Gemengd Nieuws. Dit Stad en Omgeving. geheel f10,800 bedragen, d. i. f2300 sneer dan oorspronkelijk geraamd. B. en W. lichten toe, dat deze hoogere ;uitgave in de eerste plaats wordt veroor zaakt door de hoogere aannemingssom, o.m. in verband met het maken van een verharden weg, ten einde zooveel moge lijk beschadiging van het land door cir cuswagens e. d. te voorkomen, en verder door een meerdere ophooging Van het terrein met 5 cM., met het oog op de te verwachten inklinking. De hoogere kosten van f 2300.kun nen worden gevonden door iden post „Aankoop van rentegevend goed", waar op in de Raadszitting van 1 Februari j.i. een bedrag van f 8030.ftvcrd uitge trokken als restant van <de opbrengst der bezittingen van het opgeheven fonds ge naamd „Halle van Manufacturen", imet f 2300.te verminderen. De heer Fokker komt er tegen op, dat de begrooting weer is overschreden. Spr. wenscht dit er yoortaan beter ge raamd zal worden. De Voorzitter komt hier tegen op, evenals wethouder Kor eva ar, die een staatje (mededeelt, waaruit blijkt dat er In de laatste 10 jaar ƒ62.747 overschot op de ramingen is. Bovendien is in het 'boven medegedeelde praeadvies de reden van de verhooging medegedeeld. Spr. gelooft dat er voor een verwijt geen redeuis. De heer Fok ker repiceert en wijst op een volgend agendapunt, kosten van overplaatsinglder boomkweekerij, die aanvankelijk f4500 zouden bedragen en nu volgens de gede tailleerde raming f6000 zullen beloo- pen. De Voorzitter zegt -dat men bij de boomkweekerij slechts met eten nauw keuriger raming "te doen heeft, nog! niet met een uitgave. Bij den vuilverbran dingsoven zijn de kosten 5000 meege vallen. Wethouder Korevaar sluitïich hierbij aan. Mocht een raming nooit wor den overschreden, dan moet zij altijd op een maximum bedrag worden gesteld öi dit is niet in het belang der gemeente. Het voorstel wordt daarna go ed ge- keur d. Ingewilligd wordt een verzoek van de Ver. der Leidsche Christ. Studenten om vergunning tot het maken van 'n houten gebouwtje in den tuin van het perceel Rapenburg no. 4. Vervolgens is aan de orde: 11c. Voorstel tot verhuring van de perceeien, gemeente Oegstgeest, Sectie E. nos. 79 en 80, aan de Wed. C. Die^- ben— Biesiot. Goedgekeurd. 12e. Verzoek van Gebr. A. P. en R A. Vos, ter bekoming van een 3-tal uit wegen van hun land te Noordwijker hout, naar de Haarlemmertrekvaart. B. en W. geven den Raad in over weging hun te machtigen aan adres santen te berichten, dat de gemeente .alleen dan bereid is tot den verkoop over te gaan, bijaldien zij voor een strook van pl.m. 1800 vierk. M. een koopprijs van f 1 per vierk. M. en voor de 3 uitwegen f 1.30 per kierk. M. willen betalen, een en ander vermeer derd met f 0.05 per vierk. M. voor de stoven en f 0.011/2' per vierk. M. en per hakjaar voor het op iden berm- grond staande hout. Het praeadvies wordt goedgekeurd. 13e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve*van de kosfejn van aanschaffing en plaatsing van een urinoir op het Stationsplein van de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij. De heer Bosch vraagt of B. en W'. wel de zekerheid hebben, dat hjet uri noir voor betrekkelijk langen 'tijd kan Worden geplaatst. De Voorzitter ant woordt, dat dit geheel van den Minister van Waterstaat afhangt. De 'heer F o k- *k er zegt dat Vreemdelingenverkeer daar ter plaatse een verkeersbureau zal oprich ten. Het urinoir komt nu voor het bu reau te staan. Spr. wil daarom het voor stel aanhouden om een pndere plaats1 voor het urinoir te zoeken. De heer van der Eist wenscht een urinoir met wa terspoeling. Wethouder Korevaar ant woordt'dat het in de bedoeling ligt een tusfit-urinoir te nemen. De Ui eer Fischer acht de plaa.tsi jsledht geko zen. Thans zal het eerste gebouw, dat •men bij aankomst te Leiden ziet, een urinoir zijn. Spr. keurt zoo'n enfrée biet goed. De heer Ro emis heelemaal tegen plaatsing van ee(ri urinoir en geeft de voorkeur aan 'n ondergrondsc'he inrich ting al zal dit veel geld kosten. De heet Vergouwen merkt op dat (wellicht .Vreemdelingenverkeer, die nu toch in de nabijheid een gebouw plaatst, zelf zoo'n cabinet wil exploiteeren. Dit is voor de gemeente nog voordeeliger, Den Voor zitter antwoordt, dat de gemeente op 1 het Stationsplein niets heeft te zeggen, omdat het plein eigendom is Van de Holl. Spoor. Vandaar dat er ook geen sprake is van een ondergrondsch /urinoir. Het Urinoir komt ver genoeg van het op te richten gebouwtje van V. V. V. te staan. Daar er verschillende klachten voor hfet ontbreken van een urinoir inkomen, ge looft spr. dat de Raad verstandig doet het voorstel aan te nemen. B. en W. zul len alsnog overleggen met 'den Minister van Waterstaat over een andere plaats van het urinoir. De heer Roem kondigt een voorstel aan om B. en \V, te verzoeken plannen voor een ondergrondsch urinoir te ont werpen. Wethouder Korevaar be- bestrijdt dit denkbeeld met het oog op de kosten, die zeer veel zullen bedra gen, terwijl een ondergrondsch (urinoir met het oog op de zedelijkheid geen aan beveling verdient tenzij er e'en zeer stren ge, bewaking komt. De heer R o e in zj na deze bestrijding geen voorstel doen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd met 17 tegen 111 st. die van de heeren Botermans, Briët, Car- pentier Alting, v. d. Eist, Fischer Fok ker, Hoogeboom, Kruimel, Roem, Ver gouwen en Zwiers. 14e. Voorstel tot wijziging der begroe ting, dienst 1912, in verband met de meerdere kosten van vernieuwing van den Kori-oven van het Openb. Slacht huis, de kosten van reclame voor de vrije paardenmarkten en de overschrijving der gelden voor het uitdiepen van de Haar lemmertrekvaart van voln. 130 op volg. 200. Goedgekeurd. 15e. Verordening, regelende de ver plichting der ambtenaren, beambten en werklieden der gemeente Leiden tot het hebben hunner vaste woonplaats en tot het feitelijk wonen in die gemeente. B. en W. stellen voor de verorde ning aldus te wijzigen, dat ten opzich te van het personeel der gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest een uitzondering wordt gemaakt van de verplichting om in Leiden te wo nen en voorts een verscherpte/bepaling in de verordening op te nemen ten einde het personeel in dienst der ge meente de verplichting op te leggen niet alleen woonplaats in Leiden te hebben, doch daar feitelijk ook te wo nen. De heer Fokker meent, dat de ver ordening (direct in werking moet tre den en niet op 1 Januari 1913, zooals B. en W. wenscben. Spr. critiseert dat B. en W. hei bestaande raadsbesluit slap hebben uitgevoerd. De Voorzi tie r ver dedigt de overgangsbepaling, omdat bil lijke uitzonderingen op den te stellen regel moeten kunnen worden toege staan. De verordening wordt daarna goed- gek e urd. 16e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten van aanleg van eene nieuwe boomkweo- kerij op een perceel weiland bij Ende geest. B. en W. vragen een crcdiet aau van f6000. De heer V e rgou w en acht bet aan gevraagde crediet wel wat boog en wenscht nadere inlichtingen. Wethou der Korevaar zegt dat het nieuwe ter rein een bijzondere bewerking moet on dergaan. De bumuslaag moet b.v. tijde lijk worden verwijderd en het zand in- gedolven. Het terrein moet worden geëga liseerd; een dam en een loods is noodig, en hiermede zijn eeuige kosten gemoeid. Planting der boomkweekerij op de vloei- velden van Endegeest zou volgens des kundigen zeer onverstandig zijn. De heer v. d. Eist vraagt of de ge- heele boomkweekerij niet kan worden afgeschaft Is deze voordeeliger voorde gemeente W ethouder Korevaa r deelt mede, dat een boomkweekerij voor de gemeente voordeelig is. De meeste jon ge boom en groeien niet aan, als men ze vooraf niet acclimatiseert In den Haat- sten tijd zijn behooffijk opgewassen hoo rnen niet te koop, zonder dat wij imet onzen boomenstand schade zouden on dervinden. De heer Roe pi bestrijdt wethouder Korevaar. Waar zou het heen moeten, als iedeTe gemeente haar eigen kweekerij moest bebben. 'Spr. had een exploitatie rekening ge wenscht omdat spr. niet over het voordeel van (een Jkwee- kerij vo-or de gemeente kan oordeelen. Wethouder Korevaar refereert zich aan hef oordeel Van den boomkundigen ambtenaar der gemeente, die een man tis van groote ervaring. Spr. ziet niet in, dat het gemeentebelang gediend is door het maken van allerlei exploitatie reke ningetjes. Dit is niet mogelijk. Het voorstel wordt daarna goedge keurd. 17e. Voorstel tot aankoop van het per ceel Heerengracht no. 15, en tot be schikbaarstelling van gelden benoodigd voor den aankoop en de verbouwing van dat perceel. B. en W. stellen voor over te gaan tot aankoop van perceel Heerengracht no. 15, voor f7800 en (dit perceel in te richten voor hulpkantoor der Stads Bank van Leening. De totale 'kosten van aankoop en verbouwing zijn ge raamd op f16144. De heer Bosch is teleurgesteld door het rapport van commissarissen der stads bank betreffende zijn vraag in de voor laatste vergadering over de oprichting van een eerste hulpbank. Spr. vond aan leiding tot zijn vraag in het opheffen van de particulieren pandjeshuizen en deze vraag hebben commissarissen heelemaal niet onder de oogen gezien. Voor een groot gedeelte van de bewoners der stad is de bank te ver verwijderd en spreker gelooft, dat men over enkele jaren toch tot oprichting van een 3e hulpbank zal moeten overgaan. Spr. becijfert, dat de kosten van een hulpbank zoo hoog niet zullen zijn. Wat nu den aankoop van het pand Heerennracht 5 aangaat, wijst spr. •erop, dat er voor net zooveel (verbouwd moet worden als het gebouw kost. fVol- gens den ingenieur van gemeentewer ken kan men voor dezelfde som teen (ge heel brandvrij, aan alle eischen voldoend gebouw krijgen, hetgeen niet gezegd wordt van het verbouwde pand. Spr. is voor n'eiuwbouw. De heer Botermans is tegen" het voorstel, omdat men voor hetzelfde geld een geheel nieuwe stichting kan krijgen. Spr. weet dat mr. Libourel 500 Ma gronjj aan de Heerensingel is aangeboden voor 5.50 per vierk. M. De heer S y t s m a zegt de vorige keer te vlug te zijn geweest, door maar aan stonds het pand in kwestie te willen koopen. De verbouwingssom valt spr. tegen en hij sluit zich aan bij den drang naar een nieuw gebouw in een volks buurt. Anders zou spr. zijn voor aankoop van het goedkoopste pand, nl. dat van den heer Driks. De heer Fokker sluit zich bij de vorige sprekers aan. Spr. verheugt zich, dat de de Raad voor deze keer niet met B. en W. was meegegaan. Spr. is voor een nieuw gebouw. De vergadering duurt voort. Leger en Vloot. Feestdagen. De Minister van Oorlog, het wenschelijk achtende vast te stellen welke dagen zijn aantemerken als feestdagen, bedoeld in het Hoofdstuk „Van den dienst op Zon en feestdagen" van de Reglementen op den Inwendigen Dienst, heett onder in trekking van de thans geldende beschik king, bepaald dat als feestdagen boven bedoeld zullen worden beschouwd: lo. Voor de Protestantsche militairen: Nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, le en 2e Paascjidag, Hemelvaarts dag, le en 2e Pinksterdag en le en 2e Kerstdag. 2o. Voor de Roomsch-Ratho- lieke militairen in het geheele land, met uitzondering van het Bisdom Roermond: Nieuwjaarsdag, Driekoningen (6 Januari) le Paaschdag, Hemelvaartsdag, le Pink sterdag, H.H. Apostelen Petrus en Paulus (29 Juni), Maria ten Hemelopneming (15 Augustus), Allerheiligen (1 November) en le Kerstdag. Bovendien voor de Bisdommen 's Her togenbosch en Breda de feestdag van Maria Onbevlekte Ontvangenis (8 Decem ber), terwijl in het Aartsbisdom Utrecht op dien dag alleen verpiichlieg bestaat tot Mishooren, met uitzondering van enkele parochies, waar de Katholieken zich ook van slafelijke werken op dien dag moeten onthouden. In het Bisdom Roermond zijn aan te merken als feestdagen bovenbedoeld le Paaschdag, Hemelvaartsdag, le Pinksterdag, Maria ten hemel-opneming f15 Augustus) Allerheiligen (1 November) en le Kerstdag. 2o. Voor de Israëlitische mili tairen. Het PaaSchfeest (de twee eerste en de twee laatste dagen) het Weken feest (twee dagen) 'het Nieuwjaarsfeest (twee dagen) de Verzoendag, het Loof huttenfeest (twee dagen), het onmiddellijk )op het Loofhuttenfeest volgende Slot feest (twee dagen), (de tweede dag ook „Vreugde der Wet genaamd). Al deze feestdagen treden, evenals de Sabbath, reeds bij het begin van den vooravond in. Aan deze militairen 'zullen, zoover zij niet aan de gestrenge krijgstucht zijn onderworpen, en voor zooveel de belan gen van den dienst daardoor niet ernstig zouden worden geschaad, de gelegenheid behooren te word on gegeven, indien zij dit wenschen bovenbedoelde feestdagen te hunnent te vieren en wel door hun vrijstelling van den dienst of verlof te verleenen, zoodanig dat zij niet na het invallen of voor het eindigen van de feestdagen behoeven te reizen en dat als de feestdagen met enkele dagen tus- schentijd op elkaar volgen, het verlof buiten het garnizoen in verband met den afstand zooveel mogelijk ook strekt voor de tusschendagen. Relletjes."— Op last van den bur gemeester van Stellendam zijn gisternacht, ofschoon de betrokken visscher G. Hart man aldaar is voorzien van een visch- akte en vergunning, door den gemeente veldwachter en een tot heden onbekend persoon zonder eenige waarschuwing de aalkorven uit de sluis en wetering weg gehaald, en in het Gemeentehuis opge borgen. Tegen den burgemeester en den ge meente-veldwachter zal proces-verbaal worden opgemaakt. (Vad.) Hij volgde zijn eigen lijk. Vrijdagnamiddag sprong aan de brug van Neuilly een man, naar uitzicht om streeks 30 jaar oud, in de Seine en zijn lichaam verdween aanstonds in de golven. Eergisterenmorgen werd het lijk opge- vischt nabij de brug van Courbevoie. Een jongen van 13 jaar, Louis Arrius genaamd, herkende in den doode zijn broeder Hubert, smid die het inzicht had te kennen gegeven, zich te verdoen. De moeder van den jongen Louis Arrius werd verwittigd en trots de ontbinding van het lijk herkende ook zij haar oud sten zoon. Men besloot nog denzelfden dag de begrafenis te laten plaats hebben. De overlijdenakte werd opgemaakt en de toelating tot begraven gegeven. De jonge Louis, die acht dagen tevoren een nieuw costuum had gekocht voor zijn grooten broeder, kleedde er het lijk van den vermeenden smid mee aan. De lijkplechtigheid zou plaats hebben rond half een en reeds waren veel vrien den en familie bijeen in het sterfhuis, rue de Paris, te Courbevoie, toen er eens klaps eene hevige ontroering kwam onder de aanwezigenvrouwen verloren het be wustzijn van schrik en er ontstond eene algemeene paniek. Niets wetende van alles wat er gebeurd was, nooit voor nemens geweest zijnde de hand aan zich- zelven te slaan, verscheen eensklaps de echte Hubert Arrius, 29 jaar oud, smid, vol leven en gezondheid op den drempel des huizes. Hij had een reisje van twee dagen gedaan in de omstreken van Parijs. Toen de ontroering gestild was, gaf men uitleggingen. Het lijk kon niet herkend worden. In alle geval is Hubert Arrius wettelijk dood en er zal een vonnis van de rechtbank noodig zijn, om hem bur gerlijk weer levend te maken. Marokkaansche troebelen. Omstreeks elf uur Dinsdagavond dreigde in de Witte Stad in het Paleis.voor Volks vlijt te Amsterdam een Marpkkaansche burgeroorlog uit te barsten. Het laatste nummer van het programma vermeldde een worstelpartij tusschen een Amerikaan en een Hamburger. Na een korten strijd trad de Amerikaan als overwinnaar uit het strijdperk echter tot spijt van het talrijke publiek dat van meening was dat de Amerikaan zich van onwettige strijdmiddelen had bediend. In stede van toejuichingen steeg een oorverdoovend gefluit op en nam het publiek een drei gende houding tegen hem aan. Beschermd door Marokkaansche soldaten en omringd door de ontstemde menigte verliet de overwinnaar het oorlogsterrein, waarna hij zich door in een Atax te stappen aan het strijdgewoel onttrok. LEIDEN, 18 Juli. Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland hebben aan B. en W. van Leiden vergunning verleend tot op richting van eene vuilverbrandingsinrich ting op het terrein der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. HAARLEMMERMEER. Met ingang van 20 Juli 1912 is de rijksveldwachter j. Th. Kraak overgeplaatst naar Vlieland en in diens plaats benoemd E. T. H. Holema, thans in dezelfde betrekking te Amsterdam. (GEWESTELIJK GEMENGD. Brutaal. Gisterennamiddag werd door de politie op-de Rijn- en Schiekade een man aan gehouden die zonder vergunning een orgel bespeelde. Toen hij op het politie bureau was gebracht, kwam men tot de ontdekking, dat de aangehoudene in het politieblad gesignaleerd stond tot het ondergaan van een straf, die hij nog te goed heeft. De gearresteerde bekende nu ook, dat hij niét minder dan vier keer door de politie alhier bekeurd was we gens het zonder vergunning bespelen van een orgel, en telkens de brutaliteit had gehad een anderen naam op te geven. De man heeft dus heel wat op zijn kerkstok. Laatste SSerieltóen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Verdediging Ned.-lndië. Nader kan nog gemeld worden dat de Staatscommissie voor de defensie van Indië zich gesplitst heeft in eene finan- cieel-politieke, sub-commissie, onder lei ding van den Minister van'Koloniën, den, heer d~ Waal Malefijt, vicepresident der Staats commissie en in eene technische sub-commissie, onder leiding van iden Minister van Oorlog, ad interim van Ma rine, den heer Colijn, eveneens vice-pre sident der Staatscommissie. Beide sub-commissies komen as. Za terdag voor de^eerste maal bijeen: de financieele vermoedelijk in het Depar tement van Koloniën, de techinsche in het gebouw van het Ministerie van Ju stitie en wel in de zaal waar steeds de Ministeraad wordt gehouden. Voorts zijn tot adjunct-secretarissen' van de Staatscommissie benoemd |Mr. J. C. Jager, luitenant ter Zeer le klasse, adjudant van den Minister van Marine en Mr. W. C. Wendelaar, reserve eerste luitenant der cavallerie, tijdelijk werkzaam aan het departement van oorlog, zoodat het secretariaat der staatscommissie thans is saamgesleld uit de heeren: G.J.Staal, algemeen secretaris van het gouverne ment van Nederlandsch-Indië, algemeen secretaris; B. Zuyderhoff lid der Algemeene Rekenkamer, en Jhr. B. C. de Jonge, referendaris bij het departement van Oorlog, secretarissen de heeren Jager en Wendelaar voornoemd adjunct-secre tarissen. De commissaris der Koningin in deze provincie, Baron Sweerts bracht heden vergezeld van Mr. Bruins, hoofd-commis- sies ter Provinciale Griffie een ambtelijk bezoek aan Ouderkerk a/d IJsel, Krimpen a/d ljssel, Krimpen a/d Lek en Lekkerkerk. De Minister van Oorlog, ad interim van Marine, de heer Colijn, is voorne mens binnenkort met een der torpedo booten onzer Zeemacht een. tocht te ma ken van Vlissingen naar IJmuiden. De monarchisten in Portugal. MADRID, 18 luli. Onder voorbehoud wordt gemeld, dat bij de politie de waarschuwing ontvangen is, dat de Por- tugeesche samenzweerders hedennacht een nieuwen inval zouden doen. Pest PARIJS, 18 Juli. Uit Algiers wordt aan het journal gemeld, dat de geheimzinnige ziekte, waaraan vijf personen van dezelfde familie overleden zijn, voortwoekert. Men gelooft, dat het pest is. Staking te Londen. LONDEN, 18 Juli. Het stakingscomité maakt in een manifest bekend, dat de onderhandelingen zijn afgebroken, daar de werkgevers een onvoorwaardelijke onder werping vroegen. Het manifest verklaart, dat hervatting der onderhandelingen wordt voorbereid, op den grondslag* van de voorwaarden, die golden voor het uitbreken van het conflict. Het Turksche Kabinet. KONSTANT1NOPEL, 18 Juli. Tewfik Paciia, ambassadeur te Londen is benoemd tot groot-vizier. Men verwacht, dat Nazim Pacha in het nieuwe kabinet zal optreden als Minister van Oorlog. KONSTANTINOPEL, 17 Juli. De Sultan heeft het ontslag van het Kabinet aanvaard. Beurs van Amsterdam. 18 Juli 1912. Nederland. 3% Obl. Nea. Werk. Schuld 3% Cert. dito dito Hongarije. Goutil. 4 Oostenrijk. j7d Obl. April-Oct. Dito 4y0 Jan-|uli. Portugal 4% Übl.Tabaksmon. i /o Oui. Le serie Rusland. 4%70 Obl. 19U9Ned.Rec. 4>a 7o dito OOI. 19U9 4 duo bij Hope Co. a. G. R. 125 4 duo oe Emiss. Servié 4 7o Obl. 1895 Mexico 'j üoudl. '99 Brazilië, Fuml. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3 '/0 Dipl. Sch. 19Ü5 ■i/o Amsterdam i900-üi 370 Leiüen 1896. 470 idem 1911. Aand. IN. West. tüPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. c. v. Aand. Ceri. v. Amer. Car öj Pound c. Un, Cigar. Al. C. v. A. Cerr.V.g. A. Unit.Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge a Moormaan (liq.) Amst. Cuit. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Hanaelsinpij.Rescontre 5 Uew.aanü.„Ketahoen"Mijub'.Mij. Redjang Leüong' Mynb.Mij.aanü. Aanü. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a t 1U0U Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mi], üew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aano. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Conip. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aana. Aiaxw. Land Gr. Cert. v. «anu. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aanü. rioii. ljz. Spooriny. Aand. My, t. Expl. v.. staatssp, Gest.Obl. Boxtel-W escl 1875-üu Aand. Warschau-Weènen Spw. Cert. v. aanü. Atchison Topeka Cert.v.aano. Chesapeake otUhio Cert.v.aaiid. Denv. a K10 Gr. Sp. Gew. aand. Brie bp. Mij. 4 7oGeneral Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntem.PriorLiciiObL4%yffl Cert. v. aand. Miss. Kans. a T. 470 le Hyp. Obi. dito Gand. N.-V. Ontario ót Western Cerr. v. gew. aand. Rock island Gew. aanü. South Pacific Atgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aana. Union Pac.Rlr. 4 /0 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabasli Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche riypb. 1884 4% Theiss. Keguiir. Ges. 1880 5/0 Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1838 Turksche loten 1870 Congoloien I088 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4%' Vorige Koers Koers .icJen. 793-a 796ifi 79% 79 66% h'5% 90hfl 90 Hg 91 91 88 87% 94u 64f4ti 96 96 96% 67 He 87% 87' 81 100.3-4 104% 50 He 59% 101 87 100H 170 SO He 56he 55% 56 56% 111 110% 121H 121 164 H 164% 142 185 36 H 35% 310 3ü5 82% cl 266 504% 212 215 184% 187% 4/2 16l>ib 1 j% 675 O IJ. 122% 122% 592% aö9% 511% 5.9% 3'%f 4 lOHfl 4b 45% 85%- c5% 91% 91% 96% 96 183% 106% 105% 78'%t 19%O 19% 33% 77% 77% 24-'« 101% 101% 26% 27 95 94% 32% 24,He 109 108% 28% 165% 100% 4% 4.% 106%e 1.40 78% 81%'e 118 147% 159 67% 66% 48% 37.20 38.— 67.- Marktberichten. DELFT, 18 Juli. Graanmarkt. Westlandsch- rogge f 6.50 d 7.25, Zeeuwsche rogge f 0.k 0.—Westlandsche tarwe f 8.75 k 9,50, Zeeuwe sclie tarwe f 0.a 0.—, Chevaliergerst f 7,— f 7.60, Westl. zomergerst f 5.50 a 6.50, korte haver f 4.25 a 5.20, Duivenboonen f 8.75 a f 10,25 Paardenboonen f7.50 a 8.—, Bruine boonen f 14 a 15.50. groene erwten f 11.— k 12.50, mixed mais f 5.15 a 5.60. Boter f 48 a 56 per vat van 40 Kg. Aan voer 726/8, 64/16, wegende samen 15160 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit f 200 a 315, 2e kw. f 150 200, kalfkoeien le kw. f 200 a 300, 2e kw. f 150 a 200, vaarkoeien f 160 a 260, 2e kw. f 100 k 160, vette kalveren f 70 a 95, 2e kw. f 40 k 70, vette schapen f 20 a 27, lamschapen f 17 a 24, vette lammeren f 16 a 21, weilammeren f 0 a magere varkens le kw. 16 k 43, Biggen f7 k 15, nuchtere kalveren f 7 d 28, Paarden f a —0. Rundvleesch per Kilo f 0.86 k 0.78 d 0.70 vei kalfsvleesch per kilo f 0.95 d 0.85 d 0.80. Aanvoer 334 runderen, 1 paard, 18 vette kal veren, 164 magere kalveren, 744 schapen en lammeren, 419 varkens, 695 biggen, 8 geiten ox bokken. ZOETERWOUDE, 17 Juli. Veiling. Eieren aangevoerd 1015 stuks. Prijzen der kipeieren f 4.10 a f 4.45 per 100 stuks. Wortelen 8 ct.de 3 bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 Juli. Veiling der Tuinbouwvereeniging. Manden ronden f 1.20 a 1.65, Eigenheimers f 2.30 per H.L. Peen 12.40 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f4.50 a 6.50 per 100.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3