Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. ben gehad, ter toelichting van het adres om loonsverhooging, heeft de directeur- generaal o.a. meegedeeld, dat bij de S.S. thans een nieuwe loonregeling in stu die is, welke naar hij hoopte, met 1 Januari a.s. in werking zal treden. De heer van Kretschmar gaf te-kennen, dat voornamelijk de laagste loonen herzien zouden worden, en verzocht aan de af gevaardigden geenerlei illusies op te wekken, daar hij niet twijfelde, of ook na de nieuwe loonregeling zouden er nog wel niet vervulde wenschen over blijven. KORTE KRONIEK. Te Rotterdam is opgericht de ver- eeniging „Vaders van groote gezinnen." tDe vereeniging stelt zich ten doel de ze delijke en stoffelijke belangen der leden te behartigen op verschillende manie ren, zooals het verschaffen van gepaste betrekkingen, huisvesting en uitspanning, het geven van voorschotten om de kin deren in de gelegenheid te stellen zich te vestigen, etc. Om lid te zijn moet men minstens vijf wettige kinderen hebben. Door eenige winkeliers te Utrecht is een comité opgericht om te komen tot de 9-uur winkelsluiting daar ter stede. Gisteren herdacht de heer W. Wit tenberg, hoofd eener R. K. school te Delft, den dag waarop hij voor 25 jaren de betrekking van hoofd eener school aanvaardde. LEIDEN, 2 Augustus. Kruisverbond. In het gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond hield het Kruisverbond gister avond een goed bezochte ledenvergade ring. Na vaststelling der notulen deelde de voorzitter een en ander mede over de voorbereidende stappen van het be stuur inzake de oprichting van een Jon- gensbond. Vooraf zette spr. de wenscbe- lijkheid van zoo'n vereeniging en haar inrichting uiteen. Het bestuur heeft toe zegging ontvangen op voordeelige voor waarden de beschikking over een ver gaderlokaal te verkrijgen. In November hoopt het bestuur met de voorbereiding zoo ver te zijn gevorderd, dat de consti- tueerende vergadering kan plaats vinden. De hulp der propagandaclub zal t. z.t. .worden ingeroepen. De voorzitter merkte in dit verband nog op, dat het bericht, door de propagandaclub in de „L. Crt." van Woensdag geplaatst, voorbarig was en hij achtte het optreden der club zeer ongemotiveerd. Een der leden van de club zeide, dat in het vervolg dergelijke verslagen achterwege zouden blijven. Na installatie van 7 nieuwe leden, w.o. 2 geheelonthouders, en eenige ver dere besprekingen, werd de vergadering gesloten. Te Arnhem is voor "het examen hoofdacte geslaagd de heer D. Hout kamp, van Gouda. Steenen Dorus. Wie van de lezers wel eens des zon mers in den tuin van het Academisch ziekenhuis is geweest, of misschien wel eens door het hek bij Boerhave naar binnen gegluurd jleeft, zal daar wel licht een patiënt in een rietstoel hebben zien zitten, ietwat naar rechts afgezakt, de knieën eenigszins opgetrokken, het hoofd stijf naar voren gebogen. Geen beweging was er in dat lichaam, behal ve in de oogen, die slimmigjes alles op namen wat er in de nabijheid geschiede de., en in de rechterhand die nog goed draaide aan de pols en waarin hij zijn stokje zwaaide, waarmee hij lastige vlie gen van zijn hoofd mepte, en nog ande re bezigheden verrichtte. Dat was „Stee* nen Dorus", die daar rustig het eind van zijn leven afwachtte, dat men nog veraf dacht, maar nu toch nog vrij plot seling gekomen ishoewel niet ter oor zaak van zijn kwaal, want „Dorus" was nog niet geheel versteend of liever „ver- beend." Zijn spieren hadden n.l. de eigenaardigheid zich langzamerhand in been om te zetten. Hij was met dit euvel geboren, want toen reeds kon zijn linh kerarm niet bewogen worden. Bij het opgroeien bleek dat hij rechts wat mank was en in zijn schooljaren pam de stijf heid in zijn heup en kniegewrichten zoo toe, dat hij sterk voorover begon te loopen, wat hem den bijnaam van „den duikelaar" verschafte. Zijn vader wilde, omdat hij niet goed loopen kon, een schoenmaker, later een kleermaker van hem maken, doch dit lukte niet, want „Dorus" kon zijn armen niet ver genoeg van elkaar krijgen om den draad aan te trekken. Als loteling wilde men hem in dienst natuurlijk niet hebben, omdat hij, zooals hij zelf zei, een „kronkel in zijn ruggegraat" had. Hij probeerde het nog eens met schaap herder en koewachter, om eindelijk to taal hulpbehoevend op zijn stoel neer te vallen. Teen bracht men hem uit ?s Gravendeel naar hier. In het ziekenhuis hier wist men ook niets voor hem te doen, maar als mooi studiemateriaal werd hij hier gehouden, en 18 jaar lang zorgvuldig verpleegd. En zoo kon men den man, die meerdere medici aan een mooie stof voor het be machtigen der doctorsbul geholpen heeft zien liggen in zijn gedrongen houding, die hem niet lastig was, lurkend aan zijn lange pijp. Geen grooter pleizier kon men hem doen dan met een paar sigaren, die hij genoot, gestoken in een pijpje aan zijn stokje bevestigdhet stokje, waarmee hij nog brood naar den ver stijfden mond kon b eagen (met ander eten werd hij geho'.pe-j en waaraan hij zijn mondharmon k m doen beves tigen, waarop hij een vroo!ijk mopje blies, als men hem ter demonstratie aan de studenten de collegezaal binnenreed. Nu is „steenen Dorus" dood en gister nog om een laatste maal kritisch bej- schouwd door de medische wetenschap, die nu haar zeldzaam experiment (slechts 44 gevallen zijn tot nog toe bekend) moet staken en dus misschien de eenige is die zijn heengaan betreurt. HAARLEMMERMEER. In den giste ren gehouden gemeenteraad was o.a. ingekomen een adres van de bewoners van Lisserbroek, waarbij ze hun teleur stelling er over uiten, dat de onderhan delingen met de gemeente Lisse betref fende gasleverantie zoo plotseling zijn af gebroken. Op voorstel van B. en W. wordt dit adres gerenvoyeerd naar B. en Ws. om ter sprake te worden gebracht, wanneer het contract met de gemeente Haarlem weder ter tafel komt. De gemeenterekening, dienst 1911, be draagt in ontvangsten 124.911.56 gld., in uitgaven 120.072.17 gld., zoodat het ba tig saldo bedraagt 4839.39 gld. Het voorstel van B. en W. tot het toe staan van een crediet van hoogstens f 500 voor ontvangst van den feest rein met genoodigden, op Vrijdag a.s., wordt bij acclamatie aangenomen. Het plan van uitbreiding voor Nieuw-Vennep en het plan tot herziening van het uitbreidings plan voor Hoofddorp wordt aangenomen zooals het ter visie heeft gelegen. Aan B. en W. werd machtiging ver leend tot aankoop van een perceel grond te Hoofddorp, groot ruim 2 H.A., ten einde in den aldaar heecschenden woning nood, wegens gebrek aan bouwgrond^ te kunnen voorzien. De koopsom is bepaald op f5250. Bij de rondvraag kiaagt de heer Los er over, dat aan den Sioterweg en aan den Lisserweg, op de plaats waar de Spoorweg die wegen kruist, geen slag boom is geplaatst Hij wijst op het ge vaar vooral met het oog op de school kinderen. De voorz. wijst er op, dat in verschil lende deelen van ons land stoomtrammen rijden waar ook geen afsluitboomen zijn. Het verbouwen en vergrooten van de coöperatieve stoommaalderij te Lis serbroek in deze gemeente is door het bestuur dier coöperatie opgedragen aan den aannemer A. den Ouden te Nieuw- Vennep. LEIDERDORP. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan de echt- genoote van den milicien N. de Vogel van het 4e Reg. Infanterie vergoeding vergoeding, verleend ingevolge art. 84, der Militiewet, tot een bedrag van 50 cent per dag. LEIDSCHENDAM. De Tooueelver- eeniging „St. Genisius", onderafd. van •den R. K. Volksbond, heeft een ver gadering gehouden, waarbij een nieuw reglement, meer uitgebreid dan het vo rige, artikelsgewijze werd behandeld en eenige wijzigingen werden aangebracht. Voorts werden door den Weleenv. ad viseur de voordéelen, verbonden aan do aansluiting bij den Centralen Bond, be sproken en werd tot deze aansluiting met algemeene stemmen besloten. LISSE. De gasdirecteur, de heer G. J. Somer, die nu wegens ziekte ongeveer een jaar afwezig is, zal met 1 October a.s. zijne functie weer aanvaarden. TER AAR. Aan de alhier opgerichte schietvereeniging „Piet Hein," zijn op last van den bevelhebber in de le Mil. afdeeling, geweren in bruikleen ver strekt voor het schieten met Margapa- tronen. WARMOND. Zooals het programma vermelde: „bij gelegenheid van den vooravond der verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder", gaf de „Harmonie van Warmond" gisteravond een buiten concert op het terrein nabij de „Stad Rome." De oranjekleurig verlichte mu ziektent onder den breeden notenboom, bood een aardigen aanblik' en de negen nummers van het program .werden on berispelijk uitgevoerd. WOUBRUGGE. In de vergadering van Ingelanden van den Oudendijkschen, Polder alhier is met groote meerderheid van stemmen, 230 tegen 113, besloten naast de bestaande windwatermolens een electrische motor met een centrifugaal pomp te plaatsen. Dat is een gewichtig besluit, ook met het oog op de bestaanr de plannen voor electrisch licht in de dorpen Hoogmade en Woubrugge. Gemeenteraad v. Noordwijkerhout. Voorzitter: de heer J. T. J. M. Sweens, burgemeester. Na opening door den Voorzitter werden de notulen gelezen en onveran derd vastgesteld. Daarna worden verschillende mede- deelingen gedaan, o.a. van de goedkeu ring van het raadsbesluit tot onderhand- sche verhuring van een losplaats aan E. J. Hogervorst, van de kohieren hoofd, omslag en rioolgeld en van het proces verbaal van kasopneming bij den gem.- ontvanger dd. 28 Juni 1912. Ingekomen is een dankbetuiging van de gemeente-veldwachters voor de hun toegekende verhooging van jaarwedde. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Omtrent het inrichten van een keu ringsdienst van voedingsmiddelen wordt besloten, hierop voorloopig niet in te gaan. Op een adres van C. Barneveld om meer bijdrage in de verpleging van de idiote M. Zoetemans, wordt afwijzend beschikt, wijl die idiote toch spoedig in een gesticht zal geplaatst worden. Twee adressen van de Drankbestrij- dersvereeiiiging „St. Victor", om op den dag der loting de herbergen te doen sluiten en met de kermis den duur van openstelling te bekorten, worden als on gezegeld ter zijde gelegd. De gemeente-rekening dienst 1911 wordt alsnu aangeboden, sluitende met een totaal batig saldo van f2565.40y2- Eene commissie, bestaande uit de heeren G. Bouwmeester, L. M. van Noort en J. van Schie, zal deze rekening onder zoeken en van den uitslag rapport uit brengen. Als leden van het college van zetiers worden voorgedragen de heeren P. Ver- degaal en C. Heemskerk, en tot hunne plaatsvervangers de heeren N. C. van der Zalm en E. Oostdam Hzn. Alsnu komt aan de orde de licht- vcorzieningskwestie. Vele en uiteenloo- pende discussiën worden hierover ge voerd. Ten slotte wordt besloten, nog maals met Leiden te onderhandelen om trent prijs en garantiesom, waarna de openbare vergadering in een beslotene overgaat.- Kerknieuws. Tweede Nc-d. Mariacongres - 1518 Augustus 1912. De plechtige processie, die na de kro ning van het miraculeuze beeld van de Sterre der Zee op 15 Augustus zal plaats hebben, zal dit jaar buitengewoon luis terrijk zijn; daarenboven ook buitenge woon lang, want zij bestaat uit 50 num mers. Het is jammer dat de wet belet, dat die processie door breede straten trekke en een veel langeren weg volge om zich te kunnen ontplooien Het hoofdbestuur van het Maria-con- gres heeft besloten, dat de Broederschap pen der geheele stad aan die processie zullen deelnemen en op die wijze hulde zullen brengen aan den Koning der Ko ningen en aan de Koningin des Hemels, Maria, de Sterre der Zee. Ook zullen volgens eenzelfde besluit, alle relikwie ën van de St. Servaas en de O. L. Vr. kerk in de processie gedragen worden door een 200-ta! seculiere en reguliere priesters. 'De processie zal opgeluisterd worden niet door ééne harmonie, zooals ge woonlijk maar door vier. Een sieraad voor die processie zullen 180 kinderen zijn, engeltjes en bruidjes, verdeeld in drie gioepenj^de blijde,, de droevige en de glorierijke geheimen van den rozenkrans voorstellende; grootere kinderen dragen vaantjes, ons die gehei men herinnerende, en alle andere kinde ren dragen rozen in de hand; de le groep witte, de 2e groep roode en de 3e groep gele rozen. Dan vermeldt no. 24 een groep „Maagd der maagden" uit de Martha-vereeniging, die heerlijk schoon is en aller aandacht trekken zal; zij doet de Soeurs de Marie-Réparatrice eer aan. Maar de „clou" van de processie za! zijn, na het allerh. Sacrament, het miracu leuze namens Z. H. Paus Pius X ge kroonde Beeld van de Sterre der Zee, omringd door zes Malthezer ridders in costuum en voorafgegaan door een maag denkoor, bestaande uit 104 leden der Congregatie van de Sterre der Zee, die allen in 't wit gekleed, kronen met de ster op het hoofd en palmen in de hand dragende, het „Loflied der Engelen" Ma ria toezingend. Voor het Allerheiligste zal men een heerlijken stoet zien van hoogwaardig heidsbekleders der kerk, kanunniken van verschillende kapittels, prelaten uit aller lei abdijen en bisschoppen. Het Allerheiligste zal gevolgd wor den door den Commissaris der Ko ningin in Limburg met de leden van Gedep. Staten, door den burgemeester met de leden van den gemeenteraad, en gesloten worden door een eerewacht van de (Canisius-Congregatie. Missionarissen van Mill Hill. In de Annalen van het Missiehuis te Roosendaal lezen wij: Tot directeur van ons Studiehuis te Tilburg, dat in Sept. zal geopend worden, is benoemd de Z. Eerw. Z.Gel. heer Dr. H. Ahaus. De nieuwe Directeur ontving in 1900 de H. Priesterwijding en werd vervol gens naar Rome gezonden om zijn stu diën voort te zetten. Na in de Wijsbe geerte en Godgeleerdheid den doctora- len graad te hebben verworven, was hij sedert 1903 werkzaam als professor in de Theologie aan het College te Mill Hill. Men schrijft uit Rome aan de „Msb." Den 14den Augustus a.s. zullen de neger-martelaartjcs van Oeganda rn Afri ka in 1886 levend verbrand voor ons H. Geloof, enkele maanden slechts na hun doopsel, eerbiedwaardig worden ver klaard Op bevel van den wree'den koning werd een groot vuur ontstoken en wer den de kinderen bedreigd tenzij zij het H. Geloof verzaakten, levend daarin te worden geworpen. Allen bleven trouw. Daarop beval de koning ieder in een takkebos te winden en ze aldus levend in het vuur te werpenterwijl zij God loofden en prezen gaven zij hun schoó- ne reine ziel aan God terug. Dit was het eerste bloed dat dien, bodem van Oeganda heiligde. Het is dan ook naar het woord van Tertulianus het zaad der Christenen ge weest. In 1878 gesticht, heeft deze mis sie reeds 111.000 gedoopten en 80.000 catechumenen. Zonder overdrijving is 't een der schoonste, zoo niet de schoon ste missie der wereld: in 1911 werden er meer dan een millioen H. Communies uitgereikt. Onderwijs. R. K. Leergangen. Naar aan het Huisg. gemeld wordt stelt het bestuur der vereeniging van R. K. Leergangen te Amsterdam zich voor ook te 's Hertogenbosch leergangen in te richten tot opleiding voor de akten middelbaar onderwijs A en B. Fransch Duitsch en Engelsch. Sport. Kanaal overzwemmen. Eene Amerikaansche zwemster, de 17- jarige miss Pironoll, van Boston is te Dover aangekomen en zal pogen het Kanaal over te zwemmen. Fokker. Onze vroegere stadgenoot, A. H. G. Fokker, zoo meldt de „O. H. Ct.", die in Duitschland als vlieger reeds zoo groet ten naam heeft gemaakt, heeft onlangs voor de Pruisische legerautoriteiten te }o- hannisthal een demonstratie gehouden met zijn automatisch stabilen ééndekker. Het is hem gelukt aan de hoog ge stelde eischen volkomen te voldoen, en op grond daarvan wordt naar ons uit Johannisthal wordt bericht overwogen de Fokker-eendekker bij het Pruisische leger in te voeren. Het trok vooral de aandacht der autoriteiten hoe uitmuntend de machine door vlugge en snelle mon tage zich leent tot transport over land. Binnenkort zal Fokker op urtnoodiging van de genie in het Russische leger zich naar het oefenterrein Gotschina bij Pe tersburg begeven om daar zijn toestel op gelijke wijze te demonstreeren. Wordt liet ook geen tijd dat een der gelijke demonstratie voor Nederlandsche legerautoriteiten wordt gehouden? Een watervliegschool te Scheveningen Naar Avia verneemt vorderen de werk zaamheden tot oprichting van de water vliegschool te Scheveningen onder lei ding van de heeren Monnier Harper en Hurlin goed. Er is reeds een tweedek ker gereed gemaakt om tot watervlieg tuig te dienen. Binnenkort zal er mee gevlogen worden. Ook met- 'den bouw van een hangar is men bijna gereed. „De school voor militaire vliegers in Sébastopol is tengevolge van een benzine ontploffing met alle loodsen en vier vlieg machines in vlammen opgegaan. Leger en Vloot. Herhalingsoefeningen. Voor de miliciens verlofgangers die in volgende jaren voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen moeten komen, is het wellicht van belang te weten, dat het voornemen bestaat om de mili ciens behoorende tot de hiernavolgen de lichtingen op te roepen in de daarbij aangegeven jarent.w. de lichting 1905 in 1912 voor 26 dagen, de lichting 1906 in 1912 voor 26 dagen, in 1913 voor 11 dagen; de lichting 1907 in 1913 voor 26 dagen, in 1914 voor 11 dagen; de lichting 1908 idem. de lichting 1909 in 1914 voor 26 dagen in 1915 voor 11 dagen; de lichting 1910 in 1914 voor 26 dagen, in 1916 voor 11 dagen; de lichting 1911 in 1915 voor 26 dagen, in 1917 voor 11 dagen; de lichting 1912 in 1915 voor 2S dagen, in 1917 voor 21 dagen. Rechtszaken. Loterijwet. De Kantonrechter te Den Helder, uit spraak doende in het geding tegen M. I., Directeur der N V. „De Tijdgeest" be klaagd van overtreding der Loterijwet, sprak beklaagde vrij. Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer in Ierland. Reuter seint uit Londen: Te Swords in het graafschap Dublin is wederom mond- en klauwzeer uitgebroken. Van daag zijn 800 stuks vee geslacht. Landontginning. Het gemeentebroek van Hees wijk (Nbr.) groot ruim 80 hectaren, zal wel dra geheel in cultuur worden gebracht. Deze broekgronden zijn voor 50 jaren verhuurd aan boeren uit Holland, die daarop een Hollandsche boerderij zullen bouwen. Dit Zutphen wordt gemeld, dat minis ter Talma de groote nationale landbouw tentoonstelling aldaar zal openen. Deze tentoonstelling zal-voorts belangrijk zijn omdat er 15 Augustus de wijze van mel ken vertoond zal worden, die de zuivel- consulent van Gelderland, de heer B. v. d. Burg, achtereenvolgens in verschil lende cursussen door een bekwamen mel ker heeft doen onderwijzen. Aanbestedingen. WOERDEN. Bij de gisteren gehouden aan besteding van het leveren en leggen van buis leidingen en hulpstukken voor de gemeente- gasfabriek en bronwaterleiding alhier, heeft het laagst ingeschreven de heer C. van Gorkom. alhier, voor f 10,849, aan wien het werk is gegund. Ongelukken. Te Mheer (Limb.) heeft men Woensdagavond in een regen put het lijk gevonden van den gemeen- te-kantonnier K., die sedert Zondag avond vermist was. K. schijnt door duizeling bevangen er in gevallen te zijn Gisteravond is te Utrecht een acht jarig ventje in den Singel bij den Hop- akker te water geraakt en verdronken. Dinsdag is het driejarig dochtertje van W. te Roermond door een voermans- kar overreden en aan de gevolgen over leden. Een oude gewoonte. Ruim 1000 ingezetenen van Drachten hebben zich tot den gemeenteraad gewend om behoud van het klokhuis op het Zuider kerkhof aldaar, gesticht in 1764. De klokken worden geluid bij begrafenissen, en deze gewoonte wenscht men niet af te schaffen. Een dure paardentong. De premie voor de aanwijzing van den die renbeul, die de vorige week het paard van den heer Schooten in het Arnhems Broek de tong uit den mond heeft ge sneden, is door de Vereeniging tot Die renbescherming tot f 80 verhoogd. Daar door particulieren nog dagelijks gelden aan de vereeniging worden toegezegd, zal deze som wel tot f 100 groeien. Bedriegelijke bankbreuk. Eenige weken geleden werd de winkelier F. A. T., in de Hoogstraat te Rozen- daal (N.Br.) op eigen verzoek in staat van faillissement verklaard. Een der cre diteuren in dit faillissement, een leveran cier uit Rotterdam, die nog korten tijd tevoren aan den gefailleerde een groote partij goederen had geleverd, stelde te diens huize een onderzoek in en bevond dat een aantal door hem pas geleverde) goederen niet meer aanwezig waren. Hij diende daarop een klacht in bij den officier van justitie te Breda, die dq marechaussee gelaste een onderzoek in te stellen, dat tot gevolg had, dat j.i. Dinsdag een wagen vol goed in beslag genomen Werd ten huize van den ge huwden zoon van den gefailleerde. Bei den werden daarop in hechtenis geno men en zijn gevankelijk naar Breda over gebracht. Naar wij vernemen hebben zij reeds bekentenissen afgelegd. (Grond w.) Door onbekende oorzaak? Dinsdagnacht is te Amsterdam de brand weer gealarmeerd voor een uitslaande! brand in het benedenhuis Joh. Verhulst- straat 118, waar onder de firma S. Sch. een zaak in dameshoeden wordt gedre ven. Het benedenhuis brandde uit. De bewoners waren niet thuis, maar de wa ker, die het vuur ontdekte, beweert, dat de huisdeur open stond. Gisteren werd het echtpaar in verhoor, genomen. De bewoonster heeft daarbij verklaard, dat de oorzaak van den brand het laten vallen van een petroleumlamp, is. De bewoonster, wier echtgenoot uit— stedig was, bemerkte 's nachts, dat de deur der veranda openstond. Zij ging) naar beneden met een lamp. Toen zi» ini de veranda kwam, vloog er een kat naar binnen. Hierdoor verschrikt, liet zij de lamp vallen. In de kamer lag een .groote hoeveelheid papier, welke gebruikt' wordt bij het vervaardigen van hoeden. In een oogwenk stond daarop de achter kamer in lichtelaaie. i Branden. Te Herwen is door, eene onbekende oorzaak afgebrand dei villa van mevr. de wed. G. H. S. E. van Embden, met bijna alles wat daar, in was. De bewoners waren afwezig, alleen een koetsier was thuis. Te Winterswijk ontstond brand in den kruidenierswinkel van Zijlstra en; Co., terwijl de bediende spiritus stond1 af te tappen. Het vat werd dadelijk van! de stang geworpen om zoodoende de vlam te blusschen. Het omgekeerde was| natuurlijk het gevolg. In een oogwenk! stond het geheele gebouw in lichte laaie. De huisgenooten, vrouw, kind en lo geetje, die reeds te bed waren, werden! langs een ladder gered, daar de eenige) trap reeds vuur had gevat. De brand* weer stond tegenover ae vuurzee macK- teloos. Spoedig sloegen de vlammen over, naar het naastbijgelegen koffiehuis, dat ook verloren ging. De bediende werd bij het begin van; den brand bewusteloos. Men vond hem. met smeulende kleeren. Gelukkig kon) men bijtijds erger voorkomen. Donderdag voormiddag circa 11! uur ontstond er brand in de olie- en ben* zinebergplaats der firma Poortenaar, aan den Singel te Kampen. Hoewel de politie, zeer vlug met blusschingsmateriaal aan* wezig was en de brandweer ook spoedigi tot blusschen gereed stond, kon de olie bergplaats met inhoud niet meer worden gebluscht, doch had men de groote vol doening, dat de aangrenzende villa van! den heer P,. die reeds vlam vatte., nog kon worden gered. Een aa r d i g antwoord aan m r.: Troelstr a. Men meldt aan de) „Tijd"Ik logeerde dezer dagen tijdens een fietstochtje in een klein dorp in het! Utrechtsche. De waard van het logement! vertelde ons niet zonder ophef, dat hij nog pas de eer had genoten den heeil mr. Troelstra voor enkele dagen te hec- bergen.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2