Uit Stau en Omgeving. ttesbelasting ad t' 1558.50, staten van restanten 1911, fin. regelingen idem en wijziging begrooting burg. armbestuur, tvelk bestuur ove r 1Q11 een hoogere sub sidie werd toegekend van f 1850, zijnde f780 meer dan verleden jaar. De heer C. J. Verbeek werd benoemd tot lid van het burg. armbestuur en de heer T. Hancdoes tot lid der pl. school commissie. Voor het maken van een stee- nen urinoir bij de markt werd f35 meer toegestaan, in totaal f 175. Goedgekeurd werd de gasovereen- komst met Haarlem, waarbij Haarlem gas zal persen naar Hoofddorp, en Haar lemmermeer voor de distributie zal zor gen. Tot onderwijzer aan school no. 10, werd benoemd de heer G. H. van Hul, te Arnhem, en aan school no .5 de heer D. P. Mastbergen, te Haarlemmermee.r Bij de rondvraag drong de heer Ver- kuijl aan op eene verordening, regelen de de snelheid voor motorrijtuigen. De Voorzitter zeide bespreking toe bij B. en W. Dé vergadering werd hierop gesloten. HOOGMADE. Naar wij vernamen zijn de voorbereidende werkzaamheden voor het verkrijgen van eiectrisch licht in ons dorp nu afgeloopen en hebben de leden der commissie heden, Zaterdag, verga derd, zoodat wij spoedig zullen verne men, hoe de zaken staan. KATWIJK. Dinsdag a.s. des voormid dags half elf uur vergadert de Raad de zer gemeente. Op de agenda staat o.a.: Benoeming Ambtenaar v. d. Burger lijken Stand en in verband daarmede voorstellen tot wijziging der desbetref fende verordening. Regeling jaarwedde hvaenmeester te Katwijk aan Zee. Ver koop en uitgifte in erfpacht van ge meentegrond. Verordening tot regeling van het openbaar lager onderwijs. Aan vulling der Bouwverordening. Vaststel ling van het uitbreidingsplan. Voorstel len der Gas- en Waterleiding-Commissie. Voorstel van de Heeren D. W. Ouwe hand c.s. tot opheffing der Burgerschool. Verzoeken om vermindering vergun ningsrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Volgens een annonce in het blad van gisteravond, opent de heer L. v. Paridon heden een melk inrichting in de Kerkstraat alhier. Wie deze inrichting bezoekt, zal direct bij het binnenkomen bemerken, dat alles zoo degelijk en zindelijk mogelijk en naar de eischen des tijds is ingericht. In aanmer- genomen dat in de Kerkstraat, zoo niet in het geheele dorp, zoo'n model-inrichting nog niet bestaat, kan de heer P. er op vertrouwen, dat zijn verwachtingen niet beschaamd zullen worden. 't Is voor heeren exporteurs van aardappelen ongetwijfeld van veel belang" te vernemen, dat door de directie der Noord- Zuid-Hollandsche Electr. T. M. aanzienlijke reductie is toegestaan voor het vervoer van aardappelen van af de veiling te Katwijk aan den Rijn. OEGSTGEEST. Gisteravond verga derde de Oranje-vereeniging ten huize van den heer Kortekaas. Aanwezig wa ren 13 leden. De heer G. Lubbe vice- voorzitter opende bij afwezigheid van 'den voorzitter de vergadering De heer Jhr. Six secretaris las de notulen, wel ke werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van dp vereeni- ging, gelezen door den secretaris, stip pen we aan, dat 72 leden, de meesten (56) door weigering van het betalen der contributie te kennen gaven geen lid meer te willen zijn. Het aantal leden bestaat thans uit 301. Het bestuur doet 'doet een beroep op de ingezetenen om de vereen'iging door lidmaatschap te steunen, terwijl het bestuur zelf on danks de verminderde belangstelling zal voortgaan zijn beste krachten in te span nen voor het welzijn der vereeniging. Den secretaris werd dank gebracht voor het wel verzorgd jaarverslag. De penningmeester de heer J. Kruijt, bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f447.23, waar bij f150 subsidie van de gemeente, de uitgaven f551.26, zoodat er een tekort is van f4.03. Boeken en kas werden in orde bevonden, zoodaf de penningmees ter voor het gevoerde beiheer gedechar geerd werd. Bij de verkiezing voor een bestuurslid .wegens periodieke aftreding van den heer Schlatmann, werd genoemde func tionaris herkozen. Aan de orde kwam de vaststelling yan de feestviering op 31 Augustus. Behoudens eenige wijzigingen wordt het programma vastgesteld zooals ande re jaren. (De heer T .Timmermans, voor zitter der vereeniging verschijnt thans ter vergadering en neemt de leiding). 's Morgens zullen de kinderen aan treden bij het Witte Huis, vervolgens onder leiding van den heer L. van Dou- veren aubade voor het raadhuis. Daar na zal in afwijking van andere jaren een 'goochel voorstel ling worden gehouden, waarna optocht naar Duinzicht, ten slot te kinderspelen en prijsuitdeeling. Des middags ringrijderij voor paren in tweewielige r::f'rijen en ringrijden te paard, dit bij v van proef, op ver zoek van meerde. ingezetenen. De prijzen voor deze twee nummers zullen 14 dagen te voren tentoongesteld worden. Als laatste nummer van het program komt een avondfeest met muziek. Aan het gemeentebestuur zal gevraagd wor den het raadhuis te verlichten. Gevraagd werd of een kaart voor het lidmaatschap geldt voor een geheel huis gezin. Het bestuur antwoordde hierop ontkennend, daar personen boven de 16 jaar zelf lid moeten zijn om aan de spe len enz. mee te doen. De contributie (de minste is f0.25) kan hiertegen geen be zwaar zijn. Tegen de feestviering op den dag zeiven "(31 Augustus valt op Zaterdag) had men geen onoverkomelijk bezwaar. De vergadering werd daarop gesloten. WARMOND. Wie gehoord e i gelezen heeft, zoowei van uitgevoerde als nog op uitvoering wachtende plannen der veree niging voor Vreemdelingenverkeer al hier, zal misschien benieuwd zijn te we ten, of de belangstelling in Warmonds uitmuntende watersport-gelegenheid dit seizoen weer aan de verwachtingen beant woordt. We kunnen zeggen dat de „trek" van vreemdelingen naar hier nu reeds veel grooter is dan het vorige jaar. Mei de Pinksterdagen konden de hotels hoe wel op een zeer groot getal logé's bere kend onmogelijk allen herbergen en moesten de hoteliers bij particulieren hun gasten onder dak brengen. Verder worde vermeld dat in de Leede tegenwoordig p!.m. 70 pleziervaartuigen voor den wal liggen. Eén ding is echter jammer, d. i. dat de jachthaven geheel buiten de kom tier gemeente gelegen is. Vele vreemdelingen komen nu per trein aan, gaan direct naar de vlakbij gelegen haven, varen den heelen dag, en begeven zich 's avonds weer regelrecht naar het station. Ze komen zoodoende niet in War mond zelve. De Warmongers hebben dan van zulk bezoek weinig voordeel. ZWAMMERDAM. Bij de gisteren al hier gehouden verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad (vac. v. d. Ma- rel) verkreeg de Heer H. v. Oosterom 130 en de Heer J. Th. Zwijnenburg 104 stemmen. Gekozen is derhalve de heer H. v. Oosterom. GEWESTELIJK GEMENGD. Een ongeluksdag. Men meldt ons uit H oogmade: De Donderdag van deze week heeft zich hier door verschillende ongelukken gekenmerkt, die allen nog al goed zijn af geloopen. Omstreeks 3 uur bemerktemen bij den landbouwer L. B. dai het paard in de molentocht zat. Daar dit de vorige week ook was gebeurd en men toen slechts met behulp van een takel jhei beest op het droge kon brengen, begaf men zich spoedig voorzien van hetzelfde hulpmiddel er heen. Gelukkig had men het nu niet noodig, en werd het beest zonder letsel op den kant gehaald. Erger overkwam den landbouwer C. v. d. G. Toen deze met een voer hooi van de brug op het einde van Hoogmade kwam afrijden, stond langs den weg een meelbrik van T. Bij het uithalen kwam het voer te dicht aan den kant en sloeg om waarbij het gedeeltelijk in de sloot terecht kwam. v. d. G. kon nog gauw van den wagen springen, terwijl het paard stil bleef staan. Spoedig kwamen buren te hulp, zoodat met vereende krachten alles kon opgeruimd werden. Hoewel al les zonder persoonlijke ongelukken afliep, gaf net ongeluk toch groote stoornis in dezen zoo drukken tijd. Een poosje later zou men van de wed. G. een paar maaiers, waarvan één ziek, naar het station brengen. Even voorbij den tol schrikte het paard voor een aan den kant grazende koe en sprong op zij, waardoor de voerman en een der maaiers uit het rijtuig in de sloot werden geslin gerd. Het rijtuig smakte tegen een boom waardoor de kap bijna geheel vernield werd. De voerman, intussciien uit de sloot gekrabbeld, kon nog gauw het paard bij den bek gTijpen, waardoor erger voorko men werd en men met het beschadigde rijtuig naar huis kon terugkeeren. De stortbui, die des avonds het onweer vergezelde, was.voer de velen, die druk aan den hooibouw zijn, een groote te leurstelling. Rooken in de kerk. In een dorpje bij A 1 p h e n a a n d e n Rijn had de predikant der Ned.-Herv. Kerk al menigmaal van den kansel zijn gemeente verzocht, om niet te rooken in de kerk. Zondag echter, er was doopsbe- diening geweest, had de predikant nau welijks den zegen uitgesproken, of een der doopouders stak zijn sigaar aan, zoodat dominee door een dikke rookwolk den kansel afdaaldedoch hij sloeg de sigaar van onzen dóopvader uit den mond, ten aanzien van vele toehoorders. Zeer onbeschaamd werd voor de tweede maal door den doopvader weer aange stoken. De indruk der preek was weg! (Rott. Nwsb.) Gisteravond kregen door toedoen van studenten eenige jongens op de Boter markt te Leiden onderling twist. Een hunner, de 15-jarige J. van M., wonende aan de Oostdwarsgracht, werd zoo tegen zijn rechterbeen geschopt, dat hij per politiebrancard naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd, waarna genees kundige hulp werd ingeroepen. Op den Rijnsburgerweg te Leiden kwam hedenmiddag een vrachtwagen in botsing met een handwagen. Deze schoot daardoor in verkeerde richting en reed de 70-jarige weduwe H. uit de Katten- poort aan. Het oude vrouwtje viel, doch liep geen ernstige kwetsuren op. Zij was echter hevig geschrokken. Kerknieuws. Tot vicaris van den generaal der Dominicanenorde in Ghili i« benoemd de hoogeerw. pater L. Theisling, oud provinciaal der Dominicanen in Neder land, wien als secretaris is toegevoegd de zeereeiw. pater M. Wennekendonk, vroeger procurator van de Hollandsche provincie te Huissen. Tot procureur van de Hollandsche pro vincie der Dominicaiïenorde is benoemd de zeereerw. pater A. van Weerelt, thans pastoor te Curasao. Gesloten Retraites voor Gemeente besturen en Gemeente-ambtenaren. Men schrijft'ons Van 1 tot 4 Juni had imhet retrai- tenhuis „Manresa" te Venlo voor het eerst een retraite plaats voor leden van Limb, gemeentebesturen en Limb, ge meente-ambtenaren. Voor dat doel had zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren J. L. Th. Sanders, Burge meester van Roermond, E. Pappers, bur gemeester van Wittem, H. J. Rhoen, bur gemeester van Bocholtz, G. A. H. Habets, commies ter secretarie van Maastricht, en G. W. H. Viegeu, adj.-commies ter secretarie van Maastricht. Het Comité zag zijn werk prachtig slagen. 42 leden van gemeentebesturen en gemeente-ambtenaren namen deel aan de retraite. Dat dit werk vee! bijval vindt onder de Katholieke leden van gemeente besturen en ambtenaren, werd bewezen door het feit, dat het comité, gevormd voor eene gelegenheid, op een daartoe strekkend voorstel en in een bijeenkomst der deelnemers permanent werd ver klaard. Met het oog op de grooie uit gestrektheid der provincie Limburg, werd alstoen het comité uitgebreid met twee leden, nl. de heeren M. F. van Grunsven, burgemeester van Ottersum, en H. J. Nouwen, secretaris van Venlo. Zoo zullen ook in het vervolg dergelijke retraites gehouden worden. Dat dit werk vrucht baar zal zijn, behoeft geen betoog. Im mers de zaden, in de retraite gezaaid, zullen rijke vruchten voortbrengen, iets wat zeker ten goede zal komen aan de gemeenten, wier bestuursleden en amb tenaren beter dan anderen op de hoogte zijn van het doel van den mensch hier op aarde en van de wijze, waarop zij dit doel moeten trachten te bereiken. In het vervolg zullen alle gemeente-ambte naren, tot welken tak van dienst zij be- hooren, aan de retraites kunnen deel nemen. Dit voorbeeld, door Limburg gegeven, mag ook wel in andere provincies wor den nagevolgd. De directie van Manresa zal wei zorgen voer de gelegenheid. Laten de heeren bestuurders van gemeenten en ambtenaren het initiatief nemen. Hun werk zal zonder twijfel met succes be kroond worden. Onderwijs. Akte -exam ens 1. o. ROTTERDAM. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren W. Hoogvliet, P. M, Koolaard, M, N. Leeuwe, T. Ruitenberg, en P. van Vlaardingen, allen alhier; E. Eshuis en J. van Delsen, beiden te Gorinchem. HAARLEM. Geëxamineerd 8 vrouwelijke can didaten. Geslaagd de dames: J. Ras, Urk; J. C. Wallaart. T. W. Vorstman en G. C. Voss, Haar lem; B. J. H. de Vries, Zaandam" UTRECHT. Gexamineerd 7 vrouwelijke can didaten. Geslaagd de" dames C. A. Bitter, C. F. Collard, h'. v. d. Velde en H. M, Verbeek allen te Utrecht; C. A. de Vos te Blauwkape'. Afgewezen 2 candidaten. VENLO. Geëxamineerd 7 candidaten. Ge slaagd de dames D. F. H. Jansscns te Roer mond, M. de Koning te Maastricht, J. P. W. Kleyn. te Boxmeer. C. M, M. Lucas en M. E. Oligmüller, beiden te Eysden. Examens v r ij e- e n orde-oefeningen. BREDA. Geëxamineerd 4 mannelijke en 2 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de heeren H. J. Tervoort te 's-Herlogenbosch en D. Vos uit Sprang en de dames G. G. Berends te Bergen op Zoom en M. M. Kakebeeke teFtten, Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het eind-exa men voor den Ned. Ind. adm. dienst de heeren C. L. v. d. Plas (Ned. O.-I.) F. H. G. Stein (Warmond), J. C. Vergou wen (Leiden), en P. E. v. d. Meer Mohr (Goes.) UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren W. Reilinglï, L. G. Bergen en P. H. Versteeg. Land- en Tuinbouw. Land huishoudkundig; congres. Deze week is te Almelo het 64e Land- huishoudkundig Congres gehouden on der voorzitterschap van den heer E. B. Bavinck ten Cate. Nadat de voorgestelde herziening van de statuten en het huishoudelijk regle ment was afgehandeld, 'had de best-uurs verkiezing plaats. Tot voorzitter werd gekozen mr. A. Ferf te 's-Gravenhagc tot secretaris G. baron de Senarclens de Grancy, te Vught, en tot bestuursleden: mr. A. C. van Daalen, te Bennekom G. A. Talens, te ZuidhornC. J. A. van Genderen Stort, te 's-Gravenhage E., Schrage, te Assen A. Rauwerda, te" Leeuwarden. Na opening van de middag vergadering las de nieuwbenoemde voor zitter, mr. A. Ferf, een verklaring voor, waarin het bestuur meent, dat bij de gehouden stemming de verschillende richtingen niet genoeg tot 'haar recht zijn gekomen zoodat het zich als voor- loopig beschouwd. Daarna besprak dr. A. G. Breenj zui- vel-consulent te Zwolle, de vraag, of het in het belang is tier coöperatieve zui velfabrieken Ofli tac werkkring ook tot derden (dus niet-leden) uit te strekken. Spr. zette de nadeelen uiteen, welke voortvloeien uit de jacht, die enkele be sturen van coöperatieve zuivelfabrieken zouden maken op meerdere melkleveran- ties. Bij het debat werd de inleider op gemerkt, dat hij te veel generaliseerde. Na afloop werdefi liet landgoed van graaf van Rechteren Limburg en eenige fabrieken bezocht. Den tweeden dag was allereerst aan de orde het praeadvies van den heer H. Lindeman, over'de vraag van de be scherming van den mol. De inleider con cludeerde dat er twee middelen zijn die verdere uitroeiing van den mol kunnen tegen gaan. Ten eerste moet het publiek door voorlichting beter op de hoogte ge bracht met lief nut dat door den mol gesticht wordt; ten tweede kan de Re geering dooi een eenvoudige wetsbepa ling een einde maken aan de mollen» vangst uit winstbejag. De directeur-generaal van den Land bouw deelde in dit verband mee, dat een wetje in bewerking is om sommige die ren te kunnen beschermen. De heeren E. Schrage en mr. j. T. Linthorst Homan uit Assen behandel den vervolgens de vraag: is het wen- schelijk dat maatregelen genomen wor den om te geraken tot een betere toe stand in den aardappelenhandel. De in leiders kwamen tot de conclusie, dat de aardappelhandeel in betere banen kan worden geleid, wanneer de contracten zooveel mogelijk schriftelijk worden ge sloten en eventueele geschillen worden onderworpen aan de uitspraak van ar biters. Dr. A. A. Ovcrbeek uit Groningen be handelde de vraag: wat zijn de erva ringen in 1911 opgedaan bij de bestrij ding van het M o n d- e n Klauwzeer en hoe dient, in verband hiermede, in de toekomst met deze ziekten te worden gehandeld De heer Overbeek behandelt eerst de Mond- en Klauvvzeerepidemie van 1911 en resumeert, dat van de preventieve maatregelen kan worden gezegd, dat: le de regeering het gevaar tijdig zag aankomen en maatregelen ter voorko ming van insleeping van smetstof geno men heeft; 2e. dat evenwel in.de toe komst wenschelijk is, dat de invoer van dierlijke producten beter geregeld wordt en alleen voorwaardelijk geschiedt met Ministerieele vergunning 3e. dat de in voer van mest van herkauwende dieren en varkens verboden wordt4e. dat de invoer van veevoeder, kunstmest enz. al- Meen losgeladen geoorloofd wordt of an ders uitsluitend in nieuwe emballage. Spr. is voorstander van ziek vee af maken op het erf, verdachte doch niet aangetaste dieren vervoeren en het vleesch verkoopen, op dezelfde wijze als in Engeland. Verder dient van besmette erven de uitvoer van alle voorwerpen en dieren, waarmede smetstof kan wor den versleept, verboden te zijn. Spr. gaat vervolgens na welke wijzigingen in de voorschriften moeten worden aange bracht. De rede van den heer dr. A. A. Over- beek over bestrijding van het mond- en klauwzeer, werd door debat gevolgd. De heer J. F. Lameris te Oen Haag bestreed het systeem van afmaking. De heer van Hoek achtte het afmaken in den beginne noodzakelijk. Dr. van Rhijn uit Londen gaf een overzicht van de bestrij ding van mond- en klauwzeer in Enge land en betoogde voorts het belang van tijdige melding. Dr. Overbeek bleef bij zijn meening dat het afmaak-systeem noodzakelijk is. De heer Van Hoek acht te centralen bestrijdingsdienst het meest gewenschte. De heer Overbeek meende de voordeden daarvan ook bij decentra lisatie te kunnen verkrijgen. Vervolgens werd de vergadering met de gewone plichtplegingen gesloten. Den derden dag werd het landgoed Sprengenberg tc Haarle van den heer A. A. W. van Wulffsen Palthe bezocht, dat gedeeltelijk wordt ontgonnen onder leiding van de Ned. Heide Maatschappij. Tentoonstelling te Londen. Naar de Londensche corresp. van de „N. Rott. Crt." meldt, blijkt er uit de aanvullingslijst van bekroningen ter inter nationale tuinbouwtentoonstelling te Lon den dat de Nederlandsche Tuinbouwraad nog de groote gouden medalje voor zijn inzending groente heeft verworven. Bloembollencultuur in „Den Grooten IJpolder". Meer en meer komt de vruchtbare grond der IJpolders ook voor bloembollen cultuur "in het bijzonder Tulpen in trek. Op de gisteren te Halfweg gehou den groote verkooping fterd o.a. de bloembollenfirma Van der Schoot te H il- 1 e g o m. koopster van 21 H.A. aan den Spieringerweg in genoemden polder, die naar wij vernemen, dezen herfst voor de Tulpen- en Gladiolus-cultuur in gebruik zullen worden genomen Inhoud van Tijdschriften. De Lelie. Als altijd aan haar doel beantwoor dend geeft de Lelie veel specifieke da meslectuur. Voornamelijk vonden ditmaal de fraaie handwerken weer een groote plaats ingeruimd. Zoo vinden we een ar tikel over kunstnaaldwerk (Slavonisch borduursel) van Ida v. Emstede-Winkler, over het styleeren van bloemen voor haakwerk door H. G. en de bekende praatjes over kantwerk van H. Baccaert. Nog schreef pater Linnebank over de vredesbeweging en de vro.uwen, joh. Wiegmans over ziekenverpleging, tc: wijl Alb. Steenhof-Smulders een vrouw van beteekenis (Caroline Jones) behandel de. Nog bevat het een paar schoone ge dichten van Jos. Simons en Arthur Cous- sens. Van Onzen Tijd. Maria Viola brengt het vervolg ar er, bespreking der Vierjaarlijksche, pater Molkenboer dat van zijn studie over de „Spaansche kapel'* te Florence. Dr. Hoogveld bespreekt Modernisme en anti- Modernisten-eed, door G. v. Noort. Katholieke Illustratie. Behalve nog een serie mooie foto's vanl het koninklijk bezoek aan Parijs, bevat de Illustratie nog vele actueele kiekjes, als van het bezoek van het episcopaat aan het doofstommen-instituut te St. Mi- chiels-Gestel, de opening van het Stadion, te Stokholm, conterfeitsels van zilveren) jubilarissen enz !Te loopende verhalen;, worden vervolgd. Katholiek Sociaal Weekblad. Het jonjgste nummer bevat de redevoe ringen uitgesproken op het eerstel lustrum der Haarlemsche Hanze door Mr. Aalbersc en Atgr. Callier. Verder de gewone rubrieken. Faillissementen. Uitgesproken: M. de Kuyper, koopman te Papendrecht. Cur. mr. K. A. Nederlof. A. Zaunbrecher, winkelier in visch en fruit, te Amsterdam. Cur. mr. W. L Vogel. H. A. Frank, schoenmaker, te Rotterdam. Cur mr. G- H. Kronenberg. T. van Beerschoten, boek- verkooper, te Rotterdam. Cur. mr. J. P. Bruijnzeel. De N. V. Rheinisch Westfalische Speditionsgesellschaft, Abteilung Wigere:, te Rotterdam. Cur. mr. A. J. van Schelven. Opgeheven: F. Merens, te Beekbergen Mej. M. Morrees, M. Haringraan, fruitventer. Ch. G. van der Vliet, winkelier in boter en kaas allen te Amsterdam. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de gisteren door den garnizoens commandant gehouden aanbesteding van aard appelen ien behoeve van de manschappen van het garnizoen over het tijdvak van 1 Juli—31 Oct. 1912 weid ingeschreven door de heeren C. van Straaten, den Haag, f 2,35; N. van der Vlist f 2,48; M. Boon t2,48 en T. J. B. Haan t 2,3$ per H.L De laatstgenoemden allen alhier. Beurs van Amsterdam. 15 Juni'1912. NEDERLAND. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Ceri. dito 2# dito Hongarije. Goudl. 4y0. Oostenrijk. 5% ObJ. April-Oct. Dito 4% Jan-iuh. Portugal 4pti Obl.Tabaksmon. 3 70 Obl. le serie Rusland. 4# 7oObl.l909Ned.Rec. 4>2 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 uito tie Emiss. Servië 4'% Obl. 1895 Mexico 70 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam iyuo-01 3 /o Leiden ltioo. 4;,'0 idem 1911. Aand. N. West. ëiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cj. C. v. Aand. Cert.v. Amer. C«j oc round C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Un i t.Sut. SteelCorp. Cerr. u. pref. Aand. dito Aand. Barge u Mcormann (iiq.) Ainst. Cult. Mij. oer Vorsten!. Aand. Kol. Bank Ned. Handeisinpij.Rescontre 5 Gew.aaud.„Ketahoen"MijnbJVlij. Keojang Lcooüg Mij nb. Mij .aand. Aand. Great Cobars Gcc. rioii. Feu- A. Aand. a. N. M t. expl. v. Petr. iir. a r 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deii-Mij Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. C.ert. v. rrct. aani». Corp. Lim. Aand. Hoü. Ijz. Spoormij. Aand. Mi], t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesei 1875-80 Aauu. Warschau-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchisoii lopeka Cert.v.aand. Chesapeake «kOhio Cen.v.aand. Dein-. <x Rio Gr. Sp. Gew. aand. trie Sp. Mij. 4 v0 uén er ai Lien Bonus dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.I'nfern.PfiorLlenObl.4^7o Ceri. v. aand. Miss. Kans. tv T. 4J/0 le Hyp. Obi. uito Gand. N.-Y. Ontario ei Western Cerr. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. Souti/ Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Kir. 4y0 Goud Obl. Union Pac. RLr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a i 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2l i Antwerpen 1887 4 /0 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staalsi. Oostenrijk 1860 3 7o Madrid 1333 Turksche loten 1870 Congoloien 1383 f'-nama-kanaal loten Prolongatie rente 3#°/ Koers. Vorige Koers icden. 30# 791$ 67# 90# 88# 87# 87 H 82^ 58 H Ó24 110# 64>ifi 96# Ü5S4 89 87# 82 H 100# 103# 48# 60 101 87 100# 106 84# 58# 62# 70}- 110# 121 177 142 185 I 40# 38# 323# 331 I 96J4 505# 225 188# 4# 19M» 660 109 534 507 4 10# 45# 96# 183# 106# 78# 20# 34 78 225 186# 4 H 18 668 109 534' 508# lOKs 45«#« 87# 9ti 96 106# 20# 95# 37# 28 95 H 38# 25 #6 110 28 #6 170# 100 7# 107 107} it 1.45 78.# 81 82 LLIDEN, 15 Juni. Ehdegeest, Rhijngeest en Voorgeest. Het verslag over 1911 van het krank zinnigengesticht Endegeest, de afdeelingj voor jeugdige idioten Vo,orgeest en hef sanatorium Rhijngeest, is verschenen. 7 We ontleenen het volgende aan hef verslag, dat uitgebracht werd door dert geneesheer-directeur dr; J. van der Kolifl Nadat in 1910 de onbezette jalaatsen na( de evacuatie der Rotterdamsche patiëai ten op Endegeest in April 13 bedroef

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2