Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. houding tot de vergoeding van andere schoolhoofden beter. De Voorzitter kan dit laatste niet begrijpen, evenmin waarom de heer De Ren vroeger mindere vergoeding ontving dan de andere schoolhoofden. De heer K. Koning, aan de Kaag, biedt zijn huis voor f4500 te koop aan, welk huis voor ondeTwijzerswoning zeer goed geschikt is. B. en W. meenen geen termen gevonden te hebben om qp deze aanbie ding in te gaan. Daar de Raad er nog over wenscht te spreken, wordt dit punt tot het eind der vergadering aangehouden. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Oud-Ade. Rekening van de Gezondheidscommis sie te Alphen. Deze sluit in ontvangsten op f 1773,23, in uitgaven op f 1261,951/2. Er is dus een batig slot van f 511,271/2- De heer B o n d a vraagt, of er ook een verslag van deze Gezondheidscommissie is. De Voorzitter wil zoo noodig dit doen circuleeren. De heer Straathof vraagt, of er ook belangrijke dingen voor de gemeente in staan. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Voor Rijpwete- ring staan er niet-aangename dingen jn. Spr. zal zorgen, dat het bij de leden rond gezonden wordt. De heer Bo n d a klaagt over het ledigen van beerputLen op den dag. DeVoorzitter zegt onderzoek toe. Een af- en overschrijving 1911 tot een bedrag van f45 wordt goedgekeurd; even eens een af- en overschrijving 1912 tot een bedrag van f500. Aan de orde komt de vastsieliing van 't concessiecontract omtrent eleciriciteits- voorziening. De heer Thierens, adj.-dir. van de electricitertsfabriek te Leiden wordt binnengeleid, teneinde eenige in lichtingen te geven. De Voorzitter deelt mede, dat hij, als antwoord op rond gezonden circulaires, van vele personen reeds toezegging heeft gekregen van aan sluiting; bezwaren hoorde hij van nie mand. Na de voorloopige vaststelling zijn «enige wijzigingen van redactioneelen aard in het contract aangebracht, die echter de zaak zelf niet veranderen. Wat de oprichting van een eigen centrale aan gaat, daaraan zijn zeer groote bezwaren verbonden, vooral met het oog op de na bijheid van Leiden, daar dan eigen exploi tatie steeds duurder zal uitkomen-dan concessie aan Leiden. De heer Bonda maakt een opmerking over de verspreiding der zooeven be doelde circulaires en betuigt zijn adhaesie aan het voorstel van B. en W., om het contract zooals het daar ligt, te aan vaarden. I11 behandeling komt tiians de artikels- gewijze behandeling van het contract. Bij art. "1 wordt gediscussieerd over de vraag, of later, als het contract wordt op gezegd, de vergunning, in dit artikel ver vat, om kabels door Alkemade te leggen or te laten liggen en behoeve van an dere gemeenten. De heer Thierens meent; dat. over 30 jaren de daartoe ingesielae Staatscommissie reeds maa regelen dien aangaande getroffen zal hebben. Vervol gens, de scheidsrechters hebben grooten invloed en zorgen voor alles, schade enz. De Voorzitten zegt, dat Leiden vol gens een later artikel vergunning moet vragen om kabels door Alkemade voor andere gemeenten te leggen. Bij opzeg ging van het contract vervalt dus ook dit artikel en de eventueel volgens dat artikel gegeven vergunning. Een nieuw artikel is ingevoegd, waar bij aan Alkemade verboden wordt con cessie te verleenen aan derden om elec- trisch of gaslicht in de gemeente te leve ren. Particulieren kunnen natuurlijk wel gas of electriciteit voor zich zelf produ- ceerert. Na behandeling der artikelen, waarbij de heer Thierens nog meerdere inlichtin gen geeft, wordt het contract zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. De heer Thierens doet op een vraag van den Voorzitter nog eenige mededee- )ingen over booglampen. Deze zijn meest al duurder in vergelijking met gloeilampen (en geven minder mooi licht. Booglampen worden steeds minder gebruikt. Wat be treft de installatie, daaromtrent zal Lei den gaarne de meest mogelijke inlichtin gen geven; ook worden deze inlichtingen jn het spoedig te openen magazijn aan de Hooigracht te Leiden Verstrekt De jbeer Thierens waarschuwt nog, dat men zorgt* dat zij, die de installatie op zich nemen, voor tijdige aflevering zorg dra gen. Daarom zal het noodig zijn, dat de installateurs wat eerder beginnen, anders komt men onmogelijk klaar. Aan de orde komt het schrijven van K. de Koning betreffende het verkoopen van zijn huis, hetwelk tevens nog voor ongeveer flOOO verbouwd moet worden. De heer Strijk zou het huis voor een f 1000 minder willen hebben, dan zou het acceptabel zijn. De Voorzitter zegt, dat het wel een gewenschte toestand zou zijn, als er aan de Kaag een onderwij zerswoning is. Thans wordt een f200 ge geven voor huishuur, doch gehuwde on derwijzers kunnen geen woning krijgen. £pr. verzoekt den heer Strijk met den ge meente-opzichter het huis te gaan zien. Besloten wordt aan De Koning te be tichten, dat de Raad voorloopig nog niet op zijn aanbod ingaat. Gediscussieerd wordt over een door den voorzitter voorgestelde af- en over schrijving ten behoeve van buitengewone gepraesteerde diensten door de ambte naren ter secretarie. De heer Straathof .wenschte, daar toch elk jaar blijkt, dat de ambtenaren met werk overladen zijn, het salaris van de ambtenaren te verhoogen. Ma debat trekt de Voorzitter zijn voorstel in. De Raad gaat daarop in comité-gene raal ter behandeling van het kohier hoof- delijken omslag. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 29 Mei. Om 11.15 waren niet voldoende leden aanwezig, zoodat de vergadering tot 12 uur werd geschorst. Toen werd de behandeling hervat over het wetsontwerp tot regeling der A r- beidersziekteverzekering. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer Tal ma, hervatte zijn Vrijdag onderbro ken rede. Hij beperkte zich tot weerleg ging van vier groepen van bezwaren te gen de bezwaren ingebracht: le. tegen de werkwijze van den Minister2e. te gen de wetsgrond waarop de ontwer pen zijn gebouwd3e. tegen de orga nisatie, en 4e. tegen de gevolgen van de werking van de bestaande ongevallen wet. De breede opzet van de regeling is een gevolg van de materie zelve. Die materie eisclit veel ontwerpen. Ook de uitvoerigheid der regeling, is een .gevolg der materie, maar uit die uitvoerigheid mag men niet argumenteeren, dat de materie zelve verkeerd is aangevat. Tot de bezwaren tegen den rechts grond komende, betoogt spr. dat de Re geering zich stelt op het standpunt dat de Overheid, waar mogelijk, moet zor gen dat de maatschappelijke verhoudin gen, die hij beschermt, geen gevolgen hebben, die het rechtsbesef ondermijnen. Treedt de Overheid niet op, dan zullen de gevolgen inderdaad het rechtsleven ondermijnen. En tevens zal daardoor ook het bestaan van den Staat worden on dermijnd. Motief van de Regeering was niet dat tegen de sociaai-democratie ge streden moet worden. Daartegen baten geen wetten en geen uitwendige maat regelen. Alleen de overtuiging bij het volk dat het in 't tegenwoordig rechts leven bescherming vindt voor zijn Ie- venbelangen kan de sociaal-democratie, terugdringen. En wat nu dè strijd met het rechts besef aangaat, deze bestaat hierin, dat de arbeider die zijn leven lang gewerkt heeft en niet meer kan, is aangewezen op onderstand van derden. Daarom is het noodzakelijk, niet dat er een faoo- ger loon komt, doch 111 de eerste plaats een andere loonregeling. De ioontheorie van den heer Lobman wordt weerspro ken door de practijk, door de feiten. Doch dit doet er eigenlijk niet toe. De hoofdzaak voor den Minister is, dat zijn rechtsgrond alleen staat op de verplichte verzekering van arbeiders. Ten on rechte noemt men deze regeling een straf op den ondernemingsgeest Want aan elke onderneming is risico verbonden. Als iemand een vinkeltje begin*, hard we:kt d-cch niet slaagt er arm wordt, dan ge voelt niemand dit als onrecht. Maar wél gevoelt men het als een onrecht dat een arbeider, die 40 jaar hard heeft ge werkt en aan den dijk gezet wordt, tot armoede vervalt. Het'eenige waarvoor de overheid heeft te zorgen, is dat de kleine ondernemers die meestal uit den arbeidersstand voortkomen, niet in 'de verzekering worden belemmerd. En "dat geldt vooral voor de Ouderdoms- ,en Invaliditeitsverzekering. De Minister houdt vol dat het loon js het arbeids inkomen, waaruit volgt dat de arbeider dit loon ook moet hebben in tijden van ziekte. Nu wil men o.a. de heer Treub den kring der verzekerden uitbrei den. Maar dan zou men feitelijk komen tot een algemeen armenfonds, waartoe allen, in den vorm eener retributie, bij dragen. De Minister meent dat men in dit stelsel de Staatsbemoeiing veel ster ker zou gevoelen dan in de thans voor gestelde regeling. IMen toont groote bewondering voor de Engelsche ziektewet. Maar deze draagt de uitkeering bij ziekte en de geneeskundige behandeling op aan ge heel verschillende organisaties. De Mi nister erkent intusschen, dat in de toekomst de geneeskundige behandeling moet worden geregeld en niet slechts voor de arbeiders. Met _deji heer Tr,eub is de Minister hel niet eens, dat de de Staat een deel der kosten der ziekte verzekering moet dragen. Men moet immers geen deel van de maatschappelij ke taak op den Staat overdragen. In 's Ministers stelsel is de uitkee ring een deel van het loon. De zitting duurt voort Land- en Tuinbouw. Tuinbouwtentoonstelling- te Londen. De Londensche berichtgever van het „Hbl." zendt de volgende ^aanvulling in de Nederlandsche afdeeling op de' Internationale tuinbouwtentoonstelling. Gezamenlijke inzending, Aalsmeer nog de Verdon-cup, als speciale bekro ning, zoodat deze inzending in het ge heel verwierf twee „cups" en een gou den medaille. J. van der Passche, Aar denburg, voor aspidistra's, een zilveren cup. A. G. M. .Richard, te Naarden, een diploma van verdienste voor de nieuwe variëteit Popula. Van Waveren Kruijff, Sassenheim, groote zilveren cup voor spirea's. De verguld zilveren me daille voor den heerBaardse, te Aal s- meer is verhoogd tot een zilveren cup. Een speciale cub voor „de groenten, ten toongesteld onder de auspiciën van den „Nederl. Tuinbouwraad" en bijeenge bracht door dep jieer ^eld„erst te. D;en Haag, dient ook nog te worden ver meld. Nederland heeft dus een welver diend aandeel gekregen van de uitge loofde prijzen der merkwaardige ten toonstelling. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Wie is nu nog voor Meelgerechten Dank zij de inlichtingen door ons ter bevoegder plaatse gegeven, staat het thans wel vast, dat eigenlijk geen enkele politieke partij voorstander is van Meel- rechten. Is links de tegenstand algemeen, ook zeker een zeer groot deel der recht- sche partijen is voor dergelijke rechten niet te vinden. Reeds voor eenigen tijd hebben wij ge schreven, dat naar onze meening Minis ter Kolkman nooit Meelrechten in zijn wetsontwerp tot wijziging van invoer rechten zou hebben opgenomen, indien Z.E. niet verkeerd was ingelicht. Nu men dat ook aan andere kanten meer en meer gaat inzien, en nu dus de kans zeer sterk gestegen is, dat de mi nister de voorgestelde meelrechten niet zal handhaven, komen er in verschillen de bladen weer eens blijkbaar van geïn- tresseerde /ijde geïnspireerd, ongetee- kende artikelen voor, waarin voor be scherming der Maal-industrie propagan da wordt gemaakt. Kwam dezer dagen een dergelijk stuk voor in „Het Centrum", het mooiste maakte het zeker wel de „Leidsche Cou rant", dat in het nummer van 26 April het volgende schrijft: „We becijferden Maandag j. 1. reeds „welk een bedrag op den broodprijs „zou kunnen komen door de meelbe- „lasting. Zou kunnen komen.... Wij „zijn zeer voorzichtig in onze uitdruk- „king.... want waarschijnlijk gebeurt „dit nog niet eens. Zien we toch naar „België. Daar bedraagt het invoer recht op meel een gulden, zegge 21/2 „maal meer dan bij ons is voorgesteld, „en het meel is er goedkooper. „Hoe verklaren de heeren dat?" De feitelijke mededeelingen in dit be richt vervat zijn van A tot Z onwaar, en wanneer deze courant daarvan de be vestiging wil hebben, dan doet zij het beste maar eens te vragen aan de Ver- eeniging van Nederlandsche Meelfabri kanten. Deze vereeniging is het orgaan van de Maal-industrie, voor welke in dustrie de Leidsche Courant met zooveel ijver als pleit-bezorgster optreedt. Het alleraardigste in deze zaak is.ech ter, dat de Leidsche Courant ons uit daagt om nu eens te verklaren de bewe ringen, die zij afdrukt. Nu weet ieder in den l^nde, die van deze zaak nota genomen heeft, dat wij, zoolang als reeds de tariefwetcampagne duurt, steeds weer in het openbaar zijn opgetreden. Steeds hebben wij met open vizier voor onze belangen gestreden, en wij deden dit met temeer overtuiging, omdat wij meenen, dat onze belangen en de belangen van het Nederalndsche Volk hand aan hand gaan. Steeds hebben wij pogingen gedaan om zoowel het bestuur en de leden der Vereeniging van Nederlandsche Meelfa brikanten, alsook zij die niet direct be langhebbenden zijn, tot een debat te krij gen. AI onze pogingen zijn mislukt, maar dit ontmoedigt ons niet. Wie met ons over Meelrechten debatteeren wil, zal ons daartoe steeds bereid vinden, en kan ons tijd en plaats daarvoor opgeven. Voor geval de heeren er echter de voorkeur aan mochten geven een schrif telijk debat te voeren, dan .gaan wij ook gaarne daarop in, en dan bieden wij aan als basis voor dat debat de brochure „Meelrechten" door W. H. B. Briedé Jr., Directeur der Amsterd. Mij. „Cereales" en lid van het bestuur onzer vereeniging. Deze brochure is in het jaar 191 i bij de firma J. H. de Bussy ver schenen en geeft ongeveer ons standpunt weer. Wil de Leidsche Courant of wie an ders ook op deze brochure een critiek leveren, dan zijn wij gaarne bereid die te beantwoorden, overtuigd als wij zijn, dat het resultaat van elk mondeling of schriftelijk debat moet zijn, dat de ver oordeeling der voorgestelde meelrechten nog meer algemeen wordt. Nederlandsche Vereeniging van Handelaren in Buitenlandsche meel. Dan toch uit hun tent gelokt. We hebben herhaaldelijk de heeren ta rief bestrijders gesommeerd hun bewe ringen met bewijzen te staven, om glas helder aan te toonen, dat de landgenoot het surplus door het tarief op de waarde gelegd, zou moeten betalen. Maar steeds ziijn zij in gebreke geble ven, tot nu de vereeniging van handela ren in buitenlandsch meel ons aan boord komt met een lijvig geschrift. Zij schijnen zich identiek te verklaren met het anti-tariefwet-comité, dat we reeds eerder verweten niet voor vader- landsche belangen op te komen maar voor die van het buitenland. Waarvan acte. De heeren hebben vlam gevat op een driestarretje van 26 April jl. gewijd aan de advertentie van het anti-tariefwet-comi té op dien dag. Waar deze advertenties slechts aan de redacties der bladen te voren bekend zijn mógen we de insinuatie, als zou dat on- geteekende artikeltje geïnspireerd zijn door de meelfabrikanten vereeniging met hooghartige minachting voorbijgaan, 't Js nog steeds geen gewoonte in Nederland dat dagbladrev.^,. <rs hun eigen werk met naam teekenen. Zoo voor de hand onze heusch niet klakkeloos nee- 'rite bewering voor van az gelogen v. rend, noodigen de hee ren ons uit om met hen over meelrechten te debatteeren op de basis van een ons toegezonden brochure van een bestuurslid hunner vereeniging. We voelen hiertoe eerlijk gezegd, geen lust. Eerstens toch zou dit onvruchtbaar de bat slechts uitdraaien op gegoochel met cijfers, waarbij hij die de mooiste groe peering maakt, het meest kans op applaus heeft, wat nog geen bewijs voor de waar de van het betoog is. Vervolgens vreezen we, dat het erg lang zou duren. Een woordcngevecht, waarin de schoten door elkander knette ren, heeft iets aangenaam prikkelends. Als echter lang gemikt moet worden voor het schot valt, wordt het vervelend en pijnlijk voor de toeschouwers. De vereeniging van handelaren in bui tenlandsch meel blijkt zoo'n langzame schutter te zijn. Als ze van 26 April tot nu toe noodig hadden om op onze sim pele vraag te antwoorden, en mei welke onbenulligheid dan nog, wat zou het dan worden als we argumenten te berde brach ten die zij ontzenuwen moest. Een ding heeft ons echter plezier ge daan in het schrijven der heeren. Ze zeggen voor hunne belangen te strijden. Dit zijn de belangen van den buiten- landschen handel. Ze geven dus toe dat deze schade zou hebben van onze tarief- wet. En dat is juist wat wij steeds hebben beweerd. Onzen dank voor die bekentenis. Red. „L. €rt.'« Sport. Voetbal. De R.K. Voetbalclub „L.F.C," te L i s se, zal Zondag a.s. een match spelen tegen H. V. V. te Hillegom, op het terrein Loos- terweg I. Gymnastiek. De onlangs in den R.K. Volksbond te L i s s e opgerichte Gymnastiek- en Scherm- vereeniging telt reeds ruim 40 leden en zal a.s. Vrijdagavoué met de oefeningen be ginnen. LEIDEN, 29 Mei. R. K. Meisjesscholen. Met belangstelling zullen de vrienden van het bijzonder onderwijs vernemen dat er groote plannen worden overwogen om de bestaande R. K. Meisjesscholen aan de Van der Werffstraat en aan de Pelikaanstraat uit te breiden. Er is n.l. een groot terrein aangekocht, gelegen achter de pereeelen van den heer Kruyfhooft aan de Haarlemmerstraat, waarop een geheel nieuw schoolgebouw zal worden gesticht. Naar dit nieuwe gebouw zal de R. K. Meisjesschool voor meer uitgebreid lager onderwijs, thans gevestigd in de Vander Werffstraat, worden overgeplaatst. Door deze overplaatsing krijgt men gelegenheid het steeds meer nijpend ge brek aan plaatsruimte op de tusschen- school en op de armenschool te over winnen. Bovendien worden er in verband met deze veranderingen nog andere plannen besproken, o.a. de mogelijkheid en wen- schelijkheid van de oprichting van een normaalschool voor meisjes. Iets defini tiefs is echter dienaangaande nog niet bekend. De officier van gezondheid 2e kl. Dr. D. J. A. van Reekum wordt 1 Aug. overgeplaatst van Bergen op Zoom naar hier. De commies der Posterijen le kl. J. Ottens wordt met ingang van 1 Juni a.s. overgeplaatst van 's-Gravenhage naar hier. Heden had de gewone jaarlijksche inspectie plaats van de Kweekschool voor Zeevaart, alhier, door den Schout bij Nacht G. P. van Hecking Colenbran der, die vergezeld was van overste C. J. van der Hegge Gries, den dirigee- rend officier van gezondheid ,B. Snellen en den officier van administratie le kl. C. Flaes. ALKEMADE. Door den gemeenteraad is hedenmorgen goedgekeurd het con- cessiecontract met de gemeente Leiden omtrent electriciteitsvoorziening. NIEUWKOOP. iWat zoo vurig verlangd en gewenscht werd, is gelukkig gebeurd. Het Nieuvvkoopsche fanfarecorps „Eens gezind" heeft bij den wedstrijd te Ooster- beek in de derde afdeeling den derden prijs behaald. Dat het koips onder de bekwame lei ding van den heer J. v. Berkestijn flinke vorderingen maakte, was hier van alge- meene bekendheid. Het behaalde succes zal een aansporing zijn om op den tot nu toe gevolgden weg steeds flink voor waarts te gaan. GEWESTELIJK GEMENGD. Een truc, die meermalen in toepassing wordt gebracht om geld te bemachtigen, is het vragen naar geldstukken van een bepaald jaartal of met een bepaalde beeldenaar. Gisteren is de sigarenwinkelier G. H. aau de Haarlemmerstraai te Leiden er de dupe van geworden. Hij kreeg in zijn winkel bezoek van twee Italiaansche vrouwen (zigeunerinnen), die nadat zij sigaretten hadden gekocht verzochten om dubbeltjes met de beeldenaar van H. M. de Koningin. Bij het zoeken naar deze geld stukjes wisten deze vingervlugge vrou wen een bedrag van f 15 te ontvreemden. Toen de opgelichte winkelier tot deze ontdekking kwam, waren de vrouwen reeds verdwenen. Hedenmorgen omstreeks half twaali ontstond er tengevolge van het omvallen van een brandend petroleum-toestel brand in de keuken van perceel Hoogewoerd Leiden, bewoond door den papier handelaar J. W. de W. Een tafel, een paar stoelen en eenig keukengereedschap verbranden. Door middel van een brand- bluschapparaat uit het Ethnograpisch Mu seum was het vuur evenwel spoedig ge doofd. Verzekering dekt de schade. Laatste ilerichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Koninklijk bezoek aan Parijs. Naar aanleiding eener nadere uilnoo- diging van het gemeentebestuur van Parijs, zullen de wethouders van 's Gra- venhage, de heeren Jansen en Lely, den Burgemeester der Residentie. Jhr. mr. dr. van Karnebeek vergezellen naar de Fran- sche Hoofdstad om tegenwoordig te zijn bij de ontvangst van Koningin en Prins ten Raadhuize aldaar. Marinewerf te Amsterdam. Naar aanleiding van de hangende quaestie betreffende hel ontslag van werklieden aan 's Rijks-marinewerf te Amsterdam kan worden medegedeeld dat de besprekingen die hedenochtend tusschen den interimairen minister van Marine Colijn en de Nederlandsche scheepsbouwmaatschappij hebben plaats gehad, geleid hebben tot zoodanig voor loopig resultaat dat aan het voorgenomen ontslag op 1 Juli a.s. vermoedelijk geen gevolg behoeft te worden gegeven. Italië en Turkije. KONSTAN TINOPEL, 2S Atei. Dt. Porie heeft den Italianen tijd gegeven tot 10 Juni om het rijk te veriaten. Griekenland en Kreta. ATHENE, 28 Mei. Minister-president Veniselos heeft de Kretensische afgevaar digden ontvangen en hun medegedeeld, dat hij hun den toegang tot de Ka me* zou beletten. De Turksche grootvizier. KONSTANTINOPEL, 28 Mei. Men verzekert, dat de grootvizier zijn ontslag heeft ingediend, maar dat de Sultan het niet heeft aangenomen. Uit Marokko. MADRID, 28 ALei (7 uur 's av.). I11 de wandelgangen van de Kamer loopt het gerucht, dat de opstandelingen zich meester hebben gemaakt van Fez en dat generaal Lvautev, Rcgnau'.t en andere leden van de Fransche missie vermoord zijn. Wij maken, slechts onder strikt voor behoud en bij wijze van merkwaardig heid, melding van dit gerucht, welks onwaarschijnlijkheid al te zeer voor de hand ligt, wanneer men bedenkt, dat pas versterkingen zijn uitgezonden en dat de Fransche troepen zulk een uitstekende positie innemen, gelijk gebleken is uit de mislukking van den aanval op Fez van Zondag j.l. TANGER, 28 Mei. (8 uur 50 'sav.) Er zijn nog geen bijzonderheden bekend omtrent den aanval van de stammen op Fez. MADRID, 28 Mei. Minister-president Canalejas verklaarde, dat hij geen tele gram had ontvangen, bevestigende het gerucht, dat Fez genomen zou zijn. De regeering had te dezer zake geen enkel bericht ontvangen. De minister-president voegde daar echter aan toe, dat de toe stand, volgens de tot dusverre ingekomen mededeelingen, ernstig moet zijn. PARIJS, 28 Mei, Te 2 uur in den mor gen had de minister van buitenlandsche zaken nog geen enkel berikht ontvangen ter bevestiging van de mededeeling, dat Fez was aangevallen. Marktberichten. VERBETERING. LEIDEN. Gisteren is in de noteering van de vette varkensraarkt een fout geslopen. Voor vet soort was ui. de prijs van 63 tot 61 c. en niet van 68 tot 61 c. WOERDEN, 29 Mei. Aanvoer ter kaasmarkt 486 partijen. Prijs Goudsche kaas le srt. f 30 a f 33,50 id. 2de srt. f 25 a f 29, ld zwaardere 35 af—, id. gestempelde f 35,—, Alles per 50 Kilog. Handel matig. LOOSDUINEN, 28 Mei. Groenteaveiling. Bloemkool le srt. f 10.40 a 14,2c srt. f 4.80a f 9,20 komkommers (Eug.) le soort f7,9U a 1 10,90,2e srt dito f4,90 a 7, dito (gele) le srt f8,30 a 11 dito 2e srt f 6.80 h 7,20, salade le srt 1,10 a f 1,50 dito 2e srt f 0,60 a 0,90, peen, le srt f 10,— a f 14,20, dito 2e srt f 7,80 a 9,70. rabarber f 2.70 a f 4,20, selderij f 0.80, a f 1,30, peterselie f 0,75 a f 1,40 per 100 stuks, spinazie f 0,19 a f 0,43, zuring f 0,09 a f 0,11, postelein f0,54 a f0,8Q sloofsla f 0,12 a f0,28 komkommerstek f0,40 a f 1,70 per ben, tomaten le soort f 19.— a f31 dito 2e soort f 14,50 a 17,50 per 50 K.G. TER AAR, 28 Mei. Ter Aarsclm Augurken veiling. De prijzen waren: bloemkool f 8.20 a 13.—, 2e soort f 2— a 5.— Engelsche kom kommers f 6.90 f 8,10 dito 2o soort f 4.— a f4.80, peen f 1.40 a f9.70 per 100. Aanvoer 1000 stuks bloemkool, 10,000 Engelsche kom kommers, 2310 bos peen. ANTWERPEN, 28 Mei. Veemarkt. Betaalde prijzen p. ko. Verkocht 16 ossen lekw. fr, 1.22 2e kw. 1,12 3e kw. 1.02. 87 koeien. 25 vaarzen le kw. fr. 1.10 2e kw. 1.08 3e kw, 0,98. 35 stieren le kw. fr. 1.08, 2e kw. 0,98 3e kw. 0.88, 30 kalveren le lew. fr. 0.— 2e kw. fr. 1.45, 3e kw. 1,25. Misdaad. In de Egelantiers gracht te Amsterdam is in sen wasclïK mand drijvende gevonden het li»lcj«: Vjlg een pasgeboren kind.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3