Uit Stad en Omgeving. Bioscoop-controle. De politie te 's Oravenhage heeft haar censuur thans ook tot de biosco pen uitgebreid. Onlangs ontvingen de directies het schriftelijk verzoek ten po- liiiebureele te verschijnen waar haar ken nis werd gegeven van den nieuwen maat regel. De nieuwe programma's moeten vooraf toegezonden worden en indien de beschrijving van een film de politie aanleiding geeft tot twijfel of deze wel voor het publiek kan opgevoerd worden dan moet die film voor de politie ver toond worden. Eerst wanneer de politie beslist heeft dat er geen bezwaar is tegen de vertoo ning er van, mag de aangehouden film op het programma gebracht worden. Bo vendien wordt de eerste voorstelling van elk nieuw program uoor de polriie bij gewoond. De „Nieuwe Crt." verneemt nog, dat het doel van deze censuur is niet alleen om min of meer obscene films-te v eren maar ook om eontrole uit te oefenen op de z.g. sesisatie-films. Hier brengen wij onder de aandacht der lezers, wat enkelen tijd geleden het „Friesch Dagbladschreef over de bios coop, en wat ook in ons blad meer malen is betoogd: „Er wordt kwaad van gezegd. Waarli/w niet zonder reden. De bioscoop, want die bedoelen we, kan even verderfelijk worden voor de bezoekers, als dè detectiveverhalen en de onzedelijke prentbriefkaarten. Maar ze hoeft dat niet En met name kan de bioscoop een uitnemend hulpmiddel worden bij ons onderwijs/' Bakkersnachtarbeid. Naar de „Tel." mededeelt, hield het Nationaal Comité voor afschaffing van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf gisteren een vergadering te Amsterdam. Ouder meer werd ook besloten om een adres aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal op een nader te bepalen datum door het geheele comité-Bestuur te over handigen. Voorts zal in dit adres met grooten nadruk worden te kennen gegeven, dat het amendement van li et Kamerlid Snoeck Hcnkemans door het comité niet kan worden goedgekeurd, ais zijnde een ramp voor het geheele klein- en midden bedrijf. liet Vredespaleis. De werkzaamheden voor den aanleg van het plein en den tuin rondom het Vredespaleis te 's-Gravenhage doen voor zien, dat tegen den zomer kan worden begonnen met de afbraak en opruiming van het voormalige paleis Buitenrust aan den Scheveningschen weg met de aan grenzende gebouwen, die tot het tolhek daar ter plaatse doorloopen. Ueen obstructie. Het „Katholiek Socaal Weekblad" maakt de volgende rake opmerking: Om te bewijzen, dat de sociaal-demo craten in de Tweede Kamer toch heusch geen obstructie voeren, beriep „Het Volk" er zich op, dat ze bij de behan deling van de Armenwet zoo weinig gepraat hadden. Ook Schaper liet zich aldus op 't Paaschcongres uit: „Van de Armenwet hadden wij in agitatorisch opzicht wat meer kunnen maken; maar nu blijkt eens, dat wij maar niet alles doen, om den nationalen tijd te vermorsen." 't Mocht wat! Laten de heeren nu maar eerlijk be kennen, dat ze bij de Armenwet zoo bescheiden waren, omdatVliegen, die bij deze wet voor hen als spreker zou optreden, ongesteld was. Zelfs deze troef kunnen de heeren dus niet uitspelen. Het spellingsrapport. De „Standaard" heeft een hoofdartikel over het spellingsrapport, waarin het blad een en ander meedeelt over het uitgebreide statistische onderzoek, dat de commissie heeft doen instellen. Zij heeft nagegaan, wat in 1909 ten onzent in druk verschenen was in de spelling van de Vries en te Winkel en in de spelling- Kollewijn. Bij 294 dag-, week- en maandbladen was het resultaat, dat bijna een millioen bladzijden in de spelling van de Vries en te Winkel waren tegen nog geen 2600 in de spelling van Kollewijn. Bij tijdschriften was de uitkomst: ver over de 100.000 in de oude, nog geen 2000 in de nieuwe spelling. En wat de uit gegeven werken betreft, waren er over de 200.000 bladzijden oude, 2600 nieuwe spelling. Totaal: bijna D/2 millioen blad zijden in de spelling van de Vries en te Winkel, tegen nog geen 7000 in die van Kollewijn. De „Standaard" trekt uit deze cij fers de conclusie dat het met de Kolle- wijnsche spelling zoo'n vaart niet loopt, maar het „Huisgezin" meent dat het volgen der spelling van De Vries en Te Winkel voor velen sleur i9, het aan hangen der vereenvoudigde spelling een overtuiging vraagt. Het is hier niet en- J<el, zegt het blad, niet vooral een kwes tie van tellen, maar ook van wegen. S. D. A. P. en Sociale Wetgeving. Dat de socialisten yeeleischend zijn van de regeering, behoeft geen betoog. Dat zij hun eigen zaken niet zoo vlug kunnen regelen, als zij dat van de regee ring eischen, waar het betreft regeerings- zaken, wordt weer eens in het licht ge steld in het laatste nummer van het „K. S. W/? Huybers (Amsterdam) klaagde op het Paaschcongres „Het vorig kongres heeft ook opge merkt, dat nog geen uitvoering was ge geven aan de besloten regeling der rechts positie van de partijbeambten. De voor zifter zeide toen: dat komt in orde. Maar het is niet in orde gekomen. En toch is een pensioenregeling van den partij secretaris zeer noodig." Laconiek antwoordde de Voorzitter: „De pensioneering van den partijsecre taris zal onder de 00gen worden gezien." (Verslag van „Het Volk"). Zoo ongeveer als de Minister van Wa terstaat bij zijn begrooting telkens „ern stige overweging" pleegt toe te zeggen Maar veel haast hebben de S. D. A. P.'ers blijkbaar niet, om zelf sociale rege lingen voor hun- eigen beambten te maken En dan zulk een grooten mond opzet ten, waar 't de sfaats- of gemeente-ambte naren betreft! Prins Hendrik naar Londen. De reis van Z. K. H. den Prins naar Londen waarvan het hoofddoel is een bezoek aan de Nederiandsche afdeeling van de tentoonstelling betreffende ste den- en plattelands woningen is als volgt geregeld De Prins zal Woensdag 24 April met een der nachibooten van de Maatschappij „Zeeland naar Londen vertrekken en al daar, vergezeld van zijn adjudant majoor jhr. van Suchtelen van de Haare, een paar dagen verblijven. Z. K. H. zal logeeren in het Clarid- ge's hotel, in de Brownstreet, Donder dag 25 April 's namiddags de tentoon stelling bezoeken en met de nachtboot van Zaterdag 27 April naar Nederland tcrugkeeren," teneinde Zondag 28 April "s morgens weer op het Loo aan tc ko men. De Nederiandsche afdeeling voorstel lende een Hollandsch dorp met dc Ju- lianahoeve, dat als de clou der tentoon stelling beschouwd wordt, is onder lei ding van de Koninklijke Nederiandsche Landbouwvereeniging, waarvan de Prins als voorzitter de ziel genoemd mag wor den, in orde gemaakt. KORTE KRONIEK. De Minister van Justitie, Mr. Re- gouf, heeft Donderdag j.l. vergezeld van den secrera-L-generaal mr. Dresselhuys, en eenige ambtenaren van zijn departe ment, de geb'-jvven van het rijksopvoe dingsgesticht De Kruisberg bij Doe- tinchem bezocht. Men meldt uit 's Gravenhage aan de „Standaard", dat het bestuur van de vereeniging voor de Christelijke Hoo- gere Burgerschool heeft besloten in het najaar deze inrichting van middelbaar onderwijs te openen. De heer A. C. M. Koedijk, te Am sterdam, is bij gelegenheid van zijn 40- jarig bestuurslidmaatschap van de ver eeniging tot Weldadigheid van den Al lerheiligsten Verlosser doer Z. H. den Paus benoemd tot Ridder Commandeur in de St. Silvesterorde. LEIDEN, 13 April. Emtégeës. In de groote Stadsgehoorzaal werd gisteravond een uitvoering gegeven door de Vereeniging van H. B. Scholieren Emtégeës. De verschillende nummers muziek, gymnastiek cn schermen werden keurig afgewerkt en beter dan het vorig jaar, waardoor de jeugdige dilettanten bewezen onder leiding van bekwame leermeesters ijverig te hebben gewerkt om het na te streven doel te bereiken. Ook de tooneelisteii verdienden lof voor den betoonden ijver, maar ten op zichte van het gekozen stukje moet ons een opmerking van het hart. Hoe is men er toe kunnen komen, zulk een onbenullig ding op te voeren, gezwegen over de vraag, of het voor een vereeniging van jongelui nu wel het meest gewenschte onderwerp was. Maar de uilwerking! Bar! Daar was uit letter kundig oogpunt geen sikkepit van goed, zoodat het heele zaakje bespottelijk werd, ondanks den goeden wil der spelenden. Ons dunkt: de H. B. S.-leeraar in Ned taal en letterkunde moet indien hij gisteravond aanwezig was wel tot de conclusie zijn gekomen, dat de op voering van zoo'n soort draak schade doet aan den litterairen smaak zijner spelende en toeziende leerlingen. En dat is in alle opzichten jammer. Er zijn goede èn aardige stukjes van litteraire waarde te vinden, waarvan de opvoering de jongelui vooruit zal bren gen in een juiste waardeering omtrent tooneelspeelkunst. E11 alleen dergelijke stukjes passet! in het kader der vereeni ging. Eeii deskundige neme ook bij de afdeeling tooneel de leiding, dan zal een volgende uitvoering van Emtégecs ook in dit opzicht te prijzen zijn. In de hedenmiddag gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Grofsmederij werd na goedkeuring van dc winst- en verliesre kening en van de balans het dividend over het afgeloopen jaar vastgesteld op 10 pCt. (vorige jaar 8 pCt.). Tot commissa ris werd herbenoemd de heer J. C. Jan sen, oud-minister en wethouder van 's Gravenhage. Bij de firma J. L. Creyghton zal op 19 April a.s. weer een jubilaris zijn. G. C. Kooien zal dien dag 25 jaar bij genoem de firma als koperslager in dienst zijn. Voor het examen handenarbeid, di ploma A, slaagde te Amsterdam mej. V. Dietrich, alhier. Mej. M. van der Sluijs alhier, is ge slaagd voor het tcelatings-eaxmen voor de Rijkskweekschool voor onderwijzeres sen te Haarlem. Ingekomen is voor „Schoolkinder voeding" van H. een som van f 10. Men zendt ons hel Jaarverslag over 1911 van de vereeniging tot verzorging van kleine kinderen alhier. De vereeniging herdacht haar 25-jarig bestaan. Dit feit werd op huishoude lijke wijze herdacht, te dezer gelegen heid werd de vereeniging verblijd door eenige giften tot gezamenlijk f320, ook werden eenige nieuwe leden aangewor ven. Sempre Crescendo stond de helft der opbrengst van het jaarlijks armen- concert af tot een bedrag van f210. Door den gemeenteraad werd f 250 sub sidie toegekend. Een ge zeer welkome geschenken in speelgoed, kindergoed voor de linnenkast werden ontvangen, terwijl het bestuur van de Pluimvce- vereeniging en van de Landbouwtentoon stelling eieren zond. De inrichting werd het afgeloopen jaar door 13.240 kinde ren bezocht. In het bestuur kwam eeni ge verandering. Om het tekort van het vorig boekjaar te dekken was men ge noodzaakt drie pandbrieven Westl. Hy potheekbank te verkoopen. Als gevolg daarvan kon de nieuwe penningmeeste res met Cen kassaldo van i 41.62 aan vangen. De balans sluit in eindcijfer op f6475, 87. Het zuiver kapitaal bedraagt f6275,87. Het eindcijfer der rekening is f 3071,46 in ontvangsten, f3026,84 in uitgaven, f 44,62 batig saldo. Voor de bakkerij - tentoonstelling stdde de firma P. J. Couvée Zoon graanhandel een groote verg. zilv. med. beschikbaar voor de schoonste inzending roggebrood, terwijl het comité een ver guld zilveren medaille uitlooft voor dc mooist geëtaleerde en versierde inzen ding. ROOMSCHE AGENDA. Tot 21 April. St Vincentius Ten toonstelling in 't gebouw der Vereeni ging aan de Hooglandsche Kerkgracht Dagelijks Sjoelbak- en Kegel wedstrijden. Maandag 8V2 u- 's avonds. Bonds- gebouw Rapenburg 10. Vergadering PI. Comité der Kath. Soc. Actie. HAARLEMMERMEER. De burge meester dezer gemeente heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen tot het houden van eene vergadering» op Dinsdag 16 April, des voorin, tien uur precies. Op de agenda staat o.a.Verzoek van mej. J. A. Hos,, om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 5, te Nieuw-Vennep, en van den heer D. Klees als onderwijzer aan school 110. 10, na bij Sloten. Vaststelling van bestek en voorwaar den van aanbesteding betreffende onder houdswerken aan scholen en onderwij zerswoningen. Voorstel tot vaststelling van de plan nen van uitbreiding voor de dorpen Hoofddorp, Nieuw-Vennep en de buurt schap nabij Halfweg. Behandeling van het adres van de hee ren J. Bloemink c.s. houdende het ver zoek tot het stichten van een nieuwe openbare lagere school in de buurt schap nabij Aalsmeer. Men verneemt dat bakker van Exter bekend door de vergiftigingszaak aan de Nieuwe Meer, het voornemen heeft naar Amerika te gaan. HAZERSWOUDE. De eindles van den tweejarigen landbouwcursus werd door een groot aantal belangstellenden "bijge woond. De heer Neeb, van Rotterdam, nam als inspecteur van het landbouw on derricht zelf de leiding van deze les in handen en deed de jongelieden een groot aantal vragen over landbouw-scheikunde bemestingsleer, het innerlijke samenstel der dieren enz. enz. Na afloop van dit examen dankte de heer C. Korteweg, als voorzitter van de afdeeling tiazers- woude-Koudekerk der Maatschappij van Landbouw, den heer Neeb voor hetgeen door hem was gedaan en detf heer Uit den Bos van Benthuizen voor de vele moeite die hij zich had gegeven om ziin leerlingen zoover te brengen. De heer D. de Bruijn, wethouder, sprak namens het Dagelijksch betsuur der gemeente zijn sympathie uit voor deze nuttige zaak, waarop zoowel de heer Neeb als de lieer Uit den Bos antwoordden In uitzicht werd gesteld het houden van een cursus voor personen die wegens hun zaken te wei nig tijd hebben 0111 de uitgebreide lessen bij te wonen, in welke cursus dan in een 10 a 12-tal avonden de hoofdzaken uit de bemestingsleer zullen worden behan deld. Aan een zevental leerlingen werd het einddiploma uitgereikt. 1 Met de werkzaamheden voor 'n nieu we brug in het Westeinde van 't dorp is men reeds begonnen. Een sterke nood- brug is gelegd, zoodat het verkeer niet be- bemoeilijkt wordt, 't Betonwerk voor de nieuwe brug is opgedragen aan den heer W. de Graaf, aannemer aan tien Rijndijk- LISSE. Door de besturen van „St. Isidorus" en „Patrimonium" is aan de patroons in het bloembollenbedrijf een circulaire verzonden, inhoudende het verzoek om Vóór 28 April antwoord op de in Februari 1L verzonden circulaire inzake het verzoek om loonsverhooging en betere tijdregeling. .Verzocht wordt tevens in 't antwoord te vermelden in hoeverre de verzoeken zijn ingewilligd of welke bezwaren er tegen bestaan. Mocht op bovenvermelden datum geen antwoord zijn ingekomen, dan zullen de besturen dit als een absolute weigering op hunne ledenvergadering bekend ma ken. OEGSTGEEST. Ter herdenking van het 30-jarig bestaan der afdeeling Oegst- geest cn omstreken van de algemeene vereeniging voor bloembollencultuur zal einde Juli of begin Aug. in Zomerlustccn tentoonstelling worden gehouden van af gesneden bloemen van gladiolus. De commissie bestaat uit de heeren G. F. Hemerik, voorzitter, T. Boekee Tzn., G. Boon, J. Lubbe Jzn., C. Zeestraten en T. F. Vlieland, secretaris. WASSENAAR. Tot directeur van liet muziekgezelschap „ExcGsior" is be noemd de heer C. L. Veerman te Leiden. De benoemde is reeds directeur van „Fo rum Hadriani" te Voorburg, „Kunstnaar Gave" te Leiden, en leeraar aan het gym nasium te Katwijk. WOUBRUGGE. Vrijdagmiddag was arbeider P. K. bezig met eenige werk zaamheden op den schuurzolder vaa den landbouwer H. alhier. Hij stapte op een zolderluik, dat niet te best scheen, en stortte van die hoogte in de schuur. De plaatselijke geneesheer Dr. Loth oordeelde verpleging in het ziekenhuis noodig, aangezien de 76-jarige oude man op drie plaatsen inwendig gekneusd war. ZOETERWOUDE. De gelegenheid tot kostelooze inenting cn herinenting zal op 17, 18 en 19 dezer zijn open gesteld voor ingezetenen dezer gemeen te, die zich daartoe t.« huize van dr. Kortman aanmelden des v.m. S uur. GEWESTELIJK GEMENGD. Een ernstig ongeluk. Te Katwijk heeft cen ernstig onge luk plaats gehad. De ongeveer 10-jarige Corn, van Rijn, was met meerdere jon gens aan 't spelen. Hij wilde zich ver stoppen achter een gierbak, doch terwijl hij daarachter stond, viel deze om door den hevigen wind, met het noodlottig gevolg dat de bak hem op 't lijf viel. Bewusteloos door de toegeschoten hulp opgenomen, bleek dat 't bloed hem uit neus en ooren was gespoten. Dr. Z ijl - ker verleende de eerste hulp. Hij mag niet vervoerd worden, zijn toestand is nog al erg. Hedenmorgen omstreeks 12 uur is op de Breestraat bij het Ncorueinde te Lei den een paard, gespannen voor de brik van den landbouwer van N. te Wasse naar, op hol geslagen. Waarschijnlijk was het dier geschrokken, doordat een losgeraakte streng tegen zijn buik sloeg. Ter hoogte van de Varkenmarkt kwam het dier te vallen en werd zoodoende in zijn vaart gestuit. De eigenaar en zijn vrouw, die in de brik zaten, 'lebben angstige «ogenblikken meegemaakt. Brieven uit de Veen. XII. Amice. Veel in dit jaar, werd"er reeds door onzen raad onder de oogen gezien, veel daarvan werd aangehouden tot de vol gende vergadering. We kregen afgedaan, instructie ge meentewerklieden, dito gemeenteopzich ter en benoeming titularis, we leenden eenige duizenden guldens kasgeld, had den onze beschouwingen betreffende het eiectrisch licth, regeling tracteinent on derwijzers, bovendien schoon houden schoollokalen waarvoor nog eene ver goeding aan H.H. Schoolhoofden wordt uitgekeerd, die vermoedelijk afstamt uit den tijd dat een werkman voor een bras penning daags werkte. Een Hoofd ver tikte het nog langer de schoollokalen schoon te houden voor het ouwe loon, daarvandaan algemeene beschouwingen. De stemming van onze raadsleden doet vermoeden dat eene betere regeling tot stand komt; de voorzitter was er voor, de leden eveneens en de briefschrijver ook, (deze laatste in stilte), dus waar zulk een roerende overeenstemming be staat, is het succes verzekerd. Een oogenblik stond men in beraad deze schoonmaken} in eigen beheer te nemen maar ik betwijfel of dit voorstel wel, in aanmerking kan komen, want 't zal wat meer kosten. Men zou zich zulk een eigen beheer aldus kunnen voorstel len. De gemeenteopzichter wordt dc dief dezer reinigingsdienst; hij wordt belast met het houden van een magazijn van schoonmaakbehoeften emmers, zeemlap pens, borstels, luiwagens, zeep, soda, mitsgaders stofdoeken etc., stelt zich in verbinding met cje beschikbare schoon maaksters, 'Jioudt daarvan eene lijst, re gelt hare werkzaamehden op dagen en uren met H.H. Schoolhoofden vast tc stellen, bepaalt hun I0011 en betaalt dat uit. Hij verzekert zich, dat de werkzaam heden naar behooren geschieden en de hygiëne der schoollokalen verzekerd is. Hij legt een register aan waarin voor iedere School afzonderlijk wordt aange- icekend het verbruik van materialen. Door vergelijking ziet hij waar het ver bruik van.borstels, zeep etc. de spuigaten uitloopt, en roept de betrekkelijke werk ster op tot het geven van inlichtingen. Hij houdt een jaarlijksche verkoop van af val der materialen, die gediend heb ben. Hij maakt jaarlijks een staat op van ontvangsten en uitgaven in tweevoudA waarvan een exemplaar aan den raad wordt ingezonden, het andere exemplaar houdt hij voor zijn archief. Eindelijk maakt hij een begroeting van ontvang sten en uitgaven, en voegt er een nota bij, waarin post voor post wordt toege licht, cventueele verhoogingen oï ver minderingen. Alles doodeenvoudig en be knopt! De kosten, zul je zeggen. Nu ja Van onze spoorwegverbinding heb je wellicht niets vernomen. Het ziet er bit ter slecht uit. Men zegt, dat het diep na jaar wordt, alvorens liet spoor rijdt al tijd, als we ons geduld dan niet opnieuw moeten t rainen. Want geruchten gaan er dat nog twee jaren er mee gemoeid zijn. Ik voor mij geloof dat laatste niet, waiit we waren in staat de geheele spooi tc boycotten en nog liever de trekschuit in eere te herstellen oui onze gemoe delijke reis naar Leiden v.v. te doem Van het spoor rijden we nu in onzen geest naar de tusschentijdsdfce verkiezing voor cen raadslid. De heer Jc. v. d. Geest van Oudade, broeder van het overleden raadslid den heer P. van der Geest, was de uitverko rene die de bronskleurige zetel ui den raad zal bezetten. Veel stof heeit deze verkiezing niet op geworpen, ten 1 men als zoodanig zou willen beschouwen, het ter elfder ure verschenen strooibilejt van onze A. R. vrienden, die den lieer I. Verweij aan bevalen omdat dc ledige plaat:, (aldus het strooibiljet) nu eens moest worden in genomen doo: :i A. R. aangezien „nog steeds niet één z-ctel" dooi de A. R. wordt bezet. Het stuk eindigde met cen visioen be treffende het samenwerken in 1913 het groote verkiezingsjaar;. Overigens ademde het stuk een r.isiigen geïst e i komt mij voor meer een uiting te zijn van „we leven nog", dan wel de bedoeling te heb ben eer. bres ie willen schieten in ver moedelijk beslaande .-Lp ra ken. Groet en zegen. FLORES. Onderwijs. Nuttige handwerken. Te 's Gravenhage slaagde mej. M, L. Sneijers, van bfazerswoude. Kunst en Wetenschappen. I.n de gisteravond gsfauuden vergade ring van de Maatschappij van. Nederl. Letterkunde trad als spreker op de heer P. Valkiiofr, leeraar aan het gymnasium te Zwolle, met het onderwerp: L'art pour l'art i?i Frankrijk cn Holland. Kerknieuws. Na een langdurig en smartelijk lijden is gisteren te Kerk rade overleden de Zeereerw. Zcergel. lieer E: L. Prevoo, civiel-ingcnieur en leeraar in de schei en natuurkunde aan het college te Rolduc. Ingezonden Stukken. Buiten v crant ivo or de lijk he id der redactie. Oratoriums met levende beelden van Arti et Religioni. Sinds enkele maanden zijn de werk zaamheden voor bovengenoemd doel in vollen gang. Inteekenliisten zijn den ge- achten stadgencoten aangeboden en daarop is een flink bedrag ingekomen,? zoodat twee avonden reeds zoo goed als uitverkocht zijn. Dit is echter nog niet genoeg. Dc ont vangsten moeten niet gelijk zijn aan de uitgaven, neen, wil het goed gaan, dan moeten ze deze verre overtreffen om het doel der onderneming bereikt tc zien. En waar dit doel isbetrachting der. naastenliefde, en twee zeer gunstig hier ter stede bekend staande vereenigingen, n.l. de St. Vincentiusvereeniging en Schoolkindcrvocding, hiervan direct zul len profiteeren, daar hoop ik, dat elk naar zijn vermogen hiertoe zal willen bij dragen. Zelf getroost zich de vereeniging de grootste moeite en opofferingen om te bereiken haar doeleen flink batig sal do voor de armen. Zit bestaat nu reeds! ongeveer 8 jaar en heeft zich al dien tijd van eene zeer gunstige zijde doen kennen. Redenen waarom bij deze gele genheid met allen grond weder iets de gelijks van haar verwacht kan worden. Daarom, geachte lezers en lezeressen van 'dit blad, die tot nog toe misschien in gebreke zijt gebleven één of meerdere kaarten te koopen, gaat hiertoe thans over. Ge doet daarmede een goed werk en ontvangt voor uw geld een stichten den avond in ruil terug. Maar nog een beleefd verzoek aan U: zuo 11 dit mogelijk is, koop uwe kaarten spoedig en wacht hiermede niet tot de laatste dagen. Zoo het in uw vermogen is, spoort vrienden en kennissen aan om deze uitvoeringen bij tc wonen. De taak van het Bestuur wordt 'hierdoor belang rijk verlicht en het kan, wanneer dit noodig mocht bi ijken, bijtijds maatrege len nemen voor nog een vierden avond1. Laat onze sleutelstad nu niet achter staan bij1 Den Haag en Nijmegen, waar hetzelfde werk resp. 5 en 4 uitverkocht# avonden ten deel viel. P. VAN B RU SS EU,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2