Uit Stad en Omgeving. in den politieken toestand van het ©ogenblik. Die onzekerheid van den politieken toe stand is toe te schrijven aan het al of niet aftreden van den Minister van Ma rine, als hem zijn pantserschip zal worden toegestaan of geweigerd. Koninklijk bezoek te Amsterdam. Gistermorgen te half elf verleenden H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik audiëntie aan de officieren van land- ien zeemacht en aan andere militaire auto riteiten. Het was den geheelen morgen een ko men en gaan van dragers van schitteren de uniformen. H. M. droeg bij die gelegenheid een lichtgroen toilet, de Prins' de generaals uniform. Gistermiddag te half twee verleende H. M. audiëntie aan de commissarissen der verschillende provincies, aan gewes telijke besturen, aan burgemeesters, ge meentebesturen en aan het consulaire corps. Ter audiëntie was Z. K. H. de Prins niet aanwezig. De Koningin droeg hetzelfde toiiet als in den morgen, een lichtgroene robe. Namens het consulaire corps bracht de Doyen, de heer Rud. Lehmann, con sul-generaal van Griekenland, H. M. eer biedige hulde. Hierna trad burgemeester Röell naar voren, en hield tot H. M. een toespraak: H. M. de Koningin antwoordde, met groote belangstelling uit den mond van den burgemeester van Amsterdam te heb ben vernomen van den toenemenden vooruitgang en den toenemenden bloei der hoofdstad. Zij gaf te kennen, dat het haar altijd genoegen deed, dit te mogen hooien en sprak de hoop uit, dat die bloei zich zou voortzetten en zij daarvan met haar gezin, ieder jaar de bewijzen zou mogen vernemen. Zij verklaarde niet te mogen nalaten, ook namens Z. K. H. Prins Hendrik te getuigen, ten zeerste te zijn getroffen, door de hartelijke verwelkoming, haar en haar gezin, ook bij dit bezoek aan Am sterdam van de zijde der bevolking, ten deel gevallen. Ondanks het druilerige weer reed Prin ses Juliana gisterochtend met freule v. d. Poll en zuster Marting in een landauer naar het Vondelpark,, waar 't prinsesje in t afgezette gedeelte geruimen tijd bleef spelen en wandelen. Gisteravond had het vorstelijk echt paar de gemeenteraadsleden aan tafel genoodigd en met uitzondering van de sociaal-democratische fractie hadden bijna allen aan die invitatie gevolg gegeven. De meeste vertegenwoordigers der Am- sterdamscne burgerij hadden in ambtsge waad aan de met roode rododendrons versierde tafel plaats genomen. De Ko ningin was gekleed in grijs-groene zijden robe en getooid met het nationaal hulde blijk. Prins Hendrik droeg de generaals uniform. Koningin Wilhelmina zat aan tafel tusschen haar gemaal en den opperstal meester C. A. baron Bentinck. Onder de gasten bevonden zich o.a. de Commissaris der Koningin voor de pro vincie Noord-Holland, dr. mr. ,W. F. van Leeuwen, de schout-bij-nacht G. F. Tyde- man, directeur en commandant der ma rine te Amsterdam, alsmede de comman dant van de stelling Amsterdam, J. F. N. Fabius. Terwijl een kleine schare belangstel lenden zich aan den achterkant van het Paleis stond te verlustigen in het geflon ker der gaskronen en het ambtsgewaad der raadsleden, stond op den Dam een compacte menigte de aankomst der Ko ningin-Moeder af te wachten. Buitenge woon groot was de belangstelling voor deze hooge gast. Ook aan het Centraal station stond een talrijk publiek langs de hekken geschaard. Om negen uur precies stoomde de vor stelijke trein binnen en hield vlak voor de Koninklijke wachtkamer stil. Op het perron was Prins Hendrik met klein ge volg ter begroeting aanwezig, alsmede de burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. dr. A. Röell. Ook bevonden zich daar namens de Jtjfoll. IJz. Spoorwegmaatsch. mr. J. C. baron Baud, commissaris, en de heeren J. A. Roessingh van Iterson en J. J. s'Jacob, resp. ondervoorzitter en lid van den raad van administratie; verder luitenant-kolonel Boelaart en de plaatselijke commandant, kolonel J. JHL v. d. Burg. Ook de stationschef, de heer jfcb R. Krapels, was aanwezig. Toen de Koningin-Moeder uit het sa lonrijtuig stapte, begroette Prins Hen drik haar met eerbiedige handkus. Op de haar eigen minzame wijze onderhield Koningin Emma zich enkele oogenblikken met elk der aanwezigen afzonderlijk. Door de Koninklijke wachtkamer begaf de stoet zich naar de gereedstaande hofrijtuigen en reed onder het gejuich der menigte naar het Paleis. Op den Dam stond het publiek nog steeds te wachten; ook nadat de huzaren, die de eerewacht vormden, waren afge trokken en de politie de menschen tot aan den rand van het trottoir had toe^ gelaten. Voortdurend bleven de blikken op de verlichte ramen gericht in de hoop de Koningin-Moeder nog op het balcon te zien verschijnen, doch die verwachting werd niet verwezenlijkt. De balcondeuren bleven gesloten en de menigte verspreidde zich ten slotte in de aangrenzende straten. Het gevolg, dat de Koningin-Moeder vergezelt, bestaat uit mevr. douairière de Beaufort, grootmeesteresse, jhr. de JRa- nitz, grootmeester, baronesse van Iter- sum, hofdame, en jhr. van Tets, kamer heer van dienst. R. K. Vereeniging tot bevordering van den wereldvrede. Gelijk reeds is medegedeeld, zou gis teren te 's Gravenhage een vergadering plaats hebben, uitgeschreven door een voorloopig comité, ten einde te komen tot de oprichting van een Ned. R. K. Vereeniging tot bevordering van den We reldvrede. De vergadering werd geleid door het Kamerlid Mgr. Dr. Mr. Nolens, die een korte openingsrede uitsprak, waarin ge- w'ezen werd op de pogingen, die in den jongsten tijd worden gedaan om de ver houdingen tusschen de Staten meer dan tot dusver te doen beheerschen door het positieve recht ,ten minste door de be ginselen van de zedeleer. Nu er in andere landen reeds bijzon dere vredesvereenigingen voor Katholie ken zijn opgericht, heeft het voorloopig comité, dat deze vergadering uitschreef, gemeend, dat dit ook in Nederland ge schieden moest en wel met de Bisschop pen en den Minister van Justitie als eereleden. De redenen, waarom men meende, dat dit moest geschieden, werd in de eerste ste plaats uiteengezet, door pater mr. dr. Ch. Raaymakers, S.J., Nijmegen. Waarom sluiten de Katholieken zich niet aan bij neutrale bonden? Omdat het hier een kwestie geldt van recht en van ethische, van zedelijke be ginselen. In het recht en de ethiek nu denkt de Katholiek anders dan anderen. Daarom moeten de Katholieken zich afzonderlijk vereenigen, zij willen ande re vereenigingen niet tegenwerken, maar zij kunnen zich bij die andere vereeni gingen niet aansluiten. De beweging zal er niet minder krach- itg door worden, evenmin als de drank bestrijding is verzwakt, doordat de Ka tholieken zich afzonderlijk vereenigden. Integendeel, zij zal er bij winnen. De tweede spreker is de heer A. Van- derpol, uit Lyon. Deze vangt aan met een verheerlijking van de vaderlandsliefde, welke niet al leen bestaat uit een liefde voor den grond, waar men is geboren, maar ook uit een gevoel van bewondering en lief de voor de vaderen, die het land onaf hankelijk en vrij hebben gemaakt en een begrip van den moreelen plicht om deze voorvaderen niet onwaardig te zijn, dus te verdedigen, wat zij hebben gemaakt. Maar aan de Katholieken is 'het hei- densche beginsel„het vaderland voor alles" verboden. Zij moeten in de eerste plaats zijn Christenen, gehoorzamend aan dé inter nationale zedewet, die boven de natio nale staat. Het is het Christendom, dat het eerst het internationale volkerenrecht heeft ge bracht. Het ligt in en berust reeds op de woorden: „Onze Vader, die in de He melen is". Die woorden gaan in tegen elk individualisme, tegen elk streven naar onger egelde zucht naar eigen eer en grootheid, naar persoonlijke vol doening, zoowel van de individuen zelf als van de volkeren. Spr. eindigt met te wijzen op het voorkomen van een oorlog tusschen Chi li en Argentinië, dat het werk van de wederzijdsche Katholieke geestelijken zou zijn geweest, die wezen op het on- beteekenende van het conflict, en .de overeenkomst van geloof en afkomst tus schen beide volken. Een vertegenwoordiger van R. K. ar beidersbonden verklaart het eens te zijn met het gesprokene. Verschil van gevoelen. Zijn wij goed ingelicht schrijft „het Cen trum", dan zou het door den Burgemeester van Amersfoort gevraagd ontslag, gevolgd door dat van dei? secretaris en hoofdcom mies in verband staan met de quaestie van het Ziekenhuis. Er zou een diepgaand verschil van meening bestaan over de vraag, of de gemeente nu reeds zelve een ziekenhuis behoort te bouwen, dan wel of het voorloopig niet gewenschter en voor de gemeente voordeeliger is, met opname in het bestaande en aan alle hygiënische eischen beantwoordend zie kenhuis te volstaan. De meerderheid van het college van B. en W. en van den Raad toonden in deze quaestie een andere opinie te zijn toegedaan, dan de aftre dende burgemeester. Voorts deelt men aan het „Ctr" mede dat als opvolger van jhr. Barchman Wuytiers o.a. in aanmerking komt mr. s'Jacob, burgemeester van Bussum. De uitgewezen Hollanders. De vorige week werd bericht, dat de heeren Kerkhof en Van 'tHoff, hoofd bestuurders van den Bond van machinisten en stokers, die in verband met de staking in de Rijnvaart te Duisburg vertoefden, uit Duitschland waren gezet. Thans blijkt echter, dat zij reeds vier dagen te Duis burg gevangen zitten. Naar „Het Volk" meldt, heeft het hoofd bestuur van den Bond van machinisten en stokers den Minister van Buitenland- sche Zaken dringend verzocht bij de Duiische overheid de noodige stappen te doen, opdat een spoedige invrijheids- stelling moge volgen. De kamerzetel van Duys. Naar men aan het „Volk" verzekert, is reeds tusschen liberalen en vrjjzinnig- democraten in het district Zaandam over eengekomen, dat het vriiz.-dem. Kamerlid dr. Bos de gezamenlijk^ candidaat' dier partijen zal zijn voor de Kamerverkie zing van 1913. Het is op grond hier van dat bij de jongste Zaandamsche Sta tenverkiezing de vrijzinnig-democraten den conservatieven liberaal Dekker krachtig steunden. Dat het „Volk" voor een dergelijke tactiek der liberalen en vrijzinnig-demo craten in het district Zaandam zeer be vreesd is, blijkt niet onduidelijk uit de schampere bemerking welke het op dit bericht laat volgen „Het Judasloon daarvoor zal de li berale steun zijn voor den vrijzinnig- democraat, die Duys zal moeten wippen. Maar vyj zijn nog zoo ver niet." KORTE KRONIEK. De gemeenteraad van Roermond heeft met 10 tegen 2 stemmen besloten tot invoering van den 10-urigen arbeids dag voor gemeentewerken. De gewone audiënties van de Mi nisters van (Mlarine, van Waterstaat en van Landbouw, Nijverheid en Handel zullen deze week niet plaats hebben. LEIDEN, 7 Mei. St. Joseph's Gezellen Vereeniging. Onder de heerlijke tonen der sympho nic kwamen gisteravond ten ongeveer 9 uur de leden van de St. Josephgezellen- vereeniging, afdeeling gehuwden, ter maandvergadering bijeen, het was als hadden ze een voorgevoel van hetgeen gebeuren ging, zoo groot was hun op komst, zoo prettig hun stemminghet gold namelijk de viering van hun Room- schen Meidag tegenover den internatio- len Meidag der socialisten, en hoewel in bescheiden eigen huiselijke» kring ge vierd, zal toch dat eenvoudig maar warm protest in dankbare herinnering bij de leden blijven voortleven. Nadat de Weleerw. Praeses, van de Laar met den gebruikelijken groet „God zegene het eerzame handwerk", de ver gadering had geopend, werden een paar nieuwe liederen ingestudeerd, die al heel spoedig door alle aanwezigen met geest drift werden gezongendiepen indruk maakte het „Nader bij U, o God", des Titanic's scheepsramp, onder de meeslee- pende melodieuse tonen der symphonie. Nadat daarop door den Eerw. Prae ses nieuwe leden waren geinstalleerd en weer nieuwe candidaten waren voorge steld, begon de Eerw. spreker den le den te wijzen op de Bisschoppelijke goedkeuring, geschonken aan het voor stel der gezamenlijke presidenten der St. Joseph's Gezellenver. inzake de vakorga nisatie^ en hoopte dat wanneer die goedkeuring ook hier door den R. K. Volksbond zou worden' aangenomen, ve len aanstonds bereid zouden zijn zich bij die organisaties aan te sluiten dan alleen zal men door gemeenschappelijke samenwerking ook hier in Leiden kunnen komen tot een bloeiende organisatie. Daarop hield de Eerw. Praeses een boeiende rede over het ontstaan en het doel van den Roomschen Meidag, tee- kende in levende kleuren den machtigen invloed der Kerk op economisch en staatkundig gebied in den loop der eeuwen. Scheen ten tijde der Fransch;e revolutie de Kerk voor een wijle mach teloos en uitgeleefd, het was slechts schijnin werkelijkheid bezat Zij nog haar werkelijke kracht en begon zij deze opnieuw te openbarerimen kon wa nen dat zij was ingedommeld, toen de storm der Revolutie woedde, maar het was de slaap van Jesus op het meer van Genesareth. Het schip, waarin Hij zich met Zijne Apostelen bevond, werd door den woedenden storm heen en weer ge slingerd en doodsgevaar dreigdemaar als Jesus ontwaakte, gebood Hij de win den, de stormen bedaarde en het schip vervolgde rustig zijn tocht. Zoo ook de Kerk, na haar schijnbare machteloosheid begon zij weer haar goddelijke kracht te openbaren. In meerdere encyclieken hadden de Pausen als Gregorius XVI en Pius IX de valsche leerstellingen van de Fransche revolutie veroordeeld, en daar onderwijl het socialisme in zijn ver schillende vormen, steunend op dezelf de onchristelijke beginselen een nieuwe revolutie wilden voorbereiden, waar schuwden de Pausen het arbeidersvolk tegen deze onheilvolle dwaliqg in meer dere encyclieken zoo verscheen op den 1 November 1885 uit de handen van de H. Vader Leo XIII de encycliek „over de Christelijke inrichting der staten", waarin Hij uiteenzette de groote begin selen der christelijke staatkunde, waar door eertijds de christenvolkeren tot een ongekenden bloei en maatschappelijken welstand waren gekomen. Zes jaren la ter doet op nieuw de vader der arbeiders zijn stem hooren en in den machtige en cycliek Rerum novarum weerklinkt die stem als die van den leeuw van Juda die over alles heenschaltde aarde zwijgt en luistert, want de weg is aangewezen die voeren moet tot den maatschappelijken vrede, de beweging begonnen tot verbe tering der maatschappelijke toestanden, een beweging die eenmaal begonnen, zal blijven voortgaan zoolang Christus' Ste dehouder op aarde de voorstander zal zijn van recht en christelijke liefde. Wel nu dan, mannen, gaan wij, vurig protes- teerend tegen allen die deze beweging in den weg staan, voort op den aangege ven weg, die voeren zal tot vrede en gelijk van kerk en maatschappij. Een donderend applaus begroette de ze geestdriftig uitgesproken en aandach tig toegehoorde rede. Na no£ een wijle jn gezelligen Jjcogt .te hebben veiloefd, trokken allen hoogst- voldaan huiswaarts terug. In September zal prof. dr. h'. A. Lorentz, hoogleeraar in de Wis- en Na tuurkunde aan de Rijks Universiteit alhier, die benoemd is tot curator van het Teyler's Genootschap, zich te Haarlem vestigen. Dr. Lorentz zal als buitengewoon hoog leeraar aan de Universiteit blijven ver bonden en een paar malen per week colleges blijven geven. Hedenmorgen 8 uur ving op de Beestenmarkt de keuring aan van mo- bilisatiepaarden, afkomstig uit Leiden en 18 omliggende gemeenten. De keuring stond onder leiding van den directeur van het remontewezen en de hem toege voegde officieren. In 'tgeheel werden aangevoerd pl.m. 2000 paarden. De commissie bestond uit de heeren: .kapitein W. J. Methorst, alhier, vorde ringscommissaris; luitenant A. G. j. C. Wilkens, alhier, hulpvorderingscommis- saris; D. van Grüting, alhier, veearts; J. H. H. Borgerding, alhier; J. P. van Schravendijk te Zoeterwoude, en A. C. van den Akker te .Hazerswoud^, taxa teurs. De keuring was eerst in den namid dag afgeloopen. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 's avonds 8 uur, St. Joseph- Gezellen-Vereeniging, Rapenburg 52. Ge loof en Wetenschap. Spreker de W.Eerw. pater J. W. van Well S. J. Onderwerp: Gilbert K. Chesterson en zijn boek Ortho doxy. Dinsdag, 81/2 uur 's avonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Buitengewone vergadering R. K. Slagersgezellen. V r ij d a g 81/2 uur 's avonds, St. Joseph Gezellen-Vereeniging, Rapenburg 52.Ver gadering R. K. Kiesvereeniging. OUDEWETERING. Door den ge meenteveldwachter van Alkemade en den rijksveldwachter te Roelofarendsveen is een inval gedaan in de woning van S. T. te Oudewetering (gemeente Leimuiden) in verband met het zoek raken van hout en andere materialen op de terreinen van de H. E. S. M. alhier. Een groote hoeveelheid hout, verschillende gereed schappen en andere zaken van den spoor wegaanleg afkomstig weiden bij den ver dachte gevonden. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Ook de gemeenteveldwachter en de rijksveldwachter te Leimuiden hadden een werkzaam aandeel jn deze ontdekking. R1JPWETERING. Ten huize van J. Th. L. alhier doet zich een geval van besmettelijke ziekte, diphtherriis, voor. 't Kenmerk is aar» het huis aangeplakt, ter-, wijl het verbod van schoolgaan voor de kinderen uit het gezin is uitgevaardigd. ROELOFARENDSVEEN Door de po litie alhier werd Zondagavond een per soon op den openbaren weg aangetroffen in verregaanden staat van dronkenschap. Ter zake van diefstal van bloem bollen is zekere J. van hier naar het huis van bewaring overgebracht. SASSENHEJM. Daar deze gemeente steeds in omvang toeneemt, moet nood zakelijk de parochiekerk worden vergroot. .Zooals blijkt uit een in dit nummei- voorkomende advertentie, is het kerkbe stuur gemachtigd daartoe een leening aan te gaan. Daar deze leening zeer solied is, is zij voor rustige geldbelegging zeer zeer aan te bevelen. Wij hopen dan ook telkens met het oog op het goede doel dat de aanvraag' naar aandeelen zeer groot zal zijn. Dinsdag 28 Mei, nam. 7 uur, zullen alhier de brandspuiten beproefd worden. A. P. van Rijn, loteling voor de lichting 1913, is door Ged. Staten voor een jaar vrijstelling van loting verleend wegens kostwinnerschap. ZOETERWOUDE (aan den Rijndijk). Bij het nazien der boeten van het zieken fonds „Steunt Elkaar", bleek er een tekort te zijn van f3,625, hetwelk echter door het Bestuur is aangezuiverd. Het tekort schuilde in een post, die men vergeten had in te vullen tengevolge van een tusschentijdsclie benoeming van den waarnemenden Penningmeester. De Voor zitter dankte de heeren van Lange en W. Hoogzaad voor de moeite aan het nazien der boeken besteed. GEWESTELIJK GEMENGD. De heer H. O. uit Warmond stond gisterenavond met zijn fiets aan de hand, op een brug langs de Haarlemmer trek vaart met een kennis te graten. Een clubje naar huis keerende metselaars kwam aan gefietst, die een dronken kameraad, even eens per fiets, aan alle kanten moesten vasthouden. Een van de ondersteuners raakte met zijn voorwiel tegen de fiets van den heer O. met het gevolg dat de dron keman en zijn satellieten tegen den grond smakten. In wilde vaart kwam nog een clubje werklieden aanfietsen, botsten op cle gevallenen en ploften ook neer. Er ont stond toen een tamelijk hooggaande ru zie, en de heer JH- O., die toch eigenlijk onschuldig was, zou het zeker hard te ver antwoorden hebben gehad, indien eenige heeren niet zijn zijde hadden gekozen. Een der werklieden trok opeens zijn mes en wilde de banden van H. O.'s fiets kapot snijden. Maar een Leidsch slager, die bijtijds aankwam, gebruikte even zjjn slagersvuisten zoodanig, dat men ontzag kreeg, en scheldend en razend verder ging. Eenige personen hadden zich nogal bezeerd. 399e Staatsloterij. VIERDE KLASSE 2e LIJST. Trekking van Dinsdag 7 Mei. Hooge prijzen. f 25000: 13199. f 15007062. f 1000: 2199; 3492. f 400: 1115. f 200: 5159; 13029; 20079. f 100: 1397714539; 19661. Prijzen van S 65. 1 2150 4872 7685 10098 12599 15485 18317 44 203 920 92 105 614 70 20 134 06 5000 753 43 24 516 416 39 70 01 89 50 84 75 30 GO 357 139 838 298 93 676 54 221 60 64 96 416 98 767 96 33 94 86 925 571 721 72 682 62 470 221 29 617 44 81 820 91 530 42 61 38 839 82 89 98 33 44 73 84 926 867 962 301 40 68 8015 98 68 910 77 23 614 71 50 772 82 16083 79 70 706 74 147 829 13107 135 85 81 32 87 54 50 19 58 19079 475 822 4S5 237 87 94 240 139 518 31 563 46 96 226 90 44 26 34 661 99 915 51 381 45 28 86 750 328 11002 378 553 49 37 977 74 45 11 434 55 72 40 86 850 64 56 75 66 220 58 3087 69 70 77 84 618 43 97 93 968 93 156 503 21 321 604 96 93 563 59 59 50 36 19 137 96 65 62 63 17004 59 27 69 6029 616 77 91 45 459 98 91 108 19 276 630 136 500 727 279 37 67 333 92 207 605 72 342 45 82 47 705 16 56 822 80 65 725 73 10 57 715 31 473 225 32 420 27 76 55 73 502 307 46 39 67 77 87 77 C3 408 800 79 70 335 874 940 19 22 10 86 93 36 941 91 659 45 14 91 856 49 76 1009 732 75 80 527 76 50 19 40 47 555 95 30 957 415 20023 83 841 660 969 32 I4U75 27 46 8S 900 86 9110 56 99 53 55 U8 95 91 33 83 148 71 77 55 4097 94 97 94 229 513 142 93 133 99 391 98 380 51 47 278 41 7-12 442 674 425 610 246 89 62 890 49 80 45 27 376 341 303 7U43 507 90 54 52 97 441 14 55 47 766 65 76 474 51 436 76 54 808 88 702 513 68 62 200 82 73 502 75 16 527 72 01 84 75 06 862 41 36 524 19 648 971 606 94 47 68 35 26 99 89 76 935 607 79 615 378 754 12004 96 36 26 702 55 438 67 57 710 94 57 L7 84 50 829 58 36 18002 99 46 94 76 30 74 870 36 703 84 744 95 159 153 908 109 22 848- 79 517 73 91 97 59 67 57 807 24 918 351 150?» 75 842 903 21 58 25 71 212 80 71 2001 22 60 10017 403 36 222 77 69 29 75 86 541 98 05 982 119 41 98 87 81 373 69 Rechtszaken. Kantongerecht te Lelden. De Kantonrechter veroordeelde we gens loopen op verboden grond en het zoeken naar eieren van wild in de maand Maart L. P. S. te Noordwijk, tot driemaal f 2 of 3 maal 1 d. Wegens loopen op verboden grond M. \V. tot f 1 of 1 week tuchtschool. J. H., tot f 1 of 1 d., beiden te Oegst- geest. W. A,. te. Katwijk a.d. Rijn, tot f 1 of 1 d. A. D,. N.zn., en Th. D. Nzn. te Noord w ijker hout tot f 2 of ld. Wegens burengerucht A. L. F., f. J. v. d. W., G. M. K., P. J. W., allen te Leiden, tot f 3 of 2 d. Wegens onbeheerd laten staan van een. trekdier, P. v. V., te Voorschoten, tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der jacht wet J. V. te Leiden tot f 2 of 2 d. Wegens overtreding der Arbeidswet H. J. R., te Leiden, tot f3 of 2d'. G. H. L. tot 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen. H. J. v. d. M. tot f3 of 2d. W. de BJ tot 3 maal f3 of 2 maal 2 d. allen te! Leiden. D. H. te Katwijk aan Zee tot f 10 of 2d. Wegens overtreding der boterwet J. F. te Leiden, tot f 5 of 2 dagen. .Wegens overtreding der motor- en rij- wiehvet C. F. v. d. B. te Delft, tot i3 of 2d. C. v. d. V. te Oegstgeest, -M. O. te Leiderdorp, J. L. O. te Zoeter woude, I. v. Z. te .Warmond, J. y, d. G. te Katwijk a. d. R., J. J. v. W., te Voor hout, N. de J-L te Leiden, allen tot f 1 of 2 d., G. A. v. S., te Leiden, tot f 1 of lweek tuchtschool. i .Wegens overtreding der leerplichtwet J. de B. te Katwijk a. Zee, tot f2 of 2 dagen. .Wegens overtreding der trekhonden-', wet J. C. te Leiden, tot f 1 of 1 d. ,v Wegens stoom en in Rijnl. boezem- water. A. D. te Rotterdam, tot 3maaf f 2 of 3maal 2d. i .Wegens verschillende overtredingen f van de politieverordening M. J. K., vr< van W. de W. tot 50 ct. of 1 d. P. MJ v. d. D. en A. de V., tot f 1 of 1 d. W; D. K., tot 50 ct. of 1 d. J. W. tot f 1 of 1 week tuchtschool. J. D. T. tot f 1 of 1 d. P. N. tot f 1 of 1 d. M. P. v. Z.i vr. van J. v. d. A., tot 50 ct. of 1 dag^ allen te Leiden. G. R., tot f 1 of 1 dV C. A. G„ P. V., F. A. M. D., G v Hj allen te Leiden tot f 1 of ld. J. A«(> tot f 1 of 1 d. en D. W. tot 50 ct. of li d. en D. W. tot 50 ct. of 1 d. zonden vaste woonplaats, J. J. M. tot f 1 of I week tuchtschool W. v. d. H. 50 ct. of 1 d. J. D. V. tot f 1 of 1 week tucht-} school. H. M. te Leiden tot f 2 of 1 d'.j C. v. d. O., te Katwijk aan Zee tot f3 of 2d. J. C. R. te Leiden tot f 1 of 1 d. Wegens te Sassenhciin in de bebouw.-' de kom met een motorrijtuig sneller rife den dan 15 K.M. H. M. B. te 's Gra^ venhage tot f5 of 2d. wegens overtreding der verordeningi op de eet- en drinkwaren M. S. te Kat-- wijk aan Zee tot f5 of 2 d. J. H. Sa te Leiden tot 3 maal f 10 of 3 maal!, 2 d. T. P. wed. I. N. te? Leiden 2 maalf, f 10 of 2 maal 2 d.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2