BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Daarom is het gebeurd, dat terwijl het telegram van Berlijn slechts goed keuring en lof bracht, het telegram van Frankfort tegel ijk een vaderlijke en ge paste vermaning bevatte om op dit ge vaar voor de goede Katholieken, wier beste bedoelingen de H. Vader kent en voor wie hij evenals voor de overige ge- Icovigen van Duitschland de grootste welwillendheid koestert, opmerkzaam te maken. „Dat bovenstaande verklaring woord voor woord de intenties van den Apos- tolischen Stoel weergeeft, daarvoor neem ik de openlijke verantwoorde!i kheid op mij." Een hevige ontploffing heeft in een kruitfabriek bij Weenen p'.aats gehad. De ontploffing is te wijten aan het springen van den motor van een vrachtauto, beladen met schietvoorraad. Vervolgens ontplofte de schietvoorraad en terstond daaroj) het bijgebouw van de kruitfabriek. Een muur van een school te Wiener-Neustadt stortte in en wondde verscheiden schoolkinderen. Tot op vijftig kilometer werd de kn,af gehoord. Tot nu toe zijn 14 dooden en vele zwaar- en lichtgewonden uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald. D=e schok van de ontploffing was zoo hevig, dat hij in Weenen gevoeld werd, zoodat het oude Schönbrunner paleis trilde en de keizer vroeg wat er aan de hand was. Bij het ontruimen heeft men nog meer deelen van lijken gevonden, zoodat men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn. Er is 200.000 K.G. kruit in de lucht gevlogen. De vliegloodsen op het vliegterrein bij .Weenen werden gedeeltelijk vernield. De bevolking verkeerde in groote opgewon denheid. De kinderen liepen schreeuwend uit de scholen. Bij het reddingwerk werd een kapitein van de artillerie den arm iiog afgerukt. In het zuidelijke gedeelte van Weenen geloofde men, dat er een aardbeving had plaats gehad. In de voor steden zijn vele gebouwen beschadigd. GEMENGD. Uit St Petersburg wordi aan het „Berl. Tageblatt" geseind: ln diploma tieke kringen wordt bevestigd, dai d e koning van Engeland aan het einde van dezen zomer den Tsaar in de Finsche Scheren zal ontmoeten. Dit be zoek wordt met geruchten over onder handelingen, die naar het heet tusschen Engeland en Frankrijk over kwesties, de Middellandsche Zee betreffende, hangen de zijn, in verband gebracht. Men gelooft daarom in Russische diplomatieke krin gen, dat de ontmoeting een bijzondere beteekenis zal hebben. Op het eilandje Sancian nabi) Kan ton bevindt zich een grafkapel van den grooten apostel van Indië en China, den heiligen Franciscus Xaverius. volgens mededeeling van Mgr. Merel, bisschop van Kanton, door plunderende soldaten verwoest. Volgens een telegram uit Tientsin heeft de minister van binnenlandsche zaken van China zich definitief bij de monarchistische partij aangeslo ten en neemt hij de prinsen Tsai Hsun en Tsai-Tse onder zijn bescherming. De partij beschikt nu over 60.000 man troepen en politie, die circulaires ver spreiden, waarin alle uitgevers van bla den met den dood worden bedreigd, in dien hun kranten artikelen bevatten tegen de monarchisten gericht. De zier van de monarchistische beweging is, naar men zegt, Chao Hsun, die op het oogenblik te Moekden vertoeft. Yuan Shikai schijnt machteloos om de beweging te beteugelen. Er is een sterke hervatting van denarbeidinde Belgische kolenmijnen waar te nemen. Te Ougrée, Seraing, Bres- soux, Solessin, Jupille, Wandre en Je- meppe is de staking geëindigd. In bet bekken van Charleroi is de sta king geheel geëindigd. De burgerwacht is afgedankt. Te Bergen ligt het werk overal stiL ln de Borinage hebben stakers revolver schoten gelost op en m et steen en ge gooid naar werkwillige arbeiders. Er zijn 104 dynamietpatronen uit een kolenmijn te Quaregnon weggenomen. De tram BergenBoussu rijdt onder bescherming van militairen. Alle stations in de Borinage zijn door militairen bezet. Noord-Frankrijk ondervindt den terugslag van de troebelen in België. 1300 arbeiders, die in fabrieken te Jeumorit en omstreken hun werk heb ben, hebben den arbeid neerge legd, om in hun land hun makkers te steunen, die door een algemeene staking tegen den uitslag der verkiezing in Bel gië willen protesteeren. Aan de Antwerpsche haven heerscht een zekere opwinding. De bemanning van 5 schepen, toebehoorende aan een Belgische firma, hebben gewei gerd om te monsteren. Als reden geven zij op, dat de firma weigert hun vak- vereeniging te erkennen. Er is een staking uitgebroken onder de machinisten op de Noor- sche booten. De regeermg heeft oorlogsschepen en gehuurde booten met marinepersoneel voor vervoer van post en passagiers dis ponibel gesteld. Te Rijsselis een werkplaats van blikslagerswerktuigen in de lucht ge vlogen. Een man werd gedood en drie ernstig gewond; verscheidene werklieden en voorbijgangers werden door de'gias- scherven van de vernielde werkplaats licht gewond. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is aan H. B. v. Slooten eervol ontslag verleend als burgemeester van Rauwerderhem is aan W. J. A. Roldanus eervol ont slag verleend als notaris te Schiedam; zijn benoemd bij het wapen der genie, bij den staf van het wapen, tot kapitein, de le luit. G. A. Meijer, van dien staf; tot le luit. de 2e luit. J. H. A. van der Hoeven, van dien staf; is met ingang van 1 Juli 1912 benoemd tot directeur van hef postkantoor te Leeuwarden, J. Boomsma, thans in ge lijke betrekking te üoes; is aangewezen a'ls afgevaardigde der NederL regeefiug naar het in Juli 1912 te Christiania te houden XVlIe intern, congres voer tramwegen en locaalspoor- wegen, mr. J. B. Peyrot, lid van den raad van toezicht op de spoorwegdiensten te»'s Gravenhage is aan den hoofdcommies der tele grafie H. Moll eervol ontslag verleend. De Koninklijke Familie. De Kon. Familie zal gedurende drie weken in het buitenland vertoeven ai, naar vernomen wordt, op 21 Juni van Dobbin op het Loo tcrugkeeren. Internationale R.K. Studentendag. Men meldt uit Maastricht aan de „Msbd." Naar wij vernemen heeft zich te dezer stede een voorloopig comité gevormd voor de organisatie van een Internatio nalen R. K. Studentendag bij gelegen heid van het Tweede Nederiandsch Maria- congres (15IS Augustus a.s.). Het ligt in de bedoeling van dit comité uitnoodigingen tot deelname te zenden aan de Katholieke Studenienvereenigin- gen in Nederland, Duitschiartd en België en om in de vergaderingen sprekers te laten optreden van elke dier nationali teiten. R.K. Marinepersoneel. De vereenïging van R. K. Marineper soneel hield Donderdagavond te 's Gra venhage haar eerste vergadering onder leiding van haren voorzitter, den Zeer- eerw. heer F. J. H. Evers die in zijn openingswoord de noodzakelijkheid van eene vereeniging als deze uiteenzette. Er bestaan wel reeds R. K. Militaire- vereenigingen, maar die werken niet in ternationaal gelijk deze vereeniging doet. De nuttigheid der vereeniging nog verder besprekende, wees spr. op ae onlangs door het hoofdbestuur van den Bond voor Minder ^Marinepersoneel ge houden enquête naar de bghpefk» aan geestelijke verzorging aan boord onzer oorlogsschepen. Hij meende dat uit de ingezonden antwoorden geen al te ont moedigende conclusie moet worden ge trokken. Het was immers aannemelijk dat Katholieken het houden van kerk aan boord op de wijze waarop dit thans ge schiedt, nuttig noch noodzakelijk achten. Even begrijpelijk was het, dat Katholie ken geen behoefte gevoelen aan een vlootpredikant. Bemoedigend was het, dat gebleken is, dat op de vraag of er behoefte be staat aan kerkgaan bij het volk, door een beduidend kleiner aantal personen ontkennend is geantwoord. Toch was wel gebleken dat er groote onverschil ligheid voor den godsdienst bij de Ma rine heerscht. Op het wegnemen van die onverschilligheid en het opheffen van de vrees voor menschel ijk opzicht, zou het streven gericht dienen te zijn. Uit het uitgebracht jaarverslag bleek, dat de vereeniging zich in voertdurenden vooruitgang mag verheugen. .Het ledental is gestadig stijgend en bedraagt thans 130, waarvan 40 beschermende leden en 9 gewone leden. In de vacature v.an een lid van het bestuur, ontstaan door het aftreden van dr. P. J. F. Vermeulen (Rijswijk), werd gekozen de heer W. B. J. Duycker, ge- pensionneerd generaal-majoor te Den Haag, uit een door het bestuur opge maakt tweetal, waarop nog voorkwam de heer F. Th. Éveraw (Amsterdam). Ziektewet, Verschillende afdeelïngen van den R.K. Boerenbond van Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. hebben, naar de „Tern. Ct." be richt, een schrijven gerichr aan den heer P. F. Fruytier, lid van de Tweede Kamer voor het district Hontenisse, met ver zoek te willen bevorderen verbete ring van de aanhangige Ziektewet in dien zin, dat het particulier initiatief beter tot zijn recht kome. Commissie Vlootverdediging en Marinebeleid. Bij de kennisgeving van de samen stelling der Staatscommissie voor de vlootverdediging, gisteravond gepubli ceerd, heeft men zich waarschijnlijk afge vraagd welke de verhouding is tusschen deze Staatscommissie en de commissie eenige dagen geleden door den minister van Marine a. i. benoemd om voorlich ting te geven betreffende verschillende vraagstukken van marine-beleid. Wij vernemen dienaangaande dat in afwachting van de te bereiken overeen stemming over de vragen of Oost-Indië al dan niet in eerste linie te water ver dedigd moet worden, en hoeveel geld daarvoor beschfkbaar kan worden ge steld, aan de technische commissies al reeds opdrachten worden verstrekt tot het uitwerken van verschillende vraag punten. In het algemeen is de opzet van het geheele onderzoek een zooda nige, dat mëa meent d«^n tijd ge reedkomen, wat de hoofdpunten betreft niet bij jaren, doch bij maanden te kun nen tellen. Het feit dat verschillende officieren in de commissie zijn opgenomen, die krachtig opkwamen tegen de plannen, van den vorigen minister en het depar tement, bewijst dat prijs wordt gesteld op een onbevangen oordeel. Het in de commissie opnemen van zeeofficieren van nabij bekend met de consequenties van het dienen van Euro- peesch personeel en in Oost-indic en op de vloot in Nederland, en dus met de sterkte in verband daarmede benoo- digd voor aflossing, waarborgt dat men ten deze zal beseffen dat niet alleen de vraag of *t 't zenden van zeemili tie naar Oost-lndië zal worden beslo ten, zal worden onder de oogen gezien, maar ook de belangrijke daarmee samen hangende kw esties als die van het noo- dige kader, terwijl ook aan de klachten van het persor.ee! ernstige aandacht zal worden gewijd. Naar wij ten sloite hoorden verluiden zou bij de Regeering het voornemen be staan om het wetsontwerp op de kust verdediging in te trekken en de noodige verbeteringen van een aantal kustver- sterkingen op de Oorlogsbegrooting te brengen. Onder hetgeen dan zou komen te vervallen, behooren ook dc door den minister Wentholt voorgestelde, doch in de Marine weinig bewonderde „pant- serbooien." "(N. Crt.) Esperanto. Dezen zomer zal in Krakau het 8e Int. Esperanto-congres gehouden worden. In verband hiermede zijn op het oogen blik 17 Esperanto-cursussen in die stad loooende, waaronder één voor de ver slaggevers der plaatselijke bladen. Even als op de vorige Esperanto-congressen, zullen ook nu wederom, zoowel in de Kath. als in de Prot. kerk, godsdienst oefeningen in Esperanto worden gehou den; die in de Kath. kerk zuilen geleid worden door den Bisschop, Mgr. Ban- aurski. De Ver. van Schoone Kunsten zal een tentoonstelling var. Poolsche schilder- en beeldhouwkunst organisee- ren. De Belgische en Spaansche regee ringen zegden reeds een officreelen af gevaardigde toe. LEIDEN, 8 Juni. R. K. Onderofficieren-Vereeniging. Men verzoekt ons op het volgende de aandacht te vestigen: Overal in den lande worden Yereeni- gingen opgericht, die, hoewei de belan gen der leden behartigende, de overtui ging sterk naar voren iftengen. Ook in hei leger doet zich een strooming ge voelen om te vereenigen. Waar reeds in de onderofficiersrangen tal van verschil lende vereenigingen en bonden bestaan, die de materieele behartiging beoogen, is het een eisch dat ook in deze kleur bekend wordt en de R. K. onderofficie ren van zich doen spreken. Dit is niet alleen goed te keuren doch beslist toe te juichen. De kazerne toch is voor den zwakken en lauwen Katholiek een plaats die hem de vereischte aansporing niet geeft. Haarlem, Breda, Am.ufoort, 's Hertogenbosch, Utrecht en meerdere flin ke garnizoenen zagen reeds in hun mid den R. K. Onderofficiers organisaties ver rijzen. Mag Leiden dan met zijn 40 Katho lieke onderofficieren achterblijven? Het antwoord hierop behoeft niet lang ge zocht. Den 23 April is alhier opgericht de R. K. Onderofficiers vereeniging on der patronaat van St. Mauritius. Reeds 17 onderofficieren traden toe. Met kracht dient er aan gewerkt te wor den hun getal te vergrooten. Immers goed voorbeeld doet goed volgen. Komt de R. K. onderofficier onomwonden voor zijn beginselen uit en toont hij zich den naam van Katholiek met daden waar dig te zijn, geldt ook hier: „Woorden wekken, maar daden trekken." Ziet de R .K. milicien de godsdienst plichten door zijn meerderen met ijver vervullen dan is het voor hem een aan sporing zulks evenzeer te doen, en zal het den R. K. gemakkelijker vallen zijn zoon naar een zoodanig garnizoen te zien vertrekken. Voor inlichtingen verklaart het bestuur zich volgaarne bereid. Heé secretariaat is gevestigd Haarlemmerweg 15. Het nieuwe magazijn der Licht fabrieken. Wij hebben dezer dagen een kijkje ge nomen in het nieuwe magazijn der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit dat aan de Hooigracht volgens plannen van den heer L. Hoorweg is verrezen. De voorgevel, opgetrokken in moder nen bouwstijl met zeer streng gehouden vormen, maakt met zijn hardsteen-versie ringen een prettigen indruk. In den linkervleugel van het gebouw ligt de grootsche show-room. Hier vindt men allerlei toestellen, die met het gas en electriciteitsverbruik in den ruimsten zin des woords verband houden. De huis vrouw zal er gascomtoren, gasovens, elec- trische strijkijzers en ovens en andere ar tikelen aantreffen, welke in het huishop- den noodig zijn. De industrieelen kunnen verschillende machinerieën bezichtigen, die voor hun bedrijf van waaide zijn en waarvan men verschillende in werking kan stellenvoor de winkeliers zijn de ver lichtingsartikelen van belang; kortom ieder belangstellende zal omtrent de meest .wite^ilqq^eixde zaken inlichtingen kunnen verkrijgen. Meer dan inlicniingen beoogt het magazijn niet te geven, want het wil niet in concurrentie treden met de winkeliers hier ter stede. Het verkoo- pen der voorradige artikelen zal daarom tot de uitzonderingen behooren. In een hoek van het magazijn is het hoofdschakelbord voor het geheeie ge bouw geplaatst, geleverd door de firma inniger en Langezaal. In de nabijheid staan twee machines voor het laden van accumulatoren voor den klokkendienst, waarvan de centrale is overgebracht in een lokaal achter de show-room en van deze door een ruime binnenplaats ge scheiden. De klokkencentrale binnentredend heeft men rechts van den ingang de accumulate ren-kamer, die in verbinding staat met de zooeven genoemde machines. Vervolgens komt men in de zg. kiokkenkamer waar het hoofdschakelbord \oor dezen dienst is ondergebracht, rechts en links geilan- keerd door een moederidok. Links staat voorts een precisions-klok, dat is de eigen lijke stanciaardklok, waarnaar de tijd ge regeld wordt. Deze klok wordt door mid del vaii een speciale seininrichting twee maal per week gecontroleerd met 's rijks verificatie van zee-instrurnenten. Derecnt- sche moederklok zorgt voor het verzet ten van den tijd door stroorninschakeling per minuut op de klokken der stad. Men ziet de laatste dan ook eike minuut ver springen. Indien deze klok eens dienst mocht weigeren door een defect of een andere storing komt automatisch de Iink- sche moederklok in bedrijf en wordt een waarschuwingssignaal gegeven. Vanaf het hoofdschakeltiord liggen kabels naar de pl.m. 50 klokken in de stad: De zuil op de Hooigracht n doom in t oog der omwonenden is van den openbaren weg verdwenen en geborgen in een ruimte nabij de klokken-centrale. Voorts heeft men in dit gedeelte van het gebouw nog een wachtkamer voor de lantaarnopstekers ontworpen, welk lo kaal tevens dienst kan doen voor het hou den van kookdemonstraties, waarvoor een complete installatie aanwezig is. Een oud- Hoilandsche schouw geeft dit vertrek een gezellig aanzien. Rechts van de ruime vestibule is het kantoor voer het inwisselen van 21/2- cent-stukken en het deponeeren van klach ten. Een brandvrije kluis dient voor het opbergen van waardevolle stukken. I11 verbinding met het kantoor is een aparte teikamer voor de 21/2 cent stukken. Een breede trap met forsche leuning van gewapend beton, uitgevoerd in zand steen-kleur, voert naar de hooger gele gen verdiepingen. Op de le verdieping komt men aller- eérst aan een vriendelijk gelegen en smaakvol gemeubeld kantoortje \oor een dame, bestemd om de functie van in- spectrice op zich te nemen. Deze nieuwe titularis zal speciaal de dames hebben in te lichten over allerlei onderwerpen, die op het bedrijf betrekking hebben. Te genover haar kamer ligt de wachtkamer er naast is de deur, die ons de toegang tot de kamer van commissarissen ont sluit. Hiermede zijn wij het fraaiste ver trek van het geheele pand binnengeko men. Het is in voornamen Oud-Holland- schen stijl- uitgevoerd, met een grooten schouw, in 't midden, die versierd is met de symbolen van kracht, licht, vuur, wel vaart, ouden en nieuwen tijd. Een fraaie gashaard verwarmt 's winters het ver trek, terwijl rijke kronen 's avonds voor overvloedige verlichting zorgen. Links van den schouw is een tegeltableau voor stellende de oude Stokerij der Gasfa briek; recht heeft men glas in lood met toepasselijke motieven. Op de tweede verdieping heeft men de eigenlijke bergplaats van allerlei ma gazijnbehoeften, terwijl de zolder ook heel wat bergruimte biedt. Naar deze verdiepingen voert een electvische per sonen- en goederen-lift, die voorzien is van de modernste veiligheids-inrichtin gen. Zoo komt de lift niet in beweging', alvorens alle toegangen goed gesloten zijn. Deze lift is afkomstig van de fa briek der firma P. M. Duijvis Co. De bouwmeester heeft door een goed gebruik van glas iii lood in de verschil lende vertiek-.en en het trappenhuis een matig getemperde verlichting weten te bereiken, die goed voldoet en aangename kleurschakeeringen te voorschijn brengt. In het rechter gedeelte is voor den in specteur een comfortabele woning in gericht. Architect, zoowel als de aannemer, de heer P. J. Verhoog, hebben met dit ge bouw eer 'ingelegd. Bij het examen voor den rang van vaandrig bij het 4e Regiment Infanterie hebben voldaan de reserve-sergeanten J. H. Sanders, W. Zeeuw, F. H. Görlitz, C. Blanken en R. Alers. Op 26 Juni a.s. herdenkt de heer J. Miolee, meester geweermaker bij het 4e regiment Infanterie alhier den dag waarop hij 36 jaren geleden, in militai ren dienst trad. Bij deze gelegenheid zal hem de gouden medaille worden uitge reikt. Parkconcert. In het parkconcert van het Stedelijk Muziekkorps, dat niet Dinsdag maar Woensdag 12 Juni, 's avonds 8 uur zal plaats hebben, zal het volgende program ma ten gehoore worden gebracht: No. 1. „Silent Horoes" Marsch Bidgast. 2. Ouverture Mendelssohn. 3. „Bonis dis deabusque", Wals, Geijp. 4. Traum- bilder Fantaisie, Luuibije. 5. a. „Dans les Pnibres"» Fjnck, b. J-a Jzigjiu", Ganne. 6. Potpourri uit „La Grande Du- chesse de Geroldstein", Offenbach. 7. Iin Zigeuneflager,'" Marsch, Oscheit. No. 1, 3 en 5a. 1ste uicv. BODEGRAVEN. Door den minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij het onderhoud van de Rijks wegen in de provincie Zuid-Holland voor zooveel het 2de perceel betreft de lieer M. L. Lindhout, alhier. HAARLEMMERMEER. De gemeen te-veldwachter R. Drenth. gestationneerd te Abbenes, is o;o diens verzoek overge- gepinatst naar de standplaats Ringdijk bij Halfweg (vac. Jac. van Boven). NIEUYyKOOP. Gisteren werd de jaarlijksche Vergadering gehouden der Ingelanden van den Polder Nieuwkoop- Noorden. Van den 1828 stemmen waren er vertegenwoordigd S18. De Rekening over 1911. Inkomsten f7010.25' Uitga van f5 251,255, Batig Saldo f 1768, werd goedgekeuid. De begrooting \oor 1913 werd vastgesteld als volgt: Inkomsten f7179,11 Uitgaven dito, terwijl de om slag werd bepaald op t'2.20 per Hec tare. Aan P. Kuijf werd op zijn verzoek ver gunning verleend, onder beperkende voorwaarden, om met zijn vaartuig in de Voorwetering te mogen jagen. NIEUWEWETERING. Aan C. Jansen alhier is op zijn verzoek vergunning ver leend tot verkoop van sterke drank in het klein in het huis wijk C no. 91. NOORDWIJK. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien J. van der Niet van het 4e Regiment Infanterie vergund de herhalingsoefenin gen waartoe hij dit jaar verplicht is, te volbrengen den 7en April 1913. RIJPWETERING. Aan J. T. M. van Velzen, broodbakker te Rijp wetering is ingevolge de Hinderwet vergunning ver leend tót het plaatsen van een heeta luchtoven in zijn bakkerij. VOORHOUT. Zondag a.s. 9 Juni, zal de afd. Voorhout van de Ned. R. K. Voiksbond haar Encycliekfeest vieren. 's Morgens zal er een algemeene H. Communie der leden en donateurs plaats hebben, 's Avonds zal er een feestverga- dering zijn in café Boerhaavé, waar als spreker zal optreden de heer A. H. J. Engels, uit Leiden, met het onderwerp: „Waarom Kath. Vakorganisatie?" De avond zal worden aangevuld dooi de onderafd. Toon eel, die zal opvoeren drie kluchtspelen. Alle leden en donateurs hebben toe gang met recht van introductie voor een dame boven 16 jaar. VOORSCHOTEN. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 12 Juni des avonds te half 8 Op de agenda staatGratificatie on derwijzeres. In gebruik geving gymnas tieklokaal en Raadzaal. Beschikking op het adres van A. J. Oisthoorn. Overeen komst en verordening betreffende den keuringsdienst van eet- en drinkwaren. Voorstellen van den heer C. Eggink en van B. en W. inzake de waterleiding. WOUBRUGGE. Van de 27 ingeschreve nen voor de Nationale Militie zijn tegen 24 Juni a.s. twintig opgeroepen om in het oude Rechthuis voor den Keuringsraad te verschijnen. ZWAMMERDAM. Voor den Gemeen teraad zijn gisteren officieel candidaat gesteld de heeren Hr Van Oosterom en J. Th. Zwijnenburg. j GEWESTELIJK GEMENGD. Een slachtoffer der politiek. Donderdag middag heeft te Aals meer nabij het kanaal, een jonge man uit België afkomstig, "zich verdronken. Hij was werkzaam bij den bloemist Harm- sen, en was voor eenige dagen naar België gegaan, om met de Kamerverkie zingen zijn stem uit te brengen. Degene, op wien hij zijn stem had uit gebracht, was niet gékozen; dit maakte zoo'n indruk op den man, dat hij totaal krankzinnig werd. Te Aalsmeer aangeko men deed hij rare uitvallen, die duidelijk wezen op opgewondenheid; na den mid dag was hij met een riek gewapend rond* zijn landhuisje gevlogen om de anarchis ten er aan te steken, welke uitroepen hi] geregeld bezigde. Even daarna wierp hij zich te water, wat opgemerkt werd door eenige ^personen, die hem betrekkelijk spoedig op het droge hadden, maar de le vensgeesten bleken geweken te zijn. He- laas een treurig einde van zoo'n jongen; man, die zich op een dusdanige manieii de Kamerverkiezingen van België in het hoofd had gezet. Verdronken. Donderdag middag zijn twee jongens uit 's-Gravenhage te Leidschendam! met hun zeilbootje omgeslagen, waarbi] de oudste verdronken is. Zijn lijk is ge vonden. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het eindexa men voor den Ned.-Ind. administratieve^ dienst de heeren W. Roos (den Haagj en G. J. Haijen (Bonn.); le natuurkun dig examen de heeren W. H. Jacomettt (den Haag) en J. F. A. L. Wilkens (B«r Onderwijs. Akte examens L. O. HAARLEM. Geëx, 7 vrouwelijke candidatei Geslaagd de dames: H. L. Nierstrasz, Leiden T. A. Oldenburg, BergenA. F, E. Oostenveld HaarlemA. A. M. van Parreeren, Leiden j M. Philippo, HiilegomC. B. M. Pieterse, SiO ten (N,-H.).

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2