Aanbesteding. Gemengd Nieuws, Uit Stad en Omgeving. R.K. Dienstbode, Gemeentelijke Kweekschool, Brande n. Door onbekende oor zaak is te Amsterdam uitgebrand een houten bergplaats vau Hooi en stroo, staande achter de Eerste Hugo de Groot straat en toebehoorende aan den h'eer V. Zoowel de loods afs de inhoud was verzekerd. Inbraak. Te Beverwijk is bij den tuinder K. Rol, terwijl de bewoners in den tuin werkzaam waren, ingebroken. De inbrekers hebben f 150 benevens al het goud en zilverwerk medegenomen. Verdronken. Te Dordrecht is de 8-jarige G. bij het zwemmen verdr.on- ken. Zijn broertje, die hem poogde te redden, liep zelf groot gevaar, maar werd nog intijds op het droge gebracht. In de buurtschap den Bosch, onder Breukelen is de dienstbode van P. v. D. te water geraakt en verdronken. Donderdagavond is de 12-jarige; J. T. te Beverwijk te water geraakt en verdronken. Gestikt. Het WH a rig kind van den landbouwer C. Z. te Zuiderwolde, bij Broek in Waterland, is al spelende in een beerput gevallen en gestikt. De gebroeders van Eijck. Me" meldt uit Rotterdam, dat de te Bos ton aangehouden gebroeders van Eijck op verzoek van de Amsterdamsche ju stitie naar Holland overgebracht, heden nacht per stoomschip Potsdam van de Holland-Amerika-lijn te Rotterdam wer den verwacht en hedenochtend door de rijksveld wacht naar Amsterdam zouden worden overgebracht. Wenk. LWijkbezoekster„Wat een aardig kind. Kan hij al praten, juffrouw?" De moeder; „Ja, juffrouw. Wij hebben hem „dank u" leeren zeggen, wanneer hiJ iets in zijn spaarpot krijgt." Nieuwe uitvinding. In New- York rijdt op het oogenblik een ty pische sproeiwagen rond. Hij is uitge vonden dooi' een veelbelovende journa liste, en is gebouwd voor rekening van een groote bierbrouwerij, die er reclame mee maakt. Het merkwaardige van den sproeiwagen is, dat hij voortrijdt „uit eigen kracht". Hei water stroomt er nl. van achteren uit. Hierdoor is de druk op den voorkant grooter dan de achter- .waartsche druk. De wagen nu rijdt zeer licht, zoodat het uitstroomend water in staat is deze moderne watermotor met een snelheid van 2 K.M. in het uur $e doen looipen. (N.R.Ct.) Ee n m i 11 i o n n ai r s-h u w e 1 ijk. Dezer dagen had te New-York eeen ,,rijk" huwelijk plaats., Miss. Jennie Crocker een miliionnairsdochter trad in den echt met Malcoln Whitman een doilarman uit Brooklijn in Massacchuselts. Het vermogen van de bruid werd g>e^ schat op een 200 millioen gulden. Be hu welijksvoltrekking had in een kleine kerk plaats, maar daarin werd dan ook een weelde tentoongesteld, dat zelfs de Ame- rikaansche bladen het als iets weergaloos vermelden. Alleen de inwendige versie ring van het kerkgebouw kostte het peul schilletje van 200.000 gulden. Door de overdaad van kostbare bloemen, waar mede de kerk was gevuld, was er bijna geen plaats voor de belangstellenden. .Een 48.000 gulden werden gebruikt voor de bloemenversiering aan het bruiloftsmaal. Miss Jennie was in een rijk metpaarlen doorstikt gewaad gedost, dat de sopi van 20.000 gulden gekost had. Het schijnt intusschen dat deze verkwistende weelde heel wat menschen geërgerd heeft. .Ten minste de jonge vrouw moet heel wat anonieme dreigbrieven hebben gekregen, waarin ze met wraak over een dergelijke overdaad wordt bedreigd. LEIDEN, 20 Juli. De gewone Rijkskeuring* van tot 'dekking bestemde hengsten zal alhfier plaats hebben op 15 October a.s. Aan de universiteit te Bern is be vorderd tot doctor in de veeartsenij kunde op proefschrift, getiteld: „Der iMausefütterungsversuch bei der bakte- riologischen F1 esch(untersuch 1 umg", de heer J. Roos, veearts, assistent bij de Vergelijkende pathologie alhier. Bij beschikking van den minister Van oorlog is de paardenarts 2e klasse op non-activiteit dr. J. Eggink, met in gang van 15 Augustus weer in actieven dienst geplaatst. Het w,as heden* 25 jaar geleden, dat de heer J. A. van Hamel, wethjouder van onderwijs, werd gekozen tot lid van den gemeenteraad. Daar de heer van 'Hamel in de Septem'ber-zitting werd ge ïnstalleerd en van dien tijd zijn eigenlijk raadslidmaatschap dateert, zal het ju- bilé officieel in September' worden her dacht. De toestand van den heer P. J. (Mulder, lid van den gemeenteraad, die m het Diaconessenhuis een operatie on tging, is hoewel zorgjwekkend todh be vredigend. Het jaarlijksch feestje voor de kin deren der St. Anna Vereeniging zal ge geven worden op Donderdag 25 Juli des middags van 25 ure in de zaal van den R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Voor de leden en weldoeners derVer- •eeniging zal Vrijdag 26 Juli eene H. Mis worden opgedragen te half tien in ■de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont ogen. (Hartebriig), Mochten enkele oucitrj nog geen toe gangsbewijs van eene der propagandis ten ontvangen hebben, dan kunnen zij eene kaart halen bij de Presidente, rne- juffr. A. v. d. Eerden, Apothekersdijk 31. Parkconcert. Het programma van het Parkconcert te geven op Dinsdag 23 Juli 8 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer Johl C. Geijp, vermeldt de volgende nummers: No. 1. „Soldiers in the park", Marsch, Monckton. 2. Ouverture „Teil", Rossini. 3. „La Housarde," Wals, Ganne. 4. „Philemon et Baucis", Faii- taisie, Gounod. 5. „Die Kaiserparade", Eilenberg. 6. ,,'s Kommt ein Vogel ge- flogen", Potpourri, Schertz. 7. „The Washington post", marsch, Soussa. HAARLEMMERMEER. De nieuwe R. K. school te Hoofddorp zal 2 September in gebruik worden genomen. Zondag 1 September heeft de in wijding plaats. HAZERSWOUDE. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 24 Juli 1912, des voormiddags te 10 uren. Op de agenda staatAanbieding Ge- meentcrekening 1911. Aanbieding Be grooting 1913. Benoeming van commis- siën van onderzoek. Vaststelling kohier Schoolgeld. OnderUandsche verhuring van de voormalige onderwijzerswoning. Bouwplan. j (GEWESTELIJK GEMENGD. Oplichting. Een geval van brutale oplichting h'eeft zich te Leiden voorgedaan. Donder dagmiddag* vervoegde zich bij de wedu we Springer in de Raamsteeg een als heer gekleed ipersoon om kamers, te hu ren. Hij gaf voor als electricien werk zaam te zijn aan de Stedelijke Electri- citeitsfabriek en zijn optreden lokte niet de minste argwaan. Spoedig werd men het over de conditiëën eens en den zelfden avond betrok de man, zekere J., zijn vertrekken. Gistermorgen ging, hij hveen, volgens zijn zeggen, naar de Centrale eri zou 's middags komen kof fiedrinken. Toen de juffrouw kort daarop de kamer in orde wilde brengen vond zij een harer juweelen oorknopjes op den grond liggen. Direct stelde zij een onderzoek in en ontdekte tot haar groo te schrik, dat de chiffonière was ge opend en daaruit verschillende voorwer pen van waarde waren ontvreemd, als juweelen knopjes, een gouden horloge, gouden broche en een paar ringen, alle zaken, die voor de eigenaresse nog meer waarde hadden, omdat zij meerendeels familiestukken waren. Bij de politie werd van den diefstal aangifte gedaan. Natuurlijk wachtte juf frouw S. tevergeefs pp de thuiskomst van den pseudo-electricien, die toch ecW- ter spoediger in den val is geloopen dan hij zelf wel vermoed zal hiebben. Door de ijverige nasporingen van po litie en recherche werd hedenmorgen de hand op den dader gelegd. Aanvankelijk ontkende hij alles; maar zooveel bewij zen werden tegen hem ingebracht, dat hij ten laatste door de mand viel. De gestolen voorwerpen had hij ai bij op- koopers verkocht, en waren aivorens de politie ze in beslag nam, al in kierde hand overgegaan. Voorts bleek dat de gearresteerde een gevaarlijk individu was.'In het „AJg. Po litieblad" stond hij nl. gesignaleerd we gens eenzelfde oplichting te Arnhem ge pleegd, waar hij eveneens kamers huurde en met een portemonnaie van f 15 de plaat poetste. Hij is naar Arnhem opgestuurd en wordt ter beschikking \an de justiiie ge steld. Van een fietsrijder en een nat pak. Men schrijft ons uit Roelofarends- v e en: Het gebeurde op 'den dag, dat onze gemeente bezocht werd door den Commissaris der Koningin, dat het rijtuig waarin hij echter niet aanwezig was, van uit het Zuiden Noordwaaits reed, terwijl van uit het Noorden Zuidwaarts trapte een reiziger, vol g'lorie op zijn stalen ros. Het noodlot ligt op een klein plaatsje, want op het oogenblik dat de werkelijke rossen en het stalen ros elkaar passeerden, begon, wonder boven won der niet de rossen van het rijtuig, maar het stalen ros te steigeren, en in (een mi nimum van tijd lag de fietsrijder met al zijn glorie in de Veenwetering. Vlug was hij op het droge gebracht en Idelieer G. St. was bereid den reiziger aan (droog ondergoed te helpen en te zorgen voor het drogen van dien, costume, waar op deze vertrok. Kort van memorie schijnt hij echter te zijn. Geen ondergoed terug. Geen woerd van dank Burgerlijke Stand. ALPHEN. Geboren: z. van C. de Rijk en de Keijzer. d. van C. Vierbergen en Snel.— d. van H. M. Scheerder en Enthoven. Gehuwd: N. van Vliet, jm. 25 jr. m, en A. v. Vliet, jd. 25 jr. Overleden: A. Wille, jd. 3 jr. A. de Korte, man v. W. Avezaat, 52 j. AARLANDERVEEN. Geboren: d. van A. Idenburg, en Bik. d. van A. Beurner en Zwetsloot. Getrouwd: J. v. Diggele, 37 j. en M. Snel, 35 jr. J. N. v. d. Hoogenband, 24 jr. en G. Goor, 28 jr. Overleden: H. v. d. Graaf, geh. met M. Brouwer, 72 jr. BOSKOOP. Geboren: Paulus, z. van P. C. J. Stolk en A. den Ouden. Getrouwd: W. Bonman, 21 jaren en L. Pellekooren. 25 jr. J. van der Voort, 30jr. en M. H.. van Hevelingen 23 jaren. Overleden: J, Schoenmaker, 36 jaren. J. L. van Heiningen, 28 jaren. A. Bakhuysen. 86 jaren. HAARLEMMERMEER. Geboren: Arie, z. van L. Kranenburg en A. van Spiunter; Pieter Cornells, z. van G. J. de Hamer en P. Griek- spoor. Grietje, d. van J. C. Wilderom en j. Vervloet. Klazina Francisca, d. van J. A. Lamers en D. H. Breuring.Johanna Gjjsberta, d. van C. Th. van Velsen en J. C. M. Peters. Everardus, z. van W. van der Veldt en W. van der Putten. Ondertrouwd: P. Bouterse, 24 j. en P. Bokhorst, 23 j. T. Cardol, 21 j. en G. Beers, 18 j. F. Jongkind, 23 j. en J. M. Offerman, 22 j. Getrouwd: A. Westerman, 24 j. en J. van der Vlugt, 23 j. S. Breqcr, 24 j. en A. Evel- eens, 19 j. J. J. de Rijk, 28 i. en A. den Ouden, 27 j: Overleden: Hëndrikus Gerardus van Laar, 13 mnd. Hendrik Libbe, 3 mnd. Johannes Leeuwangh, 7 j. Henri Lauffrond, 2 j. Adriana van de Koppel, 7 mnd. TER AAR. Geboren: z. van W. v. Rhijn en Nieuwenhuizen. d. van J. M. v. Zwieten en Bocxe. z. van M. janssen en Huigsloot. ZEVENHOVEN. Overleden: A. v. d. Boon, 1 jr. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in aen morgen van 20 Juli 1912, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771,1 Horta. Laagste barometerstand 754,5 Nice. Verwachting tot den avond van 21 Juli: zwakke tot matige veranderlijke wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien,' met geringe kans op onweer, zelfde temperatuur Laatste KSericiiiten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) In allen eenvoud werd heden op Oud Eik en Duinen te's-Gravenhage Ier aarde besteld het stoffelijk overschot van het oud-lid van de Raad van State, oud minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Mr. W. F. Rochussen. Tot de belang stellenden ter begraafplaats behoordeno.a. de Minister van Financiën, de heer Mr. Kolkman; het lid van den Raad van State; generaal jhr. de Beer Poortngaelde oud ministers: de heeren Jhr. Tets van Gau- driaan en Cohen Stuart. Toestanden in het bakkersbedrijf. Het comité gevormd uit de besturen vu.: den Alg. Ned. Bond van Arbeiders ii-n het Bakkersbedrijf enz., den Bond van Christelijke Bakkersgezellen in Neder land, den Bond van'H. K. Bakkersgezel- cholade en Suikerbewerkers in Neder land, en de Bakkersgezell-envereeniging „Plicht" te 's Gravenhage, verzoekt het navolgende te berichten: Terstond na de verwerping van de Bakkerswet door de Tweede Kamer heeft zich uit den Alg. Bond, de Christelijke en de R. K. bakkersorganisatie in Ne derland een comité gevormd om te gaan ijveren voor directe verbetering van de toestanden, waaronder de bakkersgezel len werken. Het comité besloot haar eerste pogin gen voor de gezellen in den Haag laan te vatten, waardoor zich bij deze combinatie ook de plaatselijke gezellen vereeniging „Pücht" aansloot. De hoofd- en de afdelingsbesturen zijn het nu eens geworden om te gaan (ijveren voor de doorvoering van de volgende pro grampunten Des Zondags zal als regel niet vóór des avonds 12 uur,aan den arbeid begon nen worden. Slechts aan bedrijven van 5 tot 9 gezellen zal het geoorloofd zjjn één gezel een uur voorarbeid te laten verrich ten en aan bedrijven met 10 en meer arbeiders zal bet vergund zijn 2 personen elk 2 uren voorarbeid te laten verrich ten. De personen met den voorarbeid be last zullen een 36-urigen rustdag' gehad moeten hebben en ook zal dezelfde per soon slechts eens in de drie weken tot dien voorarbeid mogen werden gebezigd. 2. De arbeidsduur zal in bedrijven be neden het aantal van 10 gezellen niet meer dan 10 uren op gewone dagen en 15 uren op den z.g. dubbelen dag mogen bedragen en in bedrijven van '10 gezellen en daarboven resp. 9 en 13. In totaal feen 65 urige werkweek voor het klein- en middenbedrijf en eene van 58 uren voor het grootbedrijf, alles met- inbegrip van schafttijd. 3. Door de verkorting van den arbeids duur zal geen loonsvermindering mogen intreden. Als minumumloon zal in bedrijven be neden 10 gezéllen gelden: voor gewone volwassenen f 13, speciale deegmakers of ovenistea fl4; meester knecht f15, voor bedrijven met 10 en meer gezellen zullen de loon en respectie velijk zijn 14, 15 en 16 gulden. Halfwassen van 18 tot 23 jaar zullen in het grootbedrijf van 1014 gulden en in alle andere bedrijven van 9 tof 13 gulden verdienen. Emolumenten, in welken vorm ook, zuilen niet als loon worden beschouwd. De uurloonen voor losse arbeiders, zoo mede die voor overwerk zullen bedragen voor het grootbedrijf tenminste 25 en voor de overige bedrijven ten minste 22 cent. In eene spoedig te houden openbare vergadering zullen deze eischen en de te voeren actie met de gezellen bespro ken worden. Ongeregeldheden gouvernements tinwinning. Men meldt ons: Bij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgende telegram van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch Indië, dat 19 dezer, betreffende ongeregeldheden onder de Chineesche koelies, aangeworven voor de gouverne- ments-tiriwinning op Banka Eergisteren eischten drie hjonderd pas te Panghoepinang aangevoerde koelies indeeling bij dezelfde ontginning hetgeen onmogelijk was. Overreding bleek vruch teloos hoewel h'erhaald door den in middels ontboden controleur en den lui- tenant-Qii,ne.es. Dje houding der, koelies werd stee ai t--V-- <e.i b*«j eene po ging tot arrestecring van den belhamel werden de controleur en ee.i korporaal der gewapende politiedienaren bedreigd. Eene gerequireerde militaire patrouille maakte geen indruk en de soldaten wer den, bij afzondering van de werkwilligen, tweemaal door met aangepunte knuppels gewapende koelies aangevallen. Na nogmaals dringende aanmaning tof kalmte en toezegging van desgewenscht terugzending naar China, vond een alge- meene aanval op het kantoor der tinwin ning plaats, waarbij een persoon neer- geknuppeld werd. Aangezien langer dra len voor het personeel noodlottig zou worden, werd op last van den contro leurs gevuurd. Daardoor vielen drie dooden en vijf tien gewonden, waarvan zeven zwaar en zes inmiddels overleden. De orde is her steld en de belhamels zjjn gearresteerd. De toestand in de ontginningen is overal voorbeeldig. Een conflict in Luxemburg. LUXEMBURG, 20 Juli. De groot hertogin weigert haar goedkeuring te hechten aan de schoolwet, die door de regeering met de onderteekeningen der regentes bij de Kamer werd ingediend die door de Kamer met een meerderheid van 2/3 der stemmen is aangenomen en die eenstemmig is goedgekeurd door den staatsraad. De toestand in Turkije. KONSTANTLsOPEL, 19 Juli. De Sul tan besloot dadelijk na het optreden van het kabinet-Tewfik pasja een commissie te vormen, bestaande uit ministers, le den van den Senaat en van de Kamer en generaals, en belast met het instellen van een onderzoek naar den binnen.land- schen toestand en h.et uitbrengen van een rapport daarover. De regeering besloot tot vermindering der breedte van de vaargeul, die vrij blijft tusschen de gelegde mijnen in de Dardanellen, om zonder het verkeer te belemmeren, de verdediging der zeeëëng- te te verbeteren. De officieren, vergaderd in het depar tement van oorlog, belastten twee pas ja's, om aan den Sultan de ontbinding der Kamer te vragen en Kiamil-pasja tot groot-vizier te benoemen. Men gelooft dat de Italiaansche vloot door een nachtelijken aanval hbopte de Turksche vloot, die bij Galiipoli voor anker ligt, te verrassen. Maar door een zoeklicht werden de Italiaansche sche pen, die reeds tot de tweede rij onder- zeesche mijnen waren genaderd, ontdekt. Zij moesten toen terugkeeren voor het levendige kanonvuur. De berichten over de Italiaansche verliezen komen uit of- ficieele bron. Onlusten te Havre. HAVRE, 19 juli. T;:s;a.jn „inscrits maritimes" en politieagenten hadden bij het eindigen een er bijeenkomst botsin gen plaats. Vele personen werden ge wond. Drie stakers werden gearresteerd. De Keizer van Japan. TOKIO, 20 Juli. De keizer is ernstig ziek. Hij lijdt aan een maagkwaal. Giste ren was hij buiten kennis. Marktberichten. LEIDEN, 20 Juli. Graanbeurs. De attentie voor het inlandsche goed was heden beperkt. Verkoopers konden weinig afzet voor hun waar vinden. Prijzen als volgt Tarwe f8.80 a f9.20 per 80 Ko. Haver f 9.85 a f 10.20 per 100 Ko. Rogge f7.— a f7.40 per 75 Ko. Erwten f 11.a f 12.30 per H.L. Eierenveiling. aanvoer 5234 stuks. Kip eieren f 4,15 tot 4,90, Eendeeieren van f 4,50 tot f 4,65. Handel vlug. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 54— 56, goede fabrieksboter (controle) f 52—53, prima boerenboter f 5153. goede boerenboter f49 50. Weiboter a ..Aanvoer 357/8 en 25/16 vaten, wegende 7390 kg. Handel matig. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Juli. Veiling der Tuinbouwvereeniging. Manden ronden f 1,50 a f 1,80, peen f 1,50 a f2.— per 100 bos, bloem kool le soort f7.per 100. ROELOFARENDSVEEN, 19 Juli. Coöpera tieve Vereeniging „Groentenveiling". De prijzen en aanvoeren waren959 halve H.L. Grof 1 f 1.80 a f 1.70, 420 halve H.L. groot grof f 1.55 a f 1.40, 36 halve H.L. stek f 0.65. MAASSLUIS, 19 Juli Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 17 stapels kaas, wegende 5676 kilo. Prijs 27 a 34 c, per kilo. TEXLL, 18 juli. Ter markt en in commissie zijn verhandeld 1580 stuks wol vee tegen de volgende prijzen: rammen f23 a f27, schapen f 18 a f24, lammeren f 11,50 a f 15.— per stuk. WASSENAAR 19Juli. Groentenveiling. Peen f 0,04 a f 0,03, rabarber f 0,02 a f0,04, alles per bos, zuring f0,03 a f0,08, postelein f 0,10 a f 0,14, alles per ben, kropsla f0,30 a f 0,75, snijboonen 1.— a f 2,5CJ, komkommers f 1,50 a f3.—, alles per 100, Meidoppers f0,40, doperwten f 0,60, raspererwten f 0,60 af 1,75, witte capucijners f0,80 a f 1.40, gr. capucijners f 1.— a fl,60, peulen f 1.a f 1,40, princesse- boonen f 1,50 a f2.— tuinboonen fu,3öaf0,75, alles per 10 K.G., tomaten f 0,14 per K.G., aardappelen f 1,60 per kin, eieren f 4,50 a f5,10 per 100, konijnen per snik f 1,05. ALKMAAR, 19 juli. Kaas. Aangevoerd 250 stapels, wegende 200,000 kg. Kleine fabrieks- f 29,50, boeren- f32,commissie boerenkaas f31,—, middelbare dito 32,—. Handel goed. DELFT, 20 Juli. Ter kaasmarkt waren aange- gevoerd 68 stapels, wegende te sa in en 18260 kg. prijs f27.f40.per 100 kg. UTRECHT, 20 Juli. Op de weekmarkt waren heden 425 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 180 a 270, voor vaarzen f 180 a 250, voor pinken f 110 a 190, voor melkkoeien f200 a 290, voor kalfkoeien f 220 a 320, voor vaarskoeien f190 a 260, voor vette koeien f200 a 310, voor nuchtere kalveren f7 a 26.—, voor magere kalveren f 20 a 30, voor magere varkens f25 a 90, voor biggen f6 a 14. AMSTERDAM, 20 Juli. Aardappelen. Andijker muizen groot p, mud f 2.60 a f 3.20, klein p. mud f 1.40 a f 1.80, id. blauwe f 3.20 3.50, Westl. idem per mud f 4.20 a f 4.30, dito ronde f 420 a 4.30 Rijper muizen f 2.—. Schoolmeesters f 3.a r 3.50, Gladblaadjes f 3.40 a f 3.60. Friesche muizen f 2.50 a 2.80 Langedijker muizen f 2,60 a 3.20, Aanvoer 10 ladingen. Geboren: HENDRIK, Zoon van HENDRIK C. VAN NOORT en FRANCISCA J. VAN NOORT— van velzen. Leiden, 20 Juli 1912. Hooge woerd 122. (3779) Met deze betuig ik mijn op rechten dank aan het R.K. Arm bestuur, en aan de St. Liduina- vereeniging wegens den onder stand en verdere hulp en verpleging, welke ik zoo ruim schoots heb ontvangen, tijdens de ziekte en het overlijden van mijn inan, en ook aan de weldoeners van Oegstgeest. Namens de Wed. BAAK Wed. DOBBEN v. BERGEN- Baak. H. BAAK. Wed. DOES, geb. Baak. P. ONDERWATER-Baak. Oegstgeest, 20 Juli 1912. 3780 LeicHiscfoe Proces sie naetr Brielle, Maandag, 32 Juli. Zie biljetten in de kerken. (3583) Tegen 1 of 15 Augustus a.s. gevraagd een nette R> K. DIENSTBODE, leeftijd niet beneden 20 jaar, voorzien van goede getuigen, bij W. J. VAN LEEUWEN, Katwijk a. d. Rijn. 3716 Tegen 15 Augustus gevraagd eene nette een burgerpot kunnende koken. Brieven onder no. 3694 aan het bureau van „De Leidsche Courant". W ilhelmlna Vereeniging TE HAZERSWOUDE. LEDENVERGADERING volgens art. 14 van het reglement op Woensdag24JuI3 des avonds te half acht ure in Café BOERS. 3778 HET BESTUUR. Ondergeteekende waarschuwt een ieder om aan den onder curateele gestelde G. F. GRANNE- MAN of diens Echtgenoote te Hazerswoude (Rijndijk) niet anders te verkoopen dan tegen contante betaling, daar onderge teekende voor door hen te maken schulden niet instaat. J. KERKVLIET, Curator. Hazerswoude (Rijndijk). 3768 Leiden. Afd. B. Opleiding voor akten Hoofdonderwijzer(es), Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde, N. Handwerken, Spraakvormïng en Zang. Onderwijzers(essen), die aan een van bovengenoemde, in de eerste volle week van September beginnende Cursussen wen- schen deel te nemen of te b 1 ij- v e n deelnemen, gelieven zich daarvoor schriftelijk aan te mel den vóór 27 AUGUSTUS. Het daarvoor in re vullen formulier is gratis verkrijgbaar bij den Con cierge VAN KAN, Langebrug 45a. De Directeur, M. B. HOOGEVEEN. N.B. Deze advertentie wordt slechts eenmaal geplaatst. 3759 Op DINSDAG 30 JULI, des morgens elf uur, zal worden aan besteed in het Stationskoffiehuis te Warmond, de Verbouwing van het WOONHUIS, staande aan de Straatweg No. 215, nabij het Station, voor rekening van den heer J. KOUWENHOVEN se Warmond. De aanwijzing in loco op Woens dag 24 Juli des morgens elf uur. De teekeningen en bestek zijn S f 1.verkrijgbaar in genoemd koffiehuis. Meerdere inlichtingen geelt L. VAN DER LAAN, architect, Hoogl. Kerker, no. 23 te Leiden. 3775

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3