BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Voornaam bestanddeel zijn van de voe» dir^g van het Iersche volk- Het „Petit Journal" verneemt uit Reims, dat daar gistermiddjag om half twee de brand in dechampagne- pakhuizen nog voortduurde. Men vreest, dat er meer dan drie slachtoffers zijn er zijn tien menschen gewond. Op het oogenblik zijn er 1500 M2. aan ge bouwen van twee verdiepingen verwoest. Aan de westkust van Japan heb ben groote overstroomingen verwoestingen aangericht. Tal van men schen zijn omgekomen, het spoorwegver keer is ontredderd en de rijstoogst ver nietigd. In de stad Ogawa (provnicie Aitsji) hebben naar schatting 4Ö0 zomer gasten liet leven gelaten. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit is aan Ph. N. E. Bo- gaert eervol ontslag verleend als kan selier bij H. Ms. gezantschap te Bern en vice-consul der Nederlanden aldaar is aan J. W. Huynen eervol ontslag verleend als notaris te Valkenburg (L.). De Haagsche ambtenaren. Volgens het Jaarboekje waren op 1 Mei van 'dit jaar aan de departementen .werkzaam 1582 ambtenaren, tegen 1518 in 1911 en 1496 in 1910. Financiën had er 159, Oorlog 151, Koloniën 144, Ju stitie 97, L„ N. en H. 90, Waterstaat 74, Binnenl. Zaken 61, Marine 59 en Bui- tenl. Zaken 34. Dit ambtenarenleger bestaat uit 218 schrijvers, 133 tweede- en 282 eerste- kl erken, 320 adjunct-commiezen, 199 commiezen, 127 hoofdcommiezen, 78 re ferendarissen en 225# ambtenaren met andere dan de hier genoemde rangen. Prins Hendrik. De „Etoile" meldt, dat gisteren de bliksem tot zesmaal toe in het kasteel Ciergnon geslagen is, waar de Belgi sche koninklijke familie en Z. K. H. de Prins der Nederlanden verblijf houden. Het inslaan van den bliksem veroor zaakte slechts geringe materieele schade. De Koning en de Koningiin van, Bel gië en Z. K. H. de Prins der Nederlan den bleven volmaakt kalm en stelden hun omgeving gerust. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft den nacht op het kasteel doorge bracht. De Kamer-president. „De Voorhoede", melding makend van onze driestar over de keuze van ;den Ka merpresident, teekent hierbij aan Destrekking van drt artikeltje komt ons volkomen juist voor. Maar daarom ook verbaast het ons zoo zeer, dat er hoegenaamd geen tegen spraak is gevolgd op die berichten in „Handelsblad" en „Centrum". Immers, naar 'wij met volstrekte zekerheid vernemen, js er van dit. overleg tusschen de rechtsche Kamerfrac ties geen woord waar. 't Is mogelijk, dat er tusschen enkele leden eenige bespreking heeft plaats ge had, maar dan was dat geheel particulier, zooals er zoo vaak over allerlei guaesties tsuschen Kamerleden besprekingen plaais hebben. Van een eens worden der rechterzijde na voorafgaand overleg tusschen de Ka merfracties is hoegenaamd geen sprake. Wat niet uitsluit, dat Jhr. O. van Nis pen tot Sevenaer in September misschien wel indien h ij bereid isdie be- noemingaan te nemen tot Voor zitter der Tweede Kamer zal worden ge kozen. Die benoeming ligt trouwens zóó voor de hand, dat buitengewone afspraken daar voor waarlijk niet noodig zijn De Invaliditeitsverzekering. Aangaande de invaliditeits en ouder- domsverzekering wordt aan de „Tijd" bericht: De commissie van voorbereiding, der Invaliditeits- -en Ouderdomsverzekering, die Woensdag was gereed gekomen met het overleg over de algemeene beschou wingen, heeft dit Donderdag heropend op verzoek van een lid der linkerzijde, dat den vorigen dag de vergadering niet had kunnen bijwonen. De voorzitter der commissie had in overweging gegeven, zich bij dat overleg te bepalen tot de punten, waaromtrent toenadering van de regeering mogelijk kon worden geacht, omdat overleg over stelsels, tegenover gesteld aan dat van het ontwerp, of over wer.schen, welke de regeering blijkens haar antwoord niet voor inwilliging vat baar achtte, een nuttelooze tijdsverspil- ling zou zijn. De vertegenwoordigers der minderheid hebben zich hiermede niet kunnen vereenigen en gemeen/l, met de regeering ook in gedachtenwisseling te noeten treden over stelsels en vraagstuk ken, waarbij regeering en oppositie prin cipieel tegenover elkander staan. Zelfs meenden deze leden van de regeering te mogen vragen, dat zij de gegevens zou bijeenbrengen en de becijferingen zoude laten maken, welke hen in' de gelegenheid zouden moeten stellen, hun principieel door de regeering onaan- ïieemlijk geachte denkbeelden tegenover het regeeringsontwerp in voorstellen of motiën te kunnen belichten. Zij meen den daarbij ook enkele pogingen te moe ten doen, om den minister af te voeren van zijn stelsel van verplichte verzeke ring, waarin geen andere staatsbijdrage past dan een tijdelijke en voorbijgaande. De minister, bereid om de Kamer van vooriichting te dienen, voor zofivej/e hem dit redelijkerwijze mogelijk zou blij ken, bood, gesteund door de vertegen woordigers der rechterzijde, kraohtig weerstand aan elk pogen, om verande ring te brengen in het karakter van het wetsontwerp, hetwelk medebrengt, dat de staat in geen geval een deel der pre mie voor zijn rekening neemt, noch dat hij blijvend bijdraagt. Zonder verhoo ging van premie of verlaging van uitkee- ring kan hij dus niet eraan medewerken, aan de verzekerden meerdere rechten toe te kennen, tenzij hem mocht blijken hetgeen hij nader zou doen onderzoeken dat bij het maken van de bereke ningen een te grooie voorzichtigheid is betracht. Met name verklaarde hij zich bereid *i overleg te treden met zijn ambtgenoot van financiën over de vraag of een behoorlijk financieel beleid toe laat een 3V2 PCL rente als basis te ne men in plaats van een 3 pet. rente, zoo als in het regeeringsvoorstel is aangeno men. Bleek, dat zonder verandering van karakter van het wetsontwerp en zonder verhooging. van premie of verlaging van rente iets meer kon worden gedaan, dan behoorde z. i. allereerst in overweging te worden genomen de toekenning van, een weezenrente aan hen, wier ouders een invaliditeitsrente hebben getrokken. De minister bleek ook geen princi pieel bezwaar te hebben tegen een wijzi ging iii den geest van een door de heer Aalberse op de Ziektewet ingediend amendement, om in de "lagere loonklas- sen een grooter deel dan de helft van de premie door den werkgever te doen betalen. Het overleg gaf den indruk, dat het voorstel der regeering van den steun en de medewerking der rechterzijde is verzekerd. Tot zooverre de berichtgever van de „Tijd". \Jit zijn mededeelingen b!ijkt wel, hoe opgeschroefd de lezingen van het „Volk" waren. Aan laatstgenoemd blad wordt nog gemeld, dat ten opzichte van de wei standsgrens in art. 3 in zooverre wijzi ging is gebracht, dat wel in het alge meen de loongrens van f 1200 gehand haafd blijft, maar dat iemand die, een maal verzekerd zijnde, boven het jaarloon van f 1200 stijgt, verzekerd blijft, met betaling van de halve premie door den werkgever. Pas wanneer hij op een sala ris van f2000 komt, kon hij de verkla ring van art. 46 afleggen, dat hij de verzekering vervallen verklaart. In de voorbereidingscommissie voor de invaliditeits- en ouderdomsverzeke ring was men in de voormiddag/itting van gisteren genaderd tot de behande ling van artikel 8 van het ontwerp, dat er 394 telt. Tentoonstelling te Tilburg. Wij ontvingen het programma voor een tentoonstelling ie [Tilburg van 18 Juni tot 18 Augustus 1913. De hoofdleiding [dezer tentoonstelling is in 'handen van hetzelfde comité ider zoo goed geslaagde tentoonstelling van 1909. Een terrein van 200.000 vierlc. M. is beschikbaar, waarop verschiiler.de ge bouwen en paviljoens zullen verrijzen. In het eere-comite, waarvan mr. A. E. J. baron v. Voorst tot Vooris, Commissaris der Koningin in Noord-brabant, eerevoor zitter is, (hebben verschillende autoritei ten zitting genomen. De heer 'H. van den Muijsenbcrgh industrieel te (Tilburg, is secretaris van het uitvoerend comité. Er zijn drie afdeelingen, nl. A. nijvtr- heid, handel, 'kunst en onderwijs (pro vinciaal), B. nijverheid, handel en kunst (nationaal) en C. krachts- en ambachts werktuigen (internationaal). Onze Handel en Nijverheid. 't Vorig jaar hebben wij in een ar.ikel- tje met ingenomenheid melding gemaakt van een aantal brochures, die bestemd waren om het buitenland beter op de hoogte te brengen van onze handel en industrie. Zij verschenen in de Fransche taal ter gelegenheid van de Brusselsche tentoon stelling. Thans zijn ze ook in het Engelsch uitgekomen, smaakvol gedrukt, in fraaien omslag, zoodat men gaarne zoo'n boekje ter hand neemt en doorbladert. Van deze pogingen, uitgaande van de afd. Handel van Talma's departement, verwachten wij veel voor ons land. Meer bekendheid met het kleine Ne derland zal tot meer belangstelling aan sporen. En van deze belangstelling kun nen wij in de toekomst vruchten pluk ken. Ged. Staten van Zuid-Holland. Ingevolge hun daartoe genomen be sluit, zal Ihet college van Ged. Sta len van Zuid-Holland bestaan uit twee afdeelin gen of commissiën, onderscheiden in afd. A en afd. B. De werkzaamheden <lier afdeelingen zijn verdeeld als volgt: Afd. AProvinciale en plaatselijke fi nanciën, onderwijs, landbouw, armwe zen, jacht en visscherij, reclames belas tingen, toepassing der Drankwet, Tiend- wet. Leden dezer afdeeling zijn de heeren JA. H. C. M. J. IJzermans, mr. H. A. van de Velde en H. Ch. Vegtel. Afd. B: .Gemeentezaken, voor zoover die niet aan afd. A zijn opgedragen, plaat selijke strafverordeningen, kerkelijke za ken, waterstaat en wegen, waterschaps- aangelegenhtden, gezondheidspolitie, ^ij- verheid, militie <en landweer, toepassing der Woningwet en der Ongevallenwet, benevens strandvonderijen. Leden de heeren: mr. J. Limburg, mr. L. E. M.von Fisenne en jhr. mr. D. J. de Geer. Diploma's van Buitenlandsche Universiteiten. Het Stsbl. no. 258 bevat een Kon.besluit van den 15en dezer, tot aanvulling Van het Kon. besluit van 30 Juni ,1909 (Stsbl. no. 207), waarbij worden aangewezen de buitenlandsche instellingen en technische hoogescholen, bedoeld in art. 120 der Hooger-onderwijswet, alsmede (diploma's en getuigschriften, bedoeld in dat wets artikel, en de daaraan verbonden vrij stellingen worden "omschreven. Er worden ingevoegd 7 nieuwe arti kelen, waarbij'de bezitters van een wet e- lijkcn graad, verkregen aan de universi teit te Gent, de universiteit te Luik, de Katholieke universiteit ite Leuven of de Vrije universiteit ite Brussel van hei af leggen van sommige examens ter verkrij ging van het diploma voor Ingenieur worden vrijgesteld, >onder voorwaarde, dat het overgelegde diploma gewaar merkt is door de commissie, belast met het bekrachtigen der diploma's en der getuigschriften (commission ciiargée d'en- tériner des -diplömes et ceraficats). Neutralerigheid. Als het niet zoo treurig was, zou het koddig zijn om te zien, hoe sommige openbare onderwijzers nog altijd po gingen in het werk stellen om aan te toonen, dat de openbare neutrale school nog altijd maar j e school is. De heer R. Roosma van Zaandam heeft geprobeerd met heel lange inge zonden stukken in „Het Schoolblad" een ple'dooi voor de neutrale school te houden. Maar dan een neutrale school volgens de idee van den heer Roosma. Van absolute neutraliteit is de heer R. afkeerig. Voor hem is de neutraliteit niet iets leegs, iets negatiefs, een de kool- en- de-geit-sparende theorie, voor den heer R. is de neutraliteit gegroeid tot een positief beginsel. Op de openbare school mag, altijd weer volgens den heer R„ gerust van God en Godsdienst worden gesproken, maar dan op neutrale manier. En hoe dat daar gaat, vertelt de schrijver zelf. in groote naiviteit niet bemerkend hoe zijn handelwijze zijn geheele theorie ver oordeelt. Als het zoo te pas komt, zoo jmeent de heer R„ mogen zonder eenig be zwaar godsdienst, godstdienstige gebrui ken, H. Sacramenten, enz. worden be handeld. Hij zelf deed dit in zijn onder wijzersjaren, en hij verhaalt dan hoe htij dit deed. We knippen uit 't „Schoolblad" 1912, blz. 865. ,,lk herinner mij 't volgende uit mijn onderwijzersjarem in een klas had ik één Katholiek meisje, het onder wijs leidde op zekeren dag tot [verkla ring van altaar» wierook en heiligen beelden, en toen ik dit deed, en me dedeelde, wat zij voor de Katholieken beteekenden, merkte ik, dat zich aller blikken richten op dat ééne meisje. En ik hoorde bij mij een jongen tegen zijn buurman mompelen„Wat een raar geloof." Ik heb toen mijn les oogenblikkeüjk iaten schieten, 'kheb in kiuderlike stijl naiuurlik, er op gewezen met al de ernst 'die in mij is, een ernst, voortkomend: uit de heilige overtuiging, dat ieders geloof recht heeft op onze volle eerbiediging, dat wij de godsdienst van dat meisje en van haar ouders niet mochten veroordeelen. Ik heb toen niet dat geloof verdedigd als het eenig wa.re, ik heb slechts getracht bij mijn jongens eerbied op te wekken voor eens anders religieuze gevoelens, heb hun gezegd, dat ieders geloof evenveel recht van bestaan heeft, dat zij nooit of te nimmer mochten lachen om, mochten smalen op eens anders godsdienstige overtuiging." Wat een naieveling. Als er bewijs moet worden aangehaald dat de openbare school kwaad kan, als er onderwijzers werkzaam zijn, als de heer R., dan kan dit knipsel dienst doen. De heer R. ging mededeelen, wat al taar, wierook en heiligenbeelden voor de Katholieken beteekenen. En toen werd dat ééne meisje het voorwerp van aller „belangstelling". Zelfs permitteer de zich een leerling een qualificatie van het Katholieke geloof. En wat deed de meester? Aantoonen, dat het Roomsche Geloof heelemaal geen „raar geloof" was Neen, dat mocht hij natuurlijk niet, aangenomen dat hij er de noodige ken nis voor had gehad. Hij heeft gezegd, dat ieders geloof evenveel recht van be staan had. Maar hij bevroedde niet, dat hij daar grootelijks schond den eerbied verschuldigd aan de godsdienstige be grippen van dat „andersdenkende" meis je. 'tVerstandigste wat meester R. had kunnen doen, was zwijgen. Dat de kin-; deren nooit mogen smalen op «en landers godsdienstige overtuiging, had hij toch bij een andere gelegenheid kunnen zeg gen. Wat leert het bovenstaande? Ten eerste, dat de openbare school niet de waarborgen geeft voor absolute neutraliteit als liet verklaarsysteem van den heer R. ingang ging vinden. Ten tweede, dat men in de kringen van de openbare onderwijzers het leege van neutraliteit ernstig gevoelt. - Ten derde, dat het godsdienstig opge voede kind alleen veilig is op een bij zondere school, als meester probeeren gaat, eerbied op te wekken voor eens anders religieuze gevoelens." De oplossing ligt voor de hand is bekend. Men zie maar het rapport der Grond wetscommissie. Elk Katholiek kind, op een Katnolieke school. Met liet Christelijk volksdeel idem. De rest vinde heul bij de neutrale school, waar dan misschien plaats is voor leerkrachten als de heer R. Voorloopig moet hij zich maar bepa len tot de tegenwoordige school en daar ernstig de neutraliteit betrachten. En zich van „verklaren" maar stil letjes onthouden. „Kath. Schoolblad". KORTE KRONIEK. Te Sittard is opgericht een Eimb. R. K. Bou\vvakarbc:d:rsbond. Er zal ge streefd worden narr de oprichting van een Ntderl. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Do:.derdag hebben ais ga.ten aan den maaltijd (bij H. M. de Koningin-Moe der ten paieize te Soestdijk deelgenomen graaf en gravin Bentinck van Amerongen, de burgemeester van Amsterdam en me vrouw Röell, baron van Nagel!, kamer heer i. b. d. van H. Al. de Koningin, en baronnesse van Nagell, baron de Wijcker- slooth de Weerdesteijn, lid van Gedep. Staten van Utrecht, en voorts verschillen de dames en heeren uit Utrecht en Gel derland. Het aantal deelnemers aan den 'wed strijd en vaktentoonstelling te Baard wijk, uitgeschreven door de R. K. Vak- verecniging van Lederbewerkers te Baardwijk, afdeeling van den Ned. R. K. Lederbewerkersbond, heeft alle verwach tingen overtroffen. Diet mindsr dan ruim 60 deelnemers, waaronder zoowel schoen fabrikanten als werknemers, hebben zich voor den wedstrijd laten inschrijven. Nog kan worden medegedeeld, dat het comité in den loop dezer week mocht ontvangen eene zilveren medaille van H. M. de Ko ningin, eene zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en eene groote bronzen imedaille van H. M. de Koningin-Moeder, om .als prijzen voor den wedstrijd uit te loven. Een en ander ging vergezeld van een begeleidend schrijven. LEIDEN, 27 Juli. Confectie-bedienden. Gisteravond vergaderde de afd. Lei den van den Ned. Bond van Confectie- bedienden onder leiding van den heer W. de Witt. Het volgende verslag werd ons ter plaatsing gezonden. Besproken werd de Zondagsrust waar bij de vraag, hoe men het"moet aanlegy gen dezelve in het vervolg als regel kan worden doorgevoerd. - Na een korte inleiding van den voor zitter, werd door een der leden 'voor gesteld om des Zondags bij het uitgaan van de H. Mis aan de R. K. kerken uit te geven een verzoekschrift, inhou dende de vraag om op Zondag niet te koopen, een en ander overeenkomstig het verlangen van Z. H. den Paus, van de Bisschoppen enz., wat door andere afd. reeds gedaan is. Ten 2e het bestuur zöu indienen het verzoek aan Leidens gemeenteraad om de Zondagsrust bij verordening te wi'llen regelen. Door het Bestuur werden deze vra gen als volgt beantwoord. Uit de ver slagen van gehouden vergaderingen van den Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden, blijkt dat, er meermalen op gewezen is en het verzoek tot de leden werd ge richt om op Zondag niet te koopen, ter wijl uit diezelfde verslagen ook blijkt, .dat zij des Zondags tentoonstellingen met tombola tegen betaling openstellen, dat er gegaan wordt naar wedstrijden en festivals, er concerten gegeven wor den tegen entree, waardoor zij in het algemeen de Zondagsrust tegenwerkt. Wat vraag twee betreft meende het bestuur dat naar aanleiding van het ant woord op vraag cén, het indienen van een verzoek niets zou baten, omreden dat zelf door een kleurbekennende ver- eeniging dezelve blijkt niet gewild te zijn. Het lid, dat meende belangrijke voorstellen te hebben aan de hand gedaan, bekende zich teleurgesteld te zien en diende de volgende motie in. De afdeeling Leiden van den Nederl. Bond van Confectiebedienden in verga dering bijeen, overwegende een plan tot het verkrijgen van een geregelde tZon- dagsrust, betreurt dat hoever het ook door haar in deze gebracht is, het ten duidelijkste blijkt dezelve wordt tegen gewerkt door den R. K. Volksbond, afd. Leiden betreurt de houding van het bestuur in deze, waardoor benadeeld worden de uitspraken van hun Geestelijke Over heden en het algemeen belang er door geschaad wordt; spreekt den wensch uit, het bestuur het belang van den Zondagsrust in ver band met de Encycliek „Rerum Nova rum" enz. andermaal onder de aandacht van hare leden zal brengen en gaat over tot de orde van den dag." Deze motie werd met algemeene .stem men aangenomen. Besloten werd, een volgende vergadering het zelfde punt andermaal te bespreken. Ons Doel. Gisteravond had de ledenvergadering plaats van de Leidsche Coöp. broodbak kerij en Verbruiksver. „Ons Doel", al hier. Uit het financieel verslag, samenge steld door het administratiekantoor van de heeren Gcbr. Aalbersberg, bleek dat de winst over het boekjaar |191112 voor de afdeeling bakkerij f 5185.031/2 en voor de afd. winkel f 86.40 bedraagt. Besloten werd wat de bakkerij betreft 6 pet. dividend uit te keeren over het verbruik, waarvoor ongeveer f 3000 noo dig is en de rest aan te wenden voor af schrijvingen en toelagen. Wat de afdee- ling „winkel", aangaat, laat de winst een uitkeering van 1 pet. toe, waartoe werd besloten. Na winstverdeeling luiden de balansen als volgt: Afdeeling bakkerij. i Activa: Oprichtingskosten f 100. In richting nieuwe bakkerij f 1042.18. In ventaris f 1048.57. Meubilair f213.99. Ovens f 1101.161/O. Vaste Goederen f 26935.65. Kassa f 2681.541/2- Goede ren f 1962.62. Embaiiage flól.OOrio. Spaarkas (zie reserve) f 12.74. Debiteu ren (zie reserve) f 2807.38i/2. Huren f6.90. Kruideniersafdeeling f 1489.44. Belegd Reservefonds f970.05. Voorschot tc:i Bakkers f 108.77Aandeel Coöp. Voorschotbank f 10. Totaal f 40652.0H/2' Passiva: Inleggelden f 1422.311/». Ie Hypotheek f 14750. Interest f766.72. 2e Hypotheek Oblg. Leening f 10000. Ren- telooze ob'.g. op naam f 5. 4 pet. Oblg. Leening op naam f130. Crediteuren f 7139.73i/o- Borgstelling f 500. Reser ve Dub. Debiteuren f 1356.08. Rasver schillen Faes f 123.341/2. Reserve Spaar kas f 60. Reservefonds f970.05, nóg te beleggen f72.39 f 1042.44. Dividend 191011 f 10.61. Spaarkas brandstof fen f3.75. Dividend 1911-12 f3000. Re serve Toelagen f340. Onverdeeld Winst saldo f2.02. Totaal f 40632.011 Afdeeling W i n k e 1. Activa: Debiteuren (afnemers) f931.98; goederen f827.74; (debiteuren f285; in ventaris en oprichtingskosten f689.S3' o. Totaal f 2734.551/2. Passiva: Reserve debiteuren f352.27; crediteuren fS06.441/2; (bakkerij-afdeeling f 1489.44; dividend '1911-12 f 86.40 To taal f 2734.551/2. De le luitenant W. C. J. Verst:egh van het 4e reg. infanterie, die sedtri 1 April te Dusse'.dorf verbleef om zich in de vliegkunstte oefenen, is vandaar terug gekeerd en wordt tot gelijk doel gedeta cheerd te Soesterberg toi einde 1912. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Vereeniging tot be vordering van Vreemdelingenverkeer is in- plaatsvan inr. J. Draaijer, die bedankt had, tot 1ste secretaris gekozen jhr. A. Rap- pard Jr. Parkconcert. Het programma Van het Parkconcert op Dinsdag .30 Juli, 's avonds 8 uur, te geven door het Sted. Muziekcorps, direc teur de heer Joh. C. Geijp, vermeldt de volgende nummers: 1. Jubileumsmarsch, Geijp; 2. Ouver ture „Lustspiel", Keler-Beia; 3. Dollar- wals, Fall; 4. Polka Diavolo, Leurs; 5. „Gasparone", Potpourri, Millöcker; 6. „Tesoro mio", wals, Becucci; 7. Qua drille uit „De Groothertogin", Offen bach; 8. iManeuvermarsch, Stenz. ALKEMADE, De gemeenteraad ver gadert op Woensdag den 31 Juli, dec voorm. 9 ure. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelin gen. 2. Voordracht Zetters wegens per. aftr. der heeren A. Los en P. Kokshoorn. 3. Benoeming lid Burg. Armbestuur Rijp- wetering wegens per. aftr. van den heer H. J. Straathof. 4. Benoeming lid Burg. Armbestuur Vrije en Lage Boekhorst we gens per. aftr. van den heer J. Vink. 5. Benoeming lid pi. Schoolcommissie we gens per. aftr. van den heer F. W. Fon- tane. 6. Wijziging verordening heffing hoofdei, omslag. 7. Wijziging verorde ning heffing opcenten personeel. 8. Aanr koop stukje grond van L. Pouw, voor kabelhuisje voor electriciteitsvoorziening. 9. Ingebruikgeven stukjes grond aan Leiden voor kabelhuisjes en transforma torzuilen. 10. Nadere regeling geldlee- ning schoolbouw. 11. Schoolgeldko' ier 2de kwartaal. 12. Af- en overschrijving of wijziging begrooting 1912. 13. Aan bieding Gem. Rekening over 1911. 14. Legger wegen en voetpaden Rijpwete^ ring. 15. Oninbare en nog te verhalen posten 1911. 16. Reclames hoofdei, om slag 1912 en 17. School en Onderwij zerswoning te Kaag. BOSKOOP. Bij beschikking van den minister van Oorlog is aan de echtgenootei van den milicien K. Groen, van het 4e regiment inf. vergoeding toegekend tot tot een bedrag van f0.40 per dag. KATWIJK !AAN ZEE. De kustvisschers maakten dagbesommingen van f8.95 tot f 12.20. Prijzen der vlsch: kl. tong 10 20 c„ middelsoort $050 c. per stuk; braad f3.75, 'keu f 3.45, kriz f4.70,schar f5 per mand. L1SSE. Door de Tuindersvereeiiigingl „de Eendracht" werd gisteren voor de le keer van dit seizoen veiling gehouden; van boonen enz. De aanvoer was buiten' verwachting bevredigend het is te voor zien dat de aanvoer in dit seizoen zeefi groot zijn zal, want begon de vereeni ging voor twee jaar met een 40 leden (waarvan er nog eenige waren, die een gedeelte van hun voorraad zelf gecon tracteerd hadden) thans bedraagd het ledental 102, welke al hun producten ter veiling zullen aanvoeren. Door het bou wen van een veilingsgebouw en vergroo- ting van het terrein hgeft het Bestuur, aan de behoefte trachten tegemoet te ko men. I NOORDWIJK. De afdeeling Noorcfc, wijk van de Algem. Ver. voor Bloembol lencultuur hield eergisteravond een ma^ tig bezochte vergadering in de zaal vajaj café „Het Fortuin".

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2