beurdverklaiing van het in beslag geno men hert en van de niet in "beslagge nomen geweren. De Winkelsluiting te Amsterdam. Voor het Amsterdamsch Kantongerecht stond gisteren terecht een winkelierster van de Prins Hendrikkade die op een avond na negen uur aan een jongetje voor eenige centen sigaren en sigaretten had verkocht. De verkoop geschiedde echter niet in den winkel, doch op de stoep voor de deur. De juffrouw deelde mede dat anders de gewoonte was „over de plank" te verkoopen, doch haar was gezegd dat het zoo ook kon. Op een vraag van den Kantonrechter, mr. Lioni, of het meer gebeurde dat aldus verkocht werd, antwoordde de bekl., dat de meeste winkeliers bij haar in de buurt op deze wijs na negen uur verkochten. De ambtenaar van het O. M. mr., De Vries Feyens, betoogde in zijn requisitoir dat de moeilijkheid van de toepassing der verordening op de winkelsluiting voorna melijk is ontstaan, omdat daarin is opge nomen een omschrijving wanneer een winkel moet geacht worden open te zijn, waarbij o.a. als voorwaarde wordt gesteld inwezigheid van publiek. Veel beter - het geweest de opvatting omtrent het al of niet-open zijn aan de rechter lijke macht over te laten. In dit geval zag spr. zich nu genoodzaakt vrijspraak te vragen. De Kantonrechter deelde de winkelier- t-r mede, dat hij de zaak ernstig zou over wegen en over 14 dagen uitspraak doen. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van ^Utrecht heeft belast met de oprichting eener nieuwe parochie te Hilversum den Zecr- eerw. heer Z. A. V. M. van Ditzhuijzen. Gemengd Nieuws. De moordenaar van M u r ad B:ey. Nu de vermoedelijke moordenaar van Pers Murad Bey in Griekenland is aangehouden, is de vraag gerezen, hoe het nu verder zal gaan, met name of hij uitgeleverd zal kunnen worden. Hieromtrent wordt vernomen, dat Grie kenland, zooals bekend, personen van de Grieksche nationaliteit niet uitlevert. Al leen zou dus de Uitlevering wellicht ver wacht kunnen worden, indien in den loop van het onderzoek mocht blijken, dat de gearresteerde Andrelos, die tot op hetoogenblik steeds gehouden wordt voor ksch onderdaan, een andere nationali- jiijkt te bezitten, b.v. de Turksche. dit niet het geval, dan zou geloop van zaken deze kunnen zijn, dat het strafge ding, als daartoe althans voldoende ter men zouden worden gevonden, in Grie kenland zou worclen gevoerd, en zouden dientengevolge de personen uit 'sGra- iliage of elders, die door het onderzoek duide justitie hier te lande an verband met den moord heeft ingesteld, als getuigen zouden kunnen dienen, de reis naar,Grie kenland hebben te maken. Vooralsnog is echter met zekerheid nog niets anders bekend dan het feit (der gevangenneming. Zwembroeken gestolen. Te i— Te Amsterdam zijn twee jongens aan gehouden, die op heeterdaad betrapt werden, terwijl zij uit een manufactuur winkel in de Kinkerstraat ieder een zwembroekje stalen. Overreden. De boerenknecht S. te Kapelle is gistermiddag onder de ..wielen van een wagen geraakt en aan tie gevolgen overleden. Het 4-jarig zoontje van den kleer maker D. te Winterswijk is voor het ouderlijk huis door een hóutwagen over reden en op slag gedood. L Gestikt (Te Delft is aan den Geer- jweg een tweejarig knaapje van den ar beider van B. in een rioolput gevallen *en daarin gestikt. Ongelukken. Naar de „Temps" „meldt, is des nachts op den tramweg ^yersaille—SaintCyr een Hollandsch werk man, F. de Groot genaamd, en 60 jaar oud, door een tram overreden. I Waarschijnlijk (had de man zich in ■dronkenschap op de rails te slapen ge legd. Zijn hoofd en beenen werden ver pletterd, zoodat hij onmiddellijk een lijk was. I Inbraak. Te Waalwijk is in de .„St. Antoniuskerk ingebroken en een offer blok geledigd. De dief is aangehouden. Wreed. Men meldt- uit Arnhem. In den afgeloopen nacht heeft iemand ,het paard van den heer S. v. Scfiaaps- drift de tong uit den bek 'gesneden. Het hbeest dat een veulen bij zich had, is (afgemaakt moeten worden. De politie doet onderzoek. Gevaarlijk echtgenoot. De politie te Dordrecht heeft naar het huis van bewaring overgebracht den 58-jari- gen metselaar M. M., wonende aan de .Loverstraat aldaar, die Maandagnamid- jdag bij een huiselijken twist zijn 57- jarigen echtgenoote met een mes in den linkerschouderen den rug gestoken heeft. De wonden zijn niet levensgevaarlijk. Treurige moord. Over het ver schrikkelijke voorval, dat Vrijdagmiddag te Lutterade-Gcleen plaats vond, en waar° van we reeds in het kort melding maakten deelt De Tijd nog enkele bijzonderheden mede. Een drie-tal knapen bevonden zich dien dag te Krawinkel, nabij den molen van Hennekes. Een van het drie-tal gaf ziin makker een sigareter zou toen ook over een cent een „jongenswoord" zijn geval len. De derde had ook gaarne een siga^t, die hij echter niet kreeg. Toen nam de knaap zijn zakmesje dat hij van zijn tante uit Einighausen dienzelfden dag gekregen had, om punten aan potlooden te maken, en stak het zijn vriend tusschen de ribben door in het hart. Den knaap werd nog door den eerw. heer kapelaan het H. Oliesel toegediend, doch stierf weldra. Het lijk werd naar de ouderlijke woning overge bracht. De verslagenheid in het dorp is alge meen iedereen is begaan met de beide achtens waardige families. Zaterdag werd de lijkschouwing verricht door de genees- heeren Nijst en Schmedding uit Maastricht, in tegenwoordigheid van den waarnemen- rechter van Instructie, mr. Dumaulin. Er bleek, dat het geheele lemmet van het mes in het lichaam was gedrongen en de hartstreek had getroffen. De dader, die bij de lijkschouwing tegenwoordig was, scheen niet het minste besef te hebben van zijne door grove onvoorzichtigheid bedreven daadhij schijnt de portee van zijn handeling niet te beseffen en had geenszins de bedoeling zijn vriendje te de bedoeling zijn vriendje te dooden. De steek kwam helaas in het hart terecht. Het slachtoffer werd Maandag, onder vele blijken van belangstelling begraven, en de jeugdige misdadiger werd aan zijne ouders, die natuurlijk ook diep onder clen indruk zijn van het gebeurde teruggegeven. Naar alle waarschijnlijkheid zal de justitie geen vervolging instellen. Wat zou het baten den knaap naar de tuchtschool te sturen of te stellen ter beschikking der regeering Warmte en kindersterfte. Het is een feit, dat het groot aan tal ziekte- en sterftegevalleii der zui gelingen in de zomermaanden samen hangt met de temperatuursverhoudingen De groote sterfte treedt eerst op, na dat de hooge temperaturen reeds eeni- gen tijd hebben bestaan. Had men vroeger reeds gedacht dat deze zomerv er heffing voornamelijk te wijten was aan vermeerderde bacterie- woekering in het te warm bewaarde voedsel, gaandeweg is men grootere be teekenis gaan hechten aan het organisme van het kind zelf, als aangrijpingspunt der hoogere temperaturen. Zonder tusschenkomst van het voed sel zouden zuigelingen ziek kunnen wor den enkel door warmtestuwinglang durige hitte kan aanleiding geven tot echte zomerdiarrhee, en wel bij onbe rispelijke voeding; gezonde zuigelingen loopen, bij een voedsel dat aan alle eischen voldoet, gevaar ziek te worden, wanneer zij overdreven zijn ingewikkeld of toegedekt. Dat de groote beteekenis van den di- recten invloed der warmte op het kind niet mag verleiden, om den indirecten invloed, n.l. dien door bedorven voedsel uit het oog te verliezen, blijkt uit de zeer ernstige voedingsstoornissen, welke in Amsterdam en Berlijn zijn opgetreden bij kinderen, gevoed met karnemelk, uit dezelfde bron afkomstig; deze feiten mo gen als waarschuwing dienen tegen het verwaarloozen der melkhygiëne. Naast de voorzorgsmaatregelen op so ciaal-hygiënisch gebied, waarbij het melkbedrijf en het woningvraagstuk op den voorgrond treden, moet daarom ge let worden op het kind zelf. Ouders en verpleegsters dienen te zorgen le. dat het kind beschut wordt tegen directe warmtebestraling, dat het kind dus niet geplaatst wordt in de zon of in de nabijheid van een kachel of kook- toestel. 2e. dat het vertrek goed geventileerd wordt, dat liet kind zich dus bevindt zooveel mogelijk in een koele omge ving. 3e. dat het kind licht en poreus ge kleed is en spaarzaam (door een enkel laken) wordt toegedekt. 4e. dat vloeistof in den vorm van wa ter of slappe thee, gezoet door sac charine, het kind in ruime mate verstrekt wordt; tegen overdreven mellcvoeding, om den dorst te lesschen, moet ernstig gewaarschuwd worden'. 5e. dat suiker en spoedig gistende soorten slechts in matige hoeveelheid aan het kind worden toegediend. (Hsg) Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Leidsche Vrijwillige Brandweer. Naar aanleiding van hetgeen er ge schreven en besproken wordt, in ver band met mijn ingezonden schrijven van den 20sten dezer, wensch ik er met na druk op te wijzen, dat het door mij ge publiceerde alleen de strekking had den mijns inziens minder gewenschten toe stand bij de Leidsche brandweer ter ken nis te brengen. Beleediging of benadee ling van wien ook kan dan ook daar geenszins het gevolg van zijn en ligt zeer zeker buiten mijne bedoeling. Ter aanvulling nog dit: De door mij aangehaalde order van den commandant, was gegeven in ver band met art. 2 en 24 van de verorde ning en is als zoodanig, als correct te beschouwen. Alleen verzuimde Z.Ed. te letten op de beteekenis van art. 26 waar door, of genoemde order o n m o g e 1 ij k was, of laatstgenoemd artikel buiten werking werd gesteld. Met genoegen kan ik tevens coaista- teeren, dat er teekenen zijn die op zeer spoedige verbetering van den toestand wijzen. Na dank voor Uw plaatsing, mijnheer de redacteur, hoogachtend, JAC. J. P. DE GRAAF, Voorzitter van het college van opper-brand- en adjunctbrand- l meesters. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 25 Juli. St. Anna-Vereeniging. Reeds een half uur voor de opening verdrongen zich hedenmiddag een groot aantal kinderen voor de deuren van het Bondsgebouw, wachtend, totdat zij de groote zaal zouden kunnen bevolken om het jaarlijksch feest van de St. Anna- vereeniging bij te wonen. 't Was dit jaar wel één dag te vroeg, want morgen is pas de feestdag van St. Anna. Maar het bestuur vond den Vrijdag een minder geschikte dag voor een feestje. Geen plaatsje bleef in de groote zaal onbezet en met spanning verwachtte men wat komen zou. In een hoek stond n.l. een poppenkast en op het tooneel ee|n lange tafel met voorwerpen van den meest uiteenloopenden aard. Van te voren sprak de presidente der Mariavereeniging een hartelijk welkomst woordje en trachtte de kinderen af schuw in te prenten voor den sterken drank, die voor hen van zoo nadeeligen invloed is. Spr. herinnerde de kleinen dat zij als leden der St. Annavereeniging nooit sterken drank mogen gebruiken, en liet hen beloven trouw hun woord na te komen. Gezamenlijk werd nu het lied der Anna-vereeniging gezongen en daarna begon de pret. De poppenkast, van het magazijn Era to, uit de Korenbrugsteeg, hield nu eens de kinderen in spanning, deed ze dan weer schateren van het lachen. De grage magen werden ^gevuld met smakelijke eierkoeken, krentenbollen en ander lekkers de dorstige kelen werden gelaafd met limonade. Tot vijf uur bleven de kinderen ver genoegd bij elkaar. Zij amuseerden zich kostelijk en werden Ixivendien verrast door mooie prijzen uit een gratis-tombola. Voordat zij blijde gestemd huiswaarts gingen, spoorde de presidente ze aan, mor genochtend allen present te zijn in de H. Mis van half tien, die ter intentie van de vereeniging in 'de Hartebrugskerk zal worden opgedragen. Nu, dat zullen ze .allemaal wel doen. Voor het eind-examen H. B. S. slaagden te Gouda (derde commissie) F. J. Carpeutier Alting, H. M. A. Kuijk, E. C. Zeeman en J. P. Teding van Berk hout, allen lie Leiden; E. M. M. Schaank en H. van Cranenburgh, beiden te Voorschoten. GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. Het driejarig zoontje van den land bouwer J. H., uit de buurt Vriesekoop onder L e i m u i cl e n, geraakte bij het spelen te water. Toen het mocht geluk ken het kind weer oj? het droge te bren gen, mochten alle pogingen om de le vensgeesten weer op te wekken niet meer baten, 'tkind was reeds overleden. Finantieële Berichten. Wij ontvingen het jaarverslag der Levensverzekcr-ngmaatsehappij „Piëtas". Hieraan ontieenen wij het volgende: Het boekjaar 1911 heeft bevredigende resultaten opgeleverd. In de alg. verg. van 7 Juni 1911 werd dr.W.Th. M.Weebers te Leiden als commissaris herkozen. Den 7en October van het afgeloopen jaar herdacht de maatschappij haar 50- jarig bestaan door de uitgifte van een „Gedenkboek", dat allerwege met zeer veel belangstelling werd ontvangen en op eenvoudige, zakelijke wijze de oprich ting, de ontwikkeling en den voortdu- rer.den bloei der maatschappij aantoont. Het verzekerd kapitaal bedroeg op 31 Dec. 1910 f27.005.222 en op 31 Dec. 1911 f28.623.992, de verzekerde rente op 31 Dec. 1910 f199.884, en op 31 Dec. 1911 f245.130. Herverzekerd -was op 31 Dec. 1911 f921.027 verzekerd kapitaal en f 1000 verzekerde rente. De tarieven ondergingen in het afge loopen jaar geen uitbreiding. Een alge- heele herziening Ls echter voor een aan zienlijk deel gereed en de eerste nieuwe tarieven werden tegen het einde des jaars in druk gegeven. De premier, reserve bedraagt thans f6.358.113,29. De effecten, berekend naar den koers op 31 Dec. van het boekjaar, komen op de balans voor tot een ibedrag van f2.426.001,03. De onkosten op de vaste goederen zijn geheel afgeschreven, terwijl de reserve voorgebouwen is vermeerderd met f9000 en gebracht op f88.000. De reserve voor beleggingen bedraagt thans f72.652,31. Het reservefonds ter ondersteuning van ambtenaren werd ge bracht op f24.000. Het zekerheidsfonds werd vcrhcK>gd met f9147,18 en bedraagt thans f222.103,32. Het winstaandeel voor verzekerden werd verhoogd m. f 13.720.78 en staat op de balans met f78.679.03. De gedane afschrijvingen bedragen f 23.339.641/2, terwijl de post Dubieuse De biteuren geheel is afgevoerd. De waarde der aanwezige effecten was op ultimo December f2,426,001.30, die der Hypotheken f3,585,450.die der Beleeningen en Polissen f357.596,49, die der Vaste Goederen f509,000.—. en de tegen onderpand op prolongatie gegeven gelden bedroegen f200.009.98, zoodat de ze waarde te zamen een belegd bedrag van f7,078,057.77 vertegenwoordigen. De gemiddelde rente in het afgeloopen jaar verkregen, bedroeg 4.22 pet. en over treft aanmerkelijk den rentevoet der reserve-berekening. De verschillende uitkecringen vorder den dit jaar f 377,963.081/2 en de betaalde afkoopen f 42,305.431/2- Laatste Berichten. De Minister van Binnenlandsche zaken, mr. Heemskerk, heeft hedenoch tend 'sGravenhage met verlof veriaten, dat hij in Zwitserland zal doorbrengen. De burgemeester der residentie, jhr. mr. dr. van Karnebeek, is heden met (ver lof vertrokken naar Duitschland. Als waarnemend burgemeester treedi op de oudste wethouder, de heer Jansen. De Zweedsche koning bij den Tsaar. PETERSBURG, 24 Jüii. Het „Peters- burgsche telegraaf-agentschap" maakt een communiqué openbaar, waarin van het bezoek van het Zweedsche koninklijk paar wordt gezegd, dat het, in overeen stemming met het verlangen van beide vorsten, een volkomen privaat en fami liair karakter droeg. Het bood den mo narchen en den minister van buitenland- schezaker., d e hen vergezelden, gelegen heid om van gedachten te wisselen over vraagstukken, die Rusland en Zweden betreffen. Er kon geconstateerd worden, dat beide regeeringen vast besloten zijn om met gemeenschappelijke krachten bij te dragen tot bevestiging van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen beide natuurstaten. Bovendien werd van beide zijden vastgesteld, dat er geen gevaar "be staat voor politieke combinaties van wel ken aard ook, die aan het wederzijdsche vertrouwen, noodig voor de goede ver standhouding tusschen de Russische en Zweedsche naties, afbreuk kunnen doen. De zooeven plaats gehad hebbende ont moeting tusschen de twee vorsten kan worden beschouwd als een nieuw bewijs voor de zich meer en meer ontwikke lende vriendschap tusschen beide landen. Uit Turkije. KONSTANTINOPEL, 24 Juli. Men ver zekert, dat er plotseling oneenigheid is ontstaan tusschen de leden van de regee ring met betrekking tot de ontbinding der Kamer. KONSTANTINOPEL, 24 Juli. Ernstige geruchten over de gebeurtenissen te Prischtina bevestigen, dat het garnizoen capituleerde en de stad Zondag overgaf in handen der Albaneezen, die de ont binding der Kamer eischten. Ferid Pasja weigerde de portefeuille van binnenlandsche zaken. De grootvizier vroeg hem op zijn besluit terug te komen en een andere portefeuille te aanvaarden. De ministerraad hield zich uitsluitend bezig met de gebeurtenissen in Albanië ten de taak, die de naar Albanië gezonden commissie zal te vervullen hebben. Alen verzekert uit goede bron, dat de regeering haar program aan de Kamer zal voorleggen in den loop der week. Tevens zal Tie regeering spoedig een amnestie-ontwerp voorleggen voor de Albaneezen en de politieke veroordeelden. S. S. Glanmire gezonken. Van Lloyds te Londen gewerd aan bet Hbld het bericht, dat het stoomschip „Glanmore" van de „Rankine Line", welbekend door den langdurigen dienst tusschen Amsterdam en Leith, heden ochtend bij „St. Abb's Head" is gezon ken. Bemanning en passagiers zijn gered. Marktberichten. VOORSCHOTEN, 24 Juli. Veiling V.P.N. Aangevoerd 1728 eieren, f4.50 a f5.05; hanen f0.40 a f0.70; duiven 22 a ct. het paar; konijnen f0.25 a 0.40. WASSENAAR24Juli. Groentenveiling. Boonenkruid 1 c. Seldery 1 c. Peen 1 a 2 c. Kroten 2 a 3 c. Rabarber 1 a 4 c. alles per bos, zuring f0.06 a f0.08, postelein f 0,05 a 0,08, alles per ben, kropsla f 0,30 a f 0,44 roode kool f 3.00 a f 6.00. alles per 100, Doperwten f 0,50 a 0.70 raspcrerwten fü,80 a f2,35, witte capucijners f 1,40 a fl,65, gr. capucijners f 1.35 a f 1,60, peulen f 1.— a f 1,25, princesse boonen f 1,20 a f 1.40 tuinboonen f 0,60 a f 0,90, alles per 10 K.G. Aalbessen f0,20 a f0.25, per K.G., aardappelen f 1,60 a f 1.70 per kin, eieren f4,75 a f5,25. HOOFDDORP, 25 Juli. Graanmarkt. - Witte tarwe f 8.30 a f 8.35. Binnenlandsche haver f 9.75 a f 10.25. Buitenlandsche haver f9-85 a f 10. Rogge f7 a f 7.25. Peterburgsche erwten f 8.— a f 8.30. Duiveboonen f 10.— a f 10.50. Karwijzaad f 18.50 a f 19.—, idem nieuwe oogst f 20.50, Mais f 6.50—7.— KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 Juli. Veiling der Tuinbouwvereenigï»g0Katwijk en Omstreken Manden ronde f 1.50 a f 1.65. Eigenheimers f 2.40 per H.L. Peen f 1.80 per 100 bos. Bloem kool 1ste soort f 9.50 a f 14.— Handel bloem kool vlug. 'DELFT, 25 Juli. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 6.50 7.25, Zeeuwsche rogge f 0.h 0—, Westlandsche tarwe f8.75a9,50, Zeeuwe sche tarwe f 0.— a '0.—, Chevaliergerst f 7,— f 7.60, Westl. zomergerst f 5.50 a 6.50, korte haver ..f 4.25 a 5.20, Duivenboonen f 8.75 a f 10,25 Paardenboonen f7.50 a 8.—, Bruine boonen f 14 a 15.50. groene erwten f 11.—ct 12.50, mixed mais f 5.15 a 5.60. Boter f 48 a 56 per vat van 40 Kg. Aan voer 672/8, 63/16, wegende samen 14070 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit' f 200 h 315, 2e kw. f 150 200, kalfkoeien le kw. f 2G0 a 300, 2e kw. f 150 h 200, vaarkoeien f 160 a 260, 2e kw. f 100 a 160, vette kalveren f 70 a 95, 2e kw. t 40 70, vette schapen f 22 a 28, lamschapen f 16 a 24, vette lammeren f 18 a 22, weilammeren f 0 a magere varkens le kw. 16 a 43, Biggen f7 a 15, nuchtere kalveren f 7 a 29. Paarden f a 0-. Rundvleesch per Kilo f 0.86 a 0.78 a 0.70 vet kalfsvleesch per kilo f 0.95 h 0.85 h 0.75. Aanvoer 376 runderen, 1 paard, 23 vette kal veren, 119 magere kalveren, 546 schapen en lammeren, 351 varkens, 625 biggen, 6 geiten of bokken. AMSTERDAM, 25 Juli. Aardappelen. Andijker muizen groot p, mud f 2.60 al. 3.20 klein p. mud f 1.— a f 1.20, id. blauwe f 0.— 0.—Westl. idem per mud f 4.20 a f 4.30, dito ronde f 4.20 a 4.30 Rijper muizen f 2.—, SchorAneesters f 2.10 a f 2.40 Gladblaadjes f 2.10 a f 2.50. Friesche muizen f 2.50 a 2.80 Langedijker muizen f 2.50 a f 2.70, Andijker blauwe f 3.30 a f3.50, Friesche Borgers f2.10 a f 2.30, Polder id. 2.10 a f 2.20. Aanvoer 7 ladingen. ROELOFARENDSVEEN, 24 Juli. Coöpera tieve Vereeniging „Groentenveiling". 3# halve H.L. basterd 1, f 150, 1441 halve H.L. gref I, fill af 108, 530 halve H.L. groot grof f 60 a f 52, 37 halve H.L. stek f 72. TER AAR, 24 Juli. Ter-Aarsche Augurken veiling. Aanvoei en prijzen waren als volgt: 3 halve H.L. fijn II, f 4, 8 halve H.L. fijnb. I f 2.10, 30 halve H.L. basterd 1, f3.75 a f3.95, 300 halve H.L. grot I, f 1.25 a f 1/30, grof II f0.85, 215 halve H.L. groot grof f0.65 a f0.80, stek f0.65. DELFT, 24 Juli. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 140 stuks. Prijs le soort f0.59, 2e soort f0.52 per kg. WOERDEN, 24 Juli. Op de vee- en varkens- markt waren heden de prijzen van schapen f 20 a f 22, varkens f 25 a f30, biggen fö a 110 stuk. LOOSDUINEN, 24 Juli, Groentenveiiing. De prijzen waren: Bloemkool le soort f 5.10 a 6.80, 2e soort f 1.20 a f 2.—, komkommers (Eng.) le soort f 1.60 a f 5.70, 2e soort aito f 0.60 a f 1.10, (gele) le soort f 1.70 a f2.30, 2e srt. f 0.30 a 1.20, roode kool f 4.40 a f €.80, saiade le soort f0.4U a f0.56, dito 2e soort f 0.20 a a 0. ;u, peen 1 e soort f 2.80 a f 3.69,2e soort f 1.50 3 f 1.60, andijvie f 0.35 a 0.60, kroten f T.40 a f 1.60, prij f 1.20 a f 1.40, rabarber f 1.40 a f 2.20, selderij f 0.4o a f0.70, peterselie 1 1.10 a f 1.30 per 100 stuks, spinazie 10 a 13 ct. zuring 4 a ct., postelein 10 a 15 ct-, boonen- stek f 0.40 a f 0.75 per ben, princessenboonen f 0.50 a f 0.72, snijboonen f 1.20 a f 1.7j per 1000 stuks, groote boonen f 0.04 a f 0.06, erw ten f 0.30 a -f 0.85, per mand, tomaten le soort f6.10 a f 11.dito 2e soort f 1.90 a f5.20 per 50 K.G., perziken le soort 1 11.— a i24.— dito 2e soort f 2.60 a f 7.70 per 100, meloenen f 0.45 a f0.55 per stuk. Aanvoer 153.147 kom kommers, 10.533 pond tomaten. Handelsberichten. AMSTERDAM. 24 Juli. Koffie goed ord Java 53 c. Superior Santos 43 c. Suiker Juii/Aug. f 15% geboden, Oei, Jee. f l2l^ig ie koop. Jan/Maart f 12# genotee<d. AMSTERDAM 24 Juli. Olie (.Bericht win de Makelaars Matthes <S Porton). Raapolie per b/w. f 34#, vliegend f 33# per heet. Lijnolie p. b/w. f37#, vliegend f36# p. heef. ROTTERDAM, 24 Juli. Koffie. Goed ord. Java 53 c., Superior santos 42# c. Suiker zeer vast. Aug. fib, te koop, ncjaar f lz% gedaan. SCHIEDAM, 24 Juli. Moutwiju f 12,75. Je never f 16,75, Commissie f 10#. Stemming pr:jsh. Spoeiing f 1.00. Graanspiritus f 21#22.Mei;;sse f 19# Ruwe Spiritus 110—f 10#. beurs van Amsterdam. 25 Juü 1912. Nederla.nl». 3°/o Obi. Ned. Werk. Schuld 3 70 Cert. dito 2# dito Hongarije. Goudl. 4 Oostenrijk. 57o Obl. April-Oct. Dito 47c Jan-|uli. Portugal 4# Obl.Tabaksmon. 37b Ooi. lc serie Rusland. 4# 7oGDl.1909Ned.Rec. 4#7o dito Obi. 1909 4 dito bij Hope oi Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servié 4 7o Gbi. 1895 Mexico' Goual. "99 Brazilië, Funü. L. 1893 Columbia 3 70 üec. B. Schuld Venezuela 3 70Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam 1900-01 3'/0 Leiden 13ud. 470 idem 1911. Aand. 1\. West. ótPae.Hyp.B.C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car óc Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Umi.Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 0c Moormann (liq.) Arnst. Cuit. Mtj. aer Vorstenl. Aand. Kol. BanK Ned. Handeismpij.Rescontre 5 (jew.aaud.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Reojang Lebong Aiijnb.Mij.aana. Aand. üreat Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Euim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. üew.aand. interu. Merc. Mar.Cy. Pret. aann. oito. dito. Aand. Amsteruair. Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deii-Mij Aand. Un. Langkat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lint. Cert. v. Pret. aaita. Corp. Lim. Aand. Hoil. IJz. Spoormij. Aanü. Mij. t. Expl. v. Staatssp. üest.Obl. Boxiel-Wesel 1375-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake <SOhio Cert.v.aand. Denv. <x Rio Gr. Sp. üew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70üeneral Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.intern.PriorLienObl.4#7a Cert. v. aand. Miss. Kans. <k 1". 470 le Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. SoutE Rlw. Cert.v. gew.aanü. Union Pac.Rlr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2# Antwerpen 1387 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3 70 Madrid 1368 Turksche loten 1870 Congoioien 1383 Prnama-kanaal loten Prolongatie rente 4# Ned. Koloniale Petroleum en British North Borneo Cy. Een part. telegram van het „Hbld.'i uit Londen luidt: Officieel wordt medegedeeld, dat thans een overeenkomst is gesloten tusschen de Ned. Koloniale Petroleum-Mij. en dq British North Borneo Petroleum Cy.k krachtens welke eerstgenoemde de ter reinender Engelsche maatschappij op een royalty-basis zal exploiteeren. Shells openden in verband hiermede) _2»'.ali .op p, St Vorige Koei Koers.Jheucn 79# 79# 79% 79# 66# 'O# 90# 91 33 94 7 94 64%; 96% 96 L-; 95# 86# 86 86# 81% 82# 101 101# 1 ü29 ib 50 V 59# 59% 100# 87 101% 169# 82# 57# 57% 57% 57# 69% 111# 111# 121 161 161# 142 185 35# 35# 310 305 81% 80# 264 498# 215 215# 185# 187 4% 4% 16% 16% 670 120# 123 587 583 507 506 3% 3# 10#* 86# 86 91# 91# 96 183# 107 #g 107% 78-#, 19%, 19# 35# 77# 77# 24% 101 27# 94# 32# 32% 24% 110 103# 28% 167# 100 4% 4% 106% 107 1.40 79 81% 118 H7# 159# 163 66 66# 49# 38.— 67.-

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3