Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. NOORDW1JK. De installatievergade ring van de afdeeling Noordwijk van den Ned. R. K. Volksbond gisteravond iji de zaal van den heer P. v. d. Voort gehou den, was zeer druk bezocht. Behalve het vcorloopig comité hadden aan de be stuurstafel plaats genomen de Z.Eerw. heer pastoor T. H. SarteT, de Weleerw. heer kapelaan Hermans en de heer J. W. Sinti, uit Amsterdam president van het Centr. Bestuur, ook werd de vergadering bijgewoond door een drietal leden van de afdeeling Lisse. De voorzitter van het voorloopig co mité, de heer J. H. Buize, opent met gebed heet de aanwezigen welkom en uit zijn vreugde over de groote opkomst. Spr. deelt vervolgens mede, dat door Z D. H. Mgr Callie.r, benoemd is tot adviseur van onze afdeeling de Z.Eerw. heer pastoor, wien hij van harte welkom toeroept, waarna spr. het woord geeft aan den heer Smit. De geachte spreker begint met er op te wijzen, dat er reeds groote reden tot vreugde en dankbaarheid bestaat, nu het aantal leden, dat is toegetreden reeds meer dan 150 bestaat. Spr. brengt dank aan den Z.Eerw. pastoor voor diens hooggevvaardeerden steun en medewer king ook dank aan het voorloopig co mité voor de flinke .propaganda. Aange naam was het spr. te vernemen, dat niet alleen werklieden, maar ook middenstan ders en patroons als lid of als dona teur zijn toegetreden, want, zegt spr., hiermede hebben die personen bewezen, niet alleen, dat zij overtuigd zijn van de noodzakelijkheid onzer vereeniging, maar ook, dat in den R. K. Volksbond dc belangen van alle standen worden, be hartigd. Hierna geeft spr. een korte samenvat ting van hetgeen hij op de vorige ver gadering aan de hand van de Encycliek „Rerum Novarum" heeft aangetoond, om vervolgens te wijzen op de plichten van een goed bondslid. In dit verband wjjst spr. op de behartigenswaardige woor den die Mgr. Bottemanne z.g. op het tweede vakcongres van den R. K. Volks bond heeft gesprokenEen goed bonds lid moet onderdanig zijn aan het gezag, hij moet geduld oefenen bij zijn streven naar verbetering van maatschappelijke toestanden, hij moet geen ontevreden heid aan den dag leggen en niet be vreesd zijn voor den z.g. leiband van- geestelijke adviseurs. Wij moeten ons in alles echt Katholiek gedragen, zegt spr. Er zijn nog altijd menschen, Katho lieken, die tegen de R. K. Volksbond zijn. Die menschen moeten wij geen aan leiding geven, om argiunenten tegen den, Bond te verzamelen. Wanneer er bijv. nog zijn, die de neutrale pers steunen, dan moet hun eerste daad als bondslid zijn, dat zij het abönnement op die cou rant opzeggen en een Katholiek blad gaan lezen. Na deze inleiding verklaart de heer Smit de leden voor geinstalleerd. Als symbool, dat nu allen leden zijn van den R. K. Volksbond, wordt het oudste en het jongste lid uit de vergadering door den Centraal-president een insigne op den borst gespeld. Hierna wordt met accompagnement van piano, een repe titie gehouden van het bondslied^ dat reeds bij den ingang der zaal aan alln aanwezigen was uitgedeeld. De heer Smit geeft nog den raad dit lied op alle vergaderingen te zingen. Alvorens over te gaan tot de installa tie van den Z.Eerw. adviseur, toont de heer Smit op een welsprekende wijze aan dat wij noodig hebben een geestelijken leidsman, die ons moet beveiligen voor het gevaar, dat wij in de hitte van den strijd onzen godsdienst, ons zieleheil uit het oog zouden verliezen. Thans wordt ook Z.Eerw. het insig ne op de borst gehecht, waarbij de heer Smit namens het Centraal Bnstuur zijn Zeeereerw. geluk wenscht met de onder scheiding en de hoop uitspreekt, dat Z.Eerw. niets dan vreugde van den R. K. Volksbond moge ondervinden, gn dat God Z.Eerw. kracht moge schenken om naast de priesterlijke bediening ook de plichten van adviseur met lust en opge wektheid waar te nemen. Den leden raad spr. aan om door liefde en vertrou wen de taak van hun adviseur te ver gemakkelijken. De Zeereerw. heer pastoor neemt nu het woord om den heer Smit te bedanken voor de goedgemeende, echt Roomsche woorden, hier gesproken. Z.Eerw. hoopt dat de Centr. president veel genoegen van zijn werk moge beleven. „De band is nu gelegd," gaat Z.Eerw. voort tot de leden, „ik hoop dat het geen knellen de moge zijn, maar .een band van onder ling vertrouwen en liefde. Door een drachtig samenwerken zullen wij onder .Gods zegen heerlijke vruchten van onzen Arbeid plukken. Steeds zullen wij ge dachtig zijn de schoone lessen, die wij hier van den heer Smit mochten ontvan gen. Nog doet Z.Eerw. eenige mededee- lingen over het ziekenfonds welke zaak in ernstige overweging is en waarvan Z.Eerw. vertrouwt, dat zij spoedig tot ,een goed einde zal worden gebracht. De voorzitter deelt mede, dat na kor ten tijd weer een vergadering zal wor den gehouden, waarin het huishoudelijk reglement zal worden behandeld en een definitief bestuur zal worden gekozen. Hierna wordt de vergadering met ge bed en het zingen van het „Wien Neer- landsch Bloed" gesloten. De Raad zal vergaderen op Dinsdag avond half 8. Op de agenda staat: Benoeming com- Diis_sarj(S Spaarbank. Benoeming onder wijzer Noordwijk-Binnen. Verordening Burg. Stand. Benoeming 4e ambtenaar B. St. Wijziging Reglement Spaarbank. Bezwaarschrift L. J. v. d. Berg, tegen aanslag vergunningsrecht. Regeling uit gaven. Ophalen haardasch en vuilnis. Huur van het strand. Vermindering pachtbedrag van het strand. Verkoop ge meentegebouw Voorstraat 107. Verkoop gemeentegrond Noordwijk Aan Zee. Ko hier Schoolgeld en Hoofd. Omslag. OUDEWETERING. Aan J. Koppers alhier is door B. en W." van Alkemade verlof verleend tot verkoop van alco holhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in het perceel wijk A, no. 18. WOUBRUOGE. Deze week is alhier onder bekwame leiding opgericht een Korfbalclub, welke naar de officieele spelregels van den Nederlandschen Korf- balbond de oefeningen zal houden. Vrijdagavond is de eerste wedstrijd reeds gehouden een geschikt terrein is gratis verkregen. ZOETERMEER. In de gemeenteraad zitting hanteerde de voorzitter den ha mer, die hem door de leerlingen van de verschillende scholen was aangeboden. Medegedeeld werd o.a. een schrijven van den heer W. van Dorp, waarbij hij kennis geeft, door vertrek naar elders, op te houden lid van den Raad te zijn. De Voorzitter meent te spreken ook namens de leden van den Raad en, na mens de ingezetenen, wann.eer hij dank zegt voor het vele goede, dat de heer Van Dorp, gedurende zijn lidmaatschap van 18S5 af, voor de gemeente heeft ver richt en hij hem nog verscheidene jaren van welverdiende rust in Den Haag toe- wenscht. De leden betuigen hiermee hun instemming. Met alg. stemmen wordt besloten aan den gemeente-opzichter ook het toezicht op te dragen op de nakoming van de verordening op de openbare reinheid en gezondheid. Ten slotte wordt besloten om aan B. en Ws. een krediet van f 250 te verlee- nen, ten einde bij wijze van proef op 4 a 5 plaatsen in de gemeente als proef van muntgasmeter 'te plaatsen. ZOETERWOUDE. Als een bijzonder heid kan worden vermeld dat A. Hoo- gervorst 45 jaren op den houtzagerij van den heer H. Noordman, op den Haagweg, alhier in dienstbetrekking is geweest, welke dag voor den jubilaris niet ongemerkt is voorbijgegaan. ZOETERWOUDE a. d. RIJN. Alhier is men werkzaam aan het stellen van een nieuw orgel. Hoogstwaarschijnlijk zal het met Pinksteren bespeeld worden. Het orgel is pneumatisch en heeft de volgende omvang: Trompet 8, Octaaf 4, Fluit d'amour 4, Prestant 8. Aeoline 8, Vox Celest 8, Holpijp 8. Bourdon 16, Subbas 16, Gamba 8, vrijpedaal-, Pedaal koppel, suboctaaf koppel, superoctaaf- koppel, Entre. Register P. E-T-A. ZWAMMERDAM. Met algem. stem men is in de gemeenteraadsvergadering gunstig beschikt op een adres van (ie heeren C. D. Hoogendijk en Zn., hou dende verzoek om dispensatie van art. 8 der bouwverordening. Op een vraag van den heer van Muis winkel deelt de Voorzitter mede, dat voor rekening der gemeente worden ver pleegd zes krankzinnigen, hetwelk een uitgave medebrengt van f1240. Op een vraag van de heeren Jioogen- dijk en Blommestejn omtrent Jiet geven yan handwerkondenvijs aan school no. 1 deelt de Voorzitter mede, dat mej. JTof- man, reeds eervol ontslagen niet ingang van 1 April, tijdelijk dit onderwijs geeft. De vaste aanstelling van mej. JBerkeljon wacht nog op een eventueele wijziging van 't leerplan, een en ander teneinde mej. B. in de gelegenheid te stellen den cursus voor de hoofdakte jn Leiden te volgen. GEWESTELIJK GEMENGD. Goed lezen. Een milicien van de lichting 1910, wonende te Abbenes in de gemeente Haarlemmermeer had in de cou rant gelezen dat de lichting 1910 on der de wapenen moest komen, terwijl geen oproepingsbriefjes meer aan huis bezorgd zouden worden. Op den vast- gestelden tijd begaf hij zich in unifortu naar zijn corps te Haarlem, doch kwam tot de ontdekking dat hij verkeerd ge lezen had, want, dat niet de gewone lich ting 1910, maar de landweer lich ting 1910 onder de wapenen moest komen. Hij werd dus overrichterzake, maar met een blij hart, weer naar huis gestuurd. Op de Lammermarkt te Leiden kre gen gistermiddag eenige boeren en koop lieden in het koffiehuis van den heer W. ruzie, vermoedelijk omdat zij het met elkaar niet over den koopprijs van lam meren eens konden worden. Een, boer wierp een bierglas door een ruit van het koffiehuis, terwijl de twistenden op hardhandige wijze elkaar te lijf gingen. Toen de politie evenwel kwam, wa ren de gemoedereu reeds gekalmeerd. Op een werk aan de Schelpenkade te L e i d e n,. dat wordt uitgevoerd door den heer Lagerman, aannemer van voegwer ken aan de Willemstraat, is voor een tweetal weken een staking uitgebroken. De 17 voegers, die op genoemd werk arbeidden, eischten nl. dat de werkbaas zich bij hun organisatie zou aansluiten, hetgeen deze echter weigerde. Tot twee maal toe werden arbejders uit dep Haag aangenomen, doch de stakers, die aan het Station en aan den Haagweg post ten, wisten de z.g. onderkruipers over te halen het werk weer neer te leggen. Ook de aannemer zelf ondervond, vol gens zijn zeggen, veel hinder van de stakers en moest meermalen politieassi- stentie verzoeken. Op 't oogenblik ver toeft hij te Alphen om daar eenig voeg werk uit te voeren. Een begin van brand is gisteravond ontstaan in een perceel aan de Vree wijkstraat te Leiden, bewoond door dr. T. De oorzaak van den brand was waarschijnlijk het vallen van een bran dend gasconfoor, dat op een tafel fh de slaapkamer stond. Hoe dit echter is gebeurd valt niet tc zeggen, omdat nie mand zich iif het vertrek bevond. De be woners hebben het vuur met eenige em mers water gedoofd. De schade is slechts gering. J. P., die met zijn hondenkar nogal wild reed, kwam bij de brug over de Nieuwe sloot te Noordwijkerhout in het water terecht. Zelf kwam hij er goed af, maar de hondenkar kwam het onderst boven aan den slootkant te liggen, ter wijl de melkbussen die zich op de kar bevonden in het water terecht kwamen. Met vereende krachten was alles spoedig weer op het droge. Kerknieuws. Mgr. J. Biermans. Naar de „Meijereische Courant" mede deelt is door Z. H, den Paus tot bisschop van Nsambya benoemd de Hoogeerw. pater J. Biermans, missionaris te Kampala (Eng. Oost-Afrika). Mgr. Biermans werd den 8en Novem ber 1871 te Westerhoven geboren en na het gymnasium te Gemert te hebben be zocht, vertrok hij naar het St. Joseph College - te Mill Hill. In 1897 werd Z. D. H. priester gewijd. Gistermorgen overleed in het R.-K. gasthuis te Breda de Zeereerw. heer M. van der Vreeken, rector van het St. Phi- lomenagesticht te Hoogerheide. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het aanvul lingsexamen bedoeld bij art. .135 der wet op het H. O. de heer R. Koole (Zierik- zee.) UTRECHT. Bevorderd tot arts de heer C. G. J. von Winning;. GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren, de heer P. A. Meilink, geboren te Kampen, op proef schrift: De Nederlandsche Hanzesteden tot het laatste kwartaal der XlVe eeuw. Bevorderd tot arts, de heer J. de Haan geboren te Bakkerveen. Onderwijs. Staatsexamen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aangewezen als gecommitteerden bij de eind examens van het openbaar gymnasium te Leiden (te houden op 11, 12, 13, 14 en 15 Juni) van de afdeeling gymnasium van het College St. Wille- brord te Katwijk a. d. Rijn (te houden op 17, 18 en 19 Juni) dr. P. J. Blok, hoogleeraar te Leiden, dr. H. van Gelder, buitengewoon hoog leeraar te Utrecht, en dr. W. de Sitter, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. A c t e - e x a in e n s L. O. ROTTERDAM. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames F. B. M. de Meere, M. H. M. Slik, M. A. van Toen, M. C. Roodenburg, allen te Rotterdam. AMSTERDAM. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames J. de Haan, WeespL. C. Ruster, Ch. J. F. van der Brugge, G. C. van Wichen, K. Willemsz, allen te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 8 vrouwe lijke candidaten. Geslaagd de dames G. M, Francken, A. van Gennep, C. E. M. Groot, M. Gutterswijk, A. C. E. Harthoorn, allen te 's-GravenhageM. L. Fuykschot, te Delft. BREDA. Geëxamineerd 8 vrouwelijke can didaten. Geslaagd de dames C. A. Drenlb, J.L. M. Zwanikken, J. F. Damen M. A. Th. C. Ausems, allen te 's-HertogenboschE, A. van Akkeren, te Bergen op ZoomG. J. Bauer, te Ginniken; M. K. Adegeest, te Oudenbosch en A. C. van Achterberg, te Breda. UTRECHT. Geëxamineerd 8 mannelijke can didaten. Geslaagd de heeren C. J. Jansen en W. Wagenaar, beiden te Utrecht; C. Kapteijn, te Bodegraven; J. Kenniphaas, te Overlang- broek; J. H. van Kerkhof, te Baarn; J. Kwindt, te Doorn; R. Lokhorst, te Wijk bij Duurstede. VENLO. Geëxamineerd 1 mannelijke candi- daat en 7 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de heer A. H. Winkelmolen, te Beesden de dames M. E. M. Ummels, M. Barkey, beiden te Blerik; I. S. M. C. van Banning, te Maas tricht; C. J. B. Berger, te Koningsbosch-Echt Apothekersassistent 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 4 candida ten. Geslaagd mejuffr. B. Tours, te Rotterdam. Afgewezen 3 candidaten. Bloembollenveilingen. NOORDWIJKERHOUT. In 't bijzijn van een groote schare koop- en kijklustigen werd gis teren alhier een bloembollen veiling gehouden. Over het algemeen werden flinke prijzen be steed.'De narcissen brachten op: Golden Spur, f 14, Poëticus Ornatus f5, Ajax Princeps f4, Bic. Victoria f9, Dubb. Narcis van Sion f 12, Emperor f7. alles per bed. Mad. de Graaf f30, de 40 regels. De Tulpen: La belle Alliance f 12, Scarlet Due f9, La Reine f 1.50, Murillo f4. Grand Due f6.50, Couronne d'or 6 bedden f94. en 1 bed enkele tulp Mr. Moin f37. In 't ge heel werd op de veiling meer dan f 1100 besomd Aanbestedingen. WASSENAAR. Bij de aanbesteding der gas fabriek werden ingeleverd de volgende bil jetten: N. Vosse, f21,548, H. van der Helm, f21648, A. C. Leijen, f 19485, Meijer f24800. De begrooting was f 19300. dig rapport door den electio-ingenieur Th. E. Maltha, op verzoek van den heer J. J. Loke samengesteld om te geraken tot een N. V. tot oprichting van fabrieken voor titaanstaai. Aan de hand van de benoodigde tech nische inlichtingen van Prof. .Borchers te Aken en proefnemingen van de Société Anonyme electromatallnigique, komt sa mensteller tot de slotsom dat de oprich ting van twee electTo-staalf abri eken tot /het vervaardigen van een zeer supperieur gietmateriaal en qualiteitsstaal uit t'rtaan- ijzerzand, een zeer loonend bedrijf zal zijn, en dit voor het te verkrijgen mate riaal de wereldmarkt openstaat. LEIDEN, 11 Mei. Ter uitvoering van het op de leden vergadering genomen besluit, heeft de R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze zich met een circulaire tot de besturen van R. K. vereenigingen en instellingen gewend om te willen medewerken, dat zooveel mogelijk niet op Zondag inkoopen worden gedaan. AARLANDERVEEN. Maandag zal zeer waarschijnlijk, reeds de zandtrein door dit dorp rijden. Een bewijs ,dat men met den aanleg der spoorlijn AlphenUit hoorn reeds ver gevorderd js. ALPHEN. Na 15 Mei is de toegang tot het station alhier voor de niet-reizi- gers zonder perronkaartje verboden. Met ingang van .1 Juli 1912 zijn door Gedep. Staten van Zuid-Holiand voor de Plaatselijke Commissie der Ongevallen wet, waarvan de zetel js te Alphen a. d. Rijn herbenoemd als lid-werkgever de heer A. Pannevis te Alphen en als lid werkman de heer T. J. Ketel Wz. te Ouds hoorn. Dinsdagavond om 8 uur zal de har monie „Beethoven" haar eerste concert geven op de Stationsstraat. Men is voor nemens deze zomer weder geregeld om de 14 dagen een volksconcert te geven. NOOTDORP. Zondag a,s. zullen er in deze gemeente twee echtparen hun gouden huwelijksfeest vieren n.l. de heer W. Velthoven en echtgenoote en de heer W. Schilperoord en echtgenoote. Het zijn vier krasse oude menschen, alle vier ge nieten nog een goede gezondheid. Daar W. Schilperoordt met zijn echtgenoote behoeftig zijn, hebben eenige personen een collecte in de gemeente voor hen gehouden. Gemeentelijke Aankondigingen. Door de Naaml. Venn, stoom- wasch- en strijkinrichting „De Valk" is vergunning ver zocht tot uitbreiding van de stoomwaschinrich- ting in het perceel Aioelaan no. 2, door plaat sing en in werkingstelling van een stooramangel, twee waschmachines en een droog-coolissen- ap paraat. Dit verzoek is niet bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Vrijdag 24 Mei a.s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Moederliefde bij dieren. Bij den landbouwer J. van Liere, te Abbe- kinderen (Z.) geraakte een veulen in den welput. Onmiddellijk maakte het beang stigde moederdier zoo'n alarm, dat men schen kwamen toesnellen en met een put emmer den kop van het veulen boven water hielden. Met behulp van een ladder en touwen slaagde men er in het jonge dier uit zijn benarde positie te verlos sen. En opmerkelijk was het, hoe blij en dankbaar de moeder was, voor de red ding van haar kind. Eekhoorn en kat. De heer B. Kamps, te Benneveld (Dr.) heeft een kat met een nest vol jongendaarin heeft hij een jong eekhoorntje geplaatst, al een dag of vier geleden. Alle zijn zeer liefderijk bij elkander en poes verzorgt alle zonder onderscheid. Nieuwe Uitgaven. Titaanïjzerzand. öntvjngen een üjfgebreid gaakkufi- Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Plan 1913 te 's-Gravenhage. 't Zou in de bedoeling liggen om de fees ten in 1913, die door het plaatselijk co mité te 's Gravenhage worden voorbe reid, over twee verschillende tijdstippen van het jaar te verdeelen. Voor de buitenfeesten zooals den hi storisch en optocht en de stads versiering zou dan de maand September gekozen worden en zouden met het oog op het seizoen de eigenlijke gedenkdagen in No vember meer met volksfeesten .en volks voorstellingen binnen de gebouwen .wor den gevierd. Italië en Turkije. KONSTANTINOPEL, 10 Mei. De pas sagiers van een stoomboot, komende van de Syrische kust en ontscheept te De- deagatsj melden, dat de Jtalianen 14000 man ontscheepten op het .eiland Rhodos. De opstand in Albanië. ATHENE, 13 Mei. Volgens berichten uit Saloniki loopt daar het gerucht, dat het Turksche leger moest terugtrekken, twee kanonen in handen van de Albanee- zen achterlatend. De Albaneezen omsin gelden een afdeeling in een defile. De te legrafische gemeenschap is verbroken. Opstand in Mozambique. LISSABON, 10 Mei. Een officieel te legram uit Mozambique meldt, dat er opstand is uitgebroken onder de inboor lingen, in het noorden der provincie. Veer tien inlandsche hoofden zijn gevangen ge- nomen _e.n zullen verbannen .worden. loCri WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Mei 1912, medegedeeld door het kon Nedcrl. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 768.5 Horta. Laagste barometerstand 749.0 Malinbead. Verwachting tot den avond van 12 Mei: matige tijdelijke wellicht krachtige Zuidweste lijke tot Westelijke wind; aanvankelijk nog kans op regen of onweer, later tijdelijk opkla- rendiets koeler. Beurs van Amsterdam. 11 Mei 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /0 Cert. dito 2 H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct Dito 47c Jan-luli. Portugal 44 (Jol. rabaksmon. 3 Obl. Ie serie Rusland. 4)4% Obl. 19G9Ned.Rec. 4)4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope ei Co. a. G. R. 125 4 dtto-öe Emïss. Servié 4 Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. óiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Uil, Cigar. AL C. v. A. Cert. v.g. A. Unit.Stat SteeiCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge <x Moormaan (fiq.) Aiust. Cuit. Mij. der VorstenL Aand. Kol. Bank Ned. JHandeJsmpij.Rescontre 5 Uew.aand.„Keiahoen"Mijnb.Mij. Redjang LeooDg Mijnb. Mvj^ano. Aand. Great Cobars Gee. Holi. Petr. A. Aand. K.N. M. t. expi. v. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Enira Petr. Mij. Aand. bum Palemb. Peir. Mij. üew.aanu. intern. Merc. Mar.Cy. Prei. aand. üito. diio. Aand. Amsterdam jJeli Comp. Aand. L»eii Cultuur Mij, Aand. Deli-Mii Aand. Un. Langkal Pi. Cert. v. Aand. Aiaxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Liux. Cert. v. Pret aana. Corp. Lïm. Aand. Huil. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t Expi: v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel I875-8U Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ecühio Cert.v.aand. Denv. Kio Gr. bp. Gew. aand. Erie bp. Mij. 4v0üenerai Lien Bonos dito Gew. A. Kans. City bouth Rw. MexicJnterniJriorLieiiObI.4f470 Cert. v. aand. Miss. Kans. K T. 470 le Hyp. Obi. ciito Gand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. Soath Pacific Aigest. gew. aanc. South Riw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 470 Goud Obi. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Palcis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2>2 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche tiypb. 1884 47o Theiss. Kegulir. Ges. 1880 570 Staaisl. Oostenrijk I860 3% Madrid lod8 Turksche loten 1870 CongoiOien 1888 P.-nania-kanaal loten - Prolongatie rente 34 z Vorige Koers Koers lieden. 81 804 SOH 804 674 90% 92.H 89H 95 HB 64H 96H 95% 87 87'y* 82 82% 100 103%, 103% 48% 59 59% 10! 87 \00H 165 33% 57% 58H 57 h 594 66J* 112 1124 118 174% 142 185 '06H 574 383 373H 89 95 313H 561 i8 240 2414 198 20(% 4 'fit 44 \8U 19 62 537 HOFi 530*4 533 508*4 509 4% 10% 10% 45% 464 85% 85 97.4 97.4 964 1834 107 107% 78 224 23 34»| 784 25 100 28» 94% 39 >8 394 27% 1104 1094 169HC 1004 1004 8% 8 4 1UJ% 106,% 150 ioy> 73 o3 'a 1224 UHg EO 1304 654 43 38.90 66.50 4%. Marktberichten. LEIDEN, 11 Mei. Tarwe was heden in kalmen doen, evenals andere artikeleu. Naar kwaliteit werden verkocht: Tarwe f 9.— a f 9.50 p. 80 Ko. Rogge f 7.a f 7.35 p. 75 Ko. Haver f 10.20 a f 10.65 p. 100 Ko. Erwten f 11.a f 12E0 p. H.L. Eierenveiling. aanvoer 6935 stuks. Kip eieren f 3.60 tot 4,60, Eendeeieren van f 4.10 tot f 4.20. Handel vlug. Boter. Aangevoerd 10620 Kg. 1ste qual. 4 52 a 56 ct. 2de qual. Fa 46 a 50 c. per kg. lste qual. per Kg. f 1.30 a 1,40, 2de qua», per kg. f 1.15 a 1.25. Turf Lange zwarte 90.000 f 3.25 a 3.50. WASSENAAR, 10 Mei. Radijs pa en 1 e.raap stelen 4 a 1 c. Rabarber 4 en 8 ct. alles p. bos. Spinazie f0.08 a f 0.14, Zuring f0.08 a f 0.12 p. ben. Postelein f 0.20 a i 0.34, Kropsla f 2.— a f2.75 Komkommers f0.14 per 100. Aardappelen f 0.80 per kin, Eieren 100 f 4,a 4.10. TER AAR, 10 Mei. Ter Aarsche Augurken veiling. De prijzen waren: Engelsche komkom mers f 12.60 a f 10,60 dito 2e soort f 6.—- a f3.70, sla Ie soort f 3.40 a f 1.70, dito 2e soort f i'4_ a f 0.70, peen f 9.70 a 110.70, bloemkool f 850 a f 10.alles per 100 stuks, spinazie 16c. per mandpostelein 40 c. per mand, radijs 80 ct. per 100 bos. Aanvoer 2u00 krop s a, 3310 komkommers, 3326 bos peen. LOOSDUINEN, 10 Mei. üroentenveilmg. Bloemkool le soort f 16,50-21.80,2e soort f 7 a 115 komkommers (Eng.) le soort f 11,40 a f 14,20 2e srt dito f 7.— a f 10,80, (gele) dito le srt 18.20 a f 11.10, 2e soort dito f0.— a f0, salade lesrt f po'af 2,10, dito 2e soort f 0,40 a 0,90, peen Ie soort f 12,50 a f 15^0, dito 2de soort f 8,10 af 11,10, andijvie f 1,— 4 f l,20,radijs f 0,30aU,60, raaDstelen f 0,24 a 0.60, rabarber f 1.80 a f4,10 selderij f 0,50 a f 0,90, peterselie f 0.70 a 0.9Q Der 100 bos, spinazie f Ü,U9 a f 0,21, zuring f 0,15 a f0 17 postelein f0,35 a f0,58, stoofsla f0,10 a f o'l7 komkommerstek f0,95 a f3,60 per ben, tomaten le soort f 31.— a f39,-,.dito 2e soort f 13 a 27,—per 50 K.G., prij f0.— a f0.— Aanvoer; 192,416 krop salade, 83,645 kom kommers, 18,150 bos peen, 16,217 bloemkoolen. UTRECHT, 11 Mei. Op de weekmarkt waren heden 1080 stuks vee aangebracht. De prijze„ waren voor stieren f 160 a 230, voor vaarzen f160 a 220, voor pinken f 110 a 180, vooc melkkoeien f200 a 280, voor kalfkocien f 220 a 330 voor vaarskoeien f200 a 260, voor vette koeien f200 a 320, voor nuchtere kalveren fQ a 28.—, voor magere kalveren f— a voot magere varkens f'25 a 85, voor biggen f 7 a 15. Lammeren f 9 a 14, vette schapen '6 a 31. DELFT. 11 Mei Ter kaasmarkt waren aange- gevoerd 65 stapels, wegende te samen 15163 kg. prijs f39— 5 f51— per 100 kg. Handelsberichten. AMSTERDAM, 11 Mei. Wol. In de gisteren gehouden 2e Kaapwolveiling werden 2000 bn. vette aangeboden, waarvan circa 1500 bn, con tant verkocht werden. Er was een voldoend aantal koopers aanwezig en er werd over het algemeen vlot geboden. Vooral voor lamwol en lange kamwol bestond goede vraag. De prijzen voor lange kamwol varieerdsn 75 tot 924 ets., voor wascüwol tu*» schen 70 en 80 ets.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3