Uit Stad en Omgeving. mer uitgebracht, nog steeds geheim ge houden wordt. Dat de conclusie voor de firma Krupp ongunstig was, lekte reeds lang geleden uit. Dit bericht mag als een bevestiging daarvan worden be schouwd, meent het blad. Waarheid en Vrede. Op het eind der vorige week ver scheen de Juni-aflevering van „Stem men vcor Waarheid en Vrede." Dr. Bronsveld is vertoornd. Vertoornd over liet aannemen der Bakkerswet door de Tweede Kamer!!! Ziet hier wat hij schrijft: „De Bakkerswet, welke zoo lang in aantocht was, en meer dan eens „verr popte", is in haar laatste rigoristische gedaante door de Tweede Kamer met geringe meerderheid aangenomen. De bekende coalitie bleek daarbij uiteen te gaan. Waren de sociaal-denicn. raten niet te hulp gekomen, de wet was afgestemd. Niet zonder voldoening konden zij dan ook, bij monde van den heer Schaper, getuigen, dat hun wet hadj^etriomfeerd". Nu weten we eerst recht» hoe waar heid en vrede gediend worden Het is een exempel voor alle historie schrijvers. („Rott.") Het groenloopen De gisteravond gehouden Corpsverga dering van het Utrechtsche Studentencorps heeft, op voorstel van den Senaat, be langrijke wetswijzigingen, betrekking hebbende op het groen wezen, aangenomen. De voornaamste veranderingen werden vastgesteld met algemeene stemmen. De wijzigingen, waardoor zeer zeker belangrijke verbeteringen in het groen- wezen aan de Utrechtsche Universiteit worden gebracht, komen in hoofdzaak op het volgende neer: Terwijl vroeger het groenloopen eerst geëindigd was den derden Woensdag in September een tijdstip, waarop ver schillende colleges reeds begonnen zijn zal voortaan elk jaar het begin van het noviciaat door den Senaat worden vast gesteld, dat dit geëindigd is zoo mogelijk vóór het begin der colleges. Waren de groenen vroeger vrij op Zon- en kerkelijke feestdagen, thans zul len ze dit ook op de Zaterdageh zijn Verder zal de Vrijdagnacht de zoogen. Senaatsnacht aanzienlijk wor den verkort. Voorts zullen des avonds de groenen om 10 uur vrij zijn, uitgezonderd dan dezen Vrijdagnacht. Voor het publiek althans zichbare ver andering is de afschaffing van de pet; voortaan zal de zwarte pet niet meer verplicht zijn. Ook is het uitoefenen van het noviciaat op straat verboden, het zal dus alleen maar mogen geschieden op de kamers en in de sociëteit. De hoofdelijke omslag, welke jaarlijks van de groenen geheven wordt, zal zeer worden verminderd, terwijl verder nog strengere bepalingen zijn aangenomen tegen corpsleden, die deze bepalingen overtreden. Loos spel. Dit zet „De Standaard" boven een driestar, waaraan wij het volgende ont- leenen: - Zoo goed als drie weken gingen er nu reeds enkel met de algemeene beschouwin gen over de Ziektewet heen. A.s. Woens dag hebben we 12 juni en staan we voor de artikelsgewijze behandeling van twee ontwerpen, het eene met 114, het andere met 136 artikelen, en op deze 250 arti kelen hangen bundels van honderden amendementen, terwijl er nog steeds amendementen bijkomen, nu weer 25 op eenmaal. Op die massale veelheid wordt nu reeds gespeculeerd. Men rekent er op, dat men in Juni niet klaar komt, en dat er in Juli hoogstens nog een week bij kan, maar dat in elk geval van afdoening van deze twee ontwerpen vóór het zomer reces geen sprake is. Maar dat deert niet. Dan in October maar weer aan de Ziektewetl We willen het wel gelooven. October weer aan de Ziektewet, en dan liefst weer zóó treuzelen, dat men in Februari 1913 eerst tot een eindstem ming kan komen. En dan de Invaliditeits wet die natuurlijk met haar 394 artikelen weer een driehonderd amendementen uit lokt. Daar einde Maart mee beginnen, en in Juni nog niet half klaar zijn. DeTariefwet blijft dan als een kruidje roer-me-niet liggen. Bij de stembus heeft men dan de dubbele good cryInvaliditeits- en Ouder- j. domswet niet af, en de Tariefwet de boeman van de toekomst. Dat zal pakken, dat zal de kiezers kopschuw maken. Rechts gaat er zoo vanzelf onder. En dan is Links weer de baas in het land. Regeering en Kamermeerderheid zijn, krachtens hare verantwoordelijkheid voor den gang van zaken, zeer stellig gehou den om op deze aangelegenheid hoe eer hoe beter orde te stellen. Over en weer moet geweten worden en vast staan, dat, komt de Ziektewet nu niet af, de Ziektewet tijdelijk moet opge borgen of desnoods ingetrokken, en dat in elk geval met October 1912 de Inva liditeitswet in de Kamer aan de beurt komt. KORTE KRONIEK. In de zitting van de provinciale staten van N.-H. zal behalve de ver kiezing van eer lid van Gedeputeerde Staten, tevens aan de orde worden gesteld de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van mr. H. j. Kist, ia leven 1 lid van die Kamer. - De gewone audiëntie van den mi nister van Binnenlandsche zaken zal op 1 Zaterdag 15 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 12 Juni. Dagen van beteekenis. Deze beleeft thans het Katholieke Leiden. In ons midden vertoeft toch Haarlems Kerkvorst, hierheen gekomen oin aan hon derden de bevestiging in hun H. Geloof te brengen door de toediening van het Sacrament des Vormsels. Het vertoef van een Bisschop in een of andere stad pleegt in deze streken zonder uiterlijk vertoon te geschieden hoogstens duidt de paarsche wimpel aan de nationale vlag den ingewijden, wie onder hen verblijft. Maar al komt en gaat Z. D. H. Mgr. Callier in eenvoud en stilte, zijn aan wezigheid strekt den waren Katholiek toi vrome vreugde en we zijn er zeker van, de tolk te wezen aller Leidsehe geloofsgenooten, wanneer wïj over liet verblijf van onzen Bisschop in St. Peirus* \este onze oprechte vreugde uitspieken. In grooten getale gingen thans jeugdi gen en ouderen tot den tempel op om het H. Vormsel te o ïtvan-genin nog grooter getale begaven zich andere ge- loovigen daarheen om van de toediening des Sacraments getuige t: zijn; en allen bekwamen den indruk, dat waar im mers* de Bisschop in de uitoefening de zer verheven functie een keer te meer het beteekenisvol middelpunt was voor ons aller ernstige aandacht a len bekwamen den indruk, dat onder ons, Katholieken een saamhorigheid bestaat als nergens elders wordt gevonden. Moge Mgr. Callier van het Roomsche Leiden een goeden indruk hebben be komen en moge het Katholieke leven in onze stad steeds zoo bloeien, dat de Eerw. geestelijkheid en Z. D. H. met trots er op kan blijven wijzen. Metaalbewerkers-actie. In de Graanbeurs was gisteravond een vergadering belegd door den Alg. Ned., den Nederl. R. K. en den Christelijken Metaalbewerkersbond. De opkomst was goed. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer F. Eikerbout, bondsbe- stuurder van den Chi. Bond, die meende, dat de vakorganisatie hier nog steeds als een luxe werd beschouwd. Ook gebeurde het wel, dat de werklieden haar den rug toekeerden, als zij er niet direct voor deden van zagen. Van de vakorganisatie moet men niet direct voordeden ver wachten; op den duur zal zij echter groote verbeteringen brengen, gelijk de ervaring aantoont. Men gaat hier nog gedrukt onder lage loonen en lange ar beidstijden. Spr. keurde af, dat er arbei ders gevonden werden, die wel bereid zijn een deel van hun loon voor den alcohol te bestemmen, doch voor wie het geldelijk offer, dat de vakbond als con tributie eischt, te zwaar is. Spr. laakte het drankmisbruik, omdat het lóonsver- hooging tegenhoudt, al gaf spr. toe, dat de demoralisatie door den drank ten deele oorzaak vindt in de lage loonen. Spr. eindigde met een opwekking tot organisatie. De heer W. F. Dekkers, bondsbestuur- der van den Alg. Bond, betoogde, dat in het verspreide propagandablad de on gunstigste loon cijfers niet waren opgeno men; 'twas zoo al erg genoeg. Hij wees op de schrille tegenstelling tusschen de lage loonen en de groote winsten der ondernemingen. Met een gemiddeld loon van f 9r75 en f 11.50 moet in de huis gezinnen een tekort ontstaan, want men kan er niet van rondkomen. Het proleta riaat weet echter niet, dat het zoo diep in het moeras is gezonken. Er moet een beter leven komen. In Gouda en Delft is de toestand voor de metaalbewerkers veel beter; hier staat men op de laagste trap. Spr. heeft alleen nog maar de groote fabrieken op het oog; bij- de burger smeden is de toestand nog slechter. Spr. meende, dat de arbeidsduur verkort moet worden, omdat deze in vergelijking met andere steden veel te lang is. De vrou wen moeten ook bewerkt wordenzij zien het gerechtvaardigde der eischen niet in en de overmacht der vrouwen is hier absoluut. Zonder instemming der vrouwen kan geen organisatie bestaan. Spr. achtte de uitbetaling van overwerk noodzakelijk, evenals die voor de Chris telijke feestdagen, welke nergens ge schiedt, behalve bij enkele kleine pa troons. Ook deze spr. wees op het ver derfelijke van het drankmisbruik, dat hij weet aan de verkeerde maatschappelijke toestanden Ten slotte haalde spreke aan, wat de „Leidsehe Crt." over de actie heeft geschreven, en conclu deerde eruit, dat zij gerechtvaardigd is, alhoewel de „L. Crt." zich voorzichtig uitte. Spreker is dankbaar voor dien steun; hij weet, dat het „Leidsch Dagbl." en andere bladen van de misstanden ook op de hoogte zijn, $naar zij erkennen ze zoo weinig! Spr. spoorde de arbei ders aan de vakbonden niet in den steek te laten, als een loonactie op touw wordt gezet; voor een actie zijn de omstandig heden gunstig, want de metaal-industrie beleeft een gouden tijd. De heer C. J. Kuiper, bondsbestuur- der van den R. K. Metaalbewerkersbond, als laatste spreker optredend, zet uiteen dat organisatie jhet middel tot verbete ring is. De invloed van de lage loonen hier ter stede doet zich ook elders in den lande gevoelen; meermalen wordt geklaagd, dat men niet kan concur- reeren tegen een firma, waar de loonen zeer slecht zijn. Spr. acht het onverklaarbaar, dat de arbeiders zich hierbij neerleggen en dat zij tot dusverre doof bleven voor de stem der organi satie. Er wordt hier door de patroons geconcurreerd met andere fabrieken met dc stoffelijke en geestelijke welvaart dei- arbeiders. Nergens vindt men een ar beidsdag van 12 uur. De arbeiders moeten zelf medewerken om verbeteringen te be reiken; zij hebben steeds verzuimd dooi hun organisatie invloed op het bedrijf uit te oefenen, ofschoon de arbeid toch de voornaamste helft in het bedrijf is en daarom aanspraak mag maken op een behoorlijk aandeel in de winst. Orga nisatie, herhaalde spr, is het eenige mid del tof verbeter.ng. De centen zullen bete» besteed zijn a'.s zij bij de vakbonden wor den gedeponeerd, dan wanneer zij aan onnutte zaken worden uitgegeven of om gezet worden in drank. Spr. riep ten slotte de medewerking van alle metaalbewer kers in. Aan het debat, dai a; en toe rumoerig was, werd alleen deelgenomen door den heer Hooze, die optrad namens de lan delijke federatie. Deze debater, ging spe ciaal den tweeden sprek;r te lijf, protes teerde, dat de heer Dekkers de hulp der bourgeoisiepers had ingeroepen, meen de dat de opzet der vergadering' een leugen was en zeide enkele persoonlijk heden tegen hem. Als het hier gaat als in Dordt, dat dc actie slechts zie'.tjes- vangerij beoogt, adviseert spr. den arbei ders liever zich niet te organiseeren. Spr. critiseerde de samenwerking met de christelijke organisaties en keerde zich ten slotte tegen het drankmisbruik. De je never moeten de arbeiders laten staan, het geld is beter te besteden voor hun gezin en de ontwikkeling van hen zelf. Begint u zelf te verbeteren, eindigde spr. dan eerst zal men komen tot een wer kelijke goede samenleving. De drie inleiders beantwoordden den debater kortelings. Hierna werd de vergadering gesloten. Vereeniging ondersteuning van nagelaten betrekkingen van visschers. Aan het jaarverslag der vereeniging tot voortdurende ondersteuning der nage laten betrekkingen van verongelukte vis schers der reederijen te Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee wordt het vol gende ontleend In het boekjaar 191112 werd ont vangen Aan contributies van de ree- derij te Katwijk aan Zee f666, aan bijdra gen van stuurlieden en bemanning van bomschuiten te Katwijk aan Zee f30.63, aan heffingen van te Noordwijk aan Zee gemaakte besommingen en jaariijksche bijdragen uit verschillende gemeenten f 497.05, aan legaten, renten en giften f 2501.64. Te samen f3695.32. In dit boekjaar is uitgekeerd geduren de de zomermaanden per week f 1.50 voor elke weduwe en f 0.25 voor eik kind, gedurende de wintermaanden f2.25 voor elke weduwe en f 0.35 voor ieder kind en als Kerstgave f5 voer iedere weduwe, te zamen f 2550.90. Bij het einde van dit boekjaar genoten ondersteuning te Katwijk aan Zee 20 we duwen en 12 kinderen, te Noordwijk aan Zee 4 weduwen en 1 kind. Door den sterm op o0 September 1911 is over boord geslagen en verdronken één Katwijksche visscher, nalatende eene we duwe en vier kinderen, die terstond in de wekelijksche bedeeling zijn opgenomen. HAZERSWOUDE (Groenendijk). In aansluiting met wat wij gisteren onder Kerknieuws over het zilveren priester feest van pastoor J. M. Keulers hebben bericht, deelen wij nog het volgende mede. Over het feest voor de schoolkin deren in den namiddag schrijft men ons. Gaven de grooteren vaak heel goed spel te zien en te hooren, alleraardigst waren soms ook de kleineren in hun echt ongekunstelde vrijmoedigheid, ter wijl van de gymnastiek vooral van die der grooteren getuigd mag worden, dat er in letterlijken zin „geen enkele misstap" begaan is." De moeilijke arbeid der Eerw. Zusters werd beloond door het welslagen der uitvoering, bjjgewoond door een talrijk opgekomen en dankblaar genietend publiek. De kinderen werden door den Zeereerw. jubilaris hartelijk be dankt onder toezegging van nog een ex tra feestje. Daarna begon voor hen de pret in de verschillende lokalen en op de speelplaats, waarna hun ten slotte de lichtbeelden van de avonduitvoering zouden vertoond worden. Wijl echter niet iedereen „tooveren" kan, ging die vrij tobberig, totdat de weleerw. Pa ter Jesser, uit Leiden gekomen voor de avonduitvoering, het toestel in orde bracht en tot groote vreugde der kin deren alles nog eens overdeed. Intus- sehen was het reeds zoo laat geworden, dat reeds de eerste bezoekers voor de avondvoorstelling kwamen opdagen. De avond-voorstelling is schitterend geslaagd. De feestzang „De Kerk der Nederlanden en het Pausschap", voor soli en koor met begeleiding van piano en orgel getuigde ongetwijfeld van een „kunnen" zooals men dat zelden bij'n dorpskoor, bestaande uit dilettanten, aan treft. Dit succes is zeer zekér voor een groot deel te danken aan de toewijding en bekwame leiding van den directeur de heer J. .B Wesselingh. De uitvoering, werd opgeluisterd door lichtbeelden, waartoe men. door de welwillendheid va,n den weleerw. pater l esser in staat was gesteld. Men kon zeer dikwijls bemerken dat de vele aanwezigen het schoollo kaal was tjokvol onder den indrik waren van de mooie tafere len en de met gevoel en beschaving gezongen zang, Na de pauze kregen de aanwezigen een mooie „toegift", bestaande uit eeni ge aardige liedjes.: De Bewaarcnge', de Lente, de Muizepoes, en twee bedjes uit de zangbundel de LeéUwerk''. Pater Tesser kwam die toegift nog smakelij ker makeii door verschil'ep$e komische lichtbec'den, die de lachspieren danig in beweging brachten. Daarna steeg een hartelijk „Lang zal hij leven" op voor den jubileerenden pastoor, waarna dé Z.Eerw.heer deken Mosmans het woord nam. 'ris ge vv eest aldus sprak ongeveer Z.Zeereerw. een dag vol emoties, 't ls een gelukkig feest geweest, allereerst voor Pastoor Keulers, die nu gedurende zes jaren met zooveel ijver en zorg hier heeft ge werkt, maar 't is ook een gelukkig feest geweest voor ons allen, omdat gij, pa rochianen, hebt getoond uw diepen godsvrucht, uw eerbied en liefde voor den priester. Als er één tijd is geweest, waarin dat noodig was, dan is het in dezen gevaarlijken tijd. God heeft ons de onschatbare gave van het Katholiek ge loof geschonken. Zorgen wij, dat wij ware Kathoi.eken blijven en ons in de zen tiid niet laten meeslepen door de z.g. neutraliteit, ons niet vereenigen in neutrale o? confessionele vereenigingen, maar laten wij handelen volgens zuiver Katholieke beginselen, luisterend naar het woord van den Paus, van de Bis schoppen, en van de priesters, die de bisschoppen tot ons zenden. Dan stelde Deken Mosmans voor een „Lang zal hij leven" te zingen voor den pater Tesser, en daarna een „Lang zullen ze leven" voor de feestcommissie. Toen de jubilaris in gezelschap van de aanwezige geestelijken de meeste van de Eerw. heeren, die 's morgens bij het H. Misoffer tegenwoordig waren de zaal verliet, werd een spontaan „Lang zal hij leven" aangeheven voor deken Mosmans. De bewoners van Groenendijk heb ben op waardige wijze het feest van hun beminden pastoor gevierd. Het idee om zulk een feestavond te organiseeren, verdient alle waardeering Bij zoo'n uitvoering wordt het nuttige met het aangename vereenigd, zoo n uit voering werkt beschavend en ontwikke lend. Wjj willen ten s'Idtte nog een woord van hulde brengen aan den Wel eerw. kapelaan, pater Hamers, die zich zooveel moeite voor liet feest heeft ge troost. KATWIJK AAN DEN RIJN. Heden- avemd-vergadert-dn—net—stationskoffiehuis de Onderlinge vereeniging „Landbouw belang". Van hier uit worden al voor mooie prijzen (tot f 6.— per H.L.) aardappelen naar het buitenland verzonden. OEGSTGEEST. Door de bewoners van het Wilhelrninapark zal binnenkort een van 32 handteekeningen voorzien adres aan den raad worden aangeboden waar in wordt aangedrongen op betere ver lichting. van dat park gedurende de zomermaanden. WARMOND. De Raad van deze ge meente zal vergaderen op Donderdag 13 Juni', des voormiddags 10H uur. Op de agenda komt vooreen wijzi ging in de geldleening voor de bestrating, een reclame vergunningsrecht, restitutie H. O. enz. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Gisterennamiddag te half vier ontstond te Voorhout brand in een rietschelft, toebehoorend aan P, van der Hulst G. Th.z. Jr. In een minimum van tijd stond de schelft in lichtenlaaie. Er viel niet aan te denken om een gedeelte te spa ren niettegenstaande de schelft op ge ringen afstand van de bouwmanswoning „Klein Boekhorst" stond, besloot men toch de woning, en vooral het rietendak nat te houden. Na een uur werkens was de schelft bijna geheel verbrand en kon de spuit inrukken. De brand is vermoe delijk ontstaan door vuur uit een voor bijrijdende losse locomotief der H. IJ. S, Assurantie dekt de schade. Paard en wagen te water. Gistermorgen had te Leimuiden een ongeluk plaats, dat voor den betrok kene minder aangename gevolgen had. Op den Nieuwen Weg bevonden zich de korenmolenaar K. D. en zijn knecht L. Z. met paard en wagen. Toen zij even moesten stilhouden, bevestigde de voerman de leidsels aan den bok van den wagen. Toen zij na afloop den wa gen wilden keeren, had dit ten gevolge dat het paard achteruit liep, waardoor wagen en paard te water geraakten. Het dier is jammerlijk verdronken,waarschijn lijk tengevolge van een ongemak aan den hals, waardoor men niet heeft kun nen beletten, dat het water binnenkreeg. Later heeft men met behulp, van bereid vaardige handen de geheele boel weer op het droge gehaald. Kerknieuws. Tot vicaris provincialis der Domini canen, werkzaam in de missie van Curasao is benoemd de Zeereerw. pater Guala Wolsky, magister novitiorum in hef St. Thomas college te Zwolle. In bet najaar zal pater Wolsky naar r- Curasao verirekken om zijn hooge functie te aanvaarden. Pater Wolsky is alzoo de opvolger van pater Antoninus Ter Maat, die op het laatste kapittel der Hollandsche provincie der Dominicanen tot Provinciale Overste der Orde is gekozen. 399e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE - 15e LIJST. Trekking van Woensdag 12Juni. Hooge prijken. 10000: 10991 1000: 12Uu5 13974 400; 7811 8407 16978 19094 200: 7118 7631 15651 18562 100: 833 1252 2340 4581 5050 7042 11894 15145 15522 15675 15993 18491 Prijzen van» 70. 157 ,551 5712 7759 10687 13815 16030 18061 65 615 840 8076 11201 62 91 200 68 31 53 303 311 72 146 315 73 46 974 48 69 900 213 89 76 63 91 98 561 62 84 420 397 3215 6203 665 632 14090 303 23 529 496 18 780 791 261 38 51 71 635 54 819 870 97 62 532 93 750 425 31 936 439 414 45 750 83 05 920 12022 4b 71 733 913 851 563 24 56 69 515 34 51 82 87 29 68 74 71 56 97 920 772 47 92 79 605 19219 1025 76 76 49 194 542 37 41 43 1065 822 75 282 611 727 55 153 76 907 9156 343 711 51 302 72 218 89 232 419 97 85 464 258 76 133 374 537 879 17087 521 304 95 36 496 705 84 112 634 49 473 83 752 26 92 312 8y3 413 568 244 827 50 96) 47 9J7 731 613 8J 61 878 15353 414 20053 77 700 352 9J4 935 432 527 34 94 48 70 13 13159 38' 719 136 887 817 51o 42 221 57 07 234 2068 89 51 10110 49 91 840 489 83 5058 54 311 337 509 75 514 229 88 657 73 79 46 907 /8 70 254 72 432 414 749 21 618 374 462 708 552 60 811 45 60 427 90 22 96 635 38 18022 908 507 527 37 647 762 985 3:3 MiETfiN. 7 2693 4908 <834 10659 1 3149 1 5756 18517 16 711 28 57 701 208 86 '02 31 38 76 58 93 36 91 641 65 56 5128 86 839 58 815 714 114 65 87 904 45 61 36 87 2D 70 92 64 917* 392 74 811 50 77 206 8C08 54 452 994 73 74 806 22 54 77 67 16034 81 01 14 46 156 8! 74 42 916 204 16 49 83 89 94 80 18 10 42 55 9b 11000 561 118 32 30 74 303 201 68 '651 32 60 65 80 74 14 84 77 50 69 302 Q16 95 47 135 707 69 19004 11 37 406 tl 49 30 92 14 48 85 11 323 53 35 224 24 79 89 13 73' 272 38 52 55 405 3G0S 91 443 86 63 64 105 19 09 500 78 92 75 68 81 21 32 18 517 318 90 70 94 27 48 601 22 26 835 314 202 50 56 03 26 48 65 5S 05 55 67 09 79 57 70 421 07 90 76 45 93 71 79 39 08 513 128 96 670 403 97 40 64 54 41 751 81 bi 99 60 319 64 60 71 80 517 902 84 94 602 244 872 98 19 26 630 405 62 69 96 856 45 65 38 09 86 344 904 88 63 69 41 49 705 85 26 996 75 14027 714 66 07 95 •48 82 639 65 58 78 18 470 6038 89 97 199 63 82 39 513 49 9019 711 237 831 86 79 806 23 95 35 29 39 44 550 27 141 104 71 63 60 57 38 79 53 16 867 68 83 90 83 93 209 29 908 79 88 96 1010 607 33 225 12094 81 923 G91 79 73 51 36 U6 82 29 704 92 97 443 43 28 307 17050 12 112 702 531 56 32 89 444 55 53 70 56 36 360 55 95 68 84 807 40 83 80 57 117 830 342 44v 42 85 90 85 35 34 50 64 55 71 94 211 94 74 901 59 72 99 64 516 223 24 83 81 771 524 84 53 340 25 426 917 73 612 98 79 79 28 28 55 839 14 303 84 82 35 32 61 41 16 21 602 94 50 46 4015 71 39 33 61 405 20031' 54 58 37 929 .61 65 72 42 69 51 50 64 74 715 55 71 92 67 92 70 723 92 21 62 87 130 7000 28 38 97 28 92 150 506 94 59 01 435 29 94 92 99 78 49 54 31 567 96 95 210 111 84 73 72 85 97Ï 623 15 46 91 98 876 90 99: 44 36 52 808 514 931 95 222-' 368 75 63 53 16 36 51 609 96 80 62 68 59 15013 16 38) 859 306 63 951 62 36 53 448\ 917 36 84 52 84 43 746 497 94 48 218 81 92 85 60 631 2015 59 25 10004 601 103 859 523' 28 471 87 05 731 10 901 3th 41 85 311 14 61 48 90 39: 50 91 89 38 76 49 18043 42J 134 93 408 70 805 53 48 49] 37 518 52 112 50 62 58 n) 53 39 53 13 59 71 71 94 87 67 66 47 902 96 78 601? 97 75 504 216 53 219 100 77! 228 82 84 18 17 54 34 28 739^ 606 89 77 77 94 202 it 99 56 602 88 13010 96 42 806; 308 67 71 374 17 308 333 17) 46 98 82 400 28 16 53 22/ 76 724 95 38 52 39 55 3$ 96 37 706 53 64 452 60 57i 403 58 21 526 84 56 86 901! 56 70 33 32 87 93 563 2% 79 71 44 65 95 582 76 2W 555 74 52 80 108 85 78 44, 78 858 803 654 41 86 84 77 617 906 33 P Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde de heer J. A. de Nooy (Leiden); 2e natuurkundig-examen de heeej P. C. J. Boudier, (den Haag)Eind4| examen Ned. Ind. administratieven dienst) de heeren N. L. Holwerda (den Haagji en N. W. van Hartuigsveldt (O.I); Vooi® bereidend examen Ned. Ind. adminiestra- tieven dienst, de heeren B. J. G. Hoge-: wind (den Haag) en G. A. Bosselaar (Leiden)candidaats-examen rechten, de! heeren: H. Ferguson (den Haag.) R? Bangert, (Wassenaar) en A. Huygen? (den Haag). Internationale Studenten bijeenkomst Dezer dagen is door eenige Delftsclrf en Leidsehe studenten eene bjjsi&eMfltf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2