BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. 1 Bij de instorting van het ge bouw eener weverij, t e Buhl-Gebweiler <Opper-Elzas), zijn 60 arbeiders onder |de puinhoopen begraven 4 werden ge dood, 16 gewond, waarvan 2a 3 zwaar gewond. De oorzaak van het onheil is onbekend. In de buurt van Gaschwitz bij Leip zig is een personentrein dwars opeen goederentrein gereden. Voer zoo ver tot nog toe bekend is, zijn vijf per sonen gedood en 12 tot 15 gewond. De materieele schade is groot. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is aan den kapitein van den staf der infanterie S. P.. Lindhout eervol ontslag verleend; is aan mr. F. E. Grooss eervol ontslag verleend als adj.-commies bij den raad van toezicht op de spoorwegdiensten is aan den adj.-commies bij het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie W. G. van Oyen eervol ontslag verleend; is benoemd tot adj.-inspecteur der .posterijen en telegrafie te 'sGravenhage J. W. Nortier, thans hoofdcommies der posterijen is aan den commies der posterijen 2e kl. H. B. baron van der Feltz eervol ontslag verleend is voor den tijd van één jaar benoemd tor adsoirani-adj.-inspecteur der vissche- rijen H. M. Sche-pman, te Huis ter Heide; bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is de benoemde aangewezen in het '4e, 6e en 7t district, ter standplaats 'sGravenhage. De legercommandant in Indië. Men seint ons uit Batavia: Naar het „Bat. Nieuwsblad" verneemt, zal de legercommandant, de luit.-generaal G. C. E. van Daalen, in het najaar den dienst met pensioen veriaten. (N. Ct.) Lustrumfeesten. De 2e dag der Amsterdamsche lus trumfeesten is op succesvolle wijze geslo ten met een voorstelling in den Stads schouwburg, door eigen krachten, door de Amsterdamsche Studenten Tooneelver- eeniging zelf gegeven. In tegenstelling met eergisteren, werd gisteren, den 3en dag van het lustrum, het bloemencorso begunstigd door fraai en zonnig weer. Om half 2 had in de Koningslaan de opstelling plaats van de sjeezen en andere versierde tweewielige rijtuigen. De stoet zette zich om ruim 2 uur in beweging. Aan weerszijden van den te volgen weg had een groote menigte zich opgesteld om dezen keurigen optocht gade te slaan. De aangekondigde ringstekerij in het Vondelpark werd eveneens door veel pu bliek aanschouwd. Na afloop van dit goed geslaagde feest had om half vijf de recep tie plaats hebben van den Illustrissimus Senatus studiosorum Amstelodamensium op de sociëteit N. I. A. Tentoonstelling van kerkelijke kunst. De voorbereiding voor deze veelomvat tende, doch ook veelbelovende tentoon stelling van kerkelijke kunst te 's Her togenbosch, vordert veel toewijjding en tijdhet Lritvoerend Comité en de sub- commissiën voor „mysteriespel en mu ziek", voor „inrichting en organisatie'' komen herhaaldelijk bijeen ten einde vast te stellen een definitief plan van uitvoe ring en exploitatie. Omdat bij deze tentoonstelling van nationale kerkelijke kunst de opzet is oude en nieuwe kunst bijeen te bren gen, zullen ook in de muzikale en drama tische uitvoeringen oude en n i e u >v e kunst tot uiting komen. Deze zullen, in overeensteming met den geest der tentoonstelling, een con fessioneel karakter hebben, waardoor de Bossche tentoonstelling onder hare zus ters in 1913 een eigen cachet zal dragen. De beste talenten van Nederland hebben zich voor de uitvoering en uitwerking dezer plannen beschikbaar gesteld, zoo dat men van een hooge artistieke opvat ting kan verzekerd zijn. Te Utrecht vergaderde Dinsdag, 18 juni, de commissie voor mysteriespel en muziek", die, na uitvoerige gedachten - wisseling een concept-programma heeft vastgesteld en eene begrootingi van kos ten voor de muzikale en dramatische Uitvoeringen heeft opgemaakt. Aanwe zig waren de heerenprof. M. C. Nieuw- barn O. P., te Nijmegen, voorzitter; A. Averkamp te Amsterdam, Hubert Cuy- pers te Bussum, Th. Hermsen te 's- Hertogenbosch, kapelaan Willem Smul ders te Made en E. A. Mulder te 's-Her- togenbosch, secretaris. Prof. A. Hansen te St. Michiels-Gestel en dr. A. M. Die- penbrock waren verhinderd deze belang rijke vergadering bij te wonen, laatst genoemde wegens voorbereiding van het Nederlandsch Muziekfeest. Moge de belangstelling voor deze na tionale tentoonstelling van kerkelijke kunst over het gansche land levendig worden, opdat ook van buiten 's-Her- togenbosch op daadwerkelijken finan cieel en steun in het garantiefonds moge worden gerekend. Militieplicht van onderwijzers. In de afdeeling van den Raad van State voor de geschillen vart bestuur bracht Staatsraad Mr. Cort van der Linden ver slag uit over het beroep van eenige open bare onderwijzers in de gemeente En schedé tegen het besluit van Ged. Sta ten van Overijssel tot goedkeuring van een besluit van den Raad der genoemde gemeente tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden van het onder wijzend personeel. De wijziging strekte hiertoe dit aan onderwijzers die militie- plichten hebben te vervullen gedurende den tijd dat zij voor de militie moeten op komen hun volle salaris zal worden uitge keerd, maar daartegenover van de ouder wijzers wordt verlangd dat zij hun me dewerking zullen verleen en om te verkrij gen dat zij voor de militie opkomen ge durende de vacanties .De arrondissements schoolopziener en de Districtsschoolop ziener achtten de bezwaren van de onder wijzers opgegrond. Ook de inspecteur van het lager ouderwijs zou zich met de regeling wel kunnen vereenigen, maar wees er toch op dat zij afwijkt van de bestaande jurisprudentie. De heer S. Lezer, inspecteur van het lager onderwijs in de gemeente Enschede lichtte namens het gemeentebestuur het standpunt van dit college nader mondeling toe als zijnde z. i. volkomen billijk. KORTE KRONIEK. De Ned. Bond van Boekbinders patroons zal zijn jaarlijksche algemeene vergadering houden op 3 Juli a.s. te Rotterdam. De Minister van Financiën maakt bekend, dat door tusschenkomst van een R. K. geestelijke uit 's-Gravenhage, onder letter L, is ontvangen f 550 aan bank biljetten, wegens restitutie van aan het Rijk toekomende gelden. De hoogleeraren Symons (Duïtsch), Kern (Engelschj, en Salverda de Grave (Fransch) waren heden (Woensdag) ter audiëntie bij Min. Heemskerk in verband met de bekende examen-quaestie. LEIDEN, 20 Juni. Door den voorzitter van Amicliia is afgedragen aan den penningmeester van Schoolkindervoeding f28.23, zijnde de op brengst van eene collecte ter gelegenheid van een concert aldaar, gegeven door de „Leidsche Studenten Tziganen Kape! M. C. C." De sergeant A. P. H. Harst, van het 4e Regiment Infanterie is geslaagd voor het examen tot toelating tot den cursus voor opleiding tot officier. In de week van 12 tot en met 18 Juni zijn uit de provincie Zuid-Holland ter kennis van den Centralen Gezond heidsraad bracht 8 gevallen van typhus of febris typhoïdea28 gevallen van roodvonk en 32 gevallen van diphthe- ritis. Hiervan kwamen voor te Leiden 1 geval van roodvonk en 2 gevallen van diphtheritis te A 1 k e rn a d e 1 geval van diphtheritis te A1 p h e n 1 geval van diphteritis te Bar wouts waarder 1 geval van typhus of febris typhoïdea te Bodegraven 1 geval van typhus of febris typhoïdea te Boskoop 2 ge vallen van diphtheritis; te Ouds hoorn 1 geval van typhus of febris typhoïdea en te Woubrugge 1 geval van typhus of febris typhoïdea. Te Haarlemmermeer kwam voor 1 geval van diphtheritis. Rijkstuinbouwschool te Lisse. De uitslag van het overgangsexamen van de le naar de 2e klasse, gehouden op Dinsdag 18 en Woensdag 19 Juni is als volgt: Geslaagd: J. Heemskerk, Sassenheim. P. Hulsebosch, Lisse. Tih. A. Lefeber, Lisse. Joh. Litjens, Hillegom. J. Onder water, Lisse. Alb. van Waveren, Lisse. S. Verdegaal, Sassenheim, W. J. Bloem, Hoorn en J. H. Houboet, Wassenaar, beide laatsten met herexamen in het niet verplichtend gesteld vak „Engelsdh". Herexamen in enkele vakken: A. Bij voet, Overveen. D. Sistermans, Hille gom en J. ten Hagen, Lisse. ALKEMADE. De raad dezer gemeente vergadert op Maandag den 24 Juni 1912, voormiddag 9 ure. Op de agenda staat: Wijziging rooilijn Nieuwe wetering; wij ziging voetpad tusschen Oude en Nieuwe- wetering; wijziging begrooting 1912 en vaststelling leeningsbesluit; verpleging krankzinnige; verdeeling batig saldo re kening 1911, gemeene armen Rijpwetering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met de Stct. zijn verzonden de Koninkl. goed gekeurde staiuten van de Tuinbouwver- eeniging „Katwijk en Omstreken alhier. Op de veiling werden gisterenavond gepresenteerd 140 balen Due of York. Ze brachten op f3.10 per baal. 35 balen ronde, brachten op f2 70 per baal. A.s. Maandag begint de veiling van aard appelen en groenten. De werkman P. Nappe, van Valken burg, in dienst der Amsterdamsche Bal last Mij., kreeg gisteren met het verleggen van rails een rail op zijn beenen, waar door hij zoo ernstig gekneusd werd, dat hij per rijtuig naar zijn woning te Val kenberg vervoerd inoest worden. KATWIJK AAN ZEE, Op den publieken afslag werden voor de eerste haring, af komstig van den logger KW maatjes dito f 16.10, per kantje. Zoutevisch gold f 25.15 het kantje LEIDERDORP. Aan het „Vad." wordt gemeld, dat er nog ongeveer f 15.000 noodig is voor een behoorlijk gebouw in de plaats van het aldaar op 27 April verbrande kinderhuis „Voordorp" van de diaconie der Ned. Herv. Gem. te Leiden, niettegenstaande het oude gebouw ver zekerd was. Ook is er gela noodig om andere kosten, als uitbesteding te Aiphen en te Katwijk, te dekken. NIEUWKOOP. Het kohier van den Hoofdelijken omslag over h,et dienstjaar 1912 bedraagt voor deze gemeente f 84621.86M. OUDSHOORN. In de raadszitting is aangehouden een adres van A. Barre- veld om tot telephoonhouder te worden benoemd tot in de vacature van brie vengaarder zal zijn voorzien. Op 't adres van den onderwijzer A. H. Bloem om met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag als onderwijzer aan de O. L. School alhier, wordt op voorstel van B. en W. besloten dit ontslag op 1 Augustus te doen ingaan. Op het adres van Mej. de Wed. J. Boot om hare scheep'sbouwwerf van drinkwa ter te voorzien, in de vorige vergadering in handen van B. en W. gesteld om ad vies, deelt de Voorz. mede dat de uitbrei- dingskosten van het buizennet naar ge noemde scheepsbouwwerf door 't Ge meentebestuur van Alphen zijn geraamd op f 3900.waarvan de gemeente Ouds hoorn een opbrengst van 10 pCt., zijnde f 390.'s jaars, moet garandeeren. Aan gezien het aantal woningen dat aan ge melde leiding eventueel in de toekomst zullen aansluiten zeer gering blijkt te zijn, stelt de Voorz. namens B. en W. voor afwijzend op 't adres te beschikken. De heer de Rooij merkt op dat 't adres tweeledig is gesteld. In de eerste plaats wordt daarin verzocht om aansluiting aan de waterleiding of zoo dat niet mo gelijk was, een kraan die zoo dicht mo gelijk bij de werf zou moeten worden aangebracht. Op een vraag van den heer de Rooij of men er in geslaagd is een zoodanige kraan ergens te plaatsen, antwoordt de Voorz. ontkennend, waarna overeenkom stig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. OUDE WETERING. Door J. Koppers, alhier, is vergunning gevraagd tot ver koop van sterken drank in het klein in het huis wijk A nr. 18. ROELOFARENDSVEEN. Op Woensdag 31 Juli a.s. zullen de Haarlemmermeer- spoorlijnenalhierfeestelijkgeopend worden terwijl zij den volgenden dag voor het publiek verkeer worden opengesteld. VOORSCHOTEN. Gedurende de maand Mei is bij de R.-K. Spaarbank alhier in gelegd f 134.20 en terugbetaald f 12.50. GEWESTELIJK GEMENGD. Inbraak. Men schrijft ons uit B1 e i s w ij kIn den nacht van 18 op 19 Juni, is inge broken in de R. K. pastorie alhier. De inbreker werd door de politie ge arresteerd en gistermiddag naar Rotterdam vervoerd. Alleen eenige eetwaren, die voor het grijpen lagen, had hij mee genomen. De pogingen om verder te komen schijnen gefaald te zijn. inbrekers Gisternacht zijn te Hillegom twee personen gearresteerd in het bezit van een stel inbrekerswerktuigen. Bovendien werd geconstateerd, dat een eigenaardig gevormde voet van een der aangehou denen paste in een voetspoor achter gelaten bij de inbraak bij mevrouw Vas Visser. Op de verdachten werden ver schillende adressen van ingezetenen te Bloemendaal en Hillegom gevonden. Ongeluk. Gistermorgen viel het driejarig dochtertje van H. Z. K„ te W a r m o n d, spe lende nabij de ouderlijke woning in het water. Een ouder broertje wendde wel pogingen aan zijn zusje met een haak naar zich toe te halen, maar dit mocht niet gelukken, zoodat het kind verdronk. Gistermiddag is juffrouw L., wonende te; Zoeterwoude, op den Hoogen Rijn dijk te Leiden, door een electrischen tramwagen aangereden. De aangeredene, aan wier eigen schuld het ongeluk was te wijten, bekwam een hoofdwonde, ter wijl haar rijwiel werd beschadigd. Te voet vervolgde zij den weg naar haar woning. Gemeenteraad van Noordwijk. Voorzitter Jhr. W. C. van Panhuijs, burgemeester. Afwezig de heer J. P. Barnhoorn. Dc notulen der vorige vergadering worden vastgesteld zooals zij ter visie hebben gelegen. Behalve eenige stukken van Ged. Sta ten ten geleide van goedgekeurde raads besluiten, waren nog ingekomen Verslag en rekening 1911 van de Vis- scherijschool van de vereeniging „Ons Huis." Het bestuur zegt dank voor de genoten gemeentesubsidie. Verder wordt medegedeeld, dat voor den cursus 1911, zich 31 leerlingen aanmeldden. Hiervan hebben door verschillende omstandighe den slechts 5 leerlingen alle lessen ge volgd. Eenige ouderen volgden de lessen in practische zeevaartkunde, vooral met het oog op het bijhouden van het jour naal. 2 leerlingen hebben met goed ge volg het stuurmansexamen afgelegd. Dc inkomsten bedroegen f812.87, de uit gaven f870.14, dus een nadeelig saldo over 1911 van f57.27. Schrijven van den conservator van de „Lakenhal" te Leiden, met de mededee- ling, dat in het museum van 16 Juni tot 7 Juli een tentoonstelling wordt ge houden van teekeningen en prenten! van Noordwijk enz. Verzoek van Mej. G. M. van Bommel om minder dan f 15 te mogen betalen voor huur van het schoollokaal, waar in zij 1 es geeft in fraaie handwerken. De Raad besloot o. e. e^ik eirsrig advies van B. en W. voortaan het bedrag op f 10 te stellen. Dankbetuiging van den heer C. M. v. d. Lee voor zijn herbenoeming tot com missaris van de Spaarbank. Een adres van bewoners van de Huis ter-Duinstraat en zuidelijker gelegen stra ten. Adressanten vernomen hebbende dat op de plaats van den kruidenierswinkel van den heer j. Vegi te Noordwijk aan Zee een bierhuis met verlof zal worden gevestigd, verzoeken den Raad art. 7 der Drankwet in toepassing te brengen en op een aanvrage om verlof afwijzend te beschikken. Als argumenten noemen de onderteekenaars, le. dat een dergelijke inrichting het villapark zal ontsieren 2e. nadeelig zal zijn voor de rust der badgasten. Na eenige discussie wordt op voorstel van den heer Kervel besloten met het geven van eventueel verlof te wachten totdat B. en W. hebben onderzocht, hoe ver hun bevoegdheid in dezen gaat. Alvorens over te gaan tot de verdere afhandeling der agenda, herdenkt de Voorzitter met een kort woord de indienststelling van de Electrische tram op 14 Juni j.I. Spr. constateert, dat nu een nieuw tijdvak voor onze gemeente is begonnen, cn hoopt dat de Electrische tram den welvaart der ingezetenen en den bloei van Noordwijk moge bevorde ren. Verder was ingekomen een verzoek van de N,. V. Hotelmaatschappij „Noord wijk aan Zee", om een stuk gemeente grond tegenover het Palace-hotel aan de overzijde van den boulevard gelegen, voor een tijdvak van 30 jaren in erfpacht te hebben. De Venn, wenscht op dat ter rein, 22 M. diep en 50 M. lang een ter ras aan te leggen. B. en W. stelden voor bedoeld terrein voor den rijd van 20 jaren in erfpacht te geven onder de volgende voorwaarden 1. De jaarlijksche pachtsom bedraagt f100. 2. Het terrein wordt voor reke ning van de Venn, gebracht op het door B. en W. gewenschte peil, en voortdu rend stofvnj gehouden.3. De gemeente is niet aansprakelijk voor mogelijk af spoelen van het terras in geen geval zal afvloeiing pachtvermindering tenge volge kunnen hebben. 4. Uitdrukkelijk wordt bedongen dat de bepaling van art. 771 B. W.'op deze in erfpachtgeving niet van toepassing zal zijn. 5. De kosten voortvloeiende uit de te^ maken over eenkomsten komen ten laste der Ven- noötschap. Ter behandeling van dit verzoek gaat de Raad over in geheime zitting. De beraadslaging heropend zijnde, deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. hun voorstel aldus wijzigen 1. In plaats van erfpacht worde gele zen gewone pacht. 2. In plaats van 20 jaar worde gelezen 10 jaar. Zonder hoofdelijke stemming wordt nu het gewijzigde voorstel van B. en W. aangenomen. Overeenkomstig advies van B. en W. wordt zonder hoofd, stemming besloten aan „Vreemdelingenverkeer" een subsi die van f50 toe te kennen. Bij de „Regeling van Uitgaven" deelt de Vo'orzitter mede dat de aange schafte brancard in 'het politiebureau is geplaatst, waar de Raadsleden er zich van kunnen overtuigen, dat het een zeèr practisch vervoermiddel is voor zieken en verwonden. Aan de orde kwam voorts het verzoek der Hoofden, onderwijzers en onderwij zeressen aan openbare scholen alhier, om herziening der jaarwedden. De plaatselijke schoolcommissie zond op voorstel van B. en W. een advies in. Zij acht het wenschelijk dat de aanvangs salarissen der onderwijzers (essen) met f 50 en het te bereiken minimum met f 25 worde verhoogd. Met het oog op de stu die van jonge onderwijzers acht de com missie noodzakelijk de eerste vèrhoogin- gen sneller te doen opvolgen. Volgens ad vies van de commissie zou de salarisver- ordening er aldus moeten uitzien minder dan 1 dienstjaar f600, van 35 f 700, van 5—8 f775, van 812 f800, van 12—16 f850, van 16—20 f 875, van 20 en meer f 900. De commissie acht het niet gewenscht in te gaan op het verzoek om vergoeding van pensioensbijdrage, omdat dit eigen lijk een verhooging van salaris inhoudt. Naar aanleiding van dit advies stellen B. en W. voor le. Met ingang van 1 Juli a.s. het aan vangssalaris van f 550 op f 600 te bren gen, 2e. het overige gedeelte van hiet verzoek aan te houden tot de regeling van de begrooting voor 1913. Beide voorstellen worden zonder hoofd, stemming aangenomen. De begreoting van de gezondheids commissie, standplaats Katwijk, wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor de pjolitiever ordening aan te vullen met: Het is ver boden le. Op openbare losplaatsen, af braak, puin te brengen or tc doen bren gen. 2. Op andere dan door B. cn Wl aan te wijzen gédegften van de openbare losplaatsen te brengen of te doen bren gen aarde, zand, snoeisel van houtge was of hagen, afval van bol- en knolge wassen, en mits dit geschiedt met krui wagens of handkarren, doch nimmer met voertuigen, bespannen met één of meer trekdieren. 3e. Op de openbare wegen in de bebouwde kommen en op den Noord en Zuid-Boulevard, en den Ouden Zeeweg op een met één of meer hpn- den bespannen jRar te zitte#. Na eenige discussie over het eerste gedeelte, waarbij de heer Kervel ver klaart zich niet met het voorstel te kun nen vereenigen, omdat de menschen niet zullen weten, waar zij met het puin moeten blijven, wordt beskoten dat B. en W. een geschikte plaats zullen aan wijzen, waar afbraak en puin wél kun nen worden gebracht. Bij de behandeling van het tweede gedeelte acht de heer De Groot het gewenscht geen verandering, te brengen in den bestaanden toestand. Omdat over deze zaak nog al verschil van mceningi heerscht, wordt op voorstel van de hee ren v. d. Meer en Kervel besloten* B. en W. te machtigen, voor dit jaar tij delijke maatregelen te nemen, om dan later deze aangelegenheid definitief te regelen, i Het derde punt (het zitten op honden karren te verbieden) wordt met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Na rondvraag gaat de Raad over in geheime zitting ter behandeling van het kohier hoofd omslag. Hierna wordt de vergadering geslo ten. Gemeenteraad van Leimuiden. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer Th. Ninaber, bur gemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn Missives van Ged. Staten, ten geleide der goedgekeurde raadsbesluiten der vo rige raadsvergadering. Schrijven van het Drinkwatercomité voor de Vechtstreek, waarin dit comité mededeelt, dat het van den Minister van Binnenlandsche Zaken geen subsidie kan krijgen voor een tweede proefboring. Adres van Van Berkel, betreffende de aankoop van een stukje grond voor over pad. Wordt gezonden naar B. en W. ter fine van praeadvies. Begrooting van de Gezondheidscom missie te Alphen. Het aandeel van deze gemeente hierin bedraagt f26.32. Een klacht van C. van Staveren, schip per, dat de brugwachter van de brug over de Drecht de schippers des nachts lang laat wachten. De Voorzitter zegt, dat hij een on derzoek in deze heeft ingesteld. De brug wachter zegt echter dat hij tijdig de brug open draait. De heer v. Dam merkt op, dat de man tijd moet hebben om zich te kleeden, enz., waarmede eenige oogen- blikken heengaan. Ter fine van rapport wordt de klacht naar B. en W. gezonden, om te o^derzoe^ ken hoe druk het verkeer is gedurende den nacht door de brug, misschien zal een nachtdienst noodig zijn, en ingesteld wor den. Een af- en overschrijving dienst 1911 wordt goedgekeurd. De adj.-directeur der Stedelijke Fabiie- kan van gas en electriciteit te Leiden heeft met de verlichtingscomm. 'n onderhoud gehad, thans nu 't contract met Alkemade gesloten is, kan mét Leimuiden verder on derhandeld worden. Eenige voorwaarden worden genoemd in een door de directie te Leiden gezonden schrijven. De kosten van aanleg zijn f4000. De gemeente moet een verbruik garandeeren van f2400. In 't begin zal dit bedrag minder zijn. De De Voorzitter meent, dat Leimuiden niet op het aanbod kan jngaan. Het is veel te duur, daar slechts een deel der in woners ervan kan profiteeren, en omdat electriciteit alleen dient voor licht zal nooit (liet bepaalde garantiebedragbehaald wor den. Besloten wordt z. h. st. niet op het aan bod in te gaan. Na een gesloten zitting wordt van de gemeentegeldleening uiigeloot aandeel no, 19. Aan de orde komt verslag verlichtings commissie. De Voorzitter, als lid dezer com missie, deelt mede, dat zij zich op ver schillend gebied heeft laten voorlichten over verschillende stelsels enz. Zij js tot de conclusie gekomen, dat slechts een pe- troleumgasfabriek (vooral in vereeniging met Rijnsaterwoude) voordeel kan oples veren. Hij stelt voor in beginsel zich voor een petroleumgasfabriek te verklaren. Aldus wordt besloten. Op een vraag van den heer Jansen:, cfieelt de Voorzitter mede dat plan nen aangaande de verbetering van dehi Heer en weg aanhangig zijn. Een begroo ting is reeds opgemaakt tot een bedrag van f 1400. Spr. stelt voor het werk uit té voeren en de kosten te Verdeelen ove£. 3 of 4 diensten. Aldus wordt besloten. De Voorzitter sluit daarop de ver gadering. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 19 Juni. (Verv). Na de pauze rapporteert de heerTeeni s t ra (V. D.) over verzoekschriften van| den Alg. Ned. Rijkswerkliedenbond oraj loonsverhooging. De conclusie strekt tot nederlegging ter griffie. Daartegen verzet; zich de heer Du ijs (S. D.) die voorstelt verzending naar de regeering om inlicht tingen. De fhleer De Klerk (U. L.), sluit zich hierbij aan, doch de heer D u ij- maer v. Twist (A. R.) bestrijdt beidei voorgaanden, 't zou 'n gevaarlijk preces dent zijn. De heer Teenstra (V.D^ verdedigt nader de conclusie, waarna

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2