Uit Stad en Omgeving. En ook zijne tegenstanders moeten ge tuigen, dat hij onveranderlijk blijf gaf de zaken, welke zijn departement betrof fen, grondig te kennen en nauwgezet te hebben onderzocht. De wijze, waarop hij de sprekers wist te beantwoorden laat hieromtrent niet den minsten twijfel. Ook van de Commissie van Voorberei ding wordt veel gevergd. De kansen oq het eerlang tot stand jkomen der verzekeringswetten, schijnen jntusschen steeds grooter te worden. En dit is een blii vooruitzicht. De Leidsche rector magnificus. Men schrijft aan de „Tijd" Aten herinnert zich de lastertaal van prof. Eerdmans inzake den Tilburgschen moord. De man, die gevaar liep niet den straf rechter in aanraking te komen, is thans door de Regeering benoemd tot rector magnificus der Leidsche hoogeschiool. Toen prof. Steinmetz aan de christelij ke Regeering door de Kon. Akad. van iWetenschappen werd voorgedragen als regeeringsvertegenwoordiger op het Geographen-congres te Rome, weigerde de Regeering dezen caiididaat en be noemde prof. Nieuwenhuys: Was er ihans geen reden voor de Regeering om van het wrakingsrecht ge bruik te maken Te minder duidelijk is ons deze benoe ming, daar de aftredende Rector, prof. Pijper, hoogleeraar in de Godgeleerde! Faculteit was en de nieuwe, Eerdmans, tot dezelfde Faculteit behoort. Wij meenen toch, dat de Faculteiten a tour de röie den Rector leveren. Niet onmogelijk is het, dat de nieuwe Rector in een moeilijk parket komt. Ge steld een Curator wenscht met dezen iRector geen contact te hebben, of een promovendus verdedigt de stelling dat jn gevallen a la Eerdmans de rechterlijke macht moei tusschenbeide treden, of een ander weigert de rectorale gelukwenschen bij zijn promotie, wat zal dan de illustre Rector doen? Het prestige der Rijks-Universiteit te Leiden heeft nog dit jaar een zoo'gevoe- ligen knak geKregen, dat den ouders geen nieuwe aanleiding van vermijden der Leid sche universeit behoeft gegeven te wor den. Slapend Den Haag. De „Rotterdammer" schrijft: Den Haag blijft voortgaan op het pad der politieke achteloosheid. De zomerwarmte maakt blijkbaar voor al onder de antirevolutionaire leidslieden haar slachtoffers. Pas heeft men vergeten de candida- tuur van den beer Van der Voort van Zijp Voor d Prnv Staten in _t/=! _dLenen. Een kleinigheidje. Nu dut men echter weer ongestoord verder voort. In district III moet een verkiezing voor den Gemeenteraad plaats hebben. De candidaat der rechtsche partijen is daar Dr. van Dooren. Verwacht moet worden dat de Van der Voortschande door een vurige v. Dooren actie zou worden uitgewist. Maar daar bereikt ons een strooibiljet waarin het bestuur bericht dat tot zijn leedwezen de gewone aanbeveling per advertentie in de „Gereformeerde Kerk bode" van Den Haag door eene vergis sing te laat werd ingezonden om ge plaatst te kunnen worden. Zoo goed en Ikwaad als het kan, tracht men nu die Ifout te herstellen. Zoo sluimert Den Haag dan rustig voort. „Wel te rusten," is het Haagsch wachtwoord. Straks slapen ze zoo vast, dat. heel 1913 wordt vergeten. Treurig, maar waar! De volgende weinige regelen leveren een even belangwekkende als (voor ons Katholieke, bedroevende bijdrage tot de voor geruimen tijd reeds in ons blad gepubliceerde statistieken „Graag op baantjes." Hierin was n.I. vergeten het ambt van secretaris der gemeente Am sterdam, hetgeen den Katholieken van 1578 af of gedurende een tijdvak van meer dan 300 jaren stelselmatig is ont houden geworden. Zijne belangrijkheid ontleent dit be richt evenwel aan het feit,, dat thans ge durende eenige weken dus voor het eerst sinds meer dan drie eeuwen het gemeen tesecretariaat door een katholiek is waar genomen in den persoon van den heer J. J. Roovers Jr., hoofd-commies ter ge meente-secretarie blij afwezigheid van mr. j. A. Baëza. Het feit scheen ons te belangrijk toe om te verzwijgen. (Msb.) Ned. Slagershond Op de Donderdag te Dordrecht ge houden alg. vergadering van den Ned. Slagershond kwamen o.a. twee voorstel len van de afd. Leiden ter sprake. Op de eerste plaats het voorstel om bj'j de regeering aan te dringen met het oog op de vleeschnood, den uitvoer van Nederlandsch vee te verbieden en den jnvoer van levend vee zooveel mogeljjk te bevorderen. Uit het prae-advies van het hoofdbe stuur bleek, dat reeds meermalen pogin gen in dezen geest bij de regeering zijn aangewend, doch dat ten slotte beslist afwijzend werd beslist. De voorzitter, aan wien onder geheimhouding de rede nen zijn medegedeeld waarom nimmer aan eenig verzoek van dien aard gevolg kan worden gegeven, moest erkennen, dat tiie redenen, van ugeci ingsstandpunt, behooien te worden gebillijkt. Een der leden was van oordeel, dat geen mededeelingen onder geheimhou ding meer moesten worden aanvaard, en vond het jammer dat de Bondsleden nu toch niet wisten, waarom er van de door hen gewenschte maatregelen nooit iets kon komen. Een andere vond het vreemd dat wel levend paarden-slaehtvee kan worden ingevoerd een derde beweerde dat men wel begrijpen kan, wat één dei- redenen voor de regeering was om niet op dergelijk verzoek in te gaan, n.I. be scherming van den landbouwer, die toch al in meerdere opzichten ontzien wordt. De voorzitter wees er op dat niet mag worden vergeten, dat ons land een land van uitvoer is en dat een verge lijking met andere groote landen te*n de- ze mank gaan. Overigens wil het hoofd bestuur gaarne z'ijn voile aandacht aan de zaak blijven wijden en zien of er mo gelijk later op teruggekomen kan wor den. Het prae-advies van het bestuur werd ten slotte aangenomen. Het tweede voo stel Leiden om indien de Regeering ook na het door den bond ingezonden adres den slagerswnkel als werkplaats blijft beschouwen, pogingen aan te wenden, om een uitzonderings bepaling te verkrijgen omtrent het wer ken van vrouwelijk personeel na 7 uur op Zaterdagavond, werd goedgekeurd, onder beding dat er eenig'en tijd mede! gewacht zal worden opdat de Regee ring gelegenheid hebbe het ingezonden adres te beantwoorden. KORTE KRONIEK. Vrijdagmiddag heeft H. M. de Ko ningin-Moeder een bezoek gebracht aan het Rijksopvoedingsgesticht voor meis jes te Zeist. Het comité dat zich gevormd heeft om door ons gehtele land op 31 Aug. Oranjebloemen te verkoop enis te Utrecht gevormd. De opbrengst zal ver deeld worden over de Tehuizen voor Militairen in ons land en in onze O.-I. bezittingen. Ook de Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft de gemeentebe sturen in zijn gewest uitgenoodigd maat regelen te willen nemen, die kunnen lei den tot beteugeling van baldadigheid je gens vreemdelingen. Naar het „Vad." vermeemt, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat H.M. de Koningin de Landbouwtentoonstelling te Zutphen zal bezoeken. H. M. de Koningin-Moeder heeft f 60 geschonken aan het comité van bét dagwerblijf in het Mastbosch bij Breda. LEIDEN, 20 Juli. Morgenmiddag 1 uur houdt de afd. Leiden van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden een ledenvergadering in het Bondsge- bouw. Aan de orde komt de bespreking eener excursie en de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de aanstaande b on dsve rga d e ri ng. Tijdens een kaderoefening op Donderdag jl. in de omstreken van Wageningen, onder leiding van den Kolonel, commandant van het 4e Regi- ment-Infanterie, is de Luitenant-Kolonel H. G. van Meurs van dat regiment met zijn paard op de heide in een kuil ge vallen, ten gevolge waarvan hij per auto mobiel naar militair hospitaal te Utrecht is moeten worden overgebracht. Naar men verneemt is zijn toestand bevredigend. De sergeanten K. W. K. Leeksma, L. W. de Leeuw, W. P. A. Seijn enG.R. van Someren, van het 4e Reg. Infanterie, leerlingen van den Hoofdcursus, ter op leiding tot officier, hebben voldaan aan het overgangsexamen naar het laatste studiejaar. De heer W. J. van den Hoven van Gerideren, medisch student alhier is bij Beschikking van den Minister van Oor log toegelaten tot eene verbintenis als adspirant reserve-officier van Gezond heid bij het 4e Reg. Infanterie. Winterdienstregeling Leiden=Woerden. Met ingang van 1 Oct. zullen vol gens de ontwerp-dienstregeling de vol gende wijzigingen in den treinenloop ge bracht worden- De trein welke nu te 2.11 van Leiden vertrekt, wordt 3 minuten, en die welke te 8.12 vertrekt 2 minuten vervroegd, terwijl laatstgemelde dan niet meer aan de Witte Poort zal stoppen. De trein welke nu te 2.32 van Woer- dein vertrekt wordt 2 minuten, die wel ke nu te 4.12 van Woerden vertrekt 10 vervroegd en die welke nu te 11.22 van daar vertrekt 10 minuten laten gesteld. De schooltrein zal dan te 4.40 uit Leiden vertrekken om te 5.254 te Bode graven aan te komen terug 5.42 van Bodegraven, aankomst te Leiden 6.23. AALSMEER. In de gisteren gehou den raadsvergadering werd aan de feest commissie, welke zich heeft gevormd voor de feesten ter gelegenheid van de opening van den spoorweg op 2 en 3 Augustus e.k. een subsidie toegekend van f250, waaraan de voorwaarde werd verbonden, dat van dat bedrag minstens f 150 moest worden besteed voor de aanschaffing van een paar monumentale, lantaarns voor electrische straatverlich ting welke de commissie voornemens is als herinnering aan de H. E. S. M. aan te bieden voor het station. Aan B. en. W. wordt een crediet toegestaan groot f 500 ten einde de genoodigden bij de opening van het spoor te ontvangen. Het advies van B. en W. om afwijzend te beschikken op een adres van enkele ingezetenen in wijk I Oosteinde, waarin deze de medewerking van den Raad ver zoeken tot oprichting van een hulpte lefoonkantoor in genoemde wijk, wordt aangehouden tot een volgende vergade ring. Over de aanvulling van de algemeenc politieverordening met een art kei inzake het. ophoogen van land, rietland of riet - zudden met waardeloos afval uit andere gemeenten, ontspon zich een breedvoe rige discussie. De Gezondheidscommissie adviseerde het door B. en W. ontworpen artikel niet aan te nemen, en een artikel vast. te stellen, dat invoer van onreinheden uit andere gemeenten niet mag plaats hebben, terwijl 180 ingezetenen van de Uiterwcg, een adres hebben ingezonden om het ophoogen met genoemd vuil te verbieden. Het eind van de bespreking is, dat liet door B. en W. ontworpen artikel wordt aangenomen. Nadat besloten is den Stommeerweg van af het Station tot aan den West- plas te verbreeden en te beplanten met een rij boomen en aan den onderwijzer M. Beider wegens zijn benoeming te Utrecht met ingang van 1 October e.k. eervol ontslag is verleend, wordt de ver gadering gesloten. AARLANDERVEEN. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan de echtgenoote van den milicien J. W. Graaf land van het 4e. Regiment-Infanterie ver goeding ingevolge art. 84 der Milltiewet toegekend tot een bedrag van f 0.40 per dag. BLEISW1JK.Onder voorzitterschap van den heer A. Sieling, burgemeester, ver gaderde de Raad. Tegenwoordig waren de heeren Schuurman, Bos, Groenewe- gen, Breugom en Legrouw. Bij monde van den heer P. Bos wordt verslag over de gemeenterekening uitge bracht, in orde bevonden en voorloopig vastgesteld op f 23.612,351/2 aan inkom sten en f 22.232,051/2 aan uitgaven. Ingekomen was een verzoek om ont slag als hoofd der openbare school en van het herhalingsonderwijs door den heer Tj. de Groot op "1 Oct. Op een vraag van den heer Bos, lof' dan reeds een ander hoofd kan benoemd zijn, antwoordt de Voorzitter, dat hij hoopt van ja, maar zoo niet, dan kan een tijdelijke benoemd worden. Op de vraag van den heer Groenewegen, of de onderwijzeres, op wachtgeld, tijdelijk be noemd kan worden, antwoordt dé Voor zitter bevestigend. ^Ocrcdgckcurd wurdt tnex alg. Stemmen het ontslag eervol ie geven. De Voorzitter stelt voor, overschrijvin gen op de vooricopige begrooting te doen om de f240 uitgaven te dekken voor verpleging van een krankzinnige. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor, de rooilijn :als- nu vast te stellen voor den Hoefweg, zoodat alle huizen gelijk komen met hei huis van Van Wingerden, zijnde 3.84 M. vanaf het bestrate gedeelte. De, heer Groenewegen vindt dat te veel, want bij eventueelen bouw zou dan veel grond verloren gaan. De Voorzitter repliceert, dat niet alleen aan de eigenaars, maai ook aan de bewoners moet gedacht wor den dezen wonen dan niet zoo dicht bij den rijweg, waardoor, veel stof uit 'de huizen wordt geweerd. De heer Bos merkt op, dat de gemeente hieraan niet veel kan doen, zoolang auto's wolken stof meters ver werpen. Het voorstel wordt met 3 tegen 2 stemmen verworpen. Voer stemden de heeren Schuurman en Le grouw, tegen de heeren Bos, Groenewe gen en Breugom. De heer Groenewegen stelt voor de rooilijn te bepalen op 4 M. uit het midden van de straat (zooals zij nu ligt). Aangenomen met 3 tegen 2 st. De rooilijn op het dorp wordt bepaald op 3,50 M. en voor den Hoekeindschen weg op 9 M. op voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat de genomen besluiten zullen gezonden wor den naar de Gezondheidscommissie om advies. Ook was nog meegedeeld, dat de hoofd, omslag van J. Biemond van f62 op f42 was gebracht. De vergadering gaat over in geheime zitting en wordt daarop gesloten. HAZERSWOUDE. Door een hond van een landbouwer 4n onze gemeente werden op zijn erf 38 ratten na elkan der gevangen en tevens doodgebeten of verscheurd. HILLEGOM. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan de echtge noote van den milicien C. Huisman, van het 4e Regiment Infanterie vergoeding toegekend ingevolge artikel 84 der Mi litie wet, tot een bedrag van 60 ct. per dag. De tooneelvereeniging „Vondel" al hier, heeft ter gelegenheid van. haar vijf jarig bestaan een toon eel wedstrijd uitge schreven. KATWIJK. De- kustvisschers maakten besommingen van f 13.4525.15. Prij zen der Visch; kl. tong 10—15 ct., mid deltongen 3040 ct., per stuk, schol 'f7, keu f2.402.65 per mand, schar en krit f4.205 per mand. OEGSTGEEST. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan den mi licien-korporaal A. Verboog, vah het 4e Regiment Infanterie toestemming ver leend om zich tot 1 October 1914 in Nederlandsch Oost-Indië ,op te houden. SASSENh'ElM. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 22 Juli, nam. 7i/2 uur. Op de agenda staat o.a. Vaststelling kohier schoolgelden derde kwartaal 1912. Wijziging bedrijfsveror- dening gasvoorziening. Aanbieding ge meenterekening 1911. Voorstel aanschaf fing sproeiwagen en stichting brandspuit- huis. Straatverlichting. Reclames Hoofde lijk en Omslag 1912. VOORHOUT. De Coöperatieve Spaar en Voorschotbank voor Land- en Tuin bouw alhier hield een vergadering onder voorzitterschap van den hieer C. Co- lijn. DeVoorzitter herdacht in zijn ope ningswoord den overleden directeur, den lieer C. Prins, en schLtste in 't kort, wat deze voor de Bank geweest was. Naar aanleiding van de door het bestuur gedane 'candidaatstëlling ohts-pón' zich 'n breede discussie. Daarna kwam het tot stemming. Bij de eerste stemming waren de stemmen als volgt verdeeld: A. v. d. Vlugt 11, L. Vester 18, H. Knoppert 9, W. v. d. Laan 20, en J. Meyer 3. Bij de tweede v. d. Vlugt 26, Vester 5, v. d. Laan 29. Bij de herstemming tusschien de heeren v. d. Vlugt en v. d. Laan werd de laat ste gekozen met 35 stemmen tegen 26 op de eerste. De heer v. d. Laan zeide zijn benoe ming gaarne te willen aannemen, mits het feit, dat de door liiet bestuur aanbe volen candidaat niet gekozen was, voor eenige bestuurders geen aanleiding zou zijn zich terug te trekken uit het be stuur. De voorzitter verklaarde mede na mens de andere bestuursleden naar hij meende dat hij gaarne met de geko zene wilde samenwerken om het belang van de bank zooveel mogelijk te bevoor- deelen. WASSENAAR. Gisteren werd uit een bewaarplaats van de villa van den heer M., op Backershagen, een nieuw heeren rijwiel ontvreemd. De zdoveelste'tls haast geen nieuw tje meer! ZOETERWOUDE. Blijkens den Minis ter van Oorlog is aan de moeder Van den milicien Gijsberti Hodenpijl van het 10e reg. infanterie een vergoeding toegekend van f0.40 per dag. In de plaats van den heer fW. de Jong is als hooikeurder door B. en W. dezer gemeente benoemd de heer Q. de Jong, veehouder in den Westeindschen polder. 'GEWESTELIJK GEMENGD. Broeiende hooibergen. Men schrijft ons uit \V o u b r u g g e Verscheidene hooibergen zijn hier aan 't broeien, enkele met een warmte van 210 graden F. Deze moesten onmiddel lijk uiteengeworpen worden. Met het oog op 't brandgevaar, stond de stoom spuit gereed, om zoo noodig onmiddel lijk water te geven. Ook met het hooien blijft hef spreekwoord waar: haastige spoed, gaat zelden goed. Kerknieuws. Z. D. H. de. Bisschop van Breda, heeft eervol ontslag verleend aan den Wel- eerw. Heer Fr. van Mens, die zich als .missionaris naar Amerika zal begeven, 'en beeft in diens plaats benoemd lot kapelaan te Oosterhout (Sint jan) den Weleerw. Heer J. Leyten, assistent te Wouw. Land- en Tuinbouw. Van de Koninklijke Nederlandsche Landbouwvereeniging ontvingen wij de reclameplaat voor de internationale ten toonstelling van 1913. Het hoofdmotief is een zaaiende akkerman. Klaarblijkelijk is gestreefd naar een artistiek ontwerp, doch niet alleen is men hierin niet geslaagd, maar ook als re clame-middel voldoet de plaat niet. Sport. Vliegen. V 1 i e g s c h o o 1 te K a t w i j k. 'Omtrent de vliegplannen te 'Katwijk verneemt de „N. Ct." nog, dat de chef- pilotevan de Caudron-fabriek te Boulogne naar Katwijk komt, om daar een en ander te bespreken. Te Katwijk bestaat weinig animo voor de zaak, daarom denkt men demonstraties te houden in enkele steden van ons land, alsook in de verschillende badplaatsen aan de Noordzee, om zoo doende een klein kapitaal te vormen en belangstelling voor tie zaak te wekken, waarna men tot stichting van de vlieg- school zal kunnen overgaan. De heer Eugène Galy wordt hier reeds spoedig verwacht. Aanbestedingen. HELLEVOETSLUIS. Bij de door de directie der Marine te "Helievoelsluis gehouden aan besteding werd het laagst ingeschreven voor perc. 26, zeemleder, door de NaarnJ. Venn. Wed A. Parlevliet Zonen te Leiden voor f264 Nieuwe Uitgaven. Ons werd toegezonden de platte grond van Amsterdam, met aanwijzing van alle bezienswaardigheden, kerken, musea, enz. enz. Deze jn handig forinaat uitgegeven gids in vier talen opgesteld is uitgegeven tioo de firma Ch. G. Vermaire en H. te. Dieh len te Genève, welker vertegenwoordigd in ons land is de firma Roeloffzen, jHub- ner en van Santen te Amsterdam. Reeds zijn in druk gidsen voor den Haag en Rotterdam, terwijl achtereenvolgens van alle groote steden dergelijke gidsen zul len verschijnen. 't Is een zeer duidelijke en daarbij uiterst goed op de hoogte zijnde wegwij zer. inhoud van Tijdschriften Van Onzen i iju. Geerde ientoonstriling van hedendaag- sehe chrnri'riijke kunst te Brussel schrijft Felix Timmermans als van een heilige atmosfeer van de ziels verheffen de schoon heid. Gktaaf Steghers bcschri/t de FL- Bloed-processie te Bruijze. Constant Eeckels droeg een schoon gedicht bij, „Kind van de Zee". Een reproductie van Theoph. de Bóck's „Landschap bij Ren- kimi" sluit de aflevering. Katholieke Illustratie. Gevend op hare voorpagina een jiortret van „Zijne Apostolische Majesteit" keizer Franz joseü, brengt de Illustratie vervol gens kiekjes van de tentoonstellingen te "Nijmegen en Deventer, van het bezoek van het Engclsche koningspaar aan de mijnstreek, waar juist dat schrikkelijk ongeluk gebeurde^, portretten o. m. van dr. Jos. Schrijnen, den nieuwbenoemden hoogleeraar a an de Universiteit te Utrecht, een mooie reproductie van de prentbriefkaart, door de R. K.Vereeniging tot bescherming van Meisejs uitgegeven, en een alleraardigst Wiegeliedje van fr. Martiaiis Vreeswijk, met muziek .van Adr. P. Hamers. Katholiek Sociaal Weekbad. In het jongste nummer, waarin A H. J. Engels zijn artikel over Huisindustrie ver volgt, begint G. J. A. Budde een beschou wing over de K. S. A. in'Engeland. Verder bevat het de gewone rubrieken. Ingezonden stukken. Ruiten verun. woordelijkheid derRedaetté, Petroïeumgasrabriek te Leimuiden. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek, ik eenige plaatsruimte in uw 'veelgelezen blad. Met belangstelling heb ik gelezen het ingezonden stukje "over de oprichting der petroleumgasfaDriekte Leimuiden, waarin door Veritas bezwaren' worden geopperd en waaraan ik voor mij de vrijheid ont leen, (onpartijdig) een woordje mee te praten. Het feit namelijk, dat niet alle ingezetenen daaraan kunnen worden aan gesloten, is niét altijd een verontschuldi ging voor den'Gemeenteraad om een der gelijke verbetering af te wijzen. Een petroleuingasfabriek is voor een kleine gemeente de voordeeiigste en een voudigste die te maken is, en al kunnen niet direct alle ingezetenen daaraan deel nemen, is het toch bijna zeker, dat in een minimum van tijd de geheele ge meente zal verzoeken aansluiting te ver krijgen, omdat, als zulk gaslicht eeilmaal in de gemeente is aangelegd, het petro leumlicht-ais het ware van zelf verdron gen wordt en een uitbreiding alzoo voor de deur staat, zonder de gemeentekas hierdoor "te bezwaren, omdat liet zeer spoedig een voldoende rente afwerpt van de gemaakte kosten. Een voorbeeld wil ik aanhalen van on dervinding uit onze gemeente Leidschen- dam, 'waar hetzelfde geval zich voordeed nl. dat h et grootste gedeelte der gemeente niet direct kon worden aangesloten, doch slechts met een 60 aansluitingen is opge richt. De exploitatie is begonnen in 1908 niet een prijs van 40 cent voor lichtgas en 30 cent voor kookgas, terwijl binnen '2 jaar deze prijzen ai werden veriaagd op 30 en 25 cent per kub. M., fen niettegen staande deze verlaging en de hoogere pe troleum prijzen wees het boekjaar 1911 toch een batig saldo aan van f1340, en in het gebruik is de prijs niet (hooger als steenkolen gas. De oprichtingskosten be droegen niet meer dan f30.000, inet een buizennet van 5300 Meter, welke kosten eenigen tijd later met een f5000 zijn ver- hoogd'door uitbreiding buizennet en aan leg van muntgasmeters, zoodat niet al leen de burgcTwoonhuiezn, maar ook de werkmanswoningen van gaslicht werden voorzien en daardoor de aansluitingen aanmerkelijk vermeerderde, het aantal is tot 250 gestegen. Wat nu betreft hetgeen ik las over'den directeur, dat is een eenvoudige zaak. In deze gemeente wordt de administratie waargenomen door den gemeente-opzich ter, die hiervoor eenige verhooging van salaris geniet. Verder is daarvoor noodig een kundig gasfitter tot verdere regeling der Werkzaamheden in de fabriek. Van groot bë-lart'g is echter het ontwerp en 'de uitvoering, en'zeker ligt het in liet'belang, eerst zich goed op de hoogte te (stellen e n te onderzoeken bij diegenen of op die plaatsen, waar het te onderzoeken is, daar zoo licht eenige duizenden guldens kunnen worden uitgespaard met de stich ting en exploitatie. Mochten er inlich tingen worden gewenscht, dan zal de chef onzer fabriek hiervoor wel te vinden zjjn, ■aan wien wij naast het gascomité dank" brengen voor de goede en voordeelige werking onzer fabriek. U, Mijnheer de Redacteur dank zeg gend voor de gegeven plaatsruimte, EEN GASGEBRUIKER UIJJ LEH3SCHENDAM,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2