrust. inst en Wetenschappen. St. Gregorius-vereeniging. 12en Sept a.s. zal te Utrecht 13e algemeene vergadering der Ne- St. Gregorius-vereefnigingi rden gehouden. Op dien dag zal een jhtige H. Mis worden opgedragen in kathedraal, Lange Nieuwstraat. Het jfkoor dier 'kerk1 (directeur de he;er Winnubst) zal de 5-stemmige mis lexi quoniam" van Palestrina ten ge- re brengen. Na de H. Mis voert het r een nieuwe compositie uit van zijn de algemeene vergadering zal de heer Th. M. Beukers» een on derrichtende repetitie geven over de voordracht van het Gregoriaansch waar bij o.a. het „Te Deum" dat tijdens het plechtig Lof door geheel de kerk moet worden gezongen, wordt ingestudeerd. 's Namiddags heeft een groote uitvoe ring plaats in de O. L. Vr.-kerk (Bilt- straat) welke uitvoering zal worden ge geven door het zangkoor dier kerk, di recteur de heer Alphons Vranken. Me dewerking zullen daarbij verleenen het zangkoor der kathedraal, alsmede dat der St. Willibrorduskerk, Minnebroo- derstraat (directeur de heer Anton Pon ten.) Een koor van Seminaristen, zaf bovendien eenige Gregoriaansche ge zangen uit het Graduale Vaticanum voor dragen. Het plechtig Lof zal door de 3 koren te zanien gezongen worden. De toegang tot de H. Mis is vrij. Tot de feestvergadering, de namiddagl- uitvoering en de avondbijeenkomst heb ben insgelijks vrijen toegang de E. E. H.H. geestelijken, alsmede werkende en eere-leden der St. GregoriusvereeMigingl doch alleen op vertoon van hun diploma. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. Het jongste nummer, dat wederom ge ïllustreerd wordt door een teekening en mooie kieken rond Oisterwijk, nog be- hoorend bij het vroegere artikel, bevat voorts het vervolg van pater de Veer's studie over M. Herbert en het begin eener studie over den dichter humilis eener studie over den dichter Humilis door Toussaint van Boelaere en een mooi nyson's Ridder Galahad. Katholiek Sociaal Weekblad. Behalve de gewone rubrieken bevat het K. S. W. een verslag van de werk zaamheden der vereeniging „Nederland", gedurende 1910, 1911 en 1912 en een beschouwing van Patroon en Arbeider in den Middenstand, door A. Kellenaers. Branden. Te Weelde (N.Br.) is Maandag de landbouwerswoning van M. v. D. afgebrand, terwijl allen afwezig wa ren. Niets is gered kunnen worden, noch vee noch i nboedel. Maandagavond is zonder bekende oorzaak de arbeiderswoning van J. L. te Busselte afgebrand. Met moeite kon den de bewoners, die reeds te bed lagen, het leven redden. De geheele inboedel, ook hooi en koren, benevens twee geiten, gingen verloren. Niets was verzekerd. Te Doctinchem is de woning van den heer S. de L. totaal door brand ver nield. Er kon niets gered worden. Ver zekering dekt de schade. Te Alkmaar is de bliksem geslagen in den watermolen, staande in den pol der Overdie en Achterin eer. De molen is geheel afgebrand. Door onbekende oorzaak is het huis vann F., te Benzenrade, bij Heerlen, met inboedel en al verbrand; het aangren zende huis werd ook door de vlammen aangetast, doch kon nog door de brand weer gered worden. Verzekering dekt de schade. Te Middelburg is 'de wasscherij en ververij van den heer 'A. W. Kr., aan den Penninghoeksingel door brand ver nield. De brandweer, geholpen door sol daten uit de nabijgelegen kazerne, wist de aangrenzende gebouwen te behouden. Verzekering dekt de schade. Door korenbroei is de boerderij van L. Warmoits Jr. te Westerbork ver brand. Er werd zoowat niets gered; ver zekering dekt gedeeltelijk de schade. Over re den. Een man uit Raalte, die zijn familie te Teuge bij Twello be zocht had,is eergisteren aan 'tstationTeu- ge door een binnenkomenden trein gegre pen en gedood. Instorting. Te Kootwijkerbroek, gem. Barneveld, is Woensdagmorgen de omloop van den windmolen 'van den heer W. Looijen plotseling naar beneden ge stort. Van de zich hierop bevindende vijf personen zijn de eigenaar en de timmerman G. Brunelreeft ernstig ge wond. Ongelukken. De 64 - jarige D. v. Z., te Opliemert was Maandag bij het verpalen van een geit op een paal ge vallen, die hem daarbij in het onderlijf was gedrongen. Tengevolge van de be komen wonden is hij overleden. De werkman J. C., te "Haarlem, heeft Maandagavond een vrachtwagen op het lichaam gekregen en is gisteren in het gasthuis aan de gevolgen overleden. Te Onstweddermussel (Gr.) is de boerenknecht K. M. van een voer koren gevallen en kort daarop overleden. Verbrand. Een kindje van acht maanden van den arbeider A. te Deventer heeft Woensdagavond een bak met ko kend water naar zich toe getrokken, die de moeder op tafel 'had gezet. Woens dagmorgen is het aan de bekomen brand wonden overleden. De mishandeling. Ons aan de „Ned." ontleend bericht, als zou de veld wachter O. te Schoonoord aan de ge volgen van de mishandeling zijn over leden, is onwaar gebleken. Naar men meedeelt, is zijn toestand zelfs goed. Twee menschen verdronken. Te Veenhuizen is de vrouw van den zaalopziener v. A. in de vaart gevallen en verdronken; ]haar man, die haar was nagesprongen, verdronk eveneens. Zij laten vier jeugdige kindereu onverzorgd achter. Gediefd. De veevervoerder G. L. van V., uit Hoek van Holland, heeft op het politiebureau in de Meermansstraat te Rotterdam aangifte gedaan, dat hem een bedrag van f200 is ontstolen. Verdronken. Aan boord van de sleepboot Fortuna 3 wordt de 13- jarige dekjongen H. d. V., uit Dordrecht, vermist. Waarschijnlijk is hij onbemerkt overboord gevalien en verdronken. Treurig gevolg van waaghal- ze r ij. De Berlijnsche avondbladen melden, dat in Borkum twee mannen, van het badpersoneel verdronken zijin, bij een vergecfsche poging om een bad gast, die zich te ver in zee gewaagd had, te redden. Een dier mannen, is de Neder lander Barney, uit Wemeldingen afkom stig. Verdwenen. In de Engelsche bladen maakt men zich ongerust over het jacht „Silver Crescent",, waarvan men, nadat het eenige dagen geleden, van Kiel vertrokken was met bestemming naar Southampton, niets meer vernomen heeft. Op het jacht bevonden zich de 5 van spionnage verdachte Engelschen, die eenigen tijd geleden te Eckernförde in, hechtenis werden genomen, maar weer in vrijheid werden gesteld. Blijkens telegrafisch bericht lag het schip gisteren boven de branding bij Terschelling geankerd en is door een sleepboot naar Terschelling gesleept. LEIDEN, 17 Augustus. Voor het examen Hoogduitsch L. O. is heden te 's Gravenhage geslaagd mej. H. M. C. van "der Plas, van Gouda. Parkconcert. Het programma van liet Parkconcert op Dinsdag 20 Augustus, 8 uur nam., te geven door het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer Joh. C. Geijp, ver meldt de volgende nummers: No. 1. Maskerade marsch, Geijp; 2. Ouverture „Phèdre", Massenet; 3. a. Ga votte, Les; b. .Walzerlied aus „Der tap- efre Sokiat, Sirauss; 4. „Der Mikado" Fantaisie, Sullivan; 5. „An der Schóne blaue Donau", Wals, Strauss; 6. Fantai sie „Carmen", Bizet; 7. Marsch, Lincke. HILLEGOM. Op den voordrachten- wedstrijd werd toegekend le prijs aan C. Verkerk, Uithoorn2e prijs aan Th. Lambow, Voorschoten3e prijs aan Lam- boow, Bennebroek; 4e prijs aan H. van Leeuwen, Ncordwïjkerhout WASSENAAR. Gisteravond werd in 't Patronaatsgebouw een vergadering ge>- hondoi om te Jcomen tot de stichting eener afd. van den Ned. R. R. Volks bond. De Zeereerw. heer pastoor open de de vergadering met gebed, stelde aan de aanwezigen 't voorloopig comité en den heer Smit, Centraal-presidënt voor en sprak de beste wenschen uit voor 't weislagen van deze vergadering. De heer Smit begon- te verhalen hoe de Volksbond in ons land ontstaan is uit een vereeriigiug te Amsterdam ge sticht en hoe het aantal vereenigingen, steeds'grooter werd. De N. R. K. Volks bond telt nu reeds 44 afd. Ook in den omtrek van Wassenaar bestaan in ste den en dorpen verscheidene afd. Spr. herdacht het werken van Mgr. Konings en toonde verder aan dat ieder Katholiek meeleven moet in de sociale bewegnig van zijn tijd. Wie dat niet doet is de man waarvan pater Borromeus sprak, toen hij zeide, dat wie dat leven niet meeleeft, gelijk is aan een mensch die in .de kerk rustig zijn rozekrans zit te bid den, terwijl men buiten bezig is de kerk af te breken. Spr. toonde vervolgens aan, dat de N. R. K. Volksbond zich verheugen mag in de goedkeuring en den steun, van de hooge kerkelijke overheid, en deed ver scheidene aanhalingen uit de Ei?,cycliek Rerum Novarum om aan te toonen, dat de Bond in dien geest werkte en n,og steeds voo'rtwerkt. Hij las de passages voor die handelen over 't Verenigings leven, Icon, arbeid en arbeidsduur, arbeid van vrouwen en kinderen de tusschen- komst van den Stajat, 't onzinnige van 1 sommige eischen der sociaal-democraten, j den klassenstrijd en hoe de vereenigin,- gen dienen te zijn ingericht. Dat de Volksbond ook de goedkeuring heeft van onzen Bisschop mocht spr. eenige uren geleden zelf nog vernemen uit den. mond van Mgr. Callier toen hij hem namens den Bond de gelukwenschen aanbood bij zijn 40-jarig priesterjubilé. Het deed Mgr. aangenaam, toen hij hem mede deelde, dat spr. zich naar Wassenaar zou begeven om daar een nieuwe afdee- ling van den Bond te stichten. Mgr. zeide, dat de Bond nog steeds zijn volle sympathie heeft en wenschte, dat alle Katholieken zich mochten vereenigen in, Katholieke Bonden. Spr. somde op wat door 't werken van den Bond reeds is tot stand gekomen en las uit 't „Manifest" voor wat de Volksbonders eigenlijk wil len. Spr. vroeg zich af hoe 't komt dat er in vele plaatsen nog geen bonden zijn. Hij noemde verscheidene argumenten, die gebruikt worden om de stichting tegen te houden en weerlegde die óp heldere wijze. De meest gebruikelijke ar gumenten zijn: „Er zijn hier n.og geeii socialisten". Spr.'zeide dat 't gemak kelijker is den vijand te voorkomen, dan te verdringen. „De uithuizigheid". Een argument liefst aangevoerd door „uit- huizigen" zelf. „Waarom zich niet ver- eenigd in neutrale of christelijke bon den De heer Smit toont aan dat neu traliteit onmogelijk je gn dat we ons ka tholiek beginsel alleen kunnen getuigen in katholieke vereenigingen. Ten slotte weerlegde spr. het praatje van „Het helpt toch niet, 't blijft toch zooals 't is", en toonde aan dat de Bond geen klassenstrijd wil maar dat alle stan den zich kunnen veeeenigen in den Ned. R. K. Volksbond. Na lezing der Statuten traden van de aanwezigen 164 personen toe als lid. Een verrassing voor den heer Smit was, dat reeds op dezen avond het Bonds lied werd gezongen dank zij 't zang5coor der parochiekerk. Nadat de Zeereerw. heer Pastoor de aanwezigen, den spreker en het zangkoor bedankt had voor 't welslagen dezer vergadering werd de vergadering gesloten met gebed. De Pro- gandaclub St. Bonifacius, onderafd. van den Leidschen R. K. Volksbond was in de zaal aanwezig en maakten zich ver dienstelijk door de colportage van bro chures. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag ontstond bij den land bouwer Versluis te Oegstgeest, na bij den Maredijk, een begin van brand in den hooiberg. Door het spoedig uit halen van het hooi kon men verdere gelukken voorkomen. De brandweer uit Oegstgeest verleende mede hare hulp, zoodat men het vuur spoedig meester was. Hedennacht ontdekte een man, dat uit een in aanbouw zijnd perceel aan den Haarlemmerweg nabij de spoorbaan on der de gemeente Leiden rook kwam. Hij waarschuwde een in de nabijheid sur- veilleerend agent van politie. Bij onder zoek bleek dat verschillende zakken on- gebluschte kalk in brand waren geraakt. Met eenige emmers water werd het vuur gedoofd. Het plafond .was verschroeid en eenige planken waren verbrand. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Nederlaiidsche Melkhygiënische Vereeniging houdt Dinsdag 3 en Woens dag 4 September te Scheveningen in het Oranjehótel haar algemeene vergadering!. In behandeling komt des Dinsdags1 het rapport van de commissie voor be drijf scon trol e. De heer H. Beer te Arnhem zal in leiden: „Het melkonderzoek aan de melkinrichtingen". Daarna zal de heer dr. F. H. van der Laan, directeur van den Gemeentelijken Keuringsdienst te Groningen een lezing houden over: „Het aantoonen van inelk van uierzieke koeien". Den volgenden dag wordt een excur sie gehouden naar het Brasemeirmeer per Carsjensboot „Leeghwater". Burgerlijke Stand! KATWIJK. Geboren: Wilhelmina, d. van Jac. Zuijderduin en A. Verburg.Jannette Anna Elizabeth Johanna Leonarde, d. van J. L. M, Vermeulen en J. H. van de Garde. Krijn, z. van N. Haasnoot en H. C. van der der Does. Leendert, z. van C. Vooys en W. K. Boezaard. Anna, d. van J. P. Bekker en N. van der Wiel, Daniel, z. van J. C. Zuiderduin en A. van Duijn. Ondertrouwd: E. Verschoor jm, en W. Heemskerk id. Overleden: Dirk Hoek oud 1 mnd. NOORDWIJK. Geboren: Pieter z. van C. Houwaart en C. van der Niet. Margaretha Maria Catharina, d. van C. Loor en A. M. M. Entjes. Maria Wilhelmina, d. van J. Bedijn en G- van Beveren. Wilhelmus Christiaan, z. van C. Imthorn en A. M. Nielsen. Clazina Hendrika, d. van J. A. Sjekelenburg en E. A. Hus. Cornelia Maria, d. van A. Warmerdam en M. Oostdam. Martha Maria, d. van P. van No- belen en L. Barnhoorn. Hngo, z. van D. van Duijn en G. van Beelen. IILEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Aug. 1912medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768.2 Munchen. Laagste barometerstand 751.1 Malinhead. Verwachting tot den avond van 18 Aug.: meest matige tijdelijke krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Marktberichten. LEIDEN, 17 Aug. Graanbeurs. De stem ming was heden zeer kalm. Koopers kochten alleen voor de consumptie. Tarwe f8.— a f8.60 per 80 Ko. Haver f9.75 a f 10.20 per 100 Ko. Gerst f 6.15 a f 6,40 per 65 Ko. Rogge f6.— a f6.40 per 75 Ko. Erwten f 12.25 a f 14.25 per H.L. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 56— 58, goede fabrieksboter (controle) f 54—55, prima boerenboter f 54—57, goede boerenboter f 51 53. Weiboter a Aanvoer 347/8 en 36/16 vaten, wegende 7300 kg. Handel flauw. Turf (lange zwarte) 540000 stuks f 3.25 a f 3.50. Eieren. Aanvoer 4714 stuks. Kipeieren f4.90 a f5.50, eendeleren f4.85 a f5,— Handel vlug. WASSENAAR 16 Aug. G r o e n ten v e i li n g; Peen 1H a 3 c., Rabarber 1 a 3 c. per bos. zuring f 0.07 a 0.09 per ben, kropsla f0,20 a f 0,40, snijboonen f 0.13 a f0.18, bloem kool f 10.— a f 14.—groene savoyekool f a 1.50, witte kool f8.00 a 12.—, komkommers 2.— a 2.50 alles per 100, raspererwten f 2,40 a f 3,05, Gr. capucijners f 2.50 a 2.90, princesse- boonen f 1,— a f 1.40, tuinboonen f 1.20 a 1.30 per 10 K.G., appelen f2.— a 2.40, peren f 1.35 a f 1.50 per kin, eieren f 5.00 a 5.25 per 100, jonge hanen per stuk f0.20 a f0.25. DELFT, 17 Aug. Ter kaasmarkt waren aange- gevoerd 75 stapels, wegende te samen 18910 kg. prijs f 32.— f 43.— per 100 kg. UTRECHT, 17 Aug. Op de weekmarkt waren heden 700 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 170 a 240, voor vaarzen f 170 a 240, voor pinken f 110 a 170, voor melkkoeien f190 a 280, voor kalfkoeien f20o a 320, voor vaarskoeien f 190 a 260, voor vette koeien f 200 a 310, voor nuchtere kalveren f 6 a 22.—, voor magere kalveren f 30 a 90, voor magere varkens f25 a 90, vow biggen f 7 a 18, »\Ai\VijK AaN l»EN RIJN, lo Aug. on ig der Tuinbouwvereeniging. N. H. bloemkool I f 12.75* f 16. dito II f 7 a 8.25, reuzenblocinkool I f 11.a f 13, pootuien f 3.per 100 bos. Aardappelen eigenheimers klei f2.25 per H.L. LOQ6DUINEN, 16 Aug. Groentenveiling. De prijzen waren heden voor: Bloemkool le soort f 7.70 a f 8.30, dito 2e soort f 1.30 a 1.50. Komkommers (Eng.) le soort f 1.30 a 5.—, 2e st. ditd f 0.20 a f0.40. roode kool f3.00 a f 4.20, savoyekool f 4.00 a 6.20 salade lesrt.' f 0.10 a f 0.30, peenle soort f 1.90 a i 2.10, dito 2e srt. f 1.30 a f 1.50. andijvie 10.40 a fü.7ü, kroten f 1.— a 1.30, prei fU.50 a 0.60, rabarber f 1.3Ü a 1.50, selderij i 0.70 af0.80, peterselie f 0.70 a f 0.80 per luO stuks, spinazie f 0.20 a f 0.25, postelein f 0.21 af 0.27, boonenstek f C.20. a f 0.35, peren fü.45 a O.oO, alles por ben, princesseboonen f 0.31 a f 0.59, snijboonen f 1.30 a f 1.60 per 1000 stuks, erwten f 0.70 a f5.— per mand, tomaten le soort f 8.—a 13.0 dito 2e soort f5.bO a f 7.30 dito 3e sooft f 1.90. a f 4.40 per 50 K.G., pronkboonen f 0.40 a 0.70 per 15 K.G., perziken le soort f 11.a f 19.— dito 2c soort f 4.20 a f 9.00 per lOOstuks. Aanvoer 48.581 komkommers, 14,365 pond tomaten. ZOETER WOUDE, 16 Aug. Eieren vei ling. Prijzen der kipeieren f5.30 a f5.55 per 10'J. ALKMAAR, 15 Aug. Kaas. Aangevoerd 400 stapels, wegende 200,000 kg. Kleine fabricks- f 32.—, boeren- f 32.50, commissie boerenkaas f32.50, middelbare dito 32.50. Handel goed. TEXEL, 15 Augustus. Wolvee. Ter markt en in commissie zijn deze week verhandeld: 1200 stuks wolvee. De prijzen waren als volgtram men f 2432.50, achapen f23—26 en lammeren f 12—15 per stuk. AMSTERDAM, 17 Aug. Aardappelen.— Andijker muizen groot p. mud f 2.60 a f 2.80. klein p. mud f 0.— a f 0.—, id. blauwe f 2.40 2.60, Rijper muizen f0.Schoolmeesters f 2. a f 2.40, Gladblaadjes f 0.— a t u.— Friesche Borgers f 1.80 a f2.Folder- borgers f 2.— a f 2.10. Zeeuwsche Eigenheimers f 1.80—2, bonte f2.40 a f2.30, blauwe f 2.40 a f 2225. Hilleg. kralen f 2^J a f3.—. Eigen heimers f2.50 a i3.— per mud. Geiderschc. f 2.1.90, ld. blauwe t 2.30—2.40, per mud Aanvoer 11 ladingen. AÜVEKTENTIEN. 25 Augustus hopen onze gelief de Ouders N. v. D. ZWAAN en A. DE GOEDE hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. 4132 Hunne dankbare Kinderen. Geboren: THEODORUS ANTHON1US JOHAN, Zoon van GER. J. ROSIER, TH. S. ROSIER— v. Egmond. Hoogewoerd 150. 4147 Heden overleed, tot onzeover- groote droefheid, na een kort stondig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Doch ter, Zuster,Behuwdzuster en Tante CATHARINA MARIA BERGMAN geb. Janson, in den ouderdom van 45 jaar. H. A. BERGMAN. J. JANSON. A. JANSON-v.D.VoorT. Noordwijk Wed.J. B. BERGMAN-Winkelaar Zaandam. C. JANSON. A. JANSON-Prins. Noordwijk. J. JANSON. A. JANSON-HOOGWEG. Noordwijk. CHR. JANSON. C. JANSON-Tysterman. Texel. B. JANSON. Noordwijk. N. JANSON. H. JANSON-BISSCHOP. Noordwijk. P. GOOSENS. A. M.GOOSENS-JANSON. Haarlem. G. SCHU1JT. A. M. SCHUIJT-BERGMAN. Zaandam. B. ROS. M. A. ROS-Bergman. Zaandam. G. BERGMAN. M. BERGMAN-Baaiens. Haarlem. G. BAAIENS. S. C. BAAIENS-Bergman. Haarlem Be HM. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dinsdag 20 Aan. 's morgens ten 9 uur, in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulas te Leldschendam, en om 11 uur dc Kerkelijke Begrafenis. Leidschendam, 17 Aug. 1912. (4151 Familie Fran9aise Bruxelles, ayant un fils seul de 12% ans, veut faire un échange d'enfani pour le mois de Septembre afin de lui faire acquérir quelquea notions usuelles de la langue Hollandaise. S'adresser au bur. Leidsclie Courant, 4155 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der stervenden, onze innig ge liefde Tante CATHARINA MARIA BERGMAN Geb. JANSON in den ouderdom van 45 jaar. 4152 H. SCHUIJT. S. C. M. JANSON. Leidschendam, 17 Aug. 1912. hervat Dinsdag de praktijk. 4122 Harddraverij te Warmond. op 5 September 1912. Verder bij billetten om schreven. (4142)

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3