Uit Stad en Omgeving. Tegelijkertijd met art. 1 komt in be handeling artikel 2, luidende: „Het is verboden bakkersarbeid te verrichten a des Zondags, b des nachts, c op den dag, volgende op dien, waarop bakkersarbeid gedurende de laatste twee uren van den nacht geoorloofd is. De heer Brum mei kamp (A. R.) verdedigt het in deze wet betrekken van den alleen werkenden patroon. Hij ziet daarin geen aanranding van de persoon lijke yrijheid, maar alleen bescherming van den alleen werkenden patroon in zijn bedrijf. De heer Snoeck .He nkema ns (C. H.) Jjespreekt nu in den breede een amendement door hem voorgesteld op artikel 2. Hij wil dit artikel gelezen hebben zoodanig, dat verboden is des Zondags arbeid te verrichten, en wel het hoofd of den bestuurder eener onderne ming, waar bakkersarbeid verricht wordt, verboden zien te gelasten of toe te laten, dat een bakkersgezel in of voor deze onderneming arbeid gedurende meer dan .elf uren per etmaal of wel gedurende meer dan tien uren per etmaal, wanneer meer dan één, doch minder dan vijf der arbeidsuren in den pacht vallen of wel gedurende meer dan negen uren per etmaal, wanneer meer dan vier der arbeidsuren ïn den nacht vallen. Voorts wil hij verboden zien dat het hoofd of de bestuurder eener onderne ming waar bakkersarbeid wordt verricht kan gelasten of toe kan laten dat een bakkersgezel in of voor deze onderne ming arbeidt gedurende meer dan vijf tig nachturen in veertien op elkaar vol gende etmalen. Spr. zet de voordeelen van dit zijn stel sel boven dat van de Regeering uiteen. Hij acht dringend voorziening noodig in de misstanden in het bakkersbedrijf, maar niet op de wijze zooals de Minister dit wil, die absoluut geen rekening houdt met historische rechten en toestanden. •Wettelijke bescherming van den bak kersgezel is hoodig. maar daartoe moet de regeering zich beperken, doch niet een absoluut verbod van nachtarbeid uit vaardigen. Dit toch is de radicale weg lijnrecht tegenover de historische. De overheid moet regelen, maar niet verbie den in het bedrijf. Door spr.'s amende ment nu zal het bedrijf geheel vrij blij ven, en zal de ondernemer van het be- driif zelf de sluiting, opening enz. zijner bakkerij kunnen regelen naar de-eischen zijner zaak... Ook voor de gezellen is een zoodanige regeling veel beter en ver kieselijker en spr.'s systeem zal blijken te werken als een premie op de vermin- crring van den nachtarbeid. Wat betreft liet verbod van arbeid zelf voor den al leen werkenden patroon, dat heeft spr. verbijsterd en hij begrijpt zich niet hoe een antirevolutionnair Minister er toe is gekomen zóó iets voor te stellen. De belemmering van de bedijfsvrijheid wel ke het gevolg zal zijn van het regee- ringssysteem zal zoo groot zijn, dat spr. voorspelt dat het Nederlandsche volk, dat zoo vrijheidlievend is zulk een belem mering niet zal verdragen op den duur. Spr. hoopte dat de Minister een verzoen- lijke houding tegenover het amendement zal aannemen, of anders met een andere regeling zal komen die de bedrijfr.belem- mering opheft. De heer v. d. Velde (A. R.) is tegen het amendement-Snoeck Henkemans, om dat het zich uitstrekt over andere zaken dan het patroonsverbod. Tegen dat laat ste is ook spr. én als het amendement al leen bedoelde daar een ednde aan te ma ken zou spr. gaarne er voor gestemd heb ben. De heer Goeman Borgesius (U. L.) sloot zich aan bij de richting van het amendement-Snocck" Henkemans, dat een goede oplossing kan brengen. Maar toch gaat het hem nog 'niet ver genoeg. De prikkel, om zoo weinig mogelijk nachtarbeid je doen verrichten acht spr. in het ameifdement nog veel te zwak ;en hij gaf den voorsteller in overweging ging dien prikkel nog veel te verster ken, door nog grootere inperking van de nachtarbeid-uren. Nog wees spr. er :op dat het in het systeem-Snoeck Hen mans gemakkelijk zal vallen net pa troons-verbod te doen vervallen. In den aanvang zijner rede had de héér Goeman Borgesius verklaard ten gunste van het amendement-Snoeck Henkemans, zijn eigen amendement, be- oogende invoering van een drieploegen- stelsel, in te trekken. De heer Schaper (S. D.) betreurde die intrekking en bestreed daarna het amendement-Snoeck Henkemans, dat hij hoopte dat door de Kamer zou worden verworpen. Spr. achtte een 10-urigen arbeidsdag voor den bakkersgezel noodig en oordeelde dit best mogelijk bij het stelsel des Ministers als men eenvoudig [overgaat tot een 2-ploegen stelsel, wer- r kende b. v. tusschen 's mórgens 6 en 's avonds 9 A 10 uur. Het patroonsverbod verdedigde Spr. uit een oogpunt van ge lijk recht voor allen. t Ook de heer d e K1 e r k (U. L.) betreurt het intrekken van hetamendement-Borge- ^sius omdat ook hij een drieploegen-stelsel nog steeds de beste oplossing liad ge- vonden. Hij bestrijdt het amendement Snoeck Henkemans, dat geen voldoende bescherming zal brengen. I De heer Pass too rs (R. K.) hield een betoog tegen dat amendement o. m. omdat het 't patroonsverbod uit de wet wil [lichten en omdat het practisch neerkomt op een ploegenstelsel, een systeem waar door het platteland steeds komt achter te staan bij de groote steden. Het amendement is practisch onuitvoerbaar en noch voor de patroons noch voor de gezellen voord eel ig. De zitting duurt voort. Gemeenteraad van Warmond. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer A. J. Schölvinck, burgemeester. Aanwezig zes leden. De heer Kruzeman was verhinderd. De notulen werden na voorlezig goed gekeurd. Vooraleer met de agenda te beginnen, wenschte de Voorzitter den heer L. de Haas hartelijk geluk met zijn herstel, hem ioewenschende in gestadige gezond heid nog lang de gemeentebelangen te rao gen behartigen. "Nadat de heer de Haas den voorzit ter had dank gezegd voor zijne woorden en ook zijn mederaadsleden had bedankt voor hunne belangstelling tijdens zijn langdurige ziekte, werd overgegaan tot de agenda-behan deling. ingekomen was: het Kohier Hoofd. Omsl., het Kohier Hondenbelasting, een af- en overschrij ving, een wijziging op de begrooting, wel ke stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Vanwege de Gezondheids commissie, district Alphen, was een verslag ontvan gen over den financieelen toestand, een batig saldo van f511.27^/2 noteerend. De vergunninghouders hadden bij het gemeentebestuur een reclame ingediend inzake de accijnzenaanslag, die telken ja- re verhoogd wordt, terwijl het alcoholver- bruik vermindert Tevens werd door re clamanten gewezen op het feit, dat ver gunninghouders te Leiden veel lager zijn aangeslagen. Van den herschatter was ech ter nog geen antwoord ontvangen, zoo dat de Voorzitter zeide deze reclame in de volgende vergadering te zullen be handelen. De Voorzitter deelde daarna mede de vaststelling van den Legger van We gen en Voetpaden, in verband met den Buurtweg Alkemadelaan enz. Aan den heer de Haas werden eenige nadere toelichtingen in deze zaak ver strekt, omdat de 'neer de Haas bij de be spreking der onderhavige kwestie niet te genwoordig was geweest. Omtrent degeldleening, die de gemeen te moet aangaan ter bestrijding der kos ten van bestrating, werd het volgende be kend gemaakt. Een ingezetene die onbekend wenscht te blijven, wil de ontbrekende gelden ver strekken tegen 4 pet. en jaarlijksche af lossing van f250. De leening zal moeten bedragen f 7665. De rest der kosten wor den door de provincie gedragen. Wan neer de gemeente deze leening aangaat zal noch de Hoofd. Omslag, noch de per- soneele belasting behoeven verhoogd te worden. Het voorstel wordt aangeno men. De hr. Papöt was toen de bestrating van den Schooldam besproken werd, van meening, dat de Dorpstraat op sommige plaatsen meer behoefte aan vernieuwing heeft, dan bovengenoemde dam. De Voorzitter antwoordt dat alles niet in eens kan gebeuren. Op de vraag van den heer de Vroo- m e n, of de brandverzekering geen premie wilde verleenen, moest ontkennend ge antwoord worden. Nog werd aangenomen een af- en over schrijving groot f1200, en een overschrij ving op den post van brandweeruitgaven. Dit laatste was noodig, met het oog op den jl. plaats gehad hebbenden brand op Oud-Alkemade, die ongeveer f150 heeft gekost. Het verslag der gemeente. Warmond zal bij de raadsleden circuleeren. Bij de rondvraag werd niets te berde gebracht, zoodat de Voorzitter de openb. verg. sloot, om de restitutie H. O. met gesloten deuren te gaan behande len. Sport. Postduiven. Concours vanaf Breteuil. Waar wij eenigen tijd geleden melding maakten van het te houden stedelijk con cours met oude duiven vanaf Breteuil (Frankrijk) afstand 321.4 K.M. kunnen wij thans mededeelen voor dit concours 80 duiven zijn ingeschreven en er be halve verschillende geld- en eereprijzen totaal 20 ook een verguld zilveren medaille is uitgeloofd door den Burgemeester van Leiden Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar en een groote zilveren medaille door den heer J. Zaalberg. Kegelen. Internationaal Concours. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van den Utrechtschen Kegelbond is door dezen bond een Internationaal Kegelcon cours uitgeschreven te houden van 15 tot en met 24 Juni a.s. op 7 nieuw aan gelegde teakhouten banen in de concert zaal van het „Park Tivoli" te Utrecht. Het conc.bestaat uit een Bondenwedstrijd, Korpswedstrijd, Kampioenwedstrijd, Jubi leumwedstrijd, Dameswedstrijd, Perso- neele baanwedstrijd en Vrije baanwed- strijd. Een groot aantal prijzen in den vonn van medailles, eerebekers, gouden en zil veren kegels en kunstvoorwerpen, zijn zooals het ons toegezonden, fraai er uit ziende feestprogramma zegt, voor dit concours uitgeloofd. LEIDEN, 8 Mei. Jubilé. Heden herdenkt de heer W. Daamen, chef bij de firma Tieleman Dros, alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar aan deze zaak werd verbonden. Reeds lang was onder het personeel dit jubilé voorbereid, maar het kon wegens de eigenaardige toestanden 4n het bedrijf moeilijk heden worden gevierd. Daarom waren gisteravond de firmanten met hun familie en het uit meer dan 300 man bestaande personeel in een voor deze gelegenheid smaakvol versierde zaal van de fabriek saamgekomen, om hun algemeen geachten chef te huldigen. Onder de toonen van de harmonie der fabriek werd de jubilaris met naaste familieleden binnengeleid; den dames werdqn fraaie bouquetten aangeboden. Toen men had plaats genomeu werd het eerst 't woord gevoerd door den heer H. W. Tieleman, die in een waardeerende toespraak den jubilaris huldigde als een man van trouwe plichtsbetrachting, met nobel en eerlijk karakter, die zich ieder een tot vriend heeft gemaakt en zijn beste krachten had gegeven om de zaak groot te maken. Met de gebruikelijke wenschen overhandigde spr. hem een stoffelijk huldbelijk. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer Van Santen eenige hartelijke woorden en bood den feesteling een prachtige gangklok aan. De lieer Buskens vertolkte de gevoelens van het overige personeel, dat als huldeblijk had uitgekozen een zilveren beeld, den handel voorstellende, rustend op marmeren voet. Door eenige meisjes en mannen werden vervolgens op niet onverdienstelijke wijze enkele feestliederen gezongen, terwijl de harmonie, die zich reeds telkens door fanfares had laten hooren, een feestmarsch uitvoerde, gecomponeerd door haar direc teur, den heer P. A. Smeele. Eerewijn en ververschingen werden aangeboden en menige toespraak werd nog gehouden, waarbij o.a. ook herinnerd werd aan hel samenvallen van dit jubilé met het 35-jarig bestaan der fabriek. De heer-Daamen bedankte aangedaan voor de hulde, die hem was gebracht. Zeer laat in den avond keerde men van het feest huiswaarts. Vele bloemstukken en andere bewijzen van belangstelling werden nog ontvangen, terwijl heden kantoor en vestibule in feestviering prijkten. Gisteravond heeft dr. J. Y. Slote- maker de Bruine van Utrecht, op uitnoo- digmg van de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Christen-Studentenver- eeniging, in het kléin-auditorium van de universiteit een voordracht gehouden over„de studentenwereld en de sociale vragen". Tot secretaris van den militieraad te 's Gravenhage, tevens van den eersten keuringsraad met standplaats te dier stede, is benoemd mr. F. R. Crommelin, advo caat alhier. Met ingang van 1 November a.s. zal de heer E. J. F. Thierens, adjunct directeur der stedelijke lichtfabrieken, in 't bijzonder belast met de leiding der electrische centrale, eervol ontslag uit deze betrekking aanvragen in verband met zijn benoeming tot directeur der Technische Maatschappij van der Linden. Teges en Stokvis te Amsterdam. De eerste drie jaar zal de heer Thierens te Sema- rang werkzaam zijn, om zich daarna te Amsterdam te vestigen. NOORDWIJK. Bij de overgangsexamen aan de Rijksnormaallessen te Katwijk, slaagden K. Haanappel voor de 4e klasse P. Hoogendam en Clasina Timan voor de 3e klasse; Jan v. d. Weijden Mz., slaagde voor de le klas, terwijl Anna v. d. Weijden Pd. en ]an Over op de voorbereidingsklasse werden toegelaten. VOORHOUT. Gisterenavond verga derde in Café „Boerhaave" de Coöpe ratieve Onderlinge Spaar- en Voorschot bank voor land en tuinbouw te Voor hout. Tegenwoordig waren alle leden van de Raad van Toezicht en het bestuur. De presentielijst was door 81 leden ge- teekend12 leden hadden schriftelijk! kennis gegeven niet tegenwoordig te kunnen zijn, 27 vielen in boeten. Na opening door de Voorz. de Heer C. Colijn weiden notulen gelezen en goedgekeurd. De aftredende Voorz. van den Raad van Toezicht den heer C. Colijn werd met 70 van de 78 uitgebrachte stem men herkozen zoo ook de aftredende be stuursleden de ^heeren L. Prins Lz. en P. Warmerdam werden met 73 stemmen herkozen. De periodiek aftredende Kas sier de heer J. Hendriks Langeveld werd met 73 stemmen herkozen, het stembu reau vormden de heeren K. J. Knoppert, W. van der Laan en Th. C. Mens. Hierna werd het gedrukt verslag den le den uitgereikt, waaraan wij hier het vol gende ontleenen: Op heden bedraagt het ledental 120. Gedurende het jaar werden geboekt 1005 posten, Ontvangen werd f234.838.77. Uitgegeven f 229.422,24*. Op ultimo December was in Kas f 5.416.525. l Den 1 Jan. 1911 waren in omloop 177 spaarboekjes. Gedurende 1911 zijn nog uitgegeven 31 nieuwe spaarboekjes. Het Saido spaargelden opi 31 December 1911 bedraagt f 66.019,63. De bijge schreven rente bedraagt A 1.355,71. De betaalde rente bedraagt f406,67. Totaal f 1.973,38. Op 31 December 1911 stonden 71 voorschotten uit, gedekt door, naar onze meening solide borgstelling. Den 1 Ja nuari 1911 had de Bank van verschillen de voorschotnemers te goed f50.298,59. Gedurende het jaar werden nieuwe voor schotten verleend tot een bedrag van van f40.398.67. Samen f90.697.26. In den loop van het dienstjaar werd terug betaald f28.947,965, zoodat op het ein de van het jaar was geleend f 61.749.295. Het aantal contracten op 31 Decem ber 1911 bedroeg 29. Op 1 Januari was door de leden opgenmen f28.365.495. ïn den loop van het jaar werd nog opge nomen f23.322,07, samen f51.687,565. In den loop van het jaar werd terugbe taald f25.196.10. Totaal bedrag door de leden opgenomen op 31 Dec. f26.491.465. Op 31 December 1911 had de bank te Utrecht een schuld van. f 25.565.20. De gemaakte winst sinds de oprich ting van de Bank tot op 31 December 1910 bedroeg f 1.997.625. De winst over 1911 bedraagt f 183,07, zoodat het Re servefonds bedraagt f2.180,69"'. De rekening werd nagezien door den weleerw. heer C. .Wiemcrs, en de heeren J. van Dobbelen en HL J. Vester. De heer van Dobbelen deelde de vergadering mede, alles in volmaakte orde te hebben bevonden. Bij de rondvraag vraagt het lid M. de Groot f 50 verhooging van het salaris van den kassier, wat met 41 stemmen te gen en 22 stemmen voor wordt verworpen 10 stemden blanco. Een voorstel van den heer J. van Dob belen om hooger rente te betalen voor spaargelden kon ook de goedkeuring niet verwerven. Op een vraag van den heer W. van der Laan, betreffende de Koninklijke goedkeu ring op de statuten, wordt geamwoordt dat belangrijke wijzigingen daaraan vér- bondenj een en ander hadden vertraagd. Hierna sloot de voorzitter de 8ste jaar vergadering. ZOETERMEER-ZEGWAART. Bij ko ninklijk bssluit van 6 dezer is aan den heer C. L J. Bos, burgemeester en secre taris der gemeente Zegwaart, toestemming verleend om te Zoetermeer te blijven wonen. GEWESTELIJK GEMENGD. Ter beschikking van den Auditeur- Militair te 's-Gravenhage, werd gisteren naar het Huis van Bewaring overgebracht de milicien-soldaat bij het 4e Regiment Infanterie te Leiden, M. R. R., als ver dacht van diefstal van een Rijkspost spaarbankboekje van een zijner vrienden en het door valsch onderteekende quitantie opnemen van gelden uit dat boekje op een der postkantoren te 's-Gravenhage. Dezer dagen hebben zich in het H. Geest of arme Wees- en kinderhuis aan de Hooglandsche, Kerkgracht te L e i d e n eenige moeielijkheden voorgedaan met de oudste verpleegden. Deze vonden n.l. de kost niet lekker genoeg en hebben eer gisteren zelfs geweigerd het voorgezette maal te nuttigen, toen hun bekend werd dat zij de toespijs niet zouden ontvangen als zij het eten niet gebruikten. De jon gelui weigerden voorts aan het werk te gaan. Door regenten zullen inmiddels maatregelen worden genomen om de weerbarstige jongens tot ander optreden te brengen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Getrouwd: N.C.Overdevestjm. en A. J. Schoondergang jd. A Ruygrok jm. en A. Mervel jd. J. J. Dubbeldeman jm. en J. van der Woerd jd. M. de Vries jm. en S. Serné jd. A. Lagas jra. en C. Keijzer jd. A. Klinkhamer jm. en A. J. Maree jd. J. van den Bos jm. en J. C. de Jong jd. A. Zwaan jm. en M. Laurier jd. H. G. van Weezei jm. en A. E. Jetzes Jd. G. van Buuren jm. en P, H. van der Voord jd. H. W. Wittenaar jm. en j. van der Steen. N. de Neef jm. en C. van Os id. P. J. de Bruijckere im. en M. J. van Benten jd. G. J. Feltkamp jm. en Th. Hanzen, jd. C. Cossee jm. en C. Verhaar jd. J. J, Gussen- hoven jm. en M. J. P. Timp jd. SASSENHEIM. Géboren: Cornells z. van J. Dolieslager en M. 1. Bakker. Cornelia Mar- garetha Maria d. van J. O. Matze en H. M. Eijmer. Jacobus Johannes z. van C. J. Guldemond en J. M. van Kampen. Catharina Johanna d. van van Nieuwkoop en E. Nederveld, Ondertrouw d:JohannesKapteijnjm.24j. en Margaretha Abrahaniina v. d. Berg jd. 22 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Mei 1912, medegedeeld, door het kon, Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand 773.8 lledaix. Laagste barometerstand 751.0 Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 9 Mei zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke wind. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, warmer. Laatste Berichtten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Ook te Curasao is dit jaar wegens de geringe sterkte van het garnizoen en de afwezigheid van Hr. Ms. „Zeeland", geen parade gehouden op den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Hr. Ms. ^Zeeland" is naar Bonaire vertrokken om vandaar uit de reis naar Suriname voort te zetten, waar het schip eenigen tijd zal vertoeven. Italië en Turkije, KONSTANTINOPEL, 7 Mei. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde in den Senaat, dat de openbare meening in Europa voor 95 pet. ten gunste van Turkije is. De minister van oorlog deelde telegram men mede, waarin wordt gemeld Op 3 Mei deden de Italianen een aan val op de verdedigingslinie van Lebda bij Horn'szij leden groote verliezen en moesten oorlogsmateriaal achterlaten. Aan Turksche zijde waren drie dooden en 12 gewonden. Den volgenden dag werd een gevecht geleverd bij Homs. De Italianen moesten terugtrekken met een verlies van 19 dooden en 6 gewonden. Denzelfden dag had een gevecht plaats ten zuiden van Krona op de oostkusl van Tripoli, waarin de Italianen aanzienlijke verliezen leden. De Turken hadden 21 dooden en 2 gewonden. De Turken in Albanië. ATHENE. 7 Mei. Uit Skoetarie wordt gemeld, dat de Turksche troepen de Mir- diten aanvielen op drie punten van het vilayet Skoetari .Bijzonderheden ontbreken Peru, en Bolivia. LIMA. 7 Mei. Het tractaat dat een einde maakt aan den grensstrijd tussche-n Peru en Bolivia is te La Paz geteekend. Beurs van Amsieraam. 8 Mei 1912. Nederland. 3% Obi. Ned..Werk. Schuld 3% Cerl. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obi. Aprjl-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 44 uLi.Tabaksmou. 3% ObJ. lc serie Rusland. 4H%0bl.1909Ned.Rec. 44% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope óc Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 Goudi. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 üec. B. Schuld. Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4~/0 Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West. Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Acuta. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Certv.g.A. Unit.StatSteeiCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moorman» (liq.) Aiust. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescoiitre 5 Gew.aand., Ketahoen"Mij nb.Mij. Reajaug Leoong Mj3nb.Alij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Hoil. Petr. A. Aand. K. N. M t. expl. v. Petr. Br. a f 1UÜU Aand. Moeara Enim Petr. 'Mij. Aand. Sum Palenib. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. uito. dito. Aand. Amsterdam Deli Conrp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aana. Deii-Mjj Aand. -Un. Lang feat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land ür. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Luu. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lint. Aand. lioil. ijz. bpoormij. Aand. Mi], t. Expl. v. Staatssp. Gesi.ObL Boxiel-W'esel 1875-öü Aanu. Warschau-Weeneu Bpw. Ceri.v. aand. Atchison Topexu' Cert.v.aand. Chesapeake aUhio Cert.v.aand. Denv. K. Kio Ur. tap. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4%General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City south Kw. Mexic.lnteni.PriorLrenObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Kocfe Island Gew. aand. Soutn Pacific Atgest. gew. aand. Soutk Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Guud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsieraam a i 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Autwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 470 Thetss. Kegulir. Ges. 1880 570 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4H Vorige Koers Koers. heden. 30»H« 80)4 304 89 H 6794 67), 90l31( 924 894 9U_ 95 95 I() 644 64.4 96 L; 9Ó4 954 87 88 87M« 87Ke 82H* 827 m 100 1034 48\ 48'Ji 59 59 101 0 J;é 87 100K 165 80^,7 814 58 57 -■ ie 58 He 5; jg 64He 65! '2 11? 1114 1173,' 1734 i724' 142 185 54»4 56H 368 h 3754 944 Hs-'a 3G8 307 556H j58 2424 242 1974 J 98 4*„ 4-4 194 184 329H 629'4 H2H 527 5394 505 -L4 4Hz 104 45H 45 ({g 85 85 97 H' 97lg 9öH 964 183 4 107 784 Vb 224 229g 33,4 344 78--8 7 b "8 25 99Hr 99 ii 274* 284 954 95'M 39 38 4 27 21-i 1104 Uk 'a 274 '27 '8 1Ö7H l<:8 ''4 IU1 lui ■8Hr. lOÖLjr. Ithj 1.40 784 83 >s I22J4 lólh 160 65.4 39.— 8.10 69.- Marktberichten. VOORSCHOTEN, 7 Mei. Vrije veiiing. Iu40 kipeieren f 4.4.45, 135 eendeieren 4. kippen f 1.25, duiven 25 ct„ sla 2 en 24 ct., kaas 28—32 ct. per pd. PURMEREND, 7 Mei. Kaas. Aangevoerd 96 stapels f 30 a 33— de 50 kg. Boter. Aangevoerd 1431 kg. f 1.30 a 1,35 p. kg. Vee. 387 runderen, vet vee 70 a 80 c. per kg, 3 paarden, 91 vette kalveren f0.90 a 1.10, per kg., 831 nuchtere id. f 13.— a 26.— per stuk. 1S4 vette varkens 57 a 63 c. per kg., 0— magere id. f 18 a 30,305 big gen f 10a 15 p. stuk. 3559 schapen en lammeren. TER AAR, 7 Mei. De prijzen waren bloem kool f 5.60—9.10. Eng. komkommers f 13.60, sla f 2.5U—3.40, 2e soort f l.1.40, peen f 9.70—11.70, spinazie 20 cent per mand, postelein 60 cent per maand, selderij 60 cent de 100 bos. LOOSDUINEN, 7 Mei. üroentenveilmg. Bloemkool le soort f 16 a f 25.80,2e soort f 7 a i 14 komkommers (Eng.) le soort t 12,— a f 14,70 2e soort dito f 8.40 a f 10,60, komkommers (gele) le soort f 10,50 a f 13,50, 2e soort dito f6.— a 7 70, salade le soort f2,60 a f 4,70, dito 2e soort f 1,20 a 2,20, peen le soort f 12,90 a f 17,50, dito 2de soort f 8,50 a f 11,80, andijvie f2,10 f2,40, prij f 1,20 a f 1,70, radijs f0,40 a 0,70, raapstelen f 0,50 a 1,—, rabarber f 3.— a f 5,20 selderij f 0,80 a f 1,10, per 100 bos, spinazie f 0,12 a f 0,18, zuring f 0,15 a f 0,18, postelein f 0,51 a f 0,72, stoofsla f 0,11 a fO,32 komkoin- merstek f 0,75 a f 1,65 per ben, tomaten le soort f 36,50 a f 37,—, dito 2e soort f 22,— a 23,— per 50 K.G. Aanvoer: 180,000 krop salade, 62,000 kom kommers, 20,500 bos peen. LONDEN, 6 Mei. Geslacht. De aanvoer ter CentralMeatmarket bedroeg heden 100 ton Schot- sche runderen, 62 zijden uit Denemarken, en 5900 achter- en voorbouten uit Argentinië. Bij rede lijken handel waren runderen vaster in prijs Schapen iets flauwer, maar varkens en kalveren prijshoudend. Men noteerde per steenrunderen 2/11 ii 5/4, Engelsche schapen 4/10 a 5/4, En- gelsche en Hollandsche kalveren 4/0 a 5/0, En gelsche varkens 4/0 A 4/6 en Hollandscli© varkens 4/4 a 4/6.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3