BOELHUIS. Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. R. K. Dienstbode, Openbare Vrijwillige Verknoping mer gebroken door den Amerikaan Gut- tersen met een sprong van 7.60 M. Zwemmen. E d. Me ij e r. 'tjnze landgenoot Ed. jVteijer is in dein grooien jubileumszwemwedsirijd te Dant- j zig (afstand 22,6 K-M.) als tweede geëin- 1 digd in 10 u. 45 min. Lexau uit Ham- i burg was eerste in 10 u. 15 min. Rechtszaken. Een heksenproces in 1912. De vrouw van L. v. O., te Hellouw, aldus de „Tel.", was al sedert geruiinen ti/d bedlerig. Medische hulp taalde; de vrouw verwachtte alleen hulp van zekeren K., die in het dorp den naam Iheert te kunnen heksen. K. werd door v. O. verzocht bij diens vrouw te komen, doch hij weigerde. „Het mensch sterft, heip haar nou", smeekte v. O., maar K. bleef onvermurwbaar. Raad van eenige vrienden werd inge^ wonnen en eenparig was men van oor deel, dat K. jnoest komen, het gaat, zoo het gaat. In gezelschap van J. v. H. en D. v. H. beide personen van 60 jaar toog v. O. op 6 Juni jl. naar K.'s woning. Men ontmoette hem, greep hem vast, bond hem en voerde hem op een kruiwagen naar de woning van v. O. Gelukkig voor K., bereikte men deze niet; de veldwachter bevrijdde K. uit zijn on- aangename positie. Beklaagden, tegen wie jn een vorige zitting voor elk één maand was geëischt, werden Donderdag door de Tielsche Rechtbank vemoxxleeld tot 7 dagen. Een nasleep had deze zaak voor A. de B. te Hellouw, die als toeschouwer van 'het optreden van den veldwachter zeide: „We moesten hem op zijn kop slaan", met hem doelende op den veldwachter. Beklaagde zeide evenwel, K- bedoeld te hebben. Ook hij hoorde een maand tegen zich eischen. De uitspraak was Donderdag vrijspraak. De Utrechtsche Rechtbank veroordeel de K. P., werkman te Woerden, we gens mishandeling van J. H., tot f "5 boete subs. 10 d. hechtenis. Onderwijs. Apothekersassistent. *s GRAVENHAGE, 12 en 13 Juli Geëx. 4 cai>d. Geslaagd Mejuffr. M. H. W. A. Appünn, 1 den Haag. Afgewezen drie. Gemeenteraad van Leimuiden. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer Th. C. C. Nina- ber, burgemeester. Aanwezig alle leden,. Onmiddellijk na de opening gaat de Raad over in comité-generaal. Na een half uur geheirrtè zitting, wordt de open bare vergadering heropend. De notulen van de vergaderingen van 20 Juni en 4 Juli 1.1. worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is o.a. een schrijven van B. en W. van Rijnsa- terwoude, waarbij wordt medegedeeld, dat de Raad dier gemeente op nader te bepalen voorwaarden, aan den Raad van Leimuiden concessie verleent tot exploi tatie van een petrol eipngasfabriek in hunne gemeente. Deze missive wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een reclame hondenbö- lasting kohier 1912 van J. M. Möllers, om den aanslag voor zijn hond te ver minderen van f2 op f 1. Wijl de amb tenaar die den aanslag heeft vastge steld met verlof is, wordt de beslissing 'op deze reclame aangehouden. Reclames tegen hunnen aanslag in de Hoofd. Omslag, dienstjaar 1912, zijn in gekomen van L. Dompeling, P. Ouds hoorn, en A. v. d. Br eggen. De Voorzitter stelt voor deze re clames te behandelen na afloop van het dienstjaar, terwijl de reclamanten door de daartoe ingestelde commissie uit deh Raad zullen worden gehoord. Aan de orde is nu het adres van G.- J. van Berkel, metselaar te Leimuiden, dat in de vorige vergadering ter fine (van praeadvies werd verzonden naar B. en |W. Dit college stelt voor aan adressant ■een gedeelte van het voormalige Kloof- pad te verhuren tegen eeln jaarlijk'schëJn hjuurprijs van f5. De heer v. Leeuwen vindt den huur prijs nog al hoog. De Voorzitter zegt, dat adresisant er van te voren over gesproken is, en dat hij met dien huur prijs genoegen nam. Met algemeene st. wordt het voorstel van B. en W. aaji^ genomen. D.aarna deelt de Voorzitter mede de resultaten van het onderzoek, dat B. fen W. hebben ingesteld'naar aanleiding I van de klacht van den motorschipper van Staveren te Rijnsaterwoude, over de be- diening van de brug in het dorp over de Drecht, bij nacht. Uit dat onderzoek is gebleken, dat een speciale nacbftbe- diening niet noodig wordt geacht en daar de brugwachter verzekerd heeft dat hij 's nachts zoo spoedig mogelijk en over eenkomstig de voorschriften aanwezig is, stelt spr. voor de klacht voor kennisi- geving aan te nemen. Conf. besloten. Vervolgens herinnert de Voorzi tter 'er aan, dat de verordening op de brandi- weer de bepaling bevat, dat hooiber gen zich moeten bevinden op minstens 4 M. afstand van huizen en minstens 5 'Meter van den openbaren weg. Nu is onlangs van deze bepaling dispensatie gevraagd door het R. K. kerkbestuur aK hier, dat een hooiberg wilde verplaatsen <op de, aan haar in eigendom toebehoo- rende, boerderij aan de Oude Wetering. Doch B. en w. misten de bevoegdheid om de gevraagde clispiiisatie te verlee- nen. Om zulks voortaan te voorkomen, stellen zij den Raad voor aan art. 30 dat hierover handelt, de clausule toe tevoef- gen: „tenzij met toestemming Van B<. W." Met algemeene stemmen aldus be sloten. Wijl dit abusievelijk was, verzuimd, wordt in de Politieverordening het vol gende artikel ingevoegd: Onmiddellijk achter art. 15 wordt in- gelascht een art. 15bis luidende: „Over treding van eenige bepaling van dit ar tikel wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste vijf dagen of een geld boete van ten hoogste vijftien gulden" Daarna doet de Voorzitter het voorstel tot het aangaan eenc-r gelJlee- ning ten bedrage van f 41785* (be stemd voor de oprichting petroleumgas- briek.) Spr. meent, dat dit punt, wijl het in comité-generaal voldoende is be sproken, geen nadere toelichting be»- hoeft. Op verzoek van wethouder K i e- bert heeft hoofdelijke stemming plaats. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Koot, Ki ettert en Roest Niets meer te behandelen zijnde, en niemand bij den rondvraag het woord verlangend, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Ingezonden stukkën. Buiten verantwoordelijhJieid der redactie De Warmte. Mijnheer de Redacteur. Nu zou ik toch ook wel eens graalg wat in uw krant willen zetten. Daar krijg ik me gistermiddag ineens m'n kinderen uit 't school thuis. U zult zeggen: dat gebeurt toch alle dagen. Ja wel, maar ze kwamen gisteren terug lang voor 't tijd was. 't Was te warm, zeiën ze. Ook 'n bof. Ik had net gedacht: nu kan ik voor vieren gauw even afstrij ken, dan ben ik klaar als de kinderen komen, en daar had je ze al. M'n kachel was an en m'n ijzers waren heet, dus ik streek door, want 't moet tóch ge beuren, maar wat hadden de kinderen daar nu aan. In de huiskamer was 't om te smoren, in 't keukentje stond m'n vatenboel nog overhoop, want 'n mensch kan niet alles tegelijk doen, in de slaap kamer is 't met al die bedden te nauw om te spelen en in in de voorkamer laat ik ze niet. De kinderen bedoel ik. Ze moesten dus maar naar buiten, waar ze stof konden happen, want van stil in de schaduw gaan liggen, heeft dat grut natuurlijk geen kaas gegeten. Dat moet stoeien en ravotten. Nu vraag ik u, mijnheer de redacteur, hadden die kinderen niet veel beter op school gezeten. D.at zei buurvrouw ook, die nog kleiner behuisd is dan ik en voor de menschen wascht. Je staat met dat vischjesvangen doodsangsten uit, zei ze, waarom hou en de meesters die wur men niet zoo lang mogelijk op school De bode van 't ziekenfonds vertelde* dat 't in de wet stond: als 't zooveel graden was dan was 't geen school. Ik ken die wet niet, redacteur, maar als 't er zoo in staat, dan deugt die niet. In die groote scholen van tegenwoordig is 'tfrisch genoeg en de meesters doen niets liever dan de jeugd aangenaam bezig te houden. Dat lees je telkens. Bij warmte is dat misschien wel wat lastig, hoewel ik zeggen zou, dan zit ten ze van zelf stil, vanwege de puf ferigheid. De kinderen bedoel ik. Ik sta ook niet voor m'n pleizier te strijken dat ik geen drogen draad aan m'n lijf heb, zoodat de school best door kan gaan. M'n man krijgt ook geen vrij. Het zal me wel niet veel helpen dat ik dit schrijf, maar 'n mensch wil z'n hart wel eens luchten. Ik dank u. EEN HUISMOEDER. Branden. Gisternamiddag is te Eist (Betuwe) door onbekende oorzaak brand ontstaan in het buiten Vredenburg Het voorgebouw brandde geheel uit. Een groot deel van den inboedel ging verlo ren. Verzekering dekt de schade. Woensdagmiddag heeft onder Gor- tel een heidebrand plaats gehad op de gronden aangekocht door H. M. de Ko ningin. Ruim 20 H.A. zijn verbrand. Door voorbranden en opgraven werd het vuur bedwongen. Prins Hendrik en zijn adjudant woonden het blusschings- werk bij. Op het Zandpad te Winschoten is afgebrand het huis van L. F. Er werd werd weinig gered. Verzekering dekt de schade. Te Vries (Dr.) is de boerderij van L. Hofkamp afgebrand. Gisteren is op de Suameerderheidcj (Fr.) de door W. bewoonde woning af- gebrand.Er is niets gered. Het toilet van de heeren der .schepping. In de „Neue Freie Presse" verheft een ridderlijk verdediger van het schoone geslacht zijn stem en neemt de dames tegen het haar reeds dikwijls gemaakte verwijt van overdadige weelde van het toilet in bescherming en keert de spits van zijn ridderlijke lans tegen zijn eigen geslacht, door het toilet der heeren aan een niets verschoonende critiek te onderwerpen. Hij schrijft: Altijd en overal wordt geklaagd over de weelde, die zich de dames veroorloven, en dikwijls worden hare overdadige toi letten zoo handig met den algemeen ver hoogden levensstandaard in verbinding gebracht, dat men zou kunnen gaan den ken, dat de dure tijden een gevolg'zo-uden zijn van de struisveeren, pelsmantels en kanten ondergoederen. Al was dat zoo, dan zou ons niets anders overblijven dan ons met de philosophische woorden te troosten„eigen schuld"^ want after all dragen de vrouwtjes hare schoone, kost bare zaken ons ten believe en zijn wij het, die haar langzaam maar zeker tot deze geraffineerdheid in 'ttoilet hebben genoodzaakt. Wij hebben ons zoolang vroolijk ge maakt over de brave huismoeder, met haar zelf gebreide kousen, dat onze vrouwen en dochters inzagen, dat zij de concurrentie met andere, die katoen voor zijde, wol voor kant en zelf gebreide kousen voor kostbare geweven beenbe- kleeding omruilden, slechts dan konden uithouden, wanneer zij ook zoo gingen doen. Maar afgezien van deze beschou wingen moeten wij bekennen, dat van de weelde in het toilet absoluut niet alleen de vrouwen een verwijt kan gemaakt worden. Onlangs had ik gelegenheid door een kleine indiscretie een blik te werpen in de boeken van een gentleman, nl. van mijnheer mijn zoon, en ik was verstomd. Ouder meer vond ik daarin een post van f180 voor schoenen, alleen van het jaar 1911, en een bijna even groote voor hoeden. De kleermaker en winkelier in heeren-mode-artikelen had den kolossale sommen geïncasseerd. Een eenigszins opgewonden onderhoud met mijn zoon bracht mij op de hoogte, dat het niet anders kan. Het is niet Vol doende een jaar een hoogen hoed, een slappen hoed en een Girardi aan te schaffen, neen, men moet tegenwoordig heel bijzondere, langharige hoeden heb ben in een kleur, die bij het costuum past. Een grijzen, een groenen, een bruinen, een van onbestemde kleur, en zoo mogelijk voor de Riviera nog een vilten en paarsen. Ook. heeft men niet meer, zooals vroeger, aan vier paar schoenen genoeg, want er zijn tegenwoor dig van wildleder, lak, van wit, grijs en helgeel handschoenleer. En zoo'n schoen past ook slechts bij zekere costuums, terwijl zij bovendien erg besmettelijk zijn en alleen chic staan als ze nieuw tzijn. Ook de steeds fijner wordende over hemden en dassen eischen een voort durende vernieuwing. Mijn zoon, die zich veel moeite gaf, mij op de hoogte te brengen, toonde mij een rekening van drie overhemden, die samen f50 kosten. Ik wist niet, waarover mij meer te ver wonderen, over het feit, dat drie hemden f50 kostten, of dat iemand zich slechts drie overhemden tegelijk liet maken. Zoo iets koopt men toch bij het dozijn, (om voor een paar jaar bezorgd te zijn. Maar mijn zoon lachte medelijdend en ver klaarde mij, dat alleen een hemd van dien prijs netjes zit en dai bovendien deze hemden sterk aan mode onderhevig zijn. Het zou geld weggooien zijn, meer dan 6 maal per jaar drie hemden te laten maken. Wat de dassen betreft, hij moest toegeven, dat dit beslist een mode catastrofe beteekende. Niet alleen, dat tegenwoordig een das zooveel kost, als in mijn tijd een paar schoenen, men moet er ook minstens een honderdtal rn voorraad hebben. Dat heeft mijn zoon mij bewezen, totdat het mij zoo helder als glas was. Niet alleen, dat de das bij het costuum moest passen, neen, ook de persoonlijke stemming, het weer, de plaats en het seizoen moet in aanmer king genomen worden. Als men een lief tallige jonge dame midden in den zomer het hof maakt, dan is een licht-grijs costuum met een donkerroode das het aan te bevelen toilet, terwijl men later, als de vesting ingenomen is, deze kleuren een weinig kan matigen. Men ziet dus aldus besluit de ver ontwaardigde vader, dat volstrekt niet noodig is, de vrouwtjes en meisjes een verwijt te maken over haar kostbaar toilet, maar dat wij beter doen de hand te steken in eigen boezem <en er goed aan zouden doen, de berekeningen van onze toiletbenoodigdheden aandachtig en weemoedig te aanschouwen. LEIDEN, 13 Juli. St Jozefs-üezellen-Vereeniging, Morgen vier, zooals ook op een andere plaatsin dit nummer gememoreerd wordt, de St. Jozefs-Gezellen-vereeniging haar zilveren jubilé. Deze week werd in de St. Lodewijks- kerk, onder leiding van den Weleerw. heer Th. J. A. van de Laar, president der vereeniging, een dricdaagsche oefe ning gehouden, die dopr de meeste leden met de grootste aandacht werd gevolgd. Morgenochtend zullen de leden in de St. Lodewijkskerk eerst gezamenlijk tot de H. Tafel naderen. Om half elf id raagt de eere-voorzitter een plechtige H. Mis op. Hierna bestaat van .1 tot 3 uur gelegen heid de feestvierende organisatie geluk te wenschen in het gebouw der vereeni ging, Rapenburg 52. Op deze receptie zullen ongetwijfeld talrijken van hun be langstelling voor de zoo nuttig werkzame vereeniging doen blijken. Om zes uur is er Lof in de St. Lode wijkskerk en 's avonds huishoudelijk feest, terwijl Maandag een groote feestavond in de Stadsgehoorzaal wordt voorbereid. Gedurende het 2e kwartaal van 1912 bedroeg het aantal bezoekers van het Rijksmuseum van Oudheden 2187, 's Rijks Ethnographisch Museum 553 en het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie 1239. ZEGVELD. Door Burg. en 'Wetii. is per publicatie bekend gemaakt dat de gemeenterekening over 1911 gedurende 14 dagen, van af den 9 dezer, voor be langhebbenden ter gemeentesecretarie ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is gesteld. ZEVENHOVEN. C. v. d. L., die on der toezicht der Regeering is gesteld we gens diefstal met inbraak, is niet in een inrichting vanwege het Rijk geplaatst, doch uitbesteed bij een particulier te Hemmen (Geld.), waar het jongen het opperbest maakt, zoodat zijn kameraad die de wijk heeft genomen naar Duitsch- land er jaloersch op mag zijn. ZSTELIJK C' ZD. Rijwieldiefstal. Hedennacht hebben dieven zich met een valschen sleutel toegang verschaft tot een woning aan den Rijnsburgerweg te Leiden, schuin tegenover het Posx- hof eh bewoond door den heer W. Uit de gang werden drie rijwielen wegge nomen. De politie doet onderzoek. Een landlooper, genaamd G. W. J., die te veel had gedronken, was gisternamid dag in dien toestand aan den Haagweg onder Zoete rw oude op een ijzeren hek gevallen, waarbij hij zich ernstig aan de keel verwondde. Di". Kooiman, wiens hulp werd ingeroepen, verbond de wonde, waarop genoemde persoon ter ontnuch tering naar het politiebureau werd overgebracht. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Petrus D. v. d. Voort, melkhande- laar alhier is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in denwinkel en de achterkamer van het perceel Haarlemmerstraat no. 56. Burgerlijke Stand. NIEUWVEEN. Geboren: Theodora Catha- rina, d. van K. j. M. Speet en T. Boereboom. ZOETERWOUDE. Geboren: Huberta d. van H. Bek en A. van Dam. Johanna Petronella d. van W. de Jong en J. van Leeuwen. Ondertrouwd: Hendrik Roest 26 j. en Trijntje Cornelia de Jeu 23 j. Getrouwd: Cornelis Stafleu 32 j. en Petronella Cornelia Colijn 23 j. Overleden: Wilhelmus van der Hoeven 63 j. geh. met Petronella van Slingerland. Cornelia Kleijweg 53 j. geh. met H. Paarde- kooper. Maria van Leeuwen 6 j. Marinus Jacobus Witsenburg 2 m. Laatste Berichten. f irrnfwnnr/i plUhheid dorD "j De Minister van Oorlog en van Ma rine a.i. vertrekt van 1 tot 27 Augustus met butienlandsch verlof. Z. K. H. de Prins gisteravond laat van het Loo te 's Gravenhage aangeko men, woonde hedenochtend de vergade ring bij van het Bestuur der Ned. Land- bouwvereeniging, vertoefde 's nam. bij het concours hippique en keerde te 4 uur naar het Loo terug. Landweer. Nader vernemen wij, dat de Commis sie voor het Landweeronderzoek tot geen bepaalde conclusie is gekomen. Zooals uit de Kamerstukken bekend is, hebben drie leden het rapport onderteékend en twee leden hebben ieder van hunne on derling volkomen tegenovergestelde meeh ning doen blijken bij afzonderlijke no ta's. i De monarchisten in Portugal. LISSABON, 12 Juli. Volgens het blad El Paiz braken onlusten uit te Cezim- ba, in de nabijheid van Lissabon. Een groot aantal personen werden gewond. Een samenzwering werd ontdekt te Bellas. De telegrafische verbindingenl werden verbroken. Te Chavez en Cabe- ceiros werden krijgsraden ingesteld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in aen morgen van 13 Juli 1912, medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.4 Haparanda. Laagste barometerstand 756.6 Seydisfjord. Zwakke tot matige, tijdelijk krachtige winden uit westelijke richtingen. Toenemende bewolking, waarschijnlijk onweersbuien, daarna veel koeler, Marktberichten. LEIDEN, 13 juli. Graanbeurs. Ter beurze was het heden weder zeer kalm. Er ging weinig om. Wat verkoeht werd, bracht vorige weeks- prijs op. Tarwe f 8.90 a f 9.40 p. 80 Ko. Haver f 10.— a f 10.25 p. 100 Ko. Rogge f 7.10 a f 7.50 p. 75 Ko. Erwten f 11.25 a f 12.25 p. H.L. Eierenveiling. aanvoer 5472 stuks. Kip eieren f 3.90 tot 4,55, Eendeeieren van f 4.45 tot f 4.70. Handel vlug. Boter. (Noteering van de commissie voor den Boterhandel, bestaande uit de heeren B. van Dorsten, W. M. Oppelaar en S, Leman.) Prima fabrieksboter (controle) f 54—56, goede fabrieks- boter (controle) f 52—53, prima boerenboter f 51—53. goede boerenboter f49—50. Weiboter a Aanvoer 334/8 en 23/16 vaten, wegende 6910 kg. Handel matig. Turf Lange zwarte 360000 f 3.— a 3.25. DELFT, 13 juli. Ter kaasmarkt waren aange- gevoerd 67 stapels, wegende te samen 18423 kg. prijs f27— a f40.— per 100 kg. WASSENAAR 12 Juli. Groen tenveili ng. Peen f 0,01 a f 0,03, rabarber f 0,02 a f0,04, alles per bos, zuring f 0,05 a f0,08 per ben, kropsla f 0,30 a f 0,75, bloemkool f6.— a 8.— komkommers f2.— a f3,50, alles per 100, Mei doppers f 0,40, doperwten f0,60, raspererwten f0,55 a f 0,90, witte capucijners f 1a f 1.20, gr. capucijners f 1,05 a f 1,40, peulen f 1,65 a f 1,80, tuinboonen f 0,20 a f 0,44, alles per 10 K.G. aardappelen f 1,20 a f 1.60 per kin, eieren f4.— a f4,50 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Juli. Veiling Tuinbouwvereenïging, ronde per mand van 70 pond f 1,20 a f 1,60, balen ronde f 1.50, peen fl,40 a f 1,70 per 100 bos, bloemkool f6p. 100. ROELOFARENDSVEEN, 12 Juli. Coöperatieve Vereeniging „Groentenveiiing", 500 halve H.L. grof f 1,80 a f 1,70, 127 halve H.L. groot grof f 1, 35 a f 1,10. LOOSDUINEN, 12 Juli, Groentenveiiing Bloemkool le soort f 5,20 a 10,70, 2e soort f 1,10 a f 4,50, komkommers (Eng.) le soort f 2,80 a f 4,80, 2e soort dito f 0,80 a 2,20 komkommers (gele) le soort f 1.50 a f 2,90, roode kool f7.— a 8,10, salade le soort f 0,30 a f 0,40, peen le soort f 1,40 a f 1.70, dito 2e soort f 1,10 a f 1,30, andijvie f 0,20 a 0,80, kroten f 1,20 a f 1,30, prij f 1,20 a f 1,30, rabarber f 1,40 a f 1.60, peterselie f 0,30 a f 0,60 per 10o, postelein f 0,10 a f0,17, komkom merstek f 0,11 a 0,31 per ben. princessenboonen fO,95 a f 1,70 per 1000; groote boonen f 0,08 a f 0,15, erwten f 0,20 a f 0,55, peulen f 0,35 a f0,55 per mand, tomaten le soort f 9,60 a f 15,30, dito 2e soort f3,a f 8,per 50 K.G., per ziken le soort f 11,— a f28,—, dito 2e soort f3,20 a f8,40 per 100, meloenen f0.45 a f0,60 per stuk. Aanvoer 215,563 komkommers en 7535 pond tomaten. TEXEL, 12 Juli. Ter markt en in commissie zijn verhandeld 12S3 stuks wolvee tegen de volgende prijzen; rammen f25, schapen F18 a f24, lammeren f9,50 a f 15.per stuk. Advertentiën. Heden overleed, na een lang durig lijden, voorzien vandeH.H. Sacramenten der Stervenden, in den leeftijd van 44 jaren, onze geachte zwager Bernard lierman Jozef Keuss. Algiers S. WOUTERLOOD, Religïeuse. Noordwijkerhout: H. WOUTERLOOD, Religieuse. Zoeterwoude: W. WOUTERLOOD. M. WOUTERLOOD- 3655 Grijpink. Hilversum M. DE WIT- wouterlood. G. DE WIT. Rotterdam H. WOUTERLOOD. B. WOUTERLOOD- Ketelaar. Dordrecht, 11 Juli 1912. Wij betuigen onzen harttlijken dank aan allen vooi de groote belangstelling, betoond bij het zoo droevig overlijden van den heer W. H. MENS. De familie: H. S. MENS. JOH. A. MENS. W. C. MENS-v. D. Kroft. W. A. MENS. Voorschoten, 13 Juli 1912. 3671 Tegen 15 Augustus gevraagd eene nette octi burgerpot kunnende koken. Brieven onder no. 3694 aan het bureau van „De Leidsche Courant". van BOUWGROND onder Wassenaar, bij veiling op Maan dag; 22 Juli 1912 en bij afslag op Maandag 29 Juli 1912, beide dagen des avonds te 7 uur, in het Koffiehuis van den Heer A.W. BEIJERSBERGEN te Wassenaar. Ten overstaan van den te Was senaar standplaats hebbenden Notaris C. MUNNICH, zal op tijd en plaats als gemeld in het open baar worden geveild en afge slagen een BOUWTERREIN, bijzonder mooi ge legen onder WASSENAAR, aan den Leidschen Straatweg, in de onmiddellijke nabijheid van den Ouden Deijl, ongeveer 61 M. diep en bij het kadaster bekend gemeente Wassenaar Sectie C nummer 854 groot 26 Are. De veiling en afslag heeft plaats in 5 perceelen: Nummers 1 tot en met 4 ieder ongeveer.8.85 M. breed en nummer 5 ongeveer 9.5 M. breed, alles van den Straatweg gemeten. De afslag geschiedt eerst af zonderlijk, daarna in combinatie en ten slotte in massa. Voor het geheele terrein be dragen over dit jaar, de grond lasten f3.05 en de polderlasten f 0.36. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen vóór of op den lsten November 1912. Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen verstrekt genoemde Notaris. 3542 Notaris SCHOOR te Voor schoten zal aldaar in het huis aan de Voorstraat No. 136 op DONDERDAG 18 JULI 1912, 's morgens 10 uur, om contant geld publiek verkoopen: meubilaire goederen, waaronder kabinet, kasten, stoelen, ledikanten, bed den, dekens, kleeden, gordijnen, spiegels, pendules, staande klok, fornuis, lampen, boeken en het geen meer ten verkoop zal wor den aangeboden. Daags vóór den verkoop van 10 tot 4 uur te zien. (3559)

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3