BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. deelte van het garnizoen, dat daar ligt, naar Tripolis teruggetrokken worden. Dit heeft tengevolge gehad, dat de vijand tot aan de loopgraven van Aïn-zara is doorgedrongen en de nieuwe zoeklichten met geweerschoten verhield heeft Den sedert langen tijd beraamden aan val op Zanzoer, ten Zuidwesten van Tri poli heeft men wederom moeten uitstel len, omdat de heelc streek daar door ziekte geteisterd wordt. Ook in Tripoli vreest men voor het uitbreken van be smettelijke ziekten. GEMENGD. De Russische „Retsj" zegt uit be trouwbare bron vernomen te hebben, dat- de hoofden van het Russische leger een circulaire ontvangen hebben van den mi nister van oorlog, waardoor hun bevo len wordt om aan Katholieke offi cieren of aan officieren, die met een Katholieke vr^uw getrouwd zijn den toe gang tot d' militaire academies en an dere instellingen van hoogere militaire studiën te ontzeggen. Een nieuwe toepassing zeker van de bekende oekaze, waardoor de vrijheid van geweten gewaarborgd heette. Uit P a r a g a y ontvangen telegram men melden, dat in het land sedert ver scheidene maanden een ware anarchie heerschtde partijen betwisten er elkaar de macht. Dc aanhangers van Oondra belegeren nu Asuncion. Gisteren is in de omstreken van de hoofdstad een he vig gevecht geleverd, waarbij een groot aantal dood en en gewonden aan beide zijden gevallen zijn. Het gevecht bleef onbeslist. Volgens de „Nation"' bereidt de oud-president Jara zich in het bin nenland op een veldtocht met een tal rijke troepenmacht voor. Uit Keulen wordt aan at „Lokal Anzeiger' geseind: De Rijnschip- p ers hebben besloten den 31 Maart het werk te staken. De staking omvat alle scheepvaartmaatschappijen op de boven-, middel- en beneden-Rijn, met uitzonde ring van de Frankfortsche scheepvaart maatschappijen. Het aantal stakers be draagt ongeveer 7000. De scheepvaartmaatschappijen zijn niet ongenegen de rijnschippers tegemoet te komen, die geen bepaalde eischen heb ben gesteld, maar slechts een kleinen opslag gevraagd hebben. De eischen der matrozen zullen echter worden afgewe zen. Bij een ontploffing in een ko- 1 e n m ij n te McCurtin in Oklahoma zijn 105 mijnwerkers bedolven. Alle hoop om hen te redden heeft men laten varen Nog een andere ernstige mijnramp wordt uit de Vereenigde Staten gemeld. In de steenkolenmijn San Bois, nabij Fort Smith, in <Jen staat Arkansas, vond een ontploffing plaats, waardoor de mijn in brand raakte. Dichte rookwolken be letten het reddingswerk. Een lijk is bo vengebracht. Men vreest, dat- de 92 mijn werkers, die zich onder den grond be vonden, niet zullen kunnen worden ge red. De kwestie van de Ontvangst bij den Keizer van het presidium van den R ijk s d a g is nu opgelost. De on dervoorzitter Paasche had hem van de nieuwe samenstelling op de hoogte ge steld en ten antwoord gekregen dat de Keizer de heeren gaarne wilde ontvan gen. Toen zijn ze gegaan, voltallig nu. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit is aan den kapitein A. [W. Groote, commandant in het 23ste landweerdistrict, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is benoemd bij het wapen der infante rie, bij het le reg., tot majoor de kapitein G. .H Fraser, van het 6e reg.; is benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot officier van gezondheid le kl., de off. v. gez. 2e kl. P. C. Mensonides; is bevorderd tot hoofdcommies der te legrafie I. Hogerzeil, thans comm. le kl. is benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Bolsward J. R. van der Slooten, thans te Goor. De Koningin te Scheveningen. De Koningin verscheen gisteren aan het strand te Scheveningen bij de proeven der Mitrailleurafdeeling en de Normaal Schietschool met telemeters-machinegewe ren, geweer mitrailleurs en automatische pistolen. H. M. liet zich in bijzonderhe den voorlichten en onderhield zich met het officieren en onderhebbend perso neel. H. M. de Koningin naar Parijs. Zooals wij gisteren mededeelden, zou volgens de „Figaro" H. M. de Koningin in het voorjaar een bezoek brengen aan Parijs, terwijl de juiste datum van het bezoek nog niet was vastgesteld. Op onze informatie te 's Gravenhage, schrijft het „Hbld.", vernamen we het volgende In het voornemen van het Hof, bij president Fallières' bezoek medegedeeld om den president in Mei een tegenbezoek te brengen, is geen verandering gekomen. Het overleg over de daartoe te bestem men dagen is nog loopende. Prins Hendrik te Berlijn. Gisteravond had er in het Esplanada hotel te Berlijn een diner plaats, waarbij de officieren van het garderegiment van den keizer aanzaten. Uitgenoodigd wa ren verder de officieren, die tusschen 1885 én 1895 bij dit regiment gediend hebben. Tot de 130 aanziitenden behoorde ook prins Hendrik der Nederlanden, die zich langen tijd met keizer Wilhelm onderhield O.a. werd het plan besproken, dat ko ningin Wilhelmina in het najaar aan Ber lijn een bezoek zou komen brengen. Loonactie in de Limburgsche mijnen. De Alg. Bond van Christelijke Mijn werkers in Nederland heeft naar „De Chr. Mijnwerker" mededeelt, een ver zoekschrift gericht tot de mijndirecties, waarin wenschen betreffende loonsver- booging worden kenbaar gemaakt. In de toelichting wordt o. m. gezegd: Door de staking in Duitschland en Engeland, alsmede door de dreigende stakingen in andere landen, is voor "de Limb, mijnindustrie een gunstig oogen-, blik gekomen om de Limburgsche kolen tegen verhoogden prijs op de markt te brengen en gunstige contracten af te sluiten voor de toekomst. Dat de Limburgsche mijnwerkers thans aan de voordeelen dezer gunstige conjunc tuur wenschen deel te nemen, is zeer be grijpelijk en ook gerechtvaardigd,want lo worden zij bij minder goede conjunctuur door de daling van het loon het eerst ge troffen; 2o zijn de levensmiddelenprijzeri en de huishuren in de laatste jaren enorm gestegen, waardoor de levensstandaard der arbeiders aanmerkelijk is gedaald; 3o is het loon der mijnwerkers reeds jaren onvoldoende geweest. Er wordt echter met aan gedacht met- staking te dreigen. De „Limb. Koerier" schrijft: De overtuiging is vrij algemeen, dat nu de staking in het Roerbekken is opge heven, die in Engeland verslapt, eene stakingspoging der socialisten in Lim burg, tegenover het stellig te verwachten verzet van den Christeüjken Mijnwer- kersbond, onbegonnen werk is. De Roskam. Het eerste nummer van het bijvoegsel van „Het Katholieke Volk", het spotblad „De Roskam", is verschenen. Onze oprechte hulde! Zoowel wat teekeningen als tekst be treft, zal niemand zich in zijn verwach tingen teleurgesteld gevoelen. De strijd van Troelstra tegen het Kruis, de ob structie van de socialisten tegen de socia le wetgeving is zoo sprekend weergege ven, dat geen kantteeekening de illustra tie behoeft te verklaren en dat is juist het gewenschte en 'het noodzake lijke bij een spotprent; de plaat op de laatste bladzijde voldoet misschien niet zoo goed aan deze voorname vereischte. De tekst is geestig, zonder te vervallen in het flauwe, is scherp zonder af te dalen tot het vulgaire. Op de vierde bladzijde vinden wij er eenige goéd-getroffen voorbeelden van, hoe de hoogste ernst kan worden voor gezet in geestigen spot. KORTE KRONIEK. Dr. A. Kuyper zal, zoo meldt de „Rott.", in de volgende maand een rede houden voor den Bond van anti-revolu tionaire kiesvereenigingen Nederland en Oranje te Rotterdam. De heer Van Kol heeft, naar „Het Volk" meldt, de voorloopige candidatuur voor het district Amsterdam II voor de Kamerverkiezing in 1913 aangenomen. Om te pogen aan de electrieiens- staking te Amsterdam een einde te ma ken, heeft zich een bemiddelingscomité gevormd. Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) 23e. Voorstel: a. tot opheffing van eene der betrek kingen van onderwijzeres aan de Meis jesschool le klasse b. tot he t verleen en van eervol ont slag aan Mej. J. C. C. van Kempen, als onderwijzeres aan die school. De heer Reimeringer vraagt, waarom het aantal leerlingen voortdu rend vermindert en of de school weer tot hoogeren üïoei kan worden gebracht. Wethouder v. Hamel zegt, dat er ver schillende oorzaken zijn, allereerst de oprichting van een paar bijzondere scho len in de laatste jaren en het goede onderwijs op de school 2e klasse van mej. Renaud, waar het schoolgeld lager is. Voorts is het hoofd voor eenige ja ren langdurig ziek geweest, hetgeen niet zonder invloed op den gang van zaken is geweest. De gebreken van het school gebouw schrikken sommige ouders af, terwijl het eene jaar meer jongens dan meisjes worden geboren. (Gelach.) De ouders zijn bovendien niet altijd even gemakkelijk, waarvoor spr. mej. Pont, het vorig hoofd, citeert uit haar ver slag van 1897. Ook het tegenwoordig hoofd kan zich wel beklagen over ver keerd begrepen kinderliefde en de daar uit voortvloeiende opvattingen omtrent orde en tucht. Een andere oorzaak is het gemis aan een gymnastieklokaal, dat sommige ouders weerhoud! hun kinderen er heen te zenden. Spr. k ui op tegen de bewering, dat het optreden van het hoofd schuld van de depressie is. Men moet moed en vertrouwen in de toe komst hebben. De heer v. Gruting wijst op M hoo- ge schoolgeld op de 2e klasse school betaalt men f 16 en op de le kl. f 60. Spr. zou het schoolgeld willen verla gen, om de school meer te bevolken. De Voorzitter zegt als zijn persoonlijke opinie tegen verlaging te zijn, omdat het hier een school voor de hoogere klas- s cibeireït. Weth. van Flame! is öp deze vraag niet vóórbereid en weet ze op 'i oogen blik niet op te lossen. Door vernieuwing van het schoolgebouw kan er weer voortgang komen. Hei voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofd, stemming goed gekeurd. 24e. Voorstel in zake de nietgoedkeu- keuring der verordening ex art. 37, litt. f, der Pandhuiswet 1910 (St.bl. 321). De Commissie voor de Strafveror deningen stelt voor aan H. M. de Ko ningin het verzoek te richten het be sluit van Gcd. Staten wegens strijd met de wet te verwerpen. Goedgekeurd. 25e. Voorstel a. tot wijziging van de verordening van 10 April 1902, voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leiden (Gem.bl. no. 8} b. tot opnieuw vaststelling der gewij zigde verordening. Deze wijzigingen worden voorge steld naar aanleiding van dc nieuwe subsidie-regeling. Goedgekeurd. 26e. Verzoek van de afd. Leiden der S. D. A. P. tot den aanleg van een volkspark. B. en W'. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Reimeringer is door het prae-advies teleurgesteld. Spr. zou het betreuren, als het idee tot aanleg van een volkspark zou worden prijsgegeven. Spr. zou achter het terrein van de Lus trumfeesten een begin met den aanleg van een park willen'maken. Spr. wil hel Schuttersveld voor het publiek open stellen op de uren als de militairen er niet excerceeren. De Voorzitter zegt dat B. en W. in deze zaak diligent zijn.Wij hebben het v. d. Werffpark, en het Plant soen, wat toch goede wandelwegen zijn. Spr. heeft wel eens den indruk gekregen dat de actie voor een volkspark kun stenmakerij is. Het Nederlandsche volk wandelt liever over de straat, dan in een park. Het prae-advies wordt daarna goedgekeurd. 27e. Verzoek van D. A. Kelder Zn. e.a. om de in de Breestraat aanwezige stoepen en palen door een trottoir te vervangen. Onder mededeeling, dat t. z. t. in het eerste deel van de Breestraat tot trottoir-aanlag zal worden overgegaan geven B. en W. den Raad in overwe ging hen te machtigen adressanten me de te deelen, dat er geen termen aan wezig worden geacht om tot trottoir- aanleg over de 'geheel e lengte der Breestraat over te gaan. De heer Heeres heefi bezwaar te gen den aanleg van een trottoir in het begin van de Breestraat. Spr. wil dit punt uit het praeadvies lichten. De V oor zitter zegi, dat hiertegen geen bezwaar bestaat en wijzigt hei prae-ad vies in dien zin. Het prae-advies wordt daarna goedgekeurd. 28e. Verordening, houdende wijziging der verordening van 14 Maart (Gem. bl. no. 4) regelende de heffing van eene belasting voor het gebruik van liet lo kaal voor groenteveilingen te Leiden. B. en W. stellen voor de heffing van i/2 pet, de bruto opbrengst te verhoo- gen tot 1 pet. Dit punt is van de agenda afgevoerd naar aanleiding van een verzoek van de Leidsche Tuindersvereeniging. 29e. Adressen van den Leidschen Be- stuurdersbond en van de afd. Leiden van den Ned. Aannemersbond, in zake de toepasselijkheid der bepalingen betref fende art. 1638c en d van het Burg. Wetboek, op alle bestekken van gemeen tewerken. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van den Leidschen Bestuurdersbond om de art. 1638 c en d B. W. ook op herstelwer ken van toepassing te verklaren. Het praeadvies wordt goedgekeurd. 30e. Verzoek van de afd. Leiden van den Ned. Steenhouwgrsbond, om in de bestekken van gemeentewerken te bepa len, dat het steephouwerswerk geheel of althans ten decle binnen deze ge meente worde vervaardigd. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Pera zou zooveel mogelijk met het verzoek rekening willen houden ware bij de Tweede Kamer niet aanhan gig het ontwerp Tarief wet, dat aan de bezwaren van de steenhouwers grooten- deels tegemoet zal komen. Spr. komt op tegen een minder gelukkige uitlating van het praeadvies dat den toestand van het bedrijf hier ter stede minder gunstig zou zijn. Uit de inlichtingen welke spr. ver kreeg, blijkt, dat het bedrijf hier op een zelfde lijn staat met dat in andere plaatsen. De heer v. T o 1 vond 'hetprae-* advies minder vleiend voor de steen houwers, die als '11 soort minderwaardi ge personen worden beschouwd. De Hooglandsche en Pieterskerk bewijzen wat ze kunnen. Spr. wijt het euvel aan de te lage eenheidsprijzen, door gemeen tewerken vastgesteld; door den vrijen invoer moeten de patroons naar het buitenland gaan, omdat zij anders niet kunnen concurreeren. Wethouder Ko- revaar zegt, dat B. en W. geen minderwaardig kenteeken óp de Leid sche arbeiders hebben willen drukken. Men moet echter onderscheid maken. Wat bij de timmerlieden de fijnwerkers doen, kunnen de grofwerkers niet ver richten. De invoer uit het buitenland kan men niet beletten. De materialen ko men uit de groeven in de meest grillige vorm-ju en "t goedkoopste is, daar uit te zoeken, wat men iióocljg heeft. Uit den aard der omstandigheden vloeit nu voort, dal in het buitenland fijner werk wordt afgeleverd. Aan de kwestie van looucn ligt het niet. De heer van Tol bestrijdt wethouder Korevaar. 'iSieen- houvvwerk wordt uit het buitenland in gevoerd tot prijzen, die altijd iets hoo- ger zijn dan waarvoor men hier te lande de ruwe steen kan betrekken. Spr. blijft de eenheidsprijzen te laag achten. Het prae-advies wordt daarna goed gekeurd. 31e. Verordening, houdende wijziging van de „Bepalingen omtrent minimum loon en maximum-arbeidsduur in de be stekken van gemeentewerken. B. en W'. stellen voor het minimum- uurloon van den steenhouwer te ver- hoogen van 23 tot 25 ct. De heer van Tol heeft een amendement ingediend om tc bepalen dat het uurloon van een steenhouwer, timmerman, metse laar of stucadoor 25 cent zal bedragen. De heer Bosch heeft een amende ment ingediend, om het uurloon van een steenhouwer te bepalen op 26 cent en van een timmerman, metselaar of stuca door op 24 cent. Door de heeren Sijtsma, v. d. Eist en Botermans is de volgende motie voorge steld „De Raad, overwegende dat het amen dement van Tol op het voorstel van B. en W. tot wijziging van de bepalingen van art. 1 der verordening houdende be palingen omtrent minimumloon en ma ximum arbeidsduur in de bestekken van gemecniewerxen ae verhouding der in dit artikel genoemde loonen zal verbre ken aannemende echter dat de veranderde tijdsomstandigheden een algemeene her ziening dier loonen wenschelijk maken noodigt B. en W. uit met bekwamen spoed een voorstel tot algemeene her ziening der loonen bij den Raad te ko men. Naar aanleiding van de verschillende voorstellen, zegt de Voorzitter dat B. en W. het beter achten, dat zij deze zaak eens nauwkeurig onder de oogen zien en daarover prae-advies uitbrengen. De Raad heeft dan een leidraad voor zijne besprekingen. Spr. hoopt dan, dat de voorstellen zullen worden ingetrok- cen. De heer Sijtsma wil zich hierbij neerleggen, als de overige heeren dat ook doen. De heer v. T o 1 dringt aan op spoedige behandeling en trekt dan zijn amendement in, evenals de heer Bosch. De Voorzitter stelt voor het uur loon van de- steenhouwers ondertusschen op 23 ets. te bepalen en dus het wij zigingsvoorstel van B. en W. aan tc nemen. De heer Bosch heeft hierte gen bezwaar omdat het voorstel in- druischt tegen het nu gevolgde sys-= teem, dat de gemeente als minimum- uurloon 1 ct. meer betaalt boven het nor male uurloon van burgerbazen. Weth. Korevaar weet niet, dat dit systeem ooit is gevolgd. De Voorzitter meent dat het wijzigingsvoorstel niet tegen hei gehuldigde principe ingaat. Bij de alge- algeheele herziening kunnen de princi pieels bezwaar onder de oogen worden gezien. Het voorstel wordt daarna goedge keurd. 32e. Verzoek van J. A. Driessen e. a., om eene kostelooze vaste verbinding te maken tusschen de Groenhovenstraat en de Rijn en Schiekade. B. en W; stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Goedgekeurd. 33e. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaats, directe belasting, dienst 1911. Hierop wordt beschikt volgens uitge- gebracht prae-advies. Bij de rondvraag brengt de heer Sijtsma het oprichten van een school voor zwakzinnige kinderen ter sprake. De kosten van zoo'n school zijn zoo hoog niet, omdat het Rijk royaal subsi dieert. Spr. vraagt of met bekwamen spoed een voorstel in die richting is te verwachten. Een ander punt, waarop, spr. de aandacht wil vestigen, is de bios coop op school, waaromtrent te Utrecht een vergadering is gehouden, terwijl in Leeuwarden deze zaak reeds in toepas sing is gebracht. Spr. vraagt, wat B. en W. dienaangaande denken te doen. Wethouder v. Hamel antwoordt, dat een school voor zwakzinnige kinderen in onderzoek is. De zaak is in tamelijk vergevorderd stadium en eerlang zullen den raad voorstellen bereiken. De kwes tie van het aanschouwelijk onderwijs op school door de bioscoop zal spr. met sympathie volgen en als de zaak niet afstuit op ai te groote kosten, zullen den raad t. z. t. voorstellen bereiken. De aan dacht der ond erw ijs-autoritei ten zullen er op gevestigd worden. Dc heer Sijtsma die bevredigd is, hoopt dat men de bioscoopkwestie niet al te veel uit de verte zal bezien. Wet houder v. H a rn e 1 zegt dat hieruit even wel niej minder belangstelling blijkt. De vergadering wordt hierna geslo ten. LEIDEN, 22 Maart. Bij Kon. besluit is de heer A. Pijper, adspirant-reserve-officier van gezondheid bij het 4e reg. infanterie, benoemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, Heden zijn de miliciens der lichting 1912 uit de omliggende gemeenten, die wegens het epidemisch beerschen van roodvonk alhier voor de helft te Delft en voor de andere helft te Gouda zijn ingedeeld, uit die garnizoenen alhier teruggekeerd om bij de bataljons verder te worden geoefend. Ds. R. J. W. Rudolph, predikant bij de Geref. kerk alhier, heeft een benoe ming ontvangen als geestelijk verzorger aan de te stichten inrichting voor ver waarloosden en voogdijkinderen tusschen Amersfoort en Bameveld. Een aantal leden van de afdeeling, Leiden der Neder!. Christen Studenten- verceniging .heeft een vereeniging op gericht: Vereenigingsgebouw van Leid sche Christen-Studenten, tevens Studen tenhuis. Een buis op het Rapenburg bij de Breestraat is aangekocht. Dit huis biedt tevens aan een negental studenten ge legenheid tot samenwonen. Dit getal kan door verbouwing tot negentien worden uitgebreid. Voor aankoop, verbouwing en inrichting van de kamers is f27,000 noodig, waarvan een groot deel reeds gevonden is als rentelooze leening. Vermeden zal worden alle schijn van concurrentie mei corps, sociëteit Minor- va, Bond van Leidsche Studenten of In- doiogenvereeniging. De ontvangsten en uitgaven per jaar worden op f 2650 begroot. De ontvang sten zijn bijna uitsluitend uit het ver huren van negen kamers geraamd. De afdeelingen Leiden, Alphen 011 Woerden van den Bond van Nederland sche Onderwijzers hebben besloten geza menlijk een maandblad uit te geven in het belang van het openbaar onderwijs in de Rijnstreek. Moet langs dezen weg propaganda voor het openbaar onderwijs worden gemaakt? ALPHEN a. d. RIJN. De directeur der Martha stichting, de inrichting voor onverzorgde kinderen te Alphen a/a Rijn, heeft van mej. 1. voor hei schoolbomv- fonds een gift van f 3000 omvangen. HAARLEMMERMEER. In liet bot uur van den Haarlemmermeerpolder zijn tot hoofdingeland herkozen de heeren jhr. mr. O. I. Repelaer van Molenaarsgraaf (Den Haag) en j. Stiidgeesl (Haarlem mermeer)'en de heeren S. W. de Clercq (vacattire-Crommelin) en D. S. J. Meyer (yaeature-G. A. A, Knaap), beiden van Haar! em m erm-eer. BILLEGOM. Gisterenavond vergader de in Hotel Sistermans de plaatselijke afdeelingen der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De heer H. Veldhuyzen van Zanten, werd herkozen als voorzitter der afdee ling. Tot afgevaardigden «aar rif 12-fste Algemeene Vergadering werden be noemd de heeren F. Rijnveld en G. van Bourgondiën. Hot Bestuur deed mede deeling dat dc afdeeling voor de buiien- landsche prijsuitloving zai storten, ge durende 3 jaren 150 glil. Js jaars waar voor hel bestuur garantie heeft gevon den. Op voorstel van bet Bestuur zal van wege de afdeeling een kleurenkaart wor den aangeschaft, en zal de afdeeling rc- questreeren bij de H. Ij. S. tot behoud van trein 356. De penningmeester deed rekening en verantwoording over 1911. De inkom sten bedroegen f 1029,64, het batig slot 6.04. Dc heeren C. J. van Bourgon diën en C. Ludwig adviseerden als com missie van verificatie ,n?. onderzoek tot decharge van den penningmeester. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de bovenzaal van Hotel de Roskam verga derde gisterenavond de afdeeling Kat wijk der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem. De vergadering die zeer goed was bezocht, werd geleid door dén voorzitter, den heer C. v. Tol. Uit de rekening van den penningmees ter, .wclkje nagezien en in orde bevon den werd door de heeren P. Ravensber- gen en N. v. d. M.eij, bleek, dat de uit gaven in 1911 bedroegen f72.18 de iii- komensten f73,63 batig saldo f 1.45. De periodieke aftredende bestuursle den de heeren A. van Paridon, Jac. v. d. Gugten en j. Heemskerk Werden lier- kozen. In de plaats van liet .overleden! bestuurslid den Heer C. Wassenaar werd1 gekozen Jac. Wassenaar Cz. Als afgevaardigden ter 124ste alge meene vergadering te Haarlem werden gekozen .de heeren N. Bos Jr. en H. W. Grimbergen, .plaatsvervangers de heeren T. Noort en Jac. Wassenaar, w^elke hee ren op voorstel van het bestuur een vrij mandaat mede krijgen. Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur om den heer van Hoek,' Directeur Generaal van den Landbouw te beno.emen tot eerelid der vereeniging waarmede de vergadering niet algemee ne stemmen accoord ging. Nog ,was ingekomen een schrijven van het Hoofdbestuur om met medewerking] der afdeelingen een verbeterde statistiek1 samen testellen van de geteelde bolge wassen en hiervoor een commissie te benoemen die zich met deze werkzaam heden, wil belasten. De vergoeding bier voor wordt bekostigd door de Algemee-. ne Ver. voor bloembollencultuur en zal' 25 ct. voor iedër bedrijf bedragen. Om dat men nogal verschilde van opinie wat onder bedrijf verstaan moet worden, wordt op voorstel van het bestuur aan de afgevaardigden opgedragen hierna.at:

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2