BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. de minister van binnenlanüsche zake.: zijn nog nooit buiten "China geweest. De Daily Telegraph verneemt ifit Pe king, dat dc nieuwbenoemde minister van bi.itenlantfsche zaken Loetsengsiang waar schijiliijk voorloopig in Petersburg za! blijven, ten einde met Rusland de kwestie nopens Mongolië te regelen. De Daily Telegraph correspondent be richtte nog dat het nieuwe Kabinet een omvangrijk werkprogram heeft ontwor pen. Vooral de aanleg van spoorwegen zal met kracht worden ter hand genomen. Joennsjikai en de minister van fi nanciën bereiden een overwijlde lee ning van 30 milïioen republ. Zilveren dol lars voor. Het station Sprtrehnafkt van den Berlijnschen ondergrondbpoor- weg is drooggelegd. Woensdag of Don derdag zal het verkeer over den geheelen spoorweg kunnen worden hervat. b.d. Zaterdag is uit Cleveland (Ohio) geseind, dat hef.geschil tusschen de arbeiders in de vetkooldistric ten en de mijneigenaars is bijgelegd. Al le werkgevers hadden een loonsverhoo- ging van 5 percent ingewilligd. Tusschen de eigenaars en de mijnwer kers der an thraciet mijnen wordt nog onderhandeld, hoewel de staking, naar men weet, formeel reeds op 1 April is vastgesteld. Later wordt nog het volgende gemeld De llnited Mine Workers heeft de staking ift de Amerikaansehe aijfhi'aciet- mijnen bevolen. Dit is een voórlodpige maatregel, die enkel van kracht zal zijn voor den duur van de stemming die nu onder de leden van den vakbond wordt houden. Echter hadden Zaterdag reeds meer dan 10.000 man de mijnen verlaten. Men verwachtte dat Maandag in het an- thracieigebied overal het werk zou stil staan. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit is aan den le luit. J. J. S. Brandsma van 'den staf der genre eer vol ontslag verleend; is benoemd bij het wapen der infan terie, bij zijrt tegenwoordig korps, tot mi!itie-le-lu;t. de militie-2e-luit. I. Jan sen Hutteman van hei 4e reg. is bij de Staatsmijnen in Limburg be noemd tot hoofdopzichter, de opzichter .G Reiber; is toegekend de aan de orde van Cranje-Nassaü verbonden eeremedaille in zilver aan L. Hagedoorn, meesterknecht, beiast met het toezicht op het drukkeh va het dagblad De Standaard i:i brons aan P. W. Gisoir. meester knecht bij de firma Böussod—Vaïadön en Cie., kunsthandel te 's Gravenhage; H. J.. Teunissen, tuinknecht bij W. C. van der Laan, bloemist te 's Gravenhage; G. Scheliingerhoudt, J. de Wit, M. de Wit en C. d. Wit, allen arbeiders in de Stoom- dakpannen-, tegel- en draineerbuizenfa- brieken van de f rma Gebrs. Oppelaar, te Koudekerk a. d. Rijn; E. van Doorn, tuinbaas en opziener op het buitengoed „Stenenberg" te Soesterberg (gemeente Söest); zijn met ingang van 1 April 1912 bij den dienst der Rijkslandbomvproefstati- ons bevorderd: tot afdeelingschef j. A. Ezèndam, hoofdassistent; b. tot hoofdas sistent G. B. van Kampen en M. j. van 't Kruijs, beiden .assistent. De Invaliditeitswet. Naar het „Volk" verneemt, heeft Sdia- per als lid der Kamercommissie van voorbereiding voor de Invaliditeitswet den griffier der K*mer medegedeeld, dat hij de vergaderingen van die commissie op heden en volgende - dagen niet zal bijwonen. Een der redenen tot zijn ver hindering is o. adat hij de wet niet nader heeft kunnen bestudeeren, daar hij zich moest gereedhouden voor de be handeling van de Bakkerswet en de amendementen daarop moest bewerken. ,Ook heeft hij in deze week met de soc.- democr. Kamerclub de amendementen voor de na het Paasdireces der Kamer te behandelen Ziektewet te bespreken. De Standaard. Het 40-jarig bestaan van het dagblad „De Standaard" is gisteren op huiselijke wijze herdacht. Velen gaven door het zenden van telegrammen brieven, kaart jes en bloemen aan het bureau van de „Standaard" blijk van hunne belangstel ling. O.a. werd een telegram ontvangen van de anti-revolutionaire Kamerclub. De eigenlijke feestviering heeft piaats op den tweeden Paaschdag. Dan zal in een te Utrecht te houden bijeenkomst door het Comité voor het huldeblijk aan de directie en redactie een som gelds worden aangeboden, met de uitgespro ken bedoeling, dit geld aan het blad zelf ten goede te doen komen. Dr. A. Kuyper heeft in de „Standaard" een artikel geschreven, waarin hij een en ander mededeelt uit de historie van het blad en van zijn eigen journal is heken arbeid, en waarvan wij in ons volgend nummer eenige gedeelten zullen afdruk ken. De Amsterdamsche kieedingindustrie. Naar de „Tel." verneemt, is gisteren ten slotte toch nog door de beide partijen Jiet collectief contract aanvaard. Don derdag a.s. heeft de onderteekening plaats Gedwongen winkelnering. Men schrijft ons: Zondagmiddag was wederom de groote ïaal Van den heer J. de Bont te Don gen geheel gevuld met vrouwen en meis jes als eerste belanghebbenden bij de door de R. K. organisatie van lederbewer kers aldaar te voeren actie tot uitroeiing van dc gedwongen winkelnering. De vergadering werd bijgewoond door nagenoeg alle presidenten der mannen- en meisjesafdcelingen van den Nederl. R.K. Lederbewerkersbond. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door den lieer C. Roestenberg, c!en Wéleefw. heer van Heeswijk en Jac. Ramaker, van 'Delft, resp. voorzitter, gees telijk adviseur en vice-voorzitter van ge noemden Bond. Évenals voorgaande soortgelijke verga deringen getuigde ook deze bijeenkomst wederom van ernstige Wilskracht voor de actie door hen, voor wie de uitroeiing van het euvel vah het grootste belang is. Reeds een winkelier-schoenfabrikant te Dongen heeft bij circulaire bekend ge maakt dat hij met 15 dezer zijn krui denierszaak opheft. Nog aldoor meklën zich nieuwe strij ders voor de actie aan, zoodat weldra op een schitterende overwinning zal kun nen gerekend worden. Neutrale vereenigingen. Zondagmorgen werd op eenige plaatsen in Twente onder alle H. Missen van den kansel een brief voorgelezen van Z. D. H. den Aartsbisschop waarbij den Katho lieken verboden werd: le het wekelijks verschijnend vakblad „Unitas" te lezen, daar dit blad het geestelijk gezag onder mijnt; 2e. lid te zijn van clen Textielbond „Unitas." Voor Katholieken, die hun stoffelijke belangen wenschen te beharti gen, zijn de Katholieke vereenigingen de aangewezen organisaties. Vervroegde winkelsluiting. De Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft aan de gemeen teraden vari een 20-tal grootere gemeen ten (waaronder ook, zooals gisteren ge- meid iSj Leiden) een adres gericht, ver zoekende een verordening op vervoeg de winkelsluiting af te kondigen. KORTE KRONIEK. Het bestuur van de Soc. DCm. Ar beiderspartij heeft in zijn Zaterdag jl. te Amsterdam gehouden vergadering een re solutie ter indiening op het a.s. congres aangenomen, welke een bestrijding be oogt van het ontwerp-Tariefwct. Natuurlijk! Naar de „Rotterd." uit de beste bron verneemt, zal het Nat. Comité tot afschaffing van den Bakkersnachtarbeid nog deze week vergaderen om te beraad slagen wat haar te doen staat nu de Twee de Kamer het besluit genomen heeft om liet ontwerp Bakkerswet nog niet te be handelen. De afdeeling Rotterdam van de R. K. Ver. voor Volkszang in het bisdom Haarlem zit niet stil. Besloten is nu tot het vormen van een vliegend koor, waar van de werkzaamheden en het doel op een nader aan te kondigen vergadering uiteengezet zullen worden. Verder is be sloten een liedcrenavond te houden op Maandag 22 April, waar pater Kooien als spreker zal optreden. De gewone audiënties van de minis ters van buitenl. zaken, koloniën en mari ne zullen op Vrijdag 5 dezer, die van den min. van financiën zal op 4 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 2 April De Schoolpenning. Onder leiding Van den Wekerw. heer P. J. van den Burg, hield gisteravond de vereeniging De Schoolpenning haèr jaar vergadering. Na opening me: den Chris tel ijken groet en eeri kort welkomst woord werd door den Welêerw. pater J. G. Tesser het finantieel jaarverslag uitgebracht, dat niet al je rooskleurig is. De opbrengst van de gelden is dit jaar aanmerkelijk minder dan andere jaren, f470, in vergelijking niet 1910, welk be drag nog veel grooter zou zijn, indien niet door bemiddeling van den Z.Eerw. pastoor Gadet een som van f 275 ware ontvangen. Feitelijk is dus de opbrengst f 745 minder dan verleden jaar. De to tale ontvangst bedraagt f3063,37, tegen f4142.101/a in 1910. Over de parochies verdeeld is de op brengst aldus: O. L. Vr. Hemelvaart f 1062,91, St. Petrus f 1070,06 en O. L. Vr. Onbevi. Ontv. f 1529,80. De achter uitgang is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de verminderde opbrengst van de collecten in de verschillende kerken. Het verslag sluit met een opwekking tot meerderen steun aan de Schoolpenning opdat het schoon e werk in stand blijve en de Kath. Schóól tot hoógeren bloei worden gebracht. Alsnti verkreeg de héér P. H. Snijders, hoofd der R. K. Sdhool voor M. U. L. O. het woord, die uiteenzette dat in onZén modernen tijd meer onderwijs noodig is. Aan de hand van tal van citaten toonde spr. aan dat meerdere ontwikkeling een dringende eisch is. Ónwetend blijven van het slechte in de wereld Is onmogelijk en daarom moet hét tegengif gezocht worden in het aanlee'ren van het goede. In de maatschappelijke wereld kan men veel meer invloed oefenen als men meer weet, al kan men met geringer kennis toch zijn plicht tegenóver Gód vervullen. Spr. wijst op het bekende woord, dat Paulus Dagbladschrijver zou zijn ge worden als hij thans leefde. En al kan niet ieder journalist worden, men kan den arbeid niet aan dagbladschrijvers alleen (Overlaten. Men .moet. zelf mede werken. In den tegenwoordige!! tijd wordt te veel 1 L gelegd op c!en mensen als beroepsmen cii en tc weinig wordt hij beschouwd als cultuurmensen. Intelligen te leidende krachten op elk gebied kun nen wij niet missen en daarom moeten alle pogingen gesteund worden, die de kennis der katholieken kunnen bevorde- deren. Spr. wijst op den grooten invloed van de school, (die vaak beslissend is voor de richting van het volk. In dit verband betreurde spr. dat er op onze Universitei ten welker beteekenis men niet onder schatte, nog steeds minder dan 10 do centen zijn en dat er te Leiden geen enkel Katholiek fioogleeraar is. Een sprekend voorbeeld haalde spr. aan om de fatale uitwerking hiervan aan te too- nen. De invloed van de Universiteit op het geestelijk zedelijk leven kan onmo gelijk positief zijn. Een tegenwicht be staat alleen in een eigen R. K. Universi teit, omdat de Christelijke opvaPing het middelpunt van alles moet zijn. Wat bij de Universiteiten gebeurt, her haalt zich bij de openbare gymnasia, en de H. B. S., waar de leeraren meestal een onverschillige, vaak een anti-gods dienstige opvatting hebben. Een verkeer de invloed gaat hiervan op de leerlingen uit. De vraag besprekendH. B. S. of M. U. L. O. geeft spr. de voorkeur aan de laatste. De M. U. L. O.-scholen zijn beter geschikt voor de kinderen van den koopmansstanden, den middenstand dan de 14. S. Spr. beroept zich hier voor op de Delftschen Katholiekendag. De H. 6. S. is een Specialiteiien-voor- .stelling op geestelijk gebied. Goede pae- dagogen zijn voor de jongens meer noodig dan hoog wetenschappelijke mannen. Spr. verzet zich tegen de groote specialisee ring, welke spr., behalve voor zuivere wetenschappelijke doeleinden, altijd ver keerd vindt. De draagkracht van de kin deren wordt overschat. De H. B. S. is niet de school voor een rustige verdere ontwikkeling na de lagere. Dit is de M. U. L. O.-School en toch worde dit door vele ouders niet ingezien. Meer dan de helft der jongens gaan te vroeg van school en benutten niet de lessen derver- voigklassen. Toch is meeitdere ontwik keling noodig ter wille van den strijd om het bestaan en in het belang van het sociale, politieke en godsdienstige leven, geiijk spi. breedvoerig toeiicht. Ne derland is achter op het gebied van On derwijs. Wij moeten stil en gestadig en rustig opbouwen. Er is voortdurend sa menhang tusschen sociale, politieke en godsdienstige kwesties. Financieeie of fervaardigheid is gcëisCht, maar" er is nog meer noodig: er zijn mannen noo dig. De eeuw is genoemd de eeuw des kinds, maar zij moet worden de eeuw van den man. Dit kan, als het kind goed wordt opgevoed. Spr. besluit met een opwekking tut meer dere ontwikkeling om te komen tot een grooter besef van verantwoordelijkheid bij de jongeren door den arbeid en het voorbeeld der jongeren. De interessante lezing werd met ap plaus beloond. Na een dankwoord van den Voorzitter werd de vergadering gesloten. St. Jozefsgezellen Vereeniging. Gisteravond hield de Wel Eerw. Heer Th. Bekkers een lezing met lichtbeelden over het onderwerp Jeanne d'Arc. Kape laan v. d. Laar leidde den spreker van den avond met eenige korte woorden in. Voor de Gezellen is kapelaan Bekkers geen onbekende meer, 't is niet de eerste maal, dat hij een nuttigen en leerrijken avond aan hen verschaft. Tevens deel de kapelaan v. d. Laar mede, dat dezen avond achterwege moest blijven dé aan neming van 14 nieuwe leden voor het ziekenfonds. Daarna sprak kapelaan Bek kers over Jeanne d Arc en verduidelijkte het gesprokene door eenvoudige doch mooie, heldere lichtbeelden. De zaal was flink bezet en het ap plaus na afloop der lezing bewees dat de Gezellen zich dankbaar toonden voor den aangenamen en tevens nuttigen avond hun veïsdhaft. R. K. Vacantie-Kolonies. In eeri der zalen van het gebouw der Zita-vereeniging had gisteravond eene vergadering plaats van de Vereeniging voor R. K. Vacantiekölonies. Na eene korte bespreking' van den toestand der jeugdige vereeniging droeg de waarn. voorzitter, de heer J. H. J. Kuijpcrs het presidium over aan Dr. P. J. M. Niemer, die eene benoeming als zoodanig wel willend had aanvaard. Wegens afwezigheid van de 2e pen- ningmeesteresse, mej. Reuser,\verd de verkiezing van eene le Penn., noodig, door 't bedanken van mevr. Tepe als zoodanig tot de volgende vergadering uitgesteld. Vervolgens werd voorlezing gedaan van eèn circulaire, opgesteld met het doel, het goed recht van bestaan der vereeniging aan te toonen, en te wijzen op den steun dien zij, om te blijven voortbesiaan, behoeft. Behoudens eeni ge toevoegingen, wordt de circulaire goedgekeurd en besloten haar in een duizendtal exemplaren te doen drukken en verspreiden. De aanwezige dames na men op zich de circulaires persoonlijk terug te halen, daarin bijgestaan door assumafie van zelatrices. Bij de bespreking der uitzending doet een der leden het voorstel, om voortaan een der ouders met het kind, dat vóór uitzending ih aanmerking wenscht te ko men, voor de Commjssie te doén ver schijnen. Elk kind zal noodzakelijk moe ten voorzien zijn van een attest van den huisarts. Vooral die kinderen komen in aanmerking, die een gedeelte, hoe klein cok, der verpleging helpen bekostigen. Per advertentie in de Leidsche Courant zullen plaats en tijd, waarop de Com missie zitting houdt, nader worden be kend gemaakt. Dit voorstel wordt aan genomen. Hierna sluit de voorzitter na rondvraag de vergadering. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 dezer, benoemd tot scheikundige aan het Rijkszuivelstation alhier de heer P. C. den Herder, thans tijdelijk assistent. Bij Kon. besluit is in zijn rang overgeplaatst bij het wapen der genie en wel bij het regiment genietroepen, de reserve-eerste-luitenant der genie, met bestemming voor den dienst bij de land weer in het 23ste landweerdistrict de heer J. H. E. Riickert. Commissarissen der Leidsche Bouw- vereeniging zullen aan de vergadering van aandeelhouders voorstellen een divi dend van 5 pet. uit te keeren, evenals vorig jaar. De eucycliekmeeting van de afd. Leiden van den Nederl. R. K. Volksbond zal plaats hebben op Zondag 5 Mei a.s. Als spreker treedt op de heer W. Mooi- man van Rotterdam. Bij het op 2829 Maart gehouden examen voor de Burgeravondschool Ma thesis Scientiarium üenrtrix zijn ge slaagd Voor de 2e klasse: Thomas Pleij. Voor de le klasse: Theo Ammerlaan, Jo Bergers, Ant. Bizot, Hendrik Fle3 en Bern. Paddenburg, allen Leerlingen der R. K .Parochiale Jongensschool aan de Haarlemmerstraat alhier. ALKEMADE. De op 22 Maart jl. vast gestelde kiezerslijst 1911—1912 dezer ge meente bevat de namen van 909 kiezers voor de Tweede Kamer. Door 17 ingeschrevenen der militie dezer gemeente, lichting 1913, is aanvra ge gedaan om vrijstelling, nl. 13 wegens broederdienst 3 wegens kostwinnerschap en 1 wegens onmisbaarheid voor de in standhouding van de inkomsten van het gezin. BOSKOOP. In de gisteren gehouden openbare vergadering van Gedep. Sta ten van Zuid-Holland heeft jhr. mr. de Geer rapport uitgebracht over de voor ziening van A. L. Koenekoop alhier, te gen liet besluit van den raad dezer ge meente van 2- Febr. 1.1. tot onpewoon- baarverklaring van een woning in Den Ham alhier. De inspecteur van de Volks gezondheid adviseerde tot handhaving van de bestreden beslissing, van oordeel, dat de woning alleen voor afbraak ge schikt is en mededeelende, dat hij voor nemens is om, nadat de woning zal zijn ontruimd, tot afbraak te adviseeren in het belang ook van de aangrenzende panden op grond van gevaar voor instorting. De eigenaar, zijn beroep toelichtende, ver zocht gelegenheid te mogen hebbên om herstelling aan te brengen en het per- seel als woning tc mogen behouden, Waartoe z .i. aanleiding zou kunnen ge vonden worden ook in verband met het feit, dat er woningnood te Boskoop is. Vanwege de gezondheidscommissie werd het beroep bestreden. De beslissing van Ged. volgt-later. HAZERSWOUDE. De gisteren gehou den schapen verkoopiiig ten bate der R. K. Kerk heeft opgebracht f1485. Er waren 57 stuks. FIOOGMADE. Gisteren werden a hier verkocht 57 schapen, die door de paro chïanen ten voordeele der kerk geweid waren. Koopers waren J. dé Graaf, A. de Rijnsburger en A. Dorrepaal, voor een gezamenlijk bedrag van f1471. KATWIJK AAN DEN RIJN. Meer dan ooit is zichtbaar hoe de kwade plekken in de zanderij van Baron v. W. v. C., dc zoogenaamde Binnenplaats, vermenigvul digen. Bijria geen enkel perceel is geheel onbesmet, 't Is dan ook te hopen dat dc pogingen van het bestuur der plaatselijke vereeniging ter bevordering der bloem bollencultuur, om op kosten van den eigenaar de bestrijding ter hand te ne men, succes moge hébben. SASSENHEIM. Voor de betrekking van agent van politie, belast met den nachtdienst alhier, hebben zich 36 soi- citanten aangemeld. ZOEi'LïvWOUDE (Hooge Rijndijk). Gisteravond hield de vereeniging „Steunt Elkaar", hare gewone half jaarlijks dié vergadering. De voorzitter de lieer Jac. v. d .Hoeven, opende met een woord van welkom de vergadering en wees er op, dat er in dc vereeniging haast altijd vreugde bestaat, vreugde n.l. als er wei nig behoeft te worden uitgekeerd, eii vreugde als er veel wordt uitgekeerd, cmdat er dan veel nood gelenigd wordt. Dit laatste is het laatste jaar zeer zeker het geval geweest. De no tul-en-werden onveranderd góéd gekeurd en daarna volgde het halfjaar- lijksche verslag door den waarn. pen ningmeester, den heer j. Hogervorst. Aan contributie was ontvangen f302.00, aan donateursgeld f40.85, aan zieken was uitgekeerd f388.68. Bij punt 4, reg lementsherziening, werd uitgemaakt, dat voortaan een bewijs van den geneesheer noodig is om als lid te worden aange nomen, en dat er 10 cents boete is ge steld op de 2 Jialfjaarlijksbhe vergade ringen, het voorstel" van het bestuur aan gaande de uitkeering tijdens ziekte, bleef gehandhaafd. J3e serste 25 dagen f 1.25, de volgende 25 dagen 62*/2 et., dan 25 dagen niets en daarna weer 25 dagen uitkeering. De heeren J. van Haffan, C. Romijn, M. Vink en C. Zweris zijn als bestuur.-ieden en A. v. Mil en j. Ver mei als boden gekozen. Onder dank aan donateurs en leden sloot de voorzitter de vergadering. GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. De 16-jarige J. J. v. d. H., uit Moordrecht is Zondagavond in een sloot onder de gemeente W a d d i 11 x v e e 11 verdronken. Zijn rijwiel lag op den kant. Branden. Te H i 11 eg o m is afgebrand het oude schoolgebouw met ondenvijxerswoniug, thans bergplaats van papier, vellen, enz., in huur bij G. FJentrop en verzekerd voor f 12.000. De schade is betrekkelijk ge ring. Gisteravond ongeveer 8 uur ontstond een hevige brand in de bakkerij en liet woonhuis van J. Lans te Hoof d do r p. De spuit was spoedig ter plaatse, doch kon alleen dc omringende houten ge bouwen tegen den geweldigen vonkenre gen er was veel wind -- beschermen. Het gebouw brandde geheel uit. Be halve een enkel stuk huisraad, werden nog gered twee varkens, een paard en een broodwagen. De brand is in de schuur aangekomen. Verzekering dekt de schade. Heden morgen ongeveer acht uur wer den de bewoners van Roelof a r e n d 3* vceii opgeschrikt door .het luiden der brandklok. Er bleek op de zolder van de worstrookerij der firma de Git brand in hei hooi te zijn ontstaan. Vermoed-éi ijk door de rookkast, die, te warm zijnde, het hooi deed ontbranden. Binnen zeld zaam korten tijd was de brandspuit ter plaatse. Rappe handen hadden snel een gat in het dak geslagen, en nut groote massa's werd het water, dat wij hier overvloedig hebben, in het brandend per ceel gespoten. Een drietal Paaschkoeieu waren door. bereidwillige handen met groote vlug heid uit hei perceel verwijderd en onder dak gebracht in de sta! van café Wage naar. Door vereenigde krachten werd'iet gevaar voor hei complex huizen, waar onder met rieten dak, afgewend en was men spoedig den brand meester. Assu rantie dékt de schade. Een 20-jarige knecht op dc Stoomboot Stad Leiden te Gouda geraakte tusschen de kamraderen van de lier. Ernstig aan zijn rechterhand verwond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar die hand direct moest worden afgezet. ütmeenteraacl van Noordwijk. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter: jhf. W. C. van Pan lun s, burgemeester. Aanwezig 12 leden. Afwezig de lieei C. W. Aikemade. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering die ter visie hebben gelegen, worden on veranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken Missives van Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten iot wijziging der begrooting van 1911 ai van 1912. Verzoek van de vereeniging Vreemde lingenverkeer om een gem.-stibsidie. Gesteld in handen van B. en W. ter fi ne .van praeadvies. Verslag van dé commissie tot wering van schoolverzuim te Noordwijk aan Zcc, Het schoolverzuim is nog groot, al neemt hetgeleidelijk af. De oude klacht, dat de jongens ter haringvangst worden mede genomen, wordt weer vernomen. Voor kennisgving aangenomen. De Voorzitter deelt nog mede. dat gisteren de aanbesteding heeft plaats ge-» had van cle rioleering van den Niéuwen en Ouden Zeeweg, waarvoor de raming bedroeg f 2219. De laagste inschrijver was W. P. de Vreede voor 1*2458. B. en W. vinden in dit verschil van Ï231 geen reden oni niet tot de uitvoering van dit werk over te gaan en vragen hiervoor de goedkeuring van den Raad. Hiertoe wordt besloten. Daarna is aan dé orde de herstemming over het voorstel van der Meer inzake derf afirek voor de kinderen bij de berekening van hét belastbaar inkomen voor den hoof- delijken omslag. In de vorige vergadering staakten de stemmen over dit voorstèV Wethouder v. d. Meer, wijzend op de onheusche, overdreven en minder kiéscha critiek, die in dé dagbladen op zijn voor stel is geoefend, verklaart onder dank-" zegging aan de leden, die wel de goede strekking' ervan inzagen, het voorstel i 11 te trekken. Besloten wordt tot de gasverlichting van de wegen ten noorden der School-»'1 straat. De helft der bewoners hebben zich' bereid verklaard tot aansluiting, Stood at-l het zich laat aanzien, dat het vereisen minimum-verbruik ad 8009 kttb. M. za! worden verkregen. Goedgekeurd wordt de af- en over schrijving op den dienst 1912 ten be drage van f 5185. Besloten wordt tot het aangaan een er geldieening ad f4800, rentende ten hoog* ste 41/2 pet., strekkend tot dekking van dö( kosten van de bestrating en rioleering vaït den Zeeweg en de aanschaffing van céfl torenuurwerk. Hierna wordt voorgelezen het voigemt praeadvies van B. en W>. inzake de li u u van het strand. Aangezien op 30 April a.s, eindigt

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2