Gemengd Nieuws. verecniging van bezoldigde agenten, van politie „Door Eendracht Saamgebracht" inzake de levering van politiekleeding en wat daarmede in verband staat. De levering van politie-kïeeding. In de raadsvergadering van 26 October 1911 werden achtereenvolgens in handen van B. en \V. gesteld: a. Een verzoek van de afd. Leiden van de R. K. Kleermakersvcreeniging „St. Gerardus Majella", om de levering van politiekleeding en wat daarmede in ver band staat in den vervolge aan te be steden b. een :uiiaesiebetuiging van de Kamer van Arbciu voor de Textielnijverheid aan het sub a. genoemde verzoek, evenwel met de bijvoeging, dat voor de artikelen, die daarvoor in aanmerking kunnen ko men, den agenten vrijheid gelaten worde zich deze aan te schaffen ter plaatse, waar zij het voordeeligst te bekomen zijn c. een adhaesiebetuiging van de ver- ceniging van bezoldigde agenten van politie „Door Eendracht Saamgebracht" aan de sub a en b genoemde adressen, meer in het bijzonder aan het adres van de Kamer van Arbeid voor de t extiel nijverheid, evenwel met de bijvoeging, dat behalve de kleeding, ook het schoeisel naar keuze kan worden aangeschaft ter plaatse, waar dit door de agenten van politie op de voor hen voordeeligste wijze kan worden verkregen. Alvorens op den inhoud dier adressen nader in te gaan, brengen B. en W. in herinnering, dat in 1905 per motie be sloten tot instelling van een kleeding- fonds voor de brugwachters en de- po- litie-agenten, aan welke motie, ingevolge de bedoeling van den Raad, in dier voege uitvoering werd gegeven, dat het door iederen beambte op zijn kleeding be spaard bedrag zou worden uitbetaald bij overlijden of ontslag uit zijne betrekking of wel in bijzondere omstandigheden ook tusschentijds, ter beoordeeling van B. en ,W. Volgens de op die fondsen vast gestelde reglementen geschieden de aan schaffing van nieuwe kleeding en schoei sel en de noodige herstellingen niet meer voor rekening der gemeente, doch wor den de kosten daarvan bestreden uit de beide fondsen, en worden door B. en W. de leveranciers van schoeisel en kleeding aangewezen en tevens bepaald voor welke prijzen deze moeten worden geleverd of hersteld. De adressen zijn dus feitelijk aan het verkeerde adres gericht en hadden in plaats van bij den Raad bij B. en W. moeten zijn ingediend. Intusschen zijn B. en W., al zullen ook de adressen in hun handen ter af doening moeten worden gesteld gaarne bereid den Raad hun standpunt ten opzichte der gedane verzoeken uiteen te zetten. Of de belangen der werklieded en ook die der politieagenten door het opdragen der leveranties na gehouden openbare aanbesteding inderdaad zullen worden ge baat, is h. i. aan twijfel onderhevig. Ook het feit, dat de tegenwoordige leveran cier der kleeding, die reeds meer dan 30 jaren de kleeding der politie-agenten levert, steeds op uitstekende wijze aan zijne verplichtingen heeft voldaan en den prijs der kleedingstukken in al die jaren niet heeft verhoogd, niettegenstaande de grondstoffen en de loonen der werklieden gestegen zijn, doet B. en W. niet veel gevoelen voor openbare aanbesteding. De mogelijkheid is dus volstrekt niet uitge sloten, dat de levering bij openbare aan besteding duurder zal zijn en het hun toe- kamend tegoed dus minder zal worden. En om de toelage ad f85, die jaarlijks van gemeentewege in het ldeedingfonds der agenten wordt gestort, te verhoogen, daartoe zijn geen termen aanwezig. Achten B. en W. derhalve de voor deden, aan openbare aanbesteding ver bonden, niet groot en vreezen zij daar van verschillende nadeelen, nu niet al leen de afd. Leiden van de R. K. Kleer- makersvereeniging „St. Gerardus Ma jella", doch ook de Kamer van Arbeid voor de Textielnijverheid, ja zelfs de vereeniging van bezoldigde agenten van politie „Door Eendracht Saamgebracht" op openbare aanbesteding aandringen, zijn zij voornemens, na afloop der loo- pende contracten en opgedragen leveran ties, ten opzichte van die artikelen, be- hoorende tot de kleeding en het schoeisel van de agenten van politie, waarvoor zulks mogelijk blijkt, gedurende één jaar een proef te nemen met de aanwij zing der leveranciers na gehouden open bare aanbesteding. Een der voorwaarden van die aanbesteding zal dan echter zijn, dat het laken, evenals tot nog toe, af komstig moet zijn uit de fabriek der firma Krantz en Zonen alhier, aangezien JB. en W. gewaarborgd moeten zijn, dat de agenten netjes en, vooral in den win ter, warm gekleed zijn en de stof der halve uiterst solide moet zijn. Mocht de proef niet slagen en mochten de nadeelen, aan de openbare aanbeste ding verbonden, grooter blijken te zijn dan de voordeelen, dan zal weder tot ondershandsche opdracht worden over- gegaan. Wat betreft, om den agenten vrijheid te laten de artikelen, die daarvoor in aanmerking komen, zich aan te schaffen, ter plaatse, waar zij het voordeeligst te bekomen zijn, zeggen B. en W., dat eerste eisch.is, dat de kleeding en het schoeisel netjes en in alle opzichten doelmatig zijn. Hiervoor kan niet voldoende worden ge zorgd, indien den agenten wordt vergund zelf de benoodigd_e artjkeieq aan te kpo pen. Er is dan geen voldoende waarborg, dat kleeding en schoeisel van de voor den dienst vererschte kwaliteit zijn. Con trole hierop is immers uiterst moeilijk, zoo niet onmogelijk. B. en W. vertrouwen dan ook, dat de Raad na kennisneming van het boven staande van oordeel zal zijn, dat door hen niet verder mag worden gegaan dan de toezegging, dat bij wijze van proef gedurende één jaar eene openbare aan besteding zal worden gehouden voor die artikelen, behoorende tot de kleeding en het schoeisel der agenten van politie, waarvoor eene dergelijke aanbesteding mogelijk blijkt te zijn. Overigens geven zij in overweging de bovenaangehaalde adressen te stellen in hun handen ter afdoening. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van G. Knot- ter Jr. en andere bewoners Van de Prin ses Wilhelminastraat om een gasbuis van voldoende capaciteit in die straat te leggen. Deze straat is in eigendom van particulieren en als regel worden de aanliggende perceelen alleen aan degas leiding aangesloten, als alle kosten door de eigenaars worden vergoed, welke kos ten evenwel bij overdracht der straat aan de gemeente, worden gerestitueerd. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten den pachter J. Vlasman van de bediening van de overhaalschouw aan het Galgewater, over den geheelen pachttijd (loopend van 1 October 1911 tot 30 September 1916) eene zoodanige kwijtschelding van pacht te verleen en, dat door hem met de betaling van een pachtsom van f75 inplaats van f 175 'sjaars kan worden volstaan. De reden tot dit voorstel is het verminderd ge bruik van de pont door de opening van de Blauwpoortsbrug. In art. van de verordening hou dende reglement op hei beheer en be stuur der Stedelijke Fabrieken van gas- en Electriciteit is o.a. bepaald dat de benoeming van den Directeur den adj.- directeur en den Hoofdboekhouder ge schiedt door den Gemeenteraad, doch dat de overige beambten door Commis sarissen worden aangesteld en de werk lieden door den Directeur. Deze bepaling zou twijfel kunnen doen rijzen, in hoeverre Commissaris sen bevoegd zijn personen aan te stel len, die eene hoogere positie innemen dan door het spraakgebruik met 't woord „beamten" wordt aangeduid. Commis sarissen achten het daarom gewenscht, dat de verordening in dier voege gewij zigd wordt, dat hun de bevoegdheid ge geven wordt naast de beambten enkele ambtenaren, met name in de verordening ïioemd, aan te stellen. Ter nadere toelichting merken Com missarissen nog op, dat sedert jaren aan de fabrieken een scheikundige en sedert 16 November 1910 een adjunct-boek houder werkzaam zijn, dat sedert 10 Oc tober 1911 tijdelijk een werktuigkundig ingenieur aan d,e gasfabriek verbonden' is, terwijl eindelijk de groote uitbreiding die de electriöteitsfabriek in den laat- sten tijd heeft ondergaan, de aanstelling een tweeden ingenieur, die uitsluitend voor de electrische centrale werkzaam zal zijn, rechtvaardige. In verband met het in den Ge meenteraad van 26 October 1911 vast gestelde nieuwe reglement op het be heer en bestuur der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit alhier is het noodig in de instruction voor den Directeur, den adjunct-directeur en den hoofdboekhouder eenige veranderingen aan te brengen, en daaruit enkele arti kelen te doen vervallen, terwijl daarin ingevolge art. 6, laatste lid, van hei- nieuwe reglement behooren te worden opgenomen de grenzen, binnen, welke de jaarwedden van die ambtenaren door den Gemeenteraad worden vastgesteld. Met het oog op de toeneming der werkzaamheden en de daarmede gepaard gaande grootere verantwoordelijkheid, dier ambtenaren, geven Commissarissen in overweging die grenzen als volgt vast te stellen: voor den Directeur van f 5000 tot f 6000 (vroeger f 4000 tot f 5000), voor den adjunct-directeur van van f 3500 tot f 4500 (vroeger f 3000 tot f 4000) en voor den Hoofdboekhouder van f2500 tot f3000 (vroeger f2000 tot f 2500.) De bijvoeging, dat aan den Directeur het genot van vrije woning wordt toe gekend, meenen Commissarissin te moe ten laten vervallen. Sedert Nov. 1907 toch woont de Directeur niet meer op het terrein der fabrieken. Natuurlijk zal de tegenwoordige di recteur in hei genot blijven van de ver goeding, die hij ontvangt wegens het gemis van eene ambtswoning. Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit geven in overweging en B. en W. nemen dit voorstel over de jaarwedde van den Directeur dier fabrieken, den heer N. W. van Doesburgh, welke thans f 5000 bedraagt, benevens het genot van vrije woning, vuur en licht en de jaarwedde van den Hoofdboekhouder, den heer'J. G. F. Kriens, welke op het oogenblik f2500 bedraagt, benevens eene perso- neele toelage van f 500, ingevolge raads besluit van 28 Mei 1896 (Ingek. St. No. 105), nader'vast te stellen voor den heer N. W. van Doesburgh op f6000, bene vens het genot van vrij vuur en licht en als personeele toelage het genot van vrije woning waarvoor B. en W. een maximum vergoeding van i 850 willen vaststellen en voor den heer j. G. F. Kriens op f 2800, met behoud van zijn personeele toelage ad f500. De tegenwoordige omvang der beide bedrijven en de wijze, waarop de titula rissen hunne betrekking vervullen, geeft Commissarissen aanleiding tot dit voorstel. B. en W. stellen voor aan W. C. van Evert te verhuren het terrein aan de Duivebodestraat ter grootte van 1690 M-. (in 1908 voor event, schoolbouw aangekocht) voor den tijd van vijf jaar tegen een huurprijs van f 40 per jaar. Huurder is voornemens het terrein tot moestuin in te richten. B. en W. stellen voor aan W. F. Verhei] van Wijk toestemming te ver- leenen tot demping van een gedeelte sloot langs den Zoeterwoudschen Singel voor perceel 48 H., onder de gebruike lijke voorwaarden. B. en W. stellen voor de heeren dr. W. de Jong en H, W. Blöte wederom voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 April a.s. te bestendigen in de betrek king van schoolarts. Land- en Tuinbouw. Protestantsche landbouw-organisatie. De pogingen, welke worden aangewend om een Bond van Nederlandsche Land bouwers in Christelijk Protestantsche geest te stichten schijnen resultaat te zullen opleveren. De „Std" meldt nl., dat ten gevolge van de groote belangstelling die de oproep tot stichting van deze orga nisatie ondervond, de oprichtingsverga dering zal worden uitgeschreven, waar schijnlijk op Maandag 4 Maart a.s., in welke samenkomst een bestuur zal wor den gekozen en de statuten zullen worden vastgesteld. Op deze vergadering zal waarschijnlijk door eenige rechtsche Kamerleden het woord gevoerd worden. In het out werp-statu ten wordt als doel genoemd: „Te bevestigen een boeren stand die, den Heere onzen God dienende en menschelijkerwijze van zijn bestaan verzekerd zijnde, in rust en vrede het erf der vaderen bewoont en bewerkt". Onder de middelen, om tot dit doel te geraken, zullen onder de zes en twintig opgesomden, wellicht de volgende het meest de aandacht trekken: Het stichten van provinciale bureau's voor huur en verhuur van boerderijen, volgens taxaiie-prijzenarbeidsbeurzen voor den landbouw; handelscomité's voor de vaststelling der prijzen van melk, bieten en andere productenarbitrage- comité's voor geschiilen tussciien hande laars en landbouwers, vooral wat betreft den binnen- en buitenlandschen vee handel wettelijk pachtconiract; wettelijke regeling van koopvernietigende gebreken een algemeene laniibouw-bbekerij en dorpsbibliothekenalgemeene regelen voor de coöperatieve vereenigingen; afschaffing van alle heerlijke rechten op wegen, jacht en visscherij, en toekenning daarvan aan den huurder; het landbouw onderwijs; de woningwet dienstbaar te maken aan de behoeften van het platte land het bevorderen der gezondheids toestand door waterleiding, vestiging van doktoren enz. en de heiliging van den dag des Heeren op Congressen, tentoon stellingen concoursen en wedstrijden. Blijkens ontvangen brieven, voorname lijk uit speciaal Katholieke streken, wordt door sommigen gedacht, dat deze Bond een uitgesproken anti-Roomsch karakter zal dragen. Dit is niet het geval, al zullen natuurlijk de afdeelingen vrijheid hebben, hunne houdingen te regelen naar de ge dragingen van andersdenkende vereeni gingen, zooals dit bij verkiezingen voor polders, verpachtingen en verkoopingen voor kan komen. Overigens ligt het in 't voornemen der leidende personen, aanraking te zoeken met den Roomschen Boerenbond, wan neer dit tot bereiking van sommige doel einden noodig wordt geacht, terwijl be staande instellingen als Boerenleenban ken en fabrieken gezamenlijk gebruikt kunnen worden. Overigens zal de orga nisatie van den boerenstand het best slagen, wanneer de scheiding volgens volgens geloofsovertuiging wordt door gevoerd, daar ook op 't laatste congres van den Boerenbond stemmen van Katho lieken opgingen, om deze alleen voor Katholieken open te stellen. Trouwens de uittreding der 'zeer weinige Protestan ten uit dezen Bond, zal stellig niet tot verzwakking leiden. Waar nu niet ontkend kan worden, dat bijna alles wat door vereenigingen op landbouwgebied gewrocht werd, van liberale zijde tot stand kwam, mogen wij zegt de „Std." dankbaar zijn dat ook bij onze boeren en dorpsbewoners het besef hunner verantwoordelijkheid voor dit ter rein des gemeenen levens is ontwaakt. Wie zal ons nu bew aken? Sedert eenigen tijd leverden de offerbus- sen in de katholieke kerk H. Antonius Abt, aan den Scheveningschen weg te's-Gra- venhage tegen de gewoonte weinig of niets op. Op den dag werd een oog in 'tzeil gehouden en men vergewiste er zich van dat 's nachts de kerk goed gesloten werd. Desondanks bleven de bussen ledig. Ter oplossing van dit raadsel liet de inspecteur van politie Lenderink zich met twee agen ten 's nachts in de kerk opsluiten. Gisternacht te half twee uur hoorde men geritsel en werd de kerkdeur geopend. Er kwam iemand binnen, die zich naar d_e offerbussen begaf en terwijl hij nog met het ledigen er van bezig was, werd hij door de politie gegrepen. De dader, bleek te zijn een waker van den Eersten 's-Gra- venhaagschen Nachtveiligheidsdienst. Op hem werd een aantal zeer practische werk tuigen bevonden om offerbussen leeg te visschen of leeg te halen op zoodanige wijze, dat de penningen niet in de offer bus, maar in een door hem in de sleuf gestoken, van onderen gesloten buis te recht kwamen. Hij was in de kerk gekomen met een valschen sleutel. Ontvoering? Uit de berichte11 aangaande de ontvoering van twee kinde ren op den Loosduinschen Weg zou men hebben kunnen opmaken, dat de moeder hier in haar recht was, en dat de vader zijn kinderen in den steek had gelaten, enz. Dat is echter geenszins het geval naar de „Rsb." verneemt. De vader, die naar Amerika ging om zijn brood fe verdienen, heeft zijn kinderen uitbesteed. Hij bleef zich echter steeds met hen bemoeien en zond geregeld geld voor hen over. Het zaakje zal voor de vrouw in kwestie wel licht een staartje krijgen, daar zij aller minst gerechtigd was tot de daad, welke zij stelde. Onvoorzichtig. De bootwerker H. K. wilde te Rotterdam op het voor- balcon van een hem voorbijrijdenden bijwagen van lijn 7 der electrische tram springen, Bij het nemen van zijn sprong, botste hij tegen een "schutting, die daar voor een verbouwd wordend huis ge plaatst is en raakte tusschen die schutting en den bijwagen beklemd. Ernstig in wendig gekwest en met eenige gebroken ribben is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Verdronken. De echtgenoote van den Ned. Herv. predikant E., te Oosterzee (Fr.), die met haar man een fietstochtje ging maken, geraakte bij Fol- lega, een naburig dorp, te water en ver dronk jammerlijk. Te Maurik is gisteren verdronken de 60-jarige C. Berendse. Overreden. Van G., uit Auster- litz, die Maandagmorgen aan het station de Bilt door een trein werd overreden, is in de rijkskliniek te Utrecht-aan de gevolgen daarvan overleden. Vergissing. Een Rotterdammer is Maandagavond het slachtoffer gewor den van een onaangename vergissing. Hij zat in een café in de Paul Kruger- straat, te Rotterdam, waar hij de aan dacht trok van een werkman, die een grooten speurzin bleek te bezitten. De ze hield den heer met fantasiehoed en wandelstok voor niemand minder dan de looze De Vos, uit Parijs, die zelfs de Parijsche politie te slim af was. De werkman begaf zich onverwijld naar den politiepost in de Korte Hillestraat en deelde daar zijn bevindeng mede. Dadelijk werden de noodige maatre gelen genomen en spoedig daarop werd dc „verdachte", die bet café verlaten had, aangehouden op de veerboot, die van de Wilhelminakade naar de Leuve- haven vertrok. Maar toen kwam op het politiebureau aan de Leuvehaven de bit tere ontgoocheling, want het bleek niet De Vos te zijn. Ongelukken. Bij het ophijschen van een ijzeren bak met 1000 kg.'Steen kolen uit het laadruim van het te Rot terdam liggende stoomschip Hermina is des nachts de staaldraad, waaraan de bak liing, gebroken. De bootwerkers H. C. van den B. en M. van der S. kwamen met den vallenden bak in aanraking. Eerstgenoemde, die ernstig aan het hoofd verwond werd, is in het ziekenhuis op genomen, de andere is, na in die inrich ting verbondeiv te zijn, naar zijn woning vervoerd. Hij werd inwendig gekwetst. Arme kleine. In de woning van een buurvrouw te Rotterdam heeft J.S., een jongetje van 13 maanden, den in houd van een ketel kokend water over het lijf gekregen. Met brandwonden aan rug, buik en beenen in het kindje naar het ziekenhuis gebracht Gezonken. Door den golfslag is gistermorgen in de Maas te Rotterdam gezonken het op weg naar Schiedam zijnde aakscheepje Nooit Gedacht, groot 15 ton, geladen met koolasch. De schipper W. van der Starre, uit Gouderak, en zijn zoon redden zich door op de sleepboot Venus over te springen. Stoomvaartbérichten Het s.s. Vondel vertrok 17 Febr. van Amster dam naar Batavia. Maduraarriveerde 17Febr. van Batavia te Amsterdam. Soembawaarri veerde 17 Febr. van Batavia te Amsterdam. Van Cloon vertrok 17 Febr. van Rotterdam naar Java. S o e s t d ij k, van Rotterdam naar Newport News en Baltimore, passeerde 17 Febr. Lizard. Koning Willem I, van Amster dam naar Batavia, passeerde 17 Febr. Kaap del Armi. Tantalus arriveerde 17 Febr. van Java te Amsterdam. Maartensdijk arri veerde 17 Febr. van Boston en Philadelphia te Rotterdam. Ta ba nan, van Rotterdam naar Java, vertrok 17 Febr. van Lissabon. Goron- talo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 17 Febr. te Batavia. B e s o e k i, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 Febr. van Batavia. K e- d i r i, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 Febr. van Port Said. S i n d o r o. van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Febr. te Padang. Goen- t o e r arriveerde 17 Febr. van Batavia te Rotterdam. T j i k i n i, van Hamburg naar Java, arriveerde 17 Febr. te Antwerpen. Noordam vertrok 17 Febr. van Rotterdam naar New York cn passeerde Boulogne s. M. Z a a n d ij k arriveerde 17 Febr. van Savannah te Rotterdam. Ophir, van Java naar Rotterdam, arriveerde 17 Febr. te Suez. D e r f f 1 i n g e r, van Ü.-Azië naar Amsterdam, arriveerde 17 Febr. te Sjanghai Ingezonden Mededeelingen. a 30 cents per regel. Daar het seizoen weder nadert, vestigen wij de aandacht op de wenschehjkheid, het rijwiel le voren te laten nazien en, zoonoodig, her stellen. Rijwielen van elk fabrikaat kunnen door ons filiaal worden hersteld. Desgewenscht wordt te voren prijsopgave verstrekt. (865) FONGERS-FILIAAL Breestraat 86. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis aan den Burg alhier op Zaterdag 17 Febr. 1912 ten overstaan van Mr. L. M. J. H. Kerstens, alhier. Vijf heerenhuizen te Leiden aan de Schelpenkade nrs. 40, 41, 42, 43 en 44. In bod f27360. Gecombineerd kooper de Heer B. J. Huurman Dz. q.q. voor f27361. Faillissementen. Uitgesproken: J. Hosmus, metselaar, te Heilo. Curator Cohen Stuart. - H. van Ro->y, caféhouder, te 's-Hertogenbosch. Curator mr. L. W. J. Marggraff. A. Aarts, koopman te Zeelst. Curator mr. M. van .der Grinten. PI deVisser, graanhandelaar te Steen bergen. Curator mr. A. van Heyst. G. W. A. Bongcrs, restaurateur en hotelhouder, te Velp. Curator mr. H. M. van der Zandt. Opgeheven: Durk Burgij, sigarenhande laar te Hoorn. Burgerlijke Stand. LEIDEN, Ondertrouw dJ. de Beuntje, im. 22 j. en A. Crania jd. 24 C. Hanevcld jm. 26 j. en M. E. Kuiper jd. 22 j. J. van Weizen jm. 22 j. en C. de Aley ;d. 19 j. H. Broekhuis jm. 24 j. cn E. B. Bloos jd. 26 j. C. Bakker jm. 23 j. en A. Zeegers jd. 23 j. -- M. A. van Ulden jm. 26 j. en A. de Trel jd. 32 j. AARLANDERVEEN. Ge boren: U. van F. Verduijn en Wingelaar. - Z. van. J. M. van der Woensel en Prins. f). van N/den Hul- lande; en Vis. - D. van A van Muïjen cn Kraan. Getrouwd' B. S- de Graaf. u»el i. cn j. Bogaard, jd., 20 j. Overleden: 1. van 't Woud, z., s j. ALPHEN. Geboren: Z. van M. Penders en Balvert. Z. van D. Pii. Dekker en van der Kwaak. Z. van T. Kooij en Groenendijk. Overleden; J. Rijswijk, 3 J. Timmerman, jm., 7 m. BOSKOOP. Geboren: Manhuis Antonio, z. van W. C. van Kleef en C. B. Wicgand Bruss. Dirk, z. vtïu D. Both en K'. Smit. Fop, z. van T, van Leeuwen, en A. van der Heijden. Cornells Didericus, z. van N. Fase en J. van Egmond, Helena, d. van C. van Drielen en G. Versluis. Herman Coniülis Pieter, z. van J. Ramp en M Geels. Overleden: N. Kuiper, wed. van H. Grocnc- wegen, 72 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Jacob, z. van Jacob Koetsier en Hcndrika Apolonia van Rijn. Arie, van Dirk Kruijt en Vlarijtje Spruit. Antonie, z. van Aart Adriamis Harkes en Annemie Kluis. Ondertrouwd: Leendcrt Erkeicus jm. 27 jaar, te Benthuizen, cn Guurtje van den Akker jd. 24 jr., te HazerswOudc. Aart Cornel is van Klaveren jm. 24 jr., te Boskoop, en Trijntje van der Kleij jd. 22 jr., alhier. Overleden: Teunis van Rooijen jm. 3 weken. Maria Doesburg, wed. van Hendri- kus Driessen, oud 83 jr. Simon Johannes Bertel, eerder wedr. van Maria Wilhelmina van den Broeck, thans gehuwd met Haziena Susanna Adriana van den Broeck, oud 82 jr. TER AAR, Geboren: D. van K, Markwat en Huigsloot. D. van Hoogervorst en Ver laan. Oüdei trouwü: W, v. d. Velden, jiu., 27 j. en A. Broer, jd., 25 j. Getrouwd: A. T. de Lange en J. Vork. Overleden: J. Groen in 'l Wout, jm., 18 j. A. P. Bracht, 10 j. ZEVENHOVEN. Geboren: Z. van E. van Peet en Vonk. 'Overleden: C. Stigter, gcb. de Groot. ZWAMMERDAM. Geboren: Hilbrand. z. van R. Goedhart en van J. Zandbergen. in de Sted. Werkiur. zijn opgenomen.. DATUM. DAGEN. Vol. per. deren Totaal 11 Febr. Zondag 60 16 96 12 Maandag 10 21 100 !3 Dinsdag 81 16 97 14 Woensdag 80 14 94 15 Donderdag 82 19 101 16 - Vrijdag 86 20 106 17 Zaterdag 8J 18 101 Uitlotin^en, LOTEN VAN BRUSSEL 2K pet. a fr. 100 van 1902. Trekking 15 Febr. Betaalbaar 1 Juli. Serie 14449 no. 20 fr. 50.000; serie 10230 no. 17 fr. 2500; serie 25453 no. 25 fr. 1000; serie 16712 no. 10 en serie 25453 no. 24, elk fr. 500. Dc volgende elk fr. 150: Serie 2041 no. 14, serie 2041 no. 24, serie 6902 no. 12, serie 10230 no. 16, serie 11934 no. 18, serie 16231 no. 24, serie 16712 no. 24, serie 19066 no. 11, serie 19066 no. 13, serie 19273 no. 8, serie 19273 no. 19, serie 19273 no. 22, serie 23391 no. 6. serie 23391 no. 22, serie 24411 no. 4, serie 24411 no, 18, serie 25453 no. 6, serie 27645 no. 6, serie 27645 no. 6, serie 27645 no. 10, serie 27645 no. 19, De overige Nos., in onderstaande serieën vervat, elk fr. 110: 2041 6902 10230 11934 14449 16231 16712 17617 19066 19092 19273 23391 24411 25453 27223 27645 LOTEN PANAMA-KANAAL Trekking 15 Februari. No. 625732 fr. 250,000, No. 475012 fr. 100.000. Nos. 7438 en 1139160, elk fr. 10.(WO, Nos. 440328 cn 419581, elk fr. 5000, Nos. 1942926, 1133550. 1923680, 111024 en 1005960, elk fr. 2000. De volgende Nos. elk fr. 1000: 998738 732830 853486 882056 634738 808884 376867 256500 878632 590621 711023 869868 188670 918758 477791 833882 49601 700910 530685 611435 277467 425161 110074 16315 481070 327269 227119 109137313748101331492 1921752 1060429 1147903 1506368 1815347 1443645 1506531 1412722 1295740 1756426 1943442 1282148 1614792 1716583 1719513 1021107 1306741 1570997 1915308 1101781

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6