uengd Nieuws, Uit Stad en Omgeving. duiver Katholiek. Medolago Albani, algemeen van den katholieken econo- alen Bond in Italië, heeft aan enten zijner afdeelingen een rondschrijven gericht, om hen te waarschuwen tegen het aar interconfessioneele orga- rhten het onzen plicht zoo Medo'ago opnieuw in her- te brengen, dat de pauselijke ten en de logica zelve, het m maken, dat ook voor doel- ie wij louter als economisch en, onze katholieke vereenigin- vereenzelvigen met niet-katho» eenigingen. lalde omstandigheden en voor omschreven doel kan met den waarborg een occasioneele en inde samenwerking wenschelijk personen en instellingen, die niet in ons kamp strijden, arvan minder ver af staan oil betaamt het, dat wij ons op een duurzame en orga- ijze verbinden, wat geschieden ieer wij ons aansluiten bij hun- satie, of deel nemen aan hunne n. >p economisch gebied bestaat en ons en hen een groot en verschil in de manier van deeren, uitmaken en toepassen stukken, hen is het economisch voor- s doel op zichzelf (tenminste zooals wij eenige malen dui nden waarnemen, zich onder imisch doel geenerlei partij- n en politieke strevingen ver voor ons daarentegen dient misch voordeel niet anders dan d, ten einde ons een weg] te larlangs wij voor de Kerk en lel ijken Stichter de mensch in- en maatschappelijk terugwin- s met ons bescheiden, maar n deel medewerkend aan de en edele taak van onzen H is X, die tracht „alles te hen- Christus." wij derhalve met de ons middelen al, wat wij kunnen, i wij het doen met eigen krach ons niet van de veronderstel- ian, dat wij te zwak zijn, om jk op te treden, wij vast besloten zijn, om ons chtiger te scharen rondom den h-socialen Bond, door den H. rtoe aangewezenindien wij rouw de lessen volgen en de de maatregelen aanvaarden, wij spoedig ontwaren, dat wij enwel sterk, omdat wij ka>- jn vóór alles." n deze waarschuwing van lolago alleen voor Italië be- zal toch aan niemand hare is ontgaan, naardien zij wel er toedoen van het Vaticaan itgevaardigd. x t else he oplichter. Haagsche politie gearresteerde die te Boxtel "oplichting gebleken is gebleken te heeten P. Darks, zooals hij opgaf, le Rosa, te Amsterdam, woon- Den Haag had hij op bedrie- jze brieven en portretten, die zijn oplichtersstreken noodig te bemachtigen, intiteitsbewijs vertoonde hij een arop het Nederlandsche wapen, is thans in het Huis vanBe- 's-Gravenhage ingesloten, ter g van de justitie. nramp bij Boe hum'. Te m het feestgejubel te Essen Donderdag plotseling de mare, rnstig mijnongeluk te Gerthe n had plaats gehad, te berichten in de Duitsche ten deden nog niet vermoeden, 'are ramp tal van mijnwerkers- n rouw had gedompeld, r telkens opvolgende tele- deden weldra zien, welk een 2 catastrophe weer in het land varte goud had plaats gehad, lagmiddag vier uur waren al oven gebracht, voor een goed ïherkenbaar wordens verbrand ischrompeld. Tal van mijn- evonden zich nog jn de mijn, iepte van ongeveer 400 M. n later waren reeds 60* dooden racht en in den laten avond treurige officieele bekendma- 03 arbeiders van de mijn „Lo- bij de ontploffing van mijn- lenstof den dood hadden ge- »ch ook dit cijfer was helaas ïrg genoeg, 's Avonds 9 'uur :eds 112 lijken en 25gewonden tald. aak van de ontzettende ramp in het duister; de mijn was i haar buitengewoon gasrijke lingswerk wordt zeer bemoei de omstandigheid, dat de x de ontploffingen voorvielen, wintig minuten gaans van de rwijderd is. De ontploffing Igd door een hevigen brand xstikkenden rook, die velen s maakte. Katholieke en pro geestelijken waren weldra op des, onhejls aanwezig .om ,de ongexikkigen in hun iaat ie oogenblikken bij te staan en hun moed in te spreken. De geheele onigevjng is onder den in druk der ramp. Te Gerthe heerscht een stemming van ontzetting. Een reusachtige menigte staat voor de mijn, die omringd is door wee- oende vrouwen, die wachten op de be richten. Arbeiders met verbonden hoofd aan voorbij, rnet vreugde begroet door hun verwanten, omdat zij gered zijn. De reddingsmanschappen uit Herne en Hibernia waren spoedig ter plaatse. Het binnendragen van de dooden, ïn dekeus gehuld, in de doodenkamer leverde een afschuwelijk schouwspel. Hoe dichter men bij de mijn komt, des te tal^jker worden de groepen der voor de huizen staande bewoners. Per automobiel koinen de reddingsbrigades uit Gelsenkirchen, Herne, Schamrock en andere plaatsen toesnellen. Het gelukte den redders nog in de mijngangen de mijnwerkers zuurstof toe te voeren, waar door enkelen in het leven werden behou den en tot bewustzijn kwamen. Omtrent ide oorzaak wordt officieel medegedeeld, dat het bekend was, dat op Donderdagmorgen gas in de jnijn aanwezig was. Er werd uitdrukkelijk bevel gegeven dit gas te verwijderen. De mijnwerkers hebben wel verbetering ge bracht, doch geen afdoende. „Er is te vroeg geschoten", zegt het officieele be richt, „en hieraan is de ramp te wijten." Doch niet-officieel wordt de oorzaak toegeschreven aan het gébruik van dyna miet in plaats van de voorgeschreven veiligheidsontploffingsmiddelen. Dat dy namiet moet het aanwezige gas hebben doen ontploffen. Bovendien was de aan wezigheid van kolenstof in de mijn ge constateerd. Zondagmiddag zullen ze begraven wór den, alle 116 in een graf. Dan zullen honderden en honderden in Gerthe op nieuw oogenblikken beleven van schrij nende smart, van smart, niet of slechts heel weinig te verminderen door de duizenden Marken, die thans voor de familiën inkomen. Doch na de begrafenis zullen de zwarte vlaggen ingehaald wor den en het groote publiek, dat Maan dagmorgen het droevig relaas leest, ook de bevolking van de mijnstreek, gewend aan het noodlot, dat alle mijnwerkers boven het hoofd hangt, zullen spoedig het gebeurde vergeten. I>och die de zwarte, verdoofde lijken zagen, de vrouwen en kinderen hoorden jammeren, die vergeten het nooit. Inbraken in kloosters. Ter bescherming van kloosters en gestichten die den laatsten tijd aan inbraken blootstonden zijn in Noord-Brabant uitgebreide maatre gelen getroffen zegt de 's Hertogenb. Crt. Een gevaarlijk heerschap. Te ^osterbeek heeft een 18-jarige ver- p, j van den voogdijraad verzet ge piep tegen zijn verzorgers die de hulp inriepen van de politie. De jongen was naar bed gegaan, maar had onder de dekens meegenomen een mes en een revolver met zes scherpe patronen, waarvan hij er een op de politie afschoot. Deze heeft hem overmand en opgesloten. Ontsnapt. Donderdagnamiddag is een driejarig zoontje van den brug wachter C. K., te Bedum, aan de zorg van een oudere zuster ontsnapt. Alle na sporingen bleven vruchteloos. Vermoede lijk is het kind te water geraakt en ver dronken. Brand. Een waker van de Holland- Amerikalijn ontdekte omstreeks half drie gisternacht, dat er brand was uitgebroken, in een houten gebouwtje gelegen achter pand nr. 19 aan de Wilhelminakade te Rotterdam en toebehoorende aan de Steen- kolenhandelsvereeniging. Het bedoelde ge bouwtje, de Nieuwe Kolenmijn geheeten, diende als bergplaats voor steenkolen en andere brandstoffen en bevatte omstreeks 60 ton steenkolen, evenveel bruinkool briketten en op een vliering verder on geveer 20 zakken vuurmakers. Op deze vliering ontstond hst vuur, het vond er aanstonds overvloedig voedsel, zoodatde brand zich in 't eerst zeer ernstig liet aanzien en de gloed van de vlammen op grooten afstand zichtbaar was. Om kwart over drieën was het gevaar bezworen, de in het gebouwtje aanwezige voorraad brandbaar materiaal was toen voor een groot gedeelte vernietigd. Het gebouwtje was verzekerd, de inhoud niet. Een wereldwonder. De Graaf schapper weet zijn lezers te vertellen dat een koe van de wed. G. J. W. te Zelhem deze week voor de 3e maal 2 kalveren hecfi geworpen. Dit zijn dus zes kalve ren in één week. Dure sigaren. Een onderwijzer uit Wezel welke te Dinxperlo in een winkel wat sigaren ging koopen hing deze verpakt aan zijn fiets en stak de Pruisische grenzen over. De kommiezen, welke dit bemerkten, hielden den onder wijzer aan, en de man kon 43 Mark boe te betalen. Bij verkoop brachten de siga ren 60 cent op. Het onweer. Gisterennacht is op de Laan van Meerdervoort een grondwer ker zoodanig van het onweer geschrokken dat hij de spraak verloor. In den centra- len post van den gemeentelijken eerste- hulpdienst werd de man wat gekal meerd, doch zijn spraakvermogen zal hij de eerste dagen nog moeten miss-en. Te Schoten bij Haarlem js de blik sem op enkele plaatsen ingeslagen. In twee perceelen zijn plafonds vernield. Veel liefhebbers. Het examen j YOpr opvoedend .Rijksambtenaar zal te j 's Gravenhage afgetioiiKii worden van 10 tot 13 September. Naar men aan het „Hbld." mededeelt, zou het aantal solli citanten naar de 2000 loopen. ALLERLEI. Wenken voor handeldrijvenden. De Winkelier diept op uit de oude doos van een verzamelaar dezen behar- tenswaardigen catechismus voor den winkelstand Wees energiek en ernstig; blijf steeds kalm.- Houd u bezig met het beroep, dat gij gekozen hebt, maar weet ook, als het noodig is, uw manier van wer ken te veranderen. Begin niet te groot, maar breid lang zamer hand uw werkkring uit. Zorg er voor, niet handel te drijven met menschen die niet slagen. Handel voorzichtig; maar wanneer gij besloten zijt iets te ondernemen, voer dan ook uw plan uit. Berpérk uwe uitgaven, zonder evenwel gierig te schijnen. Maak u velen tot vriend, maar kweek geen gunstelingen. Zoek geen schadeposten te dekken door nieuw risico te loopen. Breek uwe betrekkingen met kwade klanten dadelijk af. Koop geen goederen van middelmatige kwaliteit; tracht den naam te verkrij gen van alleen eerste-klasse waren te verkoop en. i Maak uw naam grooter door eerlijk heid en betrouwbaarheiddat is plicht voor iederen handelaar. Vroeg opstaan en vroeg naar bed gaan verlengt het leven en is bevorderlijk aan de uitbreiding uwer zaken. Wie zaken doet uit lust tot werken, en niet uit noodzaak, zal er de goede vruchten van plukken. Arbeid is geen straf, maar is voor den mensch een belooning, een gei?jOe- gen en zijn roem. Ervaring van anderen kan onzen, eigen meeningen wijzigen. In één huis verkoope men artikelen van dezelfde soort. De kwaliteit van een artikel blijft lan ger in het geheugen dan de prijs die er voor betaald werd. Wie een goede zaak laat loopen om een betere te zoeken, doet een slechten ruil. Bewijs iemand honderd diensten, en weiger hem één enkelen gij maakt hem tot een vijand. Koop niet méér dan gij noodig hebt; te veel goederen zijn slapend kapitaal. Zoo gij goeden raad vraagt, en dien ook ontvangt, volg hem dan op. Verkoop liever niet, dan aan slechte betalers. Het hoofd van een zaak moet, door de klanten worden gezien, al bedient hij hen ook niet. Wie tevreden is, is rijk. Het omge keerde is niet altijd waar. Houd u goed op de hoogte van uwe zaken door het opmaken van een jaar- lijksche inventaris. Werkt gij met verlies, verminder dan uw algemeene onkosten en spooi; daarna de oorzaak op van uw tekort. Bestaan er in uw brache goede ïn- koop-vereenigingen, sluit u dan bij een daarvan aan. Scheld nooit op het weerdit veran dert er toch niet door. Waak tegen het koopen in vliegende winkels. Die stellen zich buiten de wet en hebben met de gewone winkels al leen dit gemeen: dat zij waren verkoo- pen. Een vliegende winkelier plakt op zijn ruiten: „alles 50 pCt. goedkooper dan bij iederen winkelier", aldus te kennen gevende, dat hij maar een beunhaas is. Hij rekent zichzelf niet tot den winkel stand. Leer uw kinderen, eerbied te hebben voor eerlijkheid in handel en wandel. LLI3HN, 10 Augustus. In een gisteravond gehouden ver gadering van de propagandaclub dr. Ariëns werd medegedeeld dat de club verschil lende leden voor het Kruisverbond aan wierf. Door een der oud-propagandisten werd voor de Typ. Jong. Ver. St. Aloysius een lezing gehouden over drankbestrijding en aangespoord als lid van den op te richten jongensbond toe te treden. Een der ieden besprak ten slotte het bier congres te Roermond. De Harmonie St. Gregorius, on- derafdeeling van den Ned. R. K. Volks bond, heeft besloten, teneinde aan de vele aanvragen te voldoen, nogmaals op Zomerzorg een concert te geven en wel op Zondag 25 Augustus a.s. Door het Plaatselijk Comité der Kath. Soc. Actie is le dezer stede een netto som van f 463.05 bijeengebracht en aan het Diocesaan Comité opgezon den als feestgave ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Z.D.H. den Bisschop van Haarlem. De luitenant ter zee 2e. klasse H. IJssel de Schepper is geplaatst bij de Kweekschool voor Zeevaart alhier. Katwijk geen badplaats? Men schrijft aan de ,„N. Crt.": Te Katwijk aan Zee is men thans! midden in het badseizoen. Elk jaar ko men er meer badgasten naar Katwijk, om te genieten in duin en aan strand, Van dé élite van Leiden en ook uit an- dere plaatsen v,a,n ons land komen, velen. naar zee om rust te vinden, na dikwijls zoo zwaren arbeid. Ja zelfs van over de grenzen koinen vreemdelingen om hun vacantie aan zee door te brengen. Men'tracht het den vreemdelingen zoo aangenaam mogelijk te maken. Rustig en stil, in vergelijking met andere badplaat sen, heeft Katwijk veel bekoorlijks. En aangezien deze plaats zich als badplaats ontwikkelt, in het te voorzien, dat na verloop van jaren meer en hoogere eischen worden gesteld aan Katwijk. En dan verkeert het in moeilijke omstan digheden, waaruit het niet gemakkelijk te verlossen is. Welke die moeilijkheden zijn? Alle uitbreiding aan Katwijk schijnt onmogelijk te zijn. Aan den Zuidkant in de richting Scheveningen, houdt hetZeo- hospitium het doortrekken van den Bou levard tegen en aan den Noordkant is het de monding van den Pijn en de grootsche sluizen, die uitbreiding in den weg staan In zulk eeii toestand is het voor Kat wijk als badplaats onmogelijk zich uit te breiden en aan de gestelde eischen te voldoen. Zeker heeft het gemeente bestuur in vroeger jaren ook die inslui ting voorzien, maar daaraan niets kun nen doen. De duingronden benoorden, en bezuiden van Katwijk behooren tot de domeingronden. En wanneer het be stuur van deze gronden weinig voelt voor Katwijks welvaart, dan kan men protesteeren, maar zonder resultaat, 't Zijn alle vergeefsche poginegn. Katwijk staat voor een moeilijk op te lossen geval. Uitbreiding onmogelijk. En dit is des te ernstiger, wanneer we het oog slaan op andere badplaatsen, die in hun vlucht geen belemmering on dervinden. Noordwijk heeft zich naar het Zuiden uitgebreid en kan dóórgaan, naar ge lang het behoefre aan ruimte heeft. Scheveningen bezit al een verbazende uitgestrektheid langs den zeekant en men kan gevoegelijk den Boulevard verlen gen. Katwijk echter deelt in dat voor recht niet. In den loop der jaren kan 't nog iets veranderen. Hier en daar zal men nog wel een hoekje vol kunnen bouwen, maar dan ook... basta. Het zal zich nooit tot een flinke bad plaats kunnen ontwikkelen. Alleen.... Alleen wanneer men over den Rijn een geheel nieuwen aanleg van straten beginten daarlangs villa's en hotels verrijzen. Dan zou ook Katwijk a. Zee een mooie toekomst tegemoet gaan. 't Is daar ten noorden van den Rijn nog een onontgonnen terrein, niets dan strand en duin. En zeker zou het Katwijk ten goede komen, Wannéér de badplaats was gescheiden van de visschersplaats. Ook Scheveningen en Noordwijk heb ben dat. Daaraan hebben B. en W. ge dacht bij de samenstelling van het uit breidingsplanden Boulevard doorge trokken en van dezen uit een complex van straten. Dan zou men wat kunnen presteeren, maar wie begint? 'tZegt heel wat, om te beginnen op een terrein, dat dat van alle verkeer is aFgeSloten. Wel heeft Katwijk thans een prachtige ver binding met de naastbijgelegen steden, maar ook buiten Katwijk is nog veel ongerieflijks. Voor wandelaars, fietsers en auto's is de weg naar zee zoo moeilijk te vinden. Vanuit Leiden is het een geregeld zoeken naar den weg. Hoe geheel anders is dit te Scheveningen. Breede wegen voeren u strandwaarts. Wil Katwijk ook eenmaal een plaats innemen in de rij van Noord- zeebadplaatsen, of liever wil deze plaats concurreeren tegen Scheveningen en Noordwijk, dan zal men ook aan deze eischen moeten voldoen. Door het plaatsen van richting- en afstandsborden kan men veel verhelpen. Wellicht wil de A. N. W, B. hier optreden. En wanneer de gemeente begint met den aanleg van straten, dan wordt de bouw veel vergemakkelijkt. De behoefte om aan zee te Zjijn, wordt meer en meer gevoeld. HAARLEMMERMEER. De rekening dezer gemeente over net dienstjaar 1911 bedraagt in ontvangst f 124.911.56 en in uitgaaf f 120.072.17 en sluit derhalve met een batig saldo van f4839.39. Tot onderwijzer aan R. K. School aan den Spaarnwouderweg alhier is be noemd de heer G. J. Vonk van Zoeter- ineer. HILLEGOM. Gisteravond vergaderde het R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel van Hillegom en omstreken. De voorzitter opende de vergadering met den christe lijke groet, waarna de heer van Maris verslag uitgebracht van een te 's Gra venhage gehouden vergadering van ge westelijk tramwegpersoneel en waarin hij tot bestuurslid is gekozen. Na de rond vraag werd de vergadering gesloten. ZOETERWOUDE, Aan den heer C A. Aengenent alhier is vergunning verleend tot oprichting eener wagenmakerij met te plaatsen electromotor van 1 P.K. voor het drijven van een lintzaag-machine. Het eerst aanbestede perceel van het Rijn- en Schiekanaal, gelegen onder deze gemeente en welk werk werd uit gevoerd door de Gebrs. van der Zwet, van Hardinxveld, is in zooverre gereed dat dat gedeelte geheel in water is gezet. Alleen de bovenbouw der brug wacht op voltooing. Dit werk is in handen van de firma van Egmond Co., ijzercon- structie-fabriek alhier. GEWESTELIJK GEMENGD. Op de Aalmarkt te L e i d e n is heden- morgen een aldaar woonachtig 6-jarig jongetje B. door een onbekend gebleven wielrijder aangereden. Het kind bekwain niet ernstige kneuzingen. Burgerlijke Stand. VOORHOUT. Geb#ren: Gerarda Gijsbertlia d. van A. A. van Bfcrkel en C. J. Maat. Cor nells, z. van C. van der Berg en M. Schrama. Anna Johanna, d. v. P. A. van Werkhoven en G. Ruijgrok. Wilhelmina, d. van C. v. Dam en F. van Dorp. -- Petrus Hendrik, z. van P. T. Kortekaas en M. A. E. Uvenhoven. Overleden: Wilhelmus Groenen 2 i. Laurejis Hassing ongeh. m. 46 j. te Alkemade. Neeltje Koppen 1 j.Thomas Hubertus Vroli'k 1 j. Wilhelmus Johannes van der Lans 1 an. Johannes Diemei 9 mnd. Apolonia Maria van der Meij 19 m. Anna Maria Lagas wed. J. van Leeuwen 63 j. Petrus Johannes Berbee 2 j. Johanna Wilhelmina Ruiter 1 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 boekhouder, 2 kantoorbedienden, 1 witter, 1 machine-bankwerker, 1 letterzetter, 1 banket bakker, 1 bakker, 2 grondwerkers, 4 loop knechten, 8 losse werklieden, 1 dienstbode, 2 werksters,. 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 boekdrukker, 1 machine-houtbewerker, 1 taillewerkster, 1 electricien, 1 hoektijn vuur werker, 1 grof-bankwerker (baas), bekwame timmerlieden. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Namens den Minister van Justitie zijn de burgemeesters uitgenoodigd geen binnenlandsche paspoorten aan vreem delingen af te geven met de bedoeling om ze te doen dienen als reis- en ver- blijfpassen, daar dit in strijd met de wettelijke voorschriften zou zijn. Militairen onder de wapenen kunnen voor zooveel de belangen van den dienst zulks toelaten verlof bekomen tot deel neming aan de vierdaagsche afstands- marschen te voet vanwege den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding van 2730 Aug. te houden. Aan militairen met groot verlof is vergund in uniform met wapens en leêrgoed aan die marscnen deel te nemen. De detacheering der Cadetten van de Kon. Militaire Academie bij het leger eindigt 14 Sept. behalve voor die der Artillerie van het eerste studiejaar, te Gorinchem gedetacheerd, van wie zij 20 Sept. eindigt. De commandant van het tweede regiment huzaren kolonel Piepers zal de najaarsmanoeuvres van het Fransche leger bijwonen. Nu hier te lande dit jaar geen groote manoeuvres, doch slechts oefeningen nabij de garnizoenen worden gehouden worden daarbij geen buitenlandsche officieren uitgenoodigd. De crisis in Turkije. SALON IK I, 9 Aug. De regeering, voorziende dat het Comité van Eenheid en Vooruitgang een oppositie-campagne, zal organiseeren, heeft een militaire rechtbank ingesteld. De vali van Saloniki en de chef den politie zijn afgezet. De commandant der, gendarmerie is vervangen. Arnautenaanvoerders hebben aan Ib rahim pasja schriftelijk de eischen mee gedeeld betreffende het administratieve; bestuur en het beheer der financien;.:, dat in overeenstemming met de gebrui ken en toestanden in Albanië moet zijn, betreffende de bevoegdheid der Arnauten om hun dienstplicht alleen in de pro vincie te vervullen, behalve in tijd vajii oorlog, wanneer ze overal dienst zou den moeten doen, de benoeming van] eerlijke ambtenaren die de landstaal ken nen, algemeene amnestie, teruggave vari de den Arnauten ontnomen wapens. Brand. KONSTANTINOPEL, 9 Aug. Tenge volge van den aardschok viel een lamp om, waardoor te Tjerleu op de lijn naar, Adrianopel, een brand werd veroorzaakt die reeds 300 huizen in de asch heeft gelegd. De brand woedt nog steeds, voort. Vulkanische uitbarsting. ROME, 9 Aug. De bladen te Messina berichten dat de Stromboli hevig werkt en een zeer dikke rook en gloeiende! asch uitstoot, 'terwijl bovendien aanhou,- dend gerommel gehoord wordt. Marktberichten. LEIDEN, 10 Aug. Graanbeurs. De stem ming was weder niet al te guns:ig voor ver- koopers. Koopers maken het zich niet druk en zijn flinke prijzen voor het nieuwe goed daar door moeielijk te bedingen. De volgende prij zen zijn te noteerenTarw^ f 8.a f 8.75 per '80 kg. Gerst f 6.15 a f 6.40 per 65 kg. Rogge f 6.— a 6.60 per 75 kg. Haver f 9.80 a f 10.25 per 100 kg. Eierenveiling. aanvoer 4787 stuks. Kip eieren f 4,60 tot 5,50. Handel matig. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 56— 58, goede fabrieksboter (controle) f 54—55, prima boerenboter f 5457. goede boerenboter f51 53. Weiboter a Aanvoer 323/8 en 31/16 vaten, wegende 6770 kg. Handel matig. Turf (lange zwarte) 90000 stuks f 3.50 a f 3.—. DELFT, 10 Aug. Ter kaasmarkt waren aange- gevoerd 68 stapels, wegende te samen 16718 kg. prijs f30.k f41.per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Augustus. Veiling der Tuinbouwvereeniging. Bloemkool lste soort f 13.— k f 17.Bloemkool 2óèt soort f 6.50 k f 10. Reuzenbloemkool lste soort f 9.—. Pootuiën f 3.—, per 100 bos. LISSE, 9 Aug. Boonenveiling de Eendracht Aangevoerd 520 zak snijboonen f 1.70 a f i.90ti 240 zak enkele heereboonen f 2.70 a f 2.90, 26Q dubbele f 1.20 a f 1.35, allen zakken van25K.G

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3