BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Italië is tegengesproken. Minister Talaat heeft in een particulier gesprek een tele gram bekend gemaakt van den wali van Smyrna, waarin medegedeeld wordt, dat volgens een telegram van den Kaimakatn van Marmaritza (volgens een Reuter-tele- gram van den gouverneur van Rliodos aan den minister zelf) de Turksche troe pen op Rhodos de Italianen teruggeslagen en 1000 gevangenen gemaakt hebben. De Italianen moeten talrijke dooden verloren hebben en weer begonnen zijn met zich in te schepen. Aan het ministerie van oorlog had men echter nog geen be vestiging van dit bericht. De bezetting van Rhodos heeft echter ook weer roering op den Balkan veroor zaakt. In politieke kringen, vooral in Bul garije, vreest men voor ernstige verwik kelingen op het schiereiland. Tusschen Duitschland en Frankrijk dreigen weer kleine moeilijkheden te rijzen. De Daiitsche firina Reuschhausen heeft bericht ontvangen van haar filiaal in Larass in Marokko, dat 150 man der onder Fransch commando staande troe pen hun nederzetting Astot in Ulad Bes- sam zonder eenige gegronde aanleiding op barbaarsdie wijze overvallen en uit geplunderd hebben. De inlandsche arbei ders werden geslagen en als gevangenen meegevoerd. De schade is nog onbekend. De „Köln. Ztg." verneemt nu uit Ber lijn, dat de Duitsche regeering in zake deze plundering niet alleen door den Duitschen gezant in Marokko, doch ook door den gezant te Parijs de noodige stap pen heeft laten ondernemen om meer licht over de aangelegenheid te doen opgaan. Tegeu de Apachen durft de Fransche jury niet streng op treden, integendeel wordt ze steeds slapper en spreekt dergelijke bandieten, zelfs nadat deze een bekentenis afge legd hebben, vrij, uit angst voor wraak neming. Drie jeugdige schurken, die in Januari jl. een doove schilderes te Sceaux over vielen in 'naar villa, werden v rijgesproken. De juryleden hadden tijdens de beraad slaging den president der rechtbank laten roepen en hem gezegd, dat zij wenschten, dat de apachen voorwaardelijk veroor deeld zouden worden. De president ver klaarde, dat hij daar niet aan dacht, en toen kwam de uitspraak, die heel Frank rijk met verstomming heeft geslagen, doch die de „Gaulois" verstandig noemt voor de verdere veiligheid der juryleden!de apachen zijn tegenwoordig zoo bijzonder goed georganiseerd! Te Orleans zijn met groote praal de feesten begonnen ter viering van den 483sten verjaardag van de bevrijding Van Orleans en den 500sten verjaardag van flegeDOO rtfcran Jeanne d'Arc Orleans is geheel versierd met vlaggen en vaandels in de nationale kleuren, de kleuren van de Maagd uit Lotharingen en de stadskleuren. Een stroom van vreemdelingen woont de feestelijkheden bij. Gisterochtend is er in de kathedraal 'n pontificale H.Mis opgedragen door kar dinaal Amette, aartsbisschop van Parijs, om vvien zich vereenigd had een schitte rende groep van hooge geestelijken; kar dinaal Lu^on, aartsbisschop van Reims, de aartsbisschoppen van Bourges en Rou- aan, de bisschoppen van Orleans, Blois, Beauvais, Amiens, St. Dié, Quimper Meaux, Nevers, Verdun en Moulin. De prachtige kerk, waarin de plechtigheid plaats had, droeg de versieringen, die indertijd te Rome bij de beatificatie van de Maagd van Orelans zijn gebruikt. Na de H. Mis heeft de stedelijke overheid 'n nabootsing van het oude Orleans uit de 16e eeuw ingeleid. De klokken klepten en van den hoogen klokketoren staken de blazers van de artillerie de klaroenen. In de kathedraal is 's middags door den aartsbisschop van Rouaan een gedenk- teeken voor Jeanne d'Arc onthuld en gewijd en later trok een. historische op tocht, betrekking hebbende op het beleg van Orleans, door de stad. GEMENGD. De bestuurders van de Peninsular en Orientallijn hebben gisteren een afvaar diging van de transportarbeiders ontvan gen, die de bekende eischen ider zeelieden kwam steunen. De bestuurders herhaal den, dat die eischen niet voor inwilli ging vatbaar waren. Thans wordt de algemeene sta king aan de haven van Londen verwacht, die omstreeks 100.000 havenarbeiders en zeelieden kan omvatten. Koning Nicolaas van Monte negro is ernstig ziek. De geneesheeren zijn over den toestand van den 70-jarigen monarch zeer bezorgd. Gisteren heeft de koning van Zwe den een deputatie ontvangen, die hem 12 millioen kronen kwam aanbieden, door het Zweedsche volk voor een linie schip bijeengebracht De giften blijven intusschen toestroomen. In het begin van Juni zal een Duitsch eskader een bezoek bren gen aan de Vereenigde Staten. Het Ame- rikaansche departement van marine heeft het feestprogram voor de ontvangst der Duitschers reeds bekend gemaakt. Presi dent Taft zal aan boord van het jacht Mayflower met de geheele Atlantische vloot de gasten bij Hampton Roads be groeten. Den 5den Juni wordt dan een feestmaal in het Witte Huis te Washing ton gegeven. Drie dagen zullen de Duitschers ^le gasten van het departe ment van marine in de bondshoofdstad zijn. f— Uit New-York wordt aan de „Lokal Anzeiger" geseind: Aan de Missis sippi is de toestand onveranderd ge bleven. Tot nog toe heeft men 5000 per sonen in veiligheid gebracht. Meer dan 2000 zitten er nog op daken, boomen en dijken en wachten op de motorbooten, die voortdurend heen en weer varen. Meer dan 100.000 menschen zijn dak loos en worden van overheidswege on derhouden. Op de dijken is de geheele bevolking van New-Orléans aan het werk. De kinderen vullen zandzakken, de vrou wen koken en de mannen graven. De treinen zijn met vluchtelingen gevuld. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prins der Nederlanden is hedennamiddag via Aiunchen naar Schloss Schneeberg in Karinthië ge gaan, alwaar Z. K. H. eenige dagen de gast zal zijn van zijn neef, den prins von Schönburg. De kapt.-luit. ter zee zee Jhr. Hooft Graafland zal Z. K. H. als adjudant vergezellen. Kamerverkiezing in 1913. Men seint aan de O. H. Crt. uit Zaandam, dat van het bericht uit Het Volk omtrent een candidatuur van dr. Bos voor de Tweede Kamer in het dis trict Zaandam geen woord waar is. De „^chiedamsche Courant" meldt, dat ook de heer Marchant in een Dins dagavond te Schiedam gehouden verga dering het bedoelde bericht een leugen genoemd en gezegd heeft, dat dr. Bos desgevraagd verklaard had zich alleen te zullen laten candidaat stellen in zijn oude district Winschoten. De uitgewezen Hollanders. Naar aan het „Volk" uit Den Haag wordt geseind, heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken, van Swinderen aan het Kamerlid Hugenboltz medege deeld, dat volgens een door hem van den consul te Duisburg ontvangen tele gram de h.h. Kerkhoff en van 't Hoff wegens ophitsing bij de Rijnschippers- staking gearresteerd, heden naar Neder land worden teruggebracht, uitgewezen door de Pruisische regeering. Vertrek van de Koninklijke Familie. De Tijd verneemt dat het vertrek der Koninklijke Familie naar het Loo is uit gesteld tot Maandag. Het verblijf van de Koningin en prinses Juliana in de hoofdstad zal van Vrijdag tot Maandag een meer eenvoudig karakter dragen. De verandering in de plannen der Koninklijke Familie werd veroorzaakt door de mogelijkheid eener Ministercri sis. Toen deswege het vertrek naar Dob bin moest worden uitgesteld, moesten -<?«■ -*>t> het 1 nr> amlprp hp<;rhik-kinrTf»n wrtr- den genomen, voor een vervroegden te rugkeer van Hare Majesteit en hierme de staat het langer verblijf in de hoofd stad in verband. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is de heer O. Deile, benoemd tot consul der Nederlanden te Weimar, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Gemeente-ambtenaren. In de kringen der burgemeesters, secre tarissen, ontvangers,- secretarie- en ontvangersambtenaren leeft sterk de over tuiging, dat de sociale positie dier ambte naren, na enkele in de laatste jaren aan gebrachte geringe verbeteringen, nog zeer veel te wenschen overlaat. De Nederlandsche bond van gemeente ambtenaren maakte zich herhaaldelijk tot tolk daarvan. Onder meer werden in eene proeve van wijziging der gemeentewet de wenschen dezer gemeente-ambtenaren blootgelegd. De bond is thans voornemens over het geheele land een onderzoek in te stellen betreffende salarissen in tegen stelling met die van tal van andere ambtenaren. Vragenlijsten zijn tot dat einde aan alle gemeente-secretarissen toegezonden. De Minister-crisis. De Haagsche redacteur van de „Msbd." seinde gisteren aan zijn blad „In parlementaire kringen verzekert men dat de Minister van Oorlog, Colijn, als interimairchef van het departement Marine zal optreden. Deze tijdelijke waarneming zal vermoedelijk lang duren, misschien tot einde dezer wetgevende periode. Daarbij zou de overweging den doorslag geven dat Minister Colijn deskundige is inzake de Indische defensie welke thans in het Marinebeleid eendomineerende positie inneemt." De Minister van Binnenlandsche Zaken Voorzitter van den Ministerraad, heeft zich heden naar de Koningin te Amster dam begeven, teneinde bij H. M. in buitengewone conferentie te worden toe gelaten. Koninklijk bezoek te Amsterdam. Gistermorgen te 10 uur 30 verleende H. M. de Koningin audiëntie aan parti culieren. Zij droeg daarbij een lichtgrij ze robe. Z. K. H. de Prins was niet ter audiëntie aanwezig. Op de audiëntie verschenen onder meerderen de leden van de Eerste Ka mer de heeren dr. J. Woltjer, dr. Hi. Bavinck, mr .W. S. J. van Waterschoot van der Gracht, J. A. Laan, mr. H. J. Kist, W. Hovy, mr. F. S. van Nierop, M. de Jong, en P. B. J. Ferf; de Twee de Kamerleden de heeren mr. H. Smeen- ge, mr. M. Tijdeman Jr., Jhr. mr. P„ van 'Foreest en W. de Vlugt, de Zeér- eerw. heer M. Victor Zwijsen, hoofdre dactie van dc Tijd, mgr. A. C. M. Schaep man, president van het groot Seminarie te Driebergen, dr. C. Fasten, hoofdre dacteur van het „N. v. d. D.", jhr. A. W. G. van Riemsdijk, directeur hoofd redacteur van de „Opr. Haarl. Crt.". Voorts een aantal ridders van de Joan- niter- en van de Maitheserorden. Op telegrafisch verzoek van H. M. is gistermorgen ten paleize verschenen, onder geleide van mevr. Olie-Reeders, uit Utrecht, de jeugdige pianiste Mej. Annie Frank, ten einde, zooals zij meer deed, voor het Prinsesje piano te spe len en te zingen. Na de audiëntie speel de mej. Frank ook iri het bijzijn van H. M. de Koningin, die vooral de voor dracht van het lied: „Prinsesjes Verjaar dag" allerliefst vond. H. M. de Koningin bracht gistermid dag in gezelschap van Prins Hendrik, en de Koningin-Moeder een bezoek aan het nieuwe Hospitaal-Kerkschip „De Hoop", gemeerd liggend aan den Dok kumersteiger. De koninklijke gasten werden ont vangen door mr. E. N. Rahusen en eenige andere comitéleden van de ver- eeniging, die het schip deed bouwen. Zoodra zij aan boord waren, werd bo ven de pavoiseering uit, aan den ach termast, de koninklijke standaard gehe- schen, waarna het geheele schip met veel belangstelling werd bezichtigd. - De steiger was feestelijk versierd met bloemen en palmen, terwijl het blanke scheepje zelve getoond was met vlag gen. Om kwart voor vier uur verlieten de hooge bezoekers het Hospitaal-Kerk schip de Hoop, en stapten aan de an dere zijde van den Dokkumersteiger op de keurig met planten versierde salon boot no. 12 van de N. V. „De hiaven- stoombootdienst". De boot, die gevoerd werd door schipper H. Ridderikhoff was voorzien van een deksalon en van glas beschutting. Op 't oogenblik dat de vorstelijke familie „de Hoop" verliet, werd daar de Koninklijke standaard neergehaald, terwijl men hem tezelfdertijd op de ha- venstoomboót wapperen zag. Toen de hooge gasten op de voor plecht hadden plaats genomen en de boot koers zette naar de „Jacob van Heemskerck" liepen tal van sierlijk ge- pavoiseerde motor- en zeiljachten in haar zog mee. Op de „Jacob van Heems kerck" die het vorstelijk gezin met 35 saluutschoten begroette, stond de ge heel e bemanning van den oorlogsbodem geschaard op het achterdek de état-ma- jor. Terwijl de havenboot langs 't grau we gevaarte gleed, deed de scheepska- pel het „Wilhelmus" hooren en hierna gaf kolonel Goedhart, staande op de valreep, het sein tot het groeten. Als_ -ineen giecj» vtugen tic' mutsen van de hoofden en ver over het water schalde het uit volle borst aangeheven, tot 3 maal toe herhaald hoerageroep der man schappen. Langs de jachthaven, de gebouwen van de Holland-Amerikalijn en de graansi lo's koos de Koninklijke boot den weg naar de oude houthaven en daar door heen langs de Amsterdamsche super- phosphaatfabriek terug naar den Dok kumersteiger. Om kwart voor vijf werd voet aan wal gezet en in de gereed staande rijtuigen naar 't paleis terug gekeerd. Het bal ten Hove was gisteravond zeer druk bezocht. Het meerendeel der aanwezige heeren was in ambtskieeding. of uniformde heeren in civiel verre in de minderheid. De prachtige unifor men, de mat-lichtende kronen, de pret tige volte in de* bal- en in de dusge naamde „Burgerzaal" boden een ware lust voor de oogen. Te ruim negen uur kwam de Koninklijke familie de Bur gerzaal binnen, waar de genoodigden en haie, ter weerszijden stonden ge schaard. H. M. was gekleed in crème zijden avondtoilet met goud borduursel. H. M. de Koningin-Moeder was ge kleed in een lila-fluweelen robe, met witte kant afgezet, zij droeg een we duwe-kap met witten sluier, en in het haar diamanten versierselen. Z. K. H. de prins droeg de generaalsuniform. Na korten Wijd in de burgerzaal te hebben vertoefd, schreed de vorstelijke familie met gevolg naar de, aan de zij de van den N. Z. Voorburgwal gelegen balzaal ,waar zij zich omstreeks tien mi nuten ophielden. Daarna keerden zij in de burgerzaal terug, waar van half tien tot even vóór half twaalf cercle werd gehouden. Aan vankelijk zich staande onderhoudende met verschillende aanwezigen van de dames werd 't allereerst aan de ko ninklijke familie voorgesteld mevr. Van Leeuwe'n-Waller, echtgenoote van den commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland, namen H. H. M. M. de Koninginnen op de voor haar bestemde zetels plaats. De Prins be woog zich zeer ongedwongen tusschen de genoodigden, en voerde met menig een een gesprek. Aan de drie vorstelij ke personen werden door den Doyen van het corps consulaire den heer Rud. Leh- mar achtereenvoltgëns alle leden voor gesteld. De balzaal was met groen en bloemen -versierd en de muziek achter palmen opgesteld. In een der zijzalen waren.de buffetten keurig versierd met prachtige roode tulpen in groote gou den vazen. Het geheel bood een schit terend schouwspel. Te half 12 trokken de vorstelijke personen zich in hunne vertrekken terug. Om 9.45 gisterochtend stonden de hof- rijtuigen voor het paleis teneinde H.M. de K.on _i n 2 i. n-M 0.der met gevolg naar de verschillende inrichtingen te brengen, die achtereenvolgens door haar zouden worden bezocht. Het eerste bezoek gold het Weeshuis der Ned. Herv. Gemeente. Op uitdrukkelijk verlangen van de hooge bezoekster had men de verschil lende vertrekken en zalen hun dagelijk- sche aanzien gelaten. In de jongensre creatiezaal hielden de kleine knapen zich inet verschillende spelletjes bezig, ter wijl de gro© leren in boeken en tijdschrif ten bladerden. Een alleraardigste!! aanblik bood de huiskamer, waar de groote meisjes van 13 tot 20 jaar in haar typische ge- stichtkskleeding zwarte japon en wit mutsje met een handwerkje rond de ta fel geschaard zaten ,in 't midden de vroolijk snorrende naaimachine. Met zichtbaar welgevallen sloeg de Koningin-Moeder het toonecltje, dat wel een levend geworden schilderij van een onzer oude meesters geleek,"gade en vol belangstelling bekeek ze 't naai werk der meisjes en roemde de nette uitvoering eii afwerking. Toen de Koninklijke bezoekster de gaanderij der kerkzaal passeerde, zong een in het ruim opgesteld meisjeskoor haar de aloude bede toe: „De Heer ze- gene en behoede U". Zichtbaar ontroerd door den eenvou- digen kinderzang boog de vorstin zich over de balustrade en zeide: „Dat vind ik heel aardig van jullie, meisjes, ik dank jullie wel". Geruimen tijd vertoefde de Koningin- Moeder in de meisjesziekenzaal. De jon- gensziekenzaal behoefde niet gebruikt te worden, evenmin als de isoleerkamer. De patientjes kregen ieder een mooie plaat van de vorstin, die aan elk bedje een oogenblik bleef staan en met de kleine zieken een gesprek aanknoopte. De verpleegster betuigde zij meermalen haar ingenomenheid met het vorstelijke ruime vertrek. Toen de vorstin op het breede balkon trad, vanwaar men een prachtig gezicht ove r't Vondelpark heeft riep ze enthousiast uit: „Heerlijk vind ik het hier." Na een bedrag aan geld aan den di recteur ter hand te hebben gesteld, waarvan de kinderen een tractatie moest geschonken worden, verliet H. M. het gesticht. Daarna bracht H. M. een bezoek aan de Otter-Knolstichting, vervolgens be gaf zij zich naar de Oude Kerk., ten einde daar o.a. de twee jaar geleden door den heer Schouten te Delft ge restaureerde gebrande ramen te bezich tigen N Om daarna ten paleize terug te keeren. Om negen uur gisterochtend is H. M. "tre KonTrignrTvcerTiretrimar dochter uit gereden. Ditmaal was 't VondelparlThet doel van den tocht. In 't voor 't Prin sesje gereserveerde gedeelte van het park vertoefde de Koninklijke Moeder een uurtje met 't Prinsesje, dat veel schik had in de zwanen en hun met kwistige hand stukjes brood toewierp. De koningin droeg een grijs wandel- costuum. 't Prinsesje was in 't wit. Om tien uur keerde de Koningin naar 't paleis terug, 7t Prinsesje bleef nog een uurtje met freule v. d. Poll en zus ter Marting in 't park vertoeven KORTE KRONIEK. De staking der zeelreden van het stoomschip „Rotterdam" is gistermid dag te 2 uur geëindigd nadat bit een conferentie met de vertegenwoordigers der directie betere voeding en logies was toegezegd. De kwestie der loonre geling is nog aangehouden. De Delftsche Handelsvereeniging heeft een adres tot den Raad gericht, waarin zij vraagt alsnog f 500 toe te staan voor Plan 1913. Adressante acht verwezenlijking van dat plan voor Delft van het grootste belang en zag daarom gaarne dat de Raad zijn weigering van dat crediet herroept. LEIDEN, 9 Mei. Aan het Jaarverslag van de Studen- ten-Vereeniging „Ziekensteun", over 1911 wordt het volgende ontleend: Evenals het jaar 1910 zal ook 1911 voor de kas eindigen met een batig saldo. De belangstelling der Studenten, om als werkende leden toe te treden, is ook dit jaar weer uiterst gering geweest, zoo dat het huisbezoek bijna uitsluitend door de leden van het bestuur moest worden verricht. De Commissie van Toezicht bleef de zelfde als het vorig jaar. Ook dit jaar waren Mejuffrouw D. Coebergh, en de Heeren Prof. Dr. W. Nol en en Prof. Dr. P. C. T. van der Hoeven bereid genoem de Commissie te vormen. De eenige verandering, welke het Be stuur onderging, is het bedanken van den Heer Treffers als voorzitter; zijn taak is waargenomen door den onder voorzitter, den Heer A. ten Bokkel Hui- nink. Ingekomen waren 47 aanvragen, waar van van de interne afdeeling 26, de ver loskundige afdeeling 12,.en van de heel kundige afdeeling 9, tegen 46 in het jaar 1910. Ondersteund werd gedurende 3368 dagen o.a. met 3707 L. melk, 2948 eieren 1239 onsen vleesch, 87 brooden, enz. en verder met andere levensmiddelen en eenig geld. De inkomsten bedroegen f 829.30 de uitgaven f M3.?_4A batig saldo f 216.j)Q. L—1 11 U- Hiervan moet nog betaald worden de ondersteuningen gedurende de maand November. Nog te iynen contributies voor een bedrag Van f 145.45. Aan den adj.-onderofficier-schrijver T. van der Vaart, van het 4e reg. inf. zal op 25 Maart a.s. de gouden medaille wegens 36-jarigen militairen dienst uitge reikt worden. De le luit. L. J. Schmidt van het 4e reg. infanterie en H. H. Boerée van het 2e reg. veld-art. hebben voldaan aan het examen voor de Hoogere Krijgsschool én worden op 1 Nov. a.s. aan die inrichting te 's Gravenhage gedetacheerd. De troepen van het 4e reg. inf. die zullen deelnemen aan de schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp, vertrek ken daartoe op 15 Mei a.s. per Staats spoor van 8 uur v.m. van hier. ROOMSCHE AGENDA. V r ij d ag 872 uur 's avonds, St. Joseph Gezeilen-Vereeniging, Rapenburg ^.Ver gadering R. K. Kiesvereeniging. Haarlemmermeer-Spoorweg. Uit de beste bron kunnen we mede- deelen, dat getracht wordt met 1 Juli a.s. te openen de lijnen Haarlem—Hoofddorp— Aalsmeer en AalsmeerLeiden. Van de andere lijnen is voorloopig geen sprake. (Opr.H.Ct.) AALSMEER. Met de „Stcrt" zijn verzon den deKon. goedgekeurde wijzigingen van de vereeniging tot stichting en instand houding van de school met den bijbel alhier. H1LLEGOM. Onder voorzitterschap van den heer D. Wentholt kwam de Raad dezer gemeente bijeen. Afwezig waren de heer H. V. v. Zanten, R. A. van der Schoot, H. A. van Waveren en Th. Jonk heer, de beide eersten met kennisgeving. Tot onderwijzer aan de o. 1. school werd benoemd de heer F. J. Hotsen, tijdelijk onderwijzer alhier. Op advies van B. en W. werd aan den heer F. Rijnveld vergund het plaatsen van een hek voor zijn bollenschuur aan de Wilhelminalaan binnen de rooilijn. Door den heer Guldemond werdj in verband met het verslag van den toe stand en de exploitatie van het gemeente gasbedrijf over 1911, gevraagd, of er reeds een voorstel is om den muntgasprijs te verlagen. De Voorzitter aniwooidde, dat deze zaak nog aanhangig is bij de gas- commissie. De heer Guldemond conclu deerde aan de hand van berekeningen, dat aen muntgasverbruikers eigenlijk meer toekwam dan 1/2 et* verlaging. Spr. vindt het niet goed, dat de fóÜOO winst -deiLjaiiriek^ten j^ede komen aan den hoofd, omslag. DehoogsT aangeslagene 11 in den hoofd, omslag krijgen daardoor een faveurtje van f 125, mede veroorzaakt door de winst der muntgasmeters. Spr. vraagt hierop inlichtingen waarom de kostprijs van het gas hier hooger is dan de verkoopprijs elders. Nadat de heer Payens, directeur der gasfabriek, nog eenige inlichtingen heeft gegeven, waarin gezegd wordt, dat bij meer afzet de productieprijs zeer vermin dert, deelt de voorzitter mede, dai de zaak nog in behandeling is bij de gascom- missie. Aan den gemeente opzichter werd we gens toezicht op uitvoering van buiten gewone werken, in dit geval rioteenng, een gratificatie van f 100 verleend. I11 geheime zitting werden vastgesteld kohieren schoolgeld, hoofd, omslag en hondenbelasting door B. en W. opge maakt tcrt bedragen v. f 289.95 f29,396.89 en f414.50. NOORBWIJK. Morgenavond te Suur zal in de zaal van den heer Pv. d. Voort een vergadering worden gehouden van de hier onlangs opgerichte afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond. I11 deze bijeenkomst zullen de Zeereexw. adviseur en de leden worden geïnstalleerd. VOORSCHOTEN. Gedurende de maand April is ingelegd bij de R. K. Spaarbank f 162,25 en terugbetaald f 106.72. Het laatst afgegeven boekje draagt het num mer 265. ZOETERWOUDE. In de Vergade ring van stemgerechtigde Ingelanden vanl den Oud-Groenendiikschen en Barrepol- der ten huize van de Erven van Dam te Groenendijk (Hazerswoude) op 8 Mei j.l. gehouden werd de rekening over het dienstjaar 4911 sluitende met een batig saldo van f41.836, door Ingelanden! goedgekeurd, ais mede de Begrooting over het dienstjaar 1912 vastgesteld, waarbij de omslag is bepaald geworden op f2.55 per hectare. Bij de verkiezing; voor een lid van het Bestuur, aftredend C. J. Kaptein en twee gecommitteerden,- aftredende J. B. Wesselingh en J. P. Kaptein, werden her- en gekozen C. J< Kaptein als Bestuurslid en voorzitter, en J B. Wesselingh en H. Rotteveel tot gecommitteerden. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag ongeveer 6 uur weid het driejarig dochtertje van M. v. Rijn te BI eis wijk levenloos uit het water ge haald door den heer hi. Naar de ooit zaak van dit ongeval moet nog gegist worden. Academienieuws. LEIDEN. De bevordering gisteren van den heer H. Sanders tot doctor in ds rechtswetenschap geschiedde met hei pracdicast „cura iauclê.'f

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2