BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. andere kostbaarheden worden vermist, kerklieden, die met restauratiewerken in de kerk bezig waren, worden als de ver moedelijke daders beschouwd. Naar de Engelsche admiraliteit be kend heeft gemaakt, is een zoogenaamde „directe marinereserve" opge richt, die uit lieden van de koninklijke vlootrcserve onder de 37 jaar bestaan zal, die zich vrijwillig daartoe aanmel den. Deze personen kunnen zoo noodig nog voor de mobilisatie worden op geroepen en ieder jaar moeten zij vier weken oefeningen maken. Zij ontvangen het heele jaar lang een toelage van eén shilling per dag. Het O er al-gebied is ambtelijk ver klaard door de pest bedreigd te zijn. Uit New-York wordt geseind, dat de Atlantische stoomschepen talrijke reusachtige ijsbergen ontmoet hebben, ofschoon zij een veel meer zuide lijken koers gevolgd hadden. Het bericht heeft in scheepvaartkringen onrust ge wekt, omdat men meende, dat de nieuwe koers ijsvrij zou zijn. In New-York dreigt thans een k eli ner-staking, welke reeds uitgebroken is in het groote hotel Bel Mont. Zij dreigt zich over alle hotels uit te breiden, of schoon de leiders van den Kellners-Bond moeite doen, om het eerst later tot een uitbreiding der beweging te laten komen. Op het Noorsche stoomschip Snowe, dat zich met een lading meststoffen op weg bevond van Odde bij Hardanger naar Stettin, heeft om 2 uur 's middags voor Kullen een ontploffing plaats gehad. Acht man, o. w. de kapitein, zijn ver dronken. Vijf man werden gered en naar Kopenhagen gebracht. De vergadering van den D u i t s c h e n transportarbeidersbond besloot voor a.s. Maandag de algemeene werk staking te proclameeren voor het perso neel der Zuid-Deensche en Nederland sche reederijen en der afzonderlijke boo ten van scheepseigenaars. Blijkbaar heb ben de havenarbeiders, de kraanmachi nisten en de arbeiders der werven van alle havenplaatsen het plan Maandag het werk neder te leggen. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot bur gemeester van Heeswijk A. L. Festen, secretaris dier gemeentete Zelhem J. J. de Kempenaer, secretaris dier ge meente te St. Odiliënberg A. Reyn- ders is benoemd tot vertegenwoordiger van de regeering op het van 2328 Sept. 1912 te Washington te houden 15e In ternationaal congres voor hygiëne en de mografie, dr. M. W. Pijnappel, hoofd inspecteur van de volksgezondheid te Zwolle. Prins Hendrik te München. Reuter seint uit München Ter gelegenheid van de verloving van prins Frans van Beieren met prinses Isa bella Croy had een galamaaltijd plaats, waar ook Prins Hendrik der Nederlanden aanzat. De Prins-Regent bracht een har- telijken toost uit op de Koningin en den Prins der Nederlanden, waarop Prins Hen drik met een toost op den Prins Regent antwoordde. Departement van Marine. Naar het „Centrum" verneemt zou als opvolger van minister Wentholt ernstig in aanmerking komen de schout-bij-nacht Hoekwater. Ra, ra, wat is dat? In het Amsterdamsche „Predikbeur tenblad" plaatst de heer Chr. de Vries „namens velen" een oproep aan „Protestanten", van den volgenden, in houd „Allen die geen bevrediging vinden in de bestaande coalitie op Staatkun dig gebied, doch'een actie in meer po sitieven en democratischen geest wen- schelijk achten, worden verzocht hun ne betuigingen van adhaesie zoo spoe dig mogelijk in te zenden." Wat die „meer positieve(n) en demo cratische^) geest"- beduidt, is ons een raadsel. 'tWare voor den man, die den oproep geplaatst heeft, gewenscht, zijn streven wat meer te preciseeren. Zoo zal hij hoogstens enkele „Protestanten" lok ken, die graag in de contramine willen zijn, dunkt ons. De Tariefwet. Het bestuur der vereeniging van Ne- derlandsche Grossiers in Horlogefour- nituren en Gereedschappen heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin verzocht wordt de voorgestelde verhooging van invoerrechten ten op zichte der uurwerkfournituren, niet aan te nemen en gereedschap in zijn gehee- len omvang zonder eenige beperkende bepalingen vrij te laten. Nederlaudsche visscherij, De Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche Visscherij heeft heden .te Scheveningen haar jaarlijksche verga dering gehouden onder leiding van mr. A- W. Schippers. Vertegenwoordigd wa ren de afdeelingen Maassluis, Scheve ningen, Katwijk, Vlaardingen, Rotterdam en JJmuiden. Tot leden van het hoofdbestuur wer den herkozen de heeren G. Dirkzwa ger en H. J. H. Modderman en gekozen de heeren N. Parlevliet en Th. Haasnoot. De voorzitter betreurde den teruggang van het ledental en hoopte, dat de ver eeniging zich financieel staande zal kun nen houden. Aan den heer T. A. O. de Ridder te Katwijk, oprichter van de vereeniging, die wegens hoogen leef tijd als lid van het hoofdbestuur ont slag heeft genomen, wijdde spr. war me woorden van hulde en hij sprak den wensch uit, dat de denkbeelden van den oud-voorzitter stèeds in de vereeniging zullen mogen voortleven. O.a. hield dr. Van Dorp, uit Katwijk, een voordracht over de wenschelijkheid van een proefstation voor de visscherij en zijn werkkring. Na een uitvoerig overzicht gegeven te hebben van het tanen en het oliën van netten, welk proces op verschillen de punten voor verbetering vatbaar is, betoogde spr. de wenschelijkheid het ta nen door een andere methode te vervan gen. Hierop moet het proefstation ant woord geven. Van belang is deze vraag zeker. Per jaar nemen de Nederlandsche schepen voor 2 millioen aan netten mee kan op de wijze van prepareeren slechts 1 pet. bespaard worden, dan zou dit reeds eeii voordeel van f 20,000 brengen. Rapporteurs Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs de hee ren Heemskerk, De Meester, Brummel- kamp, v. d. Berch, van Heemstede, en Hubrecht, over de wijziging en aan vulling van de Muntwet van 1901de hr. v. Vuuren, de Meester, Bogaardt, Mer chant en Bos, over de wijziging der Indische begrooting voor 1912 (diver se onderwerpen)de heeren Duijmaer van Twist, Verheij, van Hoogstraten, Ter Laan en Thomson, over de wijziging en aanvulling der oorlogsbegrooting van 1912 (wijziging legerorganisatie en an dere onderwerpen)en de verhooging der Marinebegrootingen vo-or 1911 en 1912 (regularisatie)de heeren v. Sasse van IJsselt, van der Voort van Zijp, De Klerk, Marchant en Smeenge over de verhooging en wijziging der begroo ting van Binnenlan,dsche Zaken voor 1912 (diverse onderwerpen)en eeni ge andere wetsontwerpen. Het Koninklijk bezoek aan Parijs. De Fransche Minister van Buitenland- sche Zaken de heer Poincaré, heeft aan den correspondent te Parijs van de „N. R. Ct." verklaard: „De regeering van de republiek herin nert zich met dankbaarheid de hartelijke warme ontvangst, die president Falliè- res in Nederland ontvangen heeft. Wij zijn dus bijzonder verheugd over de komst van H. M. Koningin Wilhelmina en wij bereiden ons voor, haar met de levendigste en eerbiedigste sympathie te ontvangen. Wij zullen alles doen wat wij kun nen, om haar het bezoek, dat naar on zen zin te kort zal zijn, zoo aangenaam mogelijk te maken. Deze reis zal de uitstekende betrek kingen van onze beide landen, bezege len. Persoonlijk herinner ik mij, zeer "hartelijk ontvangen te zijn jn Den Haa^ nu 18 maanden geleden, toen ik in, Ne derland gekomen was om het interna tionaal congres der sociale verzekering te presideeren, en ik zal zeer gelukkig zijn, mij opnieuw in betrekking te be vinden, met de staatslieden van een lan,d voor hetwelk ik een groote bewondering koester." Koninklijk bezoek te Arasterdam. H. M. de Koningin is gistermorgen omstreeks half 11 met klein gevolg uit gereden tot het brengen van een be zoek aan hare vroegere hofdame mevr. W. Roël-baronesse Sloet van Marxveld. H. M. droeg een wit strooien hoed met witte pleureuses en een lichtgroene ro be. H. M. de Koningin heeft daarna een bezoek gebracht aan het Armenhuis in de Roeterstraat, dat een zuiver parti culier karakter droeg. Het bezoek duur de van kwartier voor elf tot omstreeks twaalf uur. Eerst te half negen gister morgen, werd de directeur van liet Ar menhuis, de heer H. Flaes, verwittigd van de bedoeling van H. M. de Ko ningin ,een bezoek te brengen, aan deze instelling. Er was dus geen tijd van te voren bijzondere maatregelen te treffen zoodat H. M. de inrichting heeft gezien in den gewonen gang der dagelijksche dingen. Overal heeft de Koningin een, kijkje genomen. De keukens, de was- scherij, de ziekenzalen, kortom, geen plekje is er, of het werd bezocht. Lang durig heeft H. M. zich met verschillen de patiënten onderhouden. H. M. gaf herhaaldelijk hare tevredenheid ie ken nen over hetgeen zij zag en informeerde belangstellend over de werking der ver schillende dienstvakken in deze instel ling. Bij haar vertrek stelde zij den di recteur een som gelds ter hand, ten einde de verpleegden daarvoor een pret- tigen dag te bezorgen. Op de tijding dat de Koningin het Armenhuis bezocht, kwamen vele be langstellenden zich vóór de poorten op stellen Zij juichten H. M. luide toe, toen zij na dit sjmpathieke bezoek de inrichting verliet. Even voor de terugkeer van H. M. ten paleize, te omstreeks kwart over 12 kwam het Prinsesje van de rit naar Ar- tis terug. Bij de aflossing der eerewacht kwam zij aan het venster en wuifde te gen het haar toejuichend publiek. Gistermiddag kwart over vieren is H. M. de Koningin met H. K. H. Prinses Juliana en gevolg van het Centraalsta tion te Amsterdam naar Het Loo ver trokken. Een groote menigte stond voor het Paleis op den Dam om de Ko ningin en prinses het tot weerzien, toe te roepen. Zoodra zij hadden plaats ge nomen in het a-la-daumont bespannen hofrijtuig, werd de Koninklijke stand aard, die deze heele week van den Pa- lejskoepel gewaaid heeft, neergehaald, de muziek speelde, begeleid door het carillon, het Wien Neerlands' Bloed, het eere-escorte van huzaren plaatste zich voor en achter het Koninklijke rijtuig en onder het gejuich van het publiek, zette de stoet, waarin mejonkvr. v. d. Poll, en mej. Marting medereden in een auto, zich in beweging. Aan het station nam H. M. afscheid van de achterblijvende leden van de hof houding. Daarna deed H. M. die Prin ses Juliana aan de hand had, deze naar alle kanten buigen en haar door mej. Mar ting in het Koninklijk compartiment van, den hoftrein tillen. Vervolgens stapte H. M. zelf in, eii eenige qogenblikken later zette de trein zich in beweging naar Apeldoorn, waar hij om 5.33 aan kwam. De burgemeester van Apeldoorn was op het perron aanwezig. Een zeer talrijk publiek juichte de Koningin en Prinses Juliana toe. Te voet begaf men zich naar het Paleis, waar H. M. voor het bordes werd verwelkomd door den hofmaarschalk. i KORTE KRONIEK. Het aantal stakende glazenwasschers te Amsterdam bedraagt driehonderd. Het hoofdbestuur van de Koninkl. Nederl. Politiehondvereeniging zal den 19den dezer een „voorvoering,, van po litiehonden houden op een terrein aan de Houthaven te Amsterdam. De Raad van Edam heeft een nieuwe verordening vastgesteld tot heffing van havengeld, die koninklijk werd goedge keurd. Daarin is opgenomen de bepaling, dat 5 cents verschuldigd is voor iedcren passagier, die per boot wordt vervoerd en te Volendam dat, zooals men weet, tot Edam behoort het openbaar middel van vervoer verlaat. Te Delft maakte tot heden het ar beidersmuziekgezelschap Crescendo Zon dagsmorgens een wandeltocht met jnu- ziek door de stad. Nadat op deze versto ring van de Zondagsrust werd gewezen, heeft de burgemeester het verlof inge trokken en medegedeeld, dat hij voortaan voor geen enkel doel des Zondags zoot- danige toestemming zal geven. De heer B. Jansen Johzn. te Sche veningen is voornemens wegens gezond heidsredenen voor de a.s. zomerzitting znij ontslag te nemen als lid der Prov. Staten van Zuid-Holland in het hoofd kiesdistrict 's Gravenhage, waarvoor hij sedert 1902 zitting had. Te Haarlem is, naar de vStand." meldt, opgericht een comité van actie, om een verbod te krijgen van het luid keels venten op Zondag met koopwaren langs de huizen. Van betrouwbare zijde wordt aan de N. R. Ct." gemeld, dat het aan het „Cntr.'* ontleende bericht, als zou de burgemeester van Bussum in aanmerking komen voor dezelfde functie te Amers foort, onjuist is. De gewone audiëntie van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag .15 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 11 Mei. R,K. Kiesvereeniging. Onder leiding van mr. P. J. M. Aal- berse werd in het gebouw der St. Jo seph Gezellen-Vereeniging gisteravond een algemeene vergadering gehouden van de R. K. Kiesvereengiing. De op komst der leden was slechts zeer matig. Na opening met den Christel ijken groet, lezing en vaststelling der notulen deelde de Voorzitter mede, dat door het bestuur een commissie was benoemd om yan advies te dienen inzake event, wijzi gingen in het reglement. Deze mededee- ling gaf aanleiding tot het doen van en kele vragen. Daarna kwam in behandeling de be schrijvingsbrief van de vergadering van den Alg. Bond van R. K. Kiesvereenigin- gen in Nederland. Besloten werd zich uit te spreken tegen een voorstel-Apel- doorn inzake den omslag van de reiskos ten der afgevaardigden over alle kies vereeniging en tegen een voorstel-Goes om niet constant te Utrecht te vergade ren. Een motie Maastricht, den wensch uit sprekende om bij een event, open vallen den zetel den arbeidenden stand een rui mere plaats in de volksvertegenwoordi ging te gunnen, werd door het bondsbe- stuur in strijd geacht met de statuten. De vergadering deelde deze meening niet, doch zou de voorkeur geven aan een uit breiding der motie waardoor de wensch werd uitgesproken dat personen uit de verschillende maatschappelijke standen, als middenstanders, landbouwers, naar de Kamer worden afgevaardigd. De mo tie is dan ruimer en beter gesteld. Mocht evenwel deze wijziging niet kun nen worden omgebracht, dan zal Lei den er voor stemmen, omdat in ieder geval de motie een deel uitspreekt, van hetgeen Leiden wenscht. Besloten werd te stemmen voor een wijziging in de statuten, waardoor het in studie nemen van gewichtgie politie ke vraagstukken in de aangesloten kies verenigingen door het bondsbestuur zal worden bevorderd. Inzake de statutenwijziging ter voorzie ning in de leemten, die verleden jaar bij de aftreding van bestuursleden aan het licht kwaineiij zal Leiden de vp.or- stellen van Katwijk steunen, al zal eerst overleg ,worden gepleegd om alsnog in de niet-juist geredigeerde voorstellen re dactie verbeteringen aan te brengen. Wat betreft het recht der kiesvereni gingen om staande de vergaderingen amendementen in te dienen,, werd na eenige discussie besloten liet te dier- zake door Breda ingediend voorstel te steunen alsmede het eerste gedeelte van Katwijk's voorstel. Tot afgevaardigde naar de Bondsver gadering is door het bestuur herbenoemd de heer A. H. J. Engels; naar de Prov. Bond de heer Jac. J. P. de Graaf. Voor het bestuurslidmaatschap van laatstge noemde organisatie werden gecandi- deerd de heeren J. Bots en dr. W. Kee- som. De Voorzitter deed ten slotte voor lezing van een door de Hanze verzon den circulaire inzake het koopen op Zon dag. Wijzende op het jaatste vasten- mandement van Z. D. H. Mgr. Cal- lier spoorde spr. aan het koopen op Zondag te beperken en de inkoopen, welke Zaterdag gedaan kunnen worden, niet tot Zondag uit te stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. Liefdewerk voor kinderbescherming. Er klinkt geen opgewekte toon in het jaarverslag van het liefdewerk voor Kin derbescherming, de zoo nuttige afdee- ling van de St. Vincentius .Vereeniging. De hoofdoorzaak hiervan is wel den slech ten staat der geldmiddelen, die de ver eeniging met zorg de toekomst doet te gemoet gaan en vandaar dat in een voor woord een dringend beroep .wordt ge daan op den liefdadigheidszin van onze geloofsgenooten. Uit de lotgevallen der vereeniging stip pen wij aan, dat in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. M. J. H. Kerstens naar elders werd benoemd de heer H. W. Spendel, die zich met het secretariaat belastte. Was op 1 Juli 1910 de vereeniging voogdesse over 28 jongens en 29 meis jes, dit aantal klom op 31 December 1911 tot 39 jongens en 36 meisjes, voor het meerendeel kinderen van ouders, die uit de ouderlijke macht zijii ontzet. Behou dens geringe uitzonderingen zijn alle kin deren in het bezit geweest van een goede gezondheid. Wat het onderwijs aangaat kan getuigd worden van goeden voor uitgang en genoegzame toewijding en leerlust. De kinderen werden op 31 Dec. ver pleegd als volgt: St. Vincentiushuis te Lisse 22 j. en 31 m.; R K. Weeshuis ^St Jacobsgracht 10; Gesticht de Voorzienig heid 1 m.; R. K. Gesticht Harreveld 2j., gesticht.de la Misericorde Maastricht 1 m. en in gezinnen te Leiden Voorhout, Noordwijkerhout, Ter Aar, Bennebroek en Sassenheïm 12 j en 2 m. Twee regeeringskinderen werden we derom door de vereeniging aanvaard. Behalve deze voogdij en regeerings kinderen werden door het liefdewerk nog 6 jongens en 12 meisjes verpleegd, ver deeld over diverse gestichten, alsmede .10 oude lieden. Een uitvoering helaas wordt gegeven voor het St. Vincentiushuis. Over 't alge meen werd al 't mogelijke gedaan om door een zuinig beheer en productief maken van grond en stallen den evenaar in het busje te houden. Den kinderen wer den eenige genoegens bereid o.a. door den boottocht naar Katwijk en een bios coopvoorstelling in het gesticht. De ontvangsten bedroegen van .1 Juli 1910 tot 31 Dec. 1911 totaal f 15623,44 de uitgaven f23048.99, nadeelig saldo f7425,55. Het tekort op de exploitatie v. het St. Vincentiushuis te Lisse bedroeg over dit 18 maandig tijdperk f5196,98. Zita-Vereeniging. In de gisteren gehouden ledenverga dering der Zita-Vereeniging werd tot bestuurslid en secretaresse gekozen me juffrouw P. Kuijpers, in de plaats van mej. N. Balet, die haar ontslag had aan geboden. Mathesis Scientiaruin Genitrix. Onder voorzitterschap van den heer P. Hoogenboom hield Mathesis Scien- tiaruin Genitrix in de Stadszaal alhier gisteravond haar 127e algemeene verga dering. Aanwezig waren eenige leden van het dagelijksch bestuur dezer gemeente, t.w. de burgemeester, de secretaris, ,en .wet houder J. A. van Hamel. Ook was aan wezig de directeur der practische am bachtsschool, de heer H. Achterberg. Mededeeling werd gedaan, dat jiet re glement der vereeniging, zooals dit op de vergadering van 15 Dec. 1911 is vast gesteld, door den Minister van Binnenl. Zaken is goedgekeurd. De commissie tot het nazien der reke ning en verantwoording over het afge- loopen jaar vond boeken en kas in orde. Met leedwezen was echter door genoemde commissie geconstateerd, dat het nadeelig saldo over het afgeloopen jaar f 425 be draagt, terwijl de begrooting voor 1912 reeds een tekort van f 1225 aanwijst. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd gekozen in plaats van deii heer N. W. van Doesburgh (aftredend, niet herkiesbaar) prof. dr. P. Zeeman, eii jn plaats van den heer M- v. Wamelen, secretaris (welke bedankt had), de heer mr. H. A. Sijpkens, terwijl de heeren dr. C. A. Crommelin, G. L. Driessen en L. v. d. Laan herkozen werden. Daarop kwamen de leerlingen binnen en bracht de voorzitter het jaarverslag der vereeniging uit. Hieruit blijkt, dat er 3. leden van verdienste. X eereUd, 18 buitengewone en 325 gewone leden waren. De voorzitter betreurde het, dat het ledental niet beteekenend was voor-* uit gegaan. Hij bracht daarop een woord van dank aan de afgetreden bestuurs leden cn aan den onlangs afgetreden directeur, den heer P. Dikshoorn, en wenschte de zoo juist gekozen bestuurs leden geluk met hunne benoeming. Na gehouden examen, waaraan 180 jongelieden deelnamen, konden 97 tot de school worden toegelaten. Het aantal leerlingen in de beide jaren voor de studie van de electrotechniek be draagt in den in April jl. aangevangen zomercursus 39; de lessen in de klasse 6 A werden gevolgd door 30 leerlingen, die zich voor het eerstvolgend examen voor leerling-monteur bekwamen. Aan het theoretisch leerlingmonteurs- examen namen 22 leerlingen deel, van wie 19 slaagden. Aan het theoretisch examen voor monteur namen 14 leerlingen deel, waarvan 12 met gunstigen uitslag. Aan het eindexamen in wis- en natuur- schei- en werktuigkunde en technologie namen 51 leerlingen deel, van wie aan 43 het diploma kon worden toegekend; aan het eindexamen voor beschrijvende meetkunde en perspectief namen 14 leer lingen deel, van wie 11 met gunstigen uitslag. Van den heer S. J. Ie Poolc werd ten geschenke ontvangen een indicateur uit de nalatenschap van wijlen den heer L. G. Ie Poolc, vroeger penningmeester van het genootschap. Tot het Rijk, de provincie en de ge meente is het verzoek gericht om de ge zamenlijke bijdragen met f1500 te willen verhoogen. Spr. sloot vervolgens zijn rede met een woord van huide aan de leeraren. D'e secretaris las vervolgens de eer volle vermeldingen, waarna de diploma's ■en medailles, geschonken door ,H. Al. de Koningin, Beschermvrouwe van het ge nootschap, voor de beste beantwoording der prijsvragen werden uitgereikt. De Ie en 2e prijs in de afdeeüng bouw kunde, zijnde een groote en een kleine bronzen medaille, werden toegekend resp. aan G. van Egmond Azn., te Koudekerk en Abr. L. Verhoog J.Azn., alhier; de le prijs in de afd. boetseeren werd niet toegekend, den 2en prijs, kleine bron zen medaülle, verwierven J. C. J. Ge- sink te Katwijk aan Zee en F. C. Riets- ma, alhier. Door den voorzitter werd daarna offi cieel de tentoonstelling van werkstukken der leerlingen in de groote zaal der stads gehoorzaal geopend. Parkconcert. Het eerste parkconcert van het Leidsch Muziekcorps, directeur de heer Joh. C. Geyp, zal plaatshebben Dinsdag 14 Mei a.s. 's avoada 8 uur. Het programma vermeldt: a. Marche Funèbre, Fr. Chopin, b. „Nader mijn God, bij Uter gedachtenis aan de slachtoffers der „Titanic". L. Mas011 No. 1. Park-Concert marsch, Joh. C. Geijp. No 2. Ouverture „Piqué Dame", F. von Sup- pé. No. 3. Hërodiade", Fantasie., J. Masse net. No. 4. „Minnen und Werberv', Wals. Fr. von Blon. No. 5. „Die lustige D'Orfschmiede", J. Fneik. No. 6. „Aus und mit den Publicum", Potpourri, O. Fetras. No. 7. „Hie guet Brandenburg allewege", Marsch. R. Henrion. De medailles voor de Bakkerijten toonstelling worden heden geëxposeerd bij de heeren Gebr. Reinke, Breestraat. Bi) Kon. besluit is benoemd tot lector in 'de faculteit der geneeskun de aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de histologie, dr. A. B. Drooglever Fortuyn, privaat-do cent aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. ROOMSCHE AGENDA. Maandag Si/a uur. St. Josephs-Ge- zellen-Vereeniging, Rapenburg 52. Alg, Ledenvergadering van de Jonge Garde, Donderdag 3 uur. Bondsgebou\v( Rapenburg 10. Opening der Bakkerij tentoonstelling van St. Hubrecht. HAARLEMMERMEER. In de laatst, gehouden Raadsvergadering werd de heer Joh. Verkuijl beëedigd als raadslid en door den voorzitter gecomplimenteerd. 'E Presentiegeld der raadsleden zat voortaan zonder kosten voor die leden! uitbetaald worden. Ondershands zullen besteed worden vijl niet gegunde perceelen onderhoudswerk! aan scholen. Afwijzend werd beschikt op «en adres van A. Kraak om afwijking van de rooi. lijn voor den bouw van een huis aan1 den Binnenweg. Goedgekeurd werd het aangaan eeneü kasgeldleening, groot f5000, wijzigingen' begrootingen 1911 en 1912. Over de gaslevering door Lisse zou- den in besloten zitting mededee'ingea worden gedaan. HAZERSWOUOE. De Gemeenteraad, zal vergaderen op Dinsdag 14 Mei, voor- middags OVs "ur- Op de agenda staat: Rapport com missie bouwplannen; kohier hoofdelijken omslag 1912; kohier hondenbelasting 1912; aanbieding gemeenteverslag ovei) 1911. I KATWIJK AAN ZEE. Voor de visch',- die hier door een paar loggers aan het: strand werd gebracht, besteedde men dei volgende prijzen: kl. tong 15 ct. middel soort 35 ct., kl. griet 30 ct. middelsoort 50 ct. per stuk; schol f4.75, braad f2.25; keu f2Jf), acjiax f 2.J3Q per juagsf,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2