nemend ée kracht van de particuliere vrij heid. Maar ook, dat deze niet het eind doel, maar een middel is naar het heilige huisje, waaraan niet mag worden geraakt. De beperking der individueele vrijheid moet worden getolereerd, maai men moet onthouden, dat er perken worden gesteld, die niet mogen worden overschreden. Spr. denkt daarbij aan Staatspensijonncering, waarbij men een beroep doet op de Chris telijke gevoelens en vraagt in naam daar van ondersteuning van den Staat. Men wil ook de premie der ininst bevoordeelde Averklieden voor hun verzekering laten be talen door het algemeen. Spr. beroept zich echter op de leer van den H. Thomas van Aquine, die wil, dat de Staat zorgc voor de algemeene voorwaarden, waar door de mensch zich zelf kan helpen. Paus Leo Xlïl leerde daarbij, dat de Staat zich thans het Lot der werklieden heeft «aan te trekken. Daaruit vloeien de thans aanhangige voorstellen voort. Er kan nu verschil van meening bestaan over de middelen, maar er is geen verschil over de beginselen. De werklieden nu hebben Tijden, dat zij niet verdienen kunnen, nl. tijden van ziekte, en daarom is verzeke ring noodig. Practisch is volgens spr. uitgewezen, dat zoo goed als geen arbeider daartoe gn staat is. Nu heb be de Staat te zorgen voor de organisatie, waarbinnen cie ver zekering kan geschieden. Is deze geko men, daa zou het hard zijn de oude van dagen uit te sluiten, en daarom nioet de $taat de invalieden voor zijn rekening nemen. Met een algemeene opmerking over de taak der politiek, eindigde spr. De notulen van den secretaris, baron van Lamsweerde, werden gpedgekeurd, ♦evenals de rekening van den penning meester, mr. Thijssen Heerkens, sluitende imet een saldo van f 589.89. Medegedeeld wprdt, dat Dokkum zich bij den Bond heeft aangesloten. De be stuursverkiezing werd uitgesteld Lot na "de afhandeling der stukken betreffende de statuten-herziening ten getale van 15, ingediend door verschillende kiesvereni gingen. Het voorstel-Breda, om op de vergadering ook de behandeling van amendementen toe te laten, mits door 4 leden ondersteund, terwijl de aanne ming met 3/4 der stemmen moet ge schieden, wordt door Katwijk bestreden voor zoover het de aanneming van met 3/4 der stemmen betreft. Het be.tuur ad viseert het voorste'-Breda aan te nemen en de voorzitter verdedigde dit advies. Het voorstel-Breda verkreeg 58 van de 106 stemmen en is dus verworpen als hebbende niet de statutaire meerderheid. Bepaald werd, op voorstel van Katwijk, Gorinchem en Haarlemmermeer, dat iedere kiesvereeniging voor hare leden elk een voorloopige agenda voor de bonds vergadering kan bekomen; dit is dus een ^wi/zigrng jn oe oproepingsbrieven. Het vooritekApeldoorn tot vergoeding van reiskosten aan afgevaardigden uit de bonóskas, met gelijken omslag over alle Liesvereenigingen, werd verworpen met 88 tegen 19 stemmen. Maastricht had de volgende moiie in gediend De Centrale Vergadering spreekt het vertrouwen uit, dat daar, waar zulks zonder ernstig bezwaar kan geschieden, bij het vervullen van openvallende Ka tholieke Kamerzetels, door de betrokken Liesvereeniging rekening zal worden ge houden met de wenschelijkheid om ook in de Katholieke Kamerfractie den arbeiden den stand een ruimere vertegenwoordi- ging te gunnen. De afgevaardigde van Katwijk kwam hierbij terug op de afstemming van het voorstel-Breda, daar hij meende, dat daar door het tweede deel van het voorstel- Katwijk, nl.Amendementen, staande de vergadering ingediend, moeten, om in be handeling te komen, door minstens vier afgevaardigden gesteund worden, aan genomen werd, zooals het eerste gedeelte (betreffende de oproepingsbrieven), dat reeds aangenomen was. Spr. merkt dit op, daar er z. i. een misverstand bestaat. De voorzitter meende evenwel, dat de vergadering reeds eene beslissing heeft genomen. Het voorstel-Katwijk wordt daarop evenwel in stemming gebracht, om een uitspraak te erlangen inzake het recht van amendement. Het werd aangenomen niet 88 tegen 19 stemmen; zoodat het recht van amendementen voor te stellen is erkend. De afgevaardigde van Maastricht lichtte daarop zijn voorstel toe. De afgevaardigde van Leiden had be zwaar tegen het voorstel. Hij achtte het te éénzijdig. Daarom zou hij in plaats van de Maastrichtsdie redactie willen lezen aan het slot van het voorstel„de ver schillende maatschappelijke standen ver tegenwoordigd te krijgen'L Bovendien zou deze afgevaardigde het woord „ook" willen laten vervallen. De afgevaardigde van Almelo ging met het voorstel al evenmin accoord. Hij zag er niets minder in dan een aanslag op de autonomie der districten. De voorzitter zette uiteen, dat de Katho lieke partij inderdaad alle standen omvat. Het best blijkt dat wel uit de samenstel ling onzer volksvertegenwoordiging. Spr. wees voorts op de oprichtingsgeschiedenis van den Bond en betoogde, dat het be stuur zich buiten de candidaatstellingen der districten moet houden. Deed hij dit wel, dan randde hij de zelfstandigheid der districten aan. Daarop nam Maastricht het amende ment over, maar nadat de voorzitter er jop gewezen had, dat de vergadering ac- cioord gaat met de grondgedachte der motie-Maastricht en dus de motie wel kan worden ingetrokken, gaf de Maas- trichtsche afgevaardigde aan dien wenk gehoor. Ingekomen waren verschillende voor stellen betreffende bestuursverkiezing. Aangenomen werd ten slotte een gewij zigd voorstel Katwijk-Leiderdorp met 97 tegen 5 stemmen, waardoor tevens was aanvaard hei p!an om de bes:uursve!kie zingen eerst in 1914 te doeii plaats hebben, zoodat de bestuursverkiezingen van deze vergadering hiermee vervielen. Dit voorstel luidt: „Jaarlijks treedt een vierde der be stuursleden af, volgens een door het be stuur bij loting op te maken rooster. Wanneer echter de voorzitter en le se cretaris in hetzelfde jaar zouden moe ten aftreden dan houdt de voorzitter 1 jaar langer zitting en ruilt met een lid dat het volgend jaar zou moeten aftreden welk lid door het lot wordt aangewezen. Geen bestuurslid is meer dan eens on middellijk als zoodanig herkiesbaar. Het bestuurslid kan niet tevens afgevaardig de van een aartgesloten kiesvereeniging zijn en brengt op de algemeene verga dering geen stem uit. De plaatsvervangende leden treden te gelijkertijd af als zij wier plaats zij ver vangen en zijn niet meer dan eens on middellijk herkiesbaar. Zij zijn echter wel verkiesbaar tot bestuursleden. Als overgangsmaatregel heeft de eerstvol gende bestuursaftreding plaats in Mei. Bij de rondvraag wees de afdeeling KatwijkLeiderdorp op de wenschelijk heid van samenwerking van Bond van Rcomsch Katholieke kiesvereenigingen en de Roomsch Kath. Kamerclub om een nieuw program van beginselen saam te stellen, dat z.i. wel noodig was, terwijl naar het oordeel der vereeniging van den afgevaardigde de evenredige verte genwoordiging met alle oirbaire midde len behoorde te worden bevorderd. Op de eerste vraag antwoordde de voorzitter, dat besloten was bij de op richting van den Bond, dat geen pro gram van beginselen zou worden vast gesteld, doch dat vierjaarlijks een pro gram van actie zou worden saamgesield. Ter zake de evenredige vertegenwoor diging verzekerde de voorzitter dat de bond daarvoor sympathie heeft, boven dien werkt dit streven reeds door, ook bij partijen van de o\ erzijde. De afdeeling Beverwijk adviseerde bij de samenstelling van het volgend pro gram van actie niet te vergeten het wetsontwerp tot verstrekking van grond aan landarbeiders. De afdeeling Gouda bracht ter sprake de omstandigheid dat de arbeiders, vol gens vele kiezers in zijn district, betref fend de tariefwet, onvoldoende werden ingelicht. nierDij Kwam ter sprake her opnemen van annonces door Kath. dagbladen te gen het ontwerp Tariefwet. Ook achtte men de artikelen in de dagbladen ver schenen vóór het ontwerp, te weinig po pulair, en bevattelijk voor de arbeiders geschreven. De voorzitter was van nieening, dat inderdaad meerdere propaganda vóór 't ontwerp-tariefwet wel gewenscht was, terwijl hij de steun der Katholieke pers in dit opzicht de zittende Regeering ge boden, niet zeer krachtig achtte. Intus- schen erkende spreker dat de propagan da door de tegenstanders van het ont werp-tariefwet gemaakt, uiterst kostbaar is. Hoe duur de advertenties aan de overzijde ook worden gerekend, men be taalt ze grif en voor sprekers tegen het ontwerp tariefwet heeft men de groot ste en duurste gemakken om hun woon plaats te bereiken, gaarne over. Daar om adviseerde spreker zooveel moge lijk om ook sprekers vóór het ontwerp- tariefwet te doen optreden. Eindelijk drong de afdeeling Maas tricht aan op meerdere samenweiking op administratief gebied door het schrif telijk uitwisselen van kiezers, zoodat de eene R. K. kiesvereeniging onmiddelijk de andere bericht geeft van het verhui zen van een kiezer naar de plaats waar die andere R. K. kiesvereeniging is ge vestigd. De voorzitter antwoordde hierop dat reeds in een vorige vergadering een al gemeen doorvoeren van zulk een maat regel als onuitvoerbaar verworpen is. De vereeniging Maastricht verzekerde intusschen voort te zullen gaan met de uitwisseling met die vereenigfngen, waar mede zulks mogelijk blijkt. Hiermede waren de beraadslagingen afgeloopen en ging de vergadering uit een. Middenstandsvereeniging bisdom Haarlem. Het feestcomité voor de plechtige vie ring van het vijfjarig bestaan van den R. K. Diocesanen Middenstandsbond in 't Bisdom Haarlem heeft nu het program ma van den grooten dag van 10 Juni a.s. definitief kunnen rondzenden aan de af- deelingen. En inderdaad: het is een grootsch en klinkend programma, dat voor dien dag is opgemaakt! Om 10 uur zal Z. D. H. de Bisschop van Haarlem in de Kathedraal van Sfnt Bavo de H. Mis opdragen voor zijne trou we Middenstanders, en 11a de H. Mis heeft plaats de opdracht van den Bond aan het allerheiligste Hart van Jezus. Om 11 uur heeft, in de groote zaal van het Brongebouw, de jaarvergadering plaats, waarna te 1 uur de gemeenschap pelijke lunch volgt, eveneens in het Broiigebouw. Des namiddags om 3 uur heeft de feestvergadering plaats, waar Air. Aal- berse als feestredenaar zal optreden, en welke door Z. D. H. den Bisschop zal worden bijgewoond ten teeken van in stemming met het streven van den Dio- sanen Bond en de Roomsche Midden standsorganisatie, die door Z. D. H. im mer met zooveel kracht is bevorderd, met name sinds de dagen van den Delft- sciien Katholiekendag! Om half zes heeft plaats het gemeen schappelijk middagmaal, terwijl daarna, ten S uur, een feestconcert wordt gege ven door het Stedelijk Muziekkorps in den tuin van het Brongebouw. Naar wij vernemen zijn talrijke Mid denstanders uit andere afdeelingen van plan dezen grooten Aliddenstandsdag van het Haarlemsche Bisdom bij te wo nen Dat wordt een indrukwekkende ma nifestatie! („N. H. Crt.") KORTE KRONIEK. Naar aanleiding van de voordracht klasse aan de Nieuwe Schoolstraat, waarop de heer Wanink als nummer 1 voorkwam, heeft de Raad na een zeer langdurig debat over de wettigheid dei- schorsing en over het raadzame der over plaatsing van Wanink, nummer 1 der voordracht, de heer Wanink, benoemd met 26 stemmen. De heer v. d. Broek te Utrecht, nummer 2 der voordracht, kreeg 12 stemmen. Men deelt aan het „Ctr." mede, dat er plannen bestaan in Gouda een nieuw R. K. blad op te richten. Reeds heeft zich een commissie gevormd om de voorbereidende werkzaamheden te regelen. Zooals men weet, verschijnt er reeds te Gouda een R. K. blad „De Nieuwe Zuid-Hollander." De gewone audiëntie van den mi nister van financiën za! op Donderdag 23 dezer die van den minister van Wa terstaat op Vrijdag 24 dezer niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 21 Mei. 3 October-Vereeniging. Gisteravond hield de 3-October-ver eeniging een druk bezochte ledenvergade ring in de kleine Sxadszaal onder leiding van den heer N. Brouwer, die na opening van de vergadering het nieuwe bestuurslid den heer Smissaerr, voorstelde. Nadat de notulen van de vorige vergadering wa ren gelezen en vastgesteld werden tot leden der commissie van controle be noemd de heeren G. Ritman, Timmerman en C. F. H. Dumont, terwijl in p'.aats van den heer A. Th. Cahen, die wegens ver trek uit de gemeente als bestuurslid had bedankt en wiens verdiensten door den voorzitter werden gehuldigd, uit een dub beltal, bcsiaanöc- ttir de hèëren R. de~ Wil de en B. de Koning, met 68 van de 83 uitgebrachte stemmen de heer R. de Wil de werd benoemd. Daarna kwam aan de orde de vaststel- stelling van een feestplan voor den a.s. 3 October, 's Morgens zal de gebruike lijke uitdeeling plaats hebben, zal hei ca rillon worden bespeeld en zal choraal- muziek ten gehoore worden gebracht. Voor den namiddag is door een twintigtal leden een voorstel ingediend tor het hou den van een sportbet joging. Het bestuur heeft dit denkbeeld overgenomen. In 1902 heeft ook op 3 October een sporibetoo- gign plaats gehad en deze is van invloed geweest op de ontwikkeling van de sport te dezer stede. Voor het begin en na af loop zal een eenigszins feestelijke rond gang <toor de stad gemaakt worden, ter wijl in de Stadsgehoorzaal de prijzen wor den uitgereikt. Des avonds zullen de ge wone avondfeesten worden georganiseerd Bij het debat hierover wees de heer L. Weijl erop, dat de arbeidende stand, voor wien de feestviering allereer-t geldt, wei nig aan een sportbetooging heeft, omdat het volk niet veel voor sport gevoelt en dus zoo'n betooging voor de volksklasse geen feestviering is. De heer van de Linden bestrijdt deze opmerkingen. Een andere aanwezige wenscht nog de opvoe ring van de opera Leiden's Ontzet, doch de voorzitter geloofde niet, dat dit plan voor verwezenlijking vatbaar is. De feestplannen werden daarna goed gekeurd, zooals zij door hec bestuur zijn voorgesteld. In verband met de feestviering en naar aaiileiding van hetgeen reeds in een vo rige vergadering was besproken, was door twintig leden het voorstel gedaan om de uitdeeling van koffie te staken en te vervangen door bier. De voer stellers mee- nen dat zonder noodzaak is gebroken met de historie en traditie en zij achten het verkeerd, dat het bestuur aan het drij ven van enkele geheelonthouders gevolg had gegeven. De voorzitter bracht namens het be stuur praeadvies over dit voorstel uit en trad daarbij in uitvoerige historische bij zonderheden om te betoogen, dat wel het brood en de haring verband houden met het ontzet van Leiden, maar dat de histo rie niets heeft te inaJcèn met bier en si garen, welke artikelen bij het ontzet niet zijn uitgedeeld. Men heeft bier en sigaren bij de feest viering alleen uitgedeeld, omdat men iels wilde geven naast brood en harirjg. Later zijn de sigaren vervangen door tabaL en door de speciale 3 October-pijp. Met het bier heeft het bestuur een treurige erva ring opgedaanop de bons, die voor twee glazen bier Londen worden ingewisseld bij een der cafe's, werd sterke drank ver schaft, zoodat het bestuur, om misbruik te keeren, voortaan kruiken bier aan de beweldadigden sqhonL Zoo ging het tot 1908, in welk jaar door de gehcelonthou- dersvereeniging verzocht werd ook kof fie beschikbaar te stellen. In 1909 werd aan de ingeschrevenen gevraagd, wat zij liever ontvingen: bier of koffie. Van de 3659 ingeschrevenen vroeger er 3172 om koffie en 487 om bier. 't Volgend jaar was de verhouding ongeveer dezelfde, zoodat het bestuur in 1911, ook in de groote drukt-, die de zilveren feestviering meebracht, besloot de extra moeite, die het uitzoeken van de bier- en koffiekaar- tejs meebrengt, zich niet te getroosten. Is het voorstel der 20 leden voor hei be stuur volstrekt onaannemelijk, het bestuur heeft besloten dit jaar wederom de inge schrevenen de Leuze te laten tussehen kotfie en bier. De heer van Waveren erkent, dat de voorstellers misschien gefaald hebben in hun opvatting, dat het bier door deWater- geuzen is meegebracht b.j het ontzet van Leiden. Maar spr. ziet de noodzakelijk heid niet tin, om, waar bier een goede, versterkende volksdrank is, het bier te vervangen door .koffie. Spr., die de goede hoedanigheden van het bier prijst, wil gerust de Leidenaars een extra giaasje bier geven. Spr. wil evenwel met het praeadvies meegaan, omdat hij niet gaarne zou willen zien, dat het bestuur der 3-October-vereenigir.g om deze quaestie heenging. De heer de Hollander zou bij de in schrijving de vrije keuze willen laten, maar zou wenschen, dat er meer mannen dan vrouwen kwamen; dan zou er ook meer bier worden gevraagd. De voorzitter verklaan, dat het voor stel niet Lan worden teruggenomen, om dat het volgens de statuten is ingediend. Spr. wii bovendien den strijd uitvechten. De heer .Sijtsma wenscht, als er dit maal weer slechts een kleine minderheid om bier vraagt, het volgend jaar geen keuze meer beschikbaar te stellen. De voorzitter acht het beter hierover 'i vol gend jaar te beslissen. Het ingediend voorste! wordt met over- groote meerderheid verworpen. Bij de rondvraag komen nog eenige huishoudelijke zaken ter sprake, waarna de vergadering wordt gesloten. De heer J. A. Verkuijlen verzoekt ons te willen melden, dat hij zich, wegens bijzondere omstandigheden, heeft terug getrokken als bestuurslid van de coöpe ratie Ons Belang. De jaarvergadering van het Leidsch Kruisverbond wordt gehouden op Don derdag 23 Mei a.s. 's avonds half negen in "het gebouw der Zita-Vereeniging Noordeinde. De agenda vermeldt o. a. jaarverslagen van secretaris en penning meester, bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren G. Post en W. Bergers, en lezing van den heer P. Viddeieer over: „De jeugd en het alcoholisme". ROOMSCHE AGENDA. Tot en met 27 Mei. Bondsgebouw Rapenburg 10. Bakkerij-Tentoonst riling. Donderdag 8J/2 uur 's avonds. Zita- Vereeniging, Noorde-nde. Jaarvergade ring van her Kruisverbond. L1SSE. Gisteravond hield onze Volks bond afdeeling haar Encycliekmeeting. Overvol was de groote zaal met leden en donateurs en hunne dames. Na een kernachtige openingsspeech van den wor- zitter, bracht de zangvereeniging St. Gre- gorius het bondslied ten gehoore, waarin de. solo werd gezongen door den jon genheer Buschman. Hierna trad de too- neelvereeniging St. Genesius onder direc tie van den weleerw. heer F. A. Bur- winkel voor het voetlicht met het blij spel in drie bedrijven: „Wie ben ik?" De verschillende rollen bleken in goede han den en gaven blijk \an ernstige studie. Op uitstekende wijze werd er dan ook gespeeld. Hei publiek toonde zich dank baar door haar daverend applaus. Tus sehen de bedrijven door zorgde de zang vereeniging voor de noodige afwisseling. Na het dankwoord aan ailen voor de medew erking door den voorzitter gespro ken, ging men uiteen. NOORDW1JK. Op de jaarlijksche keu ring van politiehonden te „Duindigt" ver kreeg het certificaat A en B als justitie- en politiehond de hond „Caesar"- van den heer M. Gooi, inspecteur van politie al hier. Eenzelfde diploma verkregen twee honden van 's Gravenhage. Dit zijn de e.erste drie honden, die volgens het nieu we keuringsreglement met toepassing van het koude spoor het diploma behaalden. VOORSCHOTEN. Op de begraafplaats van de Ned. Herv. gemeente alhier heeft gisternamiddag onder groote belangstel ling de teraardebestelling plaats gehad van jhr. mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde, oud-lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, oud-lid van den Ge meenteraad en ambachtsheer van Voor schoten en kamerheer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin. Onder de aanwezigen waren jhr. Tets van Goudriaan, oud-Minister van Bultenland- sche Zaken; graaf dr. A. W. Schimmel- penninck van der Oye; jhr. Repelaer van Driel, rentmeester van het kroondomein van H. M. de Koningin; graaf Dumon- ceau, adjudant van Ji. M. de Koningin; de burgemeester en eenige leden van den Raad van Voorschoten, het bestuur van het R. K. Armbestuur, het bestuur van de afd. Voorschoten van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, waarvan de over ledene voorzitter was, en het bestuur van de Ned. Herv. gemeente te Voorschoten, waarbij jhr. Steengracht de functie van president-kerkv.oogd vervulde, De begrafenis had in allen eenvoud plaats, zonder bloemen en zonder dat er een grafrede werd uitgesproken. De baar werd door het personeel van den ont slapene grafwaarts gedragen. Nadat de bijzetting in den familiegraf kelder had plaats gehad, dankte dr. Schimmelpenninck van der Oye als neef van den overledene voor de betoonde belangstelling. WASSENAAR. Gisteravond vergader den in 't Patronaat een aantal landbou wers, die gedurende het laatste tiental jaren de verplichting op zich hadden ge nomen om schapen ie weiden Lu voor deek van de Kerk. Nu na het verstrij ken van dien termijn de verplichting is opgeheven, werd op voorstel van den Z.Leru. Heer Pastoor besloten met dit schooue werk voort ie gaan. De p- brengst wordt niet meer rechtstreeks in de Kerkekas gestort, maar wordt be heerd door het Bestuur. In overleg ïjiet den Pastoor worden voortaan de gelden gebruikt voor de versiering der kerk, of een ander doel. Een woord van dank werd gebracht aan de heeren Juffermans en Wensveen, die gedurende tien jaren als bestuursleden zicii hadden beijverd om dit liefdewerk te doen bloeien. Daar ze wegens hoogen ouderdom ontslagna men werden in hun plaats gekozen de heeren P. Wesigeest Lzn., en Joh. v. d. Hulst. De heer L. v. d. Ham werd benoemd tot voorzitter en de heer W. Beijersbergen bleef penningmeester. Nog onder den indruk van de be haalde overwinning te Puttershoek, bracht de muziekver. „Excelsior" gister avond een serenade aan den voorzitter, der vereeniging, den heer E. C. Hou- bolt. Daarna werd een bezoek gebracht aan de pastorie en verder trok men on der de opwekkende tonen van verschil lende marschen het dorp door. Het spreekt van zelf dat de vaan met de behaalde onderscheidingen mede rond gedragen werd. Aan 't zaaltje „Achter de Kerk" werd de stoet ontbonden. ZGETERYvOUDE. De milicien C. Overdevest van de richting 1912 lotings- numiner 16 is bij zijn korps voor den militairen dienst ongeschikt bevonden., en werd met verlofpas huiswaarts gezon den. Ter gelegener tijd zal hij opgeroepen w orden om een nader lichamelijk onder zoek voor Ged. Staten te ondergaan. De tuinders en teelders alhier zijn tegen aanstaanden Woensdagavond ter vergadering opgeroepen. Het doel is: bespreking te houden om een volgend jaar de Groenten, Boonen en Erwten gezamelijk mede te veilen met de groote veiling der Leidsche Tuinders-verecnl- g'ng- Vrijdag a.s. 24 Mei is er alge meene vergadering van de harddraverij vereeniging. Aar, de orde komen o. m. mededeelingen, ingekomen stukken en herziening van het reglement. GEWESTELIJK GEMENGD. De 80-jarige A. v. G., v/onende te Leiden is hedenmiddag op de Steen straat tengevolge van eigen onvoorzichtig heid door een electrische tram aan gereden. De man bekwam een ernstige hoofdwonde en moest in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. Hedenmorgen is in een sloot aan de korte Helmkade te Leiden een tien jarige jongen, die aan toevallen lijdt, met het hoofd voorover te water gevallen. Nadat hij door omstanders eruit was gehaald, werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Gister werd midden op den dag uit de woning van v. d. B. aan den Schouw- weg, onder Wassenaar een horloge ontvreemd. Een onbekend persoon is de! woning binnengegaan en werd bij het verlaten daarvan opgemerkt door de vrouw, die terstond kwade vermoedens kreeg, en tot de ontdekking kwam, dat het horloge uit de kast verdwenen was. Gelukkig vcèrd de dader gevonden. Hoe wel hij eerst ontkende, wees hij later, de plaats aan, waar het horloge ver borgen was. Hij werd overgebracht naar 't Huis van bewaring. Gemeentezaken. Gemeenteraad. Te behandelen onderwerpen: le. Benoeming van inwoners der ge meente, tevens kiezers in het kiesdistrict voor den tijd van twaalf maanden, tot leden of plaatsvervangende leden in de stembureaux voor de verkiezing van le- den van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, de Provinciale Staten en den Ge* meenteraad. 2e. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 4e klasse no. 2. I 3e. Benoeming van een ouderwijzer aan de school der derde klasse no. 5. 4e. Verzoek van mej. C. F. Gouwentak, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school der 3de klasse no. 5. 5e. Verzoek van ,E. F. J. .Thiereus om eervol ontslag als adj.-directeur der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, 6e. Verzoek van het hoofd der Meis jesschool 2e klasse om het kosteloos ge bruik van de Stadsgehoorzaal, ten behoe ve van de herdenking van het 50-jarig be staan dier school. 7e. Voorstel tot aankoop van het voor tuintje, deel uitmakende van het perceel Kad. bekend Sectie M. no. 316.9 en tot vaststelling van den desbetreffenden b§- grootingsstaat,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2