Gemengd Nieuws. noeming van 30 gewone en 10 buiten- landsche leden. Tot gewone leden werden benoemd: Dr. A. Rutgers v. d. Loeff Az. ond- predikant, Haarlem. Mr. C. P. van Eeg- hen Jr., Amsterdam. O. j. Ligthart, hoofd eener O. Lagere School, Den Haag. Mej. Else Often, Berlijn. J. J. Hof, (schuilnaam Jan fen 't Oaestmar), Heerenveen. G. Peltenburg Pz., direc teur boekhandel eo uitgeversmaatschap pij voorheen E. J. Brill, Leiden. Dr. G. E. Brom, R. Kath. priester, tijdelijk te Rome. Dr. A. Eekhof, predikant, Die- men. F. A. Liefrinck, oud lid Raad van Ned.-Indië, Den Haag. J. Gimberg, adjunct.-gen.-archivaris, Zutfen. Dr. A. A. van Schelven, predikant, Maarssen. C. L. van Balen, hoofdredacteur „Va derland', Den Haag. Dr. J. de Zwaan, buitengewoon hoogleeraar, Leiden. Mej. Dr. T. E. J. M. Bandes; Hilversum: R. j. Schierbeek, 's-üravenhage. K. Vos, predikant, Woudsend. Mevr. Dr. v. d. Bergh-van tysinga-Elias, Helmond. Dr. C. te Lintum, leeraar H. B. S. en pri vaat docent Uirechtsche Universiteit, Utrecht. Jhr. Mr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland, Commies-Griffier leKa mer, Den Haag. Dr. F. Th. Beijsens, bui tengewoon hoogleeraar, Utrecht. Dr. A. J. Wensinck, hoogleeraar, Leiden. Mr. J. van Kuijk, subst. griffier Arr. Recht bank, Den Haag. Dr. N. J. Krom, Voor zitter Commissie in N. voor Oudlieid- ki dit- Onderzoek Java en Madoera, te Bai.tvia, Ur. J. A. Vor der Hake, leeraar H. B. S., te Haarlem. Dr. J. A. H. G. Jansen, pastoor te Jutfaas. P. Roorden, directeur Gesticht voor Doofstommen, Groningen. J. Ph. v. d. Keilen Dzn., Assistent 's rjiks Prentenkabinet, Am- sterd- Ir. Ph. S. van Ronkel, leeraar Gym:. ..in Willem 111, Batavia. C. C. Kaakebeen, leeraar H. B. S., Den Haag. Dr. R. v. d. Meulen, Rz., medewerker Woordenboek, Leiden. Mevrouw M. 'Kooij-van Zeggelen, Brussel. Dr. E. Kruisinga, leeraar H. B. S. en Priv. Do cent, Universiteit, Utrecht. Tot Buitenlandsche ledenDr. O. Knotlie, professor, te Bloemfontein. J. Bols, uitgever oude Vlaamsche Liede ren, Aarschot. Dr. Gust. Cohen, schrijver, Parijs. Dr. C. Borchling, hoogleeraar Ne- derduitsch, Hamburg. Fred. Rompel, Pretoria. Mej. Gab. Vere Campbell, (schuilnaam Marjorie Bowen) schrijfster, te Londen. Dr. W. Creizenach, Hoog leeraar, Krakau. A. C. v. d. Cruyssen, Prov. Inspect. L. O., Antwerpen. Dr. V. Fris, leeraar a. h. Kon. Athenaeum, Gent. P. N. Nieuwenhuys, gepens. Ge neraal der Artillerie, Kopenhagen. Benoemd werden vervolgens tot be stuurleden in de plaats van de heeren Mr. S. Gratama, periodiek aftredende, en profr. Dr. A. Kluijver te Groningen, die bedankt had, de heeren Mr. J. H. Abendanon en Profr. Dr. j. Verdam. Tot Secretaris werd herbenoemd Profr. Dr. S. G. de Vries. Na de rustpoos werd eene voordracht gehouden door Profr. Dr. J. J. Sal- verda de Grave, van Groningen, over „Taaibetrekkingen van Nederland tot - Frankrijk." Na afloop der Vergadering werd een bezoek gebracht aan het rijksmuseum van oudheden ter bezichtiging van de resul taten van de jongste opgravingen in Nederland en werd vervolgens een vriendschappelijken maaltijd gehouden in den huize Prins aan het Rapenburg. Dinsdagavond had eene voorvergade ring plaats gehad van de Commissie voor geschied- en oudheidkunde waarin als sprekers optraden de heeren Dr. E. [Wiersum, gemeente archivaris te Rot terdam en Dr. M. G. de Boer, leeraar H. B. S. te Amsterdam. Eerstgenoemde sprak over „Johan van der Veken, koop man en bankier te Rotterdam, 1583— 1616"; laatsgemelde bahandelde „het hemen der Zilvervloot (1628). Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer in Engeland in 1911. Dezer dagen is in Engeland versche den het verslag van een regeeringscom- missie in November 1911 ingesteld door den minister van landbouw. Deze com missie had tot opdracht om een onder zoek. in te stellen naar de omstandig heden, die het uitbreken van mond en klauwzeer in de laatste jaren beheersch- ten en te overwegen of nieuwe maat regelen zouden kunnen worden inge voerd om het weder optreden dezer ziek te onder het rundvee te voorkomen. Nieuwe gezichtspunten heeft de com missie niet geopend. Daar het rapport echter herhaalde keeren op de wensche- lijkheid van internationale actie wijst, moet de inhoud ook voor ons land van belang geacht worden. De commissie heeft 32 getuigen ge hoord, waaronder twee buitenlanders, n.l. prof. dr. D. A. de Jong van Leiden en prof. B. Bang, van Kopenhagen. De geschiedenis van het optreden van mond- en klauwzeer in Engeland be hoeft niet behandeld te worden. Alleen zij vermeld, dat het optreden van mond en klauwzeer bij Edinburg in 1908 is toegeschreven aan hooi, dat uit Neder land was ingevoerd en dientengevolge het verbod van invoer van hooi en stroo werd uitgevaardigd. Uit het aantal ziek- tegenvallen, dat slechts 25 bedroeg, gedu rende de laatste 11 jaren, mag men wel aannemen, dat men de ziekte geleidelijk meer in zijn macht heeft gekregen. De commissie stelt voor, dat stappen wordeu gedaan om een volledig inge richt internationaal proefstation voor dierlijke ziekten hier of daar te vestigen. De commissie erkent dat het onmoge lijk is zich met zekerheid tegen het over brengen van die ziekte uit besmette lan den te beschermen. Het internationale verkeer is daarvoor veel te belangrijk Als artikelen die liet meeste gevaar mee brengen om de ziektestof over te bren gen worden genoemd: 1. hooi en stroo, 2. melk en melkproducten, 3. huiden, koppen en pooten, geslachte kalveren in de huiden, enz. 4. hoeven, beenderen en andere afval, 5. menschen en hun kleeding. De invoer van hooi en stroo als zoo danig is reeds verboden. Wat betreft hooi en stroo voor verpakking gebruikt erkent de commissie dat ook hierin een groot gevaar voor overbrenging van de ziekte schuilt. Daar echter meer dan 60 verschillende artikelen, verpakt in hooi ot stroo worden ingevoerd, acht de com missie het onuitvoerbaar om den invoer van hooi en stroo als verpakkingsma teriaal te verbieden. De totale invoer van versche me!k uit Nederland en Frankrijk bedroeg in 1911 slechts 11.215 cwts en daar er gevaar bestaat dat een gedeelte dezer melk bij het varkens voedsel terecht komt acht de commissie het wenschelijk den eisch te stelien, dat alle buitenlanidsche melk (uit besmette landen) vooraf verhit wordt tot 60 gr. C. Van veel belang is hetgeen de com missie te zeggen heeft over den invoer van geslachte kalveren (uit Nederland) In het geheel werden in 1911 uitgevoerd ruim 119.000 kalveren, waarvan onge veer 12.500 dus 15 pet. verscheept wa ren in de huiden. Daar het overbrengen der kalveren in de huiden een beslist gevaar oplevert, stelt de commissie voor dat stappen worden gedaan bij de be treffende regeeringen (zegge Nederland) om in het vervolg den, uitvoer van kal veren in huiden te beletten. Daar het hier slechts ongeveer 15 pet. van het totaal betreft, schijnt er geen gevaar te kunnen bestaan om aan dezen wensch tegemoet te komen. De invoer van vellen en huiden wordt als een groot gevaar voor de overbren ging van mond en klauwzeer beschouwd Aangezien echter de handel in huiden van zeer groot belang is (de waarde van invoer in 1910 bedroeg 12.882.326 p. St.) acht de commissie het ongewenscht om den handel ernstig te belemmeren, acht het echter noodig dat door inter nationale samenwerking middelen wor den beraamd om tot ontsmetting van de huiden en vellen te komen vóór de verscheping. De natte gezouten vellen en huiden leveren minder gevaar op dan de droge. Ontsmetting voor verscheping wordt ook wenschelijk geacht voor hoeven, hoornen en beenderen. Bij alle deze voorstellen wordt nadruk gelegd op sa menwerking met het buitenland, van wet telijke voorstellen is alsnog geen sprake. De commissie dringt erop aan, dat de geheele kwestie van overbrenging van de smetstof van mond en klauwzeer tot onderwerp van behandeling worde ge maakt op het internationale veeartsenij- kundige congres, dat in 1914 in En geland zal worden gehouden. Na nog gewezen te hebben op bet gevaar dat wordt opgeleverd door de opveegsels uit scheepsruimten, betuigt de commis sie haar ingenomenheid met de wijze van optreden van het ministerie van landbouw bij de bestrijding van 't mond en klauwzeer in 1911. Zij wijst verder op de noodzakelijkheid om het verbod van invoer van hooi en stroo te hand haven. Misdaad. De politie te Roermond heeft Zondag uit de Roer opgevischt het lijk van een pasgeboren kind. Stranding. De goederenboot Hel vetia I is eergisteren, opvarend van Rot terdam, ter hoogte van Opijnen door een zandbank uit het roeF geloopen en op een krib gevaren. De boot is op den Zuiderwal op 'tzand gezet. Het voor schip stagt Vol water. Inbraak in een klooster. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er, naar het „DgW. v. Nbr." meldt, in gebroken in het klooster van de R. K. zusters te Kruisland. De inbreker heeft de benedenverdieping geheel doorzocht en alles wat van zijn gading was meege nomen, waaronder een bedrag van f60 a f 70. De gestoorde bruiloft. De Arnhemsche recherche was te weten ge komen, dat zekere M. W., wonende te Antwerpen, wiens opsporing de officier van justitie te Almelo had verzocht we gens gepleegd bedrog, eergisteren te Arnhem in het huwelijk zou treden. De recherche heeft de huwelijksvoltrekking ten gemeentehuize niet gestoord en even min de daarop volgende kerkelijke in zegening, welke plaats had in de zaal. van een koffiehuis, maar na afloop daar van trad zij op en arresteerde den ont stelden bruidegom, die per rijtuig naar het politiebureau en vervolgens naar Almelo werd overgebracht. Een dwerg.— De kleinste gemeente in ons land is Hemmen, in Gelderland, die op 1 Januari jl. 197 zielen telde. Ongelukken. ,Te Delft is de 60- jarige werkman T. van een wagen op straat gevallen en op de plaats dood gebleven. Het onweer. Te Drunen is tij dens een onweer de 24-jarige landbouwer J. v. S. door den bliksem gedood. Vermist. Zaterdagochtend heeft de 93-jarige weduwe a. R. de woning van haar schoonzoon te Amsterdam ver laten en is tot heden niet teruggekeerd. Zij is slecht van gezicht en kindsch, zoo dat men vreest, dat haar een ongeluk is overkomen. Zekere v. M., inspecteur van een levensverzekeringmaatschappij te .Haar lem, wordt sedert Zaterdag vermist De recherche ste'.t veel belang in hem en zoekt hem daarom naarstiglijk. Op avontuur. Onder het viaduct van de Zuid-Holl. Electr. Spoorwegmaat schappij tc Rotterdam zijn gisternacht aangetroffen G. J. H. de R. en P. H., jongens van 16 en 17 jaar, die het ouder lijk huis te Hilversum ontioopen waren. Zij wilden daar een schip zoeken. Deserteurs? Dezer dagen is, zoo schrijft hei „Volk", de Florianopolis, een van de door de firma Constant, Kie- vits en Co. te Dordrecht voor de rivier- vaart in Brazi.ië gebouwde zoogenaamde driedekker, op weg daarheen, met ern stige averij de haven van Bordeaux bin- nengeloopen, waar het schip thans in droogdok ligt. De bemanning, stokers, tremmers en matrozen weigerden allen de reis met dit schip over den Oceaan voort te zetten, met het gevolg, dat zij in een schuur nabij het droogdok worden gevangen gehouden, waarschijnlijk met de bedoeling om hen, zoodra het schip hersteld is, met behulp van den sterken arm aan boord terug te brengen. De consul schijnt in dit conflict tusschen de bepalingen omtrent desertie in het Wetboek van Koophandel en de natuur lijke zucht naar levensbehoud bij de be manning, geen anderen uitweg gezien te hebben dan een poging tot verzoening der opvarenden, in den vorm van een vaatje wijn. De vakbond evenwel sloeg een beteren weg in, wist van de zeevaart-inspectie gedaan te krijgen, dat soortgelijke vaar tuigen geen vergunning meer zullen krij gen voor de overzeesche reis, tenzij zij iot Madeira worden vergezeld van een sleeper, en dat ter plaatse in Bordeaux een nieuwe inspectie van de Florianopolis zal wordeu gehouden, waartoe de inspec teur zich daarheen zal begeven, indien vooraf een voor den consul onder eede afgelegde verklaring van de bemanning omtrent de wederwaardigheden op reis ontvangen wordt. Thans heeft de minister van buitenl. zaken telegrafisch den consul opgedragen de bemanning onder eede te hooren. Later wordt gemeld, dat de bemanning van het passagiersstoomschip Florianopo lis gedeeltelijk per trein, gedeeltelijk per boot, uit Bordeaux js teruggekeerd. De II betrokkenen hebben hun zaak in handen gegeven van de Nederl. Zee- mansvereeniging Volharding en verder mr. A. A. Moll te Dordrecht aangezocht hun belangen te behartigen. Ze eischen liet derde gedeelte van de som, hun voor de thuisreis van Para toegezegd en boven dien restitutie van de reisgelden, thans van hun gage afgehouden. Daarbij beroe pen zij zich op de onzeewaardigheid van het schip, dat huns inziens bij stormweer onherroepelijk verloren zou zijn geweest. Verstikkende gassen. Te Lutjewinkel in de gemeente Winkel (N.-H.) was de heer J. Nobel, landbouwer aldaar, met zijn zoon bezig den ierkelder bij zijn boerderij schoon te maken. Hij bemerkte daarbij, dat de pomp, waarmee de kelder werd ledig gepompt, verstopt was geraakt. Teneinde ditgebrek te verhelpen, open de hij het luik, waarmede de kelder ge- slaten was en daalde langs een ladder in den bijna ledigen kelder af. Hij geraakte echter terstond bedwelmd door de ver stikkende gassen, welke zich daarin hadden ontwikkeld, en viel bewusteloos aan den voet van laddeJ neer. Zijn zestienjarige zoon, die het gevaar bemerkte, waarin zijn vader verkeerde, riep dadelijk om hulp, waarop een buurman, de heer F. A. Boekensteijn, toesnelde en in den kelder afdaalde, met het gevolg, dat ook hij daarin bedwelmd neerstortte. Hetzelfde lot trof den zoon en een anderen buurman, den heer j. Ham, die ook in den kelder waren afgedaald, zoodat vier menschen bewusteloos in de verstikkende ruimte lagen. Een panische schrik ontstond onder de inmiddels togesnelde menigte menschen, die jammerend heen en weer liepen. Ge lukkig had de heer G. Nobel, broeder van bovengemelden J. Nobel, de tegen woordigheid van geest, handelend op te treden. Snel bond hij zich een touw onder de armen, nam een tweede touw en daalde daarmede, na eerst diep ademgehaald te hebben, in den kelder af bond toen vlug het louw om een der slachtoffere, waarna het terstond naar boven werd getrokken. Viermaal volbracht de heer Nobel deze moedige daad en hij had de voldoening, alle vier de personen, hoewel nog geheel bewusteloos, naar boven te brengen. Lang zamerhand keerde bij alle vier de slacht offers het bewustzijn terug. Zij zijn thans allen buiten gevaar. De kleedingb eg rooting der vorsten. Geen heerscher van Europa heeft zulk een groot budget voor zijn kleeding als de Tsaar van Rusland. Alleen zijn kleermaker voor zijn civiele costuums verdient jaarlijks f24.000 en de militaire f36.000. De .Tsaar draagt een kostuum nooit meer dan drie keer, en hij betaalt voor ieder kostuum op zijn minst f144. Een cylinder kost hem dan f60, een paar handschoenen een 125, Jaarlijks koopt de Tsaar een nieuwe pe s, die fjOOG a f6000 kost. Koning George van Engeland heeft daarentegen aan f50.000 voor zijn ge heele garderobe genoeg, koning Alfonso van Spanje houdt van bijzondere luxe in jaehthemden en betaalt voor elk daarvan f 75. Hij gebruikt er jaarlijks cenige dozijnen. De Duitsche keizer moet voor zijn uniform-gardeiobe jaarlijks ecu f50.000 uitgeven, maar voer zijn burgerlijke klee- ding geeft hij maar heel weinig uit. Hij draagt eenzelfde costuum wel 30 keer en betaalt er liïet meer dan f 90 voor. Zijn dassen zijn z'n cenige luxe. Het meest bescheiden bedrag vo r zijn kleeding geeft koning Haafcoii van Noor wegen uit, die aan zijn kleuüng jilet rneer besteedt dan een welgesteld burger, die zich gesoigneerd en correct kleedt. De eerste toast. De neef uit Amerika, die in de nieuwe wereld fortuin heeft gemaakt, is over en op bezoek in zijn oude woonplaats. Hij heeft de attentie van de gezamen lijke familie op een diner te vragen. Alle genoodigden geven zich de uiterste moeite om den dierbaren, ongeirouwden en vooral ouden neef aangenaam te zijn, de een ziet den ander met afgunstige blikken aan en inplaats van opgewektheid heerscht er onder de familieleden een gedrukte vijandige stemming. Men eet en drinkt, de lieve neef uit Amerika heet zijn bloedverwanten hartelijk welkom, maar niemand der gasten wil het eerst een toast uitspreken, de een laat 'taan den ander over om stemming te maken. Plotseling wordt een der jongste gasten, die te veel vanille-ijs gebruikt heeit, on passelijk en begint lange woorden te spreken. Er volgde een algemeene op schudding. Dan staat een der familieleden op, tikt vastberaden tegen zijn glas en zegt: „nu het ijs eenmaal gebroken is...." Stoomvaartberichten. Het ss O p h i r, van Java naar Rotterdam, vertrok 11 Juni van Port-Said. Grotius, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Juni van Algiers. Bi 11 iton, van Amsterdam via Ham burg naar Batavia, arriv. 11 Juni te Southampton. Koning W ril em 1. van Amsterdam naar Batavia, arriv. 10 Juni te Port Said. Nieuw Amsterdam vertrok 11 Juni van New York naar Rotterdam. Z ij 1 d ij k, van Savannah naar Rotterdam en Hamburg, pass. 11 juni Scilly. Hemland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 10 Juni van Rio Janeiro. F r i s a, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 10Juni van Lissabon. R ij n 1 a n d, van Buenos Ayres naar Amsterdam, vertrok 10 Juni van Las Pairnas. ■Pallanza, vertrok 9 Juni van Montreal naar Rotterdam en Hamburg. N o o r d a m arriveerde 10 Juni van Rotterdam te New-York. Goron- talo, van Rotterdam naar Java, arriv. 11 Juni te Port Said. Bandoeng, van Java naar Rot terdam, vertrok 11 Juni van Padang. Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, pass. 11 Juni Ouessant. Vondel, van Amster dam, vertrok 11 Juni van Southampton. Ura nium arriv. 11 Juni van Rotterdam tc Halifax. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd W. D. A. Ophorst, Schelpenkade 38, Iuit.- kolonel der infanterie. G. Onderstal, Breestraat 84, kok. J. de Zwart en gez-, Varkensmarkt 7, loge menthouder. J. Gravenkamp, Hoogewoerd 156, dienstbode. H.-Klinkert, Oude Singel 228 A, monteur, H. R. van der Meulen, Kort Rapenburg 6, adj. inspecteur van politie. j. Waarts, Breestraat 32, onderwijzer. P. Westerbaan, Witte Singel 31, journalist. F. H. Smalt, Haarlemmerweg 21. L. J. A. Jansen, Haarlemmersfraaf 38. D. Douma, Langebrug 51, onderwijzer. B. J. Verdoorn en gez., Levendaal 21, maga zijnmeester. j. H. L. Carstens, Galgewater 1, adj. inspec teur van politie. H. Eisener, K. Hansenstraat 12, damesklee- dermaker. G. W. A. Roose, Wasstraat 33. P. J. van der Baan en gez., Drie October- straat 23, instrumentmaker. Wed. Blijstra, Oude Rijn 27. P, A. Kocli, Heynsiusstraal 16, bloemistknecht: W. F. Nedelstein Walter, Lange Mare 40. N. Verlind en gez-, Korte Koppenhinksteeg 10, stoffeerder. A. E. C. Haazer, Steenstraat 42, instrument maker. j. de Visser en gez., Lange Zandstraat 6, werkman. J. Ouwerkerk en gez., Groenesteeg 22, blik slager. P. J." Determan, Oude Vest 181, bouwkundig teekenaar. Wed. P. Werner, Heerengracht 83. A. P. van Genderen Stort, Höpital Wallon, leerling verpleegster. M. G. Hopp, Beschuitsteeg 12a, suikerwerker. P. J. Warmenhoven, Hansenstraat 29, spoor wegarbeider. H. Spierenburg en gez., Floralaan 5, los werkman. G. van der Laan en gez., Overrijn 4, verver. H. van der Heijden en gez., Botermarkt 20, monteur. J. N. Kross, Ceciliastraat 75, koopman. C. H. Matthijsen, Rembrandtstraat 27, adj. directrice Leidsche coöper. keuken. P. A. van der Vlugt en gez., Musschenbroek- straat 10a, huisschilder. J. Ottens, Apothekersdijk 21, commies Poste rijen. G. J. C. van Hooff, Lange Mare 37. Opgave van Personen die uit Leiden vertrokken zijn. Egbert Lina, Sassenheim, broodbakker. H. G. Bonnet, Amsterdam, Gr. Kattenburger straat 14. H. Bouwens, Alphen (Z.-H.), Gouwsluis 18. F, H. Friesema, Rotterdam, Jonker Frans straat 81 b. W. van Kuieren, Rotterdam, Gen. v. d. Heijden- straat 19. F. N. van Deventer, Rotterdam, Goudsche- weg Wilhelmina-hof 20/11. G. Th. Schuuselaar, Schoten, Schalkburger- kade 91. Chr. de Ruiter, Amsterdam, Barendsstraat 134 S. v. d. Oever, Schoten, Schalkburgerkade 91 J. J. Weijs, Hilversum, Soestdijkerstr.weg 23. W. F. Moene, Hillegom, Kanaalstraat 20. W. L. Leget, Amsterdam, Reijnwardstr. 48 li P. A. van Holte tot Echten, den Haag, Banka- straat 133, B. J. Hage, Groningen. Ph. J. Kwanten, _N. Helvoet, Brielscbe straat weg c. 57, P. v. d. Berg, Kethel, Polderweg 84. L. Adam, Amersfoort, Plantsoen 3. W. Blok, Zwolle, Waterstraat 54. Wed. P. Eikerbout-Hakkenberg, den Haag, Java laan 135. A. Schellevis, Deventer, Assenstraat 23 a. Mej. P. C. H. Misienlein, Assen, Kerkstr. 21a. Mei. E. S. Müller, Rotterdam, Wateringschc- straat II. v. d. Burg, den Haag, Boleijsstraat 39. Wed. J. Shiieur-Ptiats, Rotterdam, Aalbrecht- straa! 14a. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Johannes Jacobus Gerardus, z. van W. Stalman en C. C. Midden dorp. Maria Authocia Jacoba. d. van W. A. Eoot cn W. M. Zuydveld. Johanna Wilhcl- mina, d. van L. C. Affourtit en A. H. P. Koster. bodewijk Thomas, z. van J. Stam en L. D. van Egmond. Adriana Krina, d. van J. Buys en W. Scherpe nisse. Johannes Theodorus Cor- neli;- z. van E, van Veizen en M. J. Oorschot. ElzinaBotina, d. van j. Verwer en T. Akker man. Cornelia vlargaretha, d. van A. Zirkzec en J. M. j. Swagers. Wilhelmina, d. van H. van der Leek en L. M. Korenliof. Christina, d. van P. j. van der Voord en D. Schroef. Kommertje, d. van G. van der Voorde en G. M. G. Hageman. Paulus Cor nells Wilhelmus, z. van C. van der Ham en M. Chandron. Sara Maria, d. van P. Marck en S. M. Koordes. Overleden: Leven!, kind van J. Tuinman cn J. V. C. L. van Beijeren. S. C. van der Horst weduwe van A. j. v. d. Hoeven 77 i. P. M. C. van der Lans d. 6 m. G. J. van Els d. 4 m. D. C. Wee da z. 2 j. Levenl. dochter van j. de Lange en H. Meijer. F. Klinkhamer d. 4 m. M. van Dijk geb. Lodder 28 j. C. J. Thomas wed. van J. S. Slegien- horst 68 j. A. j. li. Boon v. '69 j. E. van Hen-zen jm. 20 j. V/. Mechelse z. II w. LSSSE. Geboren: Anna Cecilia, d. van J. Wassenaar cn A, v. d. Lubbe. Joost Marinus, z. van W. Willemseii en W. de Blieck. Maria Adriana, d. van T. Obdam en A. M. van Haaster Ondertrouwd: L P- v. d. Voort en H. van Oosten. Getrouwd: B. H. Preenen en C-Schrama. B. Ph, Dolman en C. de Vries. RIJNZATERWOUDE. Overleden: Chr. Compeer, jm., 3 j. J. Schild, jm., 3 mnd. FamilieberichtenuitandereBladen. Geboren: D. van C, Pampus en Pampus- Vermeij, Amsterdam. Heléne, d. van F. J. L. Vismans en Vismans-Annegam, Getrouwd: Piet J. S. Pieters en Anna M. C. Verhoeckc, Amsterdam-'s-Hertogenbosch. P. G. de Wit Azn. en Cathrina van Weerden- burg, 't Zand-Sioten. C. Kramer en A, G. Smeenk, Dordrechf-Amsterdam. Overleden: Bernard LouisRohling, 54 j. Amsterdam. Acriana Johanna Hendrika, Boon 60 j. Leiden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren, des middags. Aanvragen va:i werkzoekenden. 1 scheikundige (apotheek), 1 boekhouden, 2 kantoorbedienden, 2 timmerlieden, 1 witter, 1 metselaar, 1 smid- vuurwerker, 1 grof-bank- werker, I hulpgasfitter. I banketbakker, 1 brood bakker, 1 ziekenoppasser, 3 loopknechten, 6 losse werklieden, 1 werkster, waschvrouw. Gevraagd: 1 kuiper, 2 meubelmakers, 1 vuurwerker, 10 timmerlieden, 10 metselaars, 1 machinale-houtbewerker 1 electro-monteur, 1 1 koperslager, 4 straatmakers, 20 schilders, 1 instrumentmaker. Marktberichten. VOORSCHOTEN. 11 juni. Vrije veiling 940 Eieren f 4,40 a 5.40. 80 Eendeieren f 4,30 a 4.80. Konijnen f0.40. Eenden f0.85. TER AAR, 11 Juni. De prijzen waren bloemkool le soort f4,20 a f7,10, dito 2e soort f 1,70 a 4,20 Engelsche komkommers f 8.a f 8,70, dito 2e soort f 4,20 a f 5,40, peen f 2,90 a f 4.10 salade f0,80 h f 1,10. Aanvoer 16,870 Engelsche komkommers, 3940 bloemkoolen, 530 bos peen. SNEEK, 11 Juni. Marktboter. Prijs le keur f50.— aangevoerd 1014 en 0/8 vn. Bij de Ver- eeniging le keur f50.Fabrieksaanvoer 3/3 en 24/6. Prijs f 5034- Noteering van de commissie der vereeniging voor boter- en kaas handelaren in Friesland, le soort f 49%. Kaas nieuwe Nagel. Aanvoer 156 kg. f63.— Vee 117 koeien, 83 kalveren, 153 schapen, 158 lammeren, 0.— varkeus en 89 biggen. Prijzen van vet vee per kg. Varkens 27-29^ c., biggen voor Londen 21 a 22 c. PURMEREND, 11 juni. Kaas, Aangevoerd 175 stapels f 29 a f 32% de 50 kg. B o t e r. Aangevoerd 2395 kg. f 1,25 a 1,35 p. kg. Vee. 704 runderen vet vee 72 a 86 c. por kg. 69 paarden, 183vettê kalveren f0,80 a f 1,00, per kg., 515 nuchtere id. f 14,— a 28,— per stuk. 310 vette varkens 54 a 58 c. per kg., 97 magere id. f 20 a 36, 270 big gen f9 a 14 p. stuk. 2941 schapen en lammeren. LOOSDUINEN, 11 juni. Groenten vei ling. Bloemkool le srt. f 9,— a 15,2e srt. f 4,70a f 8,10, komkommers (Eng.) le soort f7,90 a f9,30, 2e soort dito f3 70 a 7,30, (gele) dito 1ste soort f 7,10 af 7,40, salade le soort 1,00 a f 1,30, dito 2e soort f 0,80 a0,90, peen, le srl f 8,20 a f 12,70, dito 2e soort f5,20 a 7,70, rabarber f 1,60 a f 19,0, selderij f0,90 a f 1,40. peterselie f 1,20 a f 1,40 per 100 stuks, spinazie f0,22 a f 0,38, zuring f 0,10 e. f 0,11, postelein f0,46 a f0,57, stoofsla f 0,09 a f 0,21, komkommerstek f 0,70 a f 1,55 per 100, peulen f0,90 a f 1,05 pet mand; tomaten le soort f 19.30 a f25,dito 2e soort f 9.C0 a 15,per 50 K.G. Aanvoer 96,245 komkommers, 35,414 bloemkoolen, 20,503 bos peen, 15,528 pond tomaten. LONDEN, 10 Juni. Vleeschmarkt. Ter Central Meatmarket waren heden aangevoerd 5400 ach ter- en voorbouten uit Argentië en 65 t. Scbot- sche runderen. De handel in 't binpenland ge slachte runderen en schapen was redelijk tot vaste prijzen. Runderen uit de koelkamer trager. Varkens en kalveren vast Men besteedde voor runderen 2/11 a 5/8, schaden 4/8 a 5/4, lamme ren 5/8 a 01-, varkens 41- a 4/6. Handelsberichten AMSTERDAM, 11 juni. Koffie goed ord. Java 53 c. Superior Santos 43% c. De tweede en laatste gedurende dit jaar heden door de N. H. M. gehouden veiling van gouvernements- koffïe bestond slechts uit 4262 bn. (3736 bn. Java- en 526 bn. Sumatra-) zoodat uit den aard der zaak goede prijzen bedongen werden. Zoo liepen de goed ordinaire soorten ca. %c. boven taxatie, evenals de Liberia en de Robusta. De Preanger werd om en bij taxatie afgedaan, ter wijl 526 bn. Sumatra tot boven taxatie opge houden werden. In verband met den afloop der veiling werd de noteering van goed ordinair Java op 53 c. gebracht. Suiker prijshoudend, juni f 14lXj» Aug. f 15 en Oct.-Dec. f 12 geboden. ROTTERDAM, 11 Juni. Koffie. Goed ord. Java 53 c., Sup. Santos 43% c. Suiker prijsb. Aug. f 15L(enajaar f 12^g geboden. SCHIEDAM, 11 Juni. Moutwijn f 14,—.Jenever f 18. Commissie f I0$L Stemming flauw. Spoe ling f 1.40. Graanspiritus f 24^' a f 25—Melasst 122, Ruwe Spiritus f 11a llltf.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6