BINNENLAND. - Uit Stad en Omgeving. loopt) en van Augustinus om van andere niet te spreken maken duidelijk gewag van meerdere Sacramenten. (2) Het gebruik van een theologisch handboek zou den hoogleeraar ook be waard hebben voor den blunder, die hij op blz. 19 maakt, waar hij als een zui- ver-middeleeuwsche leer voorstelt het te genwoordig leerstuk van het „Opus ratum, d. vv. z. van de leer, dat de „zegenrijke werking van het sacra- „ment niet afhangt van de gemoeds gesteltenis desgenen, die het uit deelt, of desgenen, die het ont vangt, maar van de goede intentie des priesters" (spatieering van mij, B.), Maar waar en wanneer heeft de Katholieke Kerk dat ooit geleerd? Niet alleen een theologisch handboek, maar iedere catechismus had den hoog leeraar kunnen leeren, dat alleen de geldigheid (d. w. z. de kracht, liet vermogen om genade te geven) afhangt i de enkele intentie van den bedienaar i het Sacrament, en dat het w a a r- tiig ontvangen (d. w. z. het feitelijk- genade-geven, dus de zegenrijke wer- king) juist afhangt van „de gemoeds gesteltenis desgenen, die het ontvangt. Want geldig toegediende Sacramenten geven alleen genade aan hen, die geen beletsel (obex) stellen. Een dergelijke onbekendheid inet een leer, die men bestrijdt is toch niet ver- eenigbaar met den wetenschappelijken naam van een hoogleeraar. Koninklijke besluiten. Bij kon .besluit is opnieuw benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Oud-Beierland B. Bakker te Rotterdam is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden de le- luit. jhr. R. Röell, adjudant van het'korps rijdende artillerie is benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Baarn, J. Reijen- ga, thans te Zantvoort. Limb. Katholiekendag. De 14e Limb. Kath.-dag zal dit jaar te Weert op 27 Mei plaats hebben. De commissie der Limb. Kath.-dagen vergaderde deze week te Maastricht en bepaalde, dat de Katholiekendag in 1913 te Heerlen zal worden gehouden. De schorsing van den onderwijzer Wanink. De schorsing was gisteren afgeloopen en vervangen door verlof, ingaande 17 Februari en „tot wederopzeggings toe" verleend door B. en W. in de desbetreffende „Verordening op de verloven voor de onderwijzers in die gemeente" wordt „ongevraagd" verlof niet genoemd." Bakkerswet. Het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Arbeiders in in het Bakkersbedrijf heeft tot de sociaal democratische Kamerfractie het verzoek gericht, al het mogelijke te doen om de Bakkerswet nog vóór Paschen in de Tweede Kamer te doen behandelen. Een weldoener der Doofstommen. Aan de Nederlandsche Doofstommen is de volgende circulaire verzonden: In de laatste dagen der maand 1912 herdenken dc doofstommen der geheele wereld den 200sten geboortedag van den Abt de l'Epêe, den weldoener d:r doof stomme jeugd. Wij weten allen wat deze man voor de doofstommen deed. Hij stichtte de eerste school en ver loste hen uit de onwetendheid en ellen de. Hij wijdde zich geheel aan hen en schiep dc bewonderenswaardige geba rentaal, waardoor zij hun verstand kon den ontwikkelen en gevormd werden tot nuttige leden der Maatschappij. Even als de kinderen hun ouders dankbaar zijn, zijn de doofstommen uit alle lan den dat aan de l'Epêe. En deze dank baarheid willen zij toonen, onverschil lig tot welk land of tot welken gods dienst of politieke richting zij behoo- ren, op een wijze die hun tot eer strekt. Het zal u zeker niet verwonderen, dat onze lotgenooten in andere landen, zich beijveren om dezen herdenkingsdag zoo grootsch mogelijk te doen zijn. Ook wij werden van uit Parijs uitge- noodigd tot deelname aan het huldeblijk dat voor Nederland het best kan ge schieden bijvoorbeeld door een marme ren gedenksteen te plaatsen tegen het standbeeld van de l'Epêe, te Versailles bij Parijs. Daarom is ook in Nederland een co mité opgericht, dat alle Nederlandsche Doofstommen in dit ernstig pogen zal vereenigen. Om genoemd plan te kun nen uitvoeren doen wij een beroep op hun medewerking, hun familie en hoo- rende vrienden. Elke bijdrage zal in dank pntvangen worden door den heer TJ. Reinink, een der redacteurs van „Ons Tijdschrift", te Groningen. LEIDEN, 19 Februari. Liefdadigheids-Uitvoering. Gisteravond werd in de groote Stads gehoorzaal een liefdadigheidsuitvoering gegeven ten bate van de vereeniging tot instandhouding van het Werkloozenfonds van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Lei den. De zaal en tribunes waren bijna ge heel be^et, zoodat het fin^ncjecje resyjtaat hoogstwaarschijnlijk niet onbe\i cdigend zal zijn. Nadat de heer C. J. van Tol, voorzit ter van het fonds, het bijeenzijn had ge opend en dank had gebracht aan Vondel en St. Gregorius voor hare medewerking alsmede aan de heeren Gebrs. Corts, die eeuige fraaie plantengroepen hadden aan gebracht, zette de harmonie St. Gregoeius onder leiding van den heer P. A. Smeele een lustige wals in. Hierna werd het scherm gehaald en was de Rederijkerska mer Vondel aan de beurt, die zou opvoe ren Guido de Vendeeër, draina in 3 be drijven. Met klimmende belangstelling werd het verloop van dit draina gevolgd; elk bedrijf ontlokte daverend applaus en aan het slot werden de spelers langdurig toegejuicht. Behalve het goede spel droe gen de fraaie costumes en mooie tooneel- dccors veel tot dit succes bij. Vondel be wees weer over flinke krachten te be schikken. Na de pauze kregen wij, behalve een paar voordrachten, het anti-alcoholisch kluchtspel „Studenten", dat vlot werd ge speeld en daardoor de aanwezigen har telijk deed lachen. Een collecte bracht f 10.54i/o op. 't Is dus een in vee! opzichten welge slaagde avond geweest, jammer, dat het middernachtelijk uur reeds zoo lang ge slagen was, alvorens men huiswaarts ging Het overladen programma was hiervaan ooftaak, want de decorwisseling geschied de vlug en de pauze was slechts kort. Een volgende keer zou een minder groot programma wenschelijk zijn. R. K. Slagersgezellen. De R. K. slagersgezellen waren gister middag bijeengeroepen om een voorloo- pig comité te vormen, teneinde de oprich ting voor te bereiden van een afdeeling van den Ned. R. K. Slagersgezellenbond te dezer stede. Om deze oprichting te doen slagen hadden de volijverige pro pagandisten van St. Bonifacius de kath. slagersgezellen opgezocht en aange spoord om present te zijn. Hieraan was het voorzeker toe te schrijven, dat de opkomst groot was. De vergadering werd geleid door den heer Hensing, die rra opening met den Christelijken groet achtereenvolgens het woord verleende aan de heeren J. van Weert en J. Verhaar, hoofdbestuursle den van den Bond. In korte bewoordin gen zetten beide sprekers de noodzake lijkheid van organisatie uiteen en wezen erop, dat de Katholieken töt katholieke vereenigingen moesten toetreden. Immers in zoogenaamde neutrale vereenigingen komt het anti-godsdienstig, het socialis tisch karakter maar al te zeer boven. De neutrale slagersgezellenbond maakt hier op geen uitzondering. Door vier afdee- lingen is het voorstel gedaan om zich bij het soc. vakverbond aan te sluiten, ze ker vanwege de „neutraliteit", terwijl in het orgaan onze priesters als huurlingen der Kath. kerk worden gehoond. De Ka tholieke bond biedt dezelfde voordeelen als de neutrale: hij heeft een zieken fonds, een werkloozenverzekering en 'n weerstandskas voor staking en uitslui ting. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd-staat de Bond er betrekkelijk goed voor, eens deels het gevolg van een practisch con trole-systeem, anderdeels door weinig uitkeering. Het resultaat van de vergadering was, dat de meeste aanwezige slagersgezellen zich als lid opgaven. Uit hen werd een voorloopig comité gevormd en werd be sloten tot het houden van een propagan- da-vergadering op Dinsdag 5 Maart a.s. Na verschillende besprekingen van meer huishoudelijken aard werd de ver gadering gesloten. Het Bestuur van het Gemeentelijke Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maand Maart vast gesteld op 50 voor de typografen en 100 voor de andere vakken. De vereeniging „Kennis is Macht" alhier, huldigde Zaterdagavond op de bovenzaal van het café-restaurant „In den Vergulden Turk" haren Directeur, den Heer D. J. M. de Hondt, bij ge legenheid van diens vijf-en-twintig-jarige werkkring als leeraar aan de onderwijs inrichting. Onder een hartelijke toespraak werd hem als blijk van waardeering een hem pas send geschenk vereerd, terwijl de leeraren en ook de leerlingen hunne gevoelens van hoogachting te kennen gaven, en die vergezeld lieten gaan van keurige souve nirs. Op dezelfde bijeenkomst werd den Heer j. F. Keulemans, oprichter en oud-be stuurder der Vereeniging, het diploma van Eere-lid aangeboden. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 9 uur 's avonds, Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Apologetische cursus voor leden van den R. K. Volks bond. Spreker de Weleerw. Pater C. Zuidgeest, O. F. M. Onderwerp: Geloof en Bijbel. Donderdag, 6 uur en 81/2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Le zing met lichtbeelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser. Onderwerp: Oude Gebouwen uit de 17de eeuw. BOSKOOP. Voor de betrekking van klerk bij de gasfabriek, alhier, op een jaarwedde van f 600, hebben zich niet minder dan 137 sollicitanten aangemeld. GOUDA. Op het verzoek van den Goud- schen Bestuurdersbond, om over te gaan tot het verkrijgbaar stellen van cokes tegen >erminüerden prijs voor on- en minver mogenden en om den gasprijs te verlagen voor verbruikers, die een inkomen heb ben beneden een door den raad vast te stellen minimum, hadden B. en W. voor gesteld, 11a de commissie van bijstand in het beheer der gemeente-lichtfabrieken te hebben geraadpleegd, afwijzend te be schikken le omdat er voor de levering van cokes contracten waren afgesloten niet afnemers in het groot; 2e omdat de commissie wil afwachten de resultaten van de invoering van de muntgasmeters. De commissie zal echter nader overwegen op welke wijze later voor on- en min vermogenden onder gunstiger bepalingen dan thans cokes verkrijgbaar kan worden gesteld. KATWIJK. Als filiaal van de Leidsche, is ook hier opgericht een Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Zij is gevestigd in het Bureau van den gemeente-opzichter en is dagelijks geopend van vier uren tot halfvijf: De Beurs heeft ten doel werkgevers en werk nemers behulpzaam te zijn bij het zoeken naar werkkrachten en arbeid, zoowel hier als in plaatsen, waar Arbeidsbeurzen zijn gevestigd. Ieder werkgever of werknemer, welk vak of beroep hij uitoefent, kan zich mondeling wenden tot de Beurs, die haar diensten kosteloos verleent. LISSE. Bij Koninkl. besluit is aan C. Turnhout, bloemistknecht bij M. van der Vlugt alhier de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons toegekend. NIEUWKOOP. Mej. Steens, die we gens ziekte der Eerw. Zuster als tijde lijk onderwijzeres aan de R. K. Meisjes school was aangesteld, is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Jongens school ie Delft, hoofd de heer U. J. van Veldhoven TER AAR. De Raad vergadert Donder dag 22 Februari a.s., des morgens te elf uren. UITHOORN. De Raad dezer gemeente besloot tot den bouw van een nieuw gemeentehuis met postkantoor. VOORHOUT. Door den Heer Jac. Westerhoven alhier is aangekocht van den heer W. de Rijnsburger, vroeger te Sassenheim thans in Drenthe woonach tig het perceel duin-, bosch- en geest grond de „Drechtsberg", in deze ge meente gelegen, langs de Tijlingerlaan, en groot ongeveer U/2 H.A. of bunder. Door dezen aankoop zal ook het laatste oud-Voorhout, want oud is de Drechtsberg (jachthuis behoorende bij het oude slot Teijlingen), ook spoedig tot het verledene behooren, daar het ge heele perceel zal worden afgezand en voor de cultuur geschikt gemaakt. Thans was de Drechtsberg een bierhuis met speeltuin, voor welk laatste de j.Bult" want zoo heette men hem in Voorhout zich zoo uitstekend leende, met zijn hoo- gen berg en mooie bosschen, die iiu naar gelang in den omtrek meer werd af gezand, meer uit kwam. Mei de volks feesten in Voorhout werd daar dan ook tijdens een optocni, of omgang door 't dorp, altijd verpoosd. De Drechtsberg, wit huis, met rietendak op hoogen berg gaat verdwijnen. Er zal een tunnel on der den weg door worden gemaakt om zoo het zand te vervoeren. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen schijnen er gegronde vermoedens te be staan, dat de poelier H. v. d. B. te den Haag, bij wien de gestolen kippen van den landbouwer R. zijn gevonden, mede in den diefstal betrokken is. Ten minste hij schijnt paard en rijtuig uit Voorburg gehuurd te hebben. Zaterdag is H. v. d. B. naar Voorschoten overgebracht, heeft den nacht in het arrestantenlokaal doorge bracht en is vandaag door den burge meester in verhoor genomen en vandaar naar de gevangenis te 's-Gravenhage overgebracht. Een dertigtal kippen en drie eenden, die op het raadhuis alhier waren gedeponeerd, zijn Zaterdagavond publiek verkocht. De vrije veiling, onlangs alhier opgericht, schijnt levensvatbaarheid te hebben. De aanvoer van eieren en pluim vee neemt steeds toe, zoodat zij zeer waarschijnlijk een bloeiende toekomst tegemoet gaat. Kerknieuws. Pauselijk Indult. De majoor de Couëssin, die thans al hoogste in rang het commando van het regiment der Pauselijke Zouaven heeft overgenomen, maakt bekend dat Z. H. Paus Pius X bij Indult van 4 Febr. j.l. de vastendispensatie aan al de oud- zouaven opnieuw heeft verleend. „Hsgz" Kerkbouw. In het nieuwste nummer van den „Kirchliche Anzeiger" voor het aartsdio- cees Keulen heeft Z. Em. Kardinaal Fischer bepalingen afgekondigd omtrent bouw en versiering van kerken en kerkelijke gebouwen. Hij verklaart daar in, dat de kerkgebouwen voortaan slechts in Gothischen of Romaanschen stijl zul len mogen worden opgetrokken. Voor andere stijlen zal in de toekomst het bouwplan niet meer worden goedge keurd. Voor versiering der kerken beveelt de Kardinaal schilderwerk aan. In over eenstemming met den Staat, zullen aan de schildersacademie te Düsseldorf twee hoogleeraarsstoelen voor kerkelijke schil derkunst worden ingericht, ten einde de kerkelijke kunst tot grooter bloei te brengen. Met aadryjt .wijst Ka,rdjpaaJ Tiscjjei- op de vroeger vastgestelde bepalingen over de eenvoudige bouwwijze der pastorieën en teekent verzet aan tegen het streven van verscheidene architecten, om de pas torieën in villa- of zgn. „Zwitsersch huizen"-stijl te bouwen. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van „Stel lingen" werd heden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer Johan Jacob Eliza van den Brandeler, geboren te Sassenheim wonende te Middel burg. Prof. Dr. Reiss van de Universiteit te Lausanne, zal op Woensdag 21 en Vrijdag 23 Februari a.s. optreden voor de leden van de juridische faculteit in den Foyer van de Stads Gehoorzaal, met eene voordracht over „Le méthode nouvelle de l'enquête judiciare". UTRECHT. Bevorderd tot arts de hee ren P. H. Ronge en C. Spijkerboer. Aan de universiteiten zijn thans 26 studenten in de medicijnen, aan wie ver gund is hun studiën voort te zetten, ten einde later als officier van gezondheid bij de zeemacht in dienst te treden hier van studeeren 10 te Leiden, 9 te Utrecht, 6 te Amsterdam en 1 te Groningen. Kunst en Wetenschappen. J. C. W. Cossaar. Een vriendelijke lezer schrijft ons uit Scheveningen Als oud Leidenaar denk ik in de eerste plaats aan onze „Leidsche Courant" nu ik wat te vertellen heb. Ik bezocht hier de Cossaar-tentoonstelling in den kunst handel „Ester Surrey" (Helmstraat) en moet zeggendat is een «'eelzijdige ar tist. Zijn voornaamste schilderstukken zijn hier kathedralen (van Londen, Reims, Amiens enz.) waarin hij mystiek-belichte processies en figuren plaatst, benevens stadsgezichten van het drukke Londen. Al rondwandelend komt men dan echter opeens een Hollandsch Markttafreeltje tegen („Winter in Holland") of een por tret. Nu ben ik niet voldoende kunst kenner om te kunnen zeggen ofdatall.es gelijkwaardig is, maar mooi vind ik de gansche expositie, waarvan trouwens meerdere stukken met het begeerlijke „verkocht" prijken, en ik vond het altijd aangenaam wanneer ik eens iets anders te zien krijg dan koeien met molentjes, eendjes met een bollenland en boeren huisjes met waschgoed..Van dien Cossaar, een jonge man nog, zullen we hopelijk wel veel goede dingen blijven ontmoe ten. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 76 za ken voor openbare behandeling en 9 kin derzaken. Waarnemend griffier rar. -C. Briët. J. B. winkelhoudend-opkooper te Lei- d e n, vroeg de kantonrechter aan bekl. Neen, antwoordt bekl., en houdt een langdradig betoog, dat hij niet is #een winkelhoudend-opkooper, doch een ge woon winkelier. Bekl. houdt, zooals uit het verhoor blijkt, een opkoopregisier en heeft dit register niet getoond, toen een ambte naar van de politie hem verzocht 'het voor te leggen. Bekl. voert aan, dat het register uii den winkel was geraakt, mis schien omdat de kinderen het eruit had den gehaald. Na het hooren van uen re chercheur van politie wordt f 20 of 5 d. geëischt. Bekl., die altijd eerlijk optreedt en in de 22 jaar niet eenmaal is veroor deeld vindt de boete erg hoog. P. van I. bloemist te Rijns burg heeft zich onder Voorhout bevonden in jachtvelden van mr. de Vries in geslo ten jachttijd zonder consent met geladen geweer en in jagende houding. Bekl. geeft fanvankelijk voor te- zijn uitgegaan om kraaien te vangen, doch valt bij na- eter vernoor door de mand. Getuige Lan- gerak, veldwachter te Rijnsburg, heeft bekl. geverbaliseerd. Een „berucht stroo- per" is bekl. niet. Volgens bekl. was het de eerste maal, dat hij er op uitging. Eisch f3 of 2 d. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. C. van V. tapper te Voorhout heeft na bepaalden tijd d. i. na 10 uur) nog bezoekers in zijne inrichting aanwezig gehad. Bekl.'s klok stond stil bekl. dacht niet, dat het reeds zoo laat was. Veldwachter Werkh(oven wordt als ge tuige gehoord. Bekl. laat meermalen zijn zaak een minuut of tien open, maar daar wordt geen proces-verbaal van opge maakt. 't Was ditmaal 20 minuten na tien. Getuige wordt door den kanton rechter vermaand de verordening te handhaven en te verbaliseeren, zoodra men na 10 uur open blijft. Eisch f4 of 4 d. Tegen beide bezoekers J. W. en E. de W. wordt wegens het te laat aan wezig zijn f2 of 2 d. geëischt. Laatst genoemde meent, dat de kastelein had moeten waarschuwen. Hij had geen hor loge bij zich. Bovendien meet de po litie met 2 maten, want Zaterdagavond was een café nog om halfelf open. Hier over moest men zich maar eens bij den burgemeester beklagen, meende de kan tonrechter. A. v. d. P. arbeider te Katwijlcaan Zee, die aldaar in de Voorstraat met een rijwiel zonder licht heeft gereden h.opft tegen zich, f 1 pi 1 d. cii^ep. W. van D. visscher te Katwijk a a 11 Zee heeft in de bebouwde kom een mesthoop gehad, anders dan in een ce menten bak. 't Is dc mest van cén paard. Al was liet van een half paard, meent de kan tonrechter, moest je een bak h'ebben. Bekl. kan geen cementen bak hebben. Eisch f5 of 5 d. J. de J. te Katwijk aan Zee staat wegens dezelfde overtreding terecht. Eisch f 5 of 5 d. C. J. M. landbouwer te Katwijk heeft eveneens mest ge had buiten een cementen bak. Eisch f5 of 5 d. Uit de behandeling blijkt, dat de gezondheids-commissie deze verbalen heelt uitgelokt. M. van B. winkelier te Noord wijk aan Zee heeft in zijn winkel ,waar drank wordt verkocht, geen gedrukt- exemplaar van de drankwet opgehangen gehad. Eisch f 3 of 2 d. G. L. arbeider te Leiderorp heeft te Leiderdorp met een aalschaar gevischt. Bekl. ontkent, doch veldw achter Tijn is zeer gedecideerd in zijn verklaringen. Bekl. beweert nader geen aalschaar in zijn handen te hebben gehad, maar wel een instrument om kikvorschen voor het laboratorium ie vanger.. Eisch f3 of 2 d. C. van G. instrumentmaker te Voor schoten kwam in verzei tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij toi f 3 of 2 d. werd veroordeeld we gens rijden met een rijwiel zonder licht. Bekl .vond de straf te hoog, waarna de kantonrechter hem toelichtte, dal zijn brutaal optreden tegen den veldwachter hem deze hooge boete had bezorgd. De Kantonrechter veroordeelde heden wegens dronkenschap G. O. tc Hazers- woude, tot f 1 of ld.; wegens burengerucht G. N. te Katwijk tot f 5 of 3 d. wegens straatschenderij G. v. E., te Noordwijk, tot f 10 of 3 d. wegens geen zorg dragen voor een on der zijn hoede staand gevaarlijk dier, A. v. D., te Noordwijk aan Zee, tot f 3 of 2 d.; wegens het op verboden grond loopen H. P. en C. v. S., te HiHegom, P. v. d. B. Azn, C. d. R., J. J. v. d. 13. JJzn, J v. S., N. H. Pzn., P. v d. B. Azn, \vl v. d. B. Azn., J. y. S., J. J. v d 13 JJzn, ,W. S. allen ie Noordwijkerhout, Jh. V. Mzn., j. V., N. A. V. V., te Noordwijk, allen tot f2 of 2 d., W. v. d. B. Azn., tot tweemaal i2 of 2 maal 2 eL, Th. K. G. W. tot f 1 of 1 dag, alten te Noord wij- kerhout, J. S. Czn., en C. S. J.zn., te Katwijk aan Zee, toi f 2 of 2 d.; wegens overtreding der jachtwet P. J. v. d. P. te Noordwijkerhout, tot f 5 of 2 cl. J. V. te Noordwijk, tot 2 maal f3 of 2 maal 2 d., Ch. G. berisping, W. S. tot f 5 of 2d., beide te Noordwijkerhout, J. M. K. te Warmond tot f2 of 1 d., L. S. Czn., J. N. C.zn., G. van 't W., te Noordwijkerhout, tot f 2'of 2d.; wegens overtreding der visscherijwet J. v. L. te Leiden, tot f3 of 2 d., A. v. d. Z., te Hazerswoude, tot f 5 of 2 d.; wegens overtreding der spoorwegwet, H .S. en G. v. d. B., te Leiderdorp, tot f 1 of ld.; wegens overtreding der ongevallenwet M.-S. v. G. te Leiden, tot f 10 of 2 d. wegens overtreding der motor- en rij- wielvvet J. v. d. H. te Noordwijk, J. v. tl. V. te Lisse, 'tot f2 of 2 d., A. v. d. K., 'te Voorschoten, tot f 1 of 1 d., A. ter B. H., W. G. tot f 2 oi 2 d., A. S., tot f 1 of 1 d., te Leiden. D. Z. te Schoten tot f2 of 2 d. wegens overtreding der leerplichtwet G. H. te Katwijk aan Zee tot f 3 of 2d., P. W. te Noordwijk tot f3 of 2 d., I. J, F. d. J., tot f2 of 2 d., S. P. en D. v. d. B., tot f 3 of 2 d., te Leiden wegens te Iaat aangeven van dc ge boorte van een kind J. V., te Noordwij kerhout, tot f2 of 2 d. wegens overtreding van de Trekhonden wet Th. v. O., te Noordwijk toi f 1 of 1 d, wegens helm snijden C. v. d. W. Czn., te Noordwijk aan Zee, tot f2 of 2 \v. wegens stoomen in Rijnl. boezemwater Q v.. d. P. te Noordwijk tot f2 of 2 dagen- wegens in de bebouwde kom niet stap voets naast de kar gaan J. v. M. te Kat wijk aan Zee, tot f 1 of 1 cl. wegens te Noordwijk rijden tusschen de tramrails D. B. Pzn., te Noordwijk aan Zee, tot f 2 of 2 d. wegens te Oegstgeest een rijwiel be rijden door de Groenesteeg W. V. te Lei den tot f 3of 2 d. wegens overtreding der politieverorde ning N E. te Leiden, tot f 1 of ld. Vrijgesproken werden D. C. v. D. te Oegstgeest, aangeklaagd van overtreding der jachtwet. W. P. R. te Leiden, aangeklaagd van overtreding der visscherijwet. De strijd om een weg te Noordwijk.1 De kantonrechter te Leiden heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen L. graaf van L. S. te Noordwijk, be-1 klaagd van het versperren van een weg. door liet laten graven van geulen zon der daartoe toestemming te hebben ge kregen van B. en W. Ingevolge art. 6 Wetb. van StrafvordJ werd de behandeling van dit strafgeding.; geschorst totdat de burgerlijke rechterj over het geschilpunt van burg. reoht uit-' spraak zal hebben gedaan. Haagsche Rechtbank. In den avond van 12 December vap het vorige jaar kregen A. ft J> ft

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2