Uit Stad en Omgeving. aan. die vleetschade hebben gehad, binnen den bi) de wet genoemden ter- tarjin (binnen 3 dagen na den dag van, aankomst in een haven) een scheepsver- klaring door den schipper en een vol doend aantal der bemanning voor den kantonrechter te laten afleggen, waarin wordt opgenomen, dat de schade ver oorzaakt is, doordien de schepen van een oorlogsvloot over de vleet zijn ge stoomd welke de schade is of al dan niet de visscheri) gestaakt is moeten worden en ook de omstandigheid, of er van het visschersvaartuig af signalen zijn gegeven. Voorts dat aan het hoofdbe stuur aan het adres van mr. M. de Mos een afschrift van die scheepsverklaring wordt ingezonden. Het hoofdbestuur is dan bereid zonder zich in eenig opzicht aansprakelijk te stellen, alle zaken met de bevoegde autoriteiten te bespreken. De glasblazersstaking. Aan alle fabrieken waar gestaakt wordt, is heden, krachtens een besluit van den Bond van Glasfabrikanten in Nederland, een kennisgeving aangeplakt, waarin wordt aangezegd, dat de arbei- deFS met ingang van 21 September a.s. zullen zijn ontslagen, als niet heden, over acht dagen de arbeid zal zijn hervat. Bierhuizen. Door het Bondsbestuur van den „Bos- schen Diocesanen JDrankbestrijders- bond", het Hoofdbestuur van^ den „Bosschen Diocesanen Mariabond", het 'Bondsbestuur van Breda's Kruisver bond", en het „Algemeen Secretariaat der Mariavereenigingeri in het Bisdom Breda" is een adres gezonden aan Z.E. de Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin zij hun instemming betuigen met het adres door de Besturen van het Lim- burgsch Kruisverbond en den Limburgr Bchen Mariabond aan den minister ge richt met het dringend verzoek', het daarheen te willen leiden, dat er maat regelen worden genomen tot beperking van het getal verloven voor alcoholhou dende andere dan sterke dranken, ,?ook hierom wijl eveneens in de provincie Noordbrabant, met name in dezer Noordoostelijk, Oostelijk, Zuidelijk en Zuidwestelijk gedeelte, genoemde verloven in te groot aantal aanwezig zijn; en waarin zij bij den minister zoo krach tig mogelijk' aandringen op nog verdere maatregelen tot aanzienlijke beperking van het getal ook der bestaande verloven voor alcoholhoudende andere dan sterke dranken. Het adres is voorzien van een memorie van toelichting. Tegen het Bier-Alcoholisme. Zaken is tot zijn vertegenwoordiger op Jiet te RoejTiionb 6, 7 en 8 Augustus a.s. plaats hebbend Congres tegen het Biier- Alcohoaisme, dat gehouden wordt bij ge legenheid van het 12*/g-jarig bestaan van hert Limburgsch Kruisverbond, aangewe zen mr. Lietaert Peerholte, Referenda Fis, chef der afdeeling Volksgezondheid aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken. De Minister van Justitie, mr. R. Re- gout, zal Woensdag 7 Augustus het Con gres bezoeken. Dr. Verhagen, priester van het Aarts- bisdoim, leeraar aan de onderwijsinrich ting te Rolduc, zal het congres bijwonen als vertegenwoordiger van Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht. Z. Em. Kardinaal Merrier, Aartsbis schop van Mechelen, heeft to-t zijn ver tegenwoordiger benoemd den Zeereerw. heer kanunnik Van Langendonck, school opziener der Humaniora-studiën en voor zitter van Abstinentia. Ontevredenheid bij de Marine. Door de Indische afdeelingen en cor respondentschappen van den Marine-Kor- poraalsbond zijn, naar men. aan „Het Volk" mddt, op enkele uitzonderingen na, met algemeene stemmen de volgende moties aangenomen „De vergadering enz., gelezen de tele grammen in de Indische bladen, mel dende, dat door de Regeering is be noemd een commissie tot onderzoek voor verbetering van de positie van onderoffi cieren en minderen bi) de marine; juicht zeer toe dezen stap op den weg tot verbetering van de positie van de onderofficieren en minderen; is van oordeel, dat deze commissie het best aan haar doel zal beantwoorden wanneer de organisaties bij de marine 5n deze zaak worden gehoord; spreekt de hoop uit, dat de commissie tot het hooren van deze organisaties moge besluiten; besluit deze motie aan de commissie toe te zenden/' En: I „De vergadering enz., gehoord de be sprekingen naar aanleiding van de hui dige passagiersregeling; van oordeel, dat voor het treffen van een dergelijken, onze vrijheid sterk be lemmerenden maatregel juist thans in 't geheel geen aanleiding bestaat; voelt deze regeling als een ergerlijke on iecht- vaardigheid, het minder marinepersoneel zonder eenige grondige reden aange daan; besluit als protest tegen dezen maat regel, dit jaar zich te onthouden van het meedoen aan offioieele wedstrijden of andere eventueel te geven feestelijk heden."- KORTE KRONIEK. Door B. en W. van Rotterdam is bi) den gemeenteraad ingediend een ont- «•werp-o vereen komst tot levering van electriciteit voor verlichting en beweeg kracht aan de gemeente Vlaardingen. De gewone audiëntie van den mi nister van oorlog zal op Donderdag 8 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 5 Augustus. Voor het examen Fransch L. O. zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames A. van Cittert van Leiden en J. G rebe van Woerden. Voor het examen Engelsche L. 0. is te 's-Gravenhage geslaagd mejuffr. A. M. Grebe van Gouda, Voor het eindexamen Hoogere Bur gerschool zijn te Gouda (3e commissie) geslaagd J. N. j. Perquin van Leiden, Ch' G. S. von Freijburg enH.J.P. Was senaar beiden te Voorschoten. De examens zijn afgeloopen. Voor het eindexamen M. u. 1. o. is te Utrecht geslaagd, voor diploma B. mejuffr. M. J. Dorrepaal, van Leiden. HAZERSWOUDE. Gisteravond ver gaderde in café Boers (dorp) de R. K. kiesvereeniging Algemeen Belang. Ondanks de ongunstige weers gesteldheid was de opkomst niet slecht. De voorzitter, de heer A. W. Straathof, opende de vergadering met een korte ver welkoming der leden, waarin hij tevens mededeelde, waarom de vergadering iets later dan vorige jaren werd gehóuden. Vervolgens werd door den secretaris, den heer W. C. H. Düncker, de notulen en het jaarverslag voorgelezen, waarop geen enkele aanmerking gemaakt werd. Bij afwezigheid van den penningmeester bracht de secretaris verslag uit van den financieelen toestand der vereeniging. Het batig saldo van 1911 bedraagt f33.82 Het aftredende bestuurslid, de heer J. B. Wesseling werd met 27 stemmen her kozen. De voorzitter bracht zijn dank uit aan de R. K. kiezers voor hun flinke hou ding bij de laatste verkiezing voor den gemeenteraad. Hoewel de meeningen eenigszins verdeeld waren, werd toch de door de kiesvereeniging voorgestelden candidaat gekozen. Van de bestuurstafel werden plannen medegedeeld voor een lezing, die dezen winter waarschijnlijk in het dorp zal wor den gehouden. Het onderwerp zal zijoi Het nut en het doel van patronaten en het nut van Katholieke lectuur. Nadat over het eerste onderwerp nog wat van gedachten gewisseld was, sloot de voorzitter onder dank aan de leden de vergadering. HILLEGOM. Wegens ziekte van den vanger aangesteld de heer Spooa uit Rotterdam. rNaar men aan de „O. H. Cit." mededeelt, is de gecombineerde verga dering van patroons en werklieden uit het timmervak, teneinde onderling tof een betere loonregeling te komen, niet geslaagd. Niet één patroon was aan wezig. KATWIJK AAN ZEE. Op den pu- blieken afslag waren de prijzen dei- haring: volle pekelharing f 16.75, maatjes- hairng f 11.40, makreel f 10.45 per kantje. LISSE. Gedurende de maand Juli is bij de Spaarkas St. Thomas van Villanova ingelegd f 227,05^2 en niets terugbetaald. Aantal uitgegeven boekjes 208. Het Huis Roozendaal met bij- behoorende gronden, ter grootte van 62 A. 74 c.A. is Zaterdag in publieke veiling verkocht voor f20.605. Het werd afgemijnd op f 220. Koop er dr. M. de Graaff, arts, alhier. NOORDW1JKERHOUT. Door het fan farecorps „Echo der Duinen" alhier zal hedenavond een concert worden gegeven inn de pas opgerichte tent op het Dorps plein. De raad dezer gemeente kwam Za terdagavond in spoedeischende vergade ring bijeen, in verband met de lichikwes- tie. Om een en ander toe te lichten was aanwezig de heer E. J. F. Thierens, adj. dir. der Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden. Lgng en breed werd er over de kwestie gesproken, totdat de Raad ten slotte in beginsel besloot in te gaan op het voor stel van Leiden tot levering van electrici teit aan deze gemeente. Over eenige za ken van ondergeschikte beteekenis zal met Leiden nog worden onderhandeld. Ook werd nog besloten te voldoen uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting, dienst 1912, de som van f8.09 VOORHOUT. Gistermiddag half vier werd in Café „Boerhaave" eene gecom bineerde vergadering gehouden van het Kruisverbogd en de Mariavereeniging. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van het Kruisverbond, den heer F. Angevaare, en bijgewoond door een groot aantal leden van beide Vereenigingen, alsmede door den wel- eerw. heer C. Wiemers, kapelaan der parochie. Jn een gloedvolle speech werden de aanwezigen welkom geheeten door den voorzitter, waarna deze besprak de oprich ting der Mariavereeniging, spr. feliciteerde de leden van beide Vereenigingen met deze oprichting, en bracht tevens dank aan den weieerw. kapelaan voor al 't geen deze had gedaan ter wille van beide Vereenigingen. In hartelijke woorden antwoordde ZijnEerw. voor het gesprokene. Daarna zette de Voorz. op zeer dui delijke wijze uiteen, het doel dezer verga dering, nl. adhaesie te betuigen aan het Roermondsche Congres, hetwelk op zijne beurt weer ten doel heeft, een adres te zenden aan Z. E. de Min. van Binnenl. Zaken om deze te verzoeken alle gepaste middelen aan te wenden, om de ontzet tend groote hoeveelheid bierhuizen te beperken. Dat de aanwezigen de lezing van den voorzitter hierover gehouden goed begrepen bleek wel uit de instem ming, die hij van de vergadering ont ving. De lijst, ter teekening anngeboden, werd door alle leden geleekend. Beide vereenigingen gaven zich op als één be gunstiger en daarenboven gaven zich 19 leden op als lid van bovengenoemd con gres. Nog werd besloten afgev. van Kruis- verb. erfMariaver. resp. naar Den Haag en Gouda te zenden naar de aldaar te houden algemeene vergaderingen. Alvcrens de verg. te sluiten besprak de W.Eerw. kapelaan nog de wensche- lijkheid van de oprichting van een Anna- vereeniging. De voorz. sloot deze zeer goed ge slaagde vergaderingen met den chr. groet. Gisteravond zeven uur werd alhier een vergadering gehouden door de af deeling van den Ned. R. K. Volksbond. Veel punten prijkten op de agenda, doch de voorzitter wist er zich met be kwamen spoed doorheen te slaan. Als afgevaardigden naar de meeting te Utrecht in zake de Bakkerswet werden gekozen de heeren J. Kraakman en Ger. de Hollander. Wei mag worden vermeld dat genoemde Ik .en de kosten daaraan verbonden zelf w iden dragen, met uit zondering der reiskosten. Als bode voor de afdeeling werd be noemd de heer H. Veune. De uitvoering te geven door de afd. Tooneel op 11 Aug., ter gelegenheid der kermis, werd ten sterkste aanbevolen. Het verslag van den penningmeester over het laatst afgeloopen halfjaar werd met aandacht gevolgd. De inkomsten had den bedragen f 171,61, de uitgaven wa ren f 145.18, dus een batig saldo van f 26.43. Vervolgens werd besloten tot de op-, richting van een propagandaclub. 10 per sonen gaven zich als lid Op. De verdere werkzaamheden zullen op nader te bepa len tijdstip worden geregeld. Twee leden werden geïnstalleerd en twee geballoteerd. Bij de rondvraag bracht de Weieerw. heer Kapelaan ter sprake het groote feest dat onze parochie wacht, het feest der H. Priesterwijding van onzen dorpsge noot den Weieerw. heer W. Hemelman. De eer\v. spreker verzócht dringend in deze de medewerking van alle Parochi anen. Hierna sloot de voorz iter de vergade- ZOETERMEER. Tot' na van den ge meenteraad is gekozen de heer J. van Staalduinen (lib.) met 82 stemmen. Op den heer Jac. Bos Mz. (Chr. hist.) waren 42 stemmen uitgebracht. ZOETER WOU DE. Aan brandspuit no. 6, die geplaatst is in de Zuidbuurt alhier, zijn door B'. en W. benoemd: Jac. van Leeuwen Johszn. tot brand- meerster, C. van Meurs tot adj.-brand- meester, R. Onderwater tot komman- deur der pompeis, en G. Onderwater tot kom mandeur der slangen. ^GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. Zaterdagmiddag geraakte het 12-jarig zoonte van Vogelaar te Alphen aan den R ij n bij liet vischschoonmaken te water, hetgeen eerst opgemerkt werd, toen men kleedingstükken zag drijven; Spoedig had men toen den knaap op het droge en werden door de heeren Blom en Visser pogingen in het werk ge steld tot opwekking der levensgeesten, doch zonder resultaat. De onmiddelijke ontboden geneesheer Dr. Wermenskerk welke spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constaieeren. Auto brand. Gistermiddag omstreeks 4 uur geraaide nabij de K a ag een auto in brand ten gevolge van het ontploffen der benzine. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch van de auto is niets gered. Tijdens de feesten te Hoofddorp is de landbouwer P. aldaar met kar en hit in de Kruisvaart gekomen. P. en zijn zoontje zijn met groote moeite gered. De hit is verdronken. Zaterdagmiddag werden de bewoners van de kom der gemeente Noord wij le er hout plotseling uit hun huis gelold door een hollenden hond met een kar vol melkbussen achter zich. Wat was het geval? Een zoon van den landbouwer H. was met een paard en de hondenkar naar het Dorp gekomen. Op den Langevelder- weg was het paard losgebroken en ter wijl H. het wilde grijpen, ging de hond er vandoor en rende voort in de richting Noordwijk. Een tijd later kwam H. met het paard in het Dorp, bracht het bi) den smid, en ging toen in allerijl per fiets den hond na, die echter reeds lang uit het ge zicht was verdwenen. Op de grens van Noordwijk achterhaalde H. den hond en keerde toen huiswaarts. In den vroegen Zondagmorgen zijn te Zoeterwoude twee stroqpers dooi den gemeenteveldwachter qp heeterdaad betrapt. De stroopers wisten .evenwel met achterlating van een geladen twee loopsjachtgeweer en polstok te ontko men. Zij zijn echter bij de politie bekend en zullen hun straf wel niet ontkomen. In het laatst der vorige week werd per voertuig van uit Leiderdorp een gestor ven paard te Zoeter w o ud e ingevoerd alwaar het gestorven dier zonder autori satie van de autoriteit netjes voor de consumptie elders zou worden opge knapt. De gemeenteveldwachter D. wist het te voorkomen, hij liet n.l. de veearts keurmeester er bij komen, en deze keur de het vleesch voor menschel ijk gebruik af, waarop het cadaver onmiddellijk in den grond werd gestopt. Tegen den in voerder is procesverbaal opgemaakt. In verband met de gepleegde kippen diefstal te Aari'an'dervee n, en de plaats gehad hebbende arrestatie, wordt nog gemeld, dat in, de Rijn twee zakken met een zestal kippen zijn opgevischt, waarmede een der nu aangehoudenen wist te ontsnappen. Kerknieuws. Het 40-jarig Priesterfeest van Z. D. H. Mgr. A. J. Caliier. De „N. H. Ct." is gemachtigd mede te deelen, dat Monseigneur Caliier ter gelegenheid van Z. D. H.'s 40-jarig Priesterjubileum op 15 Augustus a.s. ten half drie des namiddags de Eerw. Gees telijkheid der stad Haarlem zal ontvangen, waarbij zich dan de Ee.rw. H. H. Geeste lijken van elders zullen kunnen aan sluiten. Daarna ontvangt Mgr. het Diocesaan Comité der K. S. A. in het Bisdom Haarlem, dat namens de Katho lieken van het diocees aan Mgr. het feestgeschenk zal overhandigen. Van drie uur tot half vijf zal daarna voor corporaties, verenigingsbesturen en particulieren gelegenheid worden gegeven Monseigneur hun gelukwenschen aan te bieden. Het Mariacongres. Het programma der Derde Orde op bet a.s. Maria-eongres te Maastricht luidt als volgt: Zaterdag 17 Augustus's Avonds te 6 uur, algemeene vergadering van het Maria-congreswaar o.a. pater Borro- maeus de Greeve O. F. M. zal spreken over „Maria' en de Derde Orde." Na afloop dezer vergaderiug gezdige bijeenkomst der tertiarissen in het ge bouw der Sint Antoniusvereeniging naast het Minderbroedersklooster. Zondag 18 Augustus's morgens te kwart over 10 uur vergadering van ter tiarissen in de Minderbroederskerk, waar o.a. twee Ieeken tertiarissen zullen spre- ken over de Derde Orde. Na afloop dezer vergadering gezamen lijke bid weg der tertiarissen naar het Miraculeuze Beeld, waar een openlijke Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond heeft benoemd tot professor aan het Bisschoppelijk College te Sittard den Weieerw. Zeergel. heer W. A'. H. J. Körner, priester van het groot-seminarie te Roermond. Begrafenis van kardinaal Fischer. Aan een correspondentie in de „Msb." ontleenen wij het volgende: Om acht uur verliet de lange stoet geestelijken en au toriteiten den dom om zich naar het aartsbisschoppelijk paleis te begeven, ten einde daar het Officium Defunctorum te bidden. -Weesjes gingen hen vooraf, kleine rneisejs in blauw met zwarte schortjes; nonnetjes van Vincentius, wier vleugel- kappen als duivenwieken waaien, schre den naast de rijen voort. Dan volgden meisjes in 't wit, met zwarte gordel- strikken. Nu kwamen de verschillende kloosterorden. Het was een galerij voor Zubaran geweest, den Spaanschen kloos terschilder, al die koppen van asceten, van levieten en grijze monniken. Dan de geestelijkheid in roket, de pastoors om hangen met hunne halskragen van zwart fluweel of satijn. Nu volgden de parochies. Elke deken of pastoor, met zijn pels kraag omkleed, omgeven door zijn kape laans, schrijdend achter het kruis en de kandelaars, die het vergezellen. Welk een schat van kruisen, verguld en ingelegd met kostbare gesteenten. Drie leden van den kerkeraad volgden telkens de ver schillende geestelijken. Dan seminaristen met brandende kaar sen, zwarte Benediktijnen, de kosters met omfloerste staven van ivoor en rouw- slierten afhangend van hunne hoeden, de kerkwachters in '1 brandend scharlaken met hunne staven van zilver; en na 't schitterend kruis en de wierookzwaaiers, het kapittel in zwart en purper. Nu volg den de zeventien bisschoppen, ieder met ontbloote handen, het hoofd met den wit ten mijter gedekt en omhangen met zwar te pluviales, waarvan telkens twee kape laans de voorpanden ophielden. Kardi naal Kopp besloot de lange rij. Maar de schitterendste kleuren in dien stoet vormden de studenten corpsen. De kerkvoogden hadden hun paarse praal gesluierd wegens den rouw. Alle banie ren waren overigens omhangen en de bloemkransen waren sober van ldeur, ge vlochten, uit wit én groen en purper en donkerbruin. Maar de pracht-unifor- men der studenten schitterden in onge- temperden gloed. Zoo iets heeft Duitsch- land maar alleen. Wanneer zij voorbij trekken gevoelt men zich een oogenblik als in een andere wereld. Als oude rid derfiguren dragen eenigen baretten met lange veeren omvlochten. Allen voeren het rapier. Zij schrijden statig in kaplaar zen voorbij, en witte handschoenen met breede opslagen. De eersten zijn m zil vergrijs met licht blauwe sjerpen; dan volgen cr geheel in rood, in azuur, gras groen, schel oranje. Dan echter komen er met kleine ronde petjes, als op hun voorhoofd geplakt. De verschillende groe pen laten de kransen, die zij den Doode brengen, pronkerig voor zich uit dragen. Om uegen uur ongeveer verliet de be grafenisstoet het aartsbisschoppelijk pa leis om langs een kleinen omweg zich naar den dom te begeven. Het was een indrukwekkende stoet, die onder het voortschrijden op langzaam-plechtjge wij ze de „Miserere" zong. De menigte langs den weg, die met ontbloot hoofd den stoet voorbij zag trekken, was blijkbaar diep onder den indruk. Dc baar zelf werd gedragen door 12 broeders, allen in koorkleed. De slippen van het rouwkleed werden vastgehouden door vier professoren van de universi teit te Bonn terwijl zes brandende fak kels ter zijde werden gedragen. Onmiddellijk achter de baar volgde als vertegenwoordiger van den keizer de mi nister van landbouw, Schorlemer, die een krans van den keizer droeg. Dan volgde een stoet van talrijke dignitarissen, w aar van vele in schitterende uniformen, Mal- theser-ridders, vertegenwoordigers van den Pruisischen Landdag, van den adel en van andere instellingen. Zoo is de stoet, di.e vijf kwartier lang wa-s, de Dom genaderd. Na dragen de Broeders van Barmhartigheid het stoffelijk overschot nog eenmaal bin nen onder deze gewelven, tot voor het hoofdaltaar waar het rusten zal. Daar be vindt zich ah de grafkelder der bisschop pen. Het hoofdkoor is schitterend verlicht met elecirisehe gloeigeleidingen langs al de lijnen der pijlers en rondom de figuren der spitsbogige triforia. Onder plechtig koraalgezang schrijden de bisschoppen tot het hoofdaltaar. Voor de baar dragen levieten staf en eereteekenen van den overledene en zijn rooden hoed. Nadat de „Libera" gezongen is voor de altaartra pp eu, begint een zeer zacht orgelsepl, het preludium van het vierstem mige Requiem. De lijkstoet was r ondom den done heengetrokken, het plein was in het rond geheel afgezet. Nu de stoet in het kerk gebouw verdwenen is, worden de kor dons langzaam verbroken. De gonzende menigte loopt thans storm naar den dom. Maar boven al het geluid uit hoort men de schelle stemmen- der venters„Origi- nelle aufnahme. Todeszettel des Hetrn Kardinal. Vollstandige Lebensbeschrei- büng, zehn pfennig! Doch hoog daarboven, boven de nie tigheid van alle mensehelijk gedoe, don dert als uit de peillooze diepten der eeu wigheid, eenzaam klagend de keizersklok. j LNa afloop van den lijkdienst werd de begrafenis plaats vond. Dan werden de negen vergulde staafjes afgenomen, die in de kapel der H.H. Driekoningen hin gen, waar zij aanduidden dat kardinaal Fischer negen jaren den stoel bekleedde van den h'. Maternus. Land- en Tuinbouw. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De 89e algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, zal worden gehouden op Donderdag 4 September te Medemblik. O.a. is aan de orde de benoeming van een voorzitter der Maatschappij uit N.- Holland, in de plaats van den heer mr. C. P. Zaaijer, te 's Gravenhage, die met 31, December 1912 moet aftreden en niet herkiesbaar is. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 115 zaken, waarvan 8 kinderzaken. Evenals op de vorige zittingen hield ook heden; het voorlezen van de processen-verbaal veel tijd op. Wederom werd behande d de zaak te gen een vijftal jongelui uit Noord wijk, die op 14 Juni o.p teellanri hebben geloopen van L. van Tilburg,; onder Rijnsburg. Thans worden als ge tuigen gehoord de eigenaar van het land die verklaart aan de G. vergunning! te hebben gegeven om met diens arbei ders op zijn land te loopen en den jacht* opziener Smal uit Noordwijk. Laatstge noemde zegt, dat van Tilburg, niet weet waar de jongelui hebben geloopen. Ter plaatse, waar bekl. zich bevonden, moch ten zij niet komen. Een der bekl., ze- -kere Q., deelt mede op met boonen be- poot land te bebben geloopen, maar hiervoor zei de get. van Tilburg; geert vergunning te hebben gegeven. Zijn toe stemming betrof alleen het bollenland.. De Ambtenaar zeide, dat bekl. zich aan jachtwetovertreding hebben schul dig gemaakt, doch hiervoor wegens ge mis aan voldoende aanwijzing niet ver volgbaar waren. Wegens loopen op ver boden grond eischt het O. M. 'f 3 of, 3 dagen tegen ieder. i G. van R., landbouwer te Woub ru-gj- g e, heeft op 30 Juni een paard ver* voerd, dat een opgezwollen achterpoot had. Bekl. bekent het ten laste gelegde; hij moest het paard toch naar hui» brengen. De verbaliseerende agent vanj politie Verver heeft gezien dat het dietj kreupel was. On zijn lastgeving heeft bekl. het paard bij een stalhouder gtf- stald. EL i of 3 d Bekl. vindt het wel wat Veel.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2