BLOOKER'S CACAO. 1000 150 600 300 Laatste week der Algeheele Uitverkoop Taverne9® Spekslagerij DAALDERS Magazijn „St. Joseph" 59 F* ATUM" te 's Gravenhage, wegens opheffing van het Magazijn „De Kroon" Schapen- verkooping LEIDSCHE KAAS. Katholieken, ififi GULDEN /A GULDEN fff BI IB I bij verlies van |T| 0 bij verlies van I J(j(J één duim. één wijsvinger. J[|^ Te behandelen onderwerpen: lo Benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad, om zitting te nemen in de Commissie ter onderzoek van recla mes tegeri aanslagen in de plaatselijke directe belasting. 2o Benoeming van 3 plaatsvervangen de leden dier commissie. 3o Benoeming van een Adjunct-Direc teur van den Gemeentelijken Reinigings dienst. 4o Benoeming van een tijdelijk lee- raar aan de Kweekschool voor Onderwij zers en Onderwijzeressen. 5o Verzoek van Mej. J. Enders om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school der 3e klasse no. 5. 6o Verzoek van E. Th. Verhoosel om eervol ontslag als onderwijzer aan de school der 3e klasse No. 5. 7o Verzoek van de vcreeniging „Bui- tenbedrijf" om het gebruik van een der bovenlokalen van het Waaggebouw. 8o Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten van bestrating van een gedempte sloot aan den Zoeterwoudscheii weg. 9o Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten van verbouwing van het gymnastieklo kaal aan de Pieterskerkgracht. lOo Voorstel a. tot intrekking van het besluit van 27 Juli 1911, tot wijziging der begroo ting, dienst 1911, ten behoeve van de kosten van verbouwing der Meisjes school le klasse; b. tot wijziging der begrooting, dienst 1912, ten behoeve van de sub. a be doelde verbouwing. llo Voorstel tot aankoop van het per ceel Langegracht No. 126 en tot vast stelling van den desbetreffenden be- grooti ngsstaat. 12o Voorstel a. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vuilverbrandingsin stallatie in deze gemeente b. tot onderhandsche opdracht van den bouw van 2 vuilverbrandingsovens c. a. aan de Maatschappij „Vesuvio" te Mün- chen. Nog zijn aan de orde gesteld: Na punt 4. Benoeming van een on derwijzer aan de school der 3e kl. no. 1. Na punt 11. Voorstel tot aankoop van het voortuintje, deel uitmakende van het perceel sectie M no. 614, en tot vast stelling van den desbetreff en den be- Crcotingsstaat. De Meisjesschool le klasse. In de raadsvergadering van 27 Juli 1911 werd een bedrag van f9400 gevo teerd voor de verbouwing van de Meis jesschool le kiasse aan de Boommarkt. Alvorens dit voorstel bij den Raad aanhangig te maken, hadden B. en W. het gevoelen van den Districts-schoolop- ziener over het ontworpen verbouwings plan ingewonnen en van hem de mede- deeling mogen ontvangen dat hij zich in principe met het plan kon vereenigen. Toen hem echter het desbetreffende bestek ter definitieve goedkeuring werd aangeboden, werden door den school opziener verschillende bedenkingen te gen het plan geopperd. Het gymnastieklokaal wenschte hij met het oog op het rumoer in de veilingloods op de Boommarkt niet aan de westzijde doch aan de oostzijde van het schoolge bouw te zien aangebracht. Bij het gymnastieklokaal behoorde, in verband met liet gebruik van dat lokaal ook door leerlingen van andere scholen, een privaat en een waterplaats met twee voorportalen te worden aangebracht. Verder achtte de schoolopziener 't noo- dig, dat ten behoeve van het gymnastiek lokaal nog een afzonderlijke ingang werd gemaakt, terwijl hij eindelijk aandrong op verplaatsing van eenige bestaande privaten en verbetering der verlichting in een der lokalen. Tegen het maken van het gymnastiek lokaal aan de oostzijde, in plaats van aan de westzijde, welke verandering niet met meerdere uitgaven gepaard behoefde te gaan, bestond bij B. en W. geen bezwaar, doch omtrent de overige door den school opziener aangegeven veranderingen, meenden zij met hem in nader overleg te moeten treden met het oog op de betrek kelijk hooge kosten, daaraan verbonden. Het gevolg hiervan was, dat de school opziener berichtte, niet nader te zullen aandringen op de bovenbedoelde ver plaatsing van eenige privaten en op de verbetering der verlichting van het leer- lokaal, doch de overige wijzigingen van het plan beslist noodzakelijk te blijven achten. De kosten bij uitvoering van het ge wijzigde plan zullen in plaats van plm. f 9400, ongeveer f 12.500 bedragen, dus circa f 3100 meer. Van dit meerdere bedrag komt onge veer f 1600 voor rekening van de door den schoolopziener verlangde verande ringen, terwijl de overige f 1500 geraamd zijn voor de kosten, verbonden aan de overbrenging van het onderwijs naar een ander gebouw tijdens de verbouwing, voor de uitgaven ten behoeve van de ven- tilatieverbetering, waarvoor reeds op de begrooting van 1911 gelden waren toe gestaan die echter onverwerkt zijn ge bleven, alsmede voor de kosten van toe zicht en besteding en eenige onvoorzie ne uitgaven. Het aandeel van het Rjjk in de verbou- wingskosten kan nu in plaats van op f 2100 worden gescht op f 2875, terwijl de overige f 9625 voor f 7275, uit leening en voor f 2350 uit den post vóór onvoor ziene uitgaven moeten worden bestreden. Aangezien het inmiddels niet meer mo gelijk is de verbouwingskosten ten laste van den dienst 1911 te brengen, geven B. en W. den Raad in overweging het be sluit van 27 Juli 1911 tot wijziging van de begrooting voor dat jaar te vervangen door een besluit tot wijziging der be grooting voor 1912. Voor de benoeming van een onder wijzer aan de openbare school 3e klasse no. 1 (Binnenvestgracht) worden voor gedragen de heeren: le. E. J. Odendaa!, onderwijzer te Vreeswijk; 2e. A. H. Bloem, onderwijzer te Oudshoorn en 3e. H. J. Dreu, tijdelijk onderwijzer te Am sterdam. B. en W. stellen voor het voortuin tje van perceel Heerenstraat 38 ter groot te van 22 vierk, M. aan te koopen voor de som van f165 benevens de kosten van overdracht. Faillissementen. U i t g e s p r o k e n G. A. Jonkers, hotelhouder te Apeldoorn. Curator: mr. W. Wiersman. D. Venema, koopman in kruidenierswaren, te Nieuw-Buinen. Curatormr. G, M. Doornbos. A. van Velzen, bakkersknecht, te Opheusden. Curator: mr. J. Blom. Opgeheven: G. A. Jonkers, hotelhouder te Apeldoorn. Geëindigd: P. Vos Mzn., bloembollen- hendelaar, te Sassen hei ra. D. Hordijk, bouwandernemer en S. Lemmers, zonder beroep, beiden te Utrecht. J. J. Japin, destijds kruide nier te Barneveld. G, van Mersbergen, te Heusden. Burgelijke Stand. LEIDEN. Geboren: Marinus z. van N. Lens en H. C. van der Weijden. Andries z. van A, Verhoogt en C. Brugman. Johannes z. van J. 1, Arbouw en C. Schouten. Jansje Marytje Sophia d. van D. Noort en J. Marlijn. Maria Wilhelmina d. van J. P, M. de Keu- ning en C. H. A. van Hal. Antoon z. van A. P. de Graaf en D. C. Bouwmeester. Wil helmina d. van N. Langezaal en J. Boot. Hendrik Petrus z. van D. W. Klein en C.^J. Crama. Heemskerk, Jacob z. van A. Pon en Overleden: G. van Eijgen, z., 4 mud. Fr. van de Witte, jd., 28 j. G. van Eijgen, z., 4 mnd. J. M. Verhoef, geb. Montebia, 39 j. W. Chaudron, geb. Schipaanboord, 68 j. G. de Jong. jm.. 19 j. P. A. F. Kriek, m., 66 j. A. M. Bavelaar, geb. Biegstraaten. 64 j. ALPHEN. Geboren: Z. van E, M. de Geus en v. Eijsden. Z. van M. van de Velde cn Bodegraven. D. van M. J. Luijben en Grossat. Gehuwd: J. Doornheim, jm. 23 jr. met M. de Visser, jd. 26 jr. Overleden: L. M. v. d. Laan, jd. 18 jr, Tn. H. Booij, jm. 5 jr. A. C. de Bruin, jd. 58 jr. BOSKOOP. Geboren: Gerrit Teuriis, z. van D. de Bruijn en B. Geers. Leendert Hendrik, z. van J. Erkelens en P. F. Groenen dijk, Ondertrouwd: Leonardus Rutten en Maria Twaalïhoven, Overleden: M. Kaptein, wed. van G. Belt, 75 j. P. Vermeul, 79 j. KATWIJK. Geboren: Hendrika, d. va» C. Korpershoek en 6. Bleijleven. Maria Lena, d. van P. J. Luyten en M. M. Olsthoorn. Adriana Gijsbertha Anthonia, d. van H W. Grimbergen en P. J. Aarts, Dorothea, d. van Jac. van Elk en P. de Jong. Ondertrouwd: D. van Egmond, jm. en M. G. van 't Triet, jd. D, C. Zuydcrduin, jm. en M. van Diggelen, jd. Getrouwd: M. Parlevliet, jm,enA,Bakker, jd. M. v. d, Bent, jm. en H. v. d. Laan, jd. Overleden: Pieter Schaap, 23 j., Jansje Bruin, 81 j., wed. van C. de Best. LISSE. Geboren: Maria Jobauna, d. van C. Scholte en A. van den Berg Jacoba, d. v. A. Vrijburg en S. Leuven. Ondertrouwd: B- J. Asseler en J. Lager- weij. Overleden: Bartholomews Jacobus Huber- tus Molkenboer, echtg. van B. C. Verhaar 43 j. Elisabeth Johanna van der Geest 1M t- Levenloos d. van J. P. van Vaneveld en S. M. Kanbier Hendricus van Zeist, echtg. van C. van Ruiten 34 jaar. TER AAR. Geboren: Z. van H. Verlaan en Zandvliet. Z. van A. M. v. d. Hoorn en Woerde. Ondertrouwd: J. P. Koele man jm, 26 jr. en M. Vis jd. 23 jr. Overleden: M. Kalshoveiï 58 jr., eehtg. van H. J. Scheuder. WASSENAAR. Geboren: Elisabeth Maria, d. van C. B. Visser en G. W. Lems. WiHc- brordus Petrus, z. van B. Kaptijn en J, Th. v. d. Krogt. Helena Francisca, d. van H. Aminerlaan en G. Gcrritse. Overleden: P. van Egmand, wed. J. Vogelaar, 78 j. ZEVENHOVEN. Geboren: Z. van R.A. A. Fokker en Wervelman. Ondertrouwd G. C. Rijlaarsdam en A. M^^Breedjjk. Farnilieberichtenuitandere Bladen. Geboren: Wilhelmina Therèse, d. van H. A. F. Muller en J. Muller-van Beers, Rotter dam. Alphonsus Wilhelmus en Johanna Catharina, z. en d. van G. P. Kremers en A. A. Kremers-Boegman, Amsterdam. Overleden: Wed. Theodora Maria Karis- Waterschot, 63 j., Overveen. Wed. Anna Wilhelmina van Houten-Sombroek, 75 j., Heem stede. Theodorus Antonius Reinders, 80 j., Zwolle. Wilhelmus van der Linden, 79 Utrecht. Jansje van Jaarsveld-Hermans, 45 j., Wassenaar. Wilhelmina Chaudron-Sehipaan- boord, 68 j., Leiden. Wed. Johanna Catharina Korenhof-Stadelman, 76 j., Leiden. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. R. C. van Ree, Oude Singel 140, monteur. L. Westerbeek, Heerengracht 17. W. Griffioen en gez.. Lammermarkt43,arbeider J. Ph. van Wageningen, Vestestraat 114, schoenmaker. C. de Regt en gez., Havenstraat 18, arbeider. C. Krug en gez., Paul Krugerstraat 26a, teekenaar, Th. Hanzen, Oude Singel 148. Wed. Verwer-van Wensen en gez,, Hooge- woercT 144. J. Noppen, Nieuwe Beestenmarkt 8-10, dienst bode. W. P. Frenk, Maarsmanssteeg 4, modiste. L. G. Schoute, Witte Singel 38. N. van Dijk, Stationsweg 10, dienstbode. J. H. L. Lebbe, Hoogewoerd 86, P. Ruis, Aalmarkt 28. A. J. Donk, Doezastraat 31, apotheker. S. O verdiep, Stationsweg 35a. Opgave van Personen die uit Leiden vertrokken zijn. J. Fr. Gross.kopf, Amsterdam, Jacob van Len- nepkade 43. H. Chr. Krom, Leidscliedam. Mej. P. C. Vermaas, Rotterdam. Hoogstr. 221. J, Wanink, Utrecht, Kievitstraat 12bis. J. C. Kolderman, Haarlem, WitteHeerenstr. 19. Wed. Lindeman Hugenholtz. HeClsum, villa Johanna. H. M. Kettenis, den Haag, Jacob Catstr. 251, Mej. W. P. v. Diggelen, Sloten, Adm. de Ruijterweg 38. Jacob Grinwis, Westzaan, Zuideindc 44a. P. H. Kling, Rotterdam, Anna Patilownastr. 26, 2e etage. C. v. d. Werf, Rotterdam, Duiustr. 52. A. v. Staveren, Nij-megen, Sraidstr. 18. Jan de Jong, Oegstgeest, Rijnsb.weg 24c. F. J. Liphuizen, Noordwijk, bq Peeperkorn, Voorst r. G. H. M. Gubbi, Haarlem, KL Houtstr. 12rood, Mej. Th. M.J. Schmedding, Wijk-bij-Duurstede Liefdegesticht. H. M. A. Dieben, Laren, (N.H.) Nicuwcweg villa Torenzicht, Mej. M. C. G. v, BijieveJdt, Amsterdam, Voorzienigheid Elandstr. Mej. A. J. M. Deckers, Rotterdam, Oranje^ boonistr. 240. G. van Katwijk, Zoeterwoude. D. van Stolwijk, Buiksloot, Nieuwe Damme> weg 135. W. Tonc'kens, Alkmaar, Keunerparkwcg IJL Mej. B. Vrouwtje van der Velde, Laren (N.-Hj Bergstichting. Fr. Rcijken Veur Leidscheudam bij.Cornetissea. Haarlemmerstraat Hoek Pelikaanstraat De nu nog aanwezige goederen moeten deze week weg. Daarom zal aan ieder tegen eiken aannemelijken prijs worden verkocht. Voor kooplieden bij partijen tegen overeen te komen bod. Manufacturen - Gemaakte en Tricot Goederen - Corsetten - Kousen Blousen - Rokken - Schorten - Gordijnen - Garen - Band - en Gameer-Artikelen - Katoentjes - Stoffen en verschillende Lappen en Restanten. Verder te koop de gebruikte Winkelgordijnen en nog twee zoo goed als nieuwe Trapnaaimachines. - Tot ZATERDAG te zien en voor Va der waarde te koop. Hoogstraat 3 LEIDEN Hoogstraat 3 Ham, Rookvleesch, Saucis de Boulogne,Ossentong, Prima rauwe Rookworst,GekookteRookworst, Boterhammenworst, Leverworst, Ontbijtspek. ALPHEN a. d. RIJN, op het terrein bij de R.K. KERK op Donderdag 11 April 1912, 's morgens half elf. (1923) HET BESTUUR. HH.LANDBOUWERS Kwalsteruiers en kwade melk, wordt binnen enkele dagen ge heel genezen door P. HOFDIJK, te Rijnzaterwoude. De Kruiden, prijs per pak, (voor 5 dagen) 3.—, ontbiedingen f 1.hooger. (1954.) Eenig Magazijn van uitsluitend Religieuze Artikelen. Ontvangen een ongekende groote keuze Kerk- en Devotieboeken in zeer fijne luxe-bandjes tot de meest gewone. Prijzen beslist goedkoop. Rozenkransen in Hout, Glas, Nikkel, Parelmoer en Echt Zilver. Kruismedaillons, Hangkruizen, Kandelaars, Scapuliermedaiiles, Schilderijen enz. enz. Alom bekend Magazijn voor Religieuze Beelden en Kruizen met en zonder Stolpen. Groote keuze Kerkboekjes en geschenkartikelen voor de le en plechtige H. Communie. Alle- onze artikelen zijn uitsluitend prima kwaliteit, onze prijzen beneden alle concurrentie. Beleefd aanbevelend, Hoogstraat 3 J. POLLMANN. Hoogstraat 3. N.B. Medaillons van den H. Cornelius weder voorhanden. 1941 Groote Voorraad Nieuwe en 2de hands Rijwielen in alle merken en prijzen. CONTANT EN OP AFBETALING 1374 1ste klas Verhuur- en Reparatie-Inrichting Agent der beroemde Simplex- en Vierkleur-Rijwielen BELEEFD AANBEVELEND. N. B. Uitsluitend het Hoekhuis. .1. VAN DER LINDEN, Kaashandelaar, „den Tol", te Alphen a. d. Rijn, geeft Heeren Kaasmakers kennis, dat zijn nieuwe Komijn en Nagelen weder verkrijgbaar zijn bij de Heeren l. VAN DER HULST, Outl-Ade. GEBRs. WITTEMAN, Hoogmade. A. L. R00YAKKERS, Wassenaar. W. VAN HEMSBERGEN, Vuurschoten W. BLONK, Leidscbendarn. P. P. VAN B0HEEMEN, Zoetermeer. A. C. DE KLERK, Noordwijkerbont. P. W. VAN NIEKERK, Sassenheim. C. LANGEVELD, Lisse. J. BEELEN, Zilk bij Hiilegom. W. C. VAN NIEKERK, Zoeterwoude. A. EDELAAR, Hazerswonde. J. VAN LEEUWEN, Rijpwetering. Deze artikelen worden alleen van de beste kwaliteit eo volkomen, gezniverd afgeleverd en zoolang de voorraad strekt belangrijk gocd- kooper dan verleden jaar. Men vrage prijsopgaaf. (1197) Waar niet vertegenwoordigd geschiedt de levering rechlstreeks, Er is geen betere cacao, dan koopt niet in winkels, waar onze delijke artikelen worden verkochi of voorhanden zijn Koopt aan stalions-boekenkasten of kiosken alleen die leciuut welke zeker geen gevaar oplevert. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN bij overlijden GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. GULDEN bij verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned, Ongevallen-Verz. Maatsch,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6